Ugrás tartalomhoz

Fotó

MAGUS kérdések és válaszok

• Válasz írásához lépj be
4666 hozzászólás érkezett eddig

morgorito

morgorito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 275 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.22, 17:50

Kaloz, köszönöm, tudtam én, hogy ezt az összeadódás dolgot nem én találtam ki! Már nem emlékezten rá, de tényleg így volt régen, és szerintem most is így fogjuk használni háziszabályként.

A kultúrakülönbség hangulatos dolog, csak sajnos ugye az Orvoslás követelménye a Herbalizmus, így igazából mindenki herbalista, nincs külön ez és az. Amúgy ez jó példa arra, hogy néha a képzettségkövetelmény rendszer nem teljesen átgondolt...

Morgorito, valóban szűkmarkúan bánik a rendszer a különböző betegség és mérgezés szintek gyógyításával, pedig szerintem inkább a súlyosságnak kéne számítania ezen a téren. Az, hogy egy betegség hanyas szintű, az nekem inkább csak egy játéktechnikai adatnak tűnik, hogy milyen módosítóval dob az áldozat, kicsit furcsa, hogy ennek van egy határa, amíg mindent, utána pedig semmit nem lehet gyógyítani.

Amúgy mi is K20-al dobunk próbákat, de nem minden esetben. Azt találtuk ki háziszabálynak, hogyha olyan a helyzet, amivel átlag ember is próbálkozna, mondjuk nekifutásból felpattanni a ló nyergébe (mondjuk itt nem kell dobálni, csak a példa kedvéért), tehát ami egy nétköznapi dolog, ott K20-ak dobunk. De ami kalandozóhoz mért nehézség, egy robogó szekérről átugrani, a mellette futó ló nyergébe, az már K10. Illetve meghagytuk a játéktechnikai jellegű dobásoknál is a K10-et, mint például a méreg vagy betegség, mert azért azok bár tulajdonságon alapulnak, de mégis úgy lettek kitalálva. Ha K20-al dobjuk ezeket, nem lesznek túl gyengék a mérgek?

Méreg/betegség/kismacska (bármi ami 10-re lett balanszolva): d10

Egyébként: d20, változtatott módosítókkal.

Ennél mi jobban nem cifráztuk. 

De az valóban igaz, hogy a mágikus gyógyítás nincs szűken mérve, ezért 2.fokú orvoslásnál magasabbat én még senkinél se láttam nálunk.

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2042 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.22, 17:42

Igen, aztán jöttek a problémák, amiknek az elhárítása további problémákat szült, ezért írom át másik rendszerre. :D

Krynn

Krynn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1133 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.22, 15:31

Mi D20-al dobunk próbát, kivéve a mérgek/rontások elleni egészség próbákat, illetve a plusz erősség dobást az asztrál/menták varázslatokra. Más kivétel most nem jut eszembe.

Azon már gondolkodtatok, hogy a dnd5 megoldását használná a rendszer? D20-al minél nagyobbat kell dobni célszámra, a tulajdonság pedig módosítót ad (10-11=0, 12-13=1, 14-15=2, stb.), és a jártasság a szintje is ad bónuszt (mondjuk UTK bónuszai szerint). Így szintezhető a próba nehézsége (5 könnyű, 10 közepes, 15 nehéz, 20 nagyon nehéz, 25 heroikus, 30 epikus). Nem gondoltam még át teljesen, de mivel a tulajdonságok itt is 1-20 skálán mozognak, ezért talán nem volna nehéz megfeleltetni.

Módosította Krynn: 2019.03.22, 15:32

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2042 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.22, 12:27

Ha K20-al dobjuk ezeket, nem lesznek túl gyengék a mérgek?

