Ugrás tartalomhoz

Fotó

Ki mit játszik? #2

• Válasz írásához lépj be
4516 hozzászólás érkezett eddig

KaptiDavy

KaptiDavy

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 180 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.26, 13:39

Üdv!

Érdeklődni szeretnék, hogy a lépten-nyomon felbukkanó szabadulószobás/paklis játékok közül melyikbe érdemes beruházni rendezvényezés céljával?

Általános iskolásoknak (mondjuk 3. osztálytól felfelé) vinnék valami megismételhetetlent... mindegyik magyarul megjelent változat érdekel (ha egy dobozban több kanyar van, az értelemszerűen előnyt élvezhet), de csak olyanok írjanak, akik tényleg végigjátszották már a tárgyalt cuccot

Köszi!

apa27

apa27

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 38 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.07, 00:44

Sziasztok! Valaki hallott már arról a játékról, hogy Shadows Amsterdam? Magyarul: Lépten nyomon Amszterdam. Netán játszott vele? Írnátok pár sort róla? Milyen? Mennyire élvezetes? Hogyan is kell játszani? Mennyire újrajátszható?

gubirobi

gubirobi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.02, 06:59

Tökéletes választás!

Nagyon jók a magyarul eddig megjelent kiegek is: Pengeélen, Labor.

Mutattam a feleségemnek is. Nagyon tetszik neki is (az ANTSZ-nél dolgozik).

Megrendeltem.

Köszi mindenkinek a segítséget!

A korabbiakban emlitettekhez meg hozzacsapnam a Pandemic-et.

Trolli

Na ez a Pandemic nagyon tetszik. Ilyen kooperatív játékunk még sosem volt.

Szerintem ezt meg is rendelem.

Olvastam, hogy van már újabb része, vagy kiegészítője.

Ez az alap (https://www.puzzle.hu/pandemic-tarsasjatek-751687-5659?utm_source=arukereso&utm_medium=cpp&utm_campaign=direct_link), ugye?

Sepu

Sepu

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 7 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.01, 18:08

Mutattam a feleségemnek is. Nagyon tetszik neki is (az ANTSZ-nél dolgozik).

Megrendeltem.

Köszi mindenkinek a segítséget!

Trolli

Ez az alap (https://www.puzzle.hu/pandemic-tarsasjatek-751687-5659?utm_source=arukereso&utm_medium=cpp&utm_campaign=direct_link), ugye?

Sepu

Sepu

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 7 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.01, 16:09

Trolli

Sepu

Sepu

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 7 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.01, 15:44

Huh, köszönöm a rengeteg ajánlást.

Talán A tiltott sziget a legszimpatikusabb, de a Colt Express és a Santorini is jó lehet.

Nincs különösebben kedvenc témájuk. Nem kell kifejezetten csajos játéknak lennie. A Catant is nagyon szeretik. Nagyon tetszett nekik a Warcraft film is. Szeretik a fantasztikus dolgokat is.

Kooperatív és kompetitív is lehet. Személyiségükből adódóan szeretnek együttműködni mással, tehát szerintem a kooperatív jobban tetszene nekik.

Nem baj, ha jelentős a szerencse benne. Így a kicsinek is jobban van esélye a többiekkel.

Lehet egy nagyobb, de akár több kisebb játék is.

Összeghatár... hát? Elvégre karácsony lesz. Remélem 20 eFt-ba belefér.

Szia!

Elnézést, hogy beleszólok. Én ezek közül választanék valamelyiket, akár többet is (összeghatárba belefér):

Carcassonne
Ticket to Ride/Ticket to Ride: Europe
Tokió királya
Szerelmes levél
Splendor
A tiltott Sziget/Sivatag
Bohnanza
Takenoko
Sushi Go!
Alhambra
Mysterium
Azul
Colt Express
Camel Up
Kingdomino
Santorini
Diamant
Zooloretto
Sagrada
Century: Fűszerút
Port Royal

Üdv,

Krisztián

trolli

trolli

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 550 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.01, 13:17

Trolli

drtop

drtop

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 8 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.30, 21:44

Nincs különösebben kedvenc témájuk. Nem kell kifejezetten csajos játéknak lennie. A Catant is nagyon szeretik. Nagyon tetszett nekik a Warcraft film is. Szeretik a fantasztikus dolgokat is.

