Ugrás tartalomhoz

Fotó

Arkham Horror

• Válasz írásához lépj be
1840 hozzászólás érkezett eddig

gubirobi

gubirobi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.13, 08:58

Ajánlom figyelmedbe, közel 15.000 játék statisztikája:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1v_y5tJMBalbjUg5i2kbmfi7QMyXxEpxm82Pcx2DzdTU/edit#gid=30

Jó böngészést! :)

A nővér nem szerepel a sikeres nyomozók listájának elején, de ez helyzetfüggő. Egyszer lehet a játék motorja, hőse, egyszer meg csak egy "roncs".

Általános tapasztalatom, hogy a női nyomozók erősebbek a férfi nyomozóknál. :)

Plusz egy játékban a játékosok közül 1-nek szinte minden sikerül, 1-nek szinte semmi, a többi meg középút. :D

Legerősebbek: a fenti listán szereplőkkel egyetértek, bár Patrice-el még nem játszottam.

Vének: a lista ilyen szempontból is elég jó információforrás.

Ha van kedved, töltsd te is fel a játékaitokat a továbbiakban! Hajrá! :D

Az alapjátékban szerintetek ki a leggyengébb nyomozó? Kinti oldalakon és saját baráti kör szerint Mária Nővér egyértelműen. Mennyiségre azonos tárgya van a többiekkel, de azok kötöttek és a szenteltvíz egyszer használatos. Az áldás tényleg brutális, csak éppen totál random, hogy meddig él. Mikor én vele játszottam, akkor a 2. körben elvesztette...

... és onnantól fogva semmire sem voltam jó. Nem tud jól lopakodni, sem gyorsan menni. Harc és akaraterőnél dettó ez van. Igen, a szerencs és mítoszismeret jó, de ha nem húzol az elején jó varázslatot, akkor helló... Ráadásul az épelme is hajlamos elfogyni.

A vének közül is van nagyon könnyű,  bár azért szerencsétől is függ.

Ithaqua esetén, ha kb. 1 tárgyad megmarad és jó fegyver, akkor simán verhető. Képessége sem vészes sőt, az időjárás kártya semlegesítése legtöbbször előny. Ha nem utcán végzed, akkor egy rakás hátrányos időjárás kártya hatást negál, persze az előnyösöketet is. Egy játékossal is simán szétvertem, bár mázlim is volt. Jennyvel annyi pénzem volt, mint a szemét és 6 tárgyból 1-et buktam csak (nagyon mázlis dobásom volt) és a maradékkal két kör alatt levertem...

Yog-Sothoth -5-tel iszonyatosan szemét. Két nagyon erő tárggyal is alig van esély megütni és varázslatra és varázstárgyra is immúnis.

Yig első látásra szemét, de a -3 módosító az bakfitty, még ellenállása nincs, nemhogy immunitása. Ha előre látható, hogy felébred, akkor néhány játékos megáldhat mindenkit. Lazán szétverhető.

Shub-Niggurath pont olyan szemét, mint Yog-Sothoth a -5 módosítóval és immunitással, ráadásul a szörnyek leverését is cukin megnehezíti amíg nem ébred fel, bár legalább így drágábban adhatóak el ezért gyorsan jöhet a pénz. Csak 3-4 szívósságú szörnyekkel birkózni folyamatosan nem túl vicces.

Hastur játékosszámtól függően vagy rohadt könnyű vagy lehetetlenül nehéz. 3-4 játékosnál 3-4 fölé igen ritkán ment nálnuk a rettegésszint. 1 játékosnál vagy 6-7 felett meg elszáll pikk-pakk. -5 feletti módosító esetén kb. felesleges is a csatát elindítani főleg, ha nincs varázstárny a cuki ellenállása miatt.

Nyarlathotep nem tűnik annyira vészesnek 1-2 nyommal bírni annyira nem nehéz és ezt is be lehet még termleni ébredés előtt. -4 módosító még elviselhető, de a komoly varázstárgyak és varázslatokat azért lezúzza az ellenállása.

