Ugrás tartalomhoz

Kérdezz-felelek

• Válasz írásához lépj be
203 hozzászólás érkezett eddig

_Larkin (NPC/NJK)

_Larkin (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.09.11, 13:34

Szervusztok!

Jómagam is bekérezkednék, csak mondja el nekem valami, hogy hogyan/mit/mikor/milyen módon lehet!

Üdvözlet:

Larkin

Hirundinaceus

Hirundinaceus

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 20 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.09.09, 17:55

Üdv,

Herbie, ez mind szép meg jó, de attól a script5 már 17 vagy 18 főnél jár elvileg. Megbocsáss, de soknak tűnik. Ok, egy részük lemorzs, de akkor is, a "maradék" is sok.

Aki meg újonnan érkező gyanútlan jövevény idetéved, az nem nem új kör szervezésébe szeret kezdeni, hanem szépen bekéredzkedik a utolsó sorszámmal jelzettbe.

H.

Herbie

Herbie

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1119 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.09.03, 22:23

Üdv!

Ami azt illeti, egyelőre nem javaslom új fórum nyitását... az átszervezés éppen arra irányul, hogy ne legyen már ilyen, ezt szépen le is írtuk az új bevezető-bemutató szövegben.
Ha új kört akarsz szervezni, itt a fórumokon tudsz tagokat toborozni esetleg, utána pedig ajánlottabb egy levelezési lista létrehozása. A fórumokkal éppenséggel mindig is az volt a probléma, hgoy részben levelezési listaként funkcionáltak, annak meg nincs sok teteje. De ez is szépen le lett írva itt, az Írói alkotóműhelyek - hogyan szervezz írói kört? c. bevezetőben.
Érdemes azt átolvasni, és ha érdekel, a csatolt állományt átböngészni hozzá.

garw

garw

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 152 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.09.03, 21:58

Garw, perzse hogy igazad van, csak szerintem túl sokat vársz egy újonnan beeső valakitől :-)
Belülről minden egyszerűbb.

Ez aranyos, egész meghatódtam :)
Azt ne hidd már, hogy én vagyok valaki :(

p.s
de tényleg , ennyi a teendő
lécci Mr. Admin:
(RPG.HU Fórum > Általános Fórumok > Írói műhelyek > Társalgók > Scriptórium - Hatodik Kör )
ez nyilvános fórum lesz, de nagyon illetéktelen nem nagyon fog odatévedni

Oda egyenként beszól mindenki, aki szeretne csatlakozni
Valaki ezt összeírja,

Váltanak pár mondatot saját magukról, esetleges írói eléképzeléseikről, aztán ha lesznek négyen lehet feladaot kitalálni, vagy elkezdeni a scriptorium.rpg.hu - n lévőket
- azok azért praktikusabbak, mert van hozzájuk számos megoldási minta, ha eleinte gondot okozna egy téma megformálása:)

a levlista, a művek szétküldése, véleményezés pedig ráér, ha egyhónapos ciklusidővel operáltok

Módosította garw: 2003.09.03, 22:04

Calien

Calien

Bugyorbéli

• Fórumita
  • 1498 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.09.03, 05:18

Üdv!

hát igen, Hirundinaceus-nak igaza van. A kezdők nem biztos, hogy értenek egy kör szervezéséhez( köztük én ). Kellene valaki(k), aki megszervezi(k) az egészet. Jó lenne végre egy új kör, az én csatlakoznék.

További jó írást.

Csátok!

Hirundinaceus

Hirundinaceus

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 20 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.09.02, 14:46

Üdv,

Garw, perzse hogy igazad van, csak szerintem túl sokat vársz egy újonnan beeső valakitől :-)

Belülről minden egyszerűbb.

H.

garw

garw

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 152 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.08.31, 22:58

Hol jár vajon Raon hogy most már beindítsa végre a 6.-at ?

Szerintem nem kell ehhez Raon.
Két válalkozó szellemű emberke kell, az egyik ír egy adminnak, hogy szeretne új fórumot
(RPG.HU Fórum > Általános Fórumok > Írói műhelyek > Társalgók > Scriptórium - Hatodik Kör )
a másik csinál levlistát:)

Hirundinaceus

Hirundinaceus

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 20 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.08.27, 18:52

Meghajlás,

szép dolog ez hogy mindenki mennyen az 5. körbe, de a 20 körüli létszám ( még ha valahányan biztos gyorsan kikopnak is majdaz idők folyamán) akkor is túlzás!

Ha jön valaki akkor persze őt bunkóság volna eltanácsolni, de akkor is sokan vagyunk ott, attól tartok.

Hol jár vajon Raon hogy most már beindítsa végre a 6.-at ?

Hirun (egy jelentéktelen tag az 5.-ből)

Anthilia

Anthilia

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 282 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.08.26, 16:16

Ave!

Én is szeretném magam csiszolgatni kicsit...ha esetleg új kör indulna...és esetleg... szóval értitek!-vagy mégsem?

Üdv!

Thorin

Thorin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1774 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.08.25, 17:46

Nézd meg a társalgóban az 5. kört, lehet, hogy van még helyük, ha meg azt modnják már nem vállalnak, akkor szerez egy-két tagot még, és inditsd el a hatodikat.

_BrotherT (NPC/NJK)

_BrotherT (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.08.22, 06:25

Helló mindenkinek!

