Ugrás tartalomhoz

Fotó

Stratégiai játékok - általános

• Válasz írásához lépj be
609 hozzászólás érkezett eddig

A_Messor

A_Messor

Meridian

• Fórumita
  • 2927 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.10, 17:02

darken rahl:
Persze hogy van katapultjuk. :buszke:

darken_rahl

darken_rahl

The One and Only

• Archívum
  • 780 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.08.10, 15:35

Warcraft 1ben az orkok kaphatnak katapultot? Ha nem akkor mit kapnak?

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4753 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.10, 12:54

A Blitzkriegekről mi a véleményed?

Nem nagyon ismerem, két okból.
1. kb. 3 éves gépem van, nagyon sz*rul futott rajta

2. real-time. Ez még nem baj (Warcraft III-mal sokat játszottam), de a sok egység miatt nem tudtam áttekinteni. Biztos megtetszett volna, ha foglalkozom vele, de így meló mellett.

Egyébként lehet hogy rossz játékra gondolok. Az az, amelyik úgy kezdődik, hogy van 3 panzered meg 3 artillery-d, a többi (gyalogosok) meg pályáról-pályára más?
Azzal meg az is bajom volt, hogy túl sok mindennel kellett voglalkozni. (tűzérséget a játékosnak kell célra fordítani, összecuccolni, kocsi mögé kötni...)

Baradir_Argith

Baradir_Argith

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 299 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.08.09, 23:07

Hmmm
Elő kéne keresnem...
annak idején megvettem eredetibe.
Aztán ezt apeople generalt nem is nagyon erőltettem, mert elég nehézkesen futott az akkori gépemen. Elég sok volt a várakozási idő, mire a gép lépett... de nagyon jó játék volt,arra emlékszem.
Mostanában jelent meg két hasonló játék, az egyik a Domination, ami inkább a néhai Battle Isle játékokra emlékeztet... Emlékszik még olyanra valaki? Amolyan jövőbeli fegyverzet, meg mozgáspont meg némi bug hegyek, de annyira nem rossz...
Namost a másiknak meg nem jut eszembe a neve holnap megnézem...
Ez meg Amerika területén játszódik ez is olyan mozgáspontos-területfoglalós-egységet kirakós stb. Látszik rajta hogy a PéGé volt az ötletadó, hmmm hogy is hívják...
...
A Blitzkriegekről mi a véleményed?

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4753 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.09, 22:40

tényleg , ott az amerikai meg az angol külön kampány volt?

Igen. Lényegében ugyanaz volt a két hadjárat, a csapatokat rakta néha más helyre kezdéskor. Meg a kezdőcsapat nemzetisége el volt tolva a választott nemzet felé. (angol tankok amcsi gyalogok jobbak)

A vietnami fegyverzettel kellett (volna) elfoglalni Délkelet ázsiát.
Hmmm... valaki... esetleg?

Hát nekem elég simán ment.
Ott más taktika kell, mint a PG2-ben:

Nagyon sok gyalogos, olyan, ami motorizálva van.
Nagyon sok ágyú.
Nagyon sok helikopter tankok ellen.
Néhány légvédelmi.

Harckocsi, AT, Recon nem kell!

Baradir_Argith

Baradir_Argith

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 299 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.08.09, 21:28

ehhh
sosem viseltem el ha valamelyik egységem odaveszett.
olyankor azért load lett a vége
Napersze ha néha a felderítőm túlzottan előreküldtem a világ összes loadja sem mentette meg semmiből előretörő téharmincnégyesek ellen.
...
tényleg asszem a race to dunkerque pályát nem szabadott brilliánsra megcsinálni, csak tactical victoryt, mert akkor elmaradt az angliai korai partraszállás, viszont jött néhány bónusz küldi észak afrikában.
Amik nem voltak nehezek, csak a brilliáns győzelem volt egy kicsit gyötrelmes...
... ha jól emlékszem körülbelül húsz esetben toltam végig németekkel
néhányszor az oroszokkal, egyszer meg az angolokkal.
tényleg , ott az amerikai meg az angol külön kampány volt?
volt még utána egy játék ami tetszett: Peole general.
PéGé kettő modern környezetbe ágyazva.
Az amerikai (izé ott ENSZ volt) egész izgalmas, a kínai hadjárat dögunalom.
Viszont volt egy quest, amit nem tudtam végigtolni:
A vietnami fegyverzettel kellett (volna) elfoglalni Délkelet ázsiát.
Hmmm... valaki... esetleg?

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4753 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.09, 21:03

tisztára meghoztátok a kedvem
megy az ikszpén?

Nekem megy :buszke: Nem kell hozzá semmi okosság, csak kicsit gyors az egér, de még nem zavaró.

Minden tüzérnek találatot kell elérni, addig töltöttem vissza, míg össze nem jön.Aztán ha a beásottságot sikerült elfogadható szintre redukálni oppáré...

