Ugrás tartalomhoz

Fotó

MAGUS kérdések és válaszok

• Válasz írásához lépj be
5072 hozzászólás érkezett eddig

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6247 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 17:55

Tehát valójában az nem egy, hanem kapásból 36 képzettség. Gondolom, a többi is hasonló lehet, szóval az a 16 valójából sokkal több. Értem.

Nem, ezek egy-egy képzettségek, csak sokféleképpenn, lehet használnai őket.

A Lore-ok pedig olyanok, hogy van gyakorlati hasznuk is: ha éles helyzetben pl. valaki "monster lore" meglétével eltölt egy kört, akkor megtudhat a szörny gyenge pontjairól dolgokat, mert olvasta valami fóliánsban.

morgorito

morgorito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 435 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 16:03

Szerintem meg egyszerűen másra dob kultúrát egy famor meg egy navor.

Most akkor a képzettség ad tudsát, vagy a státusza a karakternek? Ha egy navor azt szeretné tudni, amit egy famor, mit kell tennie? Felvennie mégegyszer a képzettséget, csak "famorságra"? Azzal nem vagy előrébb, csak átnevezted a képzettséget, és így duplikáltad.

Ez egy speciális esete, ahol akár a kettő kultúra felvétele is indokolt lehet. Talán itt azzal járunk a legjobban, ha így teszünk, minthogy egy kivétel kedvéért hozzunk létre +1 kategóriát, amit máshol is alkalmazni kéne.

Szóval azért rendszerszinten erősen beljebb vagyunk szerintem. Ha meg Toronban játszunk, és "keverednek a társadalmi osztályok" akkor meg teljesen rendben is van, hogy a megkapott harmadik szintű kultúrájuk teljesen mást jelképez. 

Nem mintha pont ebből a képzettségből ne vésne fel egy világjáró karakter legalább párat, szóval a karakterlapokon se lesz szűkösebb a hely. Szerintem meglehetősen elegáns megoldás.

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5500 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 15:52

Tehát valójában az nem egy, hanem kapásból 36 képzettség. Gondolom, a többi is hasonló lehet, szóval az a 16 valójából sokkal több. Értem.

morgorito:

most csak erre:

Szerintem meg egyszerűen másra dob kultúrát egy famor meg egy navor.

Most akkor a képzettség ad tudsát, vagy a státusza a karakternek? Ha egy navor azt szeretné tudni, amit egy famor, mit kell tennie? Felvennie mégegyszer a képzettséget, csak "famorságra"? Azzal nem vagy előrébb, csak átnevezted a képzettséget, és így duplikáltad.

Módosította Dronner: Tegnap, 15:55

morgorito

morgorito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 435 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 15:52

Most elkezedhetném levezetni, hogy miért nem értek egyet minden egyes példáva

Ah, a jó öreg "majdnem mondtam valamit, de aztán mégse, de úgyse értenéd, így fogadd el, hogy igazam van".

Jönnek az ünnepek, szóval ha ez a szíved vágya, felőlem legyen:

Toron-Kultúra:

Hát, lelked rajta. Szerintem meg egyszerűen másra dob kultúrát egy famor meg egy navor. Az utóbbi nemesi udvarban arra dob, hogy ne csináljon olyat amiért nagyon nagy bajba kerül, a másik meg a "rendes" dolgokra. Ugye, a KM ismeri a karaktereket és a képzettségeket lehet szélesen értelmezni. Nem kell hogy a Kultúra mindig ugyanazt jelentse pontról pontra, főleg egy ilyen esetben.

Tehát még mindig nem látom, hogy miért hatalmas probléma, a dolgot kultúrával és egy másik politikai képzettséggel lefedni. Még Toron esetén se.

Esés:

Ezt tipikusan nem a harcművészetek részét képző "esés training"-re szokás dobatni, hanem a "leestél X méterről, de esetleg tudod tompítani az esést ha értesz hozzá" jellegű esetekre. Ami azért eléggé olyan dolog, amit a képzett akrobaták megtanulnak, a többi ember nem túl esélyesen (kivételektől eltekintve, de akkor ők meg miért is ne vehetnék fel ugyanúgy? Maximum tudjuk mire kell használni és mire nem jó). 

