Ugrás tartalomhoz

Fotó

Warhammer Online

• Válasz írásához lépj be
1480 hozzászólás érkezett eddig

Funeral

Funeral

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 78 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.03.18, 06:43

Sziasztok!

Nah, eljött nálam is a casual időszak, viszont én meg is untam a játékot egyelőre...sajnos kevés a choppa ahhoz hogy megint befizessek egy hónapot, majd talán az új területekkor vagy mikor kapunk vissza várakat, esetleg skaveneket mint játszható fajt. :ize:
Nem utolsósorban jó érzés volt látni hogy Da Ugly is működik még, megvagytok még? Blogon az élet nem túl aktív már. :eeek:
(OFF)Kövezzetek meg, de eddig az életemből kimaradt a wow, viszont mától elkezdem...mocskos nehéz dolgom lesz, de kipróbálom. :szomoru: (/OFF)

Rayvanhur

Campman

Campman

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 85 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.02.28, 19:25

Jekyll, a te szindrómád nem egyedi!
Tegyük hozzá én se voltam/tartottam magam kockának, de a wh nagyon bejön, szeretem, imádom, de van h nem játszok vele hanem inkább bármi mást mert...csak.(?)
A gc-m lejárta után most júniusig amúgy is várok, addig jegelem kicsitr a témát

Jekyll

Jekyll

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 554 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.02.28, 03:19

Üdv Urak!

Hogyityeg a csatabárd? :titok:

Üdv! :D

A többiek majd nyilatkoznak magukról, én csúnyán bekazsuálultam, az van. Meg az elméletem, miszerint minden kockulásra hajlamos gamernek vannak casual korszakai, amely nagyszerű korszakok csodálatosan függetlenek minden külső körülménytől, mert magába a gamerbe vannak belekódolva. Abba.

Hiába szeretem ezt a játékot az első szögtől az utolsó nurglingig, képtelen vagyok rákockulni. Hiába bandázok össze mindenféle jómunkásemberrel, hiába kattanunk úgy össze egy-egy random PQ-n, hogy öt másikat is beverünk fene nagy lendületünkben, és hiába megy a jópofizás a friendlist-ekkel, ha se másnap, se azután még vagy egy-két hétig (!) nem lépek be, mert csak.

A játék hangulatával sose volt bajom, az RvR rohadtul bejön, és nem nagyon tudnék olyan careert se mondani, ami ne tetszene. Továbbra is minden natyon szép, minden natyon jó, mindennel mek fatyok elégedfe, aztán valahogy mégse durvulok el, és ami a legszörnyűbb: ez egy csöppet se zavar. Azt hiszem, ez valami súlyos gamer betegség lehet. Casualitis apocalyptica? A stádiumról szó se essék...

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6532 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.02.26, 08:55

(OFF)Edem: a World of Warcraft topicba ment a válasz!

Bulldy(/OFF)

edem

edem

Ízirájder

• Fórumita
  • 1904 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.02.26, 07:04

Azért most már nem csak erről szól a WoW, ott vannak az achievmentek, pvp-zés, amiben hasonlóan kell majd teljesíteni, mint WAR-ban, hogy jobb cuccod lehessen.

Vegyünk egy átlag 70-80-as karaktert.
Az alap instákat nagyjából szólózza, tehát nem fog partira várni az achievmenthez.
A térképfelderítésnél talán jobban is jár, ha egyedül megy, nem fog másra várni.
A tradeskilles achievmentben ugyan milyen parti tudna segíteni neki?
...folytassam?

Nem akarom védeni a WoW-ot, mert tényleg nem sok kihívás maradt a játékban, de a farmolás inkább azzá alakult át, hogy adott instából megszerezd xy epic cuccot, mert az a legjobb, és a drop rate miatt ehhez le kell menni kismilliószor abba az instába.

Khm.
Mármint ha elérted a 80. szintet. De odáig el kell jutni - és én arról a részről beszélek. Hogy szitnezik egy átlag wow játékos 1-ről mondjuk 60-ig? "WTB Boost in Stocks"....

Szerintem ennek a fele hülyeség, szólózásból nem fogsz soha jobban profitálni, illetve leszűkülnek a lehetőségeid a tényleges alap farmolásra. (bánya-növény)

Nem anyagi profitálásra gondoltam, hanem általában. Elmész grindelni szörnyeket. Ha egyedül csinálod, teljes XP-t kapsz. Ha ketten mentek, máris kevesebb jár. Ráadásul ha a másik játékos magasabb szintű, akkor ő több XP-t kap. Ráadásul a legtöbb kaszttal simán tudsz szólógrindelni nálad 1-5 szinttel magasabb mobokat is, és egy második/harmadik játékos nem gyorsítana meg annnyival, hogy több legyen az XP/perced; pláne ha eleve szólófarmos a builded, mondván hogy majd rank 80-on retalentelsz.

