Ugrás tartalomhoz

Fotó

Ki mit játszik? #2

• Válasz írásához lépj be
4498 hozzászólás érkezett eddig

zgabor

zgabor

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 24 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.11.18, 11:13

https://boardgamegeek.com/boardgame/168679/flip-city

Valaki Játszott már a Flip City nevű városépítős kártyajátékkal? Sehol sem találtam róla magyar leírást/véleményt. A youtube-on pedig ami van videó...nem jöttem rá, hogy mi a lényege.

Valaki segítene? Hátha valaki már játszott vele...

Előre is köszi a segítséget!

https://boardgamegeek.com/blogpost/49062/felforditott-varos-flip-city

apa27

apa27

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 36 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.01, 10:42

https://boardgamegeek.com/boardgame/168679/flip-city

Valaki Játszott már a Flip City nevű városépítős kártyajátékkal? Sehol sem találtam róla magyar leírást/véleményt. A youtube-on pedig ami van videó...nem jöttem rá, hogy mi a lényege.

Valaki segítene? Hátha valaki már játszott vele...

Előre is köszi a segítséget!

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 624 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.29, 19:02

Beszereztem egy Thuderstone Advance:Numenera-t.

Még jó, hogy vannak youtube videók, mert a gyári szabályköny alapján a táblát se tudtuk felpakolni.
Olvastam már sok rosszul megírt szabálykönyvet, de ez elég kiemelkedő.

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 624 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.01, 06:25

Kacérkodom a Thunderstone játékkal.
Itt is hirdet valaki alapjátétok és két kiegészítőt.

Ahogy utánanéztem, 2013-ban jelent meg a Thuderstone Advance:Numenera és 2014-ben a Thunderstone Advance:Worlds Collide alapjáték.

Amit furcsának tartok, hogy a Numenera elérhetőbb (otthon is kapható/rendelhető) és sokkal olcsóbb mint a Worlds collide, egyes külföldi oldalakon akár 3x annyiba kerül az utóbbi.

Ennyit számít 1 év, vagy a Numenera tematika nem volt jó/jött be, vagy abból sokkal többet gyártottak?

Ork

Ork

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1196 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.24, 17:28

Sziasztok!

A gyerekeimmel (8 és 10 éves csajok :) ) szeretnék valami egyszerű, lehetőleg rövid játékidejű, fantasy szerepjáték alapú társasjátékot játszani. Ha valakinek lenne tippje, hogy mit szerezzek be, azt nagyon megköszönném!

Nálunk bejött a Return of the heroes

https://boardgamegeek.com/boardgame/8170/return-heroes

van benn karakterfejlődés, főgonosz, játszható akár koop módban is

nyelvfüggőség minimális, tehát kb, mind1, hogy angol vagy német

Köszi, megnézem!

macimicko

macimicko

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 13 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.22, 22:01

Sziasztok!

A gyerekeimmel (8 és 10 éves csajok :) ) szeretnék valami egyszerű, lehetőleg rövid játékidejű, fantasy szerepjáték alapú társasjátékot játszani. Ha valakinek lenne tippje, hogy mit szerezzek be, azt nagyon megköszönném!

Nálunk bejött a Return of the heroes

https://boardgamegeek.com/boardgame/8170/return-heroes

van benn karakterfejlődés, főgonosz, játszható akár koop módban is

nyelvfüggőség minimális, tehát kb, mind1, hogy angol vagy német

Ork

Ork

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1196 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.20, 17:38

Sziasztok!

X-Scorp

X-Scorp

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 30 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.19, 12:51

Budapesti vagyok, XIV. kerületben lakom. Szeretnék otthon, kényelmesen, kisebb társasjátékos csapatot összehozni. Valahogy nekem ez jobban bejön, mint a klub. Borozás, pizzarendelés, közben egy jó kis Talisman, Andor, vagy Village, stb party. Van egy ismerősöm, akivel havi szinten sikerül ezt megoldani, de szeretnék többet.

Na szóval, ilyenhez lenne kedve valakinek?

Érdemes lemenni klubba, megmutatni magad, mert ismeretlenül rögtön szobára menni (mindkét oldalról) gáz.
Honnan tudjuk hogy nem vagy szervkereskedő? :kavar:
Honnan tudod, hogy nem egy perverz sorozatgyilkos kukkant be hozzád? :ninja:
(Lehet, túl sok Gyilkos elméket néztem... :hogymi: )

Szerintem is túl sok TV-t nézel :)

Hahó, valakinek van kedve társasozni? Talisman és Village, ezekkel szeretném tolni, de barátnőm unja őket. Nekem meg nincs kivel.

Írjatok, ha akartok játszani!

És, amire érdemes figyelni: ha túl sokat tolod a társasjátékokat, lehet, hogy azalatt a barátnődet fogja valaki más "tolni"... :)

Azért erre is figyelek. Nyilván azért keresek társasjátékpartnert, mert most a barátnőzés van túl"nyomóan" :)

X-Scorp

X-Scorp

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 30 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.19, 12:49

Ott a pont. Szép levezetés :D

Érdemes lemenni klubba, megmutatni magad, mert ismeretlenül rögtön szobára menni (mindkét oldalról) gáz.

