Ugrás tartalomhoz

Fotó

Krán

• Válasz írásához lépj be
3263 hozzászólás érkezett eddig

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1017 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.13, 16:32

KLM: A XXI. században Mert most helytelen. Ne kelljen mér ezt is magyarázni. De igen, voltak korábban is játékok, ahol nem rekesztették ki őket. Igen, most is vannak. Igen, ez mágusos fórum, nyilván arról van szó, és ott nem, meg régen se, de azért nem volt, de most majd megírják hogy volt és akkor rendben van, és különben is, meg blablabla. Ha kihagytam valamit, képzeld csak oda nyugodtan. És akkor ezzel talán le is zárhatjuk ezt a céltalan és zavaros beszélgetést. Persze jobb lett volna ha bele sem kezdesz. :)

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11157 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.13, 12:52

OFF:
KLM, én nem tudom mit néztél tegnap, de ha ha megfigyeled, én nem azt írtam hogy kirekesztik őket, hanem hogy egyetértek azzal, hogy ez helytelen.
ON

(OFF)Én meg azt, hogy azt láttam, hogy ki sem rekesztik őket a XXI. században - tehát nincs mit helytelenítened - de ne zavarjon. 

(/OFF)

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1017 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.13, 11:31

OFF:
KLM, én nem tudom mit néztél tegnap, de ha ha megfigyeled, én nem azt írtam hogy kirekesztik őket, hanem hogy egyetértek azzal, hogy ez helytelen. De nem kívánok szemantikai vitába bocsátkozni veled, azt képzelsz bele a szövegbe ami jólesik.
ON

Módosította Kaloz: 2018.09.13, 11:32

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11157 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.12, 17:35

Selmo: Én abszolút egyetértek azzal, hogy a 21. században, a PC-ideológia korában, helytelen hogy az orkokat faji alapon kirekesztik a felsővezetők köréből. :D

OFF/ Ahogy tegnap néztem, nem is rekesztik ki őket se faji, se nemi alapon. /OFF

;)

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1017 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.12, 13:47

Selmo: Én abszolút egyetértek azzal, hogy a 21. században, a PC-ideológia korában, helytelen hogy az orkokat faji alapon kirekesztik a felsővezetők köréből. :D

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11157 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.12, 13:02

És most nem azért, de a Dúlás óta a Tizenhármak egyike is ork.

:lmao: Mindig megéri ide benézni.

Igen, hát a zorkok évről évre táposabbak lesznek - pedig még a Halál Havában a Gra-Tinoli Csatában a kyr Pusztító parancsnok azt sem tudta, mik azok. 

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1948 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.12, 12:58

És most nem azért, de a Dúlás óta a Tizenhármak egyike is ork.

:lmao: Mindig megéri ide benézni.

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1017 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.12, 12:00

mgnrb: A DV fórumán biztos elő tudják neked ásni Kornya Zsolt hozzászólásait, a lényeg olyasmi, hogy a középső tartományokban van kb. a leírtak szerint, a belsőkben és a külsőkben meg mindenféle helyi változat létezik, de maga a haláladó ott is megvan. Talán khayness-re is csak az jogosult, aki szerepel a listán. És most nem azért, de a Dúlás óta a Tizenhármak egyike is ork.
A vérfilozófusokra gondolsz szerintem, ők csak egy irányzat, akik abban különböznek a külvilgi filozófusoktól/hordószónokoktól/politikusoktól, hogy az elméleteiket azonnal kipróbálhatják a gyakorlatban is, innen jön a nevük, mert az elképzeléseik vérre mennek. Papság viszont van, csak nem a mi értelmezésünk szerinti főállású papok alkotják, hanem inkább a klasszikus görög-római verzió az elterjedt, mikor egy máskülönben is megbecsülésnek örvendő személy ellátja bizonyos isten papjának a szerepét is a rituálékon. De létezhetnek zárt, főállású papokból álló közösségek is, akik viszont ugyanúgy megküzdenek a mindennapi túlélésért mint egy fejvadászklán vagy parasztfalu, csak másféle szolgáltatásokat nyújtanak. (Ehhez mondjuk a középkorból találhatsz elég példát, mikor a hithű keresztény nemesúr szemrebbenés nélkül nekiesett a kolostornak holmi anyagi természetű vita miatt.)