A másik rész, hogy legyél benne egy jó guild-ben viszont igaz, jó eséllyel így fogod tudni teljesíteni a PvE instákat és az achievmenteket. (habár már egyre több a példa PUG-os 25 fős Naxxramasra)

Csakhogy a jó guildbe ritkán fognak felvenni max szint előtt, és mint már többször mondtam, odáig is el kell jutni. Nekem anno még BC-s időben egy év alatt nem sikerült maxra jutnom, mert egyszerűen beleuntam a lélekölő szintezésbe; szinte sosem sikerült csapatot találnom; voltam pár jobb guildben is, de mivel nem játszottam 7/24, a többiek általában 5-6szor gyorsabban léptek szinteket, és nem tudtam lépést tartani velük. Boostot meg sosem vennék, mert ennyi erővel inkább nézek valami filmet.

Te az endgame-ről beszélsz, csakhogy az endgameig is el kell jutni; és wowban az emberek legalább 90%-a szólózva jut endgameig; ellenben WARban már rank 1-2 karakterekből is gyakran szerveződik ad hoc party, mert megéri nekik; mert ha normálisan meg akar csinálni egy PQ-t, ami nagyjából az ő szintjén van, ahoz csapat kell. Nem fog leszólózni egy stage3-as részt...

Shinean_Velyr

Shinean_Velyr

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 121 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.02.25, 22:39

Köszönöm a válaszokat! Sztem most fagyasztani fogom a wow accomat egy időre, hátha lesz érdemi változás (a 3.1től most nem várok sokat...) és elkezdem a warhammer online-t :gyagya:

Stoneskinner

Stoneskinner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1137 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.02.25, 17:52

WoW-ban az emberek többet profitálnak a szólózásból, és ezért többnyire kénytelen az ember szólózni, hacsak nincs benne egy überf*sza guildben.

Edem:

Azért most már nem csak erről szól a WoW, ott vannak az achievmentek, pvp-zés, amiben hasonlóan kell majd teljesíteni, mint WAR-ban, hogy jobb cuccod lehessen.

Nem akarom védeni a WoW-ot, mert tényleg nem sok kihívás maradt a játékban, de a farmolás inkább azzá alakult át, hogy adott instából megszerezd xy epic cuccot, mert az a legjobb, és a drop rate miatt ehhez le kell menni kismilliószor abba az instába.
Igen, ez mindig ugyanaz lesz és baromi unalmas, nem úgy mint egy pvp várostrom.

WoW-ban az emberek többet profitálnak a szólózásból, és ezért többnyire kénytelen az ember szólózni, hacsak nincs benne egy überf*sza guildben.

Szerintem ennek a fele hülyeség, szólózásból nem fogsz soha jobban profitálni, illetve leszűkülnek a lehetőségeid a tényleges alap farmolásra. (bánya-növény)

A másik rész, hogy legyél benne egy jó guild-ben viszont igaz, jó eséllyel így fogod tudni teljesíteni a PvE instákat és az achievmenteket. (habár már egyre több a példa PUG-os 25 fős Naxxramasra)

Jester

Jester

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1380 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.02.25, 15:21

Üdv Urak!

Hogyityeg a csatabárd? :)

Campman

Campman

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 85 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.02.24, 21:01

Nagy itt a csend uraim!

Hadd halljunk vmi epic lootról v Altdorf/Inevictable city ostromról v bármiről! :)

Jekyll

Jekyll

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 554 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.02.18, 11:22

"Grim world" ügyben Roodie véleményét osztom, és egyébként is jól sikerült játék ez a WAR. Érdemes kipróbálni - szerintem. Egy dolgot bánok csupán: azt, hogy számomra már túl későn, a gamer-korszakom alkonyán jött ki. Így megy ez. :)

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5632 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.02.16, 23:11

roodie: talán Neked van igazad :) . Elég amatőr/kezdő WH-s vagyok, így lehet, hogy nem a legjobb kép alakult ki bennem Öreg Világról. Az én fejemben úgy él, ahogy Te mondtad... a csalóka felszín nélkül. Minden picit(?) sötét, nyomasztó.