Cthulhu, nincs ellenállás, de a -6 az valami iszonyat. Viszont furcsa módon neki van talán a leggyengébb támadása, ha jól értem. A max Sta/San csökken körönként eggyel, nem az aktuális. Tehát, hiába kezded a csatát akár 1/1 értékkel, akkor is 7-8 körig harcolhatsz. Ok, nem lehet kitérni a támadás elől, de ez rohadt sok idő még a regenerációt nézve is. Nem minőség, csak mennyiség kell ellene. Társkártyával és kihajtott nagy fegyerekkel megoldható.

Ok! Ithaqua: a varázslat is tárgy, dobni kell rá.

Ithaqua a vén

Prof: szerintem számít a képessége.

Carolyn: szerintem mehet, a nyomozó "upkeep" képességéről nem olvastam semmi konkrétumot, hogy mikor kell, hogy megtörténjen.

Mérhetetlen Vén: jó lenne tudni melyik az.

• Armitage professzor képessége a mérhetetlen vén elleni csatában is számít? (Nem tudom így fejből, hogy resistance-es ős van-e.)
  • Carolyn Fern a frissítésben nyerhet vissza egy épelmét. Van az a varázslat, ahol frissítés során lehet elsütni, ahol -1 épelme költséggel sikeres varázspróba esetén tulajdonságpróba +1-et kapsz. A sorrend tetszőleges a frissíténél? Tehát lehet olyat csinálni, hogy a varázslat -1 épelme és aztán be is gógyulod? Minden ilyen sorrendiség esetén a játékos dönthet számára előnyösen?
  • Az egyik mérhetetlen vén esetén tárgyat kell eldobni sikeretelen próba esetén. Ilyenkor a varázslat is tárgynak számít?

molnibalage

molnibalage

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 76 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.13, 01:17

Az alapjátékban szerintetek ki a leggyengébb nyomozó? Kinti oldalakon és saját baráti kör szerint Mária Nővér egyértelműen. Mennyiségre azonos tárgya van a többiekkel, de azok kötöttek és a szenteltvíz egyszer használatos. Az áldás tényleg brutális, csak éppen totál random, hogy meddig él. Mikor én vele játszottam, akkor a 2. körben elvesztette...

... és onnantól fogva semmire sem voltam jó. Nem tud jól lopakodni, sem gyorsan menni. Harc és akaraterőnél dettó ez van. Igen, a szerencs és mítoszismeret jó, de ha nem húzol az elején jó varázslatot, akkor helló... Ráadásul az épelme is hajlamos elfogyni.

A vének közül is van nagyon könnyű,  bár azért szerencsétől is függ.

Ithaqua esetén, ha kb. 1 tárgyad megmarad és jó fegyver, akkor simán verhető. Képessége sem vészes sőt, az időjárás kártya semlegesítése legtöbbször előny. Ha nem utcán végzed, akkor egy rakás hátrányos időjárás kártya hatást negál, persze az előnyösöketet is. Egy játékossal is simán szétvertem, bár mázlim is volt. Jennyvel annyi pénzem volt, mint a szemét és 6 tárgyból 1-et buktam csak (nagyon mázlis dobásom volt) és a maradékkal két kör alatt levertem...

Yog-Sothoth -5-tel iszonyatosan szemét. Két nagyon erő tárggyal is alig van esély megütni és varázslatra és varázstárgyra is immúnis.

Yig első látásra szemét, de a -3 módosító az bakfitty, még ellenállása nincs, nemhogy immunitása. Ha előre látható, hogy felébred, akkor néhány játékos megáldhat mindenkit. Lazán szétverhető.