Kocsmai verekedés:

Hát, szerintem a külön képzettség brutálisan felesleges. Pusztakezes harc 2. fokhoz odaírjuk hogy nincs levonás a rögtönzött fegyverekre. Ha valaki igazán a Széklábvívás nagymestere akar lenni, akkor meg felőlem akár speciális fegyverhasználatot is felvehet (ha ennyire kell neki, akár harcművészet is, miért ne...). Erre külön képzettség meg minek?

Azt meg azért mindketten tudjuk, hogy egy korsóval/széklábbal valahogy eltángálni valakit picit más, mint egy konkrét fegyver forgatása. Itt inkább a bunkó/buzogány hasonlat érhetne, de azt meg megint fedi a fegyverhasználat (van is ilyen fegyver legalábbis az UTK-ban) szóval itt se látom értelmét az adott képzettségnek. 

Sok-Kevés képzettség:

Egyszerre van sok képzettség ami haszontalan, de hiányzik pár amit viszont hasznosnak tartanék. Lásd. Munkaerőhiány és munkanélküliség is lehet egy országban -egyszerre-. Nem az van a mi kéne. 

Sablon karakterek:

Nem lesz a karakter attól sablon, mert nincs egy hatalmas lista a képzettségeiről. Attól lesz sablon, ha szarul játsszák el. Mert még mindig nem arról beszélünk, hogy 5 képzettség legyen, hanem arról hogy ne ennyire sok, és legyenek értelmesen kitágítva a létezők. 

Tessék, leírtam. Nem hiszem hogy közelebb fognak jutni az álláspontjaink, mert konkrétan mást akarunk a rendszertől és máshogy is kívánjuk használni. 

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6247 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 15:18

Dronner, arra veszel fel lore-t, amire szeretnél, vannak példák, hogy melyik mit fed le, de mind elméleti tudás, a rendszer azt mondja, hogy nyugodtan kitalálhatsz újat, pl.toroni kultúra, vagy efféléket.

Megszámoltam, 36 féle lore van és találhatsz is ki, ha kevés lenne.

Módosította Orastes: Tegnap, 15:22

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5500 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 15:15

Most elkezedhetném levezetni, hogy miért nem értek egyet minden egyes példáva

Ah, a jó öreg "majdnem mondtam valamit, de aztán mégse, de úgyse értenéd, így fogadd el, hogy igazam van".

Ezen felül van egy tág kategória, az elméleti tudás minden fiszf***ra (legendák, történelem, címertan és sok más, gazdagon bővíthető) a Lore skillek.

Ezek úgy egy-egy képzettség, mint L5R-ben, vagy tényleg egy lore képzettséggel letudsz asztrológiától vallásismereten át a világ összes országának történelmének és címereinek ismeretével mindent? Mert ha az előbbi, akkor a "csak 16 skill van" egyszerű parasztvakítás. Ilyen alapon M*-ban csak 1 skill van, a képzettség. Azon belül van....

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6247 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 15:01

Csak a lényeg maradt le: nem az számít, hogy mennyi és milyen értékű skilled van, hanem az, hogy hány alkalommal kerül elő a tudásod haszna (legyen ez harc, mágia vagy szociális helyzet, infók megszerzése) játékban és ezzel a parti, avagy a saját javadra billen-e a mérleg?