De, pont ezért írtam át a tulajdonságpróbákat %-osra, mert a magától adódó 2k10 ezeket kinyírta volna.
S pont ezért vettem ki az írás/olvasás követelményt pár képzettségből, hogy a természetben élő népek is tudják használni megkötés nélkül. Meg módosítottam a gyenge követelmény rendszerén, hogy ne legyen óriási Kp követelmény.

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.22, 10:36

Nálunk sose merült ez fel, mert mindig volt mágikus gyógyításunk.

De én balanszolnék, hogy a herbalizmus csak Fp-t gyorsít, az orvoslás csak Ép-t. A kettő együtt mindkettőt.

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 548 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.22, 07:49

Kaloz, köszönöm, tudtam én, hogy ezt az összeadódás dolgot nem én találtam ki! Már nem emlékezten rá, de tényleg így volt régen, és szerintem most is így fogjuk használni háziszabályként.

A kultúrakülönbség hangulatos dolog, csak sajnos ugye az Orvoslás követelménye a Herbalizmus, így igazából mindenki herbalista, nincs külön ez és az. Amúgy ez jó példa arra, hogy néha a képzettségkövetelmény rendszer nem teljesen átgondolt...

Morgorito, valóban szűkmarkúan bánik a rendszer a különböző betegség és mérgezés szintek gyógyításával, pedig szerintem inkább a súlyosságnak kéne számítania ezen a téren. Az, hogy egy betegség hanyas szintű, az nekem inkább csak egy játéktechnikai adatnak tűnik, hogy milyen módosítóval dob az áldozat, kicsit furcsa, hogy ennek van egy határa, amíg mindent, utána pedig semmit nem lehet gyógyítani.

Amúgy mi is K20-al dobunk próbákat, de nem minden esetben. Azt találtuk ki háziszabálynak, hogyha olyan a helyzet, amivel átlag ember is próbálkozna, mondjuk nekifutásból felpattanni a ló nyergébe (mondjuk itt nem kell dobálni, csak a példa kedvéért), tehát ami egy nétköznapi dolog, ott K20-ak dobunk. De ami kalandozóhoz mért nehézség, egy robogó szekérről átugrani, a mellette futó ló nyergébe, az már K10. Illetve meghagytuk a játéktechnikai jellegű dobásoknál is a K10-et, mint például a méreg vagy betegség, mert azért azok bár tulajdonságon alapulnak, de mégis úgy lettek kitalálva. Ha K20-al dobjuk ezeket, nem lesznek túl gyengék a mérgek?

morgorito

morgorito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 275 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.22, 00:44

Morgorito, írtam miközben válaszoltál. Igen ám, csakhogy ez a betegség szint dolog nálunk még nem nagyon jött elő játékban. Lehet, hogy mi csinálunk valamit rosszul, de azt mondanám, az "nem számít" (főleg 65 Kp-t nem ér meg).

Ebben az esetben javaslom hogy valami háziszabályt találjatok ki.

2/4.fok maradhat úgy ahogy van és az 1-es is, az csak azt mutatja meg hogy be tudsz kötni egy sebet normálisan stb.

3.fok adhatna pluszt mérgek/ellenmérgek létrehozására (ismerve hogy működik a szervezet)

5.fokon pedig akár "minusz Épéről" is visszahozhat embereket, amennyiben ez reális (hasi szúrás reális, levágott fej nem). Plusz ha ez kevésnek tűnik, erősödhet a 3.fokon kapott hatás is.

Teszem azt, az utóbbi bónusz lehet 3. fokon +1, ötödiken +2 "szintnyi".

Ez csak most brainstorming tőlem. Nem biztos hogy ez elég, de legalább valami.

Pontos értékek attól függenek hogy pontosan hogyan játszotok (mi pl. d20-al dobunk teljes jellemző alá, természetesen minden bónusz módosításával). 

