Ugrás tartalomhoz

Kérdezz-felelek

• Válasz írásához lépj be
200 hozzászólás érkezett eddig

amarneum

amarneum

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.10.10, 16:58

sziasztok,

amatőr írói fórumot keresnék, leginkább scifi témában. elég sokat gugliztam már, de nem nagyon sikerült, és nem tudom, merre induljak el, ahol kaphatok tényleges segítséget.

köszi előre is!

Gregorius

Gregorius

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 592 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.14, 18:48

Van valakinek ötlete hol-kitől lehet haiku írást elsajátítani?

Lombardo

Lombardo

Újdonsült fórumozó

• Banned
  • 34 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.10.12, 07:54

Írással kapcsolatos jogi kérdést tennék fel. Gondolom mivel több kiadó részéről is van jelen szakértő (aki ha más nem kapcsolatba tud lépni kiadója jogi kollégájával egy rövid kérdés erejéig) tudtok majd válaszolni.

Felmerült az az elmélei kérdés, hogy ha egy magánszemély megír egy részletes önéletrajzi regényt, vagy egy "szemelvények életemből" című és témájú művet, akkor kell-e azon harmadik személyek engedélye akikről (részletes) említést tesz a művében?

Tehát ha olyan eseménekről ír teljes részletességgel, amelyekben más valós személek is szerepelnek, és a szereplőket valós névvel ellátva teljes néven (vezeték és keresztnév) említi (meg persze akár a helyszíneket is pontosan említi és más adatokat amik alapján a szereplők könnyen beazonosíhatók bárki, vagy ha más nem hozzátartozók, kollégák, stb. által), és ermészetesen nem feltétlen előnyös helyzetben, vagy esetleg olyanban ami ha rokonok, ismerősök, munkaadó, stb. olvas akkor bizonyosan kára származik, akkor egy személy megírhat-e olyan történéseket, melyeknek részese, tanúja volt, az abban résztvevők valódi nevével és a örténések minden részletével melyről tudomása van, vagy ehhez a szereplők engedélye szükséges?

A szereplők részére tartozik kártérítési felelőséggel, ha azokat anyagi, erkölcsi, stb. kár éri az általuk egyébként megtett cselekmények, kimondottak, stb. írásba foglalása és kiadása esetén? (Fontos, hogy a leírtak 100%-ig a tényeket írják le, semmi kitaláció, azaz sem rágalmazásról, sem hamis tények állításáról nincs szó.)

A kérdés teljesen hipotetikus, de mivel érdekesnek találom, kiváncsi vagyok a válaszra. Az esetleges válaszban mindenképp írjátok le, hogy a válasz mennyire megbízható (vélemény, saját tapasztala, ügyvédi állásfoglalás, stb.).

Köszönet minden válaszadónak!

husi018

husi018

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.03.28, 19:42

Kedves Fórumozók!

Hatalmas segítséget szeretnék kérni. Végzős vagyok a főiskolán, és így engem is elért egy pár hónapja a szakdolgozat készítés hulláma. Munkám nagy része már a végén jár, melynek utolsó állomása a kérdőívem.

Témám: „Jókai Mór: „A kőszívű ember fiai” című regénye és megfilmesítése hogyan hat a 13 és 17 éves korosztályra
Amint a címből is látszik, mindenképpen olyan embereket keresek, akik olvasták a könyvet, vagy látták a filmet, vagy mindkettő.
A korosztályoknál is CSAK EZT A KÉT CSOPORTOT TUDOM ELFOGADNI, akik a témacímben is szerepelnek (természetesen +- egy év mindkét korban megengedett)

Megkérem tehát, hogy akinek ebben a korcsoportban van ismerőse (vagy ő maga kitölti), barátja, gyermeke, unokája, gyermeke barátai stb... az küldje el neki a linket!
A kérdőív kitöltése kb. 10 percet vesz igénybe, de nekem nagyon nagy segítség lenne!
Tehát aki nem tudja kitölteni, vagy kitöltés után terjessze!