Bármilyen világban is élünk jelenleg, én azért nem érzem túl bevállalósnak azt, hogy valaki egy magyar szerepjáték fórum, 4 mélységben levő, havonta 1-2 beírást megérő alfórumán ilyet közzétesz. Szervkereskedőként hónapokat eltölteni és várni egy ilyen beírásra nem tűnik túl kifizetődőnek. :sherlock:

Simulacrum

Simulacrum

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 574 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.18, 06:31

Bármilyen világban is élünk jelenleg, én azért nem érzem túl bevállalósnak azt, hogy valaki egy magyar szerepjáték fórum, 4 mélységben levő, havonta 1-2 beírást megérő alfórumán ilyet közzétesz. Szervkereskedőként hónapokat eltölteni és várni egy ilyen beírásra nem tűnik túl kifizetődőnek. :sherlock:

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 624 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.16, 12:00

Budapesti vagyok, XIV. kerületben lakom. Szeretnék otthon, kényelmesen, kisebb társasjátékos csapatot összehozni. Valahogy nekem ez jobban bejön, mint a klub. Borozás, pizzarendelés, közben egy jó kis Talisman, Andor, vagy Village, stb party. Van egy ismerősöm, akivel havi szinten sikerül ezt megoldani, de szeretnék többet.

Hahó, valakinek van kedve társasozni? Talisman és Village, ezekkel szeretném tolni, de barátnőm unja őket. Nekem meg nincs kivel.

És, amire érdemes figyelni: ha túl sokat tolod a társasjátékokat, lehet, hogy azalatt a barátnődet fogja valaki más "tolni"... :)

X-Scorp

X-Scorp

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 30 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.14, 10:18

Aquiss

Aquiss

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 497 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.09, 12:51

Sokat segítene, ha beírnád a helyszínt/várost, ahol játszani szeretnél.

Ha Pestről van szó, akkor ajánlom a klubokat, illetve a facebook társasjáték csoportjait (ittenihez képest sok ember olvassa).

X-Scorp

X-Scorp

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 30 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.09, 12:10

bahon

bahon

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 91 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.07.28, 19:30

Én még az ajánlottakon kívül a Galaxis roncsderbit emelném ki, ami 4-en igazán kihívást jelentő és rengeteg nevetésnek lehet a forrása. 

De jól szórakoztunk a Tokió királya és a Colt express közben is. Mindegyik olyan, hogy összehozza a társaságot. Illetve kiveti magából a sértődőst... :)

obi

obi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 125 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.07.28, 11:53

Camel Up-ban, 7 csodában, For Sale-ben nem kell kommunikálni, Hanabiban is csak szikár információkat. Dixit és Aranyásók 5+ fővel jobb. De remek játék mindegyik.

A Bohnanza előnye, az erős kommunikálás mellett, hogy kis helyen elfér és olcsó.

Kydaira

Kydaira

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 811 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.07.28, 11:21

Sziasztok
Gondolkoztam, hogy veszek egy tarsasjatekot kirandulas elott. 4 fos tarsasjatekot keresek, mindenki 20+ eves es harom srac egy lany aranyban leszunk. Valami hosszabb jatekra gondoltam, vagy olyanra ami rovid de egybol akarsz utana meging jatszani egy kort. Lehet strategiai vagy logikai de leginkabb olyat keresek ahol kommunikalni kell egymassal. Valaszotokat elore is koszonom. :)

Hanabi, Aranyásók 1+2, For Sale, Burgle Brothers, Ghost Stories

Módosította Kydaira: 2016.07.28, 11:22

gubirobi

gubirobi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 150 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.07.28, 11:09

Fedőnevek és Pandemic + 1

Camel Up, 7 Csoda, Dixit még ajánlott részemről. Plusz pont, hogy mindegyike lérhető magyar nyelven!

Sziasztok
Gondolkoztam, hogy veszek egy tarsasjatekot kirandulas elott. 4 fos tarsasjatekot keresek, mindenki 20+ eves es harom srac egy lany aranyban leszunk. Valami hosszabb jatekra gondoltam, vagy olyanra ami rovid de egybol akarsz utana meging jatszani egy kort. Lehet strategiai vagy logikai de leginkabb olyat keresek ahol kommunikalni kell egymassal. Valaszotokat elore is koszonom. :)

obi

obi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 125 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.07.28, 08:10

Bohnanza, Fedőnevek, Pandemic.

Ddave5

Ddave5

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.07.28, 00:14

Sziasztok
Gondolkoztam, hogy veszek egy tarsasjatekot kirandulas elott. 4 fos tarsasjatekot keresek, mindenki 20+ eves es harom srac egy lany aranyban leszunk. Valami hosszabb jatekra gondoltam, vagy olyanra ami rovid de egybol akarsz utana meging jatszani egy kort. Lehet strategiai vagy logikai de leginkabb olyat keresek ahol kommunikalni kell egymassal. Valaszotokat elore is koszonom.:)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]