Ugrás tartalomhoz

Fotó

Kalandötlet #2

• Válasz írásához lépj be
1263 hozzászólás érkezett eddig

Baali

Baali

Nekromanta

• Archívum
  • 2292 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.11.14, 15:49

Udv!

En egy Erion-terkeprol tudok, az mintha benne lenne valamelyik konyvben, bar nem az igazi, de ad megis egy kepet a varosrol. Nemtom a Szurkek oldalan vannak-e varosterkepek, de nekem nem remlenek (vagy lehet, hogy csak regen jartam arrafele...). Viszont mas varosrol hogy lenne terkep, arrol nem tudok... Ha esetleg van, akkor az engem is erdekelne.

arrius

arrius

A Birodalom Oszlopa

• Fórumita
  • 1494 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.11.14, 15:41

Hm. Hány Ynevi fővárosról van térképed?

Hogy az "egyéb" nagyokat már meg se említsük....

Mart

Mart

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 70 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.11.14, 15:32

hellguard :P

Na tök zsír h van új téma :D megint POFÁZHATOOK :felvon:
A térképkészítés jó ötlet.Sőt ha már itt járunk én mindig féldomborzati félig pedig utca ill telek térképet készítek:így mindig eldönthető h pl 1 harcnál ki támad fentről(pl íjászok)v honnan belátható az utca...
Ynevnél sztem elsőként az országot kő béhatárolni aztán kiválasztani 1 kisvárost(a nagyobbak és a fővárosok térképeit álalában privilégizálták már)Utána következhetnek v közben a hatalmi viszonyok,vallás stb.Ami belefér :D

Baali

Baali

Nekromanta

• Archívum
  • 2292 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.11.14, 14:30

Udv!

Kisszabi: vagy ha mar unod a toriatlaszokban meglevo varosokat, akkor akar azokbol bizonyos reszleteket kiragadva alkothatsz magadnak ujat. Torikonyvekben nehol szerepelnek varosokrol terkepek, amiket kezzel rajzoltak. Ezek alapjan nem lesz nehez osszedobni egy olyan varost, amiben van egy folyo, ami kettevagja a varost, kozepen egy kis szigettel, az egyik oldalon egy korabbi varos romjaival, vagy tuzvesz nyomaival, nehany romos epulettel a temeto kornyeken, stb, a masik oldalon, ami jobban vedheto, meg egy kicsit kisebb is az intrikazo nemesek keruleteivel, es gazdag kereskedokkel, stb. Varfalak, tornyok a szuken vett varosmag kore, a falakon kivulre meg a szegenyebb lakok hazai.

arrius

arrius

A Birodalom Oszlopa

• Fórumita
  • 1494 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.11.14, 10:23

Ha valóban igényest akarsz, megrajzolod, vagy megrajzoltatod valakivel aki jól tud rajzolni. Úgy értem kézzel. Ahogy a régiek... :felvon:

Kisszabi

Kisszabi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 138 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.11.13, 19:45

Képzeld, megldottam én is ezt magamtol eddig
A helyzet az hogy igényes városleírásokhoz, kiegészítőkhöz, modulokhoz mely a közel jövőben felkerülne netre készítenék igényes térképeket.
A dungat csak azert irtam oda, mer csak, mert olyan generatorbol van vagy 100.

arrius

arrius

A Birodalom Oszlopa

• Fórumita
  • 1494 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.11.13, 11:06

Bocsi, hogy ide irok, de nem tudom melyik topic-ban lehetne.

Nem tudnatok ajánlani, valami fain (tényleg igényes) térképszerkesztőt várostérképek, meg épületek, dungeonok rajzolásához. (az se baj ha nem tört, de letölthető nem túl drágáé)

Előre is köszi a segítséget.

Őszintén! Minek ez?
Város kell? Kinyitod a töri atlaszt és találsz benne mindenféle településtipusokat. Csak a neveket kell átírnod.

Épület? Belenézel egy építészeti könyvbe.
Azt hiszem a Springer adta ki az SH atlasz (hülye vagyok, ha SH akkor persze hogy ő adta ki) sorozatban az Építészet című kötetet. (Kicsi, piros.) Európacentrikus eléggé, de azon belül van minden.

