Ugrás tartalomhoz

Fotó

Nemzetközi rendezvények

• Válasz írásához lépj be
1296 hozzászólás érkezett eddig

frerin

frerin

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 48 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.03.19, 21:21

Sziasztok!

Altával beszéltük a minap, hogy esetleg érdekes lenne kimenni Milánóba az ottani versenyre május közepén. A repjegy elfogadható áron van, 18 e-ből meg lehet úszni. Esetleg lenne még akit érdekelne? Ha többen mennénk, a szálláson sokat lehetne spórolni,  mert pl airBnB-n már egés pofás lakásokat kínálnak,de az csak 4+ főtől érné meg.

Mit gondoltok?

Baratheon

Baratheon

Törzs-fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 957 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.18, 19:49

Lehet rossz példa, de a Store versenyen én sem használtam Valar Morghulist. 

Alta

Alta

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1137 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.18, 00:52

Nem a nagy mellény miatt, tényleg úgy voltam vele még a FAQ előtt, hogy a riverekkel elleszek ezen a madridi tornán és megcélzom akkor a No Fear miniversenyt. Aztán az új FAQ kiölte a rivereket, én meg mégis megmaradtam eredeti elképzelésemnél. Mellékesen megjegyzem, hogy a NO FEAR playmat volt a legszebb idén, pedig most kitett magáért Nacho Molina az artok terén. Nem jött össze, de a NO FEAR-t egyébként DavidESP barátja nyerte, egy Lanni dupla intrikázóst bevitt a TOP16-ba Valar nélkül. (Krisz ellen a legelső meccsét hamar feladta, a rémfarkasos piramis Sansa láttán.) A francia srác szintén Valar nélkül menetelt a döntőbe, igazán megszorítani csak a TOP4-ben tudták, szóval mégsem annyira egyértelmű nemzetközi szinten a Valar mint nálunk.

7 forduló volt, az eredeti 114 regisztrált játékosból végül 95-re csökkent a mezőny - érezhető a reboot hatása nemzetközileg is.

1. Meccsem BYE
2. Mario Quentyn Martell későbbi győztes paklija - Itt húztam a legrosszabbul (mint Stahleckben Donovan ellen), egy ideig tartottam magam, aztán a To The Spears eldöntötte a meccset.
Innen már nem tudom pontosan a sorrendet de megvert egy Targa NA (Dany) - 13 hatalompontom volt, neki 3-4, mikor Valarozott és megölte a Mad Kinget. Nála kinn volt a Griff és nem tudtam mit kezdeni ellene.
Két pakli ellen Coldhands szivatott meg, kivették a Mad Kinget a játékból (Stahleckben ez sem volt akkora gond, mert ott volt még Dany vagy Selmy) így össze is jött 3 vereség, meg még egy time limit lejártával egy bűn rossz húzás után szintén egy Targa NA vert meg.

Leginkább a riverek hiánya a ludas, de az is igaz, hogy Stahleckben egyrészt a koncentrációban jobban ott voltam, most meg kevésbé, másrészt Stahleckben nagyobb szerencsém is volt a húzásokkal (pl. Pumukli ellen a Nightmares) egészen az elődöntőig nem volt semmi panaszom. Az új holló sem volt még Stahleckben, az megállít rivert, cityt, nagyon sokan használták és tényleg nagyon beütött, mikor a negót kiszedte. (Donovan kétszer is kiszedte, a City of Spiders-t is)

Én már a Store-on sem éreztem olyan erősnek a paklit, ami azelőtt volt és tényleg nem mentem vérmes reményekkel vele Madridba, de gondoltam még egy próbát megér. De most jött el az ideje, hogy másik pakliban gondolkozzak.

A Bear and the Maiden Fair szabályait Álvaro alkotta, nagyon hangulatos, most játszottam először vele.

Vincu

Vincu

Huligán

• Fórumita
  • 3181 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.17, 22:28

Alta!

A házkártyák miatt no para, majd lesznek egyszer csak!

A versenyre meg értem hogy no fear, de azért az valóban nagy mellény, ha valar nélkül tolja az ember nemzetközibe :)

Érdekes elgondolkodni, hogy valóban ennyire visszavetette a dekket a riverek kiherélése, vagy csak nem volt szerencséd? Az új holló az valóban zseni lap! Ennek ellenére nehéz elképzelni, hogy ne menjen a dekked, bűn nehéz ellene játszani. Azt még le tudnád írni, hogy hány forduló volt, és milyen dekkek ellen játszottál?

Mi az a Medves és szűz formátum?

Alta

Alta

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1137 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.17, 17:35

Alta!

