Ugrás tartalomhoz

Fotó

MAGUS regények

• Válasz írásához lépj be
1983 hozzászólás érkezett eddig

Diocletianus

Diocletianus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1381 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.09, 13:03

Tegnap voltam egy Libriben, ott is egyetlen egy MAGUS-kötetből (nem enyém) volt két példány. :-(

morgorito: korrekt, köszönöm!

Üdv:

D.

morgorito

morgorito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 325 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.08, 13:29

Könyvesbolt:

Libriben én is látok mindig, a mennyiség mondjuk 6-7 regény több darabtól, 1 regény 2-3 darabig tud változni.

Mivel gyakorlatilag csak két-három hétvégenként vagyok az országban, nekem kényelmes a személyes könyvvétel, mert a külföldre való magyar kiszállítással szemben vannak aggályaim :D .

Dio:

Röviden, szpojler nélkül, a "főhős" és szerelmének a karaktere nem volt túl érdekes.

Részletesen:

Spoiler

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1153 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.08, 08:21

Diocletianus: A legtöbben, de nem abban amelyikben én voltam. Mindegy, a jövő héten úgyis Budapesten járok, megveszem a DV boltjában, ott úgyis kedvezménnyel adják. :)

Diocletianus

Diocletianus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1381 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.07, 12:51

Kaloz: úgy látom, a Libri legtöbb boltjában még van belőle legalább egy darab.

Személyesen nyilván sajnálom, hogy nem árulják a regényeimet szélesebb körben (az én lakásomhoz legközelebb eső, és - egyébként viszonylag nagy - könyvesboltban sem lehet kapni csak régebbi, pár évvel ezelőtti DV-könyveket, közöttük alig néhány MAGUS-t - és egyik sem az enyém), ugyanakkor megértem a kiadót is, hogy nem ad át könyvet olyan terjesztőnek, amelyik nem (vagy csak nagyon megkésve) fizet. Az Alexandra csődje után indokoltnak tűnik az óvatosság.

Üdv:

D.

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1153 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.07, 10:56

Gkar: Ahhoz képest egy darab mégiscsak ott maradt valahogy. (Szemeztem vele, de egy novelláért nem veszek könyvet.) Meg is rendelhetném akár, viszont a kellemetlen tapasztalatok miatt csak olyan könyvért fizetek amit megnéztem.

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 400 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.07, 09:59

Kaloz:

A könyvesboltoknál marad a könyv árának nagy része ezért inkább csak saját maguk árulják (webshop 2-3 saját bolt). A DV kommunikációja szerint így jobban megéri nekik, lehet hogy kevesebb könyvet adnak el,  de az eladásokból fixen megkapják a pénzt. Meg őszintén szólva a könyvkiadás az már csak amolyan mellékes üzletág nekik  (magus-ról nem is beszélve)

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1153 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.07, 09:04

A sok dicséret láttán mentem egy kört a városban. Három könyvesbolt van ahol fantasy-t is árulnak, ebből az egyikben láttam egy darab(!) magus-t. Most nem tudom eldönteni, hogy a DV üzletpolitikája ilyen rossz (mert nincs) vagy ilyen jó (mert elkapkodták). :P

Módosította Kaloz: 2019.06.07, 09:04

Diocletianus

Diocletianus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1381 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.06, 21:49

morgorito: köszönöm szépen a visszajelzést, örülök, hogy tetszett.

Megkérdezhetem, hogy mi volt az, ami a Kígyószívben neked jobban bejött?

Köszönöm:

D.

morgorito

morgorito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 325 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.05, 21:52

Naszóval, Szörnyek családja. Régóta megvolt a könyv, de most volt időm csak szemlézni.

Rövid verzió: Jó lett, habár nekem a Kígyószív jobban bejött. Szerencsére nem volt nagyon szent tehén, és sikerült nem nagyon elmenni a számomra kényelmetlenül epikus irányába. Összességében szolid 7/10. Várom a következőt. Mindenképpen szülessenek ilyen jó minőségű regények, mint olyan "világ leíró könyv" szerű agymenések. Ha lesz még pár ilyen, lehet még ajánlani is fogom tudni a MAGUS irodalom egyik írójának minden kötetét :) .

Spojleres vélemény:

Spoiler

Diocletianus

Diocletianus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1381 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.30, 19:24

A dedikálás ugyan kimaradt, de tegnapelőtt megvettem a "Szörnyek családja" c. regényt, remek darab, jól sikerült. :hc:

(Amennyiben ilyen színvonalon futna a "kánoni" regények többi darabja is, éreznék reményt arra, hogy a magusba érdemes lenne belefeccölni időt és erőforrást -bár ez itt már kissé OFF.)

Köszönöm szépen, örülök, hogy tetszett.  :buli:

Üdv:

D.

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1153 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.30, 16:05

Orastes: Még lehet, ha ennyi író lesz továbbra is.

Kukac: Nem volt ez is megpusztulva a fórummal együtt? Meg még régen is sok panasz volt rá, mert csak ritkán frissült, és a fórumon is a fészbukos oldalt ajánlgatták az érdeklődőknek. Ahol viszont jóformán csak társasjátékokról van szó. Na mindegy, ha lesz olyan amit érdemes elolvasni, akkor remélhetőleg úgyis lesz róla cikk, ha meg nem, akkor talán jobb is ha nem tudok róla. :)

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 862 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.30, 12:36

Orastes: Ezt csak úgy általában írod, vagy jelent már meg valami idén is? (Kicsit el vagyok maradva a hírekkel, de csakazértse fogom tetszikelni a DV oldalát a fészbukon.)