"Dungeon". Az meg mi a csuda és mire kell?

_Ruty (NPC/NJK)

_Ruty (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.11.12, 01:16

Hi!

Köszia hozzászólásokat!

Asszem ezek tanulatlanok, ahogy az ETK-bvan is írják, az emberek java része írástudatlan (asszem a képzettség leírásában)....

Térképkészítő: Campaign Cartographer 2 (ha így írják:D)

Kisszabi

Kisszabi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 138 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.11.11, 20:27

Bocsi, hogy ide irok, de nem tudom melyik topic-ban lehetne.

Nem tudnatok ajánlani, valami fain (tényleg igényes) térképszerkesztőt várostérképek, meg épületek, dungeonok rajzolásához. (az se baj ha nem tört, de letölthető nem túl drágáé)

Előre is köszi a segítséget.

Shadowmasters

Shadowmasters

Yeti lovag

• Fórumita
  • 1087 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.11.11, 13:01

Üdv!

IRL műveltség a középkorban, és iskolák:
Ehhez konyítok valamelyest, így nem a levegőbe beszélek...(Ha kell megadhatok pár könyvet és cikket is az érdeklődőknek).

-Az első és legfontosabb, hogy fel kell mérni, hogy hol van ez a település. (Nem mindegy, hogy egy olyan területen ahol a földesúr, a bányatulajdonos etc. egy analfabéta bunkó, és a katonáira támaszkodva tartja fenn az uralmát, vagy esetleg egy "felvilágosultabb" szellemiségű uraság birtokán,aki fontosnak tartja, hogy a jobbágya,szolgája legalább valami alapműveltésget elsajátítson.)
-Az, hogy egy faluban kötelezően van templom szerintem baromság (vö. IRL szent istváni törvények 10 falunként 1 templom). A bányászfalu kicsit más eset, mert eléggé elszigetelt.
-Néhány konkrétum: a XVII. század végétől figyelhető meg Magyarországon, hogy kb. 7 falunként van egy iskola. Ide a földművelők gyerekei általában csak télen jártak, kb 3-4 évig. Az érdekes, hogy általában nem írni/olvasni tanultak, hanem pl imádkozni, énekelni stb. A tanár pedig általában a kántor vagy egy leendő pap volt.
Adatok vannak arról,hogy voltak akik tudtak ugyan olvasni,de írni már nem. Nem hiszem,hogy Ynev már ezen a szintem lenne...

Aki egy szép ynevi falusi képet akr látni, az olvassa el a Korona és kehely c. regényt (abban van egy Abaszisz határán fekvő földművelő,favágó falu)

Hellguard666

Hellguard666

The Fallen One

• Fórumita
  • 2313 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.11.10, 12:13

Mart:

Ó, a világért se akartam senkire semmit rákényszeríteni. :para: Csakcsupán azt mondtam, hogy IRL mi volt a helyzet.

Lehet, hogy Ruty meséjében Pyarron annyira felvilágosult állam, mint pl. Magyarország 1840 körül, amikor bevezetik a kötelező elemi oktatást. :felvon: De lehet, hogy Ruty a "sötét" középkor settinget preferálja. :pirul:

Mondjuk szerintem szerencsés lenne, ha a sohanapján meg nem jelenő, de nagyon szükséges világleírás a lakosság általános kulturális szintjét is 2-3 sorban leírná... elvégre nem mindegy, hogy egy ország 90%-a analfabéta, és úgy keveredik oda az írástudatlan karakter, vagy a lakosság 70%-a tud írni-olvasni, meg alapvető számtant ismeri, és így kerül oda a műveletlen karakter. Az első esetben senkinek nem tűnik fel, míg a második valszeg erősen le fogják nézni a legtöbben. :rohog:

:normaalis:

Mart

Mart

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 70 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.11.10, 12:05