Shub-Niggurath pont olyan szemét, mint Yog-Sothoth a -5 módosítóval és immunitással, ráadásul a szörnyek leverését is cukin megnehezíti amíg nem ébred fel, bár legalább így drágábban adhatóak el ezért gyorsan jöhet a pénz. Csak 3-4 szívósságú szörnyekkel birkózni folyamatosan nem túl vicces.

Hastur játékosszámtól függően vagy rohadt könnyű vagy lehetetlenül nehéz. 3-4 játékosnál 3-4 fölé igen ritkán ment nálnuk a rettegésszint. 1 játékosnál vagy 6-7 felett meg elszáll pikk-pakk. -5 feletti módosító esetén kb. felesleges is a csatát elindítani főleg, ha nincs varázstárny a cuki ellenállása miatt.

Nyarlathotep nem tűnik annyira vészesnek 1-2 nyommal bírni annyira nem nehéz és ezt is be lehet még termleni ébredés előtt. -4 módosító még elviselhető, de a komoly varázstárgyak és varázslatokat azért lezúzza az ellenállása.

Cthulhu, nincs ellenállás, de a -6 az valami iszonyat. Viszont furcsa módon neki van talán a leggyengébb támadása, ha jól értem. A max Sta/San csökken körönként eggyel, nem az aktuális. Tehát, hiába kezded a csatát akár 1/1 értékkel, akkor is 7-8 körig harcolhatsz. Ok, nem lehet kitérni a támadás elől, de ez rohadt sok idő még a regenerációt nézve is. Nem minőség, csak mennyiség kell ellene. Társkártyával és kihajtott nagy fegyerekkel megoldható.

molnibalage

molnibalage

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 76 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.12, 23:09

Ithaqua a vén

Carolyn: szerintem mehet, a nyomozó "upkeep" képességéről nem olvastam semmi konkrétumot, hogy mikor kell, hogy megtörténjen.

• Armitage professzor képessége a mérhetetlen vén elleni csatában is számít? (Nem tudom így fejből, hogy resistance-es ős van-e.)
  • Carolyn Fern a frissítésben nyerhet vissza egy épelmét. Van az a varázslat, ahol frissítés során lehet elsütni, ahol -1 épelme költséggel sikeres varázspróba esetén tulajdonságpróba +1-et kapsz. A sorrend tetszőleges a frissíténél? Tehát lehet olyat csinálni, hogy a varázslat -1 épelme és aztán be is gógyulod? Minden ilyen sorrendiség esetén a játékos dönthet számára előnyösen?
  • Az egyik mérhetetlen vén esetén tárgyat kell eldobni sikeretelen próba esetén. Ilyenkor a varázslat is tárgynak számít?

gubirobi

gubirobi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.12, 21:08

molnibalage

molnibalage

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 76 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.12, 13:45

gubirobi

gubirobi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.08, 13:23

Összesen 3 sebzést felfog. Ez lehet 1 x 3 HP, 3 x 1 HP, 2 x 1 HP majd 1 x 1 HP. Ha 2 token van rajta és 2 HP-t sérülnél, 1-et semlegesít, megy a kukába és sérülsz egyet. :)

http://www.arkhamhorrorwiki.com/Enchanted_Jewelry

Tárgy: kellene a neve, mert egyszerűbb megnézni.

molnibalage

molnibalage

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 76 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.08, 12:38

http://www.arkhamhorrorwiki.com/Enchanted_Jewelry

gubirobi

gubirobi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.07, 20:30

Volt egy 7 játékos partink. Elég gyorsan 10 lett a rettegés. :)

Feletti szörny "triggerel" és megy vissza a többi közé.

Nyom: megkapod késlekedve is, nem felveszed, hanem lehelyezés helyett megkapod.

Ok, a Kingsport végén levő példa szerint a szörnylimit feletti szörny triggerel és az is megy vissza a szörnytárolóba.

Más. Van a tárgy, ami három sebzés jelzőt kaphat, amivel sebzést felfog. Ezt 3x1 vagy akár 1x3 HP sebzést is megfog?