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1097 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.21, 23:19

Átfutottam gyorsan a vonatkozó részeket, és nekem is úgy tűnik, hogy nem adódik össze. Végülis lehet olyan különbséget tenni, hogy a természeti népeknél a Herbalizmus, urbánusabb népeknél az Orvoslás szolgál ugyanarra, nagyjából hasonló hatásfokkal. De háziszabályként akár össze is adódhatna szerintem, ennyi KP-ért, meg az ETK-ban is összeadódott.

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 548 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.21, 22:49

Morgorito, írtam miközben válaszoltál. Igen ám, csakhogy ez a betegség szint dolog nálunk még nem nagyon jött elő játékban. Lehet, hogy mi csinálunk valamit rosszul, de azt mondanám, az "nem számít" (főleg 65 Kp-t nem ér meg).

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 548 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.21, 22:47

Hát igen, sajnos szerintem sem, csak így az Orvoslásnak nincs sok értelme. Az 5. foku Herbalizmussal 30 Kp-ért elérhető a háromszoros Fp és Ép gyógyulás, ami a 4. foku Orvoslás esetében kerül szintén 30 Kp-ba, csakhogy a követelmények miatt kell hozzá Herbalizmus 4. fok 20 Kp, Életten 4. fok 30 Kp és írás/olvasás 3. fok 15 Kp, tehát összesen 95 Kp (!!!). Megéri a Herbalizmus mellett az Orvoloslást is fejleszteni plusz 65 Kp-ért, csak azért, hogy ugyan azt tudd, amit már a Herbalizmus is adott?

morgorito

morgorito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 275 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.21, 22:44

Sziasztok!

Csak egy gyors kérdés, ÚTK-ban az Orvoslás és a Herbalizmus Fp valamint Ép gyógyításának bónuszai összeadódnak? A megfogalmazás nem egyértelmű, bár alapvetően azt mondanám nem, de a gyakorlat oldaláról nézve, ha nem, akkor a 2. fokú és a 3. fokú tudás között nincs nagyon különbség.

A gyógyulást csak a 2. és az 4. fok  gyorsítja, de ezek nem összeszorzódnak. Az első, harmadik és ötödik szint annyira jó, hogy többféle (magasabb szintű) betegségeket tud gyógyítani/diagnosztizálni.

Szóval, ha -csak az ÉP/FP gyógyulást veszed figyelembe- akkor csak a második és a negyedik fok az ami számít (nekem itt erősen "írjuk át az af/mf rendszert" érzésem volt mindig).

Módosította morgorito: 2019.03.21, 22:44

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2042 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.21, 22:24

Szerintem nem.

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 548 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.21, 21:35

Sziasztok!

Csak egy gyors kérdés, ÚTK-ban az Orvoslás és a Herbalizmus Fp valamint Ép gyógyításának bónuszai összeadódnak? A megfogalmazás nem egyértelmű, bár alapvetően azt mondanám nem, de a gyakorlat oldaláról nézve, ha nem, akkor a 2. fokú és a 3. fokú tudás között nincs nagyon különbség.

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 806 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
  2     3                  

Kelt 2019.03.06, 11:12

Ettől függetlenül érdekelne, hogy az ADND mennyire befolyásolta a M* és a KéM-et, valamint ezek egymást. Első olvasatra Erillion hasonlított az Elátkozott Vidékre, de a "városállamokban" sokkal erősebb a központi befolyás mint EV-n. Például.

Ha még egy kis offot megengedtek, valamelyik Tolkien, asszem Cristopher, mondta egy interjúban, hogy men minden rejtélyt kell felfedni, mert azzal eltüntetjük a misztikumot. (Asszem a távolkelet Kék Hegységgel kapcsolatban jött ez elő.) Szívem szerint ezzel kiegészíteném a Mesélői Irányelveket. A Toron és az Északi Szövetség is azért ilyen fura, mert mindent megpróbáltak leírni. M*-ban sokszoro volt olyan érzésem, hogy a túl precíz mindent leírás a játék korlátozásaival jár együtt. Ilyen szempontból az EV, vagy a Sirenar-ÉSz közötti területek sokkal könnyebben játszatónak tűntek.

