Ugrás tartalomhoz

Fotó

MAGUS regények

• Válasz írásához lépj be
1938 hozzászólás érkezett eddig

Fellegh

Fellegh

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 115 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.18, 10:01

Nekem Luis Saultól a Della bábjai tetszett nagyon. A Deltás könyvek közül pedig az Ifini éjszakák - Korona árnyékában sorozat és Malcolm J. Hunt könyvei. A Százháború jó, de rövid, a Merész álmok, sötét titkok 2 kötete nagyon vegyes, alig egy-két novellára emlékszem így 4 hónap távlatából. A Hit városa rendben volt, a Sziréndal csak félig (az első novella súlytalan, a 2. túlnyújtott, a 3-4. telitalálat). Azt már látni, hogy a Deltánál nagyon sokat dolgoznak egy-egy könyvön, de a pályázatos novellagyűjtemények nem ütik meg sajnos a szintet (legalábbis nálam).

anarion

anarion

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 769 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.07, 09:28

Évek óta nem olvastam m.a.g.u.s regényt.

A régi klasszikuson szocializálódtam (Halál havában, Észak Lángjai, Renegát, Acél és Oroszlán, Korona és Kehely, Morgena könnyei), illetve anno elolvastam néhány novella gyűjteményt, aztán az utóbbi 15 évben a Keleti Szél és a Garmacor folytatáson kívül semmit. Persze, próbálkozások voltak, de az azóta megjelent könyvek nem tudtak lekötni, a sokszor újra kiadott, más szempontok szerint csoportosított novellák, illetve a régi regények átdolgozott, bővíttet, aztán újra bővített meg újra javított stb... változatai már nem tudtak tűzbe hozni.

Nemrég viszont ajánlották nekem Luis Saultól a Boszorkányhadúr című könyvet, ami még a TUAN korszakban jelent meg. Elolvastam... és tetszett. Persze, vannak hibái, főleg az elején, ahol mintha a Toron kiegészítőn kellett volna átrágnom magam, ráadásul még a régi, klasszikusokat időző szószedet is hiányzott a könyv végéről, Azonban azt kell mondanom, hogy hangulatában és stílusában (ez utóbbira gondolom törekedett is az író), ez állt legközelebb a régi klasszikusokhoz, és még a történet is lekötött, izgalmas volt.

Úgyhogy, el is döntöttem, próbát teszek az író egy másik regényével, a Della bábjaival. Azután meglátjuk. Mindenesetre, az utóbbi időben ez az általam olvasott könyv volt az, ami visszaadta nekem azt a régi érzést, hogy m.a.g.u.s regényt olvasok.

Diocletianus

Diocletianus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1302 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.03, 13:34

Köszönöm szépen a visszajelzéseket, és örülök, hogy tetszett a könyv.

Ha valakit érdekel: jún. 10-én, az Ünnepi Könyvhéten (Vörösmarty tér, 98-as stand) 13:00-14:00 óra között dedikálok.  :cool:

Üdv:

D.

alias

Malcolm J. Hunt

AnatAkhan

AnatAkhan

Yllinori mortel

• Fórumita
  • 1611 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.15, 08:17

Nos, elolvastam a Kígyószívet,  és be kell valljam, hogy nagyon tetszett.

Nehéz spolier nélkül beszélni róla, szóval nagyjából kettő dolgot tudok kiemelni:

Tetszett Reag leírása. Tényleg úgy érződött, hogy ez egy olyan erőd amit szinte lehetetlen lerombolni, tele titkokkal amit még a lakói sem ismernek. 10/10.

Az orkok rivalizálása pedig tökéletes volt. Pontosan olyan amilyennek elképzeltem, habár be kell valljam, hogy az érdekes történet ellenére, a Holdimádók még mindig távol esnek a szívemtől. Az öregsámán egyértelműen nagyon el volt találva, viszont a portyázó nem igazán tetszett. Nem éreztem azt, hogy a személyisége oly sokat változtatott volna a cselekményen. 

Az Orwellánus lovag egy kicsit több személyiséggel rendelkezett, aminek az elemzésébe nem nagyon mennék bele, mert ugye az spolier, de az öregsámán ellopja a showt. Ettől függetlenül érdekes volt a nyomozási szál, ámbár nem volt túl meglepő az eredmény. Kicsit hajazott a klasszikus detektív történetekre. 

Összességében elégedett vagyok a regénnyel.