Nekem is olyan problémáim vannak, mint oly sok embernek itt. Én is szeretnék belépni egy körbe legyen az régi vagy új. Szeretnék többet tanulni az írás művészetéről és csiszolni a már meglévő tudásomat.

Ngabor

Ngabor

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 221 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.08.18, 07:24

Sziasztok!

Ha még nem kaptatok volna választ, akkor most megpróbálok én kreálni eggyet. Nálunk lesz egy kis átszervezés, és lehet, hogy lesz üresedés, de ez még nem biztos. A jövő hét elején további információkkal tudok majd szolgálni. Ha meg ne msikerül, akkor még mindíg indulhat egy újabb kör.

Sok szerencsét. :)

Calien

Calien

Bugyorbéli

• Fórumita
  • 1498 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.08.17, 05:02

Üdv!

Én is érdeklődnék, hogy van-e még hely egy régi körben, vagy indul-e egy új kör. Én is szivesen tanulnék, és csiszolnám magam, valamint jó lenne megismerni más írókat.

Viszlát.

_Verdigris (NPC/NJK)

_Verdigris (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.08.14, 13:55

Szervusztok,

én is szívesen beszállnék ebbe a mókába, Shaninéhoz hasonló, visszafogott ambíciókkal. Talán az lenne a legjobb, ha új kör indulna. Nem tudom, hogy van-e már elég jelentkező ehhez, mindenesetre engem is bele lehet számolni.

Ha nem indul új kör a közeljövőben, netán a működők létszámhiánnyal küzdenének, akkor szívesen venném, ha csatlakozhatnék.

Köszönöm.

Módosította Verdigris: 2003.08.14, 13:57

Shanin

Shanin

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 230 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.08.13, 16:18

Van meg olyan kor, ahova befer egy ember? Nem torok nagy iroi baberokra, csak jo lenne tanulnom egy keveset....

Herbie

Herbie

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1119 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.07.16, 22:41

Az átszervezésről itt is:

Az átalakítás főbb okai, címszavakban:

- A "scriptorium" mint tulajdonnév keveset mond az embereknek, az "írói műhely" annál többet;
- A Scriptorium társulat nem akarja kisajátítani magának a fórumokat, de mindenki szeretné, ha minél többen ismernék a munkájukat. Talán majd így...
- Az rpg.hu nevében is támogatjuk, hogy az egyes körök belső, magánlevelezésüket levlistán folytassák. Levlistát létrehozni percek kérdése manapság az interneten.
- Nem szeretnénk, ha egy külső szemlélő a számok (második kör, harmadik kör, stb.) alapján rangsorolná az írói köröket (mivel rangsort fölállítani nem is lenne etikus), ezért mindenkit arra bátorítunk, hogy valami semlegesebb, esetleg beszédesebb nevet válasszon - persze nem kell túlzásokba esni a névadás kapcsán, egyik irányban sem.

- Az rpg.hu továbbra is helyet biztosít a témáknak és az írásoknak is: amennyiben az szerintetek megüti a saját mércéteket (és az rpg.hu-ét is). Ha szeretnétek, hogy az általatok jónak ítélt novellák megjelenjenek, küldjétek el a novella@rpg.hu címre. lásd még az rpg.hu Impresszumát.

- Ha kérdésetek van, U2U-n, emailben, vagy a fórumokon tegyétek föl és ahogy időnk/erőnk engedi, igyekszünk válaszolni rá.

Raon

Raon

Révész

• Fórumita
  • 713 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.28, 07:41

Finrod, a kollégák jól mondják. :-)
A részletesebb válasz megy mailban.

borúra derű,
...

Pampalini

Pampalini

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 170 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.27, 15:12

Hi!

Finrod: az Ötödik körben van még hely. Szerintem szívesen látnak.

Üdv

Thorin

Thorin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1774 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.27, 15:07

Viszonylag könnyű jelentkezni, bemész az egyik kör topicjába, és jelzed, hogy jelentkezni akarsz.
Ertelemszerűen a legnagyobb számű körben van a legjobb esélyed, met az a legkésőbb indult, így még lehetnek benne helyek. Ez most az ötödik kör.
Ha valami véletlen folytán már azt mondanák, hogy Ők bizonybeteltek, akkor megpróbálhatod még a negyediket is, bár nem biztos ott a siker. A többit nem érdemes ezzel zargatnod, nem valószínű, hogy van még hely...
Ha seholsem találnál helyet, akkor sincs semmi gond, legfeljebb megalakítod a hatodik kört.

Finrod

Finrod

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 426 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.27, 14:40

Salve amici!

Kedves Scriptoriumosok! Egy nagy kérdéssel fordulnék felétek, minthogy szeretek nagy kérdéseket feltenni, ez pedig így szlna:

Már kldtem Raonnak egy e-mailt, de azért ide is beírok, merthogy kedvesebbnél kedvesebb ismerőseim :) meséltek nekem a forum viselt dolgairol, és el kell mondanom, nekem is nagyon megtetszett az ötlet, ugyhogy fogtam magam, és és elhatároztam, h megkérdem, hogyan lehet jelentkezni? És h melyik körbe kell, vagy lehet ezt megtenni? Vagy én is dönthetek arrl, melyikbe szeretnék menni? Jajj, sok a kérdés, ... :ize: No, dv mindenkinek, vároma válaszáradatot :D

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]