Ugrás tartalomhoz

Fotó

Kalandötlet #2

• Válasz írásához lépj be
1200 hozzászólás érkezett eddig

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11095 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.23, 10:53

Üdv!

Nem kell ehhez ragaszkodni, ha ehhez képest "low magic" Ynevet vagy mikrokörnyezetet akarsz, akkor az lesz.

Nem akarok low-magic Ynevet. Csak úgy képzelem, hogy annyira nincsen sok sámán, mert ez nem egy szabad törzs, a régi sámánjait elkergették, ha most is sok sámánjuk lenne az a Noir papoknak csökkentené a befolyását a törzsre szvsz. 

Aha, kicsit "beragadtál" az orkoknál. 

Tehát az 1993-as ZÖLD és a Bestiárium orkjaira írta, hogy "annyira jelen van a mágia, mint az embereknél", ami a 250-400 fős törzsben a sámán (plusz tanítványai). (Ehhez jöhet még k3 énekmondó, némi átfedéssel a két kaszt között). 

EKKOR embereknél az 1 pap(növendék) per 4000 fő az kevés. Boszorkány kasztú boszorkányok is bőven lehetnek, Noir sem, Antoh sem utálja "a kasztot magát" úgy különösebben, illetve az alkímisták között is lehet pár "BM kasztú".

(A mikrovilág ork törzsszövetségében épp lehet aktuálisan kevesebb, mert "valami közbejött" ).

- - - 

A Noir papoknak nem kell a belassult füves hippikként létezni, bár nem ártana pár jó (filmbeli) hasonlat, hogyan képzeled el. 

Creo

Creo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 239 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.23, 10:52

:D

Imádom, ahogy színesedik Ynev! ;)

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2018.05.23, 10:28

Üdv!

Kicsit vicces, hogy az orkok kevéske alvásigénye és Noir álomszuszék kultusza hogy jön össze, nem?

Ja érdekes. Mondjuk én nem álomszuszéknak mondanám őket szvsz inkább folyamat van bennük valami cucc. Mondjuk a Télkikötői bandában olyan sok nincsen mint más hitsorosaikban mert aktívan politizálnak, azt szvsz bekokainozva lehet, de begombázva annyira nem, aztán lehet tévedek. Az orkok még erre alkalmasabbak is mert alkati adottságaik miatt nem alszanak 1,5 napot miután istenesen szétcseszték magukat csak felet mondjuk.

Creo

Creo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 239 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.23, 10:22

Hát, annyira azért nem hiszem, hogy az orkok olyannyira függenének a sámánok szakrális támogatásától, vagy, hogy komoly mágikus hatalmat képviselnének, néhány kivételtől eltekintve, de a hitbeli útmutatások szükségességét aláírom. Meg nyilván a Noir-papok se mennek a törzzsel a hegyekbe portyázni, legfeljebb álmukban látogatják meg őket olykor-olykor.

Szal akkor csak szükség van valamiféle hasonszőrű sámáni vezetőkre, akik ilyen, vagy olyan módon, de az Álomúrnő kegyét/figyelmét élvezik. Kicsit vicces, hogy az orkok kevéske alvásigénye és Noir álomszuszék kultusza hogy jön össze, nem?

Lehet, a sámánjaik többet lustálkodnak a megszokottnál? Szinte minden elképzelhető és annak az ellentéte is (kedvenceim: Oothr követői, akik azért nyüszítenek, hogy héroszuk kerülje el őket :D ).

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2018.05.23, 10:07

Üdv!

KLM:

Antiss: Úgy javaslom megcsinálni, hogy ne legyen sarkalatos pontja a mikrovilágnak - az az érzésem nem vagyok egyedül azzal, hogy az én Ynevemen nincs Antiss (illetve legfeljebb a mentálsík egy tartománya).

Igen. Én is berétegeztem az asztrál- és mentáltérbe. A álmokon keresztül való elérése egy kifejezetten ősi és ösztönös módszer

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2018.05.23, 09:51

Üdv!

