Ugrás tartalomhoz

A horror, mint stílus

• Válasz írásához lépj be
107 hozzászólás érkezett eddig

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.03.16, 21:10

Jah, ha keresgélsz, és egészen véletlenül találnál valahol Ewers-t magyarul, köszönettel venném a címet/elérhetőséget/stb - előre is köszi :leborul: :D

Edorn

Edorn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1084 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.03.16, 11:25

Hát igen. Poe-t tudat alatt odaképzeltem a felsorolásba, így nem is hiányzot... :leborul:
Mivel hogy könyvtárból netezek, mingyá' meg is nézem magamnak ezt a "Halpin Frayser halála"-t...

Stephen King-től én még egy novellát sem olvastam, mivel egyik ismerősöm egyfolytában tőle olvas könyveket, és amiket mesél... :leborul: Szőrnyű... :D

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.03.14, 13:52

Közben rájöttem, hogy az egyik legnagyobb klasszikust, Poe-t kihagytam, mentségemre legyen mondva, hogy evidenciának vettem :lol:

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.03.14, 11:54

Hmhm. Azért rólam tudni kell, hogy nem igazán rajongok a modern horrorért (ld. Stephen King, és tsai.), úgyhogy az ilyen jellegű művek nálam alapból ki vannak zárva, bár néha könnyed "nevetgélünk-kikapcsolódunk"-hangulatnál bejönnek.

Szóval, ha az én véleményemre vagy kíváncsi, akkor ajánlom Machen-t, Ewers-t, Meyrink-et, Lovecraft-ot, Huysmans-t, meg persze Bierce-t. Sajna Lovecraft-on, és Bierce-en kívül a többiek magyarul szerintem hozzáférhetetlenek (legalábbis én még nem találkoztam sok fordítással).
Ha pedig konkrét címet kérsz, szvsz az elmúlt százhúsz év egyik legjobban (ha nem a legjobban) megírt, és legütősebb horror-novellája Bierce írása, a "Halpin Frayser halála".

Edorn

Edorn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1084 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.03.13, 15:33

Morryster: (vagy bárki) Tudnál nekem ajánlani valami jó kis horror olvasmányt? Mondjuk ami neked eddig legjobban tetszett és szerinted másoknak is érdemes elolvasni... :lol:

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.03.09, 14:34

Najah, valahová mindenki eltűnt :virag:
Szvsz mindenképpen rakd föl a novellát :virag:

Edorn

Edorn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1084 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.03.09, 13:20

Hú de nagy a csend... :virag:

Remélem nem a novelláim riasztottak el mindenkit... :virag: ... :virag:

Épp most szenvedtem össze egy új novellát, amit akár horror-nak is lehetne titulálni... Ha gondoljátok, feldobhatom a levlistára, vagy valahova, hogy legyen mit kritizálni/leszólni/miegyéb... De csak ha mostmár reagál is rá valaki! :virag:

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.24, 20:38

Amint azt u2u-ban is jeleztem, a kritikát szívesen fogadom, bár őszintén szólva már előre sejtem a reakciókat. :lol: A novellák meg már átmentek. :D

LadyCrow

LadyCrow

Nachtkäfer

• Fórumita
  • 2258 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.24, 19:00

Edorn: Izé, jah, elnéztem azt a kbyte dolgot, megváltoztattam 600-ra :sor: Novella meg... hát, horrort még nem írtam....
Morryster: Várjuk a novelláidat; ha óhajtod, én kritikaszerüséget is írok rájuk... :( :sor:

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.24, 18:26

LC: nyugalom, lesz épp elég áldoz... kíváncsi érdeklődő :sor:
Ha nagyon akarja a t. társaság, én felrakhatom néhány régi, és meglehetősen ócska novellámat... legalább lesz etalon, hogy mi az, aminél jobb kell :( :sor:

Edorn

Edorn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1084 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.24, 15:41

Edorn: Mint listatulaj, önkényesen az első három jelentkezőt kineveztem moderátorrá. De ha nem akarsz az lenni, elvehetem a jogot. :(
Egyébként Morryster, hol a propagandamunka? Tessék toborozni jelentkezőket!  :sor:

Ó, nem szükséges... :D
Pláne, hogy nem jár vele semmi feladat... :D :rohog: :buli:

Jól láttam, hogy a csatolt file-ok mérete maximalizálva van? (60kb???) Nekem jópár novellám van ami ennek a méretnek a többszöröse... Persze .doc formátumban, de hát úgy szép... :sor:
(Feldobhatna már valaki egy novellát... /nem akarok első lenni :sor: / vagy valamit... Addig nem is fogom reklámozni, míg értelmes/érdekes dolgok nem kapcsolódnak a dologhoz)

LadyCrow

LadyCrow

Nachtkäfer

• Fórumita
  • 2258 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.24, 15:35

Edorn: Mint listatulaj, önkényesen az első három jelentkezőt kineveztem moderátorrá. De ha nem akarsz az lenni, elvehetem a jogot. :sor:
Egyébként Morryster, hol a propagandamunka? Tessék toborozni jelentkezőket! :sor:

Edorn

Edorn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1084 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.24, 12:50

Úgy vettem észre, hogy én is moderátor lettem... :sor:

"Közben még téged meg Steelt kineveztem moderatorrá, ami nemtom milyen előjogokkal jár, de beztos jó valamire."
Hát, én kaptam egy levelet, hogy engedélyezzek egy levelet... De lekéstem, mert úgylátszik valaki már engedélyezte (vagy nem :gonoszlol: )...
Ezzel a moderátoros kinevezéssel most voltatok oly meggondolatlanok és rámruháztatok valami hatalmat (pl válogassam ki a nem a levlistához tartozó leveleket, vagy ilyesmi), vagy csak ki kellett nevezni valakit, és engem szúrtatok ki? (csak hogy foglalkozzak e a dologgal...) :sor: :( :D

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.18, 12:53

Nahh, közben nekem is sikerült jelszót kreálnom... eh, technika... :aaaaa: :sor:

Steel

Steel

Unknown

• Fórumita
  • 472 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.18, 12:47

Hiba elhárítva!
Bocs LadyCrow véletlen volt az elírás.(mondja egy angol szakos szemlesütve)

Módosította Steel: 2004.02.18, 12:48

Edorn

Edorn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1084 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.18, 10:57

Regisztráltam magam. (Megjött a visszajelzés, meg a jelszó is...)

Akkor ide lehet majd többek között novellákat is feldobni?

Módosította Edorn: 2004.02.18, 11:09

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.18, 10:52

Köszi a moderátorizmust :sor: ; egyébként nálam sem teljesen ok a dolog: a csatlakozást elfogadta egy visszajelző emailben ez a nyavalyakórság, de a jelszót valahogy kifelejtette... :aaaaa: :sor:

LadyCrow

LadyCrow

Nachtkäfer

• Fórumita
  • 2258 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.18, 01:35

Steel: A felhasználónév rublikában az emailcímedet add meg, @-ostúl, freemailestűl együtt; ha így se jön be, akkor... izé... végülis majd minden prímlistán átfutó levél eljut minden tag mailboxába is, tehát nem olyan vészes, ha nem tudsz belépni.
Ja, és a nickem LadyCrow, nem kell utána "n" betű. (Varnyú, nem korona :) )

Steel

Steel

Unknown

• Fórumita
  • 472 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.17, 22:57

Megtisztelsz LadyCrown. :) Egyébként nagyon bénázok még, ugyanis nem találom a levlistát.Elvileg regiszrálva vagyok, de nem fogadja el a jelszavam(pedig e-mailben megkaptam) úgyhogy még belépni sem tudok. :)

LadyCrow

LadyCrow

Nachtkäfer

• Fórumita
  • 2258 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.17, 15:57

Morryster: Eddig tagjai a listának Steel, te és én. Továbbá Edorntól még visszajelzést vár a rendszer, plusz még két cím van akiktől még visszajelzést várunk, de őket nem én "hívtam meg"; szal' ők nem tudom, kik. (De végülis valahogy csak odakeveredtek, tehát biztos érdeklődők, vagy mi.) Te meg csináld csak a propagandamunkát, toborozz "szektatagokat", meg miegymás. Kevesen vagyunk még, na. :)
Közben még téged meg Steelt kineveztem moderatorrá, ami nemtom milyen előjogokkal jár, de beztos jó valamire. :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]