Ugrás tartalomhoz

Fotó

Játék ellentétes nemű karakterrel

• Válasz írásához lépj be
780 hozzászólás érkezett eddig

Lloth

Lloth

a Pókkirálynő

• Archívum
  • 1109 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.08.29, 19:16

Szvsz vannak bizonyos szituációk, illetve karakter típusok, ahol tulajdonképp mindegy, milyen nemű a karakter, és vannak olyanok, amelyeknél nagyon is számít. Teszem azt ha egy karakter kifejezetten nő/pasicsábász, akkor természetesen számít a neme. Mint ahogy pl. ha egy ellenkező nemű NJK-val kell üzletet kötni/információt megszerezni stb. akkor is elképzelhető (de nem feltétlen igaz), hogy belejátszik a képbe a nem. Míg egy standard harci helyzetben pl. ált. nem számít. Szvsz úgy játssza az ember a karaktert, ahogy elképzelte, azokkal a jellemvonásokkal, ahogy megszületett a fejében. Ha ezek közül a többséget "nőiesnek" vagy "férfiasnak" tartja, az ált. meghatározza a karakter nemét. De szvsz - mint ahogy írták már többen - a nem csak egy a sok jellemző közül, s a legtöbb tulajdonság ugyanúgy megtalálható mind a férfiakban, mind a nőkben. (Persze, nem egyazon személyben az összes.) Így a játékos egyéni gondolkodásmódján múlik, hogy ő mely tulajdonságokat tartja "nőiesnek" illetve "férfiasnak".

Khaos

Khaos

A Bundáskenyér...

• Fórumita
  • 391 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.08.29, 18:58

Lennienn:

ám valamilyen furcsa okból, ha valaki a saján nemével ellentétes karaktert választ, akkor rögtön fokozott figyelemmel fordulnak felé a többiek, hogy vajon most mik is lesznek az ebből következő extra jelenségek.

Jó meglátás! :D

Gillz:

szvsz ha vegyes nemek tekintetében a parti, és van olyan, aki valami módon hangsúlyt fektet a karaktere nemére, akkor a többieken is megnő ennek a súlya. hiszen valahogyan viszonyulni kell a másikhoz...

Szvsz a te meglátásodban is sok igazság lapul. Én, fiú létemre is szeretek figyelni efféle apróságokra...
Múltkor a partim is meglepődött, amikor a karilapokat nézegettük. Az orkunk, aki amúgy profi játékos alig melített valamit kinézetéből, és csak a legalapabb cuccokat írta fel, míg én a legapróbb kacatot is feljegyeztem, és féloldalas leírást csináltam a kariról (ezt mindíg frissítem változás esetén...)
:D neked is!

Üdv :felvon: :P

_rancidblade (NPC/NJK)

_rancidblade (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.08.29, 16:21

Szerintem egyáltalán nem ciki, ha valaki másik nemű karakterrel játszik, de azt úgy is kell játszani. Láttam már törpe hangú gyereket jól nőt játszani és egy nyámnyila nőies havert rosszul. Szerintem ez mind szerepjátékos elkötlezettség és tapasztalat (meg egy bizonyos kor :felvon: ) függvénye. Én például még az avatáromnak is női képet tettem be, mert ez az egyik kedvenc hősöm és kész.

gillz

gillz

zombidroid

• Archívum
  • 405 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.29, 15:21

gillz:

akkor te nem tartozol a zömhöz.

hú. :felvon: ja, de azért sem, mert lány vagyok? (mnondták már, h kevesebb a női szerepjátékos, amit még mindig nem hiszek :D ) :P nekem eddig úgy tűnt, h általában határozottan nőies karaktereik vannak a nálam játszó lányoknak. a képbe valahogy benne van az, hogy egy lány beszélget a szellemmel a hálószobájában, nem egy vele egykorú srác, vagy éppen két csaj kezdi el megosztani egymással a fura hallucinációit. Meg... egy fiúnak máshogyan is mesélek :D ez nem lehet, h nem véletlen? :pirul:

lenienn

lenienn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1780 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.29, 13:55

gillz:

akkor te nem tartozol a zömhöz.

gillz

gillz

zombidroid

• Archívum
  • 405 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.29, 13:49

lenienn:
hm. nem tudom, ha az általános 20onéves karaktertípusommal vagyok, akkor szoktam figyelni meg megfigyelni a többi karakter neméből adódó viselkedésformákra :D sőt, a sajátoméra is - állítólag többet foglalkozom azzal, h hogyan néz ki (milyen ruha/smink/ékszer), mint a nemnő játékosok :D a jelenlegi csapatban a másik csajon is megfigyelhető ugyanez a jelenség :felvon:
szvsz ha vegyes nemek tekintetében a parti, és van olyan, aki valami módon hangsúlyt fektet a karaktere nemére, akkor a többieken is megnő ennek a súlya. hiszen valahogyan viszonyulni kell a másikhoz...

hm. lehet, h nekem mások a tapasztalataim, de nagyon más problémákba tudok ütközni női karakterrel játékban - ha mondjuk ArM-ra gondolunk, vagy akár a középkort kicsit szigorúbban mesélő fantasyre. meg jelenkorban sem csak színeznek az előítéletek, sztereotípiák, amik alapján viszonyul a világ az emberhez.

