Ugrás tartalomhoz

Fotó

Krán

• Válasz írásához lépj be
3282 hozzászólás érkezett eddig

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12637 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.28, 12:02

@kukac:

Válasz itt:

http://lfg.hu/forum/index.php/topic/24937-ynev-es-a-magus-vilagkepe/#entry2185635

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1887 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.28, 10:07

Ha az IRL részét félretesszük, de maradunk offtopic-ok, akkor ezt a leírásokban is észre lehet venni. A kisebbik rész hogy Észak és Dél eredetileg két külön kampányvilág volt, amiket csak úgy összeillesztettek, a nagyobbik, a korai leírások a későbbiekkel. Emlegettem már Shadont, ahol az ETK-like könyvekben gyenge központi hatalom volt, a déli részeken pedig minden kiskirály és lovag kvázi független volt a központi hatalomtól. Na, az évek során ebből lett az inkvizíció, meg a pap-varázslók teljes uralmuk alatt tartanak mindent, a gyanú legkisebb jelére is azonnal lecsapnak. Vagy Pyarron (+az államközösség) is egyfajta idealizált reneszánsz világ, majd később a Papi szék, meg a Fehér Páholy diktatúrájává vált...

Míg a korai leírások jók voltak játékhoz (pontosabban, egész jók), a későbbiekben ez elég túlírt lett. Ennek a példája Toron, elhiszem hogy nagyon érdekes történeteket lehet benne írni, de szerepjátékként Kalandozni már elég nehézkessé válik. Ugyanígy Kránban se nagyon tudok értelmes kalandokat elképzelni, inkább ha valaki a közelébe megy, azt a határon élő sötételfek 200-as CÉ-vel azonnal lenyilazzák... (és akkor még elő se kerültek a bent élő aquirok...).

Ezt azért is gondolom, mert többekkel találkoztam akik a szerepjáték-könyvekben lévő Ynevet tartják a helyesnek, és a regényeket csak kiegészítőként olvasták. Értsd, aki szerepjátékozott, az vett mellé regényt is. Amikor fordult a brand (A M* alapvetően irodalmi világ, a szerepjáték csak vadhajtás), akkor akik szerepjátékoztak, már nem vettek (annyi) könyvet, ami állítólag meg is látszódott az eladásokon. Ezért is érezzük sokan, hogy tkp. elvették a játékunkat. Én személy szerint ezért inkább a pre-Sumi Yneven játszok.

Persze, közben változtak a szabályrendszerek is, ezért is kerülhettek elő ilyen furcsaságok, pl. Alyr a nekromanta, miközben a félelvek nem használhatnak nekromanciát. Itt annak a minősített esete áll fent, hogy volt a D&D Alyr, a félelf kizáró szabály pedig később került be, de utólag nem volt retcon. Vagy a Pyarroni kapuk + miért van kereskedelem, ha térkapuval mindent oda lehet teleportálni ahol szükség van rá (aztán az utólagos magyarázatként a fű megromlik a térkapuban), de a "naggyon" különleges Pyarroni leírásnál úgy tűnik, hogy akkor még nem volt térkapu mozaik, vagy legalábbis nem ennyire könnyű, ezért volt nagy szó a kapuk tere, és térkaput nyitni (pl. Shadon-Syburr) nagy előkészítést és szervezést vett igénybe. Először megvolt a D&D-esque világ, majd arra jött a Zöld szabályai, nem figyelve arra hogy ezek néhol egymással nincsenek jó szintézisben.

Arra már nem mernék esküdni, csak gyenge sejtésként piszkálja az agyamat, hogy valójában a szerepjáték volt a brand közepe (lévén irodalomból voltak sokkal jobb könyvek is a M*-on kívül), és ahogy szerepjátékból átalakították irodalmi világgá, és az irodalom minősége nem ugrott meg jelentősen, ezért is reccsenhetett meg az egész brand úgy ahogy van. Korábban a szerepjáték húzta az irodalmat, majd az irodalom nem tudta húzni magát sem, nemhogy a szerepjátékot. De ez mind csak szvsz.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12637 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.28, 09:33

@Moondancer: ha igazak az információim, akkor Csanád sok nagy disznóság mögött állt és ezért kellett Újzélandra költöznie (kifizetetlen adósságok, stb).
De addigra már Nyulat (Maxet, Szalkai Lacit, Slayert, meg aki már nem jut eszembe) közösen marták el.
Valamikor ekkortájt lett köze GAnak a Xénia-láz nevű (mszps) politikai kötődésű botrányhoz is, ha jól tudom, így aztán nem csoda, hogy sokan bottal sem szeretnék piszkálni.