Hasonlóan tudok vélekedni. Magam is a héten végzek a könyvvel. Elsődlegesen azért fogtam kézbe, mert az RPG-ben épp orwellánus történetet mesélek, s sosem árt merítés, ötlet, gondolat a témában. Ettől függetlenül a regény hangulata megfogott, jók a leírások, tetszetős az orkok törzsösítése.

morgorito

morgorito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 167 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.06, 20:41

Nos, elolvastam a Kígyószívet,  és be kell valljam, hogy nagyon tetszett.

Nehéz spolier nélkül beszélni róla, szóval nagyjából kettő dolgot tudok kiemelni:

Tetszett Reag leírása. Tényleg úgy érződött, hogy ez egy olyan erőd amit szinte lehetetlen lerombolni, tele titkokkal amit még a lakói sem ismernek. 10/10.

Az orkok rivalizálása pedig tökéletes volt. Pontosan olyan amilyennek elképzeltem, habár be kell valljam, hogy az érdekes történet ellenére, a Holdimádók még mindig távol esnek a szívemtől. Az öregsámán egyértelműen nagyon el volt találva, viszont a portyázó nem igazán tetszett. Nem éreztem azt, hogy a személyisége oly sokat változtatott volna a cselekményen. 

Az Orwellánus lovag egy kicsit több személyiséggel rendelkezett, aminek az elemzésébe nem nagyon mennék bele, mert ugye az spolier, de az öregsámán ellopja a showt. Ettől függetlenül érdekes volt a nyomozási szál, ámbár nem volt túl meglepő az eredmény. Kicsit hajazott a klasszikus detektív történetekre. 

Összességében elégedett vagyok a regénnyel.

Diocletianus

Diocletianus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1302 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.03, 16:51

Cundior: örülök, hogy - hibája ;) ellenére - tetszett a Bosszúangyal.

Ha majd rászánod magad, érdekelne a véleményed a Kígyószívről is. (A hozzám eljutott - nem feltétlenül reprezentatív - vélemények alapján az olvasók többségének jobban tetszett a Kígyószív, mint a Bosszúangyal.)

Köszönöm a jókívánságot; igyekszem, írok, aztán majd meglátjuk...

Üdv:

D.

Cundior

Cundior

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 254 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.05.02, 13:34

Nos, a kezdeti sokk után (;)) a Bosszúangyal végére jutottam. Ha már sikerült megtalálnom a könyv egyetlen hibájátt és szóba is hoztam, illőnek látom, hogy megemlítsem: nagyon élveztem az olvasását, és mindenkinek ajánlom! Valóban ez volt a legnagyobb és egyetlen bajom a kötettel. :) Remélem jelenik meg még könyved a jövőben, bár a téma nem áll közel hozzám, de beszerzem a Kígyószívet is.

Sok sikert az íráshoz és köszönöm az élményt!

Kaloz

Kaloz

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.19, 07:22

Érdekes látni, így három év elteltével, hogy micsoda tervek voltak annakidején...

Diocletianus

Diocletianus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1302 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.18, 19:10

Cundior: mentegetőzhetnék azzal, hogy a szalah-ról nekem mindig Indy barátja jut eszembe a Frigyládából (tudom, az Sallah, de akkor is...), vagy azzal, hogy ez a Kornya-jelenet csípődött be: http://www.deltavision.hu/forum/viewtopic.php?pid=38065#p38065; de maradjunk inkább a figyelmetlenségnél.

Én örülni fogok, ha tényleg ez lesz a legnagyobb bajod a kötettel!  :csingcsung:

Annak meg már most örülök, hogy eddig tetszik. Köszönöm a visszajelzést!

Üdv:

D.

Módosította Diocletianus: 2017.04.18, 19:13

Cundior

Cundior

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 254 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.04.18, 11:09

Diocletianus, most olvasom a Bosszúangyalt, és bár még csak a nyitó novellánál tartok, eddig nagyon tetszik! Elég részletes és kifejező a stílusa, mégsem esik túlzásokba, a világot pedig hitelesen és érdekesen mutatja be, a M.A.G.U.S. könyvek közül ez egyértelműen a legjobbak közé tartozik. Viszont egy dolog borzasztóan zavar, ami most abba is hagyatta velem az olvasást, igaz csak ideiglenesen. Kockáztatva, hogy teljesen hülyének nézel, mivel egy nevetséges apróságba kötök bele, arra gondoltam mégis rákérdezek. A dzsaddal való kifejezetten hangulatos alkudozást olvastam és nem értem, mi az, hogy effendi? Miért nem szalah? Biztos velem van a baj, de ez teljesen kizökkentett a hangulatból. Van ennek valami oka, vagy csak figyelmetlenség?