Ha nyomozó késlekedig vagy kimarad egy körből, de alatta nyom jelenik meg, akkor azt felveheti? Nyom felvétele kötelező?

Lehet, hogy már kérdeztem. A szörnylimit és külterületekről van szó. Egy körben nőhet kettővel a rettegésszint? Tehát hogyan számolódik?

Egy példa. A szörnylimit négy játékosnál 4 a külterületen.  Legyen a külterületen 3 db szörny és 6 db kapu mellett szörnyroham van. Mi történik ekkor?

• 3 db szörny + 6 db szörny > 4 limitnél = rettegés szint +1 és a kör végén nincs a külterületen szörny.
  • 3 db +1 db szörny = 4 db = szörnylimit maradt még 5 db rárakható. A következő 5. szörny nem mehet fel. 4 db szöny meg vissza a tárolóba, +1 rettegés, de van még 5. Akkor rárakok 4 db szörnyet, megint limit. Szörnyek vissza a tárolóba + 1 rettegés és az utolsó szörny még rámegy?
  • Vagy az a szörny, ami a limiti fölé visz, az sem megy rá és az is megy kukába és utána maradtakkal megy a cikljus újra?

8 játékosnál a limit 0. Tehát két szörnyroham után lényegében rettegésszint 10 lehet, mert minden külterületes szörny növeli a szörnylimitetet, ott a limit 0. Mivel soha nem kerülhet oda szörny, ott az utoló modell játszik fent, hogy a limit fölé vitt lény megy a szörnytárolóba.

Nagyon nem mindegy...

molnibalage

molnibalage

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 76 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.07, 17:13

Ok, a Kingsport végén levő példa szerint a szörnylimit feletti szörny triggerel és az is megy vissza a szörnytárolóba.

Más. Van a tárgy, ami három sebzés jelzőt kaphat, amivel sebzést felfog. Ezt 3x1 vagy akár 1x3 HP sebzést is megfog?

Ha nyomozó késlekedig vagy kimarad egy körből, de alatta nyom jelenik meg, akkor azt felveheti? Nyom felvétele kötelező?

Lehet, hogy már kérdeztem. A szörnylimit és külterületekről van szó. Egy körben nőhet kettővel a rettegésszint? Tehát hogyan számolódik?

Egy példa. A szörnylimit négy játékosnál 4 a külterületen.  Legyen a külterületen 3 db szörny és 6 db kapu mellett szörnyroham van. Mi történik ekkor?

• 3 db szörny + 6 db szörny > 4 limitnél = rettegés szint +1 és a kör végén nincs a külterületen szörny.
  • 3 db +1 db szörny = 4 db = szörnylimit maradt még 5 db rárakható. A következő 5. szörny nem mehet fel. 4 db szöny meg vissza a tárolóba, +1 rettegés, de van még 5. Akkor rárakok 4 db szörnyet, megint limit. Szörnyek vissza a tárolóba + 1 rettegés és az utolsó szörny még rámegy?
  • Vagy az a szörny, ami a limiti fölé visz, az sem megy rá és az is megy kukába és utána maradtakkal megy a cikljus újra?

8 játékosnál a limit 0. Tehát két szörnyroham után lényegében rettegésszint 10 lehet, mert minden külterületes szörny növeli a szörnylimitetet, ott a limit 0. Mivel soha nem kerülhet oda szörny, ott az utoló modell játszik fent, hogy a limit fölé vitt lény megy a szörnytárolóba.

Nagyon nem mindegy...

Módosította molnibalage: 2016.11.07, 17:16

molnibalage

molnibalage

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 76 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.07, 16:37

Nagyon nem mindegy...

gubirobi

gubirobi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.06, 12:59

Csak a harc végén és csak is akkor, ha a szörny legyőzésre kerül. Elrontott harci próba esetében nem.

