Ugrás tartalomhoz

Fotó

MAGUS kérdések és válaszok

• Válasz írásához lépj be
4385 hozzászólás érkezett eddig

MindlessFungus

MindlessFungus

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.15, 21:24

Ezt az "Amundok könyvét" valaki át tudná lőni nekem privátban, vagy legalább egy linket? :titok:

http://kronikak.hu/wp-content/uploads/2015/08/AranyTenger-avagy-az-Amundok-Könyve.pdf
  • Orastes kedvelte ezt

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6122 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.15, 20:54

Ezt az "Amundok könyvét" valaki át tudná lőni nekem privátban, vagy legalább egy linket? :titok:

MindlessFungus

MindlessFungus

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.15, 20:31

MindlessFungus: Azt hiszem érdekesebb kérdés, hogy te hol hallottál róla. :D

Én is az amundok könyvében olvastam először róla, később pedig sikerült az amund karakteremnek bekapnia egy küldetés varázst hogy meg kell találnia..

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1007 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.14, 10:23

Auer: Rákerestem én is. :) Ez az Amundok Könyve megvan valahol, de sose visz rá a lélek hogy rendesen végigolvassam.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5108 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.13, 11:39

Kis google kereséssel:

Muezine Homokórája Ez a különleges alakzat rokonságot mutat egynémely északi és azon belül keleti szimbólummal is. Megmunkáltsága azonban egészen idegen mind az előbb említettől, mind az amundok korabeli ábrázolásaitól. egy tökéletes körben két tökéletesen megformált elfszabású alak (általában nők) egymás felé nyújtott karja a kör felső részéről lefelé, illetve alsó részéről felfelé különös áthallást mutat az idő mérésére alkalmazott sivatagi eszközökhöz összhatás szempontjából. Ezek a szent szimbólumok (ha ugyan azok voltak egykor) különösen értékes ritkaságok és a gyűjtők legféltettebb kincsei, nem utolsósorban azért, mert a valódi darabok egy olyan ötvözetből készültek, amely nem ismert és készíthető el Satralis Elsődleges Anyagi síkján.

Szerintem rajongói cucc.

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1007 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.13, 10:43

MindlessFungus: Azt hiszem érdekesebb kérdés, hogy te hol hallottál róla. :D

MindlessFungus

MindlessFungus

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.10, 23:02

Hali, valakinek van valamilyen információja Muezine homokórájáról?

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11152 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.02, 13:04

ezt valami brutál időmágiá nélkül nem nagyon tudom elképzelni (gondolok itt valami sokéves, vagy akár örökkévalóságig ható mozaikra). Én nézek be valamit, vagy ez tényleg 10+ TSZ-ű varázslóknak a hobbija?

Ott a változás varázsjel, de attól még tényleg 10+ varázslók hobbija.

synkril

synkril

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 22 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.02, 10:37

Az UTK is említi, hogy bizonyos varázslók homunkulusszá változtatják a varázsbotjukat, és kicsit westworld-ösen yneven bárhol megfordulhatnak ezek a nem élő, nem öregedő, de funkcionálisan teljesen emberi lények. Viszont amennyire én értem az anyagmágiát, mivel a botot kell átváltoztatni, ezt valami brutál időmágiá nélkül nem nagyon tudom elképzelni (gondolok itt valami sokéves, vagy akár örökkévalóságig ható mozaikra). Én nézek be valamit, vagy ez tényleg 10+ TSZ-ű varázslóknak a hobbija?

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11152 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.06, 14:24

Minden lélek a saját istene elé kerül, ott jutalmazzák/büntetik életében elért eredményei miatt. Akik egy istenben sem hittek, azok ezt a lépést kihagyják és újjászületnek. Aztán, hogy ezen hitetlen lelkek feljebb léphetnek-e a lelki ranglétrán vagy csak visszapasszolják őket, hogy játsza újra, az szerintem nem lett kifejtve. Nekem így rémlik. Tehát egy nem Domvik hívőnek semmi köze Domvikhoz - és Domviknak sincs köze a lélekhez -, a saját istenei fogják elbírálni.

Létezik valamiféle kárhozat, ha valaki istenek nélkül hal meg (de az sem automatikus, illetve az esetek nagy részében nem örökké tart, bár a léleknek egy örökkévalóságnak fog tűnni), meg az emberáldozatok egy részét is "megeszi" az oltár tulajdonosa....

A kérdés, mit mond erről Domwick egyháza, akik szerint az EGyetlen teremtette Ynevet, viszont Pyarront