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6247 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 14:56

Selmo, mondok egy példát, amit te is írsz, magus világán, tök más rendszerrel, dobálva, nem csak harcban, be akarsz jutni egy nemeshez, el akarod nyerni kegyét, fele lányát, akármit:
Ott van a Pathfinder második kiadása, nem sok skill van benne, összesen 16, ebből 5 szociálisabb jellegű. Mind alá be van sorolva, hogy mire alkalmazható (milyen helyzetben) és mire nem. Ezen felül van egy tág kategória, az elméleti tudás minden fiszf***ra (legendák, történelem, címertan és sok más, gazdagon bővíthető) a Lore skillek.
Öt fokozat van (képzetlen, képzett, tapasztalt, mesteri, legendás) amikből harmadik -vagy ha úgy vesszük második- már mindenhez elég jó.
Lehet rájuk dobálni, kell is, mert éppen úgy van tétje a pofázásnak, mint a harcnak. Nagyon egyszerűen és könnyedén működik: megmondod mit szeretnél elérni, a mesélő megmondja, mit és mekkorát kell dobnod -akár képzetlenül is, de az persze necces.

De láthatóan nem igényel 60+ skillt, mégis minden le van fedve.

A másik, hogy miért nem kell dobatni mondjuk egy kovácsnak, ha meg akar patkolni egy nyugodt lovat, vagy kovácsolni valami egyszerűbbet? Mert a józan ész azt feltételezi, hogy azért nevezzük kovácsmesternek és van műhelye, mert sok éve nagyon jól dolgozik. Nem pedig csak valaki azt mondta rá, hogy ő a kovács. De egy varázskardhoz (amire később kerül rá a mágia, ő csak elkészíti a kardot magát) már dobatnék, hogy milyen minőségű lesz.

morgorito

morgorito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 435 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 14:44

Dronner:

Most elkezedhetném levezetni, hogy miért nem értek egyet minden egyes példával (lásd. a szakma kínzás - fájdalomtűrés ellenpróba miért is ne működne kínzás képzettség helyett, hamár van ilyen játéktechnikai fogalom), de úgy érzem hogy pöppet parttalan lenne a vita. Mert neked akkor is kéne skill ha megmondom hogy mivel lehetne kiváltani a játékban felmerülő esetekben, nekem meg akkor se kéne rá külön ha tudsz a játék világában olyan (játékosok számára ritkán releváns) esetet ahol meg kell.

Mivel más az elvárásunk. Nekem arra nem kell rendszerszintű leírás, ami nem kerül elő a játékban (az esetek 90%+ arányában), te univerzális szabályokat akarsz erre is. 

Mondjuk azt még hozzátenném, hogy a komplexitás nem zavar ha -releváns- a dolog. Viszont az olyan komplexitás ami nem releváns (lásd: A SRUN világában biztosan sokaknak fontos skill sütés-főzés, de a játékban nem ez a fókusz, viszont nagyon is számítanak a járművek/fegyverek/varázslatok/stb. tehát azokra részletes szabályok vannak), az számomra már bloat.

Szóval, egyezzünk meg abban, hogy ebben nem fogunk megegyezni?

Selmo:

Mondjuk a második paragrafust sok rendszer meglepően jól tudja kezelni, szóval nem ördöngösség ez. De egyébként szerintem értem mit akarsz mondani, és valahol egyet is értek. 

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2087 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 14:09

Akkor 12. alkalommal is rágjuk végig ugyanazt. Ki ezt a stílust szereti, ki azt a stílust. Úgysem fogjátok meggyőzni egymást. Valakinek van igénye rá, hogy ne ott helyben kelljen rögtönöznie valamit másnak nincs. Van aki szereti a következetességet, mást meg nem zavar, hogy egy felmerülő problémát háromszor három különböző módon oldanak meg, mert a mesélő épp azt találta ki. Van aki szereti, ha ki van dolgozva 50 NJK, mert így bármikor hozzá tud nyúlni, más meg minden faluban lerögtönzi a kovácsot, hogy épp mihez ért.

Én csak egyvalamit nem értek, ha dobás nélkül bepofázhatom magam egy nemesi családba, akkor harcban miért nem mondhatom azt, hogy elhajolok az ütés elöl, tökönrúgom, amíg a szemei fennakadnak, elejti a fegyverét és a tökéhez kap, jól lefejelem, majd a szédelgőt könyökkel nyakon vágom, hogy elfeküdjön? Miért van az, hogy ekkor mindig előkerül a kocka, de a pofázáshoz nem kell, mert ahhoz értek. A harchoz is, ott van a TÉ-m? Nem kell megválaszolni, csak költői kérdés volt.