Campman

Campman

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 85 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.02.14, 09:17

Nagyon tetszik edem véleménye :nuke: , igaza van h war-ban nincsen (annyi) Vér Pistike, élvezhetőbb a csapatjáték, hiszen egy warbandben ami 24 főből áll, még nem lesz nagy gáz ha van 2 noob.

edem

edem

Ízirájder

• Fórumita
  • 1904 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.02.13, 11:58

Nem tudom, nekem a wowos grindelés sokkal agyatlanabb és unalmasabb volt

Magyarul azt mondod ha jól értem amit én, hogy a war-ban is van grindelés :)

Nem, én azt mondom, hogy az xpgyűjtés az War-ban egy élvezetes, változatos dolog, ahol különböző helyekre mehetsz, összeverődsz játékosokkal, és kb. még azért is xp-t kapsz, hogy rádnéz egy híresebb NPC. Nem érződik lélekölő grindelésnek. Ezzel szemben warban kénytelen vagy unalmas grindeléssel összeszólózni a hatvan szintedet - instákba az emberek boostért mennek, ha nem vagy healer, akkor nem vesznek be LFG-ben, ha healer vagy, akkor meg anyáznak, hogy miért nem tudsz egyedül életben tartani három dps-t, akik épp magukra húztak egy fél instát. :) Jó, ez utóbbi része warban is megvan, de kevésbé jellemző... valahogy WAR-ban az emberek jobban tudják általában, h mi a dolguk...

Na mindegy. Amire ki akartam lyukadni:
WAR-ban az emberek profitálnak a csapatjátékból, és ezért sok a spontán összeverődő játékos.

És szólózásért nem fogok havidíjat fizetni. Pont. :)

roodie

roodie

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 683 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.02.13, 09:57

"grim world" hangulat azért nem teljesen jött át. Lehetne sokkal, de sokkal nyomasztóbb és sötétebb, lehetne "warhameresebb".

Kicsit offtopic, de... Sosem értettem a "grim world" hangulat és a nyomasztó, sötét képi elemek összekötését. Egyszerűen nem értem mire gondolnak itt az emberek? Sose süssön a nap és állandóan súlyos felhők lógjanak az égen? Mindenki feketében jár? Senki nem nevet és minden halálosan komoly? A Warhammer világa pont nem ilyen. A felszínen napsütötötte rétek, zöld erdők, gyönyörű hegyek, homokos tengerpart, napsütés... Viszont a rét alatt felélesztésre váró csontvázak lapítanak, a zöld erdőkben szörnyek leselkednek az utazókra, a helyek alatti barlangokban orkok dorbézolnak, a homokos tengerparton dark elf kalózflotta köt ki, a napsütés pedig tovább növeli a karóhoz kikötött fogoly szomját...

Szerintem jól el van találva a hangulata a játéknak - a grim world feelingről gondoskodnak a ketrecben lapító foglyok, a karóba húzott, felakasztott testek, égő farmok, elhullott állatok :-)

Campman

Campman

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 85 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.02.12, 16:20

Szerintem már lvl 23-24 körül érdemes orvr-ezni, mert nagyon élvezetes és amíg kijön egy full set addigra megleszel 28-29 (ha csinálsz mellé 1-2 questet és néhány scenariot).

Farmolás itt abszolút nincsen, a vár ostromok 15.-szörre is élveztesek ha az ellenfél is ott van!

andaxin

andaxin

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 561 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.02.12, 15:47

Nem tudom, nekem a wowos grindelés sokkal agyatlanabb és unalmasabb volt

Magyarul azt mondod ha jól értem amit én, hogy a war-ban is van grindelés :)
természetesen más jellegű, és ahogy írtam is warban egyáltalán nem pénzt, nyersanyagot, potit, akármit farmolsz, hanem renown rankot pvp-vel. PQ farm? ha végjátékról beszélünk nem hiszem, hogy rank40-en ilyesmit nyomna az ember, persze párat én is megcsináltam hobbiszinten, de az meg nem farm :)

edem

edem

Ízirájder

• Fórumita
  • 1904 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.02.12, 12:11

DE, hogy nem kell farmolni? aki wowból jönn annak azért magyarázzuk el, hogy ha jobb cuccokat akarsz, akkor növelni kell pvp-vel a renown rankodat, meg nyílt területen (várak, stb.) az influence-t.
30. szinttől érdemes keep ostromokra járni, ha beveritek a várat, akkor esély van jó lootra. ami nevetséges, mert én a szeptemberi kezdés óta 1szer tudtam csak vinni gold baget (legjobb loot van benne az adott helyszínen). úgyhogy igen is farmolni kell, farmolod a várakat, a renown pontokat, instákat farmolsz, ilyen téren azért nem nagyon különbözik a wowtól szerintem. csak itt a farmolás elsősorban a renown/cuccok farmolásából áll. ami pozitív ugyen, hogy ezt izgalmas, és mindig különböző pvp szituációkkal megoldhatod, azonban ...

