Ugrás tartalomhoz

Fotó

Arkham Horror

• Válasz írásához lépj be
1840 hozzászólás érkezett eddig

molnibalage

molnibalage

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 76 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.15, 12:18

Kijött olyan kártya, ami eddig soha.

Az egyik idegen világ helyszínen sikeres próba esetén a nyomozó azonnal visszakerül Arkhamban és zárul a kapu, sikertelenség setén is (asszem), de akkor elvszik a tér és idő labirintusban. Ez idegen világ kártya miatt volt. Jól gondolom, hogy ilyenkor nem jár akkor kaputrófea?  Trófea csak akkor járt szörnyért és kapuért, ha a játékos próba által zárta be azt és nem kártya vagy más hatására. (Kiéve, ha máshogy mondja a kártya.)

molnibalage

molnibalage

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 76 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.18, 08:37

Ha valakinek mondjuk az ösztön +1 -es skill-ből van kettő darab, akkor 1 nyom elköltésével már 4 kockával dobhat? Vagy ez a képessége nem halmozódik?

Szerintem a konstans bónuszt megkapod mindkét kártyáért ( = +2 Ösztön) alkalommal, de a nyom elköltéséért csak 2 kockát kapsz, nem 4-et. (De nálunk még soha nem volt ilyen, a FAQ sem érinti.)

Sorvasztás vagy más hasonló + módosítót adó varázslat hatása egy szörny ellen egy fordulóig tart vagy az egész harc során? Vagy egy egész körig? Tehát, ha elvarázsolta sikeresen a nyomozó, akkor minden szörny ellen az adott körben hat?

Ez úgy emlékszem, hogy ezt elég világosan részletezi a FAQ. A varázslatok elvarázsláskor (a varázslás próba akár sikeres, akár nem) egyrészt kimerülnek (exhausted)*, másrészt jellemzően "end of the combat" ideig tartanak, azaz egyetlen szörny leveréséig. Ha ugyanazon a helyszínen egy 2. szörny is rád mozdult, az ellen újra már nem használhatod ugyanazt a varázslat kártyát abban a körben.

* Itt érdemes észben tartani, hogy a varázslat elrontott var. próba esetén is foglalja a keze(ke)t egy harci forduló erejéig (utána "eldobható"), de bónuszt természetesen ilyenkor nem ad. Azaz egy elrontott kétkezes varázslattal rendesen be tudod szívni.

A rendőrautót ki hogy használja? "Teleportálós" vagy "lépegetős módon"?

A rendőrautóról a fórum előző oldalán is beszéltünk. Mi ezek alapján is a "teleport" módszert használjuk: szörnyekkel csak az induló-érkező helyeken kell foglalkoznod, cserét is csak itt ejthetsz meg más nyomozókkal.

Köszi.Csak ez így érdekes "balansz" Mert a varázslatok nagyrészt akkor kanyarban sincsenek a tárgyakhoz képest. Feltételük van és egyszer használhatóak? Mondjuk a sorvasztásnak legalább épelme költsége nincs, de átlagos fegyverek is erősebbek nála.

A +6 (Shrivelling) ok, hogy egykezes és ilyen egykezes fegyver nincs.

A +9 tiszta sor, és újrafelhasználható szenteltvíz kb. Mondjuk jó drága és nehéz is ellőni A tárgyaknál legfeljebb költsége van (szentelvíz), de a +9 dinamitnál még az sincs.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3346 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.17, 01:17

Ha valakinek mondjuk az ösztön +1 -es skill-ből van kettő darab, akkor 1 nyom elköltésével már 4 kockával dobhat? Vagy ez a képessége nem halmozódik?

Szerintem a konstans bónuszt megkapod mindkét kártyáért ( = +2 Ösztön) alkalommal, de a nyom elköltéséért csak 2 kockát kapsz, nem 4-et. (De nálunk még soha nem volt ilyen, a FAQ sem érinti.)

Sorvasztás vagy más hasonló + módosítót adó varázslat hatása egy szörny ellen egy fordulóig tart vagy az egész harc során? Vagy egy egész körig? Tehát, ha elvarázsolta sikeresen a nyomozó, akkor minden szörny ellen az adott körben hat?

Ez úgy emlékszem, hogy ezt elég világosan részletezi a FAQ. A varázslatok elvarázsláskor (a varázslás próba akár sikeres, akár nem) egyrészt kimerülnek (exhausted)*, másrészt jellemzően "end of the combat" ideig tartanak, azaz egyetlen szörny leveréséig. Ha ugyanazon a helyszínen egy 2. szörny is rád mozdult, az ellen újra már nem használhatod ugyanazt a varázslat kártyát abban a körben.

