Ugrás tartalomhoz

Fotó

Ki mit játszik? #2

• Válasz írásához lépj be
4488 hozzászólás érkezett eddig

lexcarver

lexcarver

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 15 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.03.17, 13:21

Szia,

A WoW az egyik kedvenc ameri játékom, hozzá hasonló kevés van :) Jó lenne tudni, mi tetszik a tesódnak benne annyira:

Köszönöm az ötleteket! A fantasy és a skillezés tetszik neki benne. A Mage Knight érdekes lenne, de túl angolnak tűnik. A birodalom bajnokait linkeltem neki. Rúnamestert próbálok használtan keresni, az nem túl hosszú?

Kydaira

Kydaira

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 807 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.17, 08:46

Sziasztok!

25 éves öcsémnek vennék társast. Azt kérte, hogy legyen olyan, mint a World of Warcraft, de ne legyen, olyan hosszú.

Még hozzátenném. hogy nem valami penge angolból. Minimális szöveggel elvan, de inkább ne nagyon legyen nyelvfüggő.

Létezik egyáltalán ilyen? Tudtok egy párat ajánlani?

Köszönettel:

Sanya

Szia,

A WoW az egyik kedvenc ameri játékom, hozzá hasonló kevés van :) Jó lenne tudni, mi tetszik a tesódnak benne annyira:

1. a világ maga? mert akkor https://boardgamegeek.com/boardgame/29294/world-warcraft-adventure-game Ez a WoW kicsiben, kevesebb skill kevesebb kocka kevesebb játékidő, több PvP

2. RPG / skillezés?  Akkor 2 dolog is lehet https://boardgamegeek.com/boardgame/96848/mage-knight-board-game  vagy a https://boardgamegeek.com/boardgame/133038/pathfinder-adventure-card-game-rise-runelords-base

3. A sok kocka?  https://boardgamegeek.com/boardgame/91536/quarriors

4. Az h csapat küzd csapat ellen? Szinte bármelyik wargame (ezeket nem szeretem így passz melyik a jó)

5. Sok mini? https://boardgamegeek.com/boardgame/113924/zombicide

6. Ameritrash feeling? ide bármelyik jöhet :) (Doom, Twilight imperium....) JA de ezek azért hosszúak :P

7. Valami más de hasonló élmény? https://boardgamegeek.com/boardgame/110327/lords-waterdeep vagy https://boardgamegeek.com/boardgame/90137/blood-bowl-team-manager-card-game

illetve amit a többiek javasolnak nézz rá :)

Sok sikert!

Módosította Kydaira: 2016.03.17, 08:46

• fisha kedvelte ezt

WCB

WCB

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 422 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.16, 22:54

Sziasztok!

25 éves öcsémnek vennék társast. Azt kérte, hogy legyen olyan, mint a World of Warcraft, de ne legyen, olyan hosszú.

Még hozzátenném. hogy nem valami penge angolból. Minimális szöveggel elvan, de inkább ne nagyon legyen nyelvfüggő.

Köszönettel:

Sanya

Talán a Rúnamestert (állítólag a harmadik kiadás is jön majd magyarul) vagy a Birodalom Bajnokát nézném meg... Egyik sem pont ua, de kaland/rpg szerűek és magyarul vannak.

Módosította WCB: 2016.03.16, 22:54

lexcarver

lexcarver

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 15 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.03.16, 17:00

Sziasztok!

Köszönettel:

Sanya

hiuuz

hiuuz

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 23 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.22, 18:50

Köszönöm!

Itt aztán lehet mazsolázni :)

fki

fki

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 294 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.22, 09:58

Sziasztok! Valaki tudna ajánlani kalózos témájú társasjátékot?
Santiago de Cuba stílusa nagyon megtetszett ha hasonló stílusban lenne kalózos az maga lenne a tökély!

Konkrétan nem tudok ajánlani, de ezek a kalózos témájú játékok léteznek, BGG helyezés szerinti sorrendben:

http://tinyurl.com/z8gq395 

• hiuuz kedvelte ezt

hiuuz

hiuuz

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 23 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.22, 09:38

Sziasztok! Valaki tudna ajánlani kalózos témájú társasjátékot?
Santiago de Cuba stílusa nagyon megtetszett ha hasonló stílusban lenne kalózos az maga lenne a tökély!

