Ugrás tartalomhoz

Fotó

Ki mit játszik? #2

• Válasz írásához lépj be
4484 hozzászólás érkezett eddig

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 617 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.12.15, 22:56

Üdv!

Talizmán nem jött be a csapatnak, mivel túl vontatottnak találtuk, és a játékosoknak nem volt türelme...

Ehelyett keresnék valami pörgősebb, egyszerűbb fantasy játékot, 5-6 személyre.

Cave Troll + DungeonQuest sajnos csak 4 játékos, Drakon meg kicsit túl puritánnak tűnik.

Tudnátok hasonlót ajánlani?

Ugyanitt cserélhető Talizmán alapjáték + The Reaper kieg., és Last Night on Earth alapdoboz.

Módosította DiMalto: 2016.12.15, 22:58

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5956 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.12.13, 22:35

Turin:

Gyümi: Ez főleg memória és összpontosítás.

Máguspárbaj: Memória, számolás, logika.

A kettő közül a Máguspárbaj nekem jobban bejött, de valószínűleg csak azért, mert azzal egy csapat felnőtt és szívathatja egymást némi ital kíséretében. :)

Bulldy

turin

turin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.12.13, 21:22

Sziasztok!

Karácsonyra szeretnék venni társast a kislányomnak. 

9 éves, fantáziadús, érdeklődő gyerek, de gondjai vannak a matekkal, logikus gondolkodással, rendszerezéssel és a huzamosabb ideig való figyelemmel, vagyis koncentrációval (mint oly sok hasonló gyereknek).

Olyan játékot szeretnék venni, amivel ezeket fejlesztheti (tehát matek, logika, összpontosítás, és rendszerezés, de persze nem gond, ha mást is tud vele). 

- 2-4 személy is játszhasson vele

- egy parti 30-90 percig tartson (inkább a 30-hoz közelebb, mint a 90-hez)

- nem baj, ha absztrakt, de nem hátrány, ha valami valós életbeli dologhoz tudja kötni (állatokat szereti pl., de igazából bármi lehet)

- ne legyen túl nagy a szerencse szerepe, sokkal inkább a logikának

- ugyanakkor ne legyen gáz, ha túl nagy különbség van a játékosok között tudásban (nagy pozitívum, ha a hátrányban lévő játékost valamennyire támogatja)

- lehet versengő vagy kooperatív is

Tudtok esetleg segíteni?

Tavaly pl. a Zooloretto nagyon bejött neki.

Módosította turin: 2016.12.13, 21:23

apa27

apa27

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 31 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.12.05, 10:43

Köszi a segítséget! : )

https://boardgamegeek.com/boardgame/168679/flip-city

Valaki Játszott már a Flip City nevű városépítős kártyajátékkal? Sehol sem találtam róla magyar leírást/véleményt. A youtube-on pedig ami van videó...nem jöttem rá, hogy mi a lényege.

Valaki segítene? Hátha valaki már játszott vele...

Előre is köszi a segítséget!

https://boardgamegeek.com/blogpost/49062/felforditott-varos-flip-city

Simulacrum

Simulacrum

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.19, 08:47

Ezt írtam róla anno, nekem tetszett:

Pakliépítős, szerepválasztós játék a Concordia. Térképen haladunk szárazföldön és vízen, közben termelő helyeket építünk. Termelünk, pénzt szerzünk, kereskedünk és a játék végén a kártyáink színének megfelelően pontozunk le egyes dolgokat. Felépített termelőhelyek, különböző termelőhelyek, emberek száma, stb.
Kimondottan tetszett, hogy nincs harc a játékban, igazából csak lapvásárlással lehet a másiknak keresztbe tenni, de ez abszolút nem vészes. Mindenből van pont. Gyors is a játék, de elsőre persze elég homályban tapogatózik a játékos, mert nem tudja mire menjen. Jó játék a Concordia, de nem éreztem igazán kiemelkedőnek.

• 3rmi kedvelte ezt

Tomek84

Tomek84

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 15 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.18, 16:35

Az utóbbi hetek legtöbbet játszott játékai most nálunk az Orleans, a Brügge, a Caylus és a Robinson Crusoe: Adventures on the Cursed Island.

Az Age of Conan-nak szeretnénk megint nekiállni, főleg, hogy a kiegészítője elég jól feldobja.

A Concordia-ról mi a véleményetek? Mennyire érdemes kinéznem karácsonyi játéknak (úgy értem, mennyire adna újat a fent említett 3 euró, főleg az Orleans mellett)?

zgabor

zgabor

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 24 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.11.18, 11:13

Valaki Játszott már a Flip City nevű városépítős kártyajátékkal? Sehol sem találtam róla magyar leírást/véleményt. A youtube-on pedig ami van videó...nem jöttem rá, hogy mi a lényege.

https://boardgamegeek.com/blogpost/49062/felforditott-varos-flip-city

apa27

apa27

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 31 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.11.01, 10:42

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 551 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.29, 19:02

Beszereztem egy Thuderstone Advance:Numenera-t.

Még jó, hogy vannak youtube videók, mert a gyári szabályköny alapján a táblát se tudtuk felpakolni.
Olvastam már sok rosszul megírt szabálykönyvet, de ez elég kiemelkedő.

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 551 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.01, 06:25

Kacérkodom a Thunderstone játékkal.
Itt is hirdet valaki alapjátétok és két kiegészítőt.

Ahogy utánanéztem, 2013-ban jelent meg a Thuderstone Advance:Numenera és 2014-ben a Thunderstone Advance:Worlds Collide alapjáték.

