Ugrás tartalomhoz

Fotó

MAGUS kérdések és válaszok

• Válasz írásához lépj be
5368 hozzászólás érkezett eddig

mgnrb

mgnrb

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 44 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.15, 00:36

Sziasztok !
Tudjátok esetleg melyik az a nivella ,ahol egy Arel pap egy kosfejet tetováltat magára ?
Előre is köszönöm

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1360 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.12, 15:44

Cain:

Akkor még egyszer, utoljára, aztán elengedtem a témát...

[...]

Részemről ennyi a vargabetű, ha átment, átment, ha nem, akkor nem.

Átment már rég. Szerintem már rég elismertem hogy ebben tévedtem/rosszul emlékeztem.

A sirámom a cikk minőségéről nem neked van címezve, ne vedd magadra - gondolom nem te írtad a cikket.

Csak szomorúnak találom, hogy láthatóan nem a terjedelmi korlát miatt, mégis ilyen cikk született mint hivatalos szerepjáték forrásanyag. Az általam sok fórumon már sokszor szidott házibarkács kiegek szintjét se éri el.

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5617 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.12, 15:35

Cain:

Akkor még egyszer, utoljára, aztán elengedtem a témát...

A Toroni Sasfészek egy példa volt arra, hogy a világ fejlesztői fontosnak tartották a határon átlépők mentális átvilágítását. Ugyanúgy, ahogy a Pyarroni Térkapuháló esetében is átvilágítják az áthaladókat.

Ezzel azt kívántam személy szerint én legalábbis alátámasztani, hogy egyáltalán nem ördögtől való gondolat, ha egy városba belépőket is leszkennelik. Nem minden faluban, de nagyobb városok esetében min. szúrópróba szerűen van rá esély. Ha történt valami, ami indokolttá teszi, pláne. Ennek semmi köze ahhoz, hogy az ominózus cikk játéktechnikája milyen, az elv a lényeg.

Részemről ennyi a vargabetű, ha átment, átment, ha nem, akkor nem.

Módosította Dronner: 2020.02.12, 15:36

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1360 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.12, 15:27

Remek hogy az olvasási szokásaim meg egy rég megszünt újság terjesztési lánca jóval több kommentet érdemelnek mint hogy ténylegesen hogy működik a megfigyelő rendszer, meg a Vihar Szeme. Na mindegy.

Részemről annak örülök hogy új dolgot tudtam meg Ynevről, csak a körítés ne lenne... meg jobb minőségű lenne a témában lévő egyetlen cikk.

Ráadásul te az aktuális szám elérhetőségéről beszéltél, én meg elsősorban arról ha utólag kellett volna hozzáférni 1-1 részhez.

Mármint, utólag ezzel próbáltál módosítani az elmondottakon? 

Nem próbáltam semmit. Gondolom te még soha az életben nem pontosítottad a mondandódat, ha a másik fél láthatóan nem tudja érteni amit mondani akartál. Nekem az az elérhetőség hogy amikor szükségem van valamire hozzáférek-e, neked meg az hogy kereskedelmi forgalomban elérhető volt az aktuális rész megjelenéskor. (mint minden más megjelent újság valaha... elképesztő)

Szerintem ezt fura elérhetőségnek nevezni, de tudomásul vettem hogy neked mást jelent a kifejezés. Érthetetlen számomra hogy felnőtt emberként erre te miért nem vagy képes.

KLM

Te meg szokás szerint ferdítesz, hogy alátámaszd az állításaid. Nyílván az hogy nem olvastam anno az összes Rúnát azt is jelenti hogy nem lehetett megosztó azokban a szerepjátékos közegekben ahol megfordultam. Mindezt úgy hogy egyszer már elismerted hogy voltak vele problémák. Ezzel szerintem utoljára reagáltam nem játéktechnikai/lore kommentedre, mert teljesen értelmetlen önpörgetés csinálsz, és még csak nem is értem miért.

(Nyílván a két dolog összefügg, hiszen pont azért tudtam csak nehezen kölcsönkérni 1-1 részt - már amikor néha akartam -, mert a környezetemben nem volt túl népszerű a Rúna, és ezért senkinél se volt meg az összes évfolyam összes száma.)

