Ugrás tartalomhoz

Fotó

Ki mit játszik? #2

• Válasz írásához lépj be
4491 hozzászólás érkezett eddig

X-Scorp

X-Scorp

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 28 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.09.19, 12:51

Budapesti vagyok, XIV. kerületben lakom. Szeretnék otthon, kényelmesen, kisebb társasjátékos csapatot összehozni. Valahogy nekem ez jobban bejön, mint a klub. Borozás, pizzarendelés, közben egy jó kis Talisman, Andor, vagy Village, stb party. Van egy ismerősöm, akivel havi szinten sikerül ezt megoldani, de szeretnék többet.

Na szóval, ilyenhez lenne kedve valakinek?

Érdemes lemenni klubba, megmutatni magad, mert ismeretlenül rögtön szobára menni (mindkét oldalról) gáz.
Honnan tudjuk hogy nem vagy szervkereskedő? :kavar:
Honnan tudod, hogy nem egy perverz sorozatgyilkos kukkant be hozzád? :ninja:
(Lehet, túl sok Gyilkos elméket néztem... :hogymi: )

Szerintem is túl sok TV-t nézel :)

Hahó, valakinek van kedve társasozni? Talisman és Village, ezekkel szeretném tolni, de barátnőm unja őket. Nekem meg nincs kivel.

Írjatok, ha akartok játszani!

És, amire érdemes figyelni: ha túl sokat tolod a társasjátékokat, lehet, hogy azalatt a barátnődet fogja valaki más "tolni"... :)

Azért erre is figyelek. Nyilván azért keresek társasjátékpartnert, mert most a barátnőzés van túl"nyomóan" :)

X-Scorp

X-Scorp

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 28 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.09.19, 12:49

Ott a pont. Szép levezetés :D

Érdemes lemenni klubba, megmutatni magad, mert ismeretlenül rögtön szobára menni (mindkét oldalról) gáz.

Bármilyen világban is élünk jelenleg, én azért nem érzem túl bevállalósnak azt, hogy valaki egy magyar szerepjáték fórum, 4 mélységben levő, havonta 1-2 beírást megérő alfórumán ilyet közzétesz. Szervkereskedőként hónapokat eltölteni és várni egy ilyen beírásra nem tűnik túl kifizetődőnek. :sherlock:

Simulacrum

Simulacrum

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 573 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.18, 06:31

Bármilyen világban is élünk jelenleg, én azért nem érzem túl bevállalósnak azt, hogy valaki egy magyar szerepjáték fórum, 4 mélységben levő, havonta 1-2 beírást megérő alfórumán ilyet közzétesz. Szervkereskedőként hónapokat eltölteni és várni egy ilyen beírásra nem tűnik túl kifizetődőnek. :sherlock:

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 567 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.16, 12:00

Budapesti vagyok, XIV. kerületben lakom. Szeretnék otthon, kényelmesen, kisebb társasjátékos csapatot összehozni. Valahogy nekem ez jobban bejön, mint a klub. Borozás, pizzarendelés, közben egy jó kis Talisman, Andor, vagy Village, stb party. Van egy ismerősöm, akivel havi szinten sikerül ezt megoldani, de szeretnék többet.

Hahó, valakinek van kedve társasozni? Talisman és Village, ezekkel szeretném tolni, de barátnőm unja őket. Nekem meg nincs kivel.

És, amire érdemes figyelni: ha túl sokat tolod a társasjátékokat, lehet, hogy azalatt a barátnődet fogja valaki más "tolni"... :)

X-Scorp

X-Scorp

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 28 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.09.14, 10:18

• Tomek84 kedvelte ezt

Aquiss

Aquiss

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 496 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.09, 12:51

Sokat segítene, ha beírnád a helyszínt/várost, ahol játszani szeretnél.

Ha Pestről van szó, akkor ajánlom a klubokat, illetve a facebook társasjáték csoportjait (ittenihez képest sok ember olvassa).

• raptorrent kedvelte ezt

X-Scorp

X-Scorp

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 28 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.09.09, 12:10

bahon

bahon

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 85 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.07.28, 19:30

Én még az ajánlottakon kívül a Galaxis roncsderbit emelném ki, ami 4-en igazán kihívást jelentő és rengeteg nevetésnek lehet a forrása. 

De jól szórakoztunk a Tokió királya és a Colt express közben is. Mindegyik olyan, hogy összehozza a társaságot. Illetve kiveti magából a sértődőst... :)

obi

obi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 121 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.07.28, 11:53

Camel Up-ban, 7 csodában, For Sale-ben nem kell kommunikálni, Hanabiban is csak szikár információkat. Dixit és Aranyásók 5+ fővel jobb. De remek játék mindegyik.

A Bohnanza előnye, az erős kommunikálás mellett, hogy kis helyen elfér és olcsó.

Kydaira

Kydaira

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 807 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.07.28, 11:21

Sziasztok
Gondolkoztam, hogy veszek egy tarsasjatekot kirandulas elott. 4 fos tarsasjatekot keresek, mindenki 20+ eves es harom srac egy lany aranyban leszunk. Valami hosszabb jatekra gondoltam, vagy olyanra ami rovid de egybol akarsz utana meging jatszani egy kort. Lehet strategiai vagy logikai de leginkabb olyat keresek ahol kommunikalni kell egymassal. Valaszotokat elore is koszonom. :)

Hanabi, Aranyásók 1+2, For Sale, Burgle Brothers, Ghost Stories

Módosította Kydaira: 2016.07.28, 11:22

gubirobi

gubirobi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 150 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.07.28, 11:09

Fedőnevek és Pandemic + 1

Camel Up, 7 Csoda, Dixit még ajánlott részemről. Plusz pont, hogy mindegyike lérhető magyar nyelven!

