Ugrás tartalomhoz

Fotó

Panaszkönyv #2

• Válasz írásához lépj be
1589 hozzászólás érkezett eddig

lucienmontfort

lucienmontfort

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 216 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.07.05, 11:53

Derek-Ildi: Én sem ösztönzésképpen írtam le a dolgot, de ha már ilyen vádaskodás hangzik el, azt azért még a gazdiknak is figyelembe kellene venni, hogy mely korkülönbségek is állnak fel adott karakterek között.

Derek

Derek

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 63 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.07.05, 11:49

Máfelől attól, hogy játéktechnikai probléma nincs vele, attól még elég ízléstelen lehet egy ilyen kijátszása, esetleg néhány játékost zavar is. Szerintem ezt is figyelembe illik/kell venni.

Ui.: nem konkrét játékszituációra gondolok, hanem általánosságban.

Navia_la_Fonz

Navia_la_Fonz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 384 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.07.05, 07:05

Kedves Lucien!

Akkor javaslom, vezessük be azt is, hogy akkor mindenki 2-3 havonta fürdik (okrok 2-3 évente), s persze azt is, hogyha teszem azt egyik kari megerőszakolja a másikat ,az annyira nem bűn, hisz' mint tudjuk, a középkorban ez nem igazán volt bűntett ,már amennyiben nem egy lovászfiú játszadozott el egy nemes kisasszonnyal. Továbbá indítványozhatnék még egy csomó dolgot... de nem teszem. A legtöbb szerepjáték a pedofiliát a mai szemmel veszi pedofíliának. Igen, bizonyos korszakokban természetesnek tartották az érdekházasságot (mert erről beszélünk, mikor egy70-es gazdag kereskedőhöz hozzáadják egy elszegényedett, nemesi család fiatal lánykáját), sőt, a mai napig az bizonyos kultúrákban. Azonban Terália... hm... mondjuk úgy inkább ,hogy középkort imitáló szerepjátéknak nem nevezhető világ. Nem akarok vitát generálni ,de a pedofília (szerintem) Teráliában is azt jelenti ,hogyha egy 50 éves közeledik egy 12 éveshez jogtalanul(szülő és egyebek engedélye nélkül), akkor azt bizony úgy kimiskárolják, hogy hűha. Noha ez is érdekes kérdés, elvégre anyi féle karakter van itt, annyi féle történettel, hogy ez is megkérdőjelezhető. Viszont azt ne jelentsük ki ,hogy :

...Terália középkori királyságnak tekintendő, szellemét tekintve high fantasy , kis reneszánszos ízzel. Ennél fogva a középkori szokásjogok élnek, nem pediglen a manapság bevett, többség által elfogadott, s törvény által biztosított-vagy korlátozott normák.

Példának okáért egy 20 esztendős félelf vonzalma 14-15 esztendős leányzók irányába nem tekintendő pedofíliának, ha a középkorban egy 70 esztendős-tegyük fel kereskedőhöz hozzáadhattak egy 13-14 esztendős leányzót.

Nem a szexualitáson van hangsúly eme "panaszom"-ban, csak szeretném tisztázni-hamár ily jellegű problematika merült fel, hogy Teráliát kéretik akként kezelni, ami. Középkori királyság középkori szokásjoggal.

Üdv;
Navia, Ildi...

lucienmontfort

lucienmontfort

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 216 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.07.04, 11:22

Tisztelt Játékosok!

A félreértések és a jövőbeni, esetlegesen elmérgesedő viták elkerülése végett...