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 556 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.13, 18:01

Kipróbáltuk az Okko: Era of Asagiri játékot.
Izé.
A játék kivitele, képi világa, hangulata teljesen rendben van, tulajdonképpen visszaadja az alapul szolgáló képregényt.

Ugyanakkor a játékmenet nem volt meggyőző, az első néhány játékalkalom alatt taktikai mélységet nem sikerült felfedezni, inkább tűnik, sajnos, egy egyszerű kockadobáló játéknak, azaz, aki nagyobbat dob, az nyer.

Persze, hátra vannak még a gyári kalandfüzetből a komolyabb kalandok, így változhat a vélemény, de elsőre a benyomás az, hogy sokkal szebb és ránézésre többet ígér, mint amit nyújt.

• fisha és ninamercury kedveli ezt.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5984 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.08, 10:42

Nekem is a magyar van meg. Valahol írja (talán a doboz hátulján?), hogy a fordítás az új alapján készült.

Bulldy

Mick51

Mick51

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.02.07, 13:09

Köszönöm szépen akkor ezek szerint akkor jó a verzióm a kiegekhez. Kicsit zavaró volt Gemklub-on nekem hogy ugye az angolhoz ki van írva hogy új verzió míg a magyarhoz semmi sem. Plusz ugye az új angol kiadásnál így gondolom a régebbi változat képei vannak ami még jobban be zavarnak. Nyilván így már érthető hogy a magyarhoz miért nincs kiírva melyik kiadás mert régi nem is volt. Ezt viszont nem tudtam. :) 

Tényleg köszönöm a válaszokat így már teljesen világos minden ebben a témában. 

saabee

saabee

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 334 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.31, 16:20

Ez teljesen jogos.

Ha magyar nyelvű a játék, akkor az már az új kiadás, vagyis kompatibilis a többivel.

Az első kiadás (ami magyar nyelven nem elérhető) nem kompatibilis az új kiadással.

Mondjuk olyan, hogy "magyar régebbi változat" nincs.
A hivatalosan kiadott, GémKlubos magyar verzióval kompatibilis a kiegek. 

Módosította saabee: 2016.01.31, 16:21

nargoth

nargoth

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 50 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.01.31, 15:32

Mondjuk olyan, hogy "magyar régebbi változat" nincs.
A hivatalosan kiadott, GémKlubos magyar verzióval kompatibilis a kiegek.

Szia!

Sajnos nem fog működni a kettő együtt. Csak, ha beszerzel valamilyen compatibility pack-et hozzá.

Részletesebben lásd itt:

https://boardgamegeek.com/thread/915816/compatibility-pack-info

A Z-man oldalán ez rendelhető is, csak egyrészt drága, másrészt kérdéses, hogy Magyarországra szállítanak-e.

Erről bővebben itt:

https://boardgamegeek.com/thread/1480525/1st-2nd-edition-compatibility-decks-where-can-i-ge

Sziasztok! 

Habár kérdésemmel lehet nem pontosan ebben a topic-ba kellene írnom de kifejezetten a problémámra megfelelő helyet nem találtam. Kérlek nézzétek el tudatlanságom. 

Kiegészítő vásárlás előtt vagyok és egy kis problémába ütköztem. Körülbelül fél éve vettem meg az alap Pandemic társasjátékot viszont mivel akkor még nem kutattam úgy jobban utána az ár és a beszerezhetőség végett a magyar régebbi változat került megvételre. Megvásárlás óta eltelt egy kis idő és már teljesen ki pörgettük a lehetőségeket a játékból. Így friss erővel csaptam bele a kiegészítők utáni kutatásba ahol is szomorúan vettem észre hogy majdnem mindegyik (vagy mind) az új 2013-as kiadásúhoz lett kiadva. Itt jön be a kérdésem hogy mennyire rontja el a játékélményt ha egy régebbi verzióhoz megveszek egy újabb kiadáshoz csinált kiegészítőt. Próbáltam kivenni még képekből hogy a tábla nem változott talán a kártyák hátlapjánál lehetnek gondok. Nektek mik a tapasztalatitok ezzel kapcsolatban ? Nyugodtan megvehetem és max, egy kis házi praktikákkal minden ki küszöbölhető vagy inkább hagyjam ? 

Válaszaitokat előre is köszönöm! :)

saabee

saabee

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 334 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.31, 14:32

Szia!

