Ugrás tartalomhoz

Fotó

offtopic #2

A téma archiválva van, emiatt nem szólhatsz hozzá.
5696 hozzászólás érkezett eddig

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4667 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.15, 21:03

Tema archivalva, folytatas az Offtopic #3-ban:

http://lfg.hu/forum/index.php/topic/22407-offtopic-3/

Thaushur

Thaushur

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 480 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.14, 23:35

Egy rövid interjú arról, hogy miért is rossz az, ha ez a játék így megjelenik:

http://gamingtrend.com/2014/01/09/crazy-eights-plus-one-nine-questions-mike-selinker-heroquest-25th-anniversary-edition/

(röviden: a cég, aki most az új kiadással próbálkozik, állítólag semmilyen jogot nem birtokol a játékkal kapcsolatban, kivéve a spanyolországi névhasználat jogát. Felmerült, hogy vagy egy teljesen más játékot akarnak kiadni ezen a néven, ami komoly átverés, vagy ugyanazt a Heroquestet, ami régen is volt, ezesetben viszont jogsértést követnek el.)

Sziasztok!

Úgy látom itt indult újra a Hero Quest 25th Anniversary Edition:

http://www.lanzanos.com/proyectos/heroquest-25-aniversario/necesidades/

Van vkinek tapasztalata a fenti oldallal kapcsolatban?

A játék weboldala, ami folyamatosan frissül:
http://www.heroquestclassic.com/en/

Diego

Diego

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 126 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.14, 22:24

Sziasztok!

Úgy látom itt indult újra a Hero Quest 25th Anniversary Edition:

http://www.lanzanos.com/proyectos/heroquest-25-aniversario/necesidades/

Van vkinek tapasztalata a fenti oldallal kapcsolatban?

A játék weboldala, ami folyamatosan frissül:
http://www.heroquestclassic.com/en/

blackmount

blackmount

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 216 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.14, 19:49

Köszi Laslow,megnézem,mert ezt nem ismerem ,amit írtál.Többiek ? Ötletek ?

Lenne egy olyan kérdésem Hozzátok,hogy mivel sok társast ismertek,kinek melyik társasban ,melyik olyan szabály volt a kedvence,ami pl érdekes módon juttatta a játékost : + kártyához,vagy + nyersanyaghoz ,vagy + munkáshoz stb. Most agyalok egy olyan gazdálkodós, munkáslehelyezős társason,amihez nem kell sok alkatrész, érdekes,könnyen tanulható-tanítható ,pörgős , játékidő max 1 óra ,sokat lehessen benne kombinálni-variálni az adott helyzetben.Ilyenre gondolok pl. nyersanyag szerzés : Finca : a szélmalom lapátokon annyit léphetsz előre,amennyi db bábu áll ép a lapáton ahonnan indulsz és annyi-olyan gyümölcsöt szerzel,ahányan állnak a cél-lapáton veled együtt.
Másik példa : Stone Age : igaz ugyan ,hogy kockával dobsz ,de megszerezhető szerszámokkal tudod befolyásolni a kockadobás véletlenszerűségét, vagy a Tzolkin-ban is jó volt a pörgetős fogaskerék és ha nem vetted le a bábudat,akkor jobb helyre került ,majd onnan vetted le több nyersanyagért ,vagy más előnyökért stb. Kinek mi jött be ?

Ha illik hozzá, tedd bele a Power Grid mechanizmusát is, hogy minél kelendőbb egy nyersanyag (vagy valami), annál drágább legyen, és fordítva.

Laslow

Laslow

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 189 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.12, 10:07

Lenne egy olyan kérdésem Hozzátok,hogy mivel sok társast ismertek,kinek melyik társasban ,melyik olyan szabály volt a kedvence,ami pl érdekes módon juttatta a játékost : + kártyához,vagy + nyersanyaghoz ,vagy + munkáshoz stb. Most agyalok egy olyan gazdálkodós, munkáslehelyezős társason,amihez nem kell sok alkatrész, érdekes,könnyen tanulható-tanítható ,pörgős , játékidő max 1 óra ,sokat lehessen benne kombinálni-variálni az adott helyzetben.Ilyenre gondolok pl. nyersanyag szerzés : Finca : a szélmalom lapátokon annyit léphetsz előre,amennyi db bábu áll ép a lapáton ahonnan indulsz és annyi-olyan gyümölcsöt szerzel,ahányan állnak a cél-lapáton veled együtt.
Másik példa : Stone Age : igaz ugyan ,hogy kockával dobsz ,de megszerezhető szerszámokkal tudod befolyásolni a kockadobás véletlenszerűségét, vagy a Tzolkin-ban is jó volt a pörgetős fogaskerék és ha nem vetted le a bábudat,akkor jobb helyre került ,majd onnan vetted le több nyersanyagért ,vagy más előnyökért stb. Kinek mi jött be ?