Az ork sámánokkal kapcsolatban, sztem vegyük ki őket az egyenletből. A Noir-papok befolyása, szertartásai és ügyködése tutira nem férne meg holmi törzsi sámán pofázásával, hacsak nincs mindegyik teljes befolyás/kontroll alatt. Nyilván nincsenek ork Noir-papok, de a törzs attól még imádhatja Noirt, aki alternatívát kínál a lelkük üdvére.

Én úgy képzelem, hogy az új sámánok már Noir sámánjai, ezt az M* kidolgozatlan mágiarendszerében nehéz lemodellezni de CX-ben úgy kell szvsz elképzelni, hogy a természeti szellemekkel (evokáció, vagy csak szellemnyelv) is megértetik magukat de Noir sötétebb és világosabb aspektusaitól is képesek hatalmat kérni (goécia, theurgia). Vallásukban a természeti jelenségek imádatára ráépült egy új réteg, Noirnak az Álmokban Szolúnak a tisztelete. Plusz a nagy héroszaik ennek az Istennőnek hála máig a törzs közelében "élnek".

Szvsz azért nem lehet kihagyni őket mert az orkoknak is szüksége van szakrális útmutatásra (három évszakban amit a várostól távol töltenek főleg) és szakrális mágikus védelemre (a sámánjaik mágiájára). Mert különben fegyvertelenek az ilyen bűvölésekkel szemben amíg a hegyekben élnek. Ám azt nem tudom elképzelni, hogy több alapból civilizált Noir pap mondjuk bírná (sőt választaná) azt az életvitelt amiben az orkok élnek (maximum 3 óra alvás és akkor már lusta vagy kicsit, gyűjtögetés, erőszakkultusz, rablógazdálkodás). Illetve egy erősen hagyományalapú társadalmat nem lehet büntetlenül megfosztani a gyökereitől szvsz, az orkok mindig is úgy éltek, hogy a sámánok beszéltek az istenekkel, szellemekkel most ha ez eltűnne és a sápadt, gyönge kámzsások vennék át a helyüket...

Darton mikor a fehér orkokat fölmentette Orwella átka alól akkor meg is változtatta a mentáltestüket (is) szerintem. Illetve az egy pária nemzettség volt (ha jól tévedek). Szóvalén ezért hagynám meg a sámánokat, illetve sokkal feelingesebb mint, hogy Noir papok kísérik őket. 

A BM az egy rontóhatalom birtokosa. Nem lelkipásztor szvsz. misztériumától távol áll a gyógyítás, megelőzés. Inkább átruházni tud. 

Módosította Kilhalm: 2018.05.23, 09:54

Creo

Creo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 239 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.23, 09:21

Az ork sámánokkal kapcsolatban, sztem vegyük ki őket az egyenletből. A Noir-papok befolyása, szertartásai és ügyködése tutira nem férne meg holmi törzsi sámán pofázásával, hacsak nincs mindegyik teljes befolyás/kontroll alatt. Nyilván nincsenek ork Noir-papok, de a törzs attól még imádhatja Noirt, aki alternatívát kínál a lelkük üdvére.

De, ha mindenképpen kell valami törzsi vajákos, akkor az lehet pár bm-szerű ork vajákos, mindennemű ork héroszi kötődés nélkül. Egyébként sincsenek asszem Északon kívül jelentős ork törzsek, jelentős hérosz kultusszal (természetesen a Sumi szerint), kivéve a kráni orkokat. Vagy lehet valamiféle alapszintűtermészeti elementalizmus, esetleg totemikus sámánisztika, akiket Noir alá rendeltek. Sok okos pap sok okos hitbeli kérdést tud megoldani/konvertálmni. :D

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2018.05.23, 08:52

Üdv!

Élelmiszerből bőséges behozatalra szorul a város. A különösen zord hegyvidéken szerintem annyira nem lehet növényt termeszteni, az megmarad jobbára háztájinak, az állattartás pedig hagyományos formában szvsz nem összeegyeztethető az ork haderővel, ezt úgy képzelem, hogy ennyi vadászó, gyűjtögető orkot tud eltartani a vidék, nincsen lehetőség legeltető vagy istállózó megoldásra is még. A város teraszos rizstermesztést folytat és a pincékben olyan gombákat, háztáji állatokat tenyésztenek amit a törpék országaiban szokás.

