Ugrás tartalomhoz

Halálos iramban (Fast and Furious) filmek

• Válasz írásához lépj be
84 hozzászólás érkezett eddig

Poison

Poison

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 740 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.13, 22:32

Jah, az Eclipse blokkja alkalamas a dologra. :titok:

Amúgy tudja vki, hogy ez mi meg hogy....? (The Fast & the Furious: London Pursuit) --->

http://www.bmwteam.net/board/uploads/post-...-1206215899.jpg

Fonky_Family

Fonky_Family

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2030 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.12, 15:30

Még mindig egy zöld Eclipse a legjobb, kis narancs beütéssel. Ilyen kocsim volt Pro Streetben és a végéig megállta a helyét, persze agyon volt tuningolva. :)

Poison

Poison

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 740 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.12, 13:16

Hm, a Supra-ról úgy tudtam, nem rég volt pályás tesztje már... persze az eladás megkezdése egy másik dolog... Az S2000 gyártása is nem rég állt le... :nuke: Viszont van azért... készülődik az új Eclipse (az EVO X és a GT-R nyomán 'nyitott' első résszel, de minek...), 2009-ben adják ki itt a Mazdánál a facelift-elt RX-8-at, MX-5-öt. Kemény lett a Focus RS (sok olyan ismerősöm is rábólintott, akik szerint csak az RWD-s kocsikat kéne autónak nevezni... :felvon: ), Lexus-tól is jön egy kifejezetten sportgép és a Lotus is épít egy klasszikusabb vasat, felhagyva a 'legyen minél könnyebb és kisebb' stílussal.

Amire nagyon kíváncsi vagyok; egy naptárban 2010-re volt kiírva...: RX-7 (!) :felvon: :felvon:

A Type-R széria annyira sosem győzött meg, bár voltak jó pillanatai - és igen, főleg a mostani típusoknál nem nagyon van értelme alkalmazni. Új Civic Type-R, ahhh... :) :) Vhogy nem voltak olyan komolyak, mint pl. a Lancer --> EVO vagy Subaru Sti fejlesztés.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.12, 10:32

Új :) ? A GT-R és a Z kivételével szinte már minden japán sportautó elhullott. Nincs (és jó darabig nem is lesz...) NSX, Supra. A sportos autók is nagyon megfogyatkoztak (MR-2, Celica, a Type-R sorozat is puhult...).

Apropó M3. Látta valaki azt a német filmet, azt hiszem Padlógáz a címe. Hogy az mennyire ratyi :) .

Poison

Poison

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 740 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.11, 23:53

Hm, érdekes 5let lenne a Lancer coupé... Olyasmi ugrik be, mint mondjuk vmi M3-szerű gép...
A Mitsubishi-nek is kellene talán fejlesztenie ilyesmit, hasonlóan a többi céghez, akik a válság miatt több sportkocsit elevenítenek fel - mivel az ő vevőkörüket nem zavarja a pénzhiány... Új-új NSX, GT-R, Supra, Eclipse, 370Z... megmenteni nem fogja őket, de ezek szerint csak bíznak benne, hogy hoznak valamennyit... :)

Rodrigez, igen... de neten is ez van. Pont ma kellett gyűjtenem pár képet ilyen téren, gondoltam beírom, h F&F4... kazal kép, mindenhol a négyes van: Vin, Walker, a Mia-t játszó csaj és Rodrigez (!!!).... :) Nem semmi... Gal Gadot-ról bezzeg alig jön be ennél a keresésnél... :D :D :D :cool:

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.11, 15:53

EVO: korrekt :) . Ugyebár Imprezából készült kupé (a 2001 előtti verzióból), annak jól állt :) . Kíváncsi lennék a Lancernek milyen :D .

Hétvégén voltunk moziban és ki volt téve egy F&F plakát. Jót mosolyogtam, hogy Rodrigez arca ott virít rajta. Most komolyan...
Spoiler

Poison

Poison

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 740 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.08, 14:53

Valóban csinos az Eclipse... :)

Dekszter:

Nem CSAK neked mondtam... :aboci: Igen, nem rég hordozgatták a Supra-t, piros RX-7-et és a rózsaszín S2000-et. Replikákból nincs hiány... egyrészt a filmhez is kellett jópár, és magánszemélyek is koppintották a filmek gépeit (zöld Eclipse az utóbbi pesti kiállításon, 'aranyszín' Supra fekete AMG felnikkel...).

