Ugrás tartalomhoz

Fotó

Játék ellentétes nemű karakterrel

• Válasz írásához lépj be
780 hozzászólás érkezett eddig

Beast

Beast

Ancient Evil

• Fórumita
  • 1067 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.01.19, 14:43

Én nem tudtam furcsa férfi szokásokat összeszedni, talán valaki más meg tudja tenni.

Állva pisilés, ez szerintem egy nőnek elég furcsa...

Ymdar

Ymdar

A Belső Kör Tagja

• Fórumita
  • 2513 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.01.19, 14:41

Az én véleményem szerint a furcsa szokások a legkönnyebben modellezhetőek egy játék során, lévén, hogy a 'furcsa' besorolásuk miatt egy általános játékban a normális szokásoktól elütnek. Amik a karaktert igazán háromdimenzióssá teszik, azok olyan viselkedési minták, amik szinte fel sem tűnnek, mégis különbséget tudnak tenni a játékos és vele ellentétes nemű karakter között.

A magam részéről ilyen korszakalkotó különbségekre nem tudtam még rájönni, szóval a karaktereim is maradni fognak kaland/izgalomkereső zsiványoknak. (Akik még kúlpowerekkel is rendelkeznek!) :D

_MUMUSi (NPC/NJK)

_MUMUSi (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2009.01.19, 14:35

Én nem tudtam furcsa férfi szokásokat összeszedni, talán valaki más meg tudja tenni.

Ymdar

Ymdar

A Belső Kör Tagja

• Fórumita
  • 2513 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.01.19, 14:34

Talán hitelesebbé tenné dolgot, ha törpök meg orkok furcsa szokásai mellé az ellenkező nem furcsa szokásait is csokorba szednénk.

Most akkor ezentúl az "ellenkező nem" kifejezést a nők szinonimájaként fogjuk használni? :D

_MUMUSi (NPC/NJK)

_MUMUSi (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2009.01.19, 10:55

Talán hitelesebbé tenné dolgot, ha törpök meg orkok furcsa szokásai mellé az ellenkező nem furcsa szokásait is csokorba szednénk.

- közös mosdóra menés

- különös erőfeszítés nélkül 1 órás telefonbeszélgetés jelentéktelen témákról

- beijedés olyan dolgoktól, amiken csávó bealszik

- reggeli fél órás sminkelés meg egyebek

- talán = NEM, hívj el legalább 40 lányt egy partira, ha azt akarod 20an legyenek

Al Bundy : "Én utálom nőket. Valahányszor meccset nézek, odajön hozzám, foglalkozzak vele meg minden. És persze ez a mánia addig tart, ameddig a meccs."

RedSign

RedSign

Régi fórumozó

• Archívum
  • 3179 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.01.18, 19:39

Aki ilyen miatt vinnyog, hogy tud élethűen alakítani egy törpét vagy elfet?

Élethűen? :D

Beast

Beast

Ancient Evil

• Fórumita
  • 1067 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.01.18, 14:35

Jómagam egyszer egy 12 éves tűzvarázsló kislányt alakítottam élet jellemmel és a South Park Butterséről mintáztam...

(OFF)Két dimenziós volt, és időnként Káoszkapitánynak képzelte magát?(/OFF)

Diok

Diok

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 191 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.01.18, 00:16

Szerintem annyira nem nehéz ellentétes nemű karakterrel a játék. Jómagam egyszer egy 12 éves tűzvarázsló kislányt alakítottam élet jellemmel és a South Park Butterséről mintáztam... Bár a csapat megszavazta, hogy ilyen soha többet nem lehetek. Nem kell annyira komolyan venni az ellentétet, ez csak játék. Aki ilyen miatt vinnyog, hogy tud élethűen alakítani egy törpét vagy elfet?

Ymdar

Ymdar

A Belső Kör Tagja

• Fórumita
  • 2513 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.12.11, 19:40

(OFF)Nem kötekedésnek szántam és még folytathatnánk, de van értelme? :) (/OFF)

Akkor jó, és nincs. Köszönöm. :szent:

RedSign

RedSign

Régi fórumozó

• Archívum
  • 3179 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.12.11, 18:52

Először is, nézz körül az rpg.hu fórumon.

Másodszor pedig nem írtam számértéket, sőt negatív, vagy pozitív eltérést sem, úgyhogy a környezetedben akármilyen számban jelenlévő játékos, illetve stílus az én hozzászólásom szempontjából teljesen irreleváns.