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2018.05.23, 08:43

Üdv!

Nem kell ehhez ragaszkodni, ha ehhez képest "low magic" Ynevet vagy mikrokörnyezetet akarsz, akkor az lesz.

Nem akarok low-magic Ynevet. Csak úgy képzelem, hogy annyira nincsen sok sámán, mert ez nem egy szabad törzs, a régi sámánjait elkergették, ha most is sok sámánjuk lenne az a Noir papoknak csökkentené a befolyását a törzsre szvsz. 

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11095 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.23, 08:37

Üdv!

280-300e fős városállam, kb. 70 fős papsággal (menekülő sánta kántorral), marginális más varázstudó kasztokkal?

Kevés? Úgy számoltam kb. 4000 főre jut egy pap. Az kb. 1 pap / 1 nem annyira kistelepülés. Biri nénék vannak de velük nem foglalkozom.

Az egyetlen "hivatalon" anyag az orkoknál volt (amire emlékszem), hogy a 250-400 fős törzsnek mindenképp van egy 1-4 sámánja és annak talán tanítványa(i).

"Sereg":

Ma, a nagyrészt biztonságos, ám eléggé legyatyásodott hadseregű, nem egészen 10 milliós Magyarországnak van 120e körüli rendőre (egy részük nyilván tintanyaló-bittologató) és 30 ezer körüli hadserege... Ezerből 15 fő "fegyveres erőknél" szolgál. 

(IRL nagyon szeretik elkülöníteni a rendőröket meg a katonákat, ez Yneven nem kell, hogy így legyen).

Illetve a 3-4 ezer főnyi "vidék" is kevésnek tűnik, hacsak nem piszkos jó a fogás a kikötőből kijáró halászoknál és nagy terméshozamú a teraszos rizstermelés vagy amivel foglalkoznak.  (Nem, nem kell mázsa per hektár per munkaóra kimutatás :) .

Módosította KLM: 2018.05.23, 08:42

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2018.05.23, 08:28

Üdv!

280-300e fős városállam, kb. 70 fős papsággal (menekülő sánta kántorral), marginális más varázstudó kasztokkal?

Kevés? Úgy számoltam kb. 4000 főre jut egy pap. Az kb. 1 pap / 1 nem annyira kistelepülés. Biri nénék vannak de velük nem foglalkozom.

Plusz 0,1% körüli fegyveres erő?

Jó az pici. 171 főre jut egy fegyveres, ezt megtriplázom. Úgy jobb? Plusz van fegyverviselés és a lakosság kifejezetten lojális. 

Módosította Kilhalm: 2018.05.23, 08:30

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11095 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.23, 08:22

Plusz 0,1% körüli fegyveres erő?

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2018.05.23, 08:10

Üdv!

Itt kimaradt, hogy mekkora lakosság és ezen belül mennyi varázstudó (ha sok varázstudó van egy helyen, jellemzően megnő a lakosságszám is).

Ynev ugye giga. Erion 3 milliós "metropolisz" akkor Télkikötő legyen 280.000 fős de a kereskedelem miatt olyan 290.000 lény mindig van a falai között, különösen télen amikor sok matróz is itt telel a hajókkal. Ez a félmilliós Ifin tükrében szerintem reális. A kis falvak, lerakatok, őrhelyek lakossága 3.000-4.000 további fő. Az emberi katonaság létszáma annyi, hogy az orkok távollétében tudjon őrjáratozni, falat védeni mondjuk 200-250 fő. Ők félig milícia a másik fele 100-125 hivatásos. Az államnak nincsenek fejvadász kasztú fejvadászai csak úgy funkcionáló amolyan felderítők. A papságot én népesnek gondolom itt, 30-50 fő Noir pap és növendék, más istenek papjaiból 1 max 2, talán Antoh pap van úgy 5-6. Varázsló nincsen, BM csak ha dolga van itt. Az orkok vannak olyan 1.000-1.200-an harcosok ebből  mondjuk egy öregsámán és 3 tanítvány. Énekmondó egy család az mondjuk nagyapa, fiai, unokák, 2 fő "bevethető".