Az EVO-kat csípem meg elismerem, iszonyúan komoly gépek. Arról van szó, hogy nekem a top kategóriában és stílusban inkább a két ajtós/kupé változatok jönnek be. :P

Fonky_Family

Fonky_Family

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2030 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.08, 10:27

A legszebb az Eclipse. :)

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.08, 10:17

Az első rész Supra-ja nem is a filmhez lett kialakítva, hanem 'felhasználtak' egy kész magán tervezést... a Carstyling-on utána lehet keresni az adatlapjának (pontos leírás a módosításokról... vagy fél éve néztem, elég durva... :D ). Az MK4 Supra mindenképp az egyik legjobb tuning-alap. :P

A nagy Supra fannak mondod :P ? Szerencsére nemrég élőben is volt hozzá szerencsém (bár tippem szerint profi replika volt) az egyik pesti tuning autó kiállításon :aaaaa: .

Látom az EVO-k nem hatottak meg :rohog: . Pedig a Tokyo Drift egyik( :D ) legjobb jelenetének a főszereplője pont az átalakított (RWD) EVO VIII => az üldözés, amiben Han meghal ( :) ) az EVO lenyom egy brutál csúszást a város közepén emberek százai között :) .

Poison

Poison

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 740 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.07, 21:32

Úgy tudom, az új GT-R formája a Cv érték minimalizálásának 'esett áldozatul'... és ha jól tudom, menetteljesítményt tekintve meg is lett az eredménye, hiába nehéz a gép... :D

Az első rész Supra-ja nem is a filmhez lett kialakítva, hanem 'felhasználtak' egy kész magán tervezést... a Carstyling-on utána lehet keresni az adatlapjának (pontos leírás a módosításokról... vagy fél éve néztem, elég durva... :) ). Az MK4 Supra mindenképp az egyik legjobb tuning-alap. :)

A második rész gépei annyira nincsenek előttem, úgyhogy helyezés nélkül... :D

Veilside RX-7 (3. rész)... NSX-R (4.)... többrétegben fújt, 'gold' 350Z (3. rész)... Supra (1.)... RX-7 (1.)... és az Eclipse is kellemes kis gép volt (1.)

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.07, 10:35

Szerencsétlen GTR-t most mindenhova odateszik, mint konkurens... Pedig a nagy technikai háttér ellenére (mondjuk ki) egy elhízott tehén. Bődületesen nehéz a maga 16, tonnájával. Ráadásul a "nagy előd" R32-33-34 mindg sokkal szebb nála.

Azért látszik, hogy a sok csicsa nem minden :) . Az első rész Suprája több díjat is nyert különböző tuning versenyeken - nekem a mai napig a legszebb autó a sorozatból.
A Skyline gyári külsejének én is örültem, bár egy kisebb felni talán szebben állt volna neki... amíg fel nem robbantották :) .

Hirtelen szépségverseny :D :
1. Toyota Supra (TF&TF)
2. Toyota Supra (2F2F)
3. Evolution VII (2F2F)
4. Evolution VIII (TF&TF:TD)
5. R34 GT-R (2F2F)
6. VeilSide RX-7 (TF&TF:TD)

A sor tetején tanyázna a 2 Fast 2 Furious Dodge Vipere, de mivel nagyon minimális idő jutott neki (az első sorozatban gyártott 2003-as Viper volt; a forgatás idejére sárgára volt festve), így kihagytam :P .

Jó lenne egy új rész, új rendező, régi szereplők, régi feeling... :D .

Poison

Poison

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 740 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.07, 07:37

GT-R... Több helyen úgy volt beharangozva, hogy az új változat lesz a filmben, ennek ellenére kb. 4 másodpercig szerepel, fényképen... :D

A külseje alapból valóban nem előnyös... De legalább nagyot tud menni.... :D

Megfigyelhető egyébként a kocsikon a 'fejlődés', kialakítást tekintve. Újranéztem az előző részeket és feltűnt, hogy a legelsőben 1-2 oldalmatricától alig volt több látványelem az autókon. Aztán jöttek a több színű festések, az airbrush, a harmadik részben pedig a több rétegű festés vagy a matt... Tetszett a negyedik részben, hogy ennek ellenére több kocsit meghagytak 'simán' (pl. kék Skyline), ezeket felesleges lett volna túldíszíteni. Jól nézett ki 1-1 gépen a felni peremek színre fújása (na jahh, legújabb divat... :) ), pl. a Mustang-nál a garázsban vagy a fehér Porsche-n... :)

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.06, 23:20

Én szerencsére full angolul néztem, egyetlen magyar szó nélkül :) .