(OFF)Ahogy az rpg.hu fóruma is az internet többi szerepjátékos fórumának szempontjából... :ninja: (/OFF)

Harmadszor pedig: Ne lovagolj a szavakon. :)

(OFF)Nem kötekedésnek szántam és még folytathatnánk, de van értelme? :szent: (/OFF)

Csonty

Csonty

Aranysárkány

• Fórumita
  • 815 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.12.11, 15:28

Bulldy:

Eddig talán a tiéd volt a legkorrektebb "kontra" vélemény ebben a topicban. Tény, ha az elvonatkoztatási készség a partiban nem terjed ki erre, akkor kár erőltetni.

Általában azoktól szoktam frászt kapni jelen témákban akik kategórikusan kijelentik, hogy "egyáltalán nem lehet ellentétes neműt jól kijátszani", és ez nem csak saját közegükre értik.

Újra feltaláltuk a spanyolviaszt.
(Érdekes, hogy ez a téma bumerángként szinte változatlanul mindig vissza-vissza tér. S sok fórumozó lusta a legkevesebbet is visszaolvasni.)

Az, hogy lehet-e ilyet játszani, a party függvénye.
Ahogy az is, hogy humorrezső karakterek jöhetnek-e, szintén az is, hogy csajozós karakterek jöhetnek-e (akik a "szent" kalandidő folyamán is mernek ilyet csinálni.)

Egyeztetni kell, hogy mire van igény, mire van tolerancia.

Ha meg olyat akar kiélni amit nem lehet az adott helyen, jól pofonvágják, vagy lelövik. :)

Üdv.
Csonty

_MUMUSi (NPC/NJK)

_MUMUSi (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.12.11, 15:21

"elit alakulatos katona", vagy "sármos szívdöglesztő pasas" esetleg "muzulmán fanatikus"

A koncepció alapjai benne vannak ugyanúgy a kis szemüveges vézna srácban is, csak ha a valóságban éli ki őket, jól pofonvágják, vagy lelövik.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6389 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.12.11, 14:58

Ok, akkor a rövidítés kedvéért csak azt írom, hogy én a kettes verzióra szavazok! :)

Bulldy

LadyCrow

LadyCrow

Nachtkäfer

• Fórumita
  • 2258 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.12.11, 14:55

Bulldy:

Eddig talán a tiéd volt a legkorrektebb "kontra" vélemény ebben a topicban. Tény, ha az elvonatkoztatási készség a partiban nem terjed ki erre, akkor kár erőltetni.

Általában azoktól szoktam frászt kapni jelen témákban akik kategórikusan kijelentik, hogy "egyáltalán nem lehet ellentétes neműt jól kijátszani", és ez nem csak saját közegükre értik.

Blob:

Az egyetlen bökkenő, hogy picit sarkítottak ezek a példák. Oké, az "ork hadvezír" nagyon absztrakt dolog, a "nőnemű entitás" kevéssé, ez tény (még geek körökben is).
És mi a helyzet például az olyan koncepciókkal, mint "elit alakulatos katona", vagy "sármos szívdöglesztő pasas" esetleg "muzulmán fanatikus" - ugyanúgy egy vézna, nem túl impresszív, szemüveges, magyar egyetemista csávóka alakításában? Úgy értem, a fentebbi cuccok, még ha nem is olyan gyakran találkozunk velük, szintén létezőek.

Módosította LadyCrow: 2008.12.11, 14:57

Blob

Blob

Kockavadász Ogre

• Fórumita
  • 1604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.12.11, 14:45

Bulldy-Beast:
Erről asszem már futottunk pár hónappal ezelőtt pár kört.

Asszem, kialakult két nézőpont:
Az egyik szerint ha már a játékos úgyis olyan karaktert alakít, ami a valóságban nem lehetne (többnyire), azaz egy kis szemüveges nyurga srác ork hadvezírrel nyomul, vagy épp a nagyhangú izomagy egy vékonyka, nyápic varázslóval, akkor ilyen szempontból akár női karaktert is játszhatnának a férfiak és vica versa, hiszen a) vagy az is megy olyan jól, mint a fentebb leírt példa, vagy b) az is ugyanolyan rosszul menne, mint a fenti példa.

A másik, általam támogatott nézőpont szerint a játékos ugyan olyan karaktert alakít, ami a valóságban nem lehetne (többnyire), azaz egy kis szemüveges nyurga srác ork hadvezírrel nyomul, vagy épp a nagyhangú izomagy egy vékonyka, nyápic varázslóval, de ezek fundamentumja, alapjai korántsem annyira rögzültek, vagy épp partinként, játszott világonként annyira eltérnek a napjainkbeli valóságtól, hogy ilyen szempontból úgysem lesz reális (avagy senki, tényleg senki nem tud kijátszani egy ork hadvezírt, hiszen ork hadvezírek nem léteznek, ergo pontosan úgy játszani sem lehet).

