Ugrás tartalomhoz

Fotó

MYMMP történetei

• Válasz írásához lépj be
1391 hozzászólás érkezett eddig

edem

edem

Ízirájder

• Fórumita
  • 1898 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.08.20, 18:48

Hellboy 2 megvan? Az ellenfél, a tündekirály, s többi, azok az eladrinok.

Oké, de FR könyv szerint meg Eladrinok azok a Silver/Moon és a Gold/Sun elfek; az Elf-ek meg a Wild és a Wood elfek; a 3-as FR szerint még az utóbbi kettő volt a minority...

Sanctus

Sanctus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.08.20, 18:25

Hellboy 2 megvan? Az ellenfél, a tündekirály, s többi, azok az eladrinok.

edem

edem

Ízirájder

• Fórumita
  • 1898 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.08.20, 16:44

Csak hogy én is beintegessek... Az Eladrin mennyire számít durvább fajnak? :ok:

Én amúgy nem szoktam sírni, hogy túl sok a nemhumán, feltéve, hogy nem csak a tápolás miatt vannak.

Sanctus

Sanctus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.08.20, 10:36

A hátterekről: ha valami kell belőle, akkor tessék szépen megindokolni a karakternél, nem feat az, hogy csak úgy felvegyétek. Mivel FR setting-ben játszunk ezért választhatóak az ennek megfelelő hátterek is, de elég valószínűtlen, hogy egy karakter nagyon messziről érkezik, bár meggyőzhető vagyok.
A Scales of War egy olyan adventure vonal, amiben egész 30. szintig lehet menni, s a Red Hand of Doom 3.5 adventure folytatása. A sorozat több, közel 15 történetre van tagolva, amelyek egyre szorosabban illeszkednek egymáshoz, mi ennek az első részét nyomjuk le, de igény szerint folytatható lesz a sztori. Beillesztettem FR settingbe, így a Vilhon Wilds területtől keletre fogunk játszani. Ez a terület a volt Chondat alapjaira épül, laza közösségek hálózata, tényleges hatalom nélkül. A környéken elég ritkák a demihumánok, még a fél-elfek is viszonylagos rasszizmussal kell szembenézniük (ld. 3.0 FR), ennél durvább fajok az ellenséges miliőt kockáztatják.
A karakterektől az alábbit várom:
Karakterlap (ofkórz)
Rövid előtörténet (4-5 mondat elég)
Jellem (mindegy mi, tőlem lehet a régi is)
Válaszok az alábbi kérdésekre:
Mi a karakter távlati célja?
Mi a karakter közvetlen célja?
Mi az amiért a karakter akár a társait is megtámadná?
Mi az amiért a karakter elhagyná a társait, s egy másik csoporthoz tartozna?

A modul természetesen D&D, így nem fogunk sokat drámázni, én abban reménykedem, hogy egy pörgős fantasy/akció sztorit játszunk le, nagy beszólásokkal, bunyókkal, meg valami király kis sztorival. Amolyan b-movie stílusban. Remélem segítetek, s nem kezdünk el minmaxolni, meg a szabályok határait feszegetni, elvégre én nem tesztelni akarok!

Szóval, sok sikert a karakterekhez, várom, hogy végre személyesen is találkozhassunk!

Sanctus

Sanctus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.08.19, 21:35

De amúgy marhára opcionális, előtörténet azért nem árt mellé.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4015 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.08.19, 17:35

A generátor nem "broken", mert maga rendszer engedi meg. :ok: De akkor legyen max. egy, az még logikusan is hangzik.

Sanctus

Sanctus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.08.19, 17:00

Elviekben lehetne több forrásból is, de mi maradjunk egynél. Amúgy sem adnak annyi tápot.

Ymdar

Ymdar

A Belső Kör Tagja

• Fórumita
  • 2513 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.08.19, 16:07

Sztem ha ennyire broken a karaktergenerátor, akkor inkább nem kéne használni; esetleg én is felvennék 15 backgroundot. :ok:

Sanctus

Sanctus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.08.19, 14:10

Egy jó szerepjátékos már a karaktergenerátor előtt megvillan. :ok:

FR, rendben van.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4015 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.08.19, 13:21

2.
- A karaktergenerátor több background-ot is enged felvenni (ha jól emlékszem, nyolcat). Mind mehet, az összes előnnyel együtt? :ok:
- Ugyan ki választana embert, amikor a legtöbb faj táposabb powert kap (néha nem is egyet), mint a +1 power, amit emberként felvehet? +1 skill, +1 feat, és egy szem +2-es bónusz? Ugyan már. :)
3. Sztem legyen FR, és akkor legalább az ott történt változásokról is kapunk infót. (Én ugyan alig ismerem az FR-t, de a többiek igen, ők legalább jobban képben lehetnek.)

Ymdar

Ymdar

A Belső Kör Tagja

• Fórumita
  • 2513 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.08.19, 12:50

...és akkor honnan is termesztik az ételt, ha points of light szemlélet van? :ok:

Sanctus

Sanctus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.08.19, 12:29

Sziasztok!