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5500 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 13:50

xinaf:

Az, hogy egyik megközelítés jobb lenne mint a másik, azt nem hiszem. Ez izlés dolga

Ezzel teljesen egyetértek. :sor:

xinaf

xinaf

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1005 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 13:47

Igazság szerint én is a "kevesebb néha több" oldalán állok. 
Ha mindent le akarunk fedni képzettségekkel, akkor az 50-60 képzettség sem lesz elég. Vegyünk pl. egy vadonismeret képzettséget:
A növények ismerete és az állatok ismerete két teljesen különböző tudás. Logikusan, aki ért a mérgező növényeket, még közel sem biztos, hogy tudja olvasni egy ragadozó gesztusait, pl. hogy támadni akar az a medve vagy csak elűzni. 
Na de ha kettébontjuk a vadonismeret képzettséget állat és növény ismeretre, akkor rögtön jön a gond: az állatok is merőben eltérően viselkednek sok esetben. Egy ornitológus nem feltétlen ért a halakhoz, viszont mindent tudhat a madarakról. Ergo az egy képzettségből rögtön lett kettő, majd nagyon sok, mert az állatismeretből lett madárismeret, emlősállat ismeret, rovarismeret, hüllőismeret, stb.
No, ha én egy erdőjáró jellegű karaktert akarok készíteni, akkor a realitás jegyében szükségem lesz a gyógynövény ismeretre, ahová most besoroltam a mérgező növények ismeretét (bár ez nem szükségszerűen ugyanaz), a gombaismeretre (hiszen ez IRL is külön szakirány), a madárismeret, emlősállat ismeret, rovarismeret, hüllőismeret képzettségekre. Ezeken felül kell megvennem a vadászat és halászat képzettségeket, a herbalizmust, a sebgyógyítást, a térképészetet (amit érdemes lenne különvenni térkép olvasásra és készítésre, mert baromira nem ugyanaz a kettő). És szerintem még mindig nem vagyok meg, hiszen ezek egyike sem fedi le a tűzgyújtás ismeretét (ami sokaknak IRL jelenleg gyufával és papírral sem megy, de kovakővel igazán kalandos), és az időjárás ismeretet (időjóslás), hogy olvashassak jelekből, lesz-e eső. És vajon mit hagytam még ki?
Az absztraktabb rendszerek ezt az egész, kb. 12-15 képzettségből álló csomagot bepakolja a vadonismeret vagy valami hasonló alá (plusz gyógyítás ugye).

És ez kb. így zajlik minden képzettségnél. 
Én mindezek mellett megértem azt, akinek igénye van kicsit sokrétűbb, specifikusabb képzettséglistára, de én meghülyülök tőle. Az, hogy egyik megközelítés jobb lenne mint a másik, azt nem hiszem. Ez izlés dolga. Én az egyszerűség és a kevés képzettség pártján állok. 

Módosította xinaf: Tegnap, 13:50

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6247 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 13:47

Dronner, Toron egyetlen kis része a világnak, egy csomó másik karakternek semmi szüksége erre de ha ragaszkodsz hozzá, akor lehet olyan megoldás, hogy mondjuk ha van 1-10-es skálán (ez most totál légbőlkapott tipp) a képzettségek nagysága, a toroni meg megkapja társadalmi státusztól függően hogy 1-10 között mekkora az övé, de nem kell erre 76 képzettség, mindenre.

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1021 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 13:46

Hát igen, ha egy csapat Toronban játszik, akkor érdemes lehet felvenniük a toroni etikett skillt, ha a egy másik csapat Shadon Alsópaszulyfalván játszik, nekik a disznóelletés skill lehet a hasznos.

