Ugrás tartalomhoz

Fotó

Ki mit játszik? #2

• Válasz írásához lépj be
4491 hozzászólás érkezett eddig

obi_z

obi_z

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2287 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.11.01, 20:58

Üdv nép!
...

"Én mint az utca embere... Zuummmm" :szent:

Kedves újonc!

Az ötlet szerintem sem lehet elvetendő. Habár nem ismerem a játékokat nem tartom kizártnak az "újrahasznosítást".
Javaslom, hogy mindenféle próbálkozás előtt nézz rá a BoardGameGeek-re, hátha találsz egy olyan kártyajátékot, ahol már van egy használható szabályrendszer. Csak a stílusra kell keresgélned. Ha már van egy alap abból könyebb kiindulni!!! :aaaaa:
Játékosokat pedig egy új játékra a találkozók alkalmával nem lehetettlen toborozni.

:(
Azon pedig gondolkozom, hogy esetleg a Játék készítés, kivitelezési trükkök topikba lehetne zet inkább folytatni? :? :elmereng:

Glorius

Glorius

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 199 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.11.01, 12:53

Igen, még anno mi is kísérleteztünk hasononló dologgal. Mikor az Észak Lánngaji kieg kijött a MAGUS-hoz, pénzünk nem sok lévén egymás között játszottunk, de felmerült hogy hogyan lehetne játszani együtt "gyűjtögetés" nélkül. Próbálkoztunk valamilyen szabályt kidolgozni rá, félsikerrel, de félbeszakadt végül. A lényeg a lényeg, érdekelne a dolog...:aboci:

Aquiss

Aquiss

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 496 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.10.31, 18:15

Üdv nép!

Elhatároztam, hogy régről meglevő Magus Kiválasztottak és Mítosz CCG-imet megkísérlem újrahasznosítani. Értem ez alatt, hogy a CCG feature-ök helyére egy olyan szabályrendszert akarok hozzáilleszteni (kitalálni, átvenni, stb.), amik segítségével teljesen hagyományos társasjáték formájában is lehetne velük játszani. Egyrészt nekem már nincs nagy kedvem a CCG-s formához, másrészt olyanokkal is jó lenne játszani, akiknek egyáltalán nincs saját kártyájuk.

Tehát az egyik lehetséges cél, hogy egyénileg összeállított paklik helyett egy nagy közös (és lehetőleg konkrét lapoktól nem függő) paklival működjön a rendszer.
Másik cél lehet pl. egy teljesen más alapokon nyugvó, de a kártyákat (fel)használó játékszisztéma kitalálása (ehhez kell a nagyobb kreativitás).

A kérdésem az lenne, hogy volt-e már vkinek ilyen vagy ehhez hasonló próbálkozása (akármilyen CCG-vel)?

Illetve érdekel-e rajtam kívül mást is a téma?

(Megj.: egyébként az első verzióból (a Kiválasztottakhoz) már van is egy nagyjából működőnek tűnő rendszerem (inkább: ötleteim), csak még élesben nem volt alkalmam próbálgatni...)

Lala-SR

Lala-SR

Rendszeres fórumozó

• Inactive
  • 214 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.10.31, 00:31

Valakinek van mar valami jatek tapasztalata az uj (Esseni) szerzemenyek kozul?

Khronos
Nagyon bejött, jó sok lehetőség van benne, mégis könnyen játszható elsőre is.

Csináltam egy képet az első játszmánkról:
http://www.boardgamegeek.com/image/158178

Thaur

Thaur

Csúf zöld szörny

• Fórumita
  • 1813 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.10.29, 18:57

Hallottam egy Wizard's Quest nevű társasjátékról.Valaki tudna róla egy kis infoval szolgálni,h milyen,jó-e érdemes-e, beszerezni?

Haat... az en Eurogamer lelkemnek tul amerikai meg regi...

Emitten találsz hozzá forditast es.

Blade_W

Blade_W

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 40 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.10.29, 10:27

Hallottam egy Wizard's Quest nevű társasjátékról.Valaki tudna róla egy kis infoval szolgálni,h milyen,jó-e érdemes-e, beszerezni?

Van egy szamitogepes valtozata Wizard's Quest

A jatek nem nyelvfuggetlen, emlegetik fantasy rizikokent is. Szemelyes velemenyem szerint a jatek nem rossz, bar a szerencsefaktor igen eros, vannak akik ezt nem szeretik.

Ainovic

Ainovic

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 107 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.10.28, 21:40

Artax

Artax

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1406 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.10.28, 20:05

Thaur

Koszi. Nekem az 1 van meg. Ennek igy nem latom nagy szukseget.

Szabalyforditasokkal hogy allsz? Van mar valami eredmeny?
Nem surgetes...csak erdeklodes. :normaalis:

Thaur

Thaur

Csúf zöld szörny

• Fórumita
  • 1813 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.10.28, 19:56

Ez Cartagena 2 egy ujabb bor a rokarol? Vagy mas valamiben a jatek?

Tobbe-kevesbe ujabb bor. Elvileg folytatas, a kalozok ugye megszoktek, de meg el kell jutniuk Tortugara.

Az ut 5 elembol all, de ket szigetbol (1-2. és 3-5.), koztuk csonakaznak a kalozok. Minden elemen het ikon van (a rossz nyelvek szerint azert, hogy a Cartagena I-gyel ne lehessen jatszani. :normaalis: )

Az elorejutas hasonlo (leszamitva a csonakos dolgot), viszont kartyahoz nem ugy jutsz, hogy visszalepsz, hanem ugy, hogy egy ellenfeled kalozat tolod elore (egy kalozhoz - 1 lap, ket kalozhoz - 2 lap, ugye).

Nekem nem igazan jott be, az eredeti jobban tetszett. Szerintem akinek egyik sincs, az az I-est vegye meg (meg hat tamogassuk a magyar tarsaskiadast, ugye :) ), akinek meg megvan az, annak nincs igazan szuksege erre. (Sajat tanacsomat en mar nem fogadhatom meg. :rohog: )

Artax

Artax

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1406 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.10.28, 18:10

Ez Cartagena 2 egy ujabb bor a rokarol? Vagy mas valamiben a jatek?

PaYa

PaYa

Ha kell egy játék

• Fórumita
  • 3725 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.10.28, 17:36

Nem tudom, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak a Die Säule der Erde című játékkal, de német oldalak nagyon elismerően nyilatkoztak róla és a Caylus és a Puerto Rico mellett emlegették. Valakinek tapasztalata? Paya, lesz nálatok közeljövőben?

Várhatóan másfél héten belül.

valentin

valentin

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 970 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.10.28, 16:54

Nem tudom, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak a Die Säule der Erde című játékkal, de német oldalak nagyon elismerően nyilatkoztak róla és a Caylus és a Puerto Rico mellett emlegették. Valakinek tapasztalata? Paya, lesz nálatok közeljövőben?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]