Ugrás tartalomhoz

Fotó

Szabályrendszer

• Válasz írásához lépj be
95 hozzászólás érkezett eddig

szabadid

szabadid

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 594 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.08, 17:01

Ők az enchanted (elbájoltak?), kaptak külön kiadványt.

https://www.amazon.com/Enchanted-Changeling-Dreaming-Steve-Kenson/dp/1565047141

Krynn

Krynn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1178 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.08, 12:55

Hogy hívják az ember-tündér kereszteződéséből létrejött lényeket? Mik a rájuk vonatkozó speckó szabályok? Nem a changeling-ekre gondolok, hanem a kevés tündér vért magában hordozó emberre (wiki-n a kinain kifejezést találtam, lehet hibásan). Kb. mint a vérfarkasnál a kinfolk, vagy vámpírnál a revenant/dhampir, van hasonló "félvér" tündér?

A rendszer owod (klasszikus) dark ages fae, de ha ahhoz a vonalhoz erről nem született leírás, akkor a modern verziót fogjuk adaptálni. Ha tudjátok, hogy melyik könyvben olvashatok utána, azt is megköszönném.

Módosította Krynn: 2019.02.08, 12:57

Mefres

Mefres

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.16, 16:57

Sziasztok, changeling-ben kezdőként fordulok a közösséghez néhány kérdéssel. Mivel általános "kérdések" topicot nem találtam, ezért jobb híján itt teszem fel őket.

Egy hamarosan induló classical wod kampányba szeretnék karaktert alkotni. A történet a 15., 16. század Európájában fog indulni, szóval elsődlegesen a Dark Ages: Fae alapkönyvet használnám. A kampány viszont cross-over lesz, kb. 5-6 játékossal (esélyesen csak én fogok changelinget hozni).

Tehát a kérdéseim a fentiek fényében: miben jobbak, ügyesebbek a changelingek általánosságban véve, mint a többi természetfeletti játszható faj? Amit a többi játékvonal alapján tudok, aszerint biztos trükkökkel és illúziókkal operálnak, meg jól tudnak rejtőzködni. Ha teszem azt a nagy felfedezések korában egy expedícióhoz csatlakozik, akkor mivel járulhatna hozzá leginkább a különböző természetfelettieket tömörítő kompánia hatékonyságához? Mi az, amiben biztosan jobb tudok lenni egy vámpír, vérfarkas, varázsló, stb. kezdő karakternél, ha abban szeretnék kitűnni?

Szeretnék egy social predator karaktert hozni (bár ez még nincs kőbe vésve), mert ilyesmivel már hosszú ideje nem játszottam. Tudnátok javasolni olyan karakteralkotási tippeket, amelyek ebben segítenének (a triviális attribute + ability kombón kívül)? Tündérfajok, előnyök/hátrányok, varázsképességek, stb.

A Changeling: the Dreaming és a Dark Ages: Fae nagyon sokban különböznek egymástól, például az utóbbiban nincsenek is kith-ek. Mivel a Dark Ages kiadványokról eleve nem tudok annyit, hogy a rendszerekről adjak tanácsot, mindössze annyit mondhatok, hogy szerintem ne azzal foglalkozz, hogy mivel egészítheted ki a csapatot, hanem egyszerűen csak játszd a saját karakteredet, ahogy szeretnéd. A WoD-nak ez lenne a lényege, nem a csapatjáték.

szabadid

szabadid

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 594 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.11, 15:57

Ha esetleg a felfedezés lesz a fő vonal a játékban, akkor ajánlom az Eshu kith-et - ők nagy vándorok, mesemondók, világcsavargók. Ha idegen kultúrákkal is szembe kerülsz/kerültök, akkor szerintem egy changeling számára a megjelenő "fantom világ" - amit a halandók érzés-gondolatvilága hoz létre - elég sok információt adhat.

Krynn

Krynn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1178 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.10, 20:28

Sziasztok, changeling-ben kezdőként fordulok a közösséghez néhány kérdéssel. Mivel általános "kérdések" topicot nem találtam, ezért jobb híján itt teszem fel őket.

Egy hamarosan induló classical wod kampányba szeretnék karaktert alkotni. A történet a 15., 16. század Európájában fog indulni, szóval elsődlegesen a Dark Ages: Fae alapkönyvet használnám. A kampány viszont cross-over lesz, kb. 5-6 játékossal (esélyesen csak én fogok changelinget hozni).

Tehát a kérdéseim a fentiek fényében: miben jobbak, ügyesebbek a changelingek általánosságban véve, mint a többi természetfeletti játszható faj? Amit a többi játékvonal alapján tudok, aszerint biztos trükkökkel és illúziókkal operálnak, meg jól tudnak rejtőzködni. Ha teszem azt a nagy felfedezések korában egy expedícióhoz csatlakozik, akkor mivel járulhatna hozzá leginkább a különböző természetfelettieket tömörítő kompánia hatékonyságához? Mi az, amiben biztosan jobb tudok lenni egy vámpír, vérfarkas, varázsló, stb. kezdő karakternél, ha abban szeretnék kitűnni?

Szeretnék egy social predator karaktert hozni (bár ez még nincs kőbe vésve), mert ilyesmivel már hosszú ideje nem játszottam. Tudnátok javasolni olyan karakteralkotási tippeket, amelyek ebben segítenének (a triviális attribute + ability kombón kívül)? Tündérfajok, előnyök/hátrányok, varázsképességek, stb.

Mefres

Mefres

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.10, 18:54

A kinainok hogyan tudják a kimérikus varázslatokat valósként (wyrd) elvarázsolni? Ugye ők nem tudják megidézni a tündér valójukat (calling upon the wyrd), mivel nekik nincs, szóval vagy van rá más módszerük, vagy eleve képesek rá, vagy sehogy se képesek rá.