Ellenben nők és férfiak léteznek... és nem hiszek abban, hogy egy férfi meggyőzően tud reális női képet alkotni karakteréről és persze vice versa. Persze lehetnek szerepjáték (cross-dresser?, transzvesztita?) zsenik, de én ilyeneket nem ismerek a magam körüli játékosok világában.

Ymdar

Ymdar

A Belső Kör Tagja

• Fórumita
  • 2513 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.12.11, 14:42

LadyCrow:

Persze, mindez igaz, meg tudjuk, hogy a te játékstílusod némiképp eltér a hm, átlagos szerepjátékos társadalom stílusától.

(OFF)Ymdar - És hol is találom a statisztikát erről? :) Mert a környezetemben kisebb számban vannak a nem LadyCrow stílusát vagy közel hasonlót játszók... :ninja: (/OFF)

Először is, nézz körül az rpg.hu fórumon.

Másodszor pedig nem írtam számértéket, sőt negatív, vagy pozitív eltérést sem, úgyhogy a környezetedben akármilyen számban jelenlévő játékos, illetve stílus az én hozzászólásom szempontjából teljesen irreleváns.

Harmadszor pedig: Ne lovagolj a szavakon. :szent:

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6389 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.12.11, 14:02

Viszont valamin elgondolkodtam, sokat láttam itt, hogy nem szeretik páran ha ellentétes nemű karaktert játszik valaki, mert hogy "nem hiteles". Akkor mi a helyzet a mesélő által alakított ellentétes nemű NPC-kel?

Megszólítva érzem magam a kérdésben. :)
A női njk és jk között az a szignifikáns különbség, hogy az njk jóval kevesebb szerepet kap (időben és jelentőségben egyaránt), mint egy jk. Közel nem kell annyi hangsúlyt fektetni a nőiességük kijátszására, mint egy játékos karakter esetében. Egy-egy jelenet kedvéért nem probléma a "nemcsere", de huzamosabb játékra nagyon furcsa lenne.
Ugyanekkor van egy ellenérzés bennem, hogy a férfi által kijátszott női karakter ha nőiesnek van kijátszva sem lenne nőies, esetleg szándékosan úgy lenne kijátszva, ahogy a férfi játékos az ideális női viselkedést elképzeli. A másik nagy visszatartó erő, hogy a többi férfi játékos pontosan amiatt, hogy tudja, hogy egy férfi "rejtőzik" a női karakter mögött, nem úgy reagálja le az eseményeket, ahogy egy női játékos esetében tenné. Én felvállalom, hogy vagyok annyira rossz szerepjátékos, hogy nem tudom ennyire vegytisztán elvonatkoztatni a karaktert a játékostól, így nem akarok sem ilyennel játszani, sem ilyennek mesélni.

Bulldy

Beast

Beast

Ancient Evil

• Fórumita
  • 1067 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.12.11, 13:30

LadyCrow: Így már világos köszi :)
Én női karaktert még nem alakítottam effektíve, de voltak bizonyos karaktereimnek hosszútávú női identitásuk (tzimisce, mage).
Viszont valamin elgondolkodtam, sokat láttam itt, hogy nem szeretik páran ha ellentétes nemű karaktert játszik valaki, mert hogy "nem hiteles". Akkor mi a helyzet a mesélő által alakított ellentétes nemű NPC-kel?

_MUMUSi (NPC/NJK)

_MUMUSi (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.12.11, 12:51

" Macho Women with Guns "

Igen, vicces volt, mikor férfi által játszott csaj JK előrement hősködni, miközben csávó ott lapult mögötte a fedezékben... aztán csaj persze kapta a hasába a gépkarabélysorozatot... azóta enyhén kiborgizálva van.

Módosította MUMUSi: 2008.12.11, 12:52

LadyCrow

LadyCrow

Nachtkäfer

• Fórumita
  • 2258 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.12.11, 12:38

Bulldy:
Felteszem a Macho Women with Guns nem tartozik a kedvenceitek közé, ez esetben. :)

Ymdar:
Sosem tudhatod biztosra, hogyan játszik az illető, ennyiből pláne nem. :szent: Érted, ha csak ez a baja a hímnemű karakterek alakításával, az orvosolható anélkül, hogy lemondana róluk.

MUMUSi:
Nos, én inkább a negatív módosítókat vetem be az aktualice görcsölő hölgyeknél... amúgy meg a csajozás és a menstruáció gyakoriságát, szabályozhatóságát és egyáltalán, a két dolgot nem kéne tán egy lapon említeni. O_o

Beast:
Ez amolyan szófordulat volt ya know. Hajlamos, úgymint szokott olyat (nincs totál kimiskárolva, működik neki a biológia, a megfelelő életkorban van, etc).

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]