1.: Nincsen tiltott jellem. De én momentán szeretek jó jellemű csapatnak mesélni.
2.: Scales of War background az ok, s elvileg lehet minden... DE nem ismerem a phb 3.-t, s a phb 2. meg néhány helyen túúúúl 4e a kipróbáláshoz. Szóval szorítkozzunk az első könyvre és az ahhoz tartozó kiegekre. (Tapasztalatom szerint mindenki sír, hogy tele van nem-emberrel a 4e, ennek ellenére mindenki kaf-kaf fogú rémséggel jön. Ne tegyétek.)
3. A scales of War eredetileg a Red Hand of Doom 3.5 szupermodul folytatása, ami Greyhawk, FR, Eberron settingre volt írva, természetesen a megfelelő változtatásokkal. Rajtatok áll, hogy melyik legyen, annak megfelelően változtatom meg a hátteret. De maradhatunk a "basic" 4e Points of Light szemlélet mellet is...
4. Nincsenek.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4015 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.08.19, 11:38

Egyelőre itt tartjuk a kapcsolatot a 4E-ről Sanctusszal.

Indításnak rögtön néhány kérdés:
- Van-e előírás a csapat általános irányultságára vonatkozóan? Gondolok itt arra, hogy pl. vannak-e tiltott jellemek? :ok:
- Tisztázni kellene, hogy mi használható. Az oké, hogy PHB1, ill. a PHB2-ből valamint a kasztkönyvekből (Arcane Power, Divine Power, Martial Power) szinte minden, kivéve az új kasztokat, de mi a helyzet a többi elemmel? Új fajok? Backgrounds? (Ha igen, mennyi? Scales of War lehet, vagy csak General?) PHB3? Adventurer's Vault-ok? Azért kérdem ezeket, mert a karaktergeneráló felajánl mindent, nem lehet szűrni, és jó lenne tisztán látni.
- A kampány feltehetően a Scales of War eleje lesz, amit sztem senki sem ismer, úgyhogy jó lenne pár mondat róla, hogy kb. milyen környék, időszak, mire lehet számítani, és pl. mi a világ (milyen helyszínek, országok, istenek, stb. lesznek).
- Vannak-e háziszabályok és ha igen, mik azok?

Ennyi jutott eszembe egyelőre, ami felmerült a csapaton belül. :)

Ymdar

Ymdar

A Belső Kör Tagja

• Fórumita
  • 2513 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.01.14, 22:14

Gondolom senkit sem érdekel igazán, de meglett Cornelius, úgyhogy nem kell temetni. ;)

(az asztalom tetején volt egy dossziéban, nyilvánvaló volt, hogy ott nem fogom keresni - vissza is tettem ugyanoda, hiszen már biztos nem fogom elfelejteni hol van)

Módosította Ymdar: 2010.01.14, 22:15

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4015 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.12.01, 11:36

Várhatóan nekem is jó a mostani vasárnap, ha félbemarad, sebaj, csak legyen cliffhanger. :amccoy: Mesélni biztosan nem tudok már idén.

Mincer_Lightbringer

Mincer_Lightbringer

Overgod

• Fórumita
  • 94 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.12.01, 10:33

Nincs kifogasom a vasarnapi DH ellen, akkor sem, ha felbe marad, csak valaki (aki nem en vagyok), jegyezze meg, hogy mi tortent. :amccoy:

Ymdar

Ymdar

A Belső Kör Tagja

• Fórumita
  • 2513 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.12.01, 09:21

Oké srácok, ezen a héten még ráérek, de a jövőhét totál nem jó. Készüljek DH-t mesélni, úgy hogy félbemarad közben, vagy hogyan legyen?
Péntek 22:00-ig válaszoljon mindenki, vagy meséljen más vasárnap.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4015 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.10, 08:28

- Loot: Mivel az utólagos kihallgatások, elemzések és értékelések még hónapokig húzódtak, addig senki nem kapott semmit, utána viszont a szokásos, már Rank 4 szerinti havi fizetés jár, visszamenőleg két hónapra + előre egy hónapra (gy.k.: összesen 3 havi). Egyéb extra loot-ot nem szándékoztam adni, ezt rád bízom. :) Mivel az események nagy része publikussá tehető (és bele is került a háború krónikáiba), tkp. kitüntetések és egyéb extrák simán járhatnak, de bevallom, nem terveztem ennyire előre. :)
- Corruption: Az események, és főleg a utolsó teremben történtek után mindenki felírhat magának 6 Corruption pontot ("Rending the Veil"), kivéve persze Cornelius-t, aki ennek a dupláját kapja (+ "Dark Deeds" + "Vile Persuasion"). :D

A többiről ill. a karakterem tervéről még ma küldök mail-t.

Ymdar

Ymdar

A Belső Kör Tagja

• Fórumita
  • 2513 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.09, 14:48

A 400XP reálisnak tűnik, nem kell sietni a szintlépésekkel, különben esetleg túl táposak lesztek túl gyorsan. :ugri:

Ami meg a kalandot illeti, már megvan az ötlet, és utazni fogtok kicsit, de ha valaki az utazás előtt kavarni akar, szóljon.

Petrus, ha te már nem szándékozol lootot osztani az inkvizítor nevében, akkor én fogok. Meg majd írj emailt a karaktereddel kapcsolatban.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4015 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.09, 09:20

400 XP-t adtam mindenkinek, így mindenki már átlép Rank 4-be, de még pont nem tud költeni semmire onnan. :ugri: Innentől Petya döntése, hogy mennyit ad még az ő rövidke kampánya kezdetén.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]