Pedofília: Görög eredetű szó, jelentése gyermekszeretet[color=#000000][font=sans-serif][size=3].[/size][/font][/color]

Manapság felnőtt emberek nemileg éretlen gyermekek iránti szexuális vonzódását értjük rajta. A pedofília a serdületlenekhez való vonzódást takarja, a serdülőkhöz való szexuális vonzódást pedig efebofiliának hívják, de a köznyelv nem tesz különbséget a kettő között. A felnőtt-gyermek testi viszony korszakonként és kultúránként eltérő megítéléssel bírhat. Bizonyos kultúrákban ma is gyakori a gyermekanyaság vagy gyermekházasság (12 év környékén) és az ottani törvények nem tiltják, bár ma már egyre kevesebb az ilyen társadalom. Az ókori Rómában és a görög városállamokban teljesen természetes volt, hogy felnőtt szexuális kontaktusba lépjen nemileg éretlen, vagy alig érett fiatallal, de más országokból és kultúrákból is maradtak fenn ilyen tartalmú írásos emlékek. A középkorban az átlag életkorra és a korai nemi érettségre való tekintettel szintén elfogadott, bevált volt, hogy 12-14 éves kor között a leányok nemes-nemtelen egyaránt már feleségek, anyák voltak, s már a 18-20 esztendősek már vénlánynak tekintendő, ha nem akadt férje, gyermeke. Férjeik nem egyszer apjuk, nagyapjuk lehetett volna életkor szerint.

Hogy mindezt miért is írtam le ide? Terália középkori királyságnak tekintendő, szellemét tekintve high fantasy , kis reneszánszos ízzel. Ennél fogva a középkori szokásjogok élnek, nem pediglen a manapság bevett, többség által elfogadott, s törvény által biztosított-vagy korlátozott normák.

Példának okáért egy 20 esztendős félelf vonzalma 14-15 esztendős leányzók irányába nem tekintendő pedofíliának, ha a középkorban egy 70 esztendős-tegyük fel kereskedőhöz hozzáadhattak egy 13-14 esztendős leányzót.

Nem a szexualitáson van hangsúly eme "panaszom"-ban, csak szeretném tisztázni-hamár ily jellegű problematika merült fel, hogy Teráliát kéretik akként kezelni, ami. Középkori királyság középkori szokásjoggal.

Tisztelettel: Lucien Montfort, a 20 esztendős félelf gazdija

Madfox

Madfox

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.05.09, 18:01

Elnézést, néha megfelekedzem róla hogy itt nem lehetek csak magánszemély, valamely szinten képviselném a (pillanatnyilag egyszemélyes) modgárdát azaz a játékot is. A jövőben tartózkodni fogok a hasonló megnyilávánulásoktól.

Gabriell

Gabriell

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 1224 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.05.08, 20:24

BePe, Köszönöm!

A többieknek pedig a további személyeskedést kéretik U2U-ban lerendezni!

talian

talian

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 79 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.05.08, 19:38

Először is örülök, hogy "meg lettem keresve" Aria miatt. És ne aggódj Laila, nem gondoltam, hogy van közöd hozzá, a korábbi surlódások ellenére azért legutóbb tudtunk beszélni higgadtan a bitin, mégha csak pár szót is.

Másodszor is, rajtam kívül is volt más félsárkány/sárkányvérű bitin. Az előtt is, hogy mod lettem volna, karinévre sajnos nem emlékszem, csak az maradt meg, hogy ő viszont eléggé hüllőszerű kinézettel bírt.

Elszublimálom? Ez tetszik. Mellesleg egy erősebb mágus lazán megcsinálja ugyanazokat, mint Aria, és még többet is. Hehe, vicces úgy kritikát kapni egy karakteremről, hogy a kedves kritizáló ezek szerint semmit nem tud róla. :)

Ami meg a tea partit illeti... most komolyan... az újraregelés óta bevittem egyszer. Nem kell bizonygatni, látom, hogy a kákán is csomót találsz.

Mellesleg, ha annyira zavaró a karakter jelenléta, törlöm megint. A Te véleményed, viszont ne haragudj, de inkább levegőnek nézem, bőven tettél érte, hogy ne adjak rá.