Sajnos nem fog működni a kettő együtt. Csak, ha beszerzel valamilyen compatibility pack-et hozzá.

Részletesebben lásd itt:

https://boardgamegeek.com/thread/915816/compatibility-pack-info

A Z-man oldalán ez rendelhető is, csak egyrészt drága, másrészt kérdéses, hogy Magyarországra szállítanak-e.

Erről bővebben itt:

https://boardgamegeek.com/thread/1480525/1st-2nd-edition-compatibility-decks-where-can-i-ge

Sziasztok! 

Habár kérdésemmel lehet nem pontosan ebben a topic-ba kellene írnom de kifejezetten a problémámra megfelelő helyet nem találtam. Kérlek nézzétek el tudatlanságom. 

Kiegészítő vásárlás előtt vagyok és egy kis problémába ütköztem. Körülbelül fél éve vettem meg az alap Pandemic társasjátékot viszont mivel akkor még nem kutattam úgy jobban utána az ár és a beszerezhetőség végett a magyar régebbi változat került megvételre. Megvásárlás óta eltelt egy kis idő és már teljesen ki pörgettük a lehetőségeket a játékból. Így friss erővel csaptam bele a kiegészítők utáni kutatásba ahol is szomorúan vettem észre hogy majdnem mindegyik (vagy mind) az új 2013-as kiadásúhoz lett kiadva. Itt jön be a kérdésem hogy mennyire rontja el a játékélményt ha egy régebbi verzióhoz megveszek egy újabb kiadáshoz csinált kiegészítőt. Próbáltam kivenni még képekből hogy a tábla nem változott talán a kártyák hátlapjánál lehetnek gondok. Nektek mik a tapasztalatitok ezzel kapcsolatban ? Nyugodtan megvehetem és max, egy kis házi praktikákkal minden ki küszöbölhető vagy inkább hagyjam ? 

Mick51

Mick51

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.01.31, 11:18

Sziasztok! 

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 556 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.12.13, 20:29

...

Köszönöm neked is.

Valóban, kizárólag Gaiman neve miatt akadt meg a szemem rajta.

(Martin Wallace eddigi játékai nem nagyon hoztak lázba.)

A bgg-t is megnéztem közben (bár az itteni fórumon olvasható vélemények általában közelebb állnak az ízlésemhez mint amiket bgg-én találok), asszem' ez nem nekem/nekünk való játék.

Aquiss

Aquiss

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 495 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.12.13, 20:06

Van. Illetve...

Először is az első kiadás és a második között elég nagy különbségek vannak.

BGG-n megtalálható a topik, ide nem linkelem, mert úgysem mondana semmit.

Ill. az egésznek speciel nincs köze sem a KS-es béta-problémákhoz, sem a "Gaiman-nal akarnak eladni valamit" gondolathoz.

Az elsőhöz azért nem, mert ez egy KS-i értelemben véve kimondottan sikeres projekt volt, ezt speciel a BGG 7.36-os geekrating-je is alátámasztja.

A másodikhoz azért nem, mert Wallace eleve egy sikeres szerző, és ha itt volt oka a bizalomnak, az az ő neve volt, nem pedig az addig gyakorlatilag ismeretlen novella (tudom, h maga Gaiman híres, de erősen kétlem, h itt sokan lettek volna, akik pont Gaiman neve miatt klikkeltek).

Ettől függetlenül ez - és még mindig csak az első kiadásról beszélek! - egy erősen rétegjáték (ami persze jónéhány másik Wallace játékról is elmondható), így látatlanban főleg elvetemült gémereknek ajánlanám jószívvel - sok szabály, aszimmetrikus célok, titkos identitás, sandbox játékmenet, ahol az első pár alkalommal nem fogod tudni megmondani, mit csinálj a győzelemhez, csak próbálkozol.

A hangulata persze szerintem zseniális, és rengeteg kombinálható dolog van, a sok játékos-interakció mellé, ill maga a deckbuilding alap kellően érdekes, mindezekkel együtt a "replay value" extrém magas.

Második kiadás kiadás meg azért született, mert egyrészt kifogyott az első - nyilván eleve csak kevés példányban készült, már nem beszerezhető - viszont ha már újra kiadja, akkor valszeg most egy nagyobb réteget akart vele megcélozni. Ez már sokkal áramvonalasabb, egyszerűbb lett rövidebb játékidővel, de az alap azért megmaradt (deckbuilding, area control, aszimmetria, titkosügynökök, anarchista orgyilkosok egymás és a Nagy Öregek uralkodó osztálya ellen).