FB-n olvastam a rövidke beszámolód. Ugyan tedd már meg, hogy írsz egy pöttyet hosszabbat ide, mert eléggé fúrja az oldalam az a 49. hely. Hát mi történt ott? :)

Sziasztok!

Igazából nagyképű voltam, mert kerek 50. helyet szereztem meg a 95-ből. :) Röviden annyit kell mondjak, hogy a riverek nélkül (és az új raven megjelenésével) ez már nem az a pakli, amivel Stahleckben játszottam. Nincs elég lapom kézben, a draw cap ellenére sem. Kétszer is bűn rosszat setupoltam (második meccsemen az 1. asztalnál a későbbi győztes ellen, pl Ygritte-et kellett lehoznom response nélkül karakterhiány miatt), és már nincsenek riverek, hogy visszahozzanak a játékba ezután, na és Dany se fért be végül, mert resricted lett. Olyan két meccsemen lett volna jó ha van Valar, de bevállaltam, hogy nem játszok vele, kissé lazára vettem ezt a versenyt, de nem bánom, mert nagyon jól éreztem magam.
A side eventen sikerült azért 3-2-vel beérni a TOP16-ba, megkaptam a strófákat is. Most játszottam először A Medve és a Szép Szűz formátumban, nagyon hangulatos volt. A skót lánnyal szórakoztam, egészen 39 hatalompontot bohóckodtam össze ellene, mikor bejött a játékba a Szűzem és ezzel nyertem. Majdnem lefordult a röhögéstől a csaj a székről (Visszanegóztam a Szűzet a paklimba mikor 13 hatalompontom volt és nélküle ugye nem lehet nyerni), már ezért is megérte elmenni. Mad King elemében volt, 13 pont volt a végén csak rajta, fotó is készült, felnyomom FB-re. Donovannal ismét megmérkőztem, megint ő nyert, 15-13-ra, de ő sem fért most be a legjobb 16 közé a Jouston. A francia srácot már kissé sajnálom, aki harmadik nemzetközi versenyén lett második, most a bara mesteres paklival nyomta, de a spanyol minden mestert eltűntetett a búsba, megölte vagy visszavetette kézbe őket. Nagyon jó döntő volt. A Melee döntő pedig felért egy kabaréval, azt le sem lehet írni, mekkora dumák és intrikák mentek ott a szokásos rinyálásokkal vegyítve. :)

Levontam a tanulságot, új paklit építek erre az új agendára.

Jövőre ismét megyünk, hívtak a hollandok is a májusi versenyükre (az nem fog beleférni valószínűleg) oda is jó lenne menni, meg hát Varsóba is. Egyre jobban összekovácsolódik ez a nemzetközi kártyás közösség, talán ez a legjobb az egészben.

Najdzsel, üdvözöl téged Alex Trigwnakis, a Gipsy. :)

Mindenkitől elnézést, akiknek ígértem házkártyát, olyan jól sikerült az idei széria, hogy elfogyott, mielőtt vehettem volna belőle. Álvaro megígérte, hogy mihamarabb küldi postán majd a házkártyákat.

Módosította Alta: 2015.03.17, 17:40

Vincu

Vincu

Huligán

• Fórumita
  • 3181 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.16, 11:46

Alta!

FB-n olvastam a rövidke beszámolód. Ugyan tedd már meg, hogy írsz egy pöttyet hosszabbat ide, mert eléggé fúrja az oldalam az a 49. hely. Hát mi történt ott? :)

Vincu

Vincu

Huligán

• Fórumita
  • 3181 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.12, 13:11

Alta!

Mikortól kell neked szurkolni?

Alta

Alta

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1137 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.10, 18:58

Alta!

Tedd már meg kérlek, hogy utánajársz lehet-e kapni arrafelé angol nyelvű warhammer 40K conquest alapdobozt. És ha igen akkor sejted a folytatást? :)

Szívesen hoznék, de csak kézipoggyásszal megyünk, bőröndöt nem viszünk.

Vincu

Vincu

Huligán

• Fórumita
  • 3181 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.10, 16:28

Alta!

Tedd már meg kérlek, hogy utánajársz lehet-e kapni arrafelé angol nyelvű warhammer 40K conquest alapdobozt. És ha igen akkor sejted a folytatást? :)

Alta

Alta

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1137 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.10, 16:19

Nekem kell!!! Köszi!!!

Rendben!

Nem tudom, hogy milyenek, de nekem is jöhet egy szett.

http://www.agotcards.org/talkboard/v/1645

http://www.agotcards.org/talkboard/v/1635

http://www.agotcards.org/talkboard/v/1627

Alta, légy szíves nekem is hozz egy szettet ebből.