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4639 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.05.08, 19:17

Rezrex
egyreszt makszemnyit sem tunik ugy, hogy sajnalsz barmit, hisz massziv tavkiertekelesen keresztul mocskolodsz, masreszt tobb targyi tevedesed van amik miatt az erkolcsi kilatod is inkabb csak hangyaboly lett a vegere.
kerlek ha konkret problemad van, akkor konkret nevesitett peldat is hozz fel, altalanossagokra altalanos vallvonas jar.
a jovoben a verhanyas helyett javallott pl egy lovoldozos jatekban levezetned az ingerultseget, a jatekteremben tobbet is talalsz.
koszonom.

Madfox
tovabbi higgadtsagot kernek toled, pl az urlap bar rendkivul szorakoztato, (a minositesekkel egyutt) szvsz tullo azon, amit egy modnak illik/nem illik.
mas... lehet en nem voltam egyertelmu, ekkor hadd pontositsak: az unikornistorles nem visszavonva, hanem vegrehajtasban ho vegeig kitolva lett.
gondolom az uj regisztracios felteteleket a bitin karakteralkotasnal te is lattad, kerlek jelezd uzenetben, ha ki kell meg egesziteni. thx.

Madfox

Madfox

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.05.08, 17:09

Kedves Rezrex. Talán olvassa végig a tipicot, akkor nem beszélne hülyeségeket.

Ad 1) Ha valóban bármi megengedett lenne olyanoknak akiket kedvelek, akkor Vica bármit behozhatna mert történetesen kedvelem, még ha utóbbiak miatt ment is a morgás.

Ad 2) Nem a táp volt a gondd önmagában, nem is az unikornisság önmagában, hanem bizonyos dolgok együttese, amelyeknek része az unikornisság és a táp.

Ad 3) Az unikornistörlés vissza lett vona Bepe parancsára, ha nem tűnt volna fel.

Ad 4) Számomra egyértelmű, hogy az alábbi kirohanás nem több mint egy karakter miatti hiszti, akivel őszéntén szólva nem érdekel hogy mi baja van. Ne nyilvánosan égesse magát, és a trónbitorlós társaságot egy hatéveshez méltó nyavajgásával.

A véleményét pedig senki nem akarja megváltoztatni, mert kétlem hogy az alábbi után bárkit érdekelne. Kérem töltse ki az alábbi nyomtatványt.

Kép

Madfox

Madfox

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.05.08, 16:49

ui.: a napokban tág értelmezés mert az hetedikéig nem nagyon leszek aktív gép előtt, de legkéspbb akkor megcsinálom.
ui.2: A BOT-okat kell lejelenteni BePénél, hogy álíltsa be klánvezérnek őket. Utánna a mod be tud velük lépni és át tudja ruházni a vezéri titulust.

Botok alatt sima regisztrált akarakterket értesz? Egyébként igen, megköszönném ha megcsinálnád. De ha csak annyi hogy kell pár üres reg amit beengedek, akkor megoldom hétvégén.

Vica_

Vica_

A Sötétség hírnöke

• Fórumita
  • 298 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.05.08, 13:57

Erm.

Szép csendben besunnyogok, és elhatárolódok ettől a kitöréstől, irl-url egyaránt, aztán kisunnyogok, jó? Semmi közöm ehhez a hozzászóláshoz, akkor sem, ha valahogy visszatérő motívuma lettem...

Laila

Rezrex

Rezrex

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 10 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.05.08, 13:50

Bár nagyon sajnálom, hogy újfent kedvenc moderátorunkra kell panaszkodnom, de ezt nem vagyok képes magamban tartani:

Madfox, nem vagy más, mint egy hipokrita, akinek véleményem szerint dühkezelési problémái vannak. És akkor még szebben is fogalmaztam, mint eredetileg akartam (ám tévedés ne essék, csak a kiskorú látogatók, és nem a te érdekedben).