Nekem semmi kifogásom a felvetett témák ellen, de ezek megvitatására szerintem van alkalmasabb topik itt a MAGUS fórumon belül, mint az Új MAGUS szerepjáték topik.

Szerk.: Valamiért mindig azt hiszem, hogy van itt valami általános "A MAGUS világképe" vagy "Ynev" topik, aztán mindig rájövök, hogy nincs (és emiatt mindig másik topikban merülnek fel bele való témák).
Jobb híján szerintem a fenti kérdések inkább valók ebbe a topikba, mint ide, de adott esetben nyithatok egy világképes topikot is (és akkor a jövőben legalább nem futnék vakvágányra, amikor ezt keresem  :)).

Igazából van, csak szét van szedve kisebb témákra (Déli puszták, Orkok Yneven, Tűzvarázslók, stb.).

Alapból nem lett volna az egész túl off, csak valahogy összekeveredett három dolog: a M* szabályrendszer (2007-2008 óta nem jelent meg semmi), a M* világ, auagy Yven (tavaly jelent meg pl. Dio legutóbbi regénye) és a M* játékosok (KLM be is írt hármat, de tavaly is volt még legalább ennyi - bár az LFG nem mind szokott megjelenni). Tudom, én kezdtem az offolást, de csak annyit szerettem volna mondani, hogy maga a szabályrendszer null and void (10 év szünet, sehogy nem lehet legális úton egy verzióját se beszerezni, fura jogi körítés->nem is biztos, hogy bárki hozzányúlhat).

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7970 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.02, 09:27

Az új MAGUS Kártyajáték kiegészítő(?) témája a zászlóháborúk (úgy általában). Ezzel kapcsolatban készült egy interjú, ami szerepjátékos szemmel is érdekes lehet:
https://mk.deltavision.hu/az-alapcsomag-kampanyanak-nyitana-interju-a-fejlesztoi-csapat-hatterfelelosevel/

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 871 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.24, 21:41

(OFF) Ami az AD&D 2. kiadás hazai elterjedtségét illeti: 1992-től volt Magyarországon nyomtatott Rubin Kódex, és 1994-től már digitális változatban is terjedt (ez utóbbi ráadásul vidéken készült, nem ám Budapesten).  De akik igazán hardkórosak voltak, már 1988-ban fénymásolták a klubalkalmakon a "Játékosok Kézikönyve" álnevű fehér füzetecskét. Lásd minderről a Húszoldalú I. évfolyam 3. számának cikkét. (/OFF)

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2364 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.24, 21:07

Mondom azt is. 1993 felé már csak a kövületek játszottak 1. kiadást, arányaiban jóval kevésbé volt elterjedt, bár az igazán hardcore figurák, mint pl. én, már jó kis edition warokat is rendeztek before it was cool, ahogy mondani szokás (ezeket a könyveket nálad sokkal okosabb emberek írták, szóval ha mondjuk a fegyvertelen pofozkodás (egészen nyakatekert százalékos izé) furcsának is tűnik, akkor is úgy kell játszani oszt punktum). 

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1097 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.24, 20:12

Orastes: Ja, én még leakadtam a toroninál. Mindegy. :)

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11396 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.24, 19:25

"...[Az AD&D] 1993-ban Budapesten kívül még kb hozzáférhetetlen volt."

Ehhez képest kb. az összes nagyobb városban játszották, sőt falusi (!) klubokban is rommá fénymásolva, vagy csak én nevelkedtem Fomalhauton.

Mondom 2nd ed.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2364 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.24, 19:19

"...[Az AD&D] 1993-ban Budapesten kívül még kb hozzáférhetetlen volt."

Ehhez képest kb. az összes nagyobb városban játszották, sőt falusi (!) klubokban is rommá fénymásolva, vagy csak én nevelkedtem Fomalhauton.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]