Ugrás tartalomhoz

Fotó

Nemzetközi rendezvények

• Válasz írásához lépj be
1296 hozzászólás érkezett eddig

Steelrat

Steelrat

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 794 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.11.16, 17:17

Na még jó hogy benéztem... Épp indultam volna a Dungeonba... :titok:

morbiczer

morbiczer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2967 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.11.15, 13:26

Meg mint közben kiderült, most a héten nincs is Dungeon, "csak" könyvtár.

Steelrat

Steelrat

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 794 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.11.15, 11:45

No probs.

morbiczer

morbiczer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2967 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.11.14, 18:24

Nem tudnánk elhalasztani jövő hétre (nov. 23.)? Végül is annyira nem sürgős.

Steelrat

Steelrat

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 794 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.11.14, 09:27

Morbiczer, csütörtök este Dungeon? 6 körül oda tudok érni, megbeszélhetnénk egy-két dolgot a német túráról...

morbiczer

morbiczer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2967 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.11.07, 18:23

Aki november végéig jelentkezik és fizet, az 5 euró kedvezményt kap. Ettől eltekintve nincs igazi határidő.

Elvileg előfordulhat, hogy betelik a hely (de ennek szerintem érdemi esélye nincs). Illetve az is előfordulhat, hogy az olcsóbb szobák betelnek, és csak drágább marad. De gondolom az olcsóbb 10-12 fősekből van több, mint a drágább két fős szobákból, ezért talán ez se valós veszély.

Steelrat

Steelrat

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 794 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.11.07, 18:22

Most néztem meg a képeket Stahleckről... Fantasztikus. Ilyen helyen kell fantasy kártyversenyeket rendezni!

Steelrat

Steelrat

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 794 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.11.07, 18:12

Ez érdekesen hangzik... Szerintem benne vagyok... Van valami végső jelentkezési határidő?

Aeren

Aeren

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1639 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.11.06, 15:44

Ezt ritka nagy aljasság volt meghirdetni. Az embernek csorog a nyála, amikor ilyet lát... De hát azért lássuk be, hogy amibe ez a rendezvény kerülne vennék 3 display kártyát.  :rohog:

Ami szimpatikus eljárás lenne, hogyha a DV szponzorálná a magyar nemzeti bajnokot. Azaz fizetné az utat, és a szállást. Egyéb kártyaversenyeknél szokott ilyen lenni.

Szerintem az utazás is elég lenne, de ne csak a bajnoknak, hanem mondjuk top 3-nak.

Abbo

Abbo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 722 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.10.30, 12:52

Dávid nagyon nem akar egyedül menni :D

hajjaj, ez sajnos nagyon szépen hangzik..

morbiczer

morbiczer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2967 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.10.30, 11:15

Szerintem a szimpatikus az lenne, ha a DV egyáltalán rendezne nemzeti bajnokságot.

Különben szerintem már 2 display árából is kijön az út. :D

Vincu

Vincu

Huligán

• Fórumita
  • 3181 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.10.30, 10:51

Ezt ritka nagy aljasság volt meghirdetni. Az embernek csorog a nyála, amikor ilyet lát... De hát azért lássuk be, hogy amibe ez a rendezvény kerülne vennék 3 display kártyát. :D

Ami szimpatikus eljárás lenne, hogyha a DV szponzorálná a magyar nemzeti bajnokot. Azaz fizetné az utat, és a szállást. Egyéb kártyaversenyeknél szokott ilyen lenni.

morbiczer

morbiczer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2967 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.10.29, 13:46

Elsőre ennyi, ha bárkinek bármiylen kérdése van csak bátran tegye fel.

morbiczer

morbiczer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2967 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.10.29, 13:45

Magyar vonatkozású kérdések:

Megközelíthetőség:

1. Repülővel. A legközelebbi repülőtér Frankfurt am Main, onnen kábé egy órát kell vonatozni. a legközelebbi fapados járatokat is fogadó repülőtár Frankfurt / Hahn, de én úgy látom, hogy nincs megfelelő időpontban járat Budapestről. Viszont péntek reggeli érkezéssel és vasárnap esti távozással FRankfurtból van "rendes" járat kb. 36 ezer forintért. Ehhez jönne pluszba még kábé 15-20 euró a vonatra.

2. Vonattal. Ahogy nekem magyarázták tavaly a MÁV-nál, minél többen utaznak együtt, annál olcsóbb lesz fejenként a költség. Tavaly egy főre a repülő kábé ugyanannyi volt, mint a vonat, úgyhogy inkább repültem. A vonatút kábé 9-10 óra, ráadásul vagy éjjel utazol, vagy a csütörtök és hétfő is elmegy utazásra és pluszba még két este szállásról is kell gondoskodni. Mainzig van közvetlen vonat Budapestről.