* Itt érdemes észben tartani, hogy a varázslat elrontott var. próba esetén is foglalja a keze(ke)t egy harci forduló erejéig (utána "eldobható"), de bónuszt természetesen ilyenkor nem ad. Azaz egy elrontott kétkezes varázslattal rendesen be tudod szívni.

A rendőrautóról a fórum előző oldalán is beszéltünk. Mi ezek alapján is a "teleport" módszert használjuk: szörnyekkel csak az induló-érkező helyeken kell foglalkoznod, cserét is csak itt ejthetsz meg más nyomozókkal.

molnibalage

molnibalage

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 76 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.16, 15:36

További kérdések.

Ha valakinek mondjuk az ösztön +1 -es skill-ből van kettő darab, akkor 1 nyom elköltésével már 4 kockával dobhat? Vagy ez a képessége nem halmozódik? Tehát kétszer megkapja ugyanazt és nem a "kétszer olvasom el", akkor kétszer hat módon működik?

Sorvasztás vagy más hasonló + módosítót adó varázslat hatása egy szörny ellen egy fordulóig tart vagy az egész harc során? Vagy egy egész körig? Tehát, ha elvarázsolta sikeresen a nyomozó, akkor minden szörny ellen az adott körben hat? Tehát afféle egykezes speciális fegyver, amit "aktiválni" kell?

Thaur

Thaur

Csúf zöld szörny

• Fórumita
  • 1816 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.02.14, 18:02

A Cthulu vén ellen, ha nincs max HP és épelme, de csökkenteni kell a maximumot, akkor is veszít a játékos HP-t és épelmét, ha nem maxban van?

Tehát egy 5/5-ös Mandy, ha 3/3 aktuális HP-n áll, a vén első támadása után veszít HP-t vagy épelmét, vagy addig nem történik semmit, amíg a maximum el nem éri az aktuálisat?

Ha a maximumod csökken - mint az angyali jóságú Cthulhunál -, akkor ténylegesen csak akkor veszíted életerőd/épelméjűséget, ha a tényleges értéked meghaladná a maximumodat.

Azaz a példádban Mandy ténylegesen nem veszít életerőt/épelméjűséget (csak akkor, amikor már valamelyik maximuma 3 alá csökken).

molnibalage

molnibalage

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 76 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.02.14, 17:09

A Cthulu vén ellen, ha nincs max HP és épelme, de csökkenteni kell a maximumot, akkor is veszít a játékos HP-t és épelmét, ha nem maxban van?

Tehát egy 5/5-ös Mandy, ha 3/3 aktuális HP-n áll, a vén első támadása után veszít HP-t vagy épelmét, vagy addig nem történik semmit, amíg a maximum el nem éri az aktuálisat?

gubirobi

gubirobi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 157 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.09, 10:25

A "setup" alatt csak a kártyahúzó képességek érvényesülnek az "any phase" képességek közül.

Egyről beszélünk. :)

Szabálykönyv 5. oldal 9. pont. Ajánlom szíves figyelmetekbe! :)

Működnek már akkor is!

Az "any phase" képességek a játék indításkor is működnek? Tehát Amadna akkor is több skill-t húz, a tárgykeresőkl több tárgyat, stb?

Ha jól értem ez egy kivétel a laphúzó képességekre, tehát az "any phase" továbbra sem érvényes általánosan a játék indulása előtt, pl. Rex Murphy nem kap az any phase képessége miatt több clue tokent.

WCB

WCB

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 455 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.08, 22:44

Működnek már akkor is!

Az "any phase" képességek a játék indításkor is működnek? Tehát Amadna akkor is több skill-t húz, a tárgykeresőkl több tárgyat, stb?

Ha jól értem ez egy kivétel a laphúzó képességekre, tehát az "any phase" továbbra sem érvényes általánosan a játék indulása előtt, pl. Rex Murphy nem kap az any phase képessége miatt több clue tokent.

gubirobi

gubirobi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 157 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.08, 21:04

Működnek már akkor is!

Nem, a körök állnak fázisokból (5), ami előtte történik, az még a "game setup" része a játéknak, az még nem phase.

Én is így gondoltam.

molnibalage

molnibalage

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 76 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.08, 13:05

Nem, a körök állnak fázisokból (5), ami előtte történik, az még a "game setup" része a játéknak, az még nem phase.