A flotta az pár nagyobb hajó, inkább a kikötő van erődítve. Tengerészet 300 fő. Az Antoh papok szolgálnak.

Módosította Kilhalm: 2018.05.23, 08:15

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11095 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.23, 07:51

Üdv!

Mindenkinek köszi az eddigi ötleteket.

Ez ugye megint "rendszerfüggő". Meg attól, mekkora lakosságról ,azon belül a varázstudók mekkora arányáról beszélünk - és persze arról, hogy bacilusok, bandolák vagy csak mocsári miazma okozza-e a betegségeket.

Nálam bandolákról (CX betegség szellemekről) van szó, de az ETK, ÚTK és D20 rendszerben sincsen leírva (vagy hát nem rémlik nekem), szóval ezért a balladai homály. Viszont csíraölő varázs az R. R. Poklában biztosan van (lehet másban is) gondoltam így "Ynevesebb" a leírás. 

Itt kimaradt, hogy mekkora lakosság és ezen belül mennyi varázstudó (ha sok varázstudó van egy helyen, jellemzően megnő a lakosságszám is). 

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2018.05.23, 05:45

Üdv!

Mindenkinek köszi az eddigi ötleteket.

Ez ugye megint "rendszerfüggő". Meg attól, mekkora lakosságról ,azon belül a varázstudók mekkora arányáról beszélünk - és persze arról, hogy bacilusok, bandolák vagy csak mocsári miazma okozza-e a betegségeket.

Nálam bandolákról (CX betegség szellemekről) van szó, de az ETK, ÚTK és D20 rendszerben sincsen leírva (vagy hát nem rémlik nekem), szóval ezért a balladai homály. Viszont csíraölő varázs az R. R. Poklában biztosan van (lehet másban is) gondoltam így "Ynevesebb" a leírás. Ja azt nem konkretizáltam, hogy nyilván az ork törzsnek nem javakkal fizetnek a kalandozók a vajákosért hanem valami olyan szolgáltatással ami jól jön egy ork törzsnek de ők maguk nem tudnak megvalósítani. Mondjuk segítenek az Elátkozott Vidék szárnyas orkjai vagy más Orwellánusai ellen egy kommandós bevetésen.

Ami azt illeti, ha most zajlik a Manifesztáció, akkor a dzsad bankfiók otthon maradt igazgatója arcán épp most jár - világidegen - ukrán guggolóst pár öttonnás amund kőbálvány.

Én még a MH előtti időben gondolkodtam, de így még jobb. ;) Szóval igazából a bankház (ami ugye feloszlott) menekíti a vagyona egy részét, kb. azt amit a rendes, hazafias dzsadoknak nem sikerült államosítani a harcra. Azért Télkikötőt választják mert jó messze van, a vezetés elég megértő és ha beköltöznek az államocskába akkor úgy okoskodnak, hogy tudnak annyi befolyást vásárolni, hogy az még elfogadható legyen, ha nagyobb helyre mennének akkor ez nehezebben menne, nagyobb lenne a kockázat, hogy valaki elveszi az aranyat és acélt ad cserébe. Viszont Télkikötő igényt tart a dzsad pénzemberek szaktudására és ezért hajlandó elnézni egy új mecset megépülését meg pár turbános fejet a tanácsban.

Ha pedig az előző, dőlt betűs "giga-Ynev" részt elfogadjuk, akkor a városkassza nem azért üres, mert épp egy inváziós hadsereget készítenek fel v. annak elhárítására készülnek - hanem mert a népek Ynev-szerte amundölő harci békanyúzókba fektetnek, nem pedig rekreációs célú drogokba.

Ez is jó. Szóval a drogpiac pang, éppen ezért most különösen veszélyes Roderas rosszindulatú pancsolása mert kisebb piacon nagyobb kárt tud okozni.

