Ugrás tartalomhoz

A horror, mint stílus

• Válasz írásához lépj be
107 hozzászólás érkezett eddig

Steel

Steel

Unknown

• Fórumita
  • 474 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.27, 22:07

Morryster: Ne is mond!

Aki szereti a horrort, irakozzon be egy egyetemre! :)

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.26, 21:31

Mélységlakók? Csak úgy nyüzsögnek... és érdekes módon elég sok a múmia, és a vérfarkas is. :rohog:

Steel

Steel

Unknown

• Fórumita
  • 474 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.26, 20:51

Már én is láttam az egyetemen egy két mélységlakót... :rohog:

Xellos:Előbb a saját zh-imat kéne megirnom ugyhogy nem segithetek. :rohog: Majd következő félévben. :rohog:

Attila:Köszönöm a cimet!

_Lord Nergal (NPC/NJK)

_Lord Nergal (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.11.26, 19:22

Hát igen, veszélyesek ám a tanár'ik

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.26, 18:40

Vizsgaidőszak? Pótzh-k? Ugyan... túl lehet élni... bár némelyik tanár igencsak beleillhet a "CoC-szörnyek", vagy a természetfölötti rémségek kategóriájába, sanity-vesztés garantált :rohog: :rohog:

Xellos

Xellos

Great Old One

• Fórumita
  • 1136 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.26, 16:45

Köszi Attila :rohog:

Steel: Jaja, idő még van... feltéve, hogy megírod helyettem azt a 4 (esetleg több) pótZHt... de siess, mert az első alig 1 óra múlva kezdődik :rohog:

_Lord Nergal (NPC/NJK)

_Lord Nergal (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.11.26, 16:43

Köszi!

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.26, 10:05

A Witchcraftot nem ismerem. Meséljetek róla valamit! Vagy adhatnátok valami netes cimet és akkor talán Lord Nergal is ki lesz segitve.

http://www.edenstudios.net/witchcraft/Witc...aftCorebook.zip

Steel

Steel

Unknown

• Fórumita
  • 474 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.26, 00:39

A Witchcraftot nem ismerem. Meséljetek róla valamit! Vagy adhatnátok valami netes cimet és akkor talán Lord Nergal is ki lesz segitve.

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.25, 22:45

Hmm... Kult, Vampire, Ars Magica alapkönyv van magyarul, Vampire DA nincsen, a Witchcraftot nem tudom.

A VtMDA abban különbözik a VtM-től, hogy mások a klánok erőviszonyai, nincs Kamarilla és Szabbat (helyettük ún. "High Clans", és "Low Clans"), középkoriak a képességek, s persze az egész hangulata hatványozottan más, mint a modern Vampire-é.

_Lord Nergal (NPC/NJK)

_Lord Nergal (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.11.25, 18:09

Sziasztok!
Az volna a nagy kérdésem, hogy ebbe a stílusba tartozó játékok magyar fordításához hozzá lehet e valahol jutni. Mert bár érdekel a téma, én sajnos nem tudok angolul és ez igencsak megnehezíti a dolgom. Előre is köszi.

Steel

Steel

Unknown

• Fórumita
  • 474 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.25, 16:30

Mindenki dobja össze az összes RPG könyvét és meglátjuk mi sül ki belőle!Jó szórakozást! :)
Xellos: vizsga időszakig még van egy kis idő... :)

Xellos

Xellos

Great Old One

• Fórumita
  • 1136 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.25, 13:06

Remek! Akkor legalább Witchcraftot sem kell beszereznem :D Bár azért a boszorkányok még beleférnének talán. Na mind1, majd vizsgaidőszak után meglám mit lehet kezdeni a dologgal. A Dark Ages miben más? Remélem nem különbözik túl sok dologban az alaptól.

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.25, 12:50

...Dark Ages megvan ;) , Ravenloft meg tényleg nem kell :D Witchcraft már kicsit sok lenne :( :ugri:

Xellos

Xellos

Great Old One

• Fórumita
  • 1136 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.25, 12:24

Ehe-ehe, alakulnak a dolgok :( Sajna Kult ismeret hiányában azt nem vállalom be, de kis művelődés után picit összehangolhatnánk a rendszert meg dolgokat (-: Szerintem nem igényelne különösebben iszonytató agymunkát, adja magát a legtöbb dolog ;) Izé, Kult otthon megvan, Ars Magica megvan, CoC... :ugri: megvan, Dark Ages... na az sajna nincs. Ennyi kb. elég lesz bele. Ravenloftot és tsait talán hagyjuk ki :D Talán még Witchcraftot nyomathatunk kicsit bele.

Xell

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.25, 11:37

Nem rossz, nem rossz, alakul a dolog... Ars Magica/Vampire Dark Ages környezet CoC-grimoireokkal, egymással háborúzó és intrikázó mágus- és vámpírklánokkal, mindez Kulton alapuló világban, Metropolisba beültetve pedig néhány vigyorgó lovecraftiánus borzalom. Hmmmm.... :D

(sőt, tovább megyek... Metropolis~R'lyeh? ;) :( )

Módosította Morryster: 2003.11.25, 11:38

Steel

Steel

Unknown

• Fórumita
  • 474 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.25, 00:16

Teljesen igazad van.Baromi jó ötletnek tartom, csak nekem meredek, mert örülök ha megfelelően le tudok mesélni egy Ars Magica szagát nemhogy még horror hangulatot is csempésszek bele.
De imádom a kihivásokat! :D

Xellos

Xellos

Great Old One

• Fórumita
  • 1136 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.24, 21:42

Ars Magica/CoC?! :D
Meredek.Bar mondjak a fantazia hatartalan...

???

Meredek? Nem látom be miért lenne meredek? Egyedül a mágiarendszer kompatibilitását kéne picikét csiszolni, és onnantól okéjs az egész. Végülis mely másik rendszerbe illene bele ennyire egy Necronomicon vagy bármely más kis könyvecske? ;)

Steel

Steel

Unknown

• Fórumita
  • 474 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.24, 20:43

Ars Magica/CoC?! :D
Meredek.Bar mondjak a fantazia hatartalan...

Xellos

Xellos

Great Old One

• Fórumita
  • 1136 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.24, 11:05

Edron: Nem, sajna még nem játszottam kibergótikus technohorrort, ami azt illeti nem is hallottam még eme játékról. Részemről csak a Cthulhu-CP/Shadowrun ötvözethez finomítgatok egy történetet X ideje, de egyre inkább úgy érzem, hogy a lemesélésére sosem fog sor kerülni :lol: (Milyen remek játék ez a CoC... bármivel kellemesen összemosható (-: Bár Ars Magicát nem nagyon ismerem, de szvsz abba is tutkófrankón bele lehet mosni (-: )

Puppetland! Azaz! Ha megvan és nincs elég játékos akkor dobj meg egy U2Uval, kedvem lenne kipróbálni azt is :dilis:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]