Ugrás tartalomhoz

Fotó

Stratégiai játékok - általános

• Válasz írásához lépj be
595 hozzászólás érkezett eddig

Melankolia

Melankolia

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 67 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.09.29, 01:45

Tiszteletem!

Nem tudom, hogy játszott-e valaki a R.U.S.E. nevű RTS-sel, de az Ubi-soft nagy hibát követett el amikor kiadta.
Maga a játékmenet érdekes, csak egyszerűen unalmas, hogy minden oldalról ugyan azok a speckókat lehet használni, csak más skinnel vannak ellátva az egységek.

Az első nagy arculcsapás akkor ért amikor a kampányban nem lehetett választani résztvevőt. Hogy-hogy nem lehetek a németekkel????
Ez nagyon fájt, de szerencsére skrimish módban lehet velük nyomulni. Maga a játékmenet igen érdekes és akár még jó is lenne, de miért nem körökre osztottra alkották eme játékot? A következő hiba az aránytalanság , hogy lehet, hogy a király tigrisemet olyan löveg lőtte ki ami erre az egész második világháború alatt nem volt képes. De itt úgy kifüstölte mint a szél.

Gondoltam legyártok pár Király Tigrist és jól legyalázom az oroszokat, hiszen nekik csak kisebb lövegeik és könnyű felderítő kocsijaik, de nem...... a drága kis tigriseim égtek mint a Reichstag.

Ja és persze minden népnek vannak prototípus egységei, még a Franciáknak is akit még az elején legyalultak a németek. Egy ilyen első világháborús tank testre szereltek egy löveget.... hát gyönyörű. A németeknél a Maus-t lehet gyártani ami pedig sohasem készült el, de itt lehet tömeg gyártásba nyomni. Siralmas komolyan. :sor:

Tudom most ez így egy kicsit kusza élmény beszámoló, de most töröltem a játékot és fáradtan, csalódottságomban írom ezeket a sorokat.

Tudjátok mire vágyom?????

Panzel General 2 vagy Steel Panther. Mikor fognak rájönni, hogy az igazi stratégákat mocskosul nem érdekli a grafika.

Könyörgöm aki ismer olyan körökre osztott stratégiát ahol tényleg reális a csata és nem 12 egység típus van és működik a mai gépeken (ha kell Dos-box-ot teszek fel) írja meg nekem.

Miért nem lehet egy régi jó játékot leporolni kicsit turbózni rajta (minden egység benne, reális harc ahol nem mindegy a terület az időjárás a napszak a magasság és folytathatnám, szintlépés a karaktereknek, reális, morál ne adj isten egy több száz csatás kampány)
és újra kiadni. Én halál komolyan megvenném. Ha ezek benne lennének akkor tuti.

Előre is köszi ha küld valaki infót.

ranagol60

ranagol60

DiceMan

• Fórumita
  • 3166 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.08.01, 15:54

Üdv!

Windows XP alá keresek "buta, tehát PIII gépen is futó"
Sim City játékverziót gyerekeknek.
Sim city 2000-t sem lehet például kapni, már Vaterán sem...

Ennek az az oka, hogy a SC2000 már abandonware, azaz szabadon másolható státuszba került, jogtisztán, ingyenesen letölthető pl. innen:
http://www.abandonia.com/en/games/82/SimCity+2000.html

Szerintem a 3000 is elfut P3-on, lehet, hogy érdemes megpróbálkozni vele.

Tisztelettel:
R'naggol

Sunmadar

Sunmadar

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 758 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.08.01, 13:42

Nem éppen stratégia, de jobb helyet nem találtam neki...

Windows XP alá keresek "buta, tehát PIII gépen is futó"
Sim City játékverziót gyerekeknek.
Sim city 2000-t sem lehet például kapni, már Vaterán sem...

Tud valaki segíteni?

Köszi:
Sünmadár

Halfarel

Halfarel

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 18 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.07.17, 17:49

Sziasztok írok ide is ;) , Lanpartyt szervezek és kéne rá ember , elöre láthatólag a játszandó játékok :Dawn Of War Soulstorm (a fajok unlockolva) Supreme Commander Forged Alliance, Red Alert2 , Sins Of a Solar Empire Trinity, Cnc Generals ,Cnc3 , Kernel Panic,Burnout, LeftForDead1-2, de további ötletekre is nyitott vagyok , a Switch az 30 fös, eddig 10en vagyunk :) lehet jönni :(

Garvey

Garvey

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2698 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.28, 18:16

Star wars empire at war-ban lehet valamenyire épitkezni a földön és van földi meg ürharc is.

zsc

zsc

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 265 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.26, 23:22

Ismét űrstratégia ügyben: létezik olyan játék mint az IG1 és IG2? Hogy építhető földi város és csatázni lehet földön-űrben is?

tspawn

tspawn

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 53 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.05.27, 17:03

Hy all! A Settlers 6-tal kapcsolatban lenne egy kérdésem. A sztrájkot hogy tudom megszüntetni? A raktáram tele van kajával ,de a bányászok csak azt hajtogatják hogy éhesek. És ahogy tudom személyesen a hőssel nem tudok nekik kaját vinni. :cool:

csizma

csizma

Wizardry hős

• Fórumita
  • 884 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.24, 17:21

Sziasztok!

