Ugrás tartalomhoz

A Gyűrűk Ura

• Válasz írásához lépj be
366 hozzászólás érkezett eddig

adam7891

adam7891

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 20 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.02.11, 00:16

Sziasztok!

Eladó A Gyűrűk Ura kötet 1981-es kiadása, ami az első Magyarországon kiadott Gyűrűk Ura kötet volt. Eléggé használt, nyúzott állapotban van de igazi ereklye bármely Gyűrűk Ura rajongó számára!!

Akit érdekel írjon priviben!

turin

turin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3182 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.11, 22:45

Rimanyierik: a végső nagy támadásban természetesen Gondor ellen vonultak a nazgulok, de minden más esetben szépen ott köröztek a torony környékén, mi más dolguk lenne? Néha kémkedtek kicsit jobbra-balra, kolbászoltak Gondor fölött, elrepültek Szarumánhoz, de semmi több, és a kilencből mindig bőven futja 3-4-re a toronyhoz.
Vagy úgy gondoltad, a körmönfont terv része lett volna az is, hogy majdnem elfoglaltatják Minas Tirithet Szauronnal, amikor is minden nazgul ott nyüzsög, és akkor sutty, hátulról repülnek be a sasok? :D
Csak mert feltételezem, hogy ha mondjuk Elrond nagy tanácsa fundálja ki ezt a tervet, akkor nem várják be, hogy a háború beinduljon, hanem szépen megvalósítják a tervet. Illetve el is vetik, hiszen a tornyot és a hegyet nyilván őrzik, ezért egy kisebb egységnek kellene vhogy behatolni... jaaa, itt vannak hobbitok is? :)

Berepülő bombázás? A Végzet katlana nem egy nyitott kürtő a hegy tetején, hanem egy zárt tér egy alagút végén, ami a hegy tetején nyílik. Tehát a magasból ejtett gyűrű szépen ott koppan a hegy vmelyik szikláján. Ha meg lejjebb repül egy sasmadár, hááát... kicsikét feltűnő, nem? :)

Módosította turin: 2013.07.11, 22:48

rimanyierik

rimanyierik

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 339 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.11, 18:22

Köszönöm a válaszokat!

előre bocsájtom, hogy nem vita szítás, kötekedés stb. volt a célja a kérdésemnek (sem jobban, sem rosszabbul, nem fogok aludni, ha megvan a válasz), csupán a kíváncsiság.
ennek figyelembevételével folytatnám...

Premier:
a hobbit valóban "korábban íródott és teljesen más stílusban, más olvasóknak". Én azért feltételezek Tolkienról annyi következetességet, hogy amilyen hozzáállással "ellátta" a sasokat a szabad népek irányában a hobbitban, azt meg is tartotta a később. A Tolkien enciklopédia (szukits kiadó) Robert Fostertől azt írja többek között: Gwaihir "népének tagjaival együtt futárként és spionként is dolgozott." Sasok címszó alatt: "Akkorák voltak, hogy egy embert(vagy egy törpöt és egy hobbitot) is elbírtak. Kulcsfontosságú szerepük volt Thorin expedíciójában és az Öt Sereg Csatájában..stbstbstb" Az istárokat is a valák küldték, bár erőszakkal/fegyverrel nem (lett volna) volt szabad segíteniük, csak tanáccsal. Ezen túlmenően szerintem sem avatkoztak bele a valák Középfölde eseményeibe. Szerintem a sasoknak szabad akaratuk volt (beszélték az emberek és tündék nyelvét, némelyikük halhatatlan volt) és "emberi" intelligenciával bírtak.

turin:
a barad-dúrt nem őrizték nazgúlok, a végzet hegyét meg pláne nem(pont az volt az egyetlen esélyük, hogy Szauron el sem tudta képzelni, hogy vki el akarja pusztítani a gyűrűt). Minden nazgúl (asszem') Gondor ellen vonult. Szauron nem érzékelte a gyűrűt, amíg nem használták, hisz akkor már régen megtalálta volna + esélyük sem lett volna bejutni Mordorba.(A filmben is csak az utolsó pillanatban tudta meg, hogy gáz van és küldte oda a nazgúlokat) Nem érzékelte a többi nagy hatalmú személyt sem a gyűrűje nélkül, sem Gandalfot, sem Elrondot, sem mást. Nem kellett volna egyetlen sasnak menni és a nazgúlok sztem a földet figyelték a sasok meg k...va magasan repülnek. :cool: Végül nem is biztos, hogy a Végzet-hegyig kellett volna vinni őket, de megspórolhattak volna egy csomó szívást a Ködhegység alatt és felett stb.

sztem lehet, hogy egy berepülő bombázás már túlment volna a Tolkien által áhítottt határon.
még1x kösz a válaszokat, jó más véleményeket/ötleteket olvasni.