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11157 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.12, 11:58

Sziasztok!

Szia Kalóz !
Köszönöm az információt a haláladóról. Bár biztos vannak kitételei. Pl orkok nomádoknak nevük sincs tehát ők lehet bele sem.esnek. Mert nem vagyok nagy demográfus de 10 millió főnél az 40 ezer embert jelentene 1 év alatt.10 év alatt 400 ezer. Ami háát talán de nagyon neccesen férne bele.
A vérprófétákról annyit tudok ,hogy valamilyen filozófus-teológus irányzatot képviselhetnek. Mivel kránban nincs papság, hisz másra hagyatkozni Istenedhez fogászkodni, kegyet kérni gyengeség lenne. És önmagában lenézendő a kráni mentalitásban. Jó mivel a társadalmat is áthatja ranagol törvényei így nincs is szükség papságra.

Haláladó: jah, egy plusz 1-3 ezrelékes halálozás évente azért elég húzós (elvileg 4 ezrelék, de biztos, hogy a kor vagy betegség miatt eleve haldoklókat be szokás tuszkolni).

A "vérprófétákat" nem kevered a "vérfilozófusokkal"?

thatja Ranagol törvénye": Node honnan tudják a népek, hogy ez itten Ranagol törvénye, hogy mindenki "szívébe fogadhassa"?  Ehhez kellene valami intézményesített népnevelő tevékenység, nem? És akkor már ezeket hívhatjuk papoknak is.... 

....hiszen a haláladó miatt eleve szükséges valamiféle népességnyilvántartás is. 

Módosította KLM: 2018.09.12, 12:00

mgnrb

mgnrb

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.12, 11:08

Sziasztok!

Szia Kalóz !
Köszönöm az információt a haláladóról. Bár biztos vannak kitételei. Pl orkok nomádoknak nevük sincs tehát ők lehet bele sem.esnek. Mert nem vagyok nagy demográfus de 10 millió főnél az 40 ezer embert jelentene 1 év alatt.10 év alatt 400 ezer. Ami háát talán de nagyon neccesen férne bele.
A vérprófétákról annyit tudok ,hogy valamilyen filozófus-teológus irányzatot képviselhetnek. Mivel kránban nincs papság, hisz másra hagyatkozni Istenedhez fogászkodni, kegyet kérni gyengeség lenne. És önmagában lenézendő a kráni mentalitásban. Jó mivel a társadalmat is áthatja ranagol törvényei így nincs is szükség papságra. A vérpróféták pótolják ezt a pici űrt talán. De ők rendkívüli tiszteletnek is örvendenek. A 13- ak egyike is vérpróféta volt mielőtt kiemelkedett mikor egy consulár ellen egy rendbíra érkezett. Kieszközölte az érveivel , hogy érkezzen még egy ríndbíra ellentétes álláspontba kerültek. Ősszeolvadt a két rendbíra és nem birta a disszonanciát több felé szakadt amit a consulár egxesével lévadászott. Ilyenkor nyert a vérpróféta meghívást a 13 akhoz. Szerintem.kevés vérpróféta lehet de talán a valláshoz lehet közük. Csak érdekelt volna a létszámuk a feladatkörük hozzávetőlegesen mert énis csak találgatni tudok.

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1017 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.12, 10:40

Krán zseniális. Szerintem nem érdemes vívodni azon, hogy ilyen féle Krán vagy olyan féle Krán. A M.A.G.U.S. -ba ez olyan féle Dark fantasy irányvonal ami mindenféleképp színesíti a játékot és aki kellően rákap az ízére nagyon élvezetes lehet. Szemezgetek a fórumból és nagyon sok hasznos információt szemezgettem amit ezúton kösznök. Lehet már elhangzott de szeretnék többet megtudni a vérpróféták kasztjáról. Hogy mi is a konkrét feladatuk és mivel jár ez . Illetve a véradórol is pl. A gyakorisága, oka, háttere. Válaszokat előre is köszönöm

Szép napot! 