Akkor jó, ha mindet lefedi. Mert lehet, hogy a JK-k vannak többen, de a KM is játszik, neki is vannak karakterei. A részletességgel lehet vitatkozni, de nem lehet minden csak harcorientált, mert anélkül nem modellezhető a világ működése.

Na az baszna még be, ha a KM-nek az összes NJK-t értékekkel ki kéne dolgoznia...

Módosította kukac: Tegnap, 13:48

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5500 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 13:33

Dronner, lenyűgöző a rugalmasságod. :unatkozik:

De komolyan, attól lesz egy rendszer jó, ha le lehet fedni képzettaégekkel, hogy mit csinál egy NJK toroni nemes, vagy akkor ha a Kalandorok Krónikái alcímmel jegyzett játék neadjisten a kalandozók mindennapjait fedné le?

Akkor jó, ha mindet lefedi. Mert lehet, hogy a JK-k vannak többen, de a KM is játszik, neki is vannak karakterei. A részletességgel lehet vitatkozni, de nem lehet minden csak harcorientált, mert anélkül nem modellezhető a világ működése. A M* pedig nem egy olyan világ, ahol csak úgy történnek dolgok, hanem egy nagyjából realisztikus fantasy. Ha nem az lenne, nem lenne orvoslás pl., mert minden bokorban lenne pap, aki meggyógyít, tehát nem lenne ok arra, hogy bárki kifejlessze a nem mágikus változatot. Ynev nagyjából Föld, csak pár dolgot megbolondít a mágia léte.

A toroni kultúra ismerete meg JK-k esetében is fontos. Mást tud egy Ascens Morga magitor, egy famor Ezüskard bajnok, egy Vérnyelő és egy Tharr vándorpap. Egyszerűen a társadalom más kasztjaiban mozognak, és a (társadalmi) kasztjaikat nemigen léphetik át. Tehát amíg egy kultúra általános ismeret, egy toroni politika/diplomácia vagy egy udvari etikett nem az. Ezért nem vonhatóak össze a kultúra gyűjtőképzettség alá.

Módosította Dronner: Tegnap, 13:35

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6247 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 13:25

Dronner, lenyűgöző a rugalmasságod. :unatkozik:

De komolyan, attól lesz egy rendszer jó, ha le lehet fedni képzettaégekkel, hogy mit csinál egy NJK toroni nemes, vagy akkor ha a Kalandorok Krónikái alcímmel jegyzett játék neadjisten a kalandozók mindennapjait fedné le?

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5500 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 13:20

A körönkénti fegyverváltogatós eset pont ugyanolyan szélsőséges példa, mint az egész életében egy fegyvert-páncélt használó.

Totál nem. Egy harcos vélhetően a kedvenc fegyverére igyekszik mielőbb mesterfokú fegyverhasználatot szerezni, amivel jelentősen megnőnek a harcértékei. Ezután semmi motivációja nincs rá, hogy sokat variáljon a fegyverein, mert sokkal rosszabban harcolna azokkal. Tehát nem váltogat, max. szálfegyverre extrém esetben vagy lőfegyverre, ha jártas olyanban és hajlandó volt Cé-rre is költeni.

A nem harcos jellegű karakterek meg nem gyűjtögetik a fegyverhasználatot, mert nem az a profiljuk. Ha pár fegyverrel (2-3 max.) tudnak bánni, annak megörülnek, nem fognak képzetlen fegyverekkel -20 Té-t -25 Vé-t vagy mennyit bevállalni, csak, hogy az igazadat alátámasszák. Ha meg igen, van HM alap, abból levonják, és kész.

Egy rendszernél nem hátrány, ha nem csak egy esetet tud kezelni, több eset kezelésére pedig eset*szabály metódust alkalmaz. M* esetében ennyire szétszedni a képzettségeket azt fogja jelenteni hogy minden egyes szabály 5-10 esetet tud befoglalni - ami miatt 1000 esetben (és mind ismerjük a játékosokat, a legváratlanabb helyzetekben jönnek elő valami f***sággal), nehézkes lesz.