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1160 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.12, 14:06

(OFF)Ajánlom még figyelmetekbe ezt: http://lfg.hu/forum/index.php/topic/24337-új-magus-szerepjatek/?p=2160783 és az ez utáni pár bejegyzést.

Persze a permalinkek nem működnek, tehát Bulldy 2018.04.21, 08:42 bejegyzését, jelenleg a 40. oldalon.(/OFF)

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12084 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.12, 14:00

@Wier és Alkímista korsó:

Felőlem, ha van neki Alkímia és Élettan af-a (ZÖLD/ETK-ban) vagy a korsóból CSAK vér jöhet, akkor olyan 1 liter/ép értékben nyerhet belőle életerőt - (próbálj már meg bármilyen kedvenc italodból harc közben egy litert benyakalni vagy épp két litert nyugalomban, de "húzóra").

@Vérgólem: A Tharr pap Vérszolga-varázslata lehet, csak annál meg olyasmi van leírva, hogy nem támadhat, de Vérgyűjtésből kell hozzá az "alapanyag". Tehát a Korsó erre nem jó (csak közvetve) és az áldozatba juttatáshoz az le kell fogni, illetve olyan k3 óra alatt megöli egy egészséges szervezet (lebontja a nyál, kitüsszenti a delikvens, stb.) és hát nem is túl okos.

Szerintem.:gumicsirke:

Ui.: Dronner megelőzött :) 

Módosította KLM: 2020.02.12, 14:00

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5617 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.12, 13:50

Krynn:

Vérgólemet yneven még nem láttam, nem tudom azt mivel lehet teremteni,

Nem olvastam a bejegyzést (most kicsit telítődtem), így nem tudom, arra gondol-e, de Tharr papnak van ilyesmi varázslata (vérszolga).

Módosította Dronner: 2020.02.12, 13:53

Krynn

Krynn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1263 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.12, 13:46

Kicsit elkanyarodott már a téma, de köszönöm az észrevételeket.

Amúgy, az egészet felvető játékos nem csak minket "fáraszt", de már a kalandozók.hu március végi találkozójára is elkezdte, 726HUN néven az alábbi topikban. :)

https://kronikak.hu/2020/02/06/9873/

Most gondoljatok el ugyanezt órákon keresztül, egysorosokkal. :)

Elég olvashatatlan a sítlusa, nem tudom, hogy igénytelenség vagy betegség miatt. A felvetésre nagyjából annyi megkötést kéne tenni, hogy a teremtett vér nem erősíti a wiert, mert nem élőlényből származik, így az élet princípiuma hiányzik belőle. Innentől semmire nem megy azzal, ha tej helyett "véritalt" teremt.

Vérgólemet yneven még nem láttam, nem tudom azt mivel lehet teremteni, de a probléma amúgy sem a vér megszerzése, hanem gondolom a gólem bejuttatása az ellenfél szájába. :) Ha ezt meg tudja oldani, akkor van egy ügyes trükkje, de ez azért elég messze van az überbrutáltáptól.

De MagicHorse kommentje is nonszensz, hogy IRL tudományos fogalmakkal dobálózik a mágia esetében, amiből szépen eljutunk oda, hogy csak molekuláris biológusok képesek teremteni egy pohár sört (vagy ők sem, mert az "méreg").

Amúgy ezt a versenyt egy barátom ajánlotta, lehet jeletkezünk mi is egy 4-6 fős csapattal. Most hogy tudom, hogy ilyen komoly játékosok lesznek ott, akik a feneketlen korsóval buggoltatják a rendszert, kicsit már félek, hogy kijöttem a mágusos gyakorlatból fél év kihagyás miatt. :D

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12084 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.12, 13:04

Mindegy egyébként, ha egyszer vagy 10 éve letölthető pdf-ben az összes...

2020-10 = 2005.

Tehát ha 2005-ben beszereztük az ETK-t, akkor még pont időben voltunk a Rúnához is. (Meg a warez linkekről is azonnal tudtunk :D )

Nem, a tőlem idézett rész azt jelenti, hogy vagy tíz éve elég kínos azzal jönni, hogy valaki nem tud a Rúna létezéséről és úgy formál véleményt Ynevről. 

Pláne Cain, aki szerint "megosztó" (ezt a szót használta?) volt a Rúna, amihez egyébként nem is fért hozzá...