Ha illik hozzá, tedd bele a Power Grid mechanizmusát is, hogy minél kelendőbb egy nyersanyag (vagy valami), annál drágább legyen, és fordítva.

blackmount

blackmount

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 216 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.12, 00:01

h-alga

h-alga

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 2938 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.10, 21:02

Hm.
Jó találat.

Nem tudom, h ez mindig is így volt-e, ill. véletlen vagy szándékos, de nekem is úgy tűnik, h a magyar szócikk inkább az angol "board game" cikk mellé illene.
(Habár pl. a németre nyomva már nem ilyen egyértelmű.)

http://hu.wikipedia.org/wiki/Társasjáték

Valahogy feltévedtem a MATE oldalára, ott volt szó a wiki átírásáról. Ezt csak szerintem szerencsétlen az angol "party game"-mel azonosítani? Volt anno róla szó, hogy mi társas, s mi nem. De akkor magyar használatban már inkább a táblás játékot használjuk nagyrészt, főleg ha a cikk is róluk szól túlnyomóan. Az angol oldalon semmi táblás nincs említve.

Ha jól értem, akkor e linkeket nem a cikk szerzője állítja be, s ez nem lett specifikálva a feltöltéskor, ellenben rossz linkek lettek beállítva. S korrigáltatva még nem lett.
Viszont volt vita, hogy a "board game" vagy a "tabletop game" által lefedett/körülírt halmaz áll-e közelebb a "társasjáték" által lefedetthez.

blekk

blekk

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 400 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.10, 08:25

(pl. Errtu (http://auggiesgamesonline.3dcartstores.com/assets/images/board%20games/legend%20of%20drizzt/dsc01626.jpg) vérfagyasztó balorra kérdés: "Az ott az ugrókötele?")

úgy látszik, a DnD AD figurái megmozgatja a gyerekek fantáziáját. a kislányommal kb. 3 évesen kezdtük el összepakolászni a játék térképlapkáit, és azon játszott a figurákkal, amik közül Ashardalont "lepkének" hívta (gondolom a szárnyai miatt), a Red Drake meg "rosszkutya" lett :-)

Aquiss

Aquiss

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 499 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.10, 05:11

Hm.
Jó találat.

Nem tudom, h ez mindig is így volt-e, ill. véletlen vagy szándékos, de nekem is úgy tűnik, h a magyar szócikk inkább az angol "board game" cikk mellé illene.
(Habár pl. a németre nyomva már nem ilyen egyértelmű.)

Valahogy feltévedtem a MATE oldalára, ott volt szó a wiki átírásáról. Ezt csak szerintem szerencsétlen az angol "party game"-mel azonosítani? Volt anno róla szó, hogy mi társas, s mi nem. De akkor magyar használatban már inkább a táblás játékot használjuk nagyrészt, főleg ha a cikk is róluk szól túlnyomóan. Az angol oldalon semmi táblás nincs említve.

KeMSyT

KeMSyT

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 859 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.10, 02:34

Módosította KeMSyT: 2014.01.10, 02:36

Alexei

Alexei

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2579 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.09, 23:33

Oppá', jött trailer a Witcher társasjátékhoz. Már a világ miatt is várós nálam, utána majd látjuk...

Scorba

Scorba

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3442 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.09, 22:11

köszi! sajnos tényleg kedvem támadt hozzá, de hátha elmúlik mire lesz rá keret.

en eleg reszleteseb irtam rola ha jobban erdekel:
http://www.boardgamegeek.com/geeklist/162051/item/2913038#item2913038

Kis_Szabo

Kis_Szabo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 729 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.09, 20:31

en eleg reszleteseb irtam rola ha jobban erdekel:
http://www.boardgamegeek.com/geeklist/162051/item/2913038#item2913038

tényleg, a Firefly, az jó? :D

25 éve játszottam vele, akkor benne volt a TOP-3-ban. Ma is szívesen tolnék a játékkal egy partit, de valószínűleg inkább maradnék az FFG mellett. A maiak közül leginkább a Firefly bizonyos részei emlékeztetnek rá.

Ki ismeri a Ki az úr a tengeren játékot? Megállja a helyét a mai mezőnyben?

bad_angel

bad_angel

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 891 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.09, 20:04

Köszi a válaszokat mindenkitől, megnézem ezeket a játékokat.

vzoli

vzoli

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 56 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.09, 19:40

Én is nagyon várom már, hogy mikor lehetek Sötét Úr az Odalentben egy csapatnyi elsős, másodikos ellen. :-)
Azt hittem, hogy még korai, de ezek szerint ideje elkezdeni alakítani a gyerek világképét.