Hellguard:
Akkor ha úgy gondolod nincs iskola :para: Én viszont azon a véleményen vagyok h monjuk Psz3200 körül miért ne...De abban igazad van h tényleg kor és helyfüggő a dolog :felvon:
Másodszor szerintem döntsön erről Ruty,hisz ez végülis az ő meséje...
(mi a fórumozók csak tanácsokat adhatunk) :normaalis:

arrius

arrius

A Birodalom Oszlopa

• Fórumita
  • 1494 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.11.08, 13:41

Én őszintén szólva egy egyszerű falucska képét szeretném megteremteni ahol elélnek az emberek és pont, nincs semmi ami virágoztatná a falut, de nem is nyomorban élnek, a lehető legegyszerűbb helyet szeretném létrehozni, egy unalmasat amit "feldob" a háború.... :dilis:

Nagyváros kis települése ez ami termel ércet, ennyi az elképzelésem, semmi több.
Faliu ahol ismerik egymást az emberek és békesség van, még a zsörtölődős kovácsot is szereti mki.
Iesmi

Esetleg láttál pár rész a "Kisvárosi gyilkossságok" című sorozatból?
(Hallmark)

Vagy pár Agatha Christie a Miss Marple garnitúrából?

Hellguard666

Hellguard666

The Fallen One

• Fórumita
  • 2313 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.11.07, 11:32

Mart:

Selmec 1735-ben... az már a felvilágosodás erőteljesen. Egy virágzó középkori - de akár kora középkori is lehet, franc se tudja hol milyen a kulturális fejlettsége a Mókusban - faluban nincs iskola. Aki művelődni akar, az vagy magántanítót fogad - pénz, de sok, szóval valószínüleg nemes az apja, abból is a felvilágosult fajta - vagy papnak, szerzetesnek áll. (Nem véletlenül jelentett a jezsuita rend vonzóerőt IRL. Roppant módon támogatta a szerzetesei művelődését a rend, nem ritkán több egyetemen tanultak a szerzeteseik...)

Szóval olyan hogy falusi iskola nincs. Mert ugye nem akarja a földesúr, hogy a "büdös parasz csipája kinyíljon"... a francnak se hiányzik a gondolkodó alattvaló. Maradjon csak műveletlen, és ostoba, úgy könyebben hisz a földesúri hatalom jogosságában, illetve az egyházak hatalmának megkérdőjelezhetetlenségében... :rohog:

A Tudás Hatalom! :P

Mart

Mart

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 70 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.11.07, 10:43

Jó akkor nem kell iskola :rohog: De 1 nagyobb bányaváros mondjuk M.O.-n Selmec 1735 ben bányászakadémiát létesített pl.OK-OK ez csak 1 bányászfalu de a gyermekek a paptól tanulhatnak némi betűvetést...

(De jó vitatkozunk :P )

_Ruty (NPC/NJK)

_Ruty (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.11.03, 21:19

Én őszintén szólva egy egyszerű falucska képét szeretném megteremteni ahol elélnek az emberek és pont, nincs semmi ami virágoztatná a falut, de nem is nyomorban élnek, a lehető legegyszerűbb helyet szeretném létrehozni, egy unalmasat amit "feldob" a háború.... ;)

Nagyváros kis települése ez ami termel ércet, ennyi az elképzelésem, semmi több.
Faliu ahol ismerik egymást az emberek és békesség van, még a zsörtölődős kovácsot is szereti mki.
Iesmi

G46

G46

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2690 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.11.03, 17:37

Üdv!

Nem hiszem, hogy bárki bemenne utánad. Inkább megvárják, amíg az éhségtől szédelegve kitámolyogsz vagy rádomlasztják a bejáratot. Ez egy átlagos, kisebb bánya esetén elég ciki.