Én szívesen kipróbálnám a másodikat is, megvételt egyelőre halasztom (majd meglátjuk).

Amúgy mindenképpen ajánlom, de mondjuk ha neked csak Gaiman neve volt a hívószó, akkor azért előtte bővebb utánajárást javasolnék (szabályok, BGG review-k), mert az a novella csak az alapötletet adta, hogyan csináljon egy anarchista orgyilkosos témából egy politikailag korrekt, de mégis izgalmas tematikát (saját bevallása szerint is).

A Gémklub oldalán belefutottam a Study in Emerald (2. kiadás) játékba.

Valakinek tapasztalata a játékkal?

2 fővel, gondolom, annyira nem (is) működik, csak mert a bgg-én sem "legjobb", sem "ajánlott" kategóriában nincs.

A p'n'p verzió alapján nekem úgy tűnt, hogy Gaiman nevével akarnak valami középszerű cuccot eladni.

Ugyanakkor, az, hogy van 2. (javított) kiadás, ez sugall némi potenciált.

Hm?

Üdv:

scaurus

u.i.: a 2., javított/újradizájnolt kiadás újabb bizonyíték számomra, hogy a Kickstarter egy felfújt lufi, előre fizet az ember egy béta verzióért.

(Két projectet támogattam eddig, mindkettő végeredménye csalódást keltő volt.)

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 556 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.12.12, 18:59

Köszönöm!

Thaur

Thaur

Csúf zöld szörny

• Fórumita
  • 1813 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.12.12, 18:55

2 fővel, gondolom, annyira nem (is) működik, csak mert a bgg-én sem "legjobb", sem "ajánlott" kategóriában nincs.

A p'n'p verzió alapján nekem úgy tűnt, hogy Gaiman nevével akarnak valami középszerű cuccot eladni.

Hm?

Üdv:

scaurus

u.i.: a 2., javított/újradizájnolt kiadás újabb bizonyíték számomra, hogy a Kickstarter egy felfújt lufi, előre fizet az ember egy béta verzióért.

Életem egyetlen Kickstarteres vásárlása volt, és egyáltalán nem bántam meg.

Szerintem itt nem a Kickstarter miatt lett "béta", hanem Wallace miatt - a játékai erősen szórodnak a zseniális meg az elfogadható között. Ez meg elég sikeres lett ahhoz, hogy legyen értelme újra kiadni, és akkor már még egy kis csiszolgatással.

A Study-t nem nevezném középszerűnek, szerintem kifejezetten a jobb Wallace-ok között van. Adtam már el pár Wallace-omet (After the Flood, God's Playground), ez viszont a megtartandós polcon van.

Mivel ez alapvetően félkooperatív játék, ahol bizonyos tekintetben csapatok küzdenek csapatok ellen, ketten aligha az igazi. Minél több, annál jobb.

Módosítás: Mindez az 1. kiadás alapján; minthogy az megvan, értelemszerűen nem foglalkozom a 2. kiadással.

Módosította Thaur: 2015.12.12, 18:57

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 556 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.12.12, 14:27

Hm?

Üdv:

scaurus

Módosította scaurus: 2015.12.12, 14:27

turin

turin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3158 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.17, 11:09

Játszható hárman és négyen is az alap játékkal is (ha van két készlet, akkor tandemezni is lehet, az tényleg fun változat). A szakirodalom mennyisége valóban nagyon sok, de otthoni szórakozás célú játék esetén teljesen mindegy, hogy ki mennyire ismeri az elméletet. Sokkal fontosabb, hogy az ellenfelek kb. egyforma szinten játszanak, mert igazán akkor tud szórakoztató lenni.

Nem lennénk egyforma szinten. Ő sosem sakkozott, én meg gyerekkoromban azért elég sokat. 

Nekem jóval analitikusabb a gondolkodásom, neki meg ehhez képest kreatívabb (nem mintha belőlem az utóbbi hiányozna, csak tök mások az arányok), tehát nem lenne egyenlő, és ettől élvezetes sem. Ráadásul nem látom benne, hogy egy ilyen bonyolult játékba túl sok energiát szeretne beleölni, hogy jobb legyen.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]