Ugrás tartalomhoz

Fotó

Újjászületés

• Válasz írásához lépj be
461 hozzászólás érkezett eddig

antaru

antaru

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.10.02, 18:17

MI TÖRTÉNT?!?!

Sziasztok.

Régen nagy rajongója/játékosa voltam a Mítosznak, aztán a Legenda után meg is szűnt, illetve én is úgymond felnőttem, a játékostársakkal egyre nehezebb volt találkozni, elmúlt a dolog.

Mostanában nosztalgiáztunk a srácokkal, hogy de jókat is játszottunk annak idején és szétnéztünk a neten, mert tudtuk, hogy volt valaki (Polika?), aki régen felrakta a lapokat egy weblapra.
Meg is találtuk és könnybe lábadó szemmel nézegettük a régi kedvenceket és azt a párat, ami sosem volt meg...

De aztán megtaláltuk ezt az új Mítosz kártyajáték oldalt is. (ami első pillantásra nem nyerte el tetszésemet)

Sajnos információ a keletkezéséről nem lelhető fel, ezért itt tenném fel a kérdéseimet, hátha valaki válaszol.

-Benne voltak ebben az eredeti játék készítői vagy eladták-e hozzá a jogokat?
-Kinek a kezében van az eredeti kártyajáték kiadási, stb. joga?
-Miért új játék készült, miért nem a régi került bővítésre?

Kérdezek még, ha valaki idetéved. :aboci:

aweron_ama_nyr

aweron_ama_nyr

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1299 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.01.20, 09:33

Halii emberek. Úgy látom nem sikerül feléleszteni ezt a jó kis játékot, bármennyire is próbálják. Én még annak idején (mielőtt megaic-ezni kezdtem) ezzel a remek kártyával kezdtem a pályafutásomat, és mikor kihalófélben volt, akkor lovagoltam át a nagy magic-re.

Ez akis körvonal a nosztalgia kedvéért volt. Most pedig a kérdés: Van olyan, aki gyűjti a régi lapokat is? Csak mert nekem még meg van az első kiadásokból összerakott dekkem, és mivel hiába is várom hogy újra feléledjen a játék, így arra gondoltam esetleg megszabadulok tőle.

Van olyan oldal, ahol megnézhetem melyik lap mennyit ér? Vagy van valahol mítosz adás-vétel...esetleg licit?

bogesz001

bogesz001

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3862 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.12.21, 22:58

Nagyon sajnálom, hogy ez a játék minduntalan befuccsol. :koszonom: :aboci: :kavar: Pedig nagyon jó és egyedi ötlet. Valamint szinte kifogyhatatlan forrásból táplálkozik...

Módosította bogesz001: 2008.12.21, 22:59

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6223 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.10, 13:17

kérdés: rpg.hu talin nem lehetne egy Mítosz-verseny? Persze gondolom ez attól is függ, hogy Bigi meg a tali szervezősége ezt meg tudja-e beszélni, meg konkrétizálni... lehetőleg időben.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6223 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.04, 12:04

Nos, sajnos már április óta nem volt verseny... Ez is része a tetszhalott állapotnak. Meg hát az utóbbi időben folyamatosan csökket a versenyre járók létszáma... :D
De persze ha kijön a kiegészítő, biztos lesz új verseny is, ami feltehetően nagyobb port fog felverni. Arra természetesen szeretettel várunk, hiszen ha akkor sikerül újra összehozni a korábbiakra jellemző, nagyobb létszámot, az kimondottan bíztató kezdés lehetne a kómás állapot után... :felvon:

Mindenesetre majd felírom ide is, ha lesz új versenyidőpont. Te meg feltétlenül gyere majd el, és lehetőleg hozz magaddal még egy embert! :)

igyekszem, és ezt is szerettem volna kérni (mármint a versenyidőpontok feltüntetését is, mert többek között emiatt sem sikerült eljutnom versenyekre...

Recky

Recky

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1547 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.04, 09:35

Nos, sajnos már április óta nem volt verseny... Ez is része a tetszhalott állapotnak. Meg hát az utóbbi időben folyamatosan csökket a versenyre járók létszáma... :D
De persze ha kijön a kiegészítő, biztos lesz új verseny is, ami feltehetően nagyobb port fog felverni. Arra természetesen szeretettel várunk, hiszen ha akkor sikerül újra összehozni a korábbiakra jellemző, nagyobb létszámot, az kimondottan bíztató kezdés lehetne a kómás állapot után... :felvon:

Mindenesetre majd felírom ide is, ha lesz új versenyidőpont. Te meg feltétlenül gyere majd el, és lehetőleg hozz magaddal még egy embert! :)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6223 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.03, 22:33

Halottnak semmiképpen sem nevezném... Mondjuk úgy, hogy kómában van, aminek az oka a kiegészítő elég hosszan elhúzódó késése - mely azonban, ha Széth is úgy akarja, most már lassan tényleg meg fog jelenni. Aztán ha ez sem rázza fel az embereket, akkor talán tényleg lehet majd temetni... :felvon:

aha, értem :ok:
nagyon nem szeretném "temetni" ezt a játékot, egészen jó lett. :D (igaz, versenyen még nem voltam, de előbb-utóbb erre is sort kerítek).