Kooperatív és kompetitív is lehet. Személyiségükből adódóan szeretnek együttműködni mással, tehát szerintem a kooperatív jobban tetszene nekik.

Nem baj, ha jelentős a szerencse benne. Így a kicsinek is jobban van esélye a többiekkel.

Szia!

Elnézést, hogy beleszólok. Én ezek közül választanék valamelyiket, akár többet is (összeghatárba belefér):

Carcassonne
Ticket to Ride/Ticket to Ride: Europe
Tokió királya
Szerelmes levél
Splendor
A tiltott Sziget/Sivatag
Bohnanza
Takenoko
Sushi Go!
Alhambra
Mysterium
Azul
Colt Express
Camel Up
Kingdomino
Santorini
Diamant
Zooloretto
Sagrada
Century: Fűszerút
Port Royal

Üdv,

Krisztián

Sepu

Sepu

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 7 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.30, 18:31

gubirobi

gubirobi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.29, 23:15

Szia!

Akkor még egy kis pontosítás: 4 főig, 9-12 éves korhoz illő, max. 2 órás játékidő, max. Catan bonyolultság. Eddig ok.

További kérdések:

- milyen témában? mi a lányok kedvenc témája, témái?

- kooperatív lehet vagy csak kompetitív?

- mekkora szerencse lehet benne?

- egy nagyobb vagy több kisebb játék?

- mekkora összeghatár?

A válaszok alapján azért könnyebb dolgom lesz, mintsem megérzésre rábökni párra.

Várom válaszod és megy az ajánlás!

Üdv és szép estét!

Robi

Szia!

Sajnos karácsony előtt már nem valószínű, hogy járok Bp-en (szegedi vagyok). Még kisebb az esélye, hogy gyerekek nélkül. Légyszi írj nekem ajánlatokat, és a legszimpatikusabbat megrendelem tőlük.

Szia!

Amennyiben van lehetőséged Budapesten eljutni a Gémklubba vagy a Reflexshopba, akkor érdemes rákeresni, személyesen bemenni és az eladók tudnak segíteni, úgy, hogy ki is tudod próbálni a játékot vagy meg tudod nézni mi van a doboztető alatt.

Ha nem, jelezd és írok pár ajánlatot.

Szép estét!

Robi

world of Warcraft, ez a tökéletes RPG gondolkodós játék...magyarul többször látni eladót, mint angolul.

Sziasztok!

Először is bocs, hogy erre válaszul írok, de nem találtam, hogy tudok új hozzászólást írni.

9 és 12 éves lányaim vannak. Karácsonyra szeretne a nagyobbik valami jó társasjátékot. Jelenleg a Catan telepesei nálunk a csúcs. Ezt két kiegészítővel szoktuk játszani: Tengeri utazó + Lovagok és városok. Így minimum 2 óra a játékidő, ami nekem bőven elég (a gyerekek jobban bírják). 4-en szoktunk játszani. Bonyolultsági szintben ne legyen sokkal bonyolultabb a kicsi miatt.

Mit ajánlanátok?

Köszi előre is!

Sepu

Sepu

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 7 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.29, 18:55

Szia!

Sajnos karácsony előtt már nem valószínű, hogy járok Bp-en (szegedi vagyok). Még kisebb az esélye, hogy gyerekek nélkül. Légyszi írj nekem ajánlatokat, és a legszimpatikusabbat megrendelem tőlük.

Szia!