...azért szerintem ez messze van az "ölj meg kétszáz pókot, hogy összeszedj 8 póklábat" és a "rohangálj körbe a terepen és öld ugyanazokat a mobokat két napig, hogy szintet lépj, és eggyel magasabb szintű mobokat üthess két napig" érzéstől... Nem tudom, nekem a wowos grindelés sokkal agyatlanabb és unalmasabb volt, mint egy jó csapattal 2-3szor egymás után végigtolni egy PQ-t... már csak azért is, mert a wowban a farmolgatást egyedül csinálod, warban a pq-khoz, pvp-hez összeverődik a csapat, mert megéri a játékosoknak összeállni csapatba. Amikor pl. kijött a Knight, kb. 18-an csináltuk egyszerre a legelső (!!!) empire PQ-t... viccesen nézett ki, ahogy szegény óriást hangyamód elözönlötték az aranypáncélos lovagok...

andaxin

andaxin

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 561 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.02.12, 08:28

ha már kérés volt, hozzászólok én is :)

a hangulat az nagyon jó, ötletesebbek a questek, szebbek a karakterek stb.
DE, hogy nem kell farmolni? aki wowból jönn annak azért magyarázzuk el, hogy ha jobb cuccokat akarsz, akkor növelni kell pvp-vel a renown rankodat, meg nyílt területen (várak, stb.) az influence-t.
30. szinttől érdemes keep ostromokra járni, ha beveritek a várat, akkor esély van jó lootra. ami nevetséges, mert én a szeptemberi kezdés óta 1szer tudtam csak vinni gold baget (legjobb loot van benne az adott helyszínen). úgyhogy igen is farmolni kell, farmolod a várakat, a renown pontokat, instákat farmolsz, ilyen téren azért nem nagyon különbözik a wowtól szerintem. csak itt a farmolás elsősorban a renown/cuccok farmolásából áll. ami pozitív ugyen, hogy ezt izgalmas, és mindig különböző pvp szituációkkal megoldhatod, azonban ...

állandóan rohangászni egyik helyről a másikra, mindig ugyanazt a várat ütni, az ellenfél elszalad, a két oldal egymást kergeti körbe-körbe a térképen, a Fortress ostromok 4 magos procival meg csúcs vid. kártyával is lagosak ....

emellett fontos a szerver választás is, van vagy 3-4 amit jónak mondanak, ebből 2n ott is vagyok, hááát
a két oldal kasztjai között nincs túl nagy egyensúly, egy picit úgy érzem, hogy az order karakterek erősebbek, mint a destrósok

end game? na az meg nincs.

összességében véve jó játék, el lehet vele jókat szórakozni, ha ez a célod, akkor maximálisan megfelel
de egy idő után monotonná fog válni, bár ne legyen igazam

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5632 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.02.11, 21:19

nagyon stílusos, szép fantasy rajzok (szerintem a wh univerzum verhetetlen), és nincsenek /számomra/ idegesítő mangás beütései.

Én sajnos eddig csak videókon és képeken láttam még a játékot, de abból nekem az jött le, hogy a "grim world" hangulat azért nem teljesen jött át. Lehetne sokkal, de sokkal nyomasztóbb és sötétebb, lehetne "warhameresebb". Ha tévednék akkor sorry és :) .

Campman

Campman

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 85 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.02.11, 21:10

edem megállapítása teljes mértékben megállja a helyét, de kiegészíteném néhány dologgal:
Alapvetően én a WAR-t a hangulata, környezete miatt kezdtem el: nagyon stílusos, szép fantasy rajzok (szerintem a wh univerzum verhetetlen), és nincsenek /számomra/ idegesítő mangás beütései.

A pvp rész sokkal kidolgozottab, gondolok itt az instancolt scenariokra, amik a wow bg-khez hasonlítanak, de nem olyan frusztrálóak, sőt kifejezetten szórakoztatóak! Az rvr részről nem nagyon írnék most, elé annyi h verhetetlen hangulatban amikor 12 ember véd meg egy várat 30-cal szemben!

Ha elkezdenéd arra nagyon vigyázz mien serveren indítasz karit, mert ezzel én is megszívtam: kb lvl 18-ig alig találkoztam emberrel, az volt a szerncsém h 600 playert áttelepítettek másik serverről és így beindult a serverünk nagyon!

Én csak ajánlani tudom, sokkal jobban szeretem mint a wow-ot :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]