Kérdés: a szörnyek "overwhelming" képessége mikor lép életbe? Rögtön az iszonyat próba után, vagy azt követően, hogy a szörny legyőzésre került? Mert az előbbi esetben pl. 1 HP-n lévő nyomozó nem győzhet le egy ov.1-es lényt, hiszen az iszonyat próba után azonnal 0 HP-ra kerül, a szörny meg marad a helyén.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3346 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.06, 01:56

Még kérdések.

A feszület +1 iszonyatpróbája akkor is számít, ha nincs kézben? Vagy ez olyan passzív képesség, mint a rendőrstukkeré?

Mandy újradobatása és a nyomok elköltsége hogyan működik? Ha valakinek lenne 4 db kockája és elkölt 3 db nyomot egyszerre és nem sikerül a próba egy kockával sem, akkor az összes kockát újradobatja vagy csak a nyomon kívülieket? Vagy ha valakinek egy siker kéne és folyamatosan egy nyomot költ, és még és még, akkor mondjuk a 3. nyom elköltése után újradobatással, akkor is az összeset dobja újra?

Ha tárgyat elő lehet kereni a pakliból hatás által, akkor utána meg kell keverni a paklit vagy simán a végigkeresés után visszameny? Ha jó a memória, akkor ameddig eljut a játékos, akkor a lapok sorrendje ismert... (Az tiszta sor, hogy van olyan eset, amikor a felső három megnézhető és abból lehet venni, akkor vásárolsz és visszateszel. A boltokban nem megnézel, hanem felhúzol.)

Feszület: szerintem csak akkor érvényes a bónusza, ha ezzel a tárggyal mész adott szörny ellen.

Mandy: a képesség alkalmazását közvetlenül megelőző dobás sikertelen kockáit dobathatja újra - azaz, ebbe a nyomok elköltésével vett sikertelen kockák is benne vannak (de a sikertelen kockák száma az ismételt dobások között nem adódik össze - ez nagyon durva lenne, Mandy képessége így is az).

Pakliból kikeresés: mi mindig megkeverjük utána a paklit, mert a lap hatása nem az, hogy megismerd az eljövendő lapokat, hanem az, hogy felvehesd a neked kellőt.

Kérdés: a szörnyek "overwhelming" képessége mikor lép életbe? Rögtön az iszonyat próba után, vagy azt követően, hogy a szörny legyőzésre került? Mert az előbbi esetben pl. 1 HP-n lévő nyomozó nem győzhet le egy ov.1-es lényt, hiszen az iszonyat próba után azonnal 0 HP-ra kerül, a szörny meg marad a helyén.

molnibalage

molnibalage

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 76 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.06, 00:53

Megvolt életem első két fős Arkhamja. Győzütnk, meglepően simán pecsételéssel. Annyi könnyítés volt, hogy választottuk a nyomozókat Mandy (újradobatós) és Joe Diamond-dal (1 nyom = 2 db kocka) toltuk.

Ő volt a vén. http://www.arkhamhorrorwiki.com/Ithaqua

Én kezdő tárgyként ősi jelet kaptam. :)

A főbb események ezek voltak.