Miután kihisztizted magad, hogy bizony visszamenőleg is törölsz minden unikornist, mert ha benn hagynád őket, akkor a nép joggal ríhatna, hogy akkor nekik miért nem lehet, fogod magad és engedsz regisztrálni egy _félsárkányt_? Igen, tudok róla, hogy valami fura megegyezés szerint Aria az egyetlen, akinek lehetett félsárkánya, ám szerintem mikor törölte magát, azzal lemondott erről a jogról. Nem tartom fairnek, hogy míg az unikornisokat visszamenőleg is törlöd, hogy megelőzd a néplázongást, addig kivételt teszel egy félsárkánnyal, és engeded visszaregisztrálni.

Az eddigi akcióidból nekem az jön le, hogy ha egy karakterfajtával bajod van, az attól fogva nem jó, és deviáns, stb., és ha valamelyik játékost viszont bírod IRL, annak bármit lehet. Tudod mit, elmondom mi az én saját IRL véleményem: táposság szintjén lehet, hogy Ariadney és Laila kb. egy szinten állnak, mint karakterek, viszont Aria játékos már tápolt le indokolatlanul karaktereket, akik semmit nem tettek ellene, míg Laila játékos fele annyira nem játssza ki erősnek a karakterét, mint amire lehetősége lenne, annak ellenére, hogy kb. a bitis karakterek negyede vadászik rá, mióta csak be lett regisztrálva.
És bár ez Laila játékosnak néha talán idegesítő, nézzük játék-oldalról. Az, hogy vadásszák, játéklehetőséget ad. Az, hogy Aria bent iszogatja a teácskáját a teremben, az semmi izgalmasra nem ad lehetőséget. Az meg főleg nem, ha valaki nem tetszik neki, és félsárkány mivoltát kihasználva gyakorlatilag elszublimáltatja az illetőt.

És igen, az előző bekezdésben szándékosan csak Lailát hoztam fel, mivel láthatóan amiatt kezdted törölgetni az unikornisokat, mert Laila karaktere benned valamiféle megmagyarázhatatlan utálatot váltott ki. Ugyanis rajta kívül nem volt más aktív unikornis (kivéve azt, amelyik őt jött megölni, dehát az gyakorlatilag nem volt más, mint egy ideiglenes karakter, aminek a célja szerintem a Biti felpezsdítése volt).

Csak ennyit akartam mondani, választ nem várok, a véleményem nem fog változni. Teljes mértékben jogodban állt törölni az unikornisokat és nem beengedni többet, még el is fogadtam volna, hogy valójában azt tartod szem előtt, hogy mi a jó a Bitinek, ám ahogy közvetlenül ezek után visszaengedted Ariát, azt mutatja, hogy lesz*rod te a Bitit, és csak egy diszkrimináns hipokrita vagy, aki valahogy hatalmat szerzett.

Rezrex out.

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4639 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.05.01, 17:39

Janikanak igaza van, ez a szokasos eves karbantartas volt, ahol az 5-6 honapja be nem lepett karakterek torlesre kerulnek.

Janika

Janika

Terália Vajákosa

• Fórumita
  • 1995 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.30, 19:03

MInden évben ( április -május) van a programban egy autómatikus "tisztogatás". Ez az inaktív három hónapnál régebb óta be nem lépett karaktereket törli. Ilyenkor sajnos az adott klán felülete "elvész" ha a klánvezér volt pont inaktív. Ilyenkor csinálunk BOT-okat és klánvezérnek állítjuk be majd az adott klánból kiválasztunk egy lehetséges klánvezért ( általában a legaktívabb személyt, vagy ki szerepjátékos szempontból alkalmas rá vagy pusztán elvállalja), s átállítjuk őt vezérnek. Ezután ismát müxik minden rendesen. Ha nem megy a dolog dobj rám egy privátot Mad és a napokban meg fogom csinálni.

ui.: a napokban tág értelmezés mert az hetedikéig nem nagyon leszek aktív gép előtt, de legkéspbb akkor megcsinálom.
ui.2: A BOT-okat kell lejelenteni BePénél, hogy álíltsa be klánvezérnek őket. Utánna a mod be tud velük lépni és át tudja ruházni a vezéri titulust.

