Ugrás tartalomhoz

Fejlesztés, forditás

• Válasz írásához lépj be
684 hozzászólás érkezett eddig

Conquerorx

Conquerorx

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 650 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.07.06, 19:44

Elküldve. És egy kérdés: ugye, ha freemailnél másolatot küldök valakinek egy levélből, akkor a csatolt fájl másolatát is elküldi?

R-pee

R-pee

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 122 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.07.06, 18:24

engem is érdekel: arpad.gal@freemail.hu :nono:

R-pee

R-pee

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 122 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.07.06, 18:22

Teljesen igazad van, de amikor írtam hogy ők is kaphatnának bónuszokat nem is olyan durvákra gondoltam mint amilyeneket az emberek kapnak, a probléma ott van hogy egy ember magas szinten közelharcban ököllel már jobb mint egy halálkarom és én ezt fájlalom egy kicsit.A másik probléma ott van hogy még nem sikerült partyt találnom akikkel Falloutot játszhatnék ezért konkrét játékos tapasztalataim mincsenek. :nono:

Majd jössz hozzánk játszani. :-/ Nekem sincs nagy tapasztalatom. Az alapok, amik nekem kellenek, azokat tudom (majdnem). A többit meg majd folyamatosan.

weres

weres

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 119 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.07.06, 17:30

Én is kiváncsi lennék rá:weres@egon.gyaloglo.hu.

Conquerorx

Conquerorx

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 650 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.07.06, 08:45

Elküldtem mindkét címre. Nyugodtan kritizáljátok építően, vagy destruktívan ;) Utóbbi esetében csináljátok meg jobban, ha tudjátok. :ugri:

Vincent

Vincent

Árnyfalkatag

• Fórumita
  • 1040 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.07.06, 07:44

Engem is érdekelne, hogy mit sikerült összehozni. Aztán meg jól megkritizáljuk :ugri: ;) rastaphari@hotmail.com

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8190 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.07.06, 00:53

Az én e-mail címemre jöhet (lásd a nevem mögött).

Conquerorx

Conquerorx

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 650 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.07.05, 23:21

Hali!

Mint bizonyára néhányan tudjátok (pl.: Strato), már egy ideje egy nagyobb kiegészítésen dolgoztam a Fallout Pnp-hez. Ez a kiegészítés egy grandiózus terv volt -legalábbis a saját szememben- arra, hogy a Pnp rendszerét egyszerűbbé és realisztikusabbá tegye, főleg a lőfegyverek és lőtávolságért járó módosítás, és még pár dolog realizálásával, egyszerűsítésével.
Már én se tudom, mióta dolgoztam ezen a kiegészítésen, de legalább másfél éve kezdtem, és rengeteg lelkesedéssel csináltam eleinte. Aztán, ez a lelkesedés szépen elfogyott, mivel nem táplálta semmi. Egyrészt kezdett megrendülni az abba vetett bizalmam, hogy ezt a rendszert valaha is igazán olyanná lehetne tenni, amilyennek szerintem lennie kéne: valóságot idézővé, és egyben olyan egyszerűvé, hogy az akció gyorsan pöröghessen.
Közben rájöttem arra is, hogy egyedül nehezen boldogulok, és mivel néhányan felajánlották a segítségüket, ezért vonakdova bár (mivel nem vagyok egy csapatjátékos), de elfogadtam Strato segítségét. Sajnos azonban nem tudtunk kellően gyorsan kommunikálni, és vele, és a fórumozók többi tagjával sok nézeteltérésem akadt az újítások kapcsán. Ezek a nézeteltérések felőrölték azt, ami a lelkesedésemből maradt. Ezután pár hónapra megrekedt a dolog. Aztán ismét kedvem támadt hozzá, de megint rájöttem, hogy bizonyos dolgokat nem tudok egyedül megcsinálni, és elfogadtam Derfel segítségét, legalábbis ő azt mondta, hogy segít. Nos, adtam neki egy feladatot, és elfogadta, de megemlítette, hogy mivel vizsgaidőszaka van az egyetemen, ezért pihentessük a dolgot pár hónapig. Azt mondtam, ok. Pár hónap múlva azt mondta, hogy egy-két hét múlva meglesz. Nos, azóta se láttam. ;) Ez mellesleg február elején történt. :ugri: Persze azt is hozzá kell ehhez tenni, hogy ő bizonygatta leginkább, hogy milyen segítőkész lesz. Na igen... talán ezért nem szeretek csapatban játszani.