Moondancer

Moondancer

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 117 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.27, 23:40

Mondjuk ahogy meg én tudom ha csak GA-n múlik akkor a renegát biztos nem jelenik meg szóval számomra ebben a témában ő nem éppen a leghitelesebb forrás (Igen ezek után jól sejted a DV-nél is miatta nem jelenhetett meg újra a klasszikusok között, (hát ez van amikor olyan regényt írsz, ami a magus-os többség szerint a legjobb  :normaalis:))

Amikor megnéztem a két korábban említett interjút pont olyan érzésem támadt, hogy volt ez a két barát (Nyúl és Csanád) akik kitaláltak egy közös világot, hogy együtt játszhassanak. Mindent ők találtak ki Krántól Toronig. Aztán jöttek az új arcok és beszálltak. Kik a játékba kik csak az írásba. És valahogy GA-nak sikerült kicsavarni az Ynevet/m.a.g.u.s.-t megalkotó két ember kezéből az egész világot, majd minden innovációt blokkolni illetve ellehetetleníteni a szerepjáték hivatalos fejlődését.

xinaf

xinaf

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1110 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.22, 18:52

Én nem értem, mi a probléma a félistenes akvíros Kránnal meg a szociáldarwinizmussal, amit Ranagol beletolt. Szerintem üde folt, hogy nem gonosz emberek gonoszul gonoszkodnak,

Szerintem meg 1993-ban volt üde folt a Gyűrűk Urára építő D&D's "hát gonoszok, mert a gonosz istenüktől gonoszkodni akarnak, mert gonoszok" birodalmak után egy átgondolnak látszó, amúgy egyfajta sötét kiemelkedettséget ígérő vallás és birodalma, amiben az öreg virágkertész már a gereblyét is főleg támaszkodásra használja, egy csirkének sem vágta el a nyakát egész életében, de a rózsái miatt egész Krán kiemelkedettként tiszteli. 

De ízlések és pofonok. 

A rózsás rész a Kornya Kránban is így van, néhány apróbb eltéréssel. A rózsákat néhány közepes falu lakosságának megfelelő számú csecsemő és ősaquir belsőségeiből növesztik, töviseinek egyetlen szúrása a legerősebb mágikus mérgek erejével vetekszik, egyetlen szál illata pedig még gyenge szélben is képes kipusztítani Erion fél népességét. Az Öreg Kertész kevésbé pacifista, úgy 3-4 ezer éves lehet, testét pedig már rég megszállta Xanur'rialbeth'tuthur, a 237. létsík ősdémona, akik csak szüzek és kráni elf ősöregek vérével táplálkozik. :D

Kivastagítottam a változtatást. :) És egész Yneven ha egy beléd szerelmes szűzlány szívébe döfsz egy rózsát, akkor kapsz 3 od-pontot. 

Természetesen erről sem a PTSZ, sem az Inkvizíció, sem a Dorani Nagytanács nem tud :)

Azt hiszem, pontosan ebben a faluban tűnnek fel a kráni csirkék (lásd aláírásom)  :hedbeng:

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12637 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.22, 18:47

Én nem értem, mi a probléma a félistenes akvíros Kránnal meg a szociáldarwinizmussal, amit Ranagol beletolt. Szerintem üde folt, hogy nem gonosz emberek gonoszul gonoszkodnak,

Szerintem meg 1993-ban volt üde folt a Gyűrűk Urára építő D&D's "hát gonoszok, mert a gonosz istenüktől gonoszkodni akarnak, mert gonoszok" birodalmak után egy átgondolnak látszó, amúgy egyfajta sötét kiemelkedettséget ígérő vallás és birodalma, amiben az öreg virágkertész már a gereblyét is főleg támaszkodásra használja, egy csirkének sem vágta el a nyakát egész életében, de a rózsái miatt egész Krán kiemelkedettként tiszteli. 

De ízlések és pofonok. 