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1373 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.09, 19:23

Sziasztok,

Hát ha tudtok nekem segíteni. Lenne egy hat eves fiam és szeretném bevezetni a táblás startégia játékok rejtelmeibe.
Valami olyasmi érdeklene: ami gyors és pörgős, nem túl bonyolult és nem kell hozzá olvasni. Fantasy figurás harcos lenne az ideális. Tudtok ilyesmi játékot ajánlani nekem?

Szia,

Mi barátnőm kisöccsével pl Odalentet játszottunk. Elmondtuk neki mit tud a karaktere, utána meg élvezte a szörnyírtást. Mivel az alapjáték elérhető magyarul, ha később már jól megy az olvasás akkor jobban boldogul egyedül is.

No meg Heroclixeztünk is, de azt csak olyanoknakjavaslom akik nem bánják ha körröl-körre el kell mondani hogy ép hogy tudja a gyerek Hulkkal vagy Rozsomákkal lezúzni az ellenfelet. Elég sok fantasy témájú figura is megjelent már. (elsősorban a Tolkien filmek kapcsán)

Üdv. : Cain

Swifty

Swifty

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 868 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.09, 14:59

Sziasztok,

Hát ha tudtok nekem segíteni. Lenne egy hat eves fiam és szeretném bevezetni a táblás startégia játékok rejtelmeibe.
Valami olyasmi érdeklene: ami gyors és pörgős, nem túl bonyolult és nem kell hozzá olvasni. Fantasy figurás harcos lenne az ideális. Tudtok ilyesmi játékot ajánlani nekem?

Hey, mi is a DnD adventure systems-szel (Castle Ravenloft, Wrath of Ashardalon, Legend of Drizzt) toljuk, de nem a szabályok szerint, hanem mindig új történetet kitalálva (RPG vonalról közelítve meg a dolgot).

Igaz, még csak 4,5 éves a gyerek (4 volt, mikor kezdtük), de totál odavan a "kalandozás"-ért. Ami jó, hogy a korábbi képességfejlesztő útvesztőzésekből remek átmenet a random csempékből álló labirintus, főleg, hogy zárt ajtók, csapdák is lehetnek, ezek mellé pl. a WoA-ban -- amivel a legtöbbet játszottunk -- aranyos kis koboldoktól kezdve sárkányig mindenféle figura megtalálható.

A szerepjátszáshoz táptalaj a karakterek alap háttere

(- Te ki is vagy?
- Vistra, a törpe harcoslány.
- Akkor jó, viszta, menjünk kalandozni!) , de életkorhoz lehet igazítani a sztorikat is, pl. különböző gyümölcsöket kell keresni, találós kérdésre válaszolni, vicceket mondani, stb.

Csak azt sajnáljuk, hogy az aranyköpéseket nem jegyeztük fel, akadt jópár gyöngyszem.

(pl. Errtu (http://auggiesgamesonline.3dcartstores.com/assets/images/board%20games/legend%20of%20drizzt/dsc01626.jpg) vérfagyasztó balorra kérdés: "Az ott az ugrókötele?")

Scorba

Scorba

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3442 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.09, 14:44

köszi a válaszokat!
kár hogy jó, nem akartam pénzt költeni erre! :D

Aquiss

Aquiss

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 499 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.09, 14:35

Gyerekkorom (-unk) legjobb játékai közé tartozott, a Police 07, Csillagok Háborúja (Novoplast), és a Végvári Viadalokkal együtt.
A nosztalgiafaktor nagy, de mai (és felnőtt) szemmel nézve elképzelhető, h még egy Rizikóban vagy Catan-ban is nehezebb döntéseket kell hozni, mint ezekben.

Viszont!
Ha már éppen szóba jött, mivel érdemes 10 év alattiakkal játszani, na ezek abban a kategóriában kiváló jelöltek lehetnek. Hangulat, kockadobálás, és már vmennyi (bevezető szintű) taktikázás is megjelenik.
(Kontra: a régies megjelenés miatt az újabb játékok előnyben.)

ferq

ferq

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 293 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.09, 14:13

Ismerve a Dreamlands-et, lehet, hogy neked bejönne: hangulatos és nincs benne sok interakció.

tényleg, a Firefly, az jó? :D

25 éve játszottam vele, akkor benne volt a TOP-3-ban. Ma is szívesen tolnék a játékkal egy partit, de valószínűleg inkább maradnék az FFG mellett. A maiak közül leginkább a Firefly bizonyos részei emlékeztetnek rá.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]