Ugrás tartalomhoz

Fotó

Krán

• Válasz írásához lépj be
3213 hozzászólás érkezett eddig

Symur

Symur

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 96 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.16, 09:13

Na most már írhatok, mert a történetnek vége lett.

A Kosszarvat a karakterek nem szerezték meg, de talán jobb is így a világnak. Egy rivális NJK-t és csapatát fékezték meg a játékosok, több-kevesebb sikerrel.

A következő alapján alkottam meg:

A neve - "Kosszarv" - minden bizonnyal pyarroni/godoni eredetű. Hiszen nem tudhatják az eredeti kráni nevét, hanem miután a godoniak megszerezték, - de elpusztítani nem tudták - elrejtették. Ránéztek a tárgyra és ez jutott eszükbe. 

A Kosszarvat én egy kürtnek képzeltem el. Az a formájában hasonlíthat egy kos szarvához.

Hatását tekintve nem lehet egy azonnal ölő, univerzális, ego-val rendelkező aquir ereklye. Hiszen "ügynökök" kellettek a bejuttatásához, ráadásul nem is sikerült a merénylet. Ellenben az biztos, hogy varázslók/mágusok ellen készítették.

A tárgy hatását így alkottam meg. A kürtöt meg kell fújni, ekkor hatótávon belül széttépi a mana-hálót.  Ennek folyománya, hogy a területen belül lévő varázshasználók elméjében lévő MP "kisül". "elég", így megsebzi azokat. Akik túl is élik a ceremóniát, akkor sem lesznek képesek varázsolni, ráadásul a mana-háló szétszakadása miatt feltöltődni sem képesek egy ideig.

A csapat fix tagja egy Kyel paplovag, egy talavrai csodaműves, ők mindig tudtak jönni, most mellettük egy Lar-dori varázsló és egy Arel pap van. Majdnem másfél év játék után 9. szintűek. Nem Kránban vannak, a tárgyat a godoniak jó mesze "volt" hazájuktól északra rejtették el. 

Módosította Symur: 2018.06.16, 09:15

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11095 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.24, 15:37

Mivel lehet, hogy aktuális a jövő héten a csapatnak, így még nem írom le, hátha ők is olvassák a fórumot.

Még.  :amccoy:

Azt viszont megírhatod, milyen csapat és "hol" járnak most.

Symur

Symur

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 96 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.24, 12:34

Keresgéltem a google-n, de semmi konkrétat nem találtam.

Összességében csak a Ynev Szószedetben volt megemlítve, de közben eszembe jutott egy jó ötlet.

Mivel lehet, hogy aktuális a jövő héten a csapatnak, így még nem írom le, hátha ők is olvassák a fórumot.

T10

T10

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 540 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.23, 14:59

Csak most futottam bele ebbe a régiségbe:)

Lepus, készítettél valamilyen folytatást ehhez az anyaghoz?

Kimondottan érdekesnek találtam.

Hali :) Még tavaly elkezdtem írni egy "alternatív" settinget amivel megpróbáltam azt összefogni, hogy számomra hangulatban, jellegben mit jelentett Ynev a kezdeti állapotában. Most kedvet kaptam hozzá és letisztáztam, felraktam scribd-re. Déllel kezdtem (és ennek megfelelően még csak Dél egy része van meg), úgyhogy az egész Krán-témáról alkotott véleményem is benne van. (Előre szólok hogy nagyon Nyulászis a hangvétel, így visszaolvasva némileg még Abryss-szerűre is sikerült - pedig ez nem volt cél, és nem is gondoltam rá írás közben.)

Belinkeltem a Mitől mágus a mágus topikba még tegnap, de itt van akkor megint.

http://www.scribd.com/doc/305883448/Viridian-Pangaea#

Ha van akinek tetszik akkor lehet hogy folytatni fogom, most letisztázás közben egész megfogott megint.

Creo

Creo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 239 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.23, 13:27

Kosszarv?

Nekem még csak nem is rémlik egyik könyvből sem.