De ezután a kis esszé után jöjjön a lényeg: Habár nem lett teljesen kész a kiegészítés, és meg is lett vágva rendesen, de most, ami meg maradt belőle, toldozva-foltozva azt odaadom nektek. Nem éppen az, amit elképzeltem, de azért valami. Ha jónak találjátok, játszatok vele, ha nem, nem, engem nem zavar. Építő kritika, vélemény, és hasonlók szintén jöhetnek.
Ha valaki úgy dönt, hogy folytatja helyettem, akkor nem kell mást tennie, mint hogy a majdani kész munkájában megemlíti az én nevemet is, és hogy szól, ha valamit kezdeni akar ezzel.
Mivel nincs honlapom, ezért akinek kell, adja meg az email címét, és elküldöm. A fájl 105 kb tömörítve.

weres

weres

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 119 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.07.03, 20:03

Teljesen igazad van, de amikor írtam hogy ők is kaphatnának bónuszokat nem is olyan durvákra gondoltam mint amilyeneket az emberek kapnak, a probléma ott van hogy egy ember magas szinten közelharcban ököllel már jobb mint egy halálkarom és én ezt fájlalom egy kicsit.A másik probléma ott van hogy még nem sikerült partyt találnom akikkel Falloutot játszhatnék ezért konkrét játékos tapasztalataim mincsenek. :vitatkozik:

kukurbuki

kukurbuki

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 841 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.07.02, 17:41

De a félméteres karmok nem egy kategóriába esnek az emberi öklökkel.

weres

weres

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 119 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.07.02, 12:27

Ezt jó tudni hogy nem unarmed :) nekem kicsit új BOSban is unarmed volt a könyvben mást nem írtak hát gondoltam...
A hangsúly pedig ott van hogy "ha az emberek késeket stb. HASZNÁLNAK" azaz eszközt de a halálkarom karommal születik...
Kezdem túlbonyolítani a dolgot? :)

kukurbuki

kukurbuki

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 841 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.06.29, 19:47

Meg azon gondolkodtam hogy a halálkarmoknak is össze lehetne hozni valami olyasmit közelharcra mint ami az embereknek van(erős ütés...és társai)mert magasabb szinten egy ember jobban verekszik majd mint egy karom és az meg hogy néz ki.És mindezt úgy hogy n legyen tápszaga a dolognak.Mit szóltok hozzá?

De a Deathclaw karmai nem unarmed kategótiában vannak, hanem meele weaponsban, tehát ez fölösleges. Ha az emberek késeket, vagy boxert használnak, akkor sem érvényesek a pusztakezes harci technikák.

Nem is harci stílusra vagy harcművészetre gondoltam csak valami olyasmire hogy fejlődés közben ügyesebb lesz meg ilyesmik

Emelkedik a skillje.

weres

weres

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 119 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.06.23, 15:36

Nem is harci stílusra vagy harcművészetre gondoltam csak valami olyasmire hogy fejlődés közben ügyesebb lesz meg ilyesmik csak ahogy ezen gondolkodtam ezt nem is olyan könnyű kitalálni.De az okosabbja (pl a Szürke falka) akár stílust is kialakíthatna hiszen vannak olyan okosak mint az emberek.

Vincent

Vincent

Árnyfalkatag

• Fórumita
  • 1040 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.06.23, 14:53

Eddig nem merült fel ilyen probléma, mivel eddig nem akartak senki nem-humanoid karaktert indítani nálunk. Meg nem hiszem, hogy a karmokra bármiféle harc stílus alakult volna ki. Karmol és kész, nem cifrázható, mint az ütés. Max döf, vagy tép. De ha van ilyenre igény...

weres

weres

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 119 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.06.22, 15:38

Még egy kérdés: van ahol SJ és van ahol PKSJ van írva, mi a különbség?
Meg azon gondolkodtam hogy a halálkarmoknak is össze lehetne hozni valami olyasmit közelharcra mint ami az embereknek van(erős ütés...és társai)mert magasabb szinten egy ember jobban verekszik majd mint egy karom és az meg hogy néz ki.És mindezt úgy hogy n legyen tápszaga a dolognak.Mit szóltok hozzá?

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8190 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.06.13, 18:21

A sebzést a Harc részben megadott formula alapján kell kiszámolni. Számológép használata javasolt, mert nem egyszerű...

weres

weres

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 119 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.06.13, 13:21

OK ez így tényleg egyszerű de KONKRÉTAN sehol nincs leírva asszem(ugye nem vagyok annyira béna hogy nem vettem észre?).A sebzés pedig anny amennyi a fegyvernél le van írva, ugye?se több se kevesebb?mert egy haverom magyarázott valamit ezzel kapcsolatban. :D

Vincent

Vincent

Árnyfalkatag

• Fórumita
  • 1040 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.06.13, 06:45

Right, 00 a százas, de nem kritikus siker, mint a M.-ban, itt a kritikus siker az, ha D100-on a szerencse főértéked alá dobsz (1-10, a karakteralkotásnál adott pontérték alapján), akkor az a kritikus siker. Kritikus balsiker nálunk akkor következik be, ha D100-on 90%+szerencse főérték fölé dobsz.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8190 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.06.12, 23:03

Mivel a játékhoz két tízoldalú "kocka" kell, amivel "százalékot" kell dobni, talán nem olyan bonyolult ez a dolog. :D A kihozott százalék alá kell dobni "d100"-zal (első tízoldalú a tízes helyi érték, második az egyes, 00 a százast jelenti asszem)...

weres

weres

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 119 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.06.11, 20:09

Van egy kis gondom ugyanis a harci részben addig okés hogy a képzettségből és körülményekből megállapítom hogy hány százalékom van a támadásra de hogy dobok mire mit?Ez le sincs írva a könyvben, asszem.Szóval ez a rész nekem nem tiszta, tudna valaki segíteni?
-friss hús szólt- :D

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]