Ugrás tartalomhoz

Fotó

Játék ellentétes nemű karakterrel

• Válasz írásához lépj be
780 hozzászólás érkezett eddig

kissp

kissp

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 35 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.06.05, 13:02

Egyszer régen én is leírtam ide a véleményemet, hogy nem ciki ellenkező nemű karaktert játszani, csak annyi a dologhoz a kiegészítésem, hogy marha nehéz. Nem sokszor tudsz az ellenkező nem fejével gondolkodni. De ez adja meg ennek a fajta karakternek a varázsát. Ha sikeresen kijátszod akkor remek játéknak nézel elébe, de ha nem akkor csináltál egy férfias nőt, vagy egy nőies férfit. De ha valaki ezek alapján azt mondja, hogy homokos vagy akkor ő nem ismeri a szerepjáték varázsát.

Végezetül csak egy hallott esemény zárómpondatát írnám le a Zeratul féléknek:
"A fantázia halálát akarod eljátszani egy szerepjáték boltban?!"

Lloth

Lloth

a Pókkirálynő

• Archívum
  • 1109 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.05.29, 21:41

Tulajdonképp, szerintem ezt az egész ellentétes nemes témát eléggé kimerítettük már, nem tudom, mit lehetne még hozzászólni. Persze, az ilyen Zeratulok mindig betévedenek, hogy jól megmondják a tutit.

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1010 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.29, 13:48

(OFF)Ezt nem lehet két nap alatt behozni.(/OFF)

[ON]

Te Zeratul gyerek...le lettél hurrogva a Bitorlós topicban, most népszerűsíted magad máshol is? Megsúgom, kicsi az esélye, hogy egy "Bocs, hülyén fogalmaztam" posttal szent lesz a béke, már leírtad magad elég mélyen. Szóval két tippet adnék az itteni érvényesüléshez:

1.: Ha valamihez sík hülye vagy, akkor kérdezz, persze normálisan, nagyon segítőkész emberek vannak itt, de kérdés előtt még ott a Google, lehet nem kell feleslegesen emberek idejét rabolni. Értem?
2.: Ha már sík hülye is vagy egy témához és lusta is vagy utánaolvasni, és még valami sztereotíp marhaságot is kezdesz puffogtatni, talán nem ártana figyelembe venni, hogy a válaszokban miért ugatnak le egyből. Esetleg, mérlegelhetnél, hogy nem hülye egyszerre mindenki, hanem szimplán baromságot írtál. Te látens homokos te. (Igen, távkiértékeltem, de pont annyira mint amennyire lebuziztad az összes ellenkező nemű karakterrel játszó embert. :normaalis:) Értem?

Módosította Morak: 2009.05.29, 13:49

HalfDemon

HalfDemon

Gonosz Házimacska

• Fórumita
  • 603 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.29, 12:54

(OFF)Dekszter: nelegyel mar ilyen, meg van 2 napja :)(/OFF)

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5543 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.29, 09:43

(OFF)Ebben a hónapban már esélytelen MUMUSi ellen, de a június kemény lesz... :normaalis: .(/OFF)

Módosította Dekszter: 2009.05.29, 09:44

RedSign

RedSign

Régi fórumozó

• Archívum
  • 3179 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.05.29, 07:05

Rendben. A diganózis: Normális vagy, Mert az azonos nemű van erős túlsúlyban.

Már csak egyetlen kérdésem van: a fórumos nickek használatával kapcsolatban milyen következtetéseket vontál le a felhasználók szexuális beállítottságával kapcsolatban? :normaalis:

Zeratul18

Zeratul18

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 52 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.05.29, 04:51

Rendben. A diganózis: Normális vagy, Mert az azonos nemű van erős túlsúlyban.

HalfDemon

HalfDemon

Gonosz Házimacska

• Fórumita
  • 603 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.28, 23:02

Zeratul, miutan a topiclakok megalapitottak a szexualis orientaciod torzulasat, segits nekem, mi a diagonozisod, ha mondjuk az embernek van 10+ onmagaval azonos nemu karaktere (meg ha abbol 1 allat is) es 2 ellenkezo nemu? (abbol egy allat.) :normaalis:

Alfdam

Alfdam

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 908 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.28, 22:15

Szerintem nagyon gáz ellentétes nemű karaterrel játszani. Ez arra utal, hogy a játékos a lelke mélyén azt a nemet vallja magáénak. :szomoru: :aaaaa:

Ez viszont arra utal, hogy a lelked mélyén nem vagy benne biztos, hogy melyik nemet vallod magadénak. Végül is, a másokról alkotott viselkedésmintákat alapvetően a saját készletünkből kölcsönözzük. Tehát ha TE bizonytalan vagy, hogy egy saját ellentétes karakter esetén milyen kérdések és rájuk adott válaszok merülnének fel benned.
Látod, így lettél 51 hozzászólás után "Zeratul18 a transzszexuális fórumozó", amiben persze semmilyen negatívum nincsen. Te is társadalom része vagy, elfogadunk így is, támogatunk és segítünk. :sor: Remélem megkönnyítettem a beilleszkedésed! :ize:
Spoiler

Francba, Marvin egyszerűen, tömören megelőzött. :normaalis:

Módosította Alfdam: 2009.05.28, 22:16

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2293 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.28, 22:07

Zeratul, szerintem buzi vagy.

(Bocsika, 5 évenként egyszer szólok hozzá, akkor is ilyen konstruktívan...)

LadyCrow

LadyCrow

Nachtkäfer

• Fórumita
  • 2258 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.28, 20:08

Szerintem nagyon gáz ellentétes nemű karaterrel játszani. Ez arra utal, hogy a játékos a lelke mélyén azt a nemet vallja magáénak. :normaalis: :aaaaa:

:szomoru:
EPIC FAIL

Lúzer. :ize:

Olman

Olman

Magiszter

• Fórumita
  • 2456 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.28, 19:26

Szerintem nagyon gáz ellentétes nemű karaterrel játszani. Ez arra utal, hogy a játékos a lelke mélyén azt a nemet vallja magáénak. :normaalis: :szomoru:

Ez egy jó nagy ostobaság, hiszen ennyi erővel az összes Mesélő (KM, Storyteller) biszexuális? :aaaaa:

Sőt, mellé még skizofrén is, hiszen egyszerre több karaktert is megszólaltat.

Madfox

Madfox

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1306 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.28, 19:17

Szerintem nagyon gáz ellentétes nemű karaterrel játszani. Ez arra utal, hogy a játékos a lelke mélyén azt a nemet vallja magáénak. :normaalis: :szomoru:

A jelek szerint te nem igazán érted a szerepjáték lényegét.

Jah és mint bitis játékosnak akkor most megsúgok valamit. Az ottani női karakterek minimum egy harmadához férfi user tartozik, és kisebb részben fordítva is megvan a dolog.

Egyébként ezt a "Józsi női karit játszik? Akkor biztos homi." szindrómát már megélltük párszor had ne kelljen magyarázkodni. Aki hasonló véleményen van legyen szives visszaolvasni, páran már előhozták ezt, többek erre pedig megmagyarázták hogy ez miért marhaság.

RedSign

RedSign

Régi fórumozó

• Archívum
  • 3179 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.05.28, 16:04

Ez egy jó nagy ostobaság, hiszen ennyi erővel az összes Mesélő (KM, Storyteller) biszexuális? :aaaaa:

Zeratul18

Zeratul18

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 52 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.05.28, 15:49

Simon_Bishop

Simon_Bishop

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 139 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.04.06, 08:09

LadyCrow:

Sznobéria? ;) Nem is tudtam, hogy sznob vagyok... :D De jó, hogy így a kor előrehaladtával ez is lehetek.. :D

Node komolyan: aki nem érzi át, hogy most egy Trabantban, egy Opelban, vagy egy Ferrariban ül, csupáncsak a sebességet látja-érzi különbségnek, az a karakterek közt is csak a hatékonyság szempontjából tud különbséget tenni. Nem játssza, nem átéli, hanem csak használja a karakterét. Ellenben a hozzám hasonló elvetemültek mindenképp szeretnének a bőrülésben is elnyújtózni, a kézhez álló fakormányt markolva élvezni a motor hangját, a külön vezető és utasoldali klímáról nem is beszélve, és akkor még el sem indultak a kocsival.. :D Így a karakter már akkor is élvezete ad, amikor még nem is történik jószerivel semmi.
Ehhez viszont tényleg fel kell állítani azt a mércét magával szemben a szerepjátékosnak is, kihívásokat kell keresnie, cizellált sokszínű, vagy épp szélsőségesen gondolkodó lényeket kell önmagának fejlődési pontokként kreálnia, hogy saját szerepjátékosi képességeit mind jobban csiszolja azzal, hogy megpróbáljon hiteleset alkotni több karakter bőrébe bújva is, ne csak "Egykarakteres Játékosként" valamire rágyúrni, és voltaképp akármilyen karaktert is csináljon papíron, mindvégig ugyanazt a stílust, modort húzza rá mindenre.
NO és persze hogy ne legyek túl OFF: ilyen fontos szempont a nemiség kérdése is... Komoly kihívás akármilyen karakterben az, ha ellenkező a neme a játékoséval. Jó kihívás pld. adott háttérrel rendelkező karaktert női és férfi változatban is megvalósítani, és ténylegesen kijátszani a különbségeket. Sznobiz-sznobiz-űberlallesz.. :D