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5617 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.12, 13:01

kukac:

Semennyiben.

Ok, a körkörös gondolkodásodból nem lehet kirángatni téged a jelek szerint. Rendben, ugorjunk.

Mivel neked az a jelenlegi agymenésed, hogy szerepjátékosok csak és kizárólag urbánus helyeken léteztek...

Értem, hogy felsőoktatás sznob dolog, de a szövegértelmezés általános iskola alsós követelmény. Soha nem mondtam ilyet, megint a saját fixa ideádban pörögsz. Szólj, ha újra vitaképes vagy, megvárom.

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1160 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.12, 12:58

Mindegy egyébként, ha egyszer vagy 10 éve letölthető pdf-ben az összes...

2020-10 = 2005.

Tehát ha 2005-ben beszereztük az ETK-t, akkor még pont időben voltunk a Rúnához is. (Meg a warez linkekről is azonnal tudtunk :D )

(Ez az elGabor-i matematika terjed az LFG-n, vagy mi van?)

(Egyébként az egész már régóta offtopic...)

Módosította kukac: 2020.02.12, 12:59

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12084 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.12, 12:55

A Rúnára visszatérve, mint említettem volt, nekem pl. ~100 km-ert kellett volna megtennem érte, ha egyáltalán tudtam volna róla, 

Basszus, ha volt ZŐDed, középiskolába, pláne egyetemre/fősulira jártál, akkor ez a 100 km és a "nem tudtam róla" dolog eléggé ellentmond az emlékeimnek... 

Max. arra emlékezhetnél, hogy az ETK-t seftelte az egyik tag. 

És speciel arra emlékszem, hogy a pályaudvaron az újságárusnál nem az ETK-t, hanem a keményfedeles ZÖLDet az ösztöndíjamból vettem meg (az most nincs nálam, de a scannelt ETK végén ott van a Rúna hírdetése, szóval tudni tudhattál arról, hogy van ilyen).

Mindegy egyébként, ha egyszer vagy 10 éve letölthető pdf-ben az összes... Sőt, 2000 előtt is volt ám egy olyan okkult hely, hogy könyvtár (a művelődi házakban vagy iskolákban, ahol a klubbok voltak, szokott volt lenni) ott is előfordulhatott.

Módosította KLM: 2020.02.12, 12:57

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1160 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.12, 12:50

kukac:

Ha azt mondom, hogy mivel kiköltöztünk falura, én is "falusi" voltam egy jó ideig és megoldottam, akkor az mennyiben teszi értelmetlenné a kommentedet?

Egyébként sem látom, hogy az ország lakosságának mi köze van a szerepjátékosok csoportjához? Vagy szerinted a két csoport reprezentatív tükörpárja egymásnak?

Semennyiben. Ez kb. olyan, mintha Afrikában azzal hencegnél, hogy te tudod mi a legújabb divat Európában...

Mivel neked az a jelenlegi agymenésed, hogy szerepjátékosok csak és kizárólag urbánus helyeken léteztek... Ebből kifolyólag minden szerepjátékosnak elérhető volt a Rúna. Aha.

(Bocs a dupláért.)

(Most nézem, ráadásul 10 éves voltam mikor a Rúna megszűnt, tehát még inkább elérhetetlenebb volt.)

Módosította kukac: 2020.02.12, 12:52

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1160 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.12, 12:47

A Rúnára visszatérve, mint említettem volt, nekem pl. ~100 km-ert kellett volna megtennem érte, ha egyáltalán tudtam volna róla, 

Basszus, ha volt ZŐDed, középiskolába, pláne egyetemre/fősulira jártál, akkor ez a 100 km és a "nem tudtam róla" dolog eléggé ellentmond az emlékeimnek... 

Max. arra emlékezhetnél, hogy az ETK-t seftelte az egyik tag. Azért bebaszott volna, ha 12-15 évesen egyetemre/fősulira jártam volna.

(Mondjuk technikailag előre hozott érettségivel akár 6 évesen is lehet menni egyetemre, de akkor májer azért a mai napig nem vagyok.)

Módosította kukac: 2020.02.12, 12:47

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5617 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.12, 12:45

kukac:

Ha azt mondom, hogy mivel kiköltöztünk falura, én is "falusi" voltam egy jó ideig és megoldottam, akkor az mennyiben teszi értelmetlenné a kommentedet?