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 5888 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.20, 22:23

Volt olyan is hogy Wendol, ami annyira titokzatos, hogy még GA sem tud róla semmit. :cool:

Diocletianus

Diocletianus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1302 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.20, 22:11

-Tiadlan = Kína
-Niare = Japán, csak nem a tengeren vannak
-Enoszuke = Japán a tengeren

(...)

Meg van egy rakás olyan hülyeség, ami már nem szerepel a magusban, pl Shimano-sivatag, nagy eséllyel szólak nekik, hogy ez az egyik legnagyobb léteső bringaalkatrész-gyártó.

Niare inkább Kína-Korea-Tibet vegyesfelvágott, Tiadlan meg az, amikor ez találkozik a Frank Birodalommal.

Mert az erv hercegségek meg inkább frank utódállamok, fejlett lovagkorban.

Himano sivatag most is van. Anno meg Hergol is Henkel volt...

:-)

Üdv:
D.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 5888 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.20, 19:45

Cundior, azért nem nehéz észrevenni a párhuzamokat a Föld országaival:

-Taba el Ibara = arabok

-Északi Hármak = Benelux államok

-Beriquel = Izland/Grönland

-Toron és kyrek = rómaiak és utódaik + nagyon sötét és menő francia/olasz keverék

-mindenféle nomádok = mongolok és társaik

-Shadon = franciák

-Tiadlan = Kína

-Niare = Japán, csak nem a tengeren vannak

-Enoszuke = Japán a tengeren

-Ilanor és Ilinnor = letelepedett nomádok, magyarok akár

-Gorvik = digók, Nápoly

-Krán = f***tuggya

Sorolhatnánk, de minek.

Meg van egy rakás olyan hülyeség, ami már nem szerepel a magusban, pl Shimano-sivatag, nagy eséllyel szólak nekik, hogy ez az egyik legnagyobb léteső bringaalkatrész-gyártó.

Kaloz

Kaloz

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.20, 18:37

Cundior: Alan O'Connor A halál hét arca című novellafüzérének (vagy mijének) egyike ott játszódik, de nem egy egetrengető olvasmány... Gáspár András kétes értékű állítása szerint pedig a magyarok és az írek legszimpatikusabb vonásait igyekeztek ötvözni az ilanoriakban.

Cundior

Cundior

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 254 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.01.20, 18:22

Értem mire célzol, de nincs igazad. Akkor ezek szerint, ha Sirenar érdekel, olvassam el a Szilmarillokat? Két különböző dolog, hogy valami mire alapul, és az, hogy mivé lesz Yneven.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3239 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.20, 17:12

Szerintem az Ilanor megalkotását inspiráló eredetet kutatva, nem kell olyan messzire mennünk. A fantázia világoktól eltávolodva, a valóságban élt és él a mai napig is egy dicső nép, kiknek kultúrája Ynevre került, és ha figyelmesen olvasod, számodra is egyértelmű lesz, kik azok. :)

Akkor viszont kissé okafogyottnak érzem a kérdést (vagy félreértettem a szándékod). :)

Cundior

Cundior

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 254 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.01.20, 14:31

Szerintem az Ilanor megalkotását inspiráló eredetet kutatva, nem kell olyan messzire mennünk. A fantázia világoktól eltávolodva, a valóságban élt és él a mai napig is egy dicső nép, kiknek kultúrája Ynevre került, és ha figyelmesen olvasod, számodra is egyértelmű lesz, kik azok. :)

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3239 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.20, 14:22

Cundior: tudom, hogy nem pont erre irányult a kérdésed, de én elővenném Rohan leírását, és kannibalizálnám. :) (Én sem ismerek inspiráló M* forrást Ilanorra).

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4997 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.20, 10:55

Sziasztok!

Csak egy gyors kérdés. Van regény vagy novella ami Ilanorban játszódik, vagy legalább részletesebben bemutat belőle valamit?

Illetve a szabálykönyveken és az északi szövetség nevű könyvön kívül, van valahol, valami leírás?

Nem rémlik olyan amiben releváns információ lenne. (két hold ugrik be, de kb egy istálló van ilanori földön..)

Cundior

Cundior

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 254 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.01.19, 19:32

Sziasztok!

Csak egy gyors kérdés. Van regény vagy novella ami Ilanorban játszódik, vagy legalább részletesebben bemutat belőle valamit?

Illetve a szabálykönyveken és az északi szövetség nevű könyvön kívül, van valahol, valami leírás?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]