üdv!

Premier

Premier

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 543 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.11, 16:15

Amúgy meg a sasok már csak azért sem segítettek (volna) a Szövetségnek, mert ők Manwe szolgái, és mint ilyenek, közvetetten az isteni hatalom és akarat megtestesítői. A valák pedig úgy döntöttek, hogy ezt a Gyűrű-ügyet Középfölde lakóinak maguknak kell lerendezniük, ők nem avatkoznak bele. Gandalf szökése Orthancból az magánügy; Frodó és Samu kimenekítése a vulkán területéről nem oszt nem szoroz, hiszen a lényeges munka már bevégeztetett; a sasok megjelenése a Fekete Kapu előtt szintén nem változtatott a munka fontos részén, hiszen az a Végzet Hegyénél zajlott. Mindez még elmegy, de közvetlenül és aktívan "megoldani a problémát" egy berepülő bombázással már túlment volna a valák által állított határon.

A Hobbit meg más lapra tartozik, meg korábban íródott és teljesen más stílusban, más olvasóknak.

Módosította Premier: 2013.07.11, 16:15

turin

turin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3182 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.11, 14:48

Nem rpg-s fejjel gondolkodtam, hanem úgy, hogy az író hányszor pontosította a művét, hogy minden részlet, időpont, csillagok-, nap állása stb. klappoljon, ez mégis megválaszolatlan kérdés számomra.
Gwaihir és barátai minimum 2x segítettek Gandalfnak (először a Hobbitban, amikor a fa tetejéről felszedték a bandát; másodszor, amikor lehozta G.-t az Orthancról, +1 a filmben a 3. rész végén).

Amúgy semmi gond, túlélem :) , csak azt hittem nekem kimaradt vmi részlet, amiből kiderül, hogy a sasok éppen szabadságon voltak...

Jó, induljunk ki a te logikádból.
A sasok azért nem vihették oda a gyűrűt, mert kilenc nazgul őrizte a tornyot, és a hegyet, akik dögmadarakon lovagoltak. Mondjuk a kilencből 4 teljesített ott állandó szolgálatot, de 1-2 óra alatt az összes odarendelhető.
Egy sas védtelen ennyi ellen, több sas meg elég feltűnő jelenség, amit már órákkal korábban ki lehet kémlelni, és mozgósítani. Ez esetben kilenc nazgul, plusz Szauron minden hatalma: az összes fekete füst, és mérgező gáz, amit ki lehet okádni a Fekete toronyból és környékéről, valszeg maga a Végzet hegye is jobban megmozdul, stbstb.
Ergo lehetetlen dolog, kb. ugyanolyan, mintha egy hadsereg akarta volna odavinni a gyűrűt.

rimanyierik

rimanyierik

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 339 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.11, 14:43

Nem rpg-s fejjel gondolkodtam, hanem úgy, hogy az író hányszor pontosította a művét, hogy minden részlet, időpont, csillagok-, nap állása stb. klappoljon, ez mégis megválaszolatlan kérdés számomra.
Gwaihir és barátai minimum 2x segítettek Gandalfnak (először a Hobbitban, amikor a fa tetejéről felszedték a bandát; másodszor, amikor lehozta G.-t az Orthancról, +1 a filmben a 3. rész végén).

Amúgy semmi gond, túlélem :) , csak azt hittem nekem kimaradt vmi részlet, amiből kiderül, hogy a sasok éppen szabadságon voltak...

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1600 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.11, 12:53

Ez az a kérdés, amit nem kell föltenni. RPG-s szempontból érthető, mert ott sok mindent szétcsavarozunk és újra összerakunk, de úgy olvasni bármit, hogy a logikai hézagokra figyelek, és ha találok ilyet, dühösen leteszem, szerintem nem érdemes. Ez kb. ugyanolyan fölös kérdés, mint föltenni azt a kérdést, hogy Gregor Samsa miért nem találkozik szintén posztóügynökökből átalakult svábbogarakkal, hisz ha egy példánnyal megtörténik, akkor megtörténik a többivel is ceteris paribus. Ezt az elvet érdemes kizárni. Excelfüggvényekkel való trükközéseknél, olykor RPG közben is jól jön, de filmek/könyvek/elképzelt világok részleteivel kapcsolatban minek.

rimanyierik

rimanyierik

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 339 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.11, 12:07

Hali!

újra a Gyűrűk Urát olvasom és felmerült bennem egy kérdés.

Mi a francért nem a Sasok vitték el Frodót és a Gyűrűt a Végzet Hegyéhez?! Csak nem mondtak volna nemet Gandalfnak és a tündéknek, ha megkérik őket? (nyilvánvaló, hogy akkor csak egy részes lenne a könyv, de azt sem hiszem, hogy Tolkien ezt ne vette volna számításba)
Esetleg valami elkerülte a figyelmemet?