3. Autóval. Sok szempontból nyilván ez a legegyszerűbb, de ugye kell autó, kellően elkötelezett sofőr(ök), meg elég emebr az autó megtöltésére, hogy a fjenkénti benzinköltség ne legyen túl magas.

Mint már mondtam, magyar nyelvű lapok minden korlátozás nélkül használhatóak.

Egyelőre még nem világos, hogy a Valyrian kiadás (2004-2005 év) lapjai hogyan lesznek használhatóak. Nagyon valószínű, hogy lesz legalább egy olyan verseny, ahol csak magyarul is megjelent lapokat lehet majd használni, és minél több olyan ember jön, aki csak a Tél Korszakától kezdve játszik (azaz pl. minél több magyar), annél nagyobb az esélye, hogy pl. a főverseny is ilyen lesz. (Meg aztán Nico rendszeresen elver minket akkor is, amikor "régi" lapokat is használunk, úgyhogy ez nem kifogás. :normaalis: )

morbiczer

morbiczer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2967 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.10.29, 13:31

Az adatok:

Mikor? 2007. február 23. - február 25. (péntek-vasárnap)

Hol? Stahleck vár, Bacharach város, Németország (50 km-re Mainz és Koblenz városoktól).
Fotók Stahleck váráról

Elszállásolás A helyszín a Stahleck várában berendezett ifjúsági szállóban (itt van a játékok helyszíne is). A szobák 2-10 fősek, a legtöbben van saját zuhanyzó és WC.

Költségek A szállás a szoba jellegétől függően fejenként 60-75 euró a hétvégére. Ebbe bennefoglaltatik a reggeli és a vacsora. Egyéb részvételi költség nincsen. (Oké, a draftért nyilván fizetni kell még valamit, de tavaly azok a boosterek is kedvezményes áron voltak.) Aki november 29-ig fizet, az 5 euró engedményt kap.

Tervezett program A szokásos program:
- egy nagy egyéni verseny ("King of Stahleck"), valószínűleg 4-5 forduló + legjobb 8.
- csapatverseny négy fős csapatokkal (nem multiplayer)
- draft
- valami egyéb, pl. multiplayer
Emellett természetesen van lehetőség csak úgy kártyázni, de pl. tavaly páran az AGOT társasjátékkal is játszottunk egy jót.

Az FFG (amerikai kiadó) már megígérte, hogy biztosít díjazást (ebben nem szoktak kukacosak lenni), és a szervező meg akarja keresni az európai kiadókat is. (A terve az, hogy jövőre már szabályos Európa Bajnokság legyen a verseny.)

Természetesen magyar nyelvű lapok minden korlátozás nélkül használhatóak. Mivel tavaly nagy többségben voltak a németek és osztrákok, ezért főleg németül beszéltünk, de nyilván angollal is gond nélkül el lehet boldogulni.

A rendezvény fóruma: http://www.eaglecard.org/forum/index.php

morbiczer

morbiczer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2967 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.10.29, 13:26

Ismertetnék egy szuper jó európai Trónok Harca rendezvényt, remélem minél több embert érdekel. Jó lenne minél nagyobb magyar csapattal részt venni.

Egy Wolfgang nevű osztrák srác immáron 2001 óta minden évben szervez egy nagy európai rendezvényt a Middle Earth CCG (régi Gyűrűk Urás kártyajáték) számára. Mivel időközben a Trónok Harcát is megszerette, ezért 2004-től kezdve a rendezvényt kiterjesztette a Trónok Harcára is. az első évben kb. 50 játékos volt 5-6 európai országból, tavaly körülbelül 40 fő 4 országból (köztük én!). A legtöbb ember persze Németországból jött, de reméljük, hogy most, hogy több európai országban is van saját kiadása a játéknak, nőni fog az érdeklődők száma. Egy francia srác pl. már jelezte, hogy fog jönni, Franciaországból eddig nem volt senki. És hát itt lenne jó, ha Magyarországot is minél többen tudnánk képviselni.

Ez Európa legnagyobb nemzetközi Trónok Harca rendezvénye!

Módosította morbiczer: 2006.10.29, 13:26

Scorba

Scorba

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3442 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.10.29, 12:29

A stahleck-i bajnokság miatt aktuális a téma, mindjárt ír is róla bővebben Dávid.
Hátha többeket is érdekelnek az ilyenek...

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]