A kérdőív az alábbi linken elérhető:

http://www.kerdoivem.hu/kerdoiv/317533597/

Nagyon szépen köszönöm előre is!

Alexandra

_winnetouentertainment (NPC/NJK)

_winnetouentertainment (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.10.20, 18:29

Nehéz egy ilyen bejegyzést elkezdeni, hát én így tettem meg. :-p
Nem biztos, hogy jó helyre írom, de nehezen igazodom ki ezen a fórumon. Mindegy. Bocs.
Szóval biztos sok amatőr filmes csoportosulás van, amiről tudunk és amiről nem, mi itt egy darab vagyunk. És azon filóztunk, hogy vajon vannak-e olyan lelkes vállalkozók, akik szeretnék megfilmesíteni az írásukat, mert olyan nagyon remekbe szabott lett?
Ez nem reklám, inkább filozófiai jellegű kérdés.
Linket nem is rakok ki, hiszen aki akar, megtalál.

Engem most csak a kérdésre adott válasz érdekel. :-D

Mart

Mart

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 70 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.08, 10:51

Egy kérdés MINDENKIHEZ (tehát bárki aki értelmes választ tud adni jelezzen U2Uban)

Hol fordul elő az isteni seregek vezére ill a halál mestere kifejezés?

Fontos lenne ezt megtudnom...

_vépé (NPC/NJK)

_vépé (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.08.10, 12:51

Avenone, én a fantasya.hu-t tudom javasolni, azon belül is a novelláriumot, oda felteheted a novelláidat, a többiek pedig véleményezik, és fordítva. :) Amúgy én is szeretnék lassan belépni valamilyen írói körbe (internetesbe), de ha lehet, nem feltétlenül fantasybe. Valahol van még szabad hely?

Módosította vépé: 2007.08.10, 12:57

PJ_Montesano

PJ_Montesano

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 572 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.04.21, 14:24

Avenone, induló félben van egy írói kör, bár nem biztos, hogy az rpg.hu keretein belül fogjuk megvalósítani. A szomszéd témában (kávéházi beszélgetések) már írtam erről hsz-t, csak sajnos senki nem reagált rá :)
Egyébként tagokat is, vezetőt is (tapasztalt író személyében) egyaránt keresünk.

_Avenone (NPC/NJK)

_Avenone (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.04.20, 19:19

lehet,hogy már kérdezték,de most nem sok lelkierőm van végigolvasni az egészet, :)
szóval hogy lehet valahogy bejutni a negyedik körbe?

Sziasztok!

Indult új kör mostanság? Lehet még valahova csatlakozni? Kicsit unom, hogy a nagyvilágba írok, és többnyire nem tudom, jól csinálom-e. Tudtok segíteni?

Avenone

Hanna

Hanna

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.12.18, 16:43

Már megjelent fél éve... de ez nem az a fórum :titok:

_Tazman (NPC/NJK)

_Tazman (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.12.18, 16:26

Helló Mindenki!

Lenne egy kérdésem... és a Fórumon ezt a "részt" talátam legmegfelelőbbnek...

Kérdés: Nem tudja vki hogy Magyar országon mikor jelenik meg
R.A. Salvatore: Promise of the Witch-King cmű könyve?

Előre is köszi a választ...

PJ_Montesano

PJ_Montesano

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 572 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.11.12, 20:40

Ha már itt is akad néhány lelkes író, bemásolom ide JWP felhívását:

Sziasztok!
Volna itt valami. Pár haverral csinálunk már jó ideje (csúnya ez a csinálunk, inkább alkotunk  ) egy világot, és szívesen vennék olyan tollforgató emberek támogatását, akiknek esetleg elindítaná fantáziáját ez a világ, s hajlandó lenne ha kedve is van hozzá novellát írni a világra...
A honlap címe az aláírásomban található, az anyagok természetesen letölthetőek, várjuk a novellákat ha lenne kedvetek hozzá!
sziasztok
JWP

Szóval lehet írni novellát a mi kis világunkhoz (lásd az aláírásomban), kritikát biztosan fogtok kapni rá :buszke:

_Di'LunaKerum (NPC/NJK)

_Di'LunaKerum (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.11.05, 15:21

Sziasztok.