Valakinek ötlete?

(A filmben a Sasok mentik meg Frodót és Samut, mikor kitör a vulkán a 3. rész végén. Nem rémlik, hogy a könyvben, hogyan van ez és még nem is tartok ott.)

üdv!

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.14, 13:56

Értem, köszönöm, én azt hittem a regény alapján hogy a színek csak rangot jelölnek

Rangot jelölnek, de akinek a nagyobb a rangja, az erősebb is (fehér Szarumán ezért is tudta legyőzni szürke Gandalfot).

Aztán Gandalf megölte a Balrogot szintet lépett, és lezúzta Szarumánt. Ez már csak így megy... :D

Bocs nem tudtam kihagyni.

Jaja, Balrog sok Xp-t adott, aztán Gandalf kilootolta (ilyen szó nem létezik:D), és talált új botot, fehér köpönyeget :)

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4997 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.14, 13:50

Értem, köszönöm, én azt hittem a regény alapján hogy a színek csak rangot jelölnek

Rangot jelölnek, de akinek a nagyobb a rangja, az erősebb is (fehér Szarumán ezért is tudta legyőzni szürke Gandalfot).

Aztán Gandalf megölte a Balrogot szintet lépett, és lezúzta Szarumánt. Ez már csak így megy... :D

Bocs nem tudtam kihagyni.

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.14, 13:37

valeriusblack

valeriusblack

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 727 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.02.14, 12:52

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.13, 14:18

A regényben is egyértelműen leírja Tolkien, hogy nem ugyanolyan erősek. Ezért vannak pl a jóknál is "szintek" (helyük a rendben): Fehér Szarumán, Szürke Gandalf, Barna Radagast.

Szauronról pedig a Szilmarilokban nagyon sok információ van, szerintem érdemes elolvasni, nem éppen unalmas részek!

rimanyierik

rimanyierik

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 339 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.13, 10:27

Hali!

Elvileg igen, de gyakorlatilag ez csak annyira igaz, mint az, hogy Chuck Norris és a CIA Igazgatója egyenlő hatalommal bírnak. :)
Bár egyazon "fajba" tartoznak ők is képesek(akárcsak az emberek) hatalmat, erőt gyűjteni.
Szauron sokat gyűjtött, az Egy Gyűrűvel pedig csak tovább növelte az erejét (igaz, hogy ezáltal kiszolgáltatottá is vált).
Szarumánt, Gandalfot és a többi 3 Mágust(istari) azért küldték Középföldére, hogy a Szabad Népeket segítsék a Szauron elleni harcban(szervezéssel, tanácsokkal stb.)
Hatalmuk nem mérhető Szauronéhoz 1vs1-ben.

üdv!

valeriusblack

valeriusblack

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 727 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.02.12, 19:03

tehát elvben gandalf és szarumán hatalma körülbelül szauron hatalmával azonos lehet (szarumán ugyebár magának akarja a gyűrűt)

Kieron

Kieron

Homályszövő

• Fórumita
  • 967 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.12, 17:10

valeriusblack:

Szauron eredetileg Morgoth, a Nagy Ellenség (a "gonosz" vala) szolgája volt. "Fajtáját" teknintve pedig maia, egy kisebb szellem - ezek a különféle valák szolgálói (ilyen egyébként Gandalf és Szarumán is).

valeriusblack

valeriusblack

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 727 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.02.12, 16:08

Ha valaki esetleg tudja, ki/mi (volt) Szauron?

valeriusblack

valeriusblack

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 727 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.02.09, 13:32

tehát a tündék egy csoportja, értem :)

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.04, 10:58

Valaki aki olvasta a szilmarilokat röviden le tudja írni nekem hogy kik/mik az eldák?

Az eldák a vanyák, noldák és a telerek. :)
Azok a quendek(tündék) ,akik elindultal Valinorba ,szemben az avárokkal(vonakodók), akik nem.
A szilmarilok végén van egy táblázat róluk.(+ wikipédia tündék)
(már ha erre gondoltál) :)

Ha nem olvastam volna, szerintem nem tudnám felfogni :D :sor:

Módosította Krezga: 2012.02.04, 10:59

rimanyierik

rimanyierik

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 339 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.04, 09:15

Valaki aki olvasta a szilmarilokat röviden le tudja írni nekem hogy kik/mik az eldák?

Az eldák a vanyák, noldák és a telerek. :)
Azok a quendek(tündék) ,akik elindultal Valinorba ,szemben az avárokkal(vonakodók), akik nem.
A szilmarilok végén van egy táblázat róluk.(+ wikipédia tündék)
(már ha erre gondoltál) :)

Módosította rimanyierik: 2012.02.04, 09:17

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]