Igen nálam giga-Ynev van. G. A. anno meggyőzött az előnyeiről.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11095 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.22, 23:51

A város könyvelői kiszámolták, hogy hosszútávon olcsóbb lenne olyan varázstudót hozatni aki képes az orkok sámánjainak megtanítani egy csíraölő varázst. 

Télkikötő prosperáló állam lenne, ha nem kellene ilyen sok erőforrást költenie az erős szomszédok elleni elhárításra. Ám ebben az áldatlan állapotban bizony nem mindig van teli a pénzes láda. A város követsége a napokban kezdi meg a tárgyalást egy dzsad bankházzal a mindkét félnek kedvező hitelügylet reményében. A bankház ezen okból átmozgatott nemesfém készleteiről bizonyos gorviki zsoldosok is tudomást szereztek. 

Ami azt illeti, ha most zajlik a Manifesztáció, akkor a dzsad bankfiók otthon maradt igazgatója arcán épp most jár - világidegen - ukrán guggolóst pár öttonnás amund kőbálvány.

Ha pedig az előző, dőlt betűs "giga-Ynev" részt elfogadjuk, akkor a városkassza nem azért üres, mert épp egy inváziós hadsereget készítenek fel v. annak elhárítására készülnek - hanem mert a népek Ynev-szerte amundölő harci békanyúzókba fektetnek, nem pedig rekreációs célú drogokba.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11095 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.22, 23:43

Apropó! Vannak élőholtak, akik álmodnak?

Szerintem tuti. Vámpírok például be szoktak mászni mások álmába. Olyanok is vannak, amelyek maguk a rémálmok (a testetlen élőholtak ugye...).

Antiss: Úgy javaslom megcsinálni, hogy ne legyen sarkalatos pontja a mikrovilágnak - az az érzésem nem vagyok egyedül azzal, hogy az én Ynevemen nincs Antiss (illetve legfeljebb a mentálsík egy tartománya).

Roderast helyében buzgón keresném a lehetőséget, hogy a minden bizonnyal gazdag és népes Télkikötőt aljas és sötét módszerekkel (ha már terjed a minden bizonnyal Krán felől átvett ranagolizmus) fektessem két vállra és semlegesítsem a Noir-papokat (akik szerintem kivétel nélkül Bálványtagadók).

Az a térképtől függ.

A két államocska nem feltétlenül kell, hogy szárazföldön határos legyen, sőt:

"Még mielőtt a két város vezetése összetépte volna a közmondásos  babaruhát, húztak egy vörös vonalat egy térképre, mely a két felségterület határát volt hivatott szimbolizálni. Ám a határon  négy (4) darab útvonal jelenti "a civilizációt" - ami közül csak egy, még a "nagy" Godora által épített, rendelkezik burkolattal, a másik három az év néhány hónapjában szekérrel járhatatlan. A határ maradék kilencszázhetven-egynéhány mérföldjén a képzeletbeli vonal mindkét oldalán legalább száz mérföld lakatlan terület található. Így aztán ha valamelyik fél mégis belenyúlna bal kézzel a tálba, akkor sem tudná meghódítani a másikat."

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2018.05.22, 21:46

Üdv!

Télkikötő krónikásai feljegyeztek több (2-3 évente) olyan esetet is amikor a téli szállásaikra visszatérő orkok olyan betegséget hoztak magukkal ami rájuk nézve veszélytelen (köhögnek kettőt) de az emberi szervezetet igen legyengíti, ez a hideg téli időben különösen veszélyes, sokan kapnak tüdőgyulladást, lázbetegséget, stb.. A város tudósfői Vékonyláznak nevezték el (a kifejezést az orkoktól vették át, ők vékonykának szokták gúnyolni az embereket). Az esetleges járvány elhárítására minden évben nagy gondot fordítanak, eddig az emberi populációra (az orkokat igazán csak a sajátjaik tudják zabolázni de a szappanos kézmosásra és a zsebkendő használatra még ők sem tudnák rábírni fajtársaikat) irányultak ezek az intézkedések (szappan, zsebkendő és némi a testet megerősítő gyógytea osztása az árkokkal határos negyedekben, az orkok szállásaira amúgy is szinte csak azok a kerekedők járnak akik a kótyavetyéken felvásárolják az orkok által hozott hadizsákmányt, beszélik még, hogy némely (csekély számú) kurtizánok nem  általlaknak az orkokkal kéjelegni, nekik a patikárius jellegzetes csőrös maszkot és különféle büdös főzeteket javasol, bár a hölgyek panaszkodnak, hogy a maszkban nem tudják használni a szájukat). A város könyvelői kiszámolták, hogy hosszútávon olcsóbb lenne olyan varázstudót hozatni aki képes az orkok sámánjainak megtanítani egy csíraölő varázst. Már toborozzák a kalandorokat akik elmennek a Árokszeműek ork törzshöz kölcsönkérni egy jó hírű vajákost. Persze titokban indul még egy csapat Erionba is.A fertőzések okán a fő gyanúsított természetesen Roderast, bár az elemzők más szomszédokról sem tartják ezt elképzelhetetlennek.

