Ugrás tartalomhoz

A Gyűrűk Ura

• Válasz írásához lépj be
366 hozzászólás érkezett eddig

Kibic

Kibic

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 205 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.20, 13:53

Üdv mindenkinek!

The_flying_pig: Szerintem nem. Ott inkább a Vasudvardról és Minas Morgulról van szó. Persze mindig gondolkodtam azon, hogy esetleg "többértelmű" a cím is, azaz belefér a Vasudvard+Barad-dur értelmezés is.

Üdv,

Kibic

The_flying_pig

The_flying_pig

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.19, 14:23

Hi mindenki!

Most már sokadszorra nézem a filmet, és eszembe jutott, hogy melyik is a két torony? Az oké, hogy a filmben Orthanc és Barad-dúr, de eredetileg is erről a két toronyról volt szó?

Kibic

Kibic

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 205 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.16, 12:53

Üdv mindenkinek!

Neozalan: Bocs, Celebrianttal kapcsolatban nem voltam világos, én is tudom, hogy nem halt meg, csak ők se ölhetetlenek, erre próbáltam -nem túl sikeresen- utalni. Faramir alakját én se ilyenre csináltam volna a filmben, de ezt is el tudom valamennyire fogadni a koncepció alapján.

Üdv,

Kibic

Neozalan

Neozalan

Rendszeres fórumozó

• Inactive
  • 402 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.16, 11:53

UDV'!

Kibic
Elrond meggyógyította ugyan Celebriant, de utóbbi már "nem látta színesnek a világot [...]" és a Szürkerévbe távozott.

"A tündék persze hogy meghalhatnak": gondoljunk csak a Szilmarilokra, vagy az Utolsó Szövetség végére.

Faramir ugyanazt mondja, szerintem a hangsúly is nagyjából ugyanaz, de a folytatás merőben más: "...Szegény Boromir, ez keserves próba lehetett. [...] Akkor sem venném fel, ha előttem heverne az úton"
(közelítő idézetek). Én emiatt nem értek egyet a változtatással - az általad említett "megkísértés" itt is megvolt, a könyvi reakció pedig Faramir nemes jellemét húzta alá (tartja a szavát).

Alyr_Arkhon

Alyr_Arkhon

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2004 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.15, 12:42

Derhelm: Nos, szvsz Gríma rendelkezett némi mágikus hatalommal is, hiszen Szarumán is a beszéde révén bájolta meg az embereket. Másrészt retorika és mágia összefolyik a Gyűrűk urában, főleg ezekben a részekben, a mágia néhány esetben úgy tűnik, mintha a nyelv teremtő hatalmának metaforája lenne. :)

Derhelm

Derhelm

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 420 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.14, 19:08

Most, hogy láttam a GYU film második részét, felmerült bennem a könyvvel kapcsolatban egy kérdés. Hogyan érte el Kigyónyelvű, hogy Theoden ilyen állapotba kerüljön... Talán tanult Szarumántól némi rontó mágiát? Vagy Szarumán rajta kersztül mérgezte Theodent? Vagy egyszerűen csak hízelkedéssel és azzal, hogy állandóan a korára, később rossz fizikai állapotára emlékeztette őt? Kíváncsi lennék a véleményetekre.

_Takhisis (NPC/NJK)

_Takhisis (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.01.02, 17:28

Galdor: ajánlom a Tündék nyelvei topikot, a Középfölde témán belül.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]