Ugrás tartalomhoz

Fotó

Krán

• Válasz írásához lépj be
3249 hozzászólás érkezett eddig

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11135 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.19, 08:38

Ehhez képest Kornya jó pénz reményében írkál valamit, mert csak.

Bulldy

Érdekes lenne belenézni az arányokba, hogy mennyit ír Kornya, ebből mennyi a Mókus és mi mennyit hoz a konyhájára - de nyilván az ilyesmit nem fogjuk megtudni.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6216 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.19, 08:33

Forgotten Realms-nél pont, hogy 90%-ban visszacsinálták a változásokat, erről szólt a Sundering a D&D5E kiadása előtt. :)

De rengeteg ember van, aki az egész 4E FR-t hanyagolta és simán játszik a 2E és a 3E anyagaiból - pl. én is. :)

Érdekesség, hogy a WotC leállt az FR regényekkel, mert rájöttek, hogy túl nagy a káosz és nem hoznak eleget a regények. A világ sztorijait pedig a megakampányokban mesélik el.

Ehhez képest Kornya jó pénz reményében írkál valamit, mert csak.

Bulldy

Sphynx

Sphynx

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 909 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.19, 08:19

Dronner: 

Nem hiszem, hogy túllenne pörögve. Számtalanszor lehetett már hasonlót látni más fantasykben is. Ha jól emlékszem a Forgetten Realms káozviharos hülyesége sem volt túl népszerű, de a változások azota is szerves részei a világnak. :D

Engem konkrétan érdekelne a háttéranyag , vagy annak forrása; mint ahogy talán azon kevés játékosok közé tartoztam aki a Summáriumos Kránt adoptálni tudtam játékunkba. Pusztán így a fórumon olvasva részleteket inkább elrettentő a dolog mint vonzó. 

Kornyával kapcsolatban egyetértünk, máig az egyik kedvenc íróm. 

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5222 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.17, 19:05

No offense, de nem pörgitek túl kicsit a témát? Kornya fejleszti Kránt (irodalmi szinten). Ha nem tetszik Kornya stílusa, ahogy Kránt kezeli, nem tudom, miért volt kérdés, hogy bele kezdj a regénybe? Mert mazochista vagy, csak a skizofrén fajtából? :freud:

Tényleg nem értem az embereket. Krán változik, ja.  22 éve egy adott irányba (ennyi idő után honnan jön a meglepődés?). Hogy tetszik-e, az szubjektív, mint minden más esetben. Az eladások majd megmutatják, hogy az író változtatásai az olvasók megelégedésére történnek-e. Ha nem, a kiadó előbb-utóbb megválik tőle. Ha igen, akkor vagy rájöttök,hogy mégis el tudjátok fogadni, vagy felhagytok az olvasásával. Bár statisztikát nem láttam, de mernék nagyobb tétet tenni rá, hogy ő a legnépszerűbb M* író, de hogy dobogós, az tuti.

Sphynx

Sphynx

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 909 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.15, 14:42

Háttér anyagként sem biztató!

Kaloz

Kaloz

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 991 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.12, 19:52

Sphynx: Ez háttéranyag, az új (fél)regényben tudtommal csak a Tizenhármak egyikéről esik szó.

Sphynx

Sphynx

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 909 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.12, 19:37

Sziasztok! Ez a prófétás személycserés agymenés az új Kornya regényben van? Ha igen bele sem kezdek.

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 349 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.10, 15:31

KLM:
De most mért spoilerezed el.

• KLM és Sphynx kedveli ezt.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11135 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.10, 15:06

KLM:
Az a gond hogy ez egy teljesen értelmetlen vita lenne, Nyilván kell lennie valamilyen főbb akaratnak ami például döntött a szövetség kötésről és kiadta parancsba hogy csapatokat kell küldeni az amundok ellen. De ezt úgyse fogja megnevezni, megkérdezni meg eszem ágában sincs, mert nekem megfelel a kráni 13-ak által vezettet Krán is, 

Jajj, de hát Amhe-Ramunt igazából két, határmenti sintértelep vezetője és a befogott kóbor ebek szedték szét - találóan - mint Floki a lábtörlőt :gyagya: .

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 349 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.10, 14:58

KLM:
Az a gond hogy ez egy teljesen értelmetlen vita lenne, Nyilván kell lennie valamilyen főbb akaratnak ami például döntött a szövetség kötésről és kiadta parancsba hogy csapatokat kell küldeni az amundok ellen. De ezt úgyse fogja megnevezni, megkérdezni meg eszem ágában sincs, mert nekem megfelel a kráni 13-ak által vezettet Krán is, 

Módosította Gkar: 2018.07.10, 14:59

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11135 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.10, 12:53

NEM TUDJÁK, hogy NINCS "Krán központi hatalma"

Dehogy nincs. Maga Ranagol. Kránt  végül is a különböző Ranagolba olvadt  entitások kormányozzák

Akkor viszont lenne, aki "Krán nevében" tudna tárgyalni, legalább bizonyos kérdésekben (pld. hadügyi kooperáció).