Emlékszem, a Hidrát a teszteléskor le kellett "butítani" mert túl tápos volt :) :nosztalgia:

Recky

Recky

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1547 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.02, 23:03

Halottnak semmiképpen sem nevezném... Mondjuk úgy, hogy kómában van, aminek az oka a kiegészítő elég hosszan elhúzódó késése - mely azonban, ha Széth is úgy akarja, most már lassan tényleg meg fog jelenni. Aztán ha ez sem rázza fel az embereket, akkor talán tényleg lehet majd temetni... :)

De reménykedjünk, hogy nem így lesz! ;)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6223 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.30, 23:12

Kérdés: az új Mítosz is megdöglött volna, vagy mi van? Mert a mítosz.hu fórum utolsó bejegyzése pl júliusi, a kommenteknél is régebbi üzenetek vannak... :punny: Tud valaki bővebbet? Bigi esetleg? :(

Fellegh

Fellegh

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 132 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.04.01, 19:00

Eladóm a régi lapjaimat. Akit érdekel, küldjön U2U-t, hogy mi érdekli. Nagyon nagy gyűjteményről van szó!!!

Ventrue

Ventrue

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 249 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.03.18, 19:18

Ahoj!

Gróf Úr, sajnos nem tudom U2-ban elérni:D
mailom: Ventrue@primposta.com

Count_Zero_Interrupt

Count_Zero_Interrupt

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 296 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.03.13, 15:17

Az újabb gyűlés április 6-án lesz. Részletek a mitosz.hu oldalon.

Üdv!

A Gróf

Count_Zero_Interrupt

Count_Zero_Interrupt

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 296 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.02.20, 16:11

Régi mítosz játékot (illetve érdeklődés esetén talán klubot is) szervezek.

Első játékülés március 2-ára van tervezve a Szellemlovasba (18:00-ra érek oda). Mivel sok embernek nincs már/még paklija, ezért első körben egy bontott paklis játékra gondoltam. Mindenki kap két sorsolt paklit, ebből kell összeállítania a saját pakliját. Ez nem verseny, hanem játék, nevezési díj nincs, de a lapokat visszakérem. Ha érdekel valakit, akkor jelentkezzen itt vagy U2U-ban, mert max 6 főnek biztosítok paklit.
Várom az érdeklődőket.

Üdv!

A Gróf

subaggut

subaggut

Elégedetlen

• Archívum
  • 2320 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.02.17, 10:15

Sziasztok!

Bocs, hogy ide írok, de nagyon nagyon szivesen vennék régi mítosz lapokat, nagy mennyiségben. akinek van írjon, és írjon egy árat is. Köszi!

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1308 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.19, 14:21

Hali !

lapkorlátozás :

Elvileg mintha lenne egy olyan szabály is, hogy minden öt lapra kell jutnia pontosan egy Hatalom-pontnak, de miezt sosem alkalmazzuk.
És javaslom az alábbi lapok korlátozását:
Akhilleusz, Aphrodité, Talizmán, Dracornis, Kheopsz, Cliamh Solais, Állóháború, Reinkarnáció, Összeesküvés, Őskáosz, Kronosz tréfája (esetleg Valkűr, Danu háza, Delphoi jósda, Pythia)

Akhilleusz, Danu háza, Delphoi jósda, Pythia nálunk nem volt korlátozott, emlékeim szerint az Összeesküvés sem. (Őskáoszt meg nem is használtuk)

Mondjuk asszem mi több laphúzással és szféraponttal játszottunk, talán azért korlátoztunk kevesebb lapot.

Ork

Ork

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1196 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.18, 16:30

Köszi a gyors választ :-)

Count_Zero_Interrupt

Count_Zero_Interrupt

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 296 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.18, 15:58

Ja, és törvény-lapok meg sem jelentek a játékhoz, így a szabálykönyv ezen fejezete automatikusan átugrandó.

Count_Zero_Interrupt

Count_Zero_Interrupt

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 296 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.18, 15:56

A paklinak minimum 60 lapból kell állnia, egy lapból max 3 lehet egy pakliban.
Elvileg mintha lenne egy olyan szabály is, hogy minden öt lapra kell jutnia pontosan egy Hatalom-pontnak, de miezt sosem alkalmazzuk.
És javaslom az alábbi lapok korlátozását:
Akhilleusz, Aphrodité, Talizmán, Dracornis, Kheopsz, Cliamh Solais, Állóháború, Reinkarnáció, Összeesküvés, Őskáosz, Kronosz tréfája (esetleg Valkűr, Danu háza, Delphoi jósda, Pythia)

Üdv!
A Gróf

Módosította Count Zero Interrupt: 2007.01.18, 15:58

Ork

Ork

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1196 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.18, 15:53

Ha valaki esetleg fel tudna világosítani, azt nagyon megköszönném. Szóval olvasgatom a régi mítosz szabálykönyvet, de nem találom a pakliépítés szabályait.
Mennyi lehet a minimum-maximum lapszáma egy adott paklinak? Illetve egy fajta lapból mennyi kerülhet egy pakliba? Ok, azt vágom, hogy főisten ugye egy darab, és az sem mehet a pakliba, meg egy törvény, ami szintén nem megy a pakliba.
De népek, vezérek, építmények, ereklyék, tárgyak, hadak, fegyverzet, varázslat, amnőver, intrika és kataklizma? Itt csak a pástra rakható lapok számát találtam, a pakliba rakhatókét nem.

Count_Zero_Interrupt

Count_Zero_Interrupt

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 296 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.12.29, 16:27

Xinaf:

Pontosan ezért maradtam a régi Mítosznál. A hangulat kb ugyanaz, viszont egyszerűbben értelmezhetőek a lapok.

Üdv!

A Gróf

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]