Mondjuk ennyire nem szoktam ügyeskedni, szinte soha nem töltök vissza állást, csak ha nagyon elrontottam valamit, akkor jön a térkép legelején elmentett állás.
De pl. egység halál esetén is nagyon ritkán szoktam load-olni. Egyszer-kétszer kivételt teszek "szívemcsücske" egységek esetén.
A német hadjárat esetén azért is lett rossz az adatlapom, mert az uccsó pályán figyelmetlen voltam és veszítettem két recon-t, meg egy gyalogost... Pedig milyen faja kis 5 csillagos fallschirmjaeger volt...

Baradir_Argith

Baradir_Argith

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 299 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.08.09, 19:59

Straya Russia
Ja. Annyi az orosz hogy a világ összes páncélosa is kevés lenne a gyors áttöréshez. A nyolcvannyolcasok néha jól jöttek, egyetlen jól irányzott lövéssel kilyukaszja a nagy szovjet kávéjeggyes macit, csak jó helyre kell rakni.
Ha játék elején veszel egy két ilyen csodaszert a Staraya Russa - i pályán már egész táposak lesznek.
...
Dunkerkqe.
Minden tüzérnek találatot kell elérni, addig töltöttem vissza, míg össze nem jön.Aztán ha a beásottságot sikerült elfogadható szintre redukálni oppáré...
Bár a brilliáns győzelem nem túl egyszerű.
...
tisztára meghoztátok a kedvem
megy az ikszpén?

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4753 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.09, 17:03

a T34/41 típust ingyen lehetett megvenni.

Ez hol? Én ilyen bugokról csak álmodni tudtam. Nem jött volna rosszul a 3. pályán...

Egyébként azóta lenyomtam az orosz hadjáratot! :D

Azt kell mondjam, hogy az a harmadik pálya (Kanev) valami írtózatosan kemény... Volt is sírás-rívás-fogcsikorgatás míg bedaráltam a németeket, de meglett. Mondjuk csak normal victory, nem brilliant, de le kell nyelni.

Egyébként innen kezdve nagyon könnyű volt, az utolsó pályán a brilliant victory határidejének lejárta előtt kb. 4 nappal legázoltam a tértképet. Az egy szem bombázóját mindig lehordáztam 3-4 vadásszal, akiket utána csak az ő légiereje elől rejtegettem :sor:

A legnehezebb pályák szvsz.:

- Kanev. első helyen. gyűlölöm

- a német hadjárat Straya Russia (vagy valami ilyesmi nevű) pályája, amikor a térkép közepén két folyó, meg mocsár van. Természetesen orosz gyalogság és tűzérség mindenhol, meg néhány monster tank (5csillagos, 15 erejű T-34, és KV-2)

- Anglia 41. Főleg a rengeteg légvédelmi ágyú, és vadász miatt útálom. Meg rövid az időlimit (azért meg lehet csinálni brilliant victory-re)

- Dunqerqe. Kevés az idő. A tengerparton lévő uccsó várost nem mindig tudom időben elfoglalni. (BV határidőn belül)

- St. Lo. Az amcsikkal. Elég nehéz felvenni a versenyt a német vasakkal, és ebben a periódusban még a légierő-tüzérség sem az igazi...

a rohamlövegek meg a légvédelem akkor is elsül, ha mozgás közben gyorsan nyomogatod a célpontot.

Van olyan légvédelmi vezér, ami ad ilyen bonuszt! Mozgás után tudsz vele lőni.

Egyébként a legjobb vezérképességek szvsz.:
gyalogos: Alpine training. Nagyon tud haladni!
páncélos: Overwatch! Pláne 2es lőtávú cuccal... Kellemes kis meglepetés :D
vadász: all-weather combat. Sajnos eddig csak egyszer kaptam. Esős-havas térképeken kincset ér!

Egyébként használt közületek valaki AT egységeket? Én fölöslegesnek éreztem őket... Pláne, hogy páncélosom is max. 4 volt.

Baradir_Argith

Baradir_Argith

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 299 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.08.09, 12:44

Ingyen jön a téharmincnégypernegyvenegy, csak asszem upgrade esetén is full árat kell fizetni.
Az orosz kampányt a harmatgyenge légvédelmi zis miatt nem szerettem.
Viszont.
a rohamlövegek meg a légvédelem akkor is elsül, ha mozgás közben gyorsan nyomogatod a célpontot. nem kell megvárni a köv . kört.
ehe-ehe.

Kibic

Kibic

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 205 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.09, 08:22

Üdv mindenkinek!

Strato:
A kék valóban a tudományt fejlesztő épületeknek kedvez, a piros az ipari épületeknek, a zöld a mezőgazdaságiaknak, a fehér semleges, a feketére pedig csak összekötő elemet lehet telepíteni, de később valahogy lehet ezeket is terraformálni és akkor fehér lesz.

Panzer II:
Tényleg az orosz kampány harmadik pályája legnehezebb, különösen, hogy a későbbi körökben a németek is kapnak erősítést olyan területen, ahol már régen átment az ember és szépen elkezdenék visszafoglalgatni a városokat. Én a 3. kör után kapott pénzből vettem néhány páncélost és gyalogságot ezek ellen. A másik gond a pálya bal alsó sarkából feltűnő német felderítők, mert ezek is alattomban visszafoglalják az őrizetlenül hagyott városokat.