Lloth:

Hmmm.. Ezt még nem próbáltam így megközelíteni. Én alulról építkezem, és a nemet az elsők között határozom meg. Így mikor az előtörit írom magától alakul ki bennem a konkrét személyiség, azzal hogy megpróbálom magamban lemodellezni a személyiség változásait, a környezet és környezetváltozás, valamint a karakterrel történtek ellenhatásait. Így ugyanaz a sztori egy női és egy férfi karakterre másféleképp hathat. Így én is csak a végén tudom meg voltaképp kit is játszom majd. :D És ez jó.. :D
De kipróbálom majd a te módszered is, összerakom a karit személyiségileg, aztán alá írom az előtörit.. :D Végülis ez is kihívás, hoyg a fekete doboz titkait megfejtsük.. :D

RedSign: najah.. Biológia mindenek fölött! :D

RedSign

RedSign

Régi fórumozó

• Archívum
  • 3179 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.03.22, 20:12

Kissé más téma: érdekes az is, hogy mi alapján dönti el valaki, hogy milyen nemű legyen a karaktere. Van, aki ezt első körben meghatározza, és a személyiséget, az előtörténetet is már erre építi, ez alapján írja meg.

Hát az ember biológia fejlődése miatt inkább ez az eljárás a javasolt... :nono: ...a másik módszer sarkított karakterek létrehozása esetén lehet hasznos, de nem kell ráhúzni a vámpír játékokra... :P

Módosította RedSign: 2009.03.22, 20:15

Fishblood

Fishblood

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 388 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.03.21, 17:26

Üdv!

Van, aki meg kitalál egy személyiséget, és aztán eldönti, hogy ez most szerinte inkább férfihez, vagy inkább nőhöz illik.

Na ilyet se hallottam még, pedig nem ma kezdtem! Érdekes, biztos azért van mert sose játszottam vampire-t. Hiába, jó pap holtig tanul.

Lloth

Lloth

a Pókkirálynő

• Archívum
  • 1109 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.03.21, 15:08

Kissé más téma: érdekes az is, hogy mi alapján dönti el valaki, hogy milyen nemű legyen a karaktere. Van, aki ezt első körben meghatározza, és a személyiséget, az előtörténetet is már erre építi, ez alapján írja meg. Van, aki meg kitalál egy személyiséget, és aztán eldönti, hogy ez most szerinte inkább férfihez, vagy inkább nőhöz illik.
Én mindkettőt szoktam alkalmazni. Fantasy világban inkább az előbbi módszert, míg egy modern időkben játszódó rpg-nél (és különösen vampirenél) inkább az utóbbit. Valószínűleg az játszik közre, hogy a klasszikus fantasy rpg-k próbálják kisebb-nagyobb mértékben mintázni a földi középkort, amikor a nem erősen meghatározta az ember cselekvési körét, lehetőségeit, míg a modern időkben ez már nem olyan erős korlát. Vampireben meg egy idő után szinte mindegy (bár fiatal vámpíroknál még számíthat).

_MUMUSi (NPC/NJK)

_MUMUSi (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2009.03.20, 20:14

"Azért nem tekinteném tipikusnak (sőt, talán még egészséges személyiségnek sem rohog.gif ) azt, aki
többet tud a múltbeli emberek gondolkodásmódjáról, mint a másik nemről..."

Nem mondtam az ellenkezőjét, de a másik nemet is nehéz hitelesen megismerni, ott is működik az információk eltorzítása, amiröl szó volt, tehát pl ellenkező nemü jelenlétében alapból igyekszik ember vonzóbbnak beállítani magát, kerülni bizonyos kifejezéseket stb.

Illetve itt jön az a képbe, hogy nagy elitkatonával, tolvajjal sem beszélget azért az átlagember.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]