Módosította gillz: 2006.08.29, 13:54

lenienn

lenienn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1780 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.29, 13:39

szerintem egyszerűen arról van szó, hogy mint pl. Marvinnál is, a játékosok zöme nem fordít hangsúlyt arra, hogy az adott karakter(e) neme erőteljesen megjelenjen.

általában nem is igazán kell. a szerepek lényege igen ritkán köthető nemhez, azaz férfi és nő számára is egyaránt elérhető. szóval a nem tipikusan az opcinális szinesítő atribútumok közé tartozik, mint pl. a bőrszín, magasság, nemzetiség, szexuális orientáció, stb.

ám valamilyen furcsa okból, ha valaki a saján nemével ellentétes karaktert választ, akkor rögtön fokozott figyelemmel fordulnak felé a többiek, hogy vajon most mik is lesznek az ebből következő extra jelenségek.

aztán többnyire nem lesznek ilyenek.

Módosította lenienn: 2006.08.29, 13:43

gillz

gillz

zombidroid

• Archívum
  • 405 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.29, 13:31

Marvin: hé, te már játszottál 17 (16?) éves csajt is :felvon: lebuktál :D

mondjuk néha tud olyan kiábrándító lenni egy nemcserés alakítás, mint amikor félszeg ember játszik nagydumájú karaktert. de persze emberfüggő.

számítógépes játékokban meg sajna túl sokat kell férfi karaktert alakítani :D

Eye

Eye

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 966 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.29, 13:00

Nem tudom megállni, hogy be ne linkeljem egy általam nagyon bölcsnek tartott ember igen szép és költői, ide vonatkozó meglátásait:

Férfi is Nő

Ettől szvsz teljesen független, hogy valaki szeretne-e ellentétes neműt játszani, vagy sem. Aki igényt érez, próbálja ki, aztán meglássa, hogy sárkányból van e több benne, vagy a másik nemből. :felvon: :D

Hellguard666

Hellguard666

The Fallen One

• Fórumita
  • 2313 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.29, 12:50

Marvin:

Tényleg nem értelek. Ha képes vagy a sárkány sárkánymivoltát kijátszani, illetve az űrpilóta szerepében elhitetni, hogy nálad profibb nincs a zéró-g manőverek terén, akkor mi olyan marha nehéz hitelesen megformálni egy nőt. Egy valamilyen nőt. Nem kell hogy hasonlítson bárkire, elvégre 3 milliárd különböző nő sem hasonlít egymásra.

A férfi karakter férfi mivolta sem jelenik meg? Vagy ott egyértelműen jelentkezik és észrevehető a karakter neme? Ha igen, akkor meg szerintem egyszerűen kényelmes lustaságból hivatkozol arra, hogy "én nem tudnám megjeleníteni a nő női mivoltát"...

Amúgy meg - bár a jelzők zöme nem igaz ránk, és nem láb- hanem dohányszagú a szoba ahol geekülünk - szerintem simán jól lehet játszani ilyen szitukat is. Oké, persze, ehhez komolyan is kell venni azt.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2429 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.29, 12:43

Ezt ki mondta? Arról beszélek, hogy nálam a katakter női neme szinte észrevehetetlen maradna, akkor meg nincs sok értelme.

nagypetak

nagypetak

ágrólszakadt

• Archívum
  • 209 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.08.29, 12:34

Marvin: női karakterrel nem csak azt lehet kijátszani, hogy hogyan smacizol vagy romantikázol. Amúgy, ha férfi karakterrel játszol, akkor mindig kefélésről van szó? És ha sárkány, vámpír v. űrpilota vagy? :aboci: :punny:

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2429 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.29, 12:25

Biztos kérges a lelkem, de én betegre röhögném magam, ha két pattanásos, kapafogú hím geek egy lábszagú szobában állna neki előadni azt, amit romantikus szerelem címén össze bírtak képzelegni egy eltérő (vagy akár azonos) nemű játékbeli párocska kapcsán.

Egyébként soha nem támadt ingerem női karaktert játszani, a hímsovén képzeletemben a főszereplők valahogy mindig férfiak. Nem azért, mert attól tartanék, hogy buzis lenne, hanem egyszerűen kényelmetlen és felesleges csicsázásnak tartom, kb. ahogy LC is hülyén érezné magát majdnem mindig, ha nem hagynák férfit vinni. Úgyse csinálnám jól, akkor meg minek? És igen, biztos nagyobb különbség van az irl személyem és egy sárkány, vámpír meg űrpilóta, mint a két nem közt (amúgy erről se vagyok annyira meggyőződve), de akkor sem smakkolnak a női karakterek; gőzöm nincs, miért. Csak. Sokat segítettem?

nagypetak

nagypetak

ágrólszakadt

• Archívum
  • 209 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.08.29, 09:42