Apropó! Vannak élőholtak, akik álmodnak? Vagy ez számukra abszolút kilőve?

A krónikások szintén megemlékeznek a Koslidérc nevű előhalott dögről amit Ranagol papjai úgy hoznak létre, hogy egy emberi áldozat szívét, fejét, kéz- és lábfejét fekete koséra cserélik a megfelelő éjjeleken. A bestia az anyagi világban igen gyámoltalan, (jobbára cölöphöz rögzítve tétlenségben pihen és a templomszolgák itatják önvérükkel) ám az álomsíkon igen jó védelmezője a nyájnak.        

Az árukészlet szabotálása: nehéz egy méregkeverő termékét megpiszkálni, de hát a ranagolita-kráni praktikák se ma kezdték,

Roderast ügynökei rendszeresen állítják elő a saját (amúgy igen tisztes iparosmunka) termékeik mellett a télkikötői portéka silány, sokszor veszélyes hamisítványát. Főleg az élveteg Erionban árulják, hogy így tiporják meg a város alkimistáinak a jó hírét.

Egy biztos, Télkikötő nem lehet szegény, ezért a kalandozók megtalálhatják számításaikat!

Télkikötő prosperáló állam lenne, ha nem kellene ilyen sok erőforrást költenie az erős szomszédok elleni elhárításra. Ám ebben az áldatlan állapotban bizony nem mindig van teli a pénzes láda. A város követsége a napokban kezdi meg a tárgyalást egy dzsad bankházzal a mindkét félnek kedvező hitelügylet reményében. A bankház ezen okból átmozgatott nemesfém készleteiről bizonyos gorviki zsoldosok is tudomást szereztek. 

Creo

Creo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 239 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.22, 18:09

Sziasztok!
Nagyon tetszik a Télkikötős ötlet, főleg ez a Noiros körítés (ork álomharcosok, bálványok, udzs szem a várfalon ).
Én is a Godorai-öbölbe raknám a várost egy jókora hegyvonulat oldalába, alant a kikötővel, feljebb az újvárossal, majd legfelül az óvárossal, citadellával.

A falra festett udzs-szem elsősorban a fő útvonalat pásztázná, ami felvezet az újvároson keresztül, de az öblöt is beláthatja onnan a magasból.
Mivel komoly hegyvidékre épült a város, kevés felvonulási helynek marad hely, ezek jó része a mára már beépített újváros és a kikötő, esetleg a partszakasz egy része,
vagy néhány keskeny völgy a hegycsúcsok között, de azokat meg meredek hegyhátak határolják.
Az öböl meleg áramlatai gondoskodnának a teljes éves forgalomról, miközben a környező vad hegyvidék többezres csúcsai a Hideg évszak keménységéről, azEsős évszak veszedelmességéről és a vadregényes rengetegek táplálásáról.

Mivel azonban a régió elég szűknek mondható errefelé, úgy gondolom Ordan szeme is rajta van a 
városállamokon, ha nem is annyira, mint Kotarián.

Roderast helyében buzgón keresném a lehetőséget, hogy a minden bizonnyal gazdag és népes Télkikötőt aljas és sötét módszerekkel (ha már terjed a minden bizonnyal Krán felől átvett ranagolizmus) fektessem két vállra és semlegesítsem a Noir-papokat (akik szerintem kivétel nélkül Bálványtagadók).