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 349 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.09, 15:49

NEM TUDJÁK, hogy NINCS "Krán központi hatalma"

Dehogy nincs. Maga Ranagol. Kránt  végül is a különböző Ranagolba olvadt  entitások kormányozzák

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11135 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.09, 12:45

Korny Zsolt:

Krán nem az, aminek a külvilág hiszi. Krán lényegét nagyon nehéz megérteni. Ezt maga a rendbíra is megfogalmazza a novellában.
Szóval. Olyan, hogy a birodalmi Krán központi hatalmának intézményes képviselője, nincsen. Soha nem is volt.
Ezt azonban az egyezség megkötésére érkező pyarroni delegáció nem tudta.

(Ez Boomen: Örvényben c. Novellájára vonatkozik).

Ööö... A PÁSZ-é a kontinens három, de talán két legjobb titkosszolgálatából az egyik, úgy 3000 éve szomszédosak Kránnal, amelynek több próbálkozását sikeresen visszaverték, több sikeres "force recon" küldetésről tudunk, legalább kétszer orrba gyűrték a Tizenhármak egyikét és NEM TUDJÁK, hogy NINCS "Krán központi hatalma", így annak intézményes képviselője sem.

És sem a madarak röptéből, se másból a papoknak sem súgják meg a Pyarr Panteon istenei, de még egyetlen olyan kránit sem vallattak ki mentálmágiában képzett varázslók, hogy ilyen alapvető ténnyel NE legyenek tisztában.

Teljesen hihető ....  :gugye:

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1945 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.07, 15:14

Oh, tényleg, Holdfényember akart az lenni.

Kaloz

Kaloz

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 991 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.07, 14:25

Selmo: Én egy Fényhozót tudok, de az már megjelent. A Keleti szél jó mágusosan már nem biztos hogy trilógia lesz, az egykori első rész tán megmarad, a második rész azóta jogosulatlan fércmű, fuj, és gazsibandi majd megírja az igazzy befejezést... Valamikor. Meg persze a G3-at. :)
Én a Kráni krónika folytatásának az újrakiadását várom, ha valami újdonságot tesznek mellé,meg is veszem. :D

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11135 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.07, 14:19

Gkar: Ezt most inkább bocsánatosnak tartom, mert csak a fórumon volt kánon (egy darabig) és magának ír keresztbe, nem másnak.

Krilehor "megölésével" épp Ray O'Sullivan-nek "írt keresztbe".

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1945 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.07, 14:10

Még jó, hogy vagy 15 éve nem veszek regényt. Még két kötetre várok; a Fényhozóra és a Keleti szél trilógiára. ezeket meg fogom venni. (Ha megérem élve.)

Kaloz

Kaloz

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 991 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.07, 14:07

Gkar: Ezt most inkább bocsánatosnak tartom, mert csak a fórumon volt kánon (egy darabig) és magának ír keresztbe, nem másnak. Volt valamikor egy olyan bejelentése, hogy a magus őt már nem érdekli és inkább mással foglalkozik, akkor sajnáltam, de most már jobban örülnék ha tartaná magát hozzá. Volna ott is írnivalója, és talán egy vagy akár több(!) egész könyv is kijönne belőle. :)

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 349 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.07, 13:39

Nocturna: Kornya Zsolt már régebben kijelentette, hogy őt a játék nem érdekli, és bárminek keresztbeír, ha irodalmilag azt látja indokoltnak.

NoiseEHC: Mint mondtam, nem is olyan rég még nem ez volt a kánon, ami jól mutatja mennyire érdemes komolyan venni a "kanonikus" és "hivatalos" minősítéseket. :D

Ez nagyon is igaz. Kornya egyébként is büszke rá hogy mindig az utolsó szava a kánon (renieri ököl szabály).
Régen én is elhittem, ezt az irodalmilag indokolt keresztbe írásos magyarázatot. De szerintem ez csak egy ordas nagy kamu. Eszébe jut valami leírja nem is érdekli, ki mit írt előtte az ego-ja meg nem engedi visszakozni. Példának itt van Krilehor esete akit kinyírt most a dúlás után pedig még feltűnik a sötét térítőben 40-50 évvel később.

Módosította Gkar: 2018.07.07, 13:40

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3298 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.07, 13:09

Ah, vagy úgy. Ok, elfogadom, hogy ez van, akit szórakoztat, mint olvasmány, nem pedig mint játékelem.

Miből gondolod, hogy ennek bármi köze van a játékhoz? Ez irodalmi háttéranyag, és ez a kánon, aztán annyi. Szerintem érdekes.

Én a M*-t szerepjátékként tartottam számon, nem irodalmi műként vagy alternatív történelemkönyvként - ezért kerestem a kapcsolódási pontot magával a játékkal. Elnézést kívánok. :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]