A rózsás rész a Kornya Kránban is így van, néhány apróbb eltéréssel. A rózsákat néhány közepes falu lakosságának megfelelő számú csecsemő és ősaquir belsőségeiből növesztik, töviseinek egyetlen szúrása a legerősebb mágikus mérgek erejével vetekszik, egyetlen szál illata pedig még gyenge szélben is képes kipusztítani Erion fél népességét. Az Öreg Kertész kevésbé pacifista, úgy 3-4 ezer éves lehet, testét pedig már rég megszállta Xanur'rialbeth'tuthur, a 237. létsík ősdémona, akik csak szüzek és kráni elf ősöregek vérével táplálkozik. :D

Kivastagítottam a változtatást. :) És egész Yneven ha egy beléd szerelmes szűzlány szívébe döfsz egy rózsát, akkor kapsz 3 od-pontot. 

Természetesen erről sem a PTSZ, sem az Inkvizíció, sem a Dorani Nagytanács nem tud :)

Avangion

Avangion

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 507 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.22, 18:15

De ízlések és pofonok. 

A rózsás rész a Kornya Kránban is így van, néhány apróbb eltéréssel. A rózsákat néhány közepes falu lakosságának megfelelő számú csecsemő és ősaquir belsőségeiből növesztik, töviseinek egyetlen szúrása a legerősebb mágikus mérgek erejével vetekszik, egyetlen szál illata pedig még gyenge szélben is képes kipusztítani Erion fél népességét. Az öreg kertész kevésbé pacifista, úgy 3-4 ezer éves lehet, testét pedig már rég megszállta Xanur'rialbeth'tuthur, a 237. létsík ősdémona, akik csak szüzek és kráni elf ősöregek vérével táplálkozik. :D

Gkar

Gkar

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 536 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.22, 17:24

Szerintem nincs ezzel semmi gond. Irodalmi szempontból a Nyúl Krán nagyon-nagyon unalmas, míg a Kornya Krán működik. Az, hogy szerepjátékos szempontból mennyi értelme van, az gondolom másodlagos kérdés volt anno.

Ja biztos működik elvégre 3-4 évente szokott totál ellentétes dolgokat írogatni a témában. A summis krán képre meg valamikor azt írta hogy azt csak a külvilágiak hiszik Kránról. A Dv fórum végnapjai felé meg előállt, azzal hogy Krilehor meghalt a Dúlás után közvetlenül, aztán szóltak neki hogy Aurin még beszélne vele a Sötét térítőben... Ehhez képest a nyúl Kránja valóban unalmas lehet evégre 25 éve nem változott, de legalább illik ynevhez.

Mondjuk személy szerint arról sem vagyok meggyőződve, hogy a Nyúl Krán egyáltalán létezett valaha a Renegáton kívül. GA szerint amikor Ray O’Sullivan gondolkodott az Aurin al Marem regények folytatásán, állítólag akkor kellett rájönnie, hogy a kráni határ már nem csak pár leszúrt kopja lókoponyákkal, ahová lehet menni aquirokat meg 13-akat hentelni XP-ért, hanem van már ott egy kidolgozott ország...

Na látom feltettük a régi lemezt, a szinte semmit sem vettünk át a  régi dnd-s rpg ynevből... Mondjuk ahogy meg én tudom ha csak GA-n múlik akkor a renegát biztos nem jelenik meg szóval számomra ebben a témában ő nem éppen a leghitelesebb forrás (Igen ezek után jól sejted a DV-nél is miatta nem jelenhetett meg újra a klasszikusok között, (hát ez van amikor olyan regényt írsz, ami a magus-os többség szerint a legjobb  :normaalis:))

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 889 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.22, 17:19

Szóba kerültek itt a Kornya féle Krán nyúlásai. Pontosan miből lettek átemelve, és milyen elemek?

Eldoxar

Eldoxar

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 90 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.22, 16:49

Mondjuk személy szerint arról sem vagyok meggyőződve, hogy a Nyúl Krán egyáltalán létezett valaha a Renegáton kívül.

Kiindulva abból, hogy kalandok zajlottak ott, sőt, Mogorva Chei még fel is lett kérve, hogy vezessen egy tartományt, azt gondolom, hogy volt némi anyag Nyúl jegyzeteiben, amit nem lehet kikövetkeztetni a már említett művekből.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12637 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.22, 13:41

Kornya Kránnal az a gond mint a Kornya orkokkal, hogy ugyan érdekesebb viszont kevésbé passzol Ynevhez, és nagyon kilóg a lóláb hogy ez nagyon máshonnan van át emelve. 

Irodalmi szempontból a Nyúl Krán nagyon-nagyon unalmas, 

Miért is? 