Nem kell regisztrálni fészen, van saját oldaluk is, és ha nem vagy annyira béna mint én, rögtön sikerül megjelenés szerint sorba rendezni: 

http://www.deltavision.hu/konyvek/delta-vision/magus/?dir=desc&order=megjelenes

Idén még nem jelent meg semmi, tavaly 4 kötet is megjelent (Illetve, egy fél Krán, egy új novella, egy "világleírás" és az említett regény.), ha megnézed az értékeléseket (akár az oldalon, akár általánosságban) Dio írásai szinte mindenhol pozitív fogadtatásban részesülnek.

Módosította kukac: 2019.04.30, 12:36

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6202 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.30, 12:31

Kaloz, arra utaltam, hogy Dio kolléga munkái jók, láttam ugyan mást is, ami mostani, de azt nem vettem meg.

Ha a Dio által belőtt szint lenne az átlag, elégedett lennék, ez minden.

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1153 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.30, 12:21

Orastes: Ezt csak úgy általában írod, vagy jelent már meg valami idén is? (Kicsit el vagyok maradva a hírekkel, de csakazértse fogom tetszikelni a DV oldalát a fészbukon.)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6202 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.30, 10:30

A dedikálás ugyan kimaradt, de tegnapelőtt megvettem a "Szörnyek családja" c. regényt, remek darab, jól sikerült. :hc:

(Amennyiben ilyen színvonalon futna a "kánoni" regények többi darabja is, éreznék reményt arra, hogy a magusba érdemes lenne belefeccölni időt és erőforrást -bár ez itt már kissé OFF.)

Diocletianus

Diocletianus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1381 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.18, 20:12

Sziasztok!

Érdeklődőknek: április 27-én, szombaton 13:30-tól 15:00-ig dedikálok a Könyvfesztiválon (Millenáris, B53-as stand).

Üdv:

D.

alias

Malcolm J. Hunt

Diocletianus

Diocletianus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1381 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.19, 21:11

Köszönöm szépen a méltatást, örülök, hogy tetszett.

Üdv:

D.

hurka

hurka

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 33 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.17, 09:23

Szörnyek családja:

Az író előző regényei is tetszettek, és mivel olvastam, hogy ez a legutóbbi mindegyiket túlszárnyalja, ezért gyorsan meg is rendeltem a deltánál, két nap alatt ki is olvastam munka után, nem bírtam letenni : )

Szeretem az olyan regényeket, ahol nem Tien Nan Gorduinok oldalak meg fél kézzel mindent, és az író pont jól ábrázolja a szereplőket, a motivációikat, a személyiségüket, hogy a sok sok kisemberből és történetük a végén „epikus” és nagy horderejű események alakuljanak ki. Mindig izgulva vártam, hogy merre vezet a történet, pont annyit adagol, ami még intenzíven fenntartja az érdeklődést. Puhatolózik a lehetséges megoldások felé, mintha tényleg ő is benne lenne a regényben, itt-ott megvillantva Ynev világát. 

Nagyon tetszik, hogy felfedezhetőek a szabálykönyvekben szereplő varázslatok/világképek is, és nagyon jól elegyíti az írói szabadság adta lehetőségekkel, hogy még egy egyszerű távoli üzenetváltás is nagyon jól meg van magyarázva, hogy miért nem lehetséges. A tájak, városok ahova a szereplők eljutnak, élővé válnak, vagy az ősi épületek, amik a jelenkor által megvalósíthatatlan módon lettek építve. Jól egyensúlyoz az ilyen „szabályok” között, Sáfár karaktere is zseniális. Nincs leírva sehol, hogy nem lehet ilyen karakter, mégsem jutott eszébe eddig senkinek, de neki igen : )

Egy pillanatig sem merült fel bennem, hogy ezek a momentumok, jelenetek, karakterek túl lennének erőltetve, tökéletesen belesimult az általam kedvelt Ynevi világképbe (ami ugye mindenkinek más). Azt hiszem nagyon jól ráérzett erre, nem akar homlokegyenest ellenkező irányba menni, vagy „új” dolgokat beleerőltetni Ynevre az írói szabadság jogán, hanem a meglévő korántsem tökéletes alkotóelemek csinosítgatásával és csiszolásával egy igazi gyémántot rak le az asztalra. Zseniális, várom a következő munkát, akármi is legyen, ha Ynevről szól, megveszem. : )

Ha nagyon kötözködni akarnék, akkor mondanám, hogy a „jó” oldal varázslatait jobban ki lehetne aknázni

Spoiler
…de ez szemernyit sem von el a regény élvezhetőségéből.

Diocletianus

Diocletianus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1381 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.06, 11:07

Szia! Távoli utalások szintjén igen.

Évekkel az Ifini éjszakák cselekménye után játszódik, nincs közvetlen kapcsolat közöttük. Egy karakter miatt az Acél és oroszlánnal közvetlenebb a kapcsolat, de egyik ismerete sem szükséges a Szörnyek családja megértéséhez.

Üdv:
D.

Fellegh

Fellegh

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 132 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.06, 10:34

Sziasztok!

A Szörnyek családja kapcsolódik valamilyen módon - akár csak utalások szintjén - az Ifini éjszakák és a Korona árnyékában sorozathoz? És a Korona árnyékában befejező kötetéről tud valaki valamit?

Köszi!

Fellegh

Módosította Fellegh: 2019.02.06, 10:36

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]