Egyébként sem látom, hogy az ország lakosságának mi köze van a szerepjátékosok csoportjához? Vagy szerinted a két csoport reprezentatív tükörpárja egymásnak?

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12084 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.12, 12:42

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1160 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.12, 12:39

kukac, amit írsz, az a baromság. Különösen, hogy a lakosság nagy része városokban lakik, ahol elérhető volt az újság. pláne, ha középiskolásokról beszélünk, amik (iskolák) többsége városokban van, akkor napi szinten járnak oda, ahol kapható volt. Ha meg nem, akkor mint többször említettük, volt megrendelés opció, ráadásul kedvezményes, kb. az összes számban hirdetve.

Egyébként, ha figyeltél, én nem azt mondtam, hogy mindenki számára elérhető volt, hanem azt merészeltem kifejteni, hogy az nem igaz, hogy a játékosok tömegei számára elérhetetlen volt a Rúna. Írtam is, hogy persze, hogy voltak helyek, ahol nem volt kapható - vagy mondhatom, hogy nem járt a busz, mint a példádban - de ez nem az általános országos szinten.  Ennyi.

Azt vágod, hogy az ország lakosságának kb. 70%-a nem megyei jogú+ városban él? A megrendelés - mint az előző hozzászólásomban említettem, csak akkor él, ha egyáltalán tudsz a létezéséről. Volt róla rádió/TV reklám? Ha ~2005 előtt nem központi területen éltél, akkor beszoptad.

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5617 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.12, 12:32

kukac, amit írsz, az a baromság. Különösen, hogy a lakosság nagy része városokban lakik, ahol elérhető volt az újság. pláne, ha középiskolásokról beszélünk, amik (iskolák) többsége városokban van, akkor napi szinten járnak oda, ahol kapható volt. Ha meg nem, akkor mint többször említettük, volt megrendelés opció, ráadásul kedvezményes, kb. az összes számban hirdetve.

Egyébként, ha figyeltél, én nem azt mondtam, hogy mindenki számára elérhető volt, hanem azt merészeltem kifejteni, hogy az nem igaz, hogy a játékosok tömegei számára elérhetetlen volt a Rúna. Írtam is, hogy persze, hogy voltak helyek, ahol nem volt kapható - vagy mondhatom, hogy nem járt a busz, mint a példádban - de ez nem az általános országos szinten.  Ennyi.

Módosította Dronner: 2020.02.12, 12:33

anarion

anarion

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 816 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.12, 12:29

Kicsit elkanyarodott már a téma, de köszönöm az észrevételeket.

Amúgy, az egészet felvető játékos nem csak minket "fáraszt", de már a kalandozók.hu március végi találkozójára is elkezdte, 726HUN néven az alábbi topikban. :)

https://kronikak.hu/2020/02/06/9873/

Most gondoljatok el ugyanezt órákon keresztül, egysorosokkal. :)

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1160 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.12, 12:25

Dronner, amit te elérhetőségként aposztrofálsz, az marhaság. Nekem ugyan szerencsém volt, és busszal járhattam iskolába, de amikor az előző generáció járt iskolába, nekik gyalog kellett menniük (szerencsére ez ~180-240 perc oda-vissza, nem egy kibírhatatlan táv, de télen azért kemény). Nekik aztán mondhattad volna, hogy a buszos tömegközlekedés mindenki számára elérhető.

A Rúnára visszatérve, mint említettem volt, nekem pl. ~100 km-ert kellett volna megtennem érte, ha egyáltalán tudtam volna róla, mert nem voltak hirdetések/reklámok, nem volt az újságosnál, és nem csak a 2000-es évek közepén értesültem volna róla, akkor még nem volt vidékieknek könnyű eljutni ilyen helyekre (falusi gyerekeknek szinte ünnepnap volt, ha városba mehettek).

Tehát az, hogy a Rúna elérhető volt, az egy rád jellemző privilégium volt.

(Megj.: ma is csak azért jobb a helyzet, mert az Internet itt is elterjedt. Pl. fizikai PC/PS/XBOX játékeladás még a mai napig nincs, csak a Steam+Internet kombó miatt esett a warez, szintén a 2000-es évek közepén/végén.)

Módosította kukac: 2020.02.12, 12:26

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]