Amennyiben van lehetőséged Budapesten eljutni a Gémklubba vagy a Reflexshopba, akkor érdemes rákeresni, személyesen bemenni és az eladók tudnak segíteni, úgy, hogy ki is tudod próbálni a játékot vagy meg tudod nézni mi van a doboztető alatt.

Szép estét!

Robi

world of Warcraft, ez a tökéletes RPG gondolkodós játék...magyarul többször látni eladót, mint angolul.

Sziasztok!

Először is bocs, hogy erre válaszul írok, de nem találtam, hogy tudok új hozzászólást írni.

9 és 12 éves lányaim vannak. Karácsonyra szeretne a nagyobbik valami jó társasjátékot. Jelenleg a Catan telepesei nálunk a csúcs. Ezt két kiegészítővel szoktuk játszani: Tengeri utazó + Lovagok és városok. Így minimum 2 óra a játékidő, ami nekem bőven elég (a gyerekek jobban bírják). 4-en szoktunk játszani. Bonyolultsági szintben ne legyen sokkal bonyolultabb a kicsi miatt.

Mit ajánlanátok?

Köszi előre is!

Sepu

Sepu

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 7 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.29, 18:27

Szia!

Szép estét!

Robi

Sziasztok!

Mit ajánlanátok?

Köszi előre is!

gubirobi

gubirobi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.29, 16:22

Szia!

Szép estét!

Robi

Sziasztok!

Mit ajánlanátok?

Köszi előre is!

Sepu

Sepu

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 7 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.29, 10:44

Sziasztok!

Mit ajánlanátok?

Köszi előre is!

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 658 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.25, 09:34

Kb. 9 évvel ezelőtt jutottam hozzá egy Sator Arepo Tenet Opera Rotas játékhoz.
Most jutottunk oda, hogy kipróbáljuk.
Egész szórakoztató.
Némi térlátás szükséges hozzá (ami nekem nem nagyon van).
Nem lesz kedvenc játék, de néha leporoljuk.

Magyar szabály a Kecskeméti Társasjáték Klub honlapján elérhető.
Ezzel egyet lehet érteni (angol):

https://www.dicetower.com/game-video/miami-dice-episode-94-sator-arepo-tenet-opera-rotas

Kydaira

Kydaira

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 813 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.25, 08:08

wice

wice

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 390 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.24, 13:21

Ja, esetleg még a Drakula Dühét tudom ajánlani, már nem kapható, de nagyon olcsón odaadom, ha nem probléma, hogy a doboza csúnyán szétázott és a szabálykönyv első két lapja is összeragadt (szintén a beázástól). Ez ilyen "térképen kergetjük a rejtőzködő gonoszt" típusú játék, elég gondolkodtatós.

Sajnos jelenleg nem igazán vannak fantasy RPG-szerű társasok magyarul, ha egy Rúnamestert tudsz szerezni használtan valakitől, talán még azzal vagy a legbeljebb.

Esélyes még:

• Eldritch Horror: nem ilyen törpés/tündés fantasy, de van benne varázslat, harc, meg minden. Kooperatív.
  • Rettegés Arkhamban: az Eldritch Horrorhoz hasonlóan a Lovecraft horror/fantasy/scifi univerzumban játszódik, annál még egy fokkal bonyolultabb. Kooperatív.
  • Fallout: nem fantasy, hanem poszt-apokaliptikus scifi, de szerintem ez nem nagyon zavarná őket. Vannak benne szörnyek, küldetések, sztori, minden. Versenyzős játék, a végén X pontot el kell érnie annak, aki nyerni akar, ha mindketten elérték, az nyer, akinek többje van.
  • Zombicide: Zöld Horda: zombikaszabolós fantasy, mondjuk ez még a többiekhez képest is rohadt drága
  • Odalent: Kalandok A Mélyben, 2. kiadás: még nem kapható, de gondolom karácsonyig kijön. Taktikus dungeon crawler, ha a srácokat nem zavarja, hogy az egyiküknek a szörnyeket kell irányítania, vagy ha hajlandó vagy te játszani a dungeon mastert, akkor ez elég jó lehet. Ezt csak azért mondom, mert tapasztalatom szerint mindenki inkább a hősökkel akar lenni :)

Sziasztok,

fantasy RPG beütésű társasjátékot szeretnék venni karácsonyra két 12 és 14 éves srácnak

a Talizmánt néztem ki de jó lenne valami kicsit komolyabb agymunkát is igénylő játék

mindenképpen magyar nyelven

ja és minél több minőségi csili-vili bigyóval kockák, kártyák, figurinok stb

ha van tippetek légyszives osszátok meg velem

Előre is kösz

wice

wice

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 390 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.24, 13:06

Sajnos jelenleg nem igazán vannak fantasy RPG-szerű társasok magyarul, ha egy Rúnamestert tudsz szerezni használtan valakitől, talán még azzal vagy a legbeljebb.

Esélyes még:

• Eldritch Horror: nem ilyen törpés/tündés fantasy, de van benne varázslat, harc, meg minden. Kooperatív.
  • Rettegés Arkhamban: az Eldritch Horrorhoz hasonlóan a Lovecraft horror/fantasy/scifi univerzumban játszódik, annál még egy fokkal bonyolultabb. Kooperatív.
  • Fallout: nem fantasy, hanem poszt-apokaliptikus scifi, de szerintem ez nem nagyon zavarná őket. Vannak benne szörnyek, küldetések, sztori, minden. Versenyzős játék, a végén X pontot el kell érnie annak, aki nyerni akar, ha mindketten elérték, az nyer, akinek többje van.
  • Zombicide: Zöld Horda: zombikaszabolós fantasy, mondjuk ez még a többiekhez képest is rohadt drága
  • Odalent: Kalandok A Mélyben, 2. kiadás: még nem kapható, de gondolom karácsonyig kijön. Taktikus dungeon crawler, ha a srácokat nem zavarja, hogy az egyiküknek a szörnyeket kell irányítania, vagy ha hajlandó vagy te játszani a dungeon mastert, akkor ez elég jó lehet. Ezt csak azért mondom, mert tapasztalatom szerint mindenki inkább a hősökkel akar lenni :)

Sziasztok,

fantasy RPG beütésű társasjátékot szeretnék venni karácsonyra két 12 és 14 éves srácnak

a Talizmánt néztem ki de jó lenne valami kicsit komolyabb agymunkát is igénylő játék

mindenképpen magyar nyelven

ja és minél több minőségi csili-vili bigyóval kockák, kártyák, figurinok stb

ha van tippetek légyszives osszátok meg velem

Előre is kösz

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 261 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.11, 15:12

Azoknak, akik szerették az Archon videójátékot: Archon Asztali Társasjáték (prototípus)

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 658 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.01, 20:21

Nem egészen 2 éve vettem egy X-Wing pakott használtan itt a fórumon.
Tegnap végre kipakoltuk a nagy dobozt, és az alapjátékkal tettünk egy próbát.

Meglepően fájdalommentes (mert a szabályok a játék közben gyorsan átláthatóak), és szórakoztató volt.
Az egy dolog, hogy taktikai érzék hiánya (ha lenne, akkor sakkoznék, nyilván) és jó pár rossz dobás (rajtam kívül dob még valaki három kockával három üres jelet?) miatt az x-szárnyúm gyorsan megsemmisült, de jó móka volt.

Mivel, ilyen tempóval a megvett hajók sokáig ki fognak tartani (asszem' a teljes wave I-III, a wave IV-ből talán két hajó, plusz még négy kiegészítő), a 2. kiadás híre nem hozott lázba.

Az utóbbi években komolyabb játék nem aratott a családban sikert (a Battlelore 1. kiadás már több mint 10 éve megvan, de még egyszer nem került elő...), ez esélyes, hogy nem fog egy darabig porosodni...

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]