Ok, hozok, aki még kér, írja meg holnapig.

Nico

Nico

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1595 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.10, 01:04

Nekem kell!!! Köszi!!!

Rendben!

Alta, légy szíves nekem is hozz egy szettet ebből.

Alta

Alta

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1137 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.09, 21:20

Nekem kell!!! Köszi!!!

Rendben!

Baratheon

Baratheon

Törzs-fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 957 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.09, 20:04

Nekem kell!!! Köszi!!!

Rendben!

Alta

Alta

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1137 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.09, 10:43

Nekem kell!!! Köszi!!!

Rendben!

netherspirit

netherspirit

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 121 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.09, 02:29

Nekem kell!!! Köszi!!!

Alta

Alta

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1137 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.09, 00:04

Már csak 4-et kell aludni és irány Madrid! Ha Vincun kívül még bárkinek kell madridi házkártya szett, szóljon és hozok, utólag fizet, 10 euro.

A Store-os paklimat megint változtattam, ott befolyásokkal és Flame-kissed-el is játszottam de az 5 forduló alatt egy játékban sem jött így ki, Albin ellen is csak aranyért tudtam kijátszani. Ezeket és a 3 Rhaegal-t kivettem és Selmy-Harrenhal visszakerült a pakliba. Nincsen kézben sok lapom, de Selmynél nem találok jobbat, a hírneve is nagyon sokat számít. Az új Khal Drogon gondolkozom még esetleg Selmy helyett, tesztelek párat azt kiderül. Csak a CorSet-es Drogo egyelőre túl jónak tűnik a herald-event-agenda kombóval, hogy kivegyem.
Betettem még Ygritte kisasszonyt is, úgy látom mostanában ismét sokan játszanak a River-DWDW korszak után a Samwell/Jaime-vel a laphúzás miatt, így reménykedem benne, hogy hasznos lesz a kis vadóc. Coldhands még szintén gondolkodóba ejt, de azért 75 lap fölé nem mehetek.

Valar helyett meg egy eléggé egyértelmű plotot tettem bele, eddig elkerülte a figyelmem, de befejező plotnak ideális ide : The Prince That Was Promised.

Módosította Alta: 2015.03.09, 00:11

najdzsel

najdzsel

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 972 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.14, 17:28

Nem megyünk el Rijekába a horvát versenyre? Fogalmam sincs mikor lesz és semmi mást sem tudok róla: :)

nekem ennyi elég ! 

Vincu

Vincu

Huligán

• Fórumita
  • 3181 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.14, 09:01

Állat!

A Meta benne van az FFG honlapján a hivatalos Store Championship listában. Ott virít Budapest neve mellett.

Vincu

Vincu

Huligán

• Fórumita
  • 3181 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.12, 12:17

Nem megyünk el Rijekába a horvát versenyre? Fogalmam sincs mikor lesz és semmi mást sem tudok róla: :)

Alta

Alta

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1137 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.03, 18:22

Battle for the Wall 2015

A madridi versenyre (Március 14-15) neveztünk Krisszel, még vannak helyek. Amit mindenki kap :
- egyedi 8-as házkártya szett, amik a 2.0-ában is használhatóak lesznek (+Tyrell és Night Watch)

- Batalla Por el Muro póló

- Alternate Art Retaliation

- első 75 regisztrált játékos : Alternate Art Daenerys (Jelenleg 18 Dany várja még gazdáját)

TOP32-től lefelé mindenki kap playmatet.

Lesz megint egy csomo mini challenge a téma paklikra vonatkozóan, pl. aki min. 20 dragon trait-tel nyomja és a legjobb helyen végez a svájci körök után, különdíjat kap. 

Én idén 'NO FEAR' paklival megyek, vagyis nem játszok se Westeros Bleeds-el, se olyan plotokkal, amik törlik az asztalt (Valar, Aftermath, Threat from the North, Wildfire). Egy kicsit megőrűltem, de újítani akarok, ezt találtam ki.  :cool:   Itt is a legjobb helyen végzettet díjazzák speciális 'No Fear' playmattel és power token szettel.

Repjegy olyan 25-30 ezer körül kijön, idén ismerősnél alszom, de napi 13 euroért volt tavaly a szállásunk, teljesen rendben volt.

Nekem nagyobb élmény volt tavaly, mint Stahleck. A vendéglátás, díjazás (főleg, hogy mindenkit elhalmoznak díjakkal, nem csak a TOP32-t) első osztályú.

Vincu (és mindenki), te tavaly akartál jönni, tényleg megéri!

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]