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 859 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.22, 12:41

Kornya Kránnal az a gond mint a Kornya orkokkal, hogy ugyan érdekesebb viszont kevésbé passzol Ynevhez, és nagyon kilóg a lóláb hogy ez nagyon máshonnan van át emelve. 

Szerintem nincs ezzel semmi gond. Irodalmi szempontból a Nyúl Krán nagyon-nagyon unalmas, míg a Kornya Krán működik. Az, hogy szerepjátékos szempontból mennyi értelme van, az gondolom másodlagos kérdés volt anno.

Mondjuk személy szerint arról sem vagyok meggyőződve, hogy a Nyúl Krán egyáltalán létezett valaha a Renegáton kívül. GA szerint amikor Ray O’Sullivan gondolkodott az Aurin al Marem regények folytatásán, állítólag akkor kellett rájönnie, hogy a kráni határ már nem csak pár leszúrt kopja lókoponyákkal, ahová lehet menni aquirokat meg 13-akat hentelni XP-ért, hanem van már ott egy kidolgozott ország...

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12637 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.22, 11:41

De ízlések és pofonok. 

Gkar

Gkar

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 536 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.22, 10:54

tetra:
Nincs vele gond, csak ez már alapvetően Nyúlnál is így volt, Kornya meg csak max-ra csavarta sőt ő még meg is szakította és párszor kőrbe tekerte, mint a régi gagyi öngyújtóknál, normál lángból egy hatalmas "lángoszlopot" tudtál csinálni.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12637 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.22, 09:54

Én nem értem, mi a probléma a félistenes akvíros Kránnal meg a szociáldarwinizmussal, amit Ranagol beletolt.

1, Keresztbeírt az előzővel
2, Egyértelműen lenyúlt ötlettel ráadásul
3, Csak folyamatos isteni beavatkozással életképes
4, Nem világba illő, hogy "hát csak nincs kedve"

tetra

tetra

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 60 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.22, 09:41

Én nem értem, mi a probléma a félistenes akvíros Kránnal meg a szociáldarwinizmussal, amit Ranagol beletolt. Szerintem üde folt, hogy nem gonosz emberek gonoszul gonoszkodnak, hanem külső hatalmak új életformára alkalmazkodásra kényszerítik őket.

A probléma ott ütközik ki, hogy elhangzik az a szöveg, hogy a jó és a rossz egyensúlyban van, és ezt hősök garantálják... na most Krán igen lazán ki tudná írtani mindkét féltekéjét Ynevnek, már csak azzal, hogy szarik a Manifesztációra komoly károkat tudott volna okozni. Az, hogy az a DÖNTÉSÜK, hogy nem teszik ezt, az nem egyensúly.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12637 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.22, 08:12

És ezen nem segít, hogy Kornya fordította a WH40k könyveket és nagyrészt a HP Lovercraft regényeket is, tehát nem csak az ötletek, de a szóhasználat is visszaköszön.

Gkar

Gkar

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 536 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.22, 07:28

Eldoxar:
Igazából csak ezek, plusz ott vannak még az ország leírások az alapkönyvben és a korai regényekben.
Egyébként a Kornya Krán az 85-90 százalékban azonos Nyúl Kránjával, csak Kornya beletolt egy csomó inhumán (aquir  meg egyéb) félistent meg max-ra csavarta a szociáldarwinista eszmét.

Eldoxar

Eldoxar

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 90 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.21, 23:35

Sziasztok!

A nemrégi Nyúl interjú kapcsán kedvet kaptam, hogy megismerjem a Kornya előtti Kránt.

Tudtok abban segíteni, hogy milyen anyagok állnak rendelkezésre, az alapkönyvön, a Kráni fejvadász rúnacikken, illetve a Renegáton túl?

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1154 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.13, 16:32

KLM: A XXI. században Mert most helytelen. Ne kelljen mér ezt is magyarázni. De igen, voltak korábban is játékok, ahol nem rekesztették ki őket. Igen, most is vannak. Igen, ez mágusos fórum, nyilván arról van szó, és ott nem, meg régen se, de azért nem volt, de most majd megírják hogy volt és akkor rendben van, és különben is, meg blablabla. Ha kihagytam valamit, képzeld csak oda nyugodtan. És akkor ezzel talán le is zárhatjuk ezt a céltalan és zavaros beszélgetést. Persze jobb lett volna ha bele sem kezdesz. :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]