Nyilván nehéz az Antissjárók ellen harcolni (ez egy elég aduász tudás), közvetett módszerek kilőve: az álomsíkon legfeljebb, ha van egy ereklyéd, ami biztosítja a fölényt, rontást hoz, levadásszaz Antiss-járókat/lényeket stb.

Fizikailag abszolút kockázatos a védművek, terepviszonyok és anem túl hatalmas háttér miatt.

Szóval sztem marad a hitelrontás, szabotázs: balesetek, esetleg egy komolyabb katasztrófa az áfiumkeverő műhelyekben, fertőzés az orkok között, ami őket egyáltalán nem, de az embereket alaposan megizzasztja.

Az árukészlet szabotálása: nehéz egy méregkeverő termékét megpiszkálni, de hát a ranagolita-kráni praktikák se ma kezdték,
szóval mindig vannak furmányosabb lehetőségek, pl.: többkomponensű adalék egy egyszerű áfiumhoz, ami akkor válik mérgezővé és kellemetlenné, amikor mondjuk a fogyasztója alkoholt, vagy dohányt is fogyaszt, esetleg gabonafélét eszik.

Ügynököknek olyasvalakiket kell használni, akik vagy egyáltalán nincsenek tisztában megbízóikkal (külsősök által külsősöket), vagy védettek Noir praktikáitól.
Sajnos a tervek és infók az Álomsíkon keresztül is beszerezhetők és biztosan csinálják is.

Nyilván nincs Roderasnak akkora kapacitása, hogy élőholt sereget állítson ki, de néhány speciális Holt szolga, vagy élőholt teremtmény, esetleg egy különleges bestia, vagy ügynöknek való teremtmény beszerzésén elgondolkodnék a helyükben.
Apropó! Vannak élőholtak, akik álmodnak? Vagy ez számukra abszolút kilőve?

Mi lenne, ha sikerülne megkaparintani egy ork álomharcos-bálványt és rajta keresztül megrontani, hátsó kapunak használni őket?

Kockázatos, de ha jól csinálják, bejöhet és kellemetlen perceket okozhat Télkikötőnek: bemártani őket egy komolyabb hatalomnál: Államközösség, Ordan, Erion, szomszédos városállam (ha nem is hatalmasabb, a rossz szomszédság mindig kifizetődőbb a kacagó harmadik félnek).

Télkikötő szemszögéből!

Nyilván tisztában vannak a környező városállamok politikájával, erejével, irányultságával, ha mégsem, buzgón dolgoznak az infók begyűjtésén és ellenlépéseken.

Tuti, hogy a Noir-papok bele-belemásznak néhány befolyásos szomszéd álmaiba, akik persze vagy tudnak róla, vagy tettek ellene, vagy megpróbálnak tenni ellene.

Nyilván építgetik jövedelmező üzletágaikat és védik azokat, amikben behozatalra szorulnak (sztem a legfontosabb a gabona lehet).

Pengeélen egyensúlyozhatnak a nagyvilági hatalmak között, elvégre mindenkinek eladnak ezt-azt a portékájukból, talán a tudásukból is, de az egyensúlyt, vagy a semlegességet fenn is kell tartani.

Egy biztos, Télkikötő nem lehet szegény, ezért a kalandozók megtalálhatják számításaikat!

Első blikkre így ennyi.

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2018.05.22, 08:03

Üdv!

Arrafelé szerintem sosem fagy be a tenger, az kb földi mediterrán övezet.

Ez igaz. :) Eszembe sem jutott. Akkor áthelyeződik.

"alomfejtőik"

Most én is nevetek. :D

(OFF)Az a baj, hogy mi még úgy tanultunk olvasni, hogy a szavakat kellett felismernünk, nem a betűket összeolvasnunk és ha nem pirosítja ki a szoftver akkor sokszor észre sem veszem az ilyen dolgokat ha átolvasom..(/OFF)

Módosította Kilhalm: 2018.05.22, 08:08

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]