Mik ezek a vérpróféták, hol olvastál róluk? Mert én eddig hírüket sem hallottam...
A HALÁLadó (ha erre gondoltál) viszont elég jól le lett írva a Summariumban, meg Kornya Zsolt részletezgette a DV fórumán. Évente négyszer (a vér, a hús, a csont és a velő ünnepén) kisorsolják a birodalom minden ezredik lakóját, majd rituálisan feláldozzák Ranagolnak. (Tizenhárom érmetsző csipesszel, de ebben már nem vagyok biztos.) Viszont senkinek nem kötelező meghalnia, bárki állíthat helyettest. Fortéllyal vagy erőszakkal csapdába ejt valakit, és azt áldozzák fel helyette. A cél egyszerű, a gyengék kirostálása. Ehhez KZs még annyit tett hozzá, hogy a sorsolandók listája önkéntes, az adott tartományban élő közösségek állítják össze magukról, és a haláladót is hajlamosak így lerendezni. (Vagyis egy falu vagy fejvadászklán elöljárója elviszi a listát, és ha közülük sorsolnak ki valakit, a közösség kerít helyettest.) A listával egyszerű lenne csalni, viszont aki nem szerepel rajta, az mintha nem is létezne.

irgumburgum

irgumburgum

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 260 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.11, 17:55

"Szerintem elég kevésszer fut bele a kalandozócsapat OD használóba, így ha te kivennéd hát kiveszed." 

Ebben igazad van. Engem zavar, ezert szóvá tettem, de igazad van. 

"De a történelem és mágiarendszer szerves része, Ahogy a mítikus világ is sokkal színesebb velük, Óelf hatalomszavak, aquir, amund dzsenn. Ez így jó ahogy van" 

Vitatom. Sz V Sz. Az OD, utólag került a rendszerbe, mert naivan, így próbálták fékezni a tápolást. 

"A tapasztalati mágiahasználathoz annyit tennék hozzá, hogy a BM mágia sem ártani akar." 

Vitatom. Sz V Sz. A  boszorkánymestert eleve úgy alkották meg, hogy negatív szereplő legyen. 

"És önmagában az "ártás" az elég gyerekes és nem reális cél." 

Igaz. Meg, akár őrült célnak is titulálhatjuk,  szvsz. 

"De javasolnám a Szerafizmusról írottakat."  

Azzal valóban nem foglalkoztam, köszi.    :)

mgnrb

mgnrb

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.11, 14:26

Üdv!
Az OD pontokat én is elfelejteném, meg mondjuk a hatalomszavak miatt kitalált kegypontokat is.
Legyen csak egységes mana, és kész.

Amit hiányolok: Az a tapasztalati mágia használó, aki nem ártani, hanem segíteni akar.
Nevezhetnénk ezt boszorkánymesternek is, vagy vajákosnak, vagy egyébnek, de ilyen jelenleg nincs "raktárkészleten".

Szia! 

Szerintem elég kevésszer fut bele a kalandozócsapat OD használóba, így ha te kivennéd hát kiveszed. De a történelem és mágiarendszer szerves része, Ahogy a mítikus világ is sokkal színesebb velük, Óelf hatalomszavak, aquir, amund dzsenn. Ez így jó ahogy van. Maximum nem veszel tudomást róla álltalános esetben ha  aKM nem erre hegyezi ki a kalandot nem találkozhatsz vele. Letünt idők maradványa. 

A tapasztalati mágiahasználathoz annyit tennék hozzá, hogy a BM mágia sem ártani akar. Álltalában ez nézőpont kérdése valamilyen célja van. És önmagában az "ártás" az elég gyerekes és nem reális cél.