DuracelMalacka

DuracelMalacka

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 210 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.10, 14:54

Gyors kérdés:

Dark Ages Fae szabályairól valaki írna nekem egy rövid összefoglalót? Karakterek, működés, skillek, képességek, mágia és a többi.

Tényleg csak nagy vonalakban, de szem előtt tartva, hogy laikus vagyok.

Előre is ezer köszönet!

Sajnálom, nincs  a környzetemben senki a kki játszot volna ilyet :-(

Ellach

Ellach

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 187 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.07, 16:57

Gyors kérdés:

Dark Ages Fae szabályairól valaki írna nekem egy rövid összefoglalót? Karakterek, működés, skillek, képességek, mágia és a többi.

Tényleg csak nagy vonalakban, de szem előtt tartva, hogy laikus vagyok.

Előre is ezer köszönet!

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3450 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.09.03, 15:39

Szerintetek milyen hatással járna, ha egy tucatnyi erősen Banális ember hirtelen átkerülne az Álomba, egy közepes méretű birtok tündérekkel és kimérákkal teli belső udvarára?

valeriusblack

valeriusblack

Törzs-fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 727 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.01.21, 07:08

Arra szeretném megkérni a közösséget, hogy amennyiben valaki rendelkezik egy akár házi changeling fordítással, keressen meg privát üzenetben.

Ezen kívül nagyon megköszönnék egy rövid changeling összefoglalót, hasonlót ahhoz amit a vérfarkasokról írt LadyCrow, illetve a keleti vértestvérekről Ítélethozó annak idején, előre is köszönöm...

Csontrago

Csontrago

New Promethean

• Fórumita
  • 450 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.29, 22:55

Aha köszi :lol:

kalandvadasz

kalandvadasz

jómunkásember

• Fórumita
  • 1433 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.29, 22:47

Dark Ages: Fae

Ez kell neked. :lol:

Csontrago

Csontrago

New Promethean

• Fórumita
  • 450 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.29, 16:23

Üdvözlet !

Azt szeretném kérdezni, h.:
- A középkorban mennyire voltak mások a csingilingek/tündérek/fae-k/kith-ek?
- Akkoriban is kaptak banalitást?
- A kimérák erösebbek voltak ill több volt belölük?
- Van valami szabálykönyv esetleg erre vagy csak a jelenkorit adták ki a csingilingehez
Bocsi ha sok a hüle kérdés :lol:

Tisztelettel Csontrágó

Olman

Olman

Magiszter

• Fórumita
  • 2471 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.22, 08:36

A munchkinban még sztem megállja a helyét a "tündérfajzat", de alapjában véve cserélt gyermek, váltott gyermek a magyar neve, de mivel egy szó kell, a cseregyerek a legmegfelelőbb, ráadásul a szó alakja is hasonló, ha mondjuk logomagyarításra kerülne sor. Itt találsz bővebb infót az elnevezésről: http://mek.oszk.hu/02100/02115/html/5-1149.html

Hulla77

Hulla77

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 296 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.22, 07:57

Üdv és bocs, ha ez OFF!

Anno sok vita zajlott arról, hogy a Changeling-et minek kellene fordítani, vagy kell-e egyáltalán.
Azt szeretném megkérdezni, hol áll jelenleg ez a dolog, van-e valami félig-meddig elfogadott magyar megfelelője a fogalomnak. Tudom, hogy "Cseregyerek", de az nem adná vissza a dolgokat magyarul.

Igazából a Munchkin Bite! fordítása miatt, érdekelne ez, t.i. ott szerepel a Changeling, mint kaszt.

(Én eddig "Tündérfajzat"-nak fordítottam, ez szerintetek mennyire állhatná meg a helyét?)

Nos? :felvon:

DuracelMalacka

DuracelMalacka

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 210 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.01, 10:08

Én kb. 2 éve hallottam erről a könyvről, de mozdultam rám

_arb86 (NPC/NJK)

_arb86 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.07.27, 21:51

WOW!!! Kb fél éve bukkantam rá a könyvre a neten... nem tudtam sehonnan se megszerezni, de a képei alapján tetszetős lehet. Viszont ez a mozi...huhhh... újabb dolog, amire várni kell :drool:...

Olman

Olman

Magiszter

• Fórumita
  • 2471 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.07.27, 14:36

The Spiderwick Chronicles

Kép

Gyerekkönyvsorozatból született új tündéres film. Összetevők: egy kevés Narnia, egy csipetnyi Jumanji, ízlés szerinti Faun Labirintusa... szerintem jó kis mese lesz. Bemutató 2008 márciusában.

Előzetes:
Jobb klikk - mentés másként és mov kiterjesztést kell neki adni

Pofás a honlap is:
http://www.spiderwick.com/

Ha eltekintünk a rajzoló pofázásától, az alkotásai szerintem nagyon hangulatosak:
http://www.diterlizzi.com/

Módosította Olman: 2007.07.27, 14:38

Pixel_J

Pixel_J

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 841 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.06.27, 22:55

Megjelent a Changeling: the Lost demo.

Aleph

Aleph

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 133 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.06.26, 08:52

Most azonban elindult a flash bannerek véres mérkőzése, immáron 6 db nevezővel.

Hát izé... kicsit elbizonytalanodtam...
Olyan egy kaptafára készül szerintem mindegyik. Vagy én vagyok ennyire ...

Igen.:kirohog: Azért írtam a véres mérkőzést. Bár szerintem az első annyira nem gáz, sőt nekem bejön.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]