• A játék elején a laborban megint mindenki áldott lett, de én 2 kör után elvesztettem, Gabié végig megmaradt.
  • Én az egész játék alatt 0 (!!!) db szörnnyel csatáztam.
  • A varázsboltban olyan helyszínkártya jött, hogy előkereshettem tárgyat és megvehettem. Az is ősi jel volt. :)
  • Volt, hogy 16 db (!!) nyomom volt. Ezek egy része azért volt, mert kapu nem nyílt, de körönként 1 db nyom helyszínre megy ugye, másrészt tárgyból (könyvet olvastam) illetve idegen és arham helyszínekből jött össze. Zsinróban volt olyan idegen világban, hogy dobj annyi kockával, amennyi HP / épelme van. 1 kudarc = -1 HP / épelme, 1 siker = 1 nyom. Na, csak ebből jött 6 db. Aztán olyan is volt, hogy laborban 1 kocka érték = db nyom. Itt 5-öst dobtam.
  • A FBI is takarított szörnyeket és a kültereületes és eges szörnyirtó lap is kijött.
  • 4 kapunál több soha nem volt nyitva és 6 fölé a végzetsáv sem ment. Az erdőben 3 vagy 4-szer volt szörnyroham és kétszer volt olyan, hogy pecsételt helyen a pecsételés után egyből nyílt volna kapu, ha nem ott pecsételnük. Csak a Függetlenség téren 2 vagy 3 kapu nyílást úsztunk meg, a Boszorkánytanyánál volt 2 db és vagy 3-4 db szörnyroham volt az Erdőben és egy még a Fekete Barlangnál.
  • A sok nem kapunyílás miatt a Történeti Társaságban volt, hogy 4 db nyom volt.
  • Kjiött a 3 db nyommal pecsételős környezeti kártya és kétszer tudtuk használni.
  • Volt egy szóbeszéd, ami bukta esetén a pecsétek törtek volna. 6 db nyom elköltsével azonnal leszedtem.

Jó volt no. :)

molnibalage

molnibalage

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 76 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.05, 23:14

Még kérdések.

A feszület +1 iszonyatpróbája akkor is számít, ha nincs kézben? Vagy ez olyan passzív képesség, mint a rendőrstukkeré?

Mandy újradobatása és a nyomok elköltsége hogyan működik? Ha valakinek lenne 4 db kockája és elkölt 3 db nyomot egyszerre és nem sikerül a próba egy kockával sem, akkor az összes kockát újradobatja vagy csak a nyomon kívülieket? Vagy ha valakinek egy siker kéne és folyamatosan egy nyomot költ, és még és még, akkor mondjuk a 3. nyom elköltése után újradobatással, akkor is az összeset dobja újra?

Ha tárgyat elő lehet kereni a pakliból hatás által, akkor utána meg kell keverni a paklit vagy simán a végigkeresés után visszameny? Ha jó a memória, akkor ameddig eljut a játékos, akkor a lapok sorrendje ismert... (Az tiszta sor, hogy van olyan eset, amikor a felső három megnézhető és abból lehet venni, akkor vásárolsz és visszateszel. A boltokban nem megnézel, hanem felhúzol.)

gubirobi

gubirobi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.03, 11:08

Itt van a kutya elásva, mivel van olyan találkozás, ahol dobnod kell egy kockával és a dobás függvénye, hogy mit találsz. Általában minél nagyobb, annál jobb és semmi köze sincs a sikerekhez.

Ahol dobni kell és számít, hogy siker vagy sem, ott érvényesül az áldás. :)

Áldás vs kockadobás: Az Áldás minden olyan esetben érvényesül, amikor egy kockadobás eredményénél nézni kell, hogy az siker/kudarc-e. Tehát érvényesül próbáknál is és olyan dobásoknál is, ahol csak azt mondja a szöveg, hogy dobj X kockával (ahol X lehet 1 vagy az aktuális épelméjűséged, vagy bármi, amit a szöveg mond) és nézd meg, hány sikert dobtál.

Pl.: A Dunwich Horror kiegben van egy ilyen találkozás: "... Dobj 3 kockával! Minden olyan kocka után, amivel nem dobtál sikert, veszítesz 1 életerőt..."

Itt számít az Áldás.

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 979 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.03, 10:36

Baka: én is hasonlóképp jártam, mikor lehetőségem volt kéz alól beszerezni a játékot. Úgy voltam vele, hogy 1-2 kieg biztos lesz majd azért hozzá, és az meg elég - viszont egy ilyen monsztre, félnapos játékhoz sokkal könnyebb alkalmi játékosokat verbuválni a magyar verzióhoz. A fordítást hogyan tervezed prezentálni? Valahogy leragasztod az eredeti lapokat a magyar szöveggel...?