A légierő az egész kampány során gyenge, még a végén is csak La-7 van, meg kaphatsz prototípusnak La-9-t, de annak meg nem lesz semmilyen tapasztalata, így az se sokat ér a Me-262 ellen.

Én szinte sose használtam T-34/85-öt, mert egy pályával korábban megkapom a KV-85-öt, ami majdnem olyan jó. (Tán eggyel kevesebbet mozog, mint a T-34-es és jobb a páncélzata, de ebben nem vagyok biztos.) az utolsó pályán pedig átváltottam JSZ(ISZ?)2-3-ra, mert az átváltás után újratöltésig az lőző típus lőszerkészletét használta. :D

Viszont az összes ismerősömnél előjött az a furcsa jelenség, hogy a T34/41 típust ingyen lehetett megvenni.

Üdv,

Kibic

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8208 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.08, 13:07

Én nemrég felraktam újra az Ascendancyt, de tudatosult bennem, hogy teljesen elfelejtettem, mit hogyan is kell csinálni. Valaki elmesélné, hogy a különböző színű mezők esetén melyikre mit érdemes építeni? (Ha jól emlékszem, a kék a labornak kedzvez.)

andaxin

andaxin

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 561 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.08, 10:12

Eredetileg a Master of Orion 2 miatt kértem, hogy nyíljon ez a topic, szal:
Van még más is, aki játszik a MoO2-vel?
(Esetleg az Ascendancy-t ismeri vki rajtam kívül?)

én

Baradir_Argith

Baradir_Argith

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 299 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.08.06, 21:24

Sziasztok !
Tolja most valaki a Blitzkrieg kettőt?
eszmecsere meg minden....

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.30, 07:56

Játszik itt valaki még a Rise of Fantasy-vel? Van arra mód, hogy a stratégiai térképen ne csak egy figurával lépkedjek, hanem több army-m is legyen?
Kissé vicces, amikor az ellen 3 külön helyen foglalja el a területeimet, én meg egy sereggel próbálok mindig vissza-visszavágni.

_twillight (NPC/NJK)

_twillight (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.07.29, 21:19

(OFF) :sor: :sor: :sor: (/OFF)

Total Annihilation: Kingdomsról mit gondoltok? Van egy pálya, ahol az ellen egy L-alakú fennsíkon leledzik. Mi keleten kezdünk. Nekem csak torony-rohammal sikerült győzni (mármint sorfalat építeni toronyból 3 óra alatt, majd lovasroham). Valaki csinált más taktikát?

Sogroon

Sogroon

Visszavonult

• Archívum
  • 2247 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.07.29, 13:47

(OFF)Én is kértem ezt a fórumot, de persze kapod Te is. Úgy tűnik, többen kell kérni, és akkor igazi esély van :sor: (/OFF)

(OFF)
Hát... Az én szavamra megnyílt. :sor: :istenkomplexus:(/OFF)

Módosította Sogroon: 2006.07.29, 13:48

_twillight (NPC/NJK)

_twillight (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.07.25, 19:55

(OFF)Én is kértem ezt a fórumot, de persze kapod Te is. Úgy tűnik, többen kell kérni, és akkor igazi esély van ;) (/OFF)

Amúgy a "Abomination: the Nemesis project"-et ismeri valaki? A végső küldetésről írhatna valaki, mert eddig csak az orosz bázist tudtam/kaptam megcsinálni.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8208 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.25, 15:47

Lenne egy kérdésem! A PG2 höz hasonló játékot adtak ki? Mivel már szinte az összes modot próbáltam, ideje lenne váltani, de nem tudok hasonló játékról. (kivéve a PG3at, de az meg sz*r)

Van egy nagyon régi játék, aminek Historyline a címe. Azzal érdemes lehet megpróbálkoznod. Szerintem biztosan letölthető valamelyik abandonware oldalról...

Tilleo

Tilleo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.25, 14:16

Van még más is, aki játszik a MoO2-vel?

Miazhogy :D
Bár már legalább 1 éve nem vettem elő azért még mindíg ott a helye a gépemen ;)
Nagyon imádtam azt a játékot. Főleg persze a végtelen kombinációs (kh tápolási ) lehetőségeit. :) Főleg a custom fajok mekkora egy tápgépek voltak :)

A héárommal elkeztem játszani de annyira bonyolult lett. Pont az egyszerűen kezelhető, mégis összetett hatás hiányzott belőle, ami a kettő sajátja volt.

galu22: én a Close Combattal játszottam még sokat.. az ugyan rts de valóban reális... pl egy tankról az ellenfél lövedéke vagy lepattan vagy átüti a páncélt de nem "csökkenti az életerjét" mit a Blitzkrigeben :) Viszont sajna csak egy századot és a támagató páncélosokat irányítod ;)
Pg II léptékű (hadosztályparancsnok) játékot mást nem is ismerek.

Tilleo

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]