De, hogy említsek(megint) pár pozitív dolgot:
*R34 GT-R és nem a rusnya új GTR
*Mia fekete NSX-e NAGYON brutál
*Firebird :)

A "Still a buster..." még mindig a best, utalva az első találkozásukra - Vincent hívta ugyebár "Buster"-nek.

Poison

Poison

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 740 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.06, 22:34

Igen. :P Nem is a színészi munkára gondoltam, hogy ezzel adják vissza a dolgot... A játék és a dialógusok szövege egyenesen gáz többször is... ;)
Továbbá a fordítók ismét alulmúlták önmagukat... :)
Gázfröccs... jah, ez most nem erről szólt...

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.06, 22:16

Szerintem egy ilyen kaliberű filmet nem a főszereplők színészi képességei ( :P sorry) fognak eladni - hiszen nem is ez volt a cél. Diesel neve nagyon nagy mágnes volt a förtelmes Tokyo bukása után.
Halálos iramot akart a nép... kapott is belőle valamennyit, de ez max. egy pici gázfröccs volt behúzott kézifékkel ;) .

Poison

Poison

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 740 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.06, 21:50

2x sikerült megnézni a filmet (szerencsére sok autómániás akad a környezetben... :P )...

Elsőre kissé csalódott voltam, mert jobban odavágósabb produkcióra számítottam - aztán gyorsan leesett, hogy itt (szerintem) az első részhez hasonlóan a hangsúly a két főszereplőn van, a történet szálain, az autózás szinte csak háttér. Csak mindez még az első résznél is erősebb. Legjobbak tényleg az utalások, 1-1 zene, pár felismerhető mozzanat. Másodjára jobban sikerült figyelni ezekre. ;)
Teljesen ellentéte a Tokyo-nak, ahol a story volt iszonyatosan bárgyú, de a japán szcéna és atmoszféra szerintem kb. a helyén volt... az ottani 'autós világ' volt a fő, itt meg fordítva, az 'csak' alap, amire építve van...

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.04.12, 10:07

Az imdb-re (mint azt tudjuk), nem mindig szabad támaszkodni. Kíváncsi vagyok, mennyi lesz a mostani érték, ha eléri azt a szavazat számot, mint amit a többiek ;) :punny: .
Ettől függetlenül Neked lehet a kedvenced természetesen :sor: . Szerintem lapos volt és egy autós filmtől elvárnék azért némi autós jelenetet is. Például egy olyan grandiózusat mint ami a 2F2F végén volt :-/ .

Fonky_Family

Fonky_Family

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2030 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.04.11, 20:45

Megnéztem a filmet.
Nekem nagyon bejött, az eddig legjobb rész. Ezt az imdb-s pontok is bizonyítják...
Vin Diesel nagyon ott volt.
Várom a folytatást.
8/10.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.04.09, 18:44

A kamionos jelenetben (F&F) a legnagyobb (nehéz választani...) ökörség, az az volt, hogy azt a bizonyos kanyart semmiképpen sem tudta volna bevenni. Az első rész (TF&TF) első, kamionos jelenetében is volt azért vetítés, de az mennyivel dögösebb volt :punny: .

A Tokyo driftben abszolút Han volt az egyetlen normális figura :D . Abból a rettenetből talán egy kezemen meg tudnám számolni a jó jeleneteket:
-Keiichi Tsuchiya horgászik
-Han "elkéri" a Skyline-os (R33) csajok telefonszámát
-Rendőrautó top speed vs. VeilSide RX-7

Tegnap megnéztem (sokadjára) 2F2F. Egyetlen képkockája többet ér, mint az egész Tokyo. Talán sokaknak Dominic a kedvenc, nálam mégis Brian a szimpatikusabb - elvégre japán autókat hajt szinte végig (Eclipse, Supra, 3000GT, R34 GTR, EVO VII, R34 GTR, WRX STi) :D . Az a Camaro/Charger kitérő elnézhető apróság.

Ha lesz folytatás - gondolom lesz -, akkor remélhetőleg a Brian/Dominic páros marad (vagy legalább az egyikük) és valaki olyan rendezi, aki nem csak a rommá törő autókkal akar villogni.

Still a buster...

Petvik

Petvik

Anonymus

• Fórumita
  • 244 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.04.09, 15:47

Sajnos egyet kell értenem Dekszterrel...hát jobbat vártam minden téren. Az előzetesben is benne lévő tartálykocsis CGI-s baromság után azthittem nem fogják tovább erőltetni ezt a dolgot, de sajnos Justin Lin nem így gondolta...
Spoiler

Én is inkább maradok az 1-2 résznél...

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]