Valaki tud a Dungeon Keeper 2. részéhez letölthető pályákat? Létezhet ilyen?

Valamint a Settler 2. részéhez ? (tudom régi a játék, de imádom).

DreamerX

DreamerX

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 20 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.04.01, 11:08

Ha pedig jó a nem körökre bontott is, akkor Sin of Solar Empire.

zsc

zsc

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 265 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.25, 08:00

Köszi a tippeket, utánanézek a dolognak.

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.24, 16:01

Galactic Civlizations 2, minden kiegészítőjével. :titok:
Meg volt egy viszonylag felejthető Lost Empires: Immortals és a Sword of the Stars.

zsc

zsc

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 265 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.24, 15:47

Sziasztok!

Űrstratégiát keresek, olyasmit ami nem online és stílusában olyasmi mint anno a Master of Orionok voltak. Egyszerűen nem találok ilyesmit, valami újabb, jobb gépet és konfigurációt igénylő game kellene. Tudtok ajánlani ilyet?

Ossua

Ossua

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 21 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.12.18, 19:16

Cheat nélkül megprobni? :$

_eldobhato (NPC/NJK)

_eldobhato (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2009.11.21, 16:18

Van egy "Baldies" nevű játék. Elég sok pályája van, én a 4. világ utolsó előtti pályáján nem bírok túljutni. A pálya egy fáraó-maszkra hasonlít.

Az F8-cheat az én verziómban nem működik.

Bármi ötlet?

Arpo

Arpo

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 576 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.09, 11:40

Köszi!!!!! ;)

ranagol60

ranagol60

DiceMan

• Fórumita
  • 3166 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.09, 11:26

Üdv!

Rákerestem a civ 4 fantazy modjára a Fall of the heavenre de nem nagyon találtam olyan oldalt ahol csak ezt lehetne letölteni.Tudtok olyan linket ahonnan letudnám tölteni?

Egy apró tárgyi tévedés akadályozhatott meg a letöltésben, a helyes cím ugyanis Fall from Heaven. ;)

Tisztelettel:
R'naggol

Arpo

Arpo

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 576 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.09, 08:21

Rákerestem a civ 4 fantazy modjára a Fall of the heavenre de nem nagyon találtam olyan oldalt ahol csak ezt lehetne letölteni.Tudtok olyan linket ahonnan letudnám tölteni?

teeb

teeb

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 28 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.08.01, 05:49

Sziasztok!

A "The Farm", vagy másképpen a A tanya nevű játékról érdeklődnék.
A kézikönyv szerint 4 pályája van, de én nem tudok a 1.-n túljutni.
Tudnátok segíteni? Előre is köszönöm!

halalur

halalur

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 11 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.06.23, 10:45

Ez ment privibe, de valószínűleg tényleg általánosságban is jó. Csak nehogy megint 'spam-gyanú' legyen, mint a múltkor amikor küldözgettek egyik helyről a másikra, aztán csak azt lehetett látni, hogy 3 helyen is ott van a szövegem, ezért megjegyezném, hogy ezt kifejezetten Strato kérésére írom ide!

Szia én voltam az egyik aki grafikust/fejlesztőt/tesztelőt keres a játékához.
Szóval megpróbálok minden kérdésre értelmes választ adni:

Kor:
25-25-32
Én vagyok az egyik 25 éves, a tanítványom a másik. 'profi' programozóként dolgozok, és készítettem már egy-két kisebb-nagyobb játékot.
A srác egy tehetséges tanítvány, és lelkes is. Ő a másik 25 éves.
Aki a munkánkat szakmailag 'senior' szinten még tanácsadással látja el ő a 32 éves Gábor, ha esetleg én szorulnék segítségre.
Számítok még egy kezdőb 25 éves csatlakozására, meg egy profibb 33 éves Attila is jönni fog hébe-hóba.

Ütemterv menet közben alakul ki, verziókövető, és hiba/fejlesztés-menedszelő programot is használunk (MantisBT).

A célunk nem valami nagyon különleges program elkészítése, amivel szétvágjuk a világot, hanem alapvetően ez a játék egyfajta tapasztalatszerzés. Az alkotás öröméért csináljuk amit csinálunk. A folyamatban való résztvétel dominál.

Terveim szerint mindenképpen befejezzük.

Két dimenziós gémről van szó, és elég kis méretű figurák, valamint terep/tereptárgyak készítése lenne fontos. Kézzel rajzolt, vagy kézzel átrajzolt figurák.
Az elején nem kell túlzásba vinni, egy-két figura, vagy fű/hegy elég lenne. Ahogy haladunk a programmal úgy megjöhet a kedved is.

Még bővebben kifejtem ha érdekel

itt látható a programunk. Screenshots, nagyjából az aktuális állást mutatja.
https://sourceforge.net/projects/zorall/

imél:
halalur kukac gmail dot com

Módosította halalur: 2009.06.23, 10:47

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8068 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.06.23, 10:20

Speciell Garouz kérdéseire jöhetne valami általánosított válasz ide a topikba is. Szerintem. :gumicsirke:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]