(OFF) LadyCrow, Hellguard666: Kis túlzással azt mondhatom, a vita elmozdult a materialista vs idealista világfelfogás ütköztetésébe. Ami igen kellemes téma, de nálunk nagyobbak sem boldogultak még vele.
A 'férfiak és nők helyett csak emberek' gondolat az nagyon üt. 5-pontos. Asszem rászámolnak a misztikára. :punny: De számomra akkor is érdekesebb, izgalmasabb, rejtélyesebb egy nő. Indoklást itt a munkahelyen nem tudok kisajtolni magamból, inkább visszavonulót fújok.(/OFF)

Hogy szigorúan a topic témájánál maradjunk: nem hiszem, hogy egy szimpla parti esetén bárki is filozófikus mélységeket keresne. De azért igyekszik megformálni a figurát (már ha nem az ütöm-xp-treasure-ről van szó). És - én úgy érzem - egy azonos neművel mégiscsak könnyebben boldogul az ember. Persze az is igaz, annál nehezebb a dolog, minél inkább különbözik a saját jellemed a játékbeliétől. Simán elképzelhető olyan azonos nemű karakter, akit sokkal nehezebb eljátszani, mint egy 'egyszerű' ellenkező neműt.

És ismét: ellenkező neműt játszani nem ciki és végképp nem buzis.

Morsat

Morsat

Kapitány

• Fórumita
  • 1017 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.29, 01:55

Nincsenek "női" és "férfi" vágyak, gondolkodásmódok és érzések.

Jó, szerintem meg vannak. És én itt be is fejeztem.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6221 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.28, 22:44

Érdekes téma. Nem, nem hiszem, hogy nőt jáccanék valaha is, de egy nagydarab, nemokos buzi barbár tuti födobná a hangulatot bármilyen partiban. :punny:

Petro

Petro

Jómunkásember

• Archívum
  • 333 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.28, 20:04

LadyCrow: Pont azt írom le, hogy nem volt az, sikerült beleélnünk magunkat. :punny: Azért írtam le, mert most ugrott be, hogy volt ilyen is.

LadyCrow

LadyCrow

Nachtkäfer

• Fórumita
  • 2258 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.28, 19:23

Morsat:
*SIGH*
Hmm, igazad volt, tényleg más világban élünk. Ha te körülnézel a világban, férfiakat és nőket látsz; ha én nézek körül, embereket látok.

Semmi misztikusat nem látok sem a férfiakban, sem a nőkben; nemtől függetlenül vannak emberek, akiknek a motivációit, a viselkedését nem értem, és vannak akik kiszámíthatóbbak.

Látod nem csak rátok értem. Mindegyik nem számára fura és bizonytalan a másik gondolkodásmódja érzései vágyai élete stb..

Nah ez az. Lehet, hogy attól, hogy valakinek mások a genitáliái, számodra az illető máris megfoghatatlan és érthetetlen, de kéééérlek, ne általánosíts. Nincsenek "női" és "férfi" vágyak, gondolkodásmódok és érzések. Emberi vágyak, gondolkodásmódok és érzések vannak.

Petro:
De miért is kellett volna cikinek lennie? Oké, ha valaki annyit lát az ilyen erpégében, hogy két férfi szerelmetes szavakat susog egymásnak nagy geekülés keretein belül, úgy tényleg gázul nézhet ki a dolog. De a szerepjáték nem erről szól, és ha valaki így fogja fel, az már régen rossz.

Petro

Petro

Jómunkásember

• Archívum
  • 333 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.28, 18:39

Amúgy most jut eszembe, régebben meséltem egy srácnak egy jó hosszú időutazós kalandot (nem on-line), ő természetesen férfi jk-val volt. A legtöbbet foglalkoztatott NJK egy varázslónő volt, akibe az ő karaktere szépen lassan beleszeretett a nőbe, és viszont. Azért írom le, mert eszembe jutott, hogy az udvarlás és szerelem-kibontakozás folyamatát is eljátszottuk, és mégse volt ciki visszagondolva...

Morsat

Morsat

Kapitány

• Fórumita
  • 1017 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.28, 18:29

Drága jó Ladym:

Kiváncsi vagyok, én pl. mér lennék olyan fenemód misztikus, csak mer' nő vagyok. A férfitársadalom ellenben teljesen kiszámítható számodra? Pontosan tudod, egy adott szituációban egy hímnemű egyed- minden hímnemű egyed - hogyan viselkedne és miért? A többit meg lásd eggyel feljebb.

Erre hagy idézzem magamat ha megengeded:

Amúgy igazad van. Mindkét nem misztikus valamilyen szinten épp ezért nem próbálom meg eljátszani a másikat!

Köszönöm....

Látod nem csak rátok értem. Mindegyik nem számára fura és bizonytalan a másik gondolkodásmódja érzései vágyai élete stb..
Azt meg hogy te miért vagy pl nekem misztikus had ne fejtegessem, mert semmi értelme.
Az élettapasztalatom velem ezt mondatja, nyílván mással mást mondat...

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]