Én is így gondoltam.

WCB

WCB

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 455 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.08, 10:44

molnibalage

molnibalage

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 76 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.08, 00:53

Öööö, mi eddig nem így játszottunk...

Így van!

gubirobi

gubirobi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 157 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.07, 21:34

Így van!

molnibalage

molnibalage

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 76 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.07, 13:53

molnibalage

molnibalage

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 76 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.07, 13:36

Szerintem meg logikusabb, hogy nem szedi le, mert tényleg nincsenek ott egyetem utcáin. (Nem kell őket elkerülni, szörnylimitbe nem számítanak bele, meg maga a kártya szó szerint le is írja, hogy

Játéktechnikailag igen, de a történet szerint ezek a lények ott futkosnak ugyanazokon az utcákon... erre gondoltam, nem a szabályok szerinti elhelyezésükre.

Fantáziámat használva ez inkább egyfajta mágikus "börtön", amiből egy kritikus tömeget elérve kitörtnek a szörnyek. A kártya szerint nem hat rá. Kicsit OP lenne a cucc, bár csak egy van belőle. 30 játék alatt egyszer volt olyan, hogy ez felmerült.

WCB

WCB

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 455 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.06, 11:50

Szerintem meg logikusabb, hogy nem szedi le, mert tényleg nincsenek ott egyetem utcáin. (Nem kell őket elkerülni, szörnylimitbe nem számítanak bele, meg maga a kártya szó szerint le is írja, hogy

Játéktechnikailag igen, de a történet szerint ezek a lények ott futkosnak ugyanazokon az utcákon... erre gondoltam, nem a szabályok szerinti elhelyezésükre.

gubirobi

gubirobi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 157 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.06, 10:31

Rendőr: mindent át tudsz adni, csak a rendőri kinevezést nem (plusz egy dodó körönként).

Ha a tárgy a "flute", az Arkhamban és az Idegen Világokban is működik, amikor szörny támad meg.

A tárgy akkor működik, ha idegen világban vagy arkhamban mítoszkártya hatására kerül szörny a nyakadba?

Ha valaki rendőrré válik, akkor megkapja a tárgyakat hozzá. Azokat jól látom, hogy át lehet adni bárkinek? Nincs tiltás a kártyákon...

A korábbi riadókocsi mozgáshoz.

When using the Patrol Wagon to move to a new location, it is not necessary to evade any monsters along the potential path. Monsters in the destination location must be evaded or fought as normal though. (Source: Page 10 of The Dunwich Horror Rulebook)

molnibalage

molnibalage

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 76 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.06, 10:15

A tárgy akkor működik, ha idegen világban vagy arkhamban mítoszkártya hatására kerül szörny a nyakadba?

Ha valaki rendőrré válik, akkor megkapja a tárgyakat hozzá. Azokat jól látom, hogy át lehet adni bárkinek? Nincs tiltás a kártyákon...

A korábbi riadókocsi mozgáshoz.

When using the Patrol Wagon to move to a new location, it is not necessary to evade any monsters along the potential path. Monsters in the destination location must be evaded or fought as normal though. (Source: Page 10 of The Dunwich Horror Rulebook)

Kibic

Kibic

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 205 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.06, 03:18

molnibalage, on 05 Jan 2017 - 21:31, said:snapback.png

Ennél a kártyánál mindent le lehet irtani a lenti tárggyal?

http://www.arkhamhorrorwiki.com/Flute_of_the_Outer_Gods

A mítoszkártyán levő lényeket és az utcait is leirtja vagy csak az egyiket?

Én úgy játszanám, hogy mindet, mert szerintem úgy logikus, ellenben sajnos a FAQ szerint csak az utcait. "Those monsters are not actually on the board; they can only be fought as if they were."

These monsters ..., are not considered to be on the board.

Ettől még a tárgy elég jó. (Emlékeim szerint pl. a Dunwich Horror-t viszont eltakarítja.)

WCB

WCB

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 455 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.05, 23:04

Ennél a kártyánál mindent le lehet irtani a lenti tárggyal?

http://www.arkhamhorrorwiki.com/Flute_of_the_Outer_Gods

A mítoszkártyán levő lényeket és az utcait is leirtja vagy csak az egyiket?

Én úgy játszanám, hogy mindet, mert szerintem úgy logikus, ellenben sajnos a FAQ szerint csak az utcait. "Those monsters are not actually on the board; they can only be fought as if they were."

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]