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5208 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.23, 10:21

Az Alan-O-Connor által írt Kék-éjszakák-árnyaiban nem ez szerepel?

Symur

Symur

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 96 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.23, 08:15

Sziasztok!

Más téma, de nagyjából ide tartozik.

Tudja valaki milyen aquir ereklye is a "Kosszarv"?

Ezzel próbálták "kráni ügynökök" elintézni Godon vezetőségét. Annyi biztos, hogy nem sikerült, de eddig sehol sem találtam meg, hogy ez miféle tárgy is lehet.

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5208 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.05, 11:20

Ugyanezen könyv szócikke szerint a klán tetoválómesterének halálával a tudás elveszett örökre.

Mármint annak a klánnak a pár saját fejlesztésű tetkójának ismerete. 

Nézd végig a Rúna BM tetkóit, nézd meg a mozaikmágus változás varázsjel-asztrál-mentálbélyeg leírását, de ha gondolod a CX Grimó rúnáit is. 

Igen, annak a klánnak, de a Fekete Özvegyek nem ismertek más klánt akinek lettek volna ilyen tetkói.

Ez nem jelenti azt, hogy másnak ne lehetnének, csak azt (számomra), hogy nagyon ritka ez a tudás.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11095 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.05, 11:13

Ugyanezen könyv szócikke szerint a klán tetoválómesterének halálával a tudás elveszett örökre.

Mármint annak a klánnak a pár saját fejlesztésű tetkójának ismerete. 

Nézd végig a Rúna BM tetkóit, nézd meg a mozaikmágus változás varázsjel-asztrál-mentálbélyeg leírását, de ha gondolod a CX Grimó rúnáit is. 

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5208 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.05, 11:00

Hello,
engem nagyon érdekelnének a kráni fejvadászok által viselt tetoválások. Készült erről valami szösszenet?
Köszi

Nem tudok róla, a Kráni Krónikák c. novelláskötet címadó novellájában van róla szó, bár az sem igazán fejvadásztetkó (kivéve Udun ).

Én is ott olvastam, azért érdekelt volna részletesen.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11095 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.23, 22:37

Bárki által elkészíthető, akinek van rúnamágia mf és élettan af, no meg kellő mennyiségű manája.
Péld. egy át- és visszaváltoztatás kombináció elég száraz és semmitmondó, de lehet ugyanúgy "álcázó" (nem csak arc- és testalkat, de akár kaméleonszerű álcázás is), mint egy folyamatos regeneráció.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6195 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.23, 22:23

Bio-kiberver előkészítés. ;)

Bulldy

Shia-ko

Shia-ko

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 2 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.23, 18:16

Hello,
engem nagyon érdekelnének a kráni fejvadászok által viselt tetoválások. Készült erről valami szösszenet?
Köszi

Nem tudok róla, a Kráni Krónikák c. novelláskötet címadó novellájában van róla szó, bár az sem igazán fejvadásztetkó (kivéve Udun ).

Én is ott olvastam, azért érdekelt volna részletesen.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5083 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.23, 06:56

A synergium képes könyvben volt vmi szimbólumnylev h azzal irányítják a Lopkodót de ez elég nagy f*szságnak tűnt azóta nem jött elő.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11095 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.22, 21:20

Hello,
Köszi

Shia-ko

Shia-ko

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 2 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.19, 18:51

Hello,

Köszi

Lepus

Lepus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1155 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.25, 15:57

Hali :) Még tavaly elkezdtem írni egy "alternatív" settinget amivel megpróbáltam azt összefogni, hogy számomra hangulatban, jellegben mit jelentett Ynev a kezdeti állapotában. Most kedvet kaptam hozzá és letisztáztam, felraktam scribd-re. Déllel kezdtem (és ennek megfelelően még csak Dél egy része van meg), úgyhogy az egész Krán-témáról alkotott véleményem is benne van. (Előre szólok hogy nagyon Nyulászis a hangvétel, így visszaolvasva némileg még Abryss-szerűre is sikerült - pedig ez nem volt cél, és nem is gondoltam rá írás közben.)