Amit furcsának tartok, hogy a Numenera elérhetőbb (otthon is kapható/rendelhető) és sokkal olcsóbb mint a Worlds collide, egyes külföldi oldalakon akár 3x annyiba kerül az utóbbi.

Ennyit számít 1 év, vagy a Numenera tematika nem volt jó/jött be, vagy abból sokkal többet gyártottak?

Ork

Ork

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1195 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.24, 17:28

Sziasztok!

A gyerekeimmel (8 és 10 éves csajok :) ) szeretnék valami egyszerű, lehetőleg rövid játékidejű, fantasy szerepjáték alapú társasjátékot játszani. Ha valakinek lenne tippje, hogy mit szerezzek be, azt nagyon megköszönném!

Nálunk bejött a Return of the heroes

https://boardgamegeek.com/boardgame/8170/return-heroes

van benn karakterfejlődés, főgonosz, játszható akár koop módban is

nyelvfüggőség minimális, tehát kb, mind1, hogy angol vagy német

Köszi, megnézem!

macimicko

macimicko

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 13 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.09.22, 22:01

Sziasztok!

A gyerekeimmel (8 és 10 éves csajok :) ) szeretnék valami egyszerű, lehetőleg rövid játékidejű, fantasy szerepjáték alapú társasjátékot játszani. Ha valakinek lenne tippje, hogy mit szerezzek be, azt nagyon megköszönném!

Nálunk bejött a Return of the heroes

https://boardgamegeek.com/boardgame/8170/return-heroes

van benn karakterfejlődés, főgonosz, játszható akár koop módban is

nyelvfüggőség minimális, tehát kb, mind1, hogy angol vagy német

Ork

Ork

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1195 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.20, 17:38

Sziasztok!

X-Scorp

X-Scorp

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 27 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.09.19, 12:51

Budapesti vagyok, XIV. kerületben lakom. Szeretnék otthon, kényelmesen, kisebb társasjátékos csapatot összehozni. Valahogy nekem ez jobban bejön, mint a klub. Borozás, pizzarendelés, közben egy jó kis Talisman, Andor, vagy Village, stb party. Van egy ismerősöm, akivel havi szinten sikerül ezt megoldani, de szeretnék többet.

Na szóval, ilyenhez lenne kedve valakinek?

Érdemes lemenni klubba, megmutatni magad, mert ismeretlenül rögtön szobára menni (mindkét oldalról) gáz.
Honnan tudjuk hogy nem vagy szervkereskedő? :kavar:
Honnan tudod, hogy nem egy perverz sorozatgyilkos kukkant be hozzád? :ninja:
(Lehet, túl sok Gyilkos elméket néztem... :hogymi: )

Szerintem is túl sok TV-t nézel :)

Hahó, valakinek van kedve társasozni? Talisman és Village, ezekkel szeretném tolni, de barátnőm unja őket. Nekem meg nincs kivel.

Írjatok, ha akartok játszani!

És, amire érdemes figyelni: ha túl sokat tolod a társasjátékokat, lehet, hogy azalatt a barátnődet fogja valaki más "tolni"... :)

Azért erre is figyelek. Nyilván azért keresek társasjátékpartnert, mert most a barátnőzés van túl"nyomóan" :)

X-Scorp

X-Scorp

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 27 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.09.19, 12:49

Ott a pont. Szép levezetés :D

Érdemes lemenni klubba, megmutatni magad, mert ismeretlenül rögtön szobára menni (mindkét oldalról) gáz.

Bármilyen világban is élünk jelenleg, én azért nem érzem túl bevállalósnak azt, hogy valaki egy magyar szerepjáték fórum, 4 mélységben levő, havonta 1-2 beírást megérő alfórumán ilyet közzétesz. Szervkereskedőként hónapokat eltölteni és várni egy ilyen beírásra nem tűnik túl kifizetődőnek. :sherlock:

Simulacrum

Simulacrum

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.18, 06:31

Bármilyen világban is élünk jelenleg, én azért nem érzem túl bevállalósnak azt, hogy valaki egy magyar szerepjáték fórum, 4 mélységben levő, havonta 1-2 beírást megérő alfórumán ilyet közzétesz. Szervkereskedőként hónapokat eltölteni és várni egy ilyen beírásra nem tűnik túl kifizetődőnek. :sherlock:

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 551 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.16, 12:00

Budapesti vagyok, XIV. kerületben lakom. Szeretnék otthon, kényelmesen, kisebb társasjátékos csapatot összehozni. Valahogy nekem ez jobban bejön, mint a klub. Borozás, pizzarendelés, közben egy jó kis Talisman, Andor, vagy Village, stb party. Van egy ismerősöm, akivel havi szinten sikerül ezt megoldani, de szeretnék többet.

Hahó, valakinek van kedve társasozni? Talisman és Village, ezekkel szeretném tolni, de barátnőm unja őket. Nekem meg nincs kivel.

És, amire érdemes figyelni: ha túl sokat tolod a társasjátékokat, lehet, hogy azalatt a barátnődet fogja valaki más "tolni"... :)

X-Scorp

X-Scorp

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 27 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.09.14, 10:18

• Tomek84 kedvelte ezt

Aquiss

Aquiss

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 495 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.09, 12:51

Sokat segítene, ha beírnád a helyszínt/várost, ahol játszani szeretnél.

Ha Pestről van szó, akkor ajánlom a klubokat, illetve a facebook társasjáték csoportjait (ittenihez képest sok ember olvassa).

• raptorrent kedvelte ezt

X-Scorp

X-Scorp

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 27 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.09.09, 12:10

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]