Én irói pályán futok, és vezettem egy kist létszámú (9+ én) csoportot.
Mivel ez a csoport sajnos megszűnt én magamra maradtam.
Azonban az irásomat még mindég fejleszteni szeretném.. és ezért csatlakoznék egy csoporthoz,ha lehet.

Nem tudtok valakit aki keres tagokat?
Mik a feltételek?

Előre is köszönöm a válszt.
Üdözletem.

Módosította Di'LunaKerum: 2006.11.05, 15:27

_Thomka (NPC/NJK)

_Thomka (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.09.22, 12:12

Hellósztok tudnátok segíteni nekem hogy hogyan kerssek író költő társakat :) mert itt elég nehéz :) meg hát kíváncsi vagyok menyire írok jól tehát valamiféle kis kritikai is kellene :D előre is köszi :D
jah és soha ne a külső alapján itélj :aboci:

_ColemanV (NPC/NJK)

_ColemanV (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.06.28, 23:39

ha érdekel most készítek egy "nem fantasy" típusú oldalt ahová feltölthetnél.. persze csak ha érdekel...
Mivel ez nem a reklám helye, csak küldj egy e-mailt a colemanv@freemail.hu címre a lap címéért.

ByE ! és sok sikert az íráshoz! :D

_shax (NPC/NJK)

_shax (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.06.28, 21:18

Hali!

Én még őszintén szólva nem jártam itt tüzetesebben.Hát most benéztem.
én is irogatok verseket novellákat, és szeretném feltölteni egyet-kettőt, de nem tudom hogy hogyan kell, ha egyánltalán lehet.
Segítenétek? :D

Pork

Pork

Necrophil

• Fórumita
  • 455 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.02.01, 18:09

Szerintem elküldheted fejezetenként a művet. Sok olyat látni a főoldalon, hogy XY c. mű Z. rész, szóval szerintem csak hajrá! ;)

_ColemanV (NPC/NJK)

_ColemanV (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.02.01, 17:54

Coleman:
Az impresszumot itt találod meg.

Köszi! :pirul:

Elolvastam az impresszumot, de ezzel ki is fújt az itteni tevékenységem... A munkám mellett csak folytatásosan, fejezetenként tudnám felküldeni a történeteimet, de ha jól értettem ilyesmit itt nem lehet.. Ez van. :)

Azért köszönöm a segítséget..

ByE! ;)

Pork

Pork

Necrophil

• Fórumita
  • 455 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.01.30, 08:10

Coleman:
Az impresszumot itt találod meg.

_ColemanV (NPC/NJK)

_ColemanV (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.01.29, 23:08

ÁÁÁÁ.... :cyber:

Becsavarodok!

Khmm :ugri: Elnézést az iménti kirohanásomért.
Tehát: A problémám a következő.
Mindössze harmadszorra járok az RPG-n és másodszor a fórumon, DE...
A legutóbbi kérdésemre azt a választ kaptam, hogy olvassam el az impresszumot. OK.. Megtenném, ha megtalálnám... De sajnos két egymást követő 16 órás műszak után kissé megviselt vagyok és a jelek szerint teljességgel alkalmatlan arra, hogy egy számomra ismeretlen felépítésű fórumban egy ici-pici feliratra vadásszak. :aboci:

Kérném valaki segítségét, amennyiben valaki érez magában elég türelmet, hogy eligazítson egy elcsigázott író-félét. :dilis:

Köszönöm.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]