Belinkeltem a Mitől mágus a mágus topikba még tegnap, de itt van akkor megint.

http://www.scribd.com/doc/305883448/Viridian-Pangaea#

Ha van akinek tetszik akkor lehet hogy folytatni fogom, most letisztázás közben egész megfogott megint.

irgumburgum

irgumburgum

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 259 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.08, 18:03

Üdv!
Az OD pontokat én is elfelejteném, meg mondjuk a hatalomszavak miatt kitalált kegypontokat is.
Legyen csak egységes mana, és kész.

Amit hiányolok: Az a tapasztalati mágia használó, aki nem ártani, hanem segíteni akar.
Nevezhetnénk ezt boszorkánymesternek is, vagy vajákosnak, vagy egyébnek, de ilyen jelenleg nincs "raktárkészleten".

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5208 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.08, 17:29

Sziasztok!

Ami szerintem a különbség, hogy a részletesen kidolgozott környezetben a játékosok kevésbé vannak "nyeregben", mint az improvizációnál.

A lapokat előttük leosztották, ők a homokszemet alkotják a gépezetben. Ebből adódóan sokkal kidolgozottabb előzetes tervek kellenek sikeres (értsd minél kisebb utórengést okozó) akciókhoz, amik viszont lehet, hogy pont ezért kevéssé lesznek látványosak/akciódúsak. Példa: Mission Impossible (TV-sorozat).

Az improvizáció esetén a hangsúly várhatóan főleg az akción lesz, kevéssé a tervezésen (hiszen a keretfeltétel, amin át kell szuszakolniuk magukat is várhatóan attól függ majd, hogy milyen ötleteik lesznek -a cselekedeteik alapján lesznek "5 perc alatt imprózva".)

A kettő tehát szerintem egyszerűen más játékstílust támogat, az előbbi, intrikálós, kavarósat, az utóbbi meg inkább energikus, akciódús, stresszlevezetőset (persze kivételek mindig vannak). Kinek melyik jön be, azt játssza. Ha a "tömegeknek" az akcióra van hangulata, akkor az a nekik való. Ha inkább agyalni szeretnek, intrikálni, szerintem jobb a részletesen kidolgozott háttér.

De egyébként szerintem nagyon eltértünk a témától, a "mik az elvárások a szerepjátékos anyagokkal szemben"-től a "ki hogyan mesél(jen)" felé mentünk el. Ez utóbbi egyik változata sem a topic témája (az utóbbi pláne semelyiké).

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1919 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.08, 14:21

Hali!

Az ugye mesélőfüggő, de az aprólékosan kidolgozott világban is különösebb következményekkel
tevékenykedhetnek a karakterek (amennyiben nem maradnak szemtanúk).

Fordítva is igaz: simán előfordulhat egy könnyed kocsmai késelés után, hogy a mesélő dob, méghozzá a "bonyodalom esélye" százaléka alá jó sokkal... És rögtönöz valamit (vagy előhúzza a régebben a fióknak kidolgozott CSI csoportot).

Persze, így van, nem írtam én kizárólagosságot. :) Csak annyit, hogy rögtönzésnél néha előjönnek a farkába harapó kígyó effektusok, amik néha viccesek, máskor :aaaaa: jellegűek, ami nem feltétlenül zavar mindenkit, de a következetességet szerető játékost a sírba teheti. Persze ez így a mesélőt is minősíti, de találkoztam ilyennel is. Remélem a többség azért felírja a csapat által elkövetett dolgokat, hogy szükség esetén előrángathassa a kabátujjából a galambot.
Teszem azt, egy ArM vagy WoD mesét kissé kétkedve fogadnék alapos kidolgozottság nélkül. Fantasy rendszerekben azért egyszerűbb a szabadabb mesélés, de ez meg innentől már eléggé rendszer- és világspecifikus dolog.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]