De javasolnám a Szerafizmusról írottakat. Sok szerafista él Yneven. ÉS rengeteg féle fajta töredékszövegek létezhetnek amelyekből bármikor kreálhatsz egy nem "ártani akaro" mágiahasználót. (Ordani Tűzvarázslók is egy ilyen szerafista közösség csak nem tudnak róla maguk sem) 

mgnrb

mgnrb

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.11, 14:13

Krán zseniális. Szerintem nem érdemes vívodni azon, hogy ilyen féle Krán vagy olyan féle Krán. A M.A.G.U.S. -ba ez olyan féle Dark fantasy irányvonal ami mindenféleképp színesíti a játékot és aki kellően rákap az ízére nagyon élvezetes lehet. Szemezgetek a fórumból és nagyon sok hasznos információt szemezgettem amit ezúton kösznök. Lehet már elhangzott de szeretnék többet megtudni a vérpróféták kasztjáról. Hogy mi is a konkrét feladatuk és mivel jár ez . Illetve a véradórol is pl. A gyakorisága, oka, háttere. Válaszokat előre is köszönöm

Szép napot! 

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11157 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.19, 08:38

Ehhez képest Kornya jó pénz reményében írkál valamit, mert csak.

Bulldy

Érdekes lenne belenézni az arányokba, hogy mennyit ír Kornya, ebből mennyi a Mókus és mi mennyit hoz a konyhájára - de nyilván az ilyesmit nem fogjuk megtudni.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.19, 08:33

Forgotten Realms-nél pont, hogy 90%-ban visszacsinálták a változásokat, erről szólt a Sundering a D&D5E kiadása előtt. :)

De rengeteg ember van, aki az egész 4E FR-t hanyagolta és simán játszik a 2E és a 3E anyagaiból - pl. én is. :)

Érdekesség, hogy a WotC leállt az FR regényekkel, mert rájöttek, hogy túl nagy a káosz és nem hoznak eleget a regények. A világ sztorijait pedig a megakampányokban mesélik el.

Ehhez képest Kornya jó pénz reményében írkál valamit, mert csak.

Bulldy

Sphynx

Sphynx

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 909 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.19, 08:19

Dronner: 

Nem hiszem, hogy túllenne pörögve. Számtalanszor lehetett már hasonlót látni más fantasykben is. Ha jól emlékszem a Forgetten Realms káozviharos hülyesége sem volt túl népszerű, de a változások azota is szerves részei a világnak. :D

Engem konkrétan érdekelne a háttéranyag , vagy annak forrása; mint ahogy talán azon kevés játékosok közé tartoztam aki a Summáriumos Kránt adoptálni tudtam játékunkba. Pusztán így a fórumon olvasva részleteket inkább elrettentő a dolog mint vonzó. 

Kornyával kapcsolatban egyetértünk, máig az egyik kedvenc íróm. 

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5223 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.17, 19:05

No offense, de nem pörgitek túl kicsit a témát? Kornya fejleszti Kránt (irodalmi szinten). Ha nem tetszik Kornya stílusa, ahogy Kránt kezeli, nem tudom, miért volt kérdés, hogy bele kezdj a regénybe? Mert mazochista vagy, csak a skizofrén fajtából? :freud:

Tényleg nem értem az embereket. Krán változik, ja.  22 éve egy adott irányba (ennyi idő után honnan jön a meglepődés?). Hogy tetszik-e, az szubjektív, mint minden más esetben. Az eladások majd megmutatják, hogy az író változtatásai az olvasók megelégedésére történnek-e. Ha nem, a kiadó előbb-utóbb megválik tőle. Ha igen, akkor vagy rájöttök,hogy mégis el tudjátok fogadni, vagy felhagytok az olvasásával. Bár statisztikát nem láttam, de mernék nagyobb tétet tenni rá, hogy ő a legnépszerűbb M* író, de hogy dobogós, az tuti.

Sphynx

Sphynx

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 909 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.15, 14:42

Háttér anyagként sem biztató!

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1017 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.12, 19:52

Sphynx: Ez háttéranyag, az új (fél)regényben tudtommal csak a Tizenhármak egyikéről esik szó.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]