Vagy nem, mert a 5-10 alapján van benchmark amihez tudnak nyúlni, és így jóval könnyebben megoldják a felmerülő problémákat. Olyan játékossal meg nem kell játszani, aki folyamatosan f***sággal jön elő. nem vagy köteles mindenkinek mesélni. Kivéve persze, ha fizetős szolgáltatást nyújtasz.

Módosította Dronner: Tegnap, 13:25

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1021 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 13:13

Tökéletes Magus. :rotfl:

:D Hát na.

Dronner:

Csak a Sith-ek gondolkodnak szélsőségekben!

A körönkénti fegyverváltogatós eset pont ugyanolyan szélsőséges példa, mint az egész életében egy fegyvert-páncélt használó. Konkrét esetben az előbbi nagyon nehézkes, az utóbbi viszont gyors és könnyű. Absztrakt esetben pont fordítva. Egy rendszernél nem hátrány, ha nem csak egy esetet tud kezelni, több eset kezelésére pedig eset*szabály metódust alkalmaz. M* esetében ennyire szétszedni a képzettségeket azt fogja jelenteni hogy minden egyes szabály 5-10 esetet tud befoglalni - ami miatt 1000 esetben (és mind ismerjük a játékosokat, a legváratlanabb helyzetekben jönnek elő valami f***sággal), nehézkes lesz. A D&D vonal azért használ viszonylag keveset, hogy ezeket elkerülje - bár tény, hogy nagyon speciális eseteket nagyon nagyvonalúan kezel - hát ez egy ilyen dolog.

A 12:40-es hozzászólásod alapján viszont az a gyanúm, hogy nem tudod mi az absztrakt jelentése. Lássunk egy példát!

Itt van például az LFG fórum.

Ha szólsz a szervernek hogy szeretnél valamit tőle, és _GET-ben küldesz neki egy ilyet: forum/index.php/topic/8176-magus-kerdesek-es-valaszok/, (meg _SESSION-ben egy "Dronner"-t) akkor a szerver szépen elballag az adatbázishoz, akkor összeszedi a fórumhoz kapcsolódó hozzászólásokat, sorba rendezi, kiveszi a legelső x darabot, hozzáköti userekhez... stb. majd az egészből készít egy szöveget, amit visszaküld. Viszont ez a szöveg csak akkor fog elkészülni, ha már küldtél egy kérést. Ez az oldal sehol nincs eltárolva (illetve esetleg _COOKIE-ban). Absztrakt olyan szempontból, hogy bal oldalon van egy név, egy avatar alatta, hozzászólások száma, jobb oldalon meg az idő és a szöveg. De ezek mind csak egy konkrét esetben kapnak értéket, így BePe-nek elég csak absztrakt módon megfogalmazni a szabályokat - a fórum pedig csak egy konkrét esetben omlik össze a létezésbe. Még ha ugyanazt is írjuk be mindketten - a jobb felső sarokba az egyik esetben Dronner lesz írva, másik esetben pedig kukac.

Illetve a te példád is igaz - lehetne annyira absztrakt is az egész rendszer, hogy az egész oldal csak az összes hozzászólás egy sorban. De miért lennénk ennyire szélsőségesek?

(Plusz még a megjelenítés is absztrakt, tehát máshogy tud kinézni másmilyen szélességű monitorokon - ami már nem a szerver dolga, hanem a böngészőé.)

EDIT: Hoppá, a példa fele lemaradt. Tehát szélsőségesen konkrét esetben a szervernek el kéne tárolnia minden egyes felhasználónak minden egyes meglátogatható oldalát. Ha pl. nem 50 üzenetet akar látni egy oldalon, hanem 72-t, akkor ahhoz is mégegyszer egy külön oldalt eltárolni, és hívás esetén azt továbbküldeni.

Módosította kukac: Tegnap, 13:16

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5500 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 13:12

Tökéletes troll. :elajul:

Módosította Dronner: Tegnap, 13:13

Orastes