Ne felejtük el azt, h. egyszerű emberek vagyunk, egyszerű eszközökkel, meg egy 2. szintű papppal a faluban. Valószínűleg nincs a faluban román stílusban épült templom, ami egy 250 kg-os második világháborús bombát is röhögve túlél. Tehát: ha megtámadnak, a legcélszerűbb védelem a bánya. Tudjuk, h. meg fognak támadni, és tudjuk, h. ránk omlaszthatják. Tehát: a tartalék élelmet eleve ott tároljuk. És ásunk rejtett szellőzőnyílásokat, amiken keresztül egyesével kiférnek az emberek. Az "átlagos, kisebb bánya" kitételen jót mosojogtam. Én bányász faluból származom, aminek volt 1 db kis kőszénbányája. Az, ami ipari léptékkel kicsi, a valóságban egy többszintes, sinekkel-csörlőkkel ellátott, számtalan oldalelágazással tarkított labirintusrendszer. Erre lehet azt mondani, h. jó-jó, de itt középkorról beszélünk. Erre meg én azt, h. több generáció alatt csákánnyal is keresztül-kasul lehet fúrni a hegyet. Szal ha én a M*-ban bányászcsaládból származnék, és bányászokat kellene kicsiny csapatommal kifüstölni a saját bányájukból, nos, igencsak próbálnám lebeszélni erről elöljáróimat.

Kieron

Kieron

Homályszövő

• Fórumita
  • 970 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.11.03, 16:35

G46:

Nos, ha én lennék egy bányászfalucska lakója és háborús hejzet van, hova mennék? BE A BÁNYÁBA! Jöjjön utánam, aki mer!

Nem hiszem, hogy bárki bemenne utánad. Inkább megvárják, amíg az éhségtől szédelegve kitámolyogsz vagy rádomlasztják a bejáratot. Ez egy átlagos, kisebb bánya esetén elég ciki.

G46

G46

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2690 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.11.03, 16:17

Üdv!
Nos, ha én lennék egy bányászfalucska lakója és háborús hejzet van, hova mennék? BE A BÁNYÁBA! Jöjjön utánam, aki mer! Gyengén aláföldelt oldaljáratok, sújtólég, gödrök, föld alatt élő veszedelmes lények- amiket persze a bányászok békeidőben messze elkerülnek stb...
És akár dandzsön-játék is lehet belőle- az egyik omlás után ismeretlen rúnákkal telerótt, tökéletesen ép labirintus...
Egy bányásztelelpülésen a férfiak a bányában dolgoznak, a nők/nagyobb gyerekek pedig a soványka kis földet művelhetik. Ha a bánya nem nagyon magasan van, termőföld mindig van. Egy középkori jellegű világban pedig minden talpaltnyi földet kihasználnak, h. saját élelmet gyártsanak- elvégre ki tudja megérkezik-e az élelemszállító társzekér.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4754 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.11.03, 13:53

Ruty:

Nem hinném, hogy a bányatulajdonos kiköltözne a bánya mellé.

Ha jól emlékszem a töriórákra a bányászati jogot jutalomképpen adták a földesuraknak. Volt valahol földjük, meg kúriájuk, de nemigen költöztek ki a melósokhoz. Főnökre nyilván szükség van, akit pl. háromhavonta elszámoltat a földesúr majordomója.

Ha 15 családot veszünk, akkor szerintem 20-25 bányász biztos van (az apák és néhány bányára érett korú - 14 éves? nem látok tisztán a munkábaállással kapcsolatban - gyermek)

Ez eddig egy elég lehúzós hangulatú 'telep' nemtom ilyet akartál-e. Férfiak este jönnek haza/mennek a kocsmába, elverik az asszonyt, aztán a kölyköket.

Ennek elég barátságtalan, 'vadnyugati telepes' hangulata van..
Ha valami 'mesésebb' helyet akarsz, akkor célszerű lenne kicsit nagyobbá tenni a helyet, meg a bánya mellett elhelyezni néhány egyéb megélhetési forrást.

Pl. gyógyforrások-fürdők, fakitermelés-feldolgozás, vadászat, esetleg szőlő- és bortermelés, (bár nemtom lehetséges-e ez egyáltalán. Földrajzból sose voltam jó)
Így már kicsit nagyobbra lehet hízlalni a lakosságot, több ember végezhet szolgáltató munkát (több kocsma ;) , pap, egy-két kereskedő, pár örömlány...), ami városiasabb ízt adhatna a helynek.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]