Módosította Janika: 2012.04.30, 19:04

talian

talian

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 79 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.04.30, 17:44

Gondolom a szokásos évi tisztogatás volt. Nem emlékszem, hogy ezt mod is tudja orvosolni, vagy BePének kellett szólni. ^^'

naissa

naissa

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 186 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.04.30, 17:25

Az Amazonok klánjának is eltűnt a felülete. Meg az Elit testőröknek is. Szóval több helyen van ez a kis bug.

Vica_

Vica_

A Sötétség hírnöke

• Fórumita
  • 298 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.30, 17:17

Vica, ezeddig összesen egy darab karaktert töröltem és az nem volt klánvezér, miért, kik tűntek el?

Nem tudok pontos neveket, csak, hogy egyes klánokból valószínűleg törlődtek a klánvezérek. Pl. a papok, illuzionisták, orgyilkosok klánját nem lehet megnézni (biztos van több, most hirtelen ezek jutottak eszembe).

Lehet, akkor automatikusan törlődtek, mert egy ideje nem léptek be rájuk? Lehetne ezt valahogy orvosolni?

Madfox

Madfox

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.30, 17:13

Madfox!

Nem tudom, Te kezdtél-e tisztogatásba, vagy valami más ok alapján törlődött sok karakter, csak szeretném felhívni a figyelmedet arra, hogy ha valahol egy klánvezér törlődik, akkor az adott klán oldala többé nem behozható.
Így ez leginkább kérés lenne - ezeknél a klánoknál állítanál be új klánvezéreket (Seru anno random karikat regelt erre a problémára, de épp aktuálisan aktív játékosokat nevezel ki, az is jó szerintem).

Előre is köszi!

Bepe. Rendben, értettem. Junius elsejéig akkor nem kezdek semmibe.

Vica, ezeddig összesen egy darab karaktert töröltem és az nem volt klánvezér, miért, kik tűntek el?

Módosította Madfox: 2012.04.30, 17:13

Vica_

Vica_

A Sötétség hírnöke

• Fórumita
  • 298 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.30, 13:46

Madfox!

Nem tudom, Te kezdtél-e tisztogatásba, vagy valami más ok alapján törlődött sok karakter, csak szeretném felhívni a figyelmedet arra, hogy ha valahol egy klánvezér törlődik, akkor az adott klán oldala többé nem behozható.
Így ez leginkább kérés lenne - ezeknél a klánoknál állítanál be új klánvezéreket (Seru anno random karikat regelt erre a problémára, de épp aktuálisan aktív játékosokat nevezel ki, az is jó szerintem).

Előre is köszi!

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4639 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.30, 08:27

/Madfox, elnezest kerek elore is, ha felulbiralom barmilyen szandekodat, de ugy gondolom most kell ide irnom.../

Ha jol latom az a problema gyokere, hogy egy faj, amelyet amugy sem lett volna szabad a jatekba engedni, nem lesz tobbe a jatekban es ez valamennyi turelmi idovel visszafele is ervenyesitve lesz.

Admini donteskent hadd egyszerusitsem akkor a dolgokat:
- mely lehiggadas javasolt, minden forumos beiras es jatek elott, akar naponta tobbszor is.
- amikor egymassal nem egy `ligaban` levo karakterek kerulnek ossze, akkor utana leginkabb a moderator sziv. kulonosen akkor, ha ezek jatekosai keptelenek megoldani a koztuk felmerulo nezeteltereseket. ez mindenkepp kerulendo, ha kell, akkor a szabalyok modositasaval.
- kiegeszitettem a regisztracios szabalyzatot a jatekban, mostantol ez mukodik.

Madfox: jun 1-ig kerlek hadd maradjanak ezek a karakterek a jatekban, addig pontositsuk majd az utana ervenyes szabalyokat.

Koszonom a turelmet.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]