Ja, öntapadós papírra nyomtatás+kártyavédő megoldásban gondolkodtam, de majd kikérem pár ismerősöm tanácsát is akik már néhány játékukat szép igényesen magyarosították. 

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3346 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.03, 09:54

Köszi! Nem fűztem a dologhoz sok reményt, mert máshonnan is hasonló dolgokat hallottam, plusz a DV fórumán sem kaptam választ a 2 hónapja feltett kérdésemre. :(

Baka: én is hasonlóképp jártam, mikor lehetőségem volt kéz alól beszerezni a játékot. Úgy voltam vele, hogy 1-2 kieg biztos lesz majd azért hozzá, és az meg elég - viszont egy ilyen monsztre, félnapos játékhoz sokkal könnyebb alkalmi játékosokat verbuválni a magyar verzióhoz. A fordítást hogyan tervezed prezentálni? Valahogy leragasztod az eredeti lapokat a magyar szöveggel...?

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 979 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.03, 08:43

Nem tudjátok, hogy magyar nyelven jelenik-e meg kieg. az alapjátékhoz? A Delta honlapján, a 2016-os kiadói tervekben feltűntetnek egy kieg.-et, de sem névvel, sem dátummal nem pontosítják.

Amióta megvettem a játékot (kb 6 éve ha nem több) folyamatosan megy a parasztvakítás a DV részéről hogy "Persze, várható a magyar kiegek megjelenése. Ja bocs idén mégse, de jövőre...".

Szvsz ne számíts rá hogy bármi is lesz belőle. Én a napokban rendeltem meg az egyik angol kieget, és maximum lefordítom. Csak az idegesítő a dologban, hogy ha nem nyelem be a DV kamuzását, és nem idegenkedem az angol-magyar szövegek vegyítésétől, már évek óta játszhatnánk vele... 

Fellegh

Fellegh

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 132 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.03, 07:59

Nem tudjátok, hogy magyar nyelven jelenik-e meg kieg. az alapjátékhoz? A Delta honlapján, a 2016-os kiadói tervekben feltűntetnek egy kieg.-et, de sem névvel, sem dátummal nem pontosítják.

Rákérdeztem a Delta fórumán, azt a választ kaptam, hogy idén biztosan nem lesz. A kérdés az, hogy ha már nem gyártják ezt a játékot, akkor milyen nyomással együtt lesz lehetőség magyar kiegészítők elkészítésére. Szerintem ha jövőre nem jön össze, akkor már soha.

Áldás vs kockadobás: Az Áldás minden olyan esetben érvényesül, amikor egy kockadobás eredményénél nézni kell, hogy az siker/kudarc-e. Tehát érvényesül próbáknál is és olyan dobásoknál is, ahol csak azt mondja a szöveg, hogy dobj X kockával (ahol X lehet 1 vagy az aktuális épelméjűséged, vagy bármi, amit a szöveg mond) és nézd meg, hány sikert dobtál.

Pl.: A Dunwich Horror kiegben van egy ilyen találkozás: "... Dobj 3 kockával! Minden olyan kocka után, amivel nem dobtál sikert, veszítesz 1 életerőt..."

Itt számít az Áldás.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3346 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.02, 21:51

nem minősülnek az utca/ég/külterületek helyszínnek. Helyszínek azok az Arkhami helyek, ahol a találkozás fázisban lapot húzol.

Eszméletvesztés / őrület esetén azonnal (kivéve a kivételek :P) a megfelelő helyre kerülsz ( kórház vagy elmegyógy) és ott elfektetve (késleltetve) érkezel. Azonnal visszakapsz 1 Élet vagy 1 Épelmét és a következő mozgás fázisban állítod fel a figurát. Addig nincs találkozás fázisod sem, így nem is gyógyulhatsz.

Köszi, így már világos!

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]