Sziasztok
Gondolkoztam, hogy veszek egy tarsasjatekot kirandulas elott. 4 fos tarsasjatekot keresek, mindenki 20+ eves es harom srac egy lany aranyban leszunk. Valami hosszabb jatekra gondoltam, vagy olyanra ami rovid de egybol akarsz utana meging jatszani egy kort. Lehet strategiai vagy logikai de leginkabb olyat keresek ahol kommunikalni kell egymassal. Valaszotokat elore is koszonom. :)

obi

obi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 121 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.07.28, 08:10

Bohnanza, Fedőnevek, Pandemic.

Ddave5

Ddave5

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.07.28, 00:14

Sziasztok
Gondolkoztam, hogy veszek egy tarsasjatekot kirandulas elott. 4 fos tarsasjatekot keresek, mindenki 20+ eves es harom srac egy lany aranyban leszunk. Valami hosszabb jatekra gondoltam, vagy olyanra ami rovid de egybol akarsz utana meging jatszani egy kort. Lehet strategiai vagy logikai de leginkabb olyat keresek ahol kommunikalni kell egymassal. Valaszotokat elore is koszonom.:)

apa27

apa27

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 32 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.07.03, 11:44

Sziasztok! Engem a Medieval Mastery társasjáték érdekelne. Nem ismerem,csak képeken láttam. Még utána se tudtam olvasni,mert vagy nem találtam róla magyar nyelvű leírást, ajánlót, vagy angol volt. Valaki már játszott vele? Elmesélné miről szól? Hogyan is kell játszani?

Swifty

Swifty

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 867 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.30, 07:20

Érdekességképp: a BBC oldalán a Formula D-ről értekeznek. :)

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 567 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.05.09, 15:26

Köszönöm.

Az alapjátékok mellett egy-egy Imperial Aces Expansion Pack és Rebel Aces Expansion Pack beszerzése merült fel.

(Ha a társaság összedobja, fejenként még elfogadható összeg jön ki.)

Aztán majd kiderül, hogyan (illetve van-e) tovább.

• zgabor kedvelte ezt

Kether

Kether

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 133 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.05.08, 17:23

Teljesen jogos a kérdés.

Én nagyon beleszerettem az X-Wingbe, ezért elfogult vagyok. Igen, igazából drága játékról van szó, és valóban pofátlanság az alapdoboz. Pedig még így is itt a legjobb az ár/érték arány. Nem is emiatt pofátlanság, hanem mert valóban nem alkalmas teljes játékélményt nyújtani így.

Én ha most nulláról kezdeném az építkezést, biztosan megvenném az új és a régi alapdobozt. Azzal már lehet értelmesen játszani. Ha még beleférne, vennék 1-1 kicsi hajót mind a két oldalnak. Ez így kb. 30e Ft körül jönne ki újonnan.

FFG-féle X-wing.

Korábban már méláztam, hogy pofátlanságnak tartom, hogy az alapdobozban mindössze 3 hajó van.

Ismeretségi körben azonban felkerült, hogy tenni kéne vele egy próbát.

Ami kérdésként felmerült, hogy kb. oldalanként minimum hány hajóra van szükség, hogy túllépve a 2vs1 felálláson élvezetes, de még (mind az asztalon fizikailag és időben, mind pénztárcailag) kezelhető űrcsatákat vívjanak a felek?
Vagy ez valójában értelmetlen kérdés?

• zgabor kedvelte ezt

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 567 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.05.08, 06:03

FFG-féle X-wing.

Korábban már méláztam, hogy pofátlanságnak tartom, hogy az alapdobozban mindössze 3 hajó van.

Ismeretségi körben azonban felkerült, hogy tenni kéne vele egy próbát.

Ami kérdésként felmerült, hogy kb. oldalanként minimum hány hajóra van szükség, hogy túllépve a 2vs1 felálláson élvezetes, de még (mind az asztalon fizikailag és időben, mind pénztárcailag) kezelhető űrcsatákat vívjanak a felek?
Vagy ez valójában értelmetlen kérdés?

Thaur

Thaur

Csúf zöld szörny

• Fórumita
  • 1813 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.21, 19:36

Az Odalent 1 és a Rúnamester 2(? jelent meg magyarul?) milyen hosszú? Szívesen ajánlátok?

Igen, a Descent 1. és a Runebound 2. kiadása jelent meg magyarul.

A Runebound szerintem nem annyira jó, ráadásul ennek a javított kiadása az általad említett WoW. Tehát egy nagyon hasonló, de kiforratlanabb játék.

Az Odalent nem rossz, aszimmetrikus (csapat vs mesélő) kazamatás ajtóberúg-szörnyhentel-kincsbegyűjt. Fantasy, skillezés megvan; sok szöveg, hosszú.

A 2. kiadás nagyon erősen javított, sokkal jobb, de az csak angolul van.

lexcarver

lexcarver

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 15 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.03.21, 12:12

Az Odalent 1 és a Rúnamester 2(? jelent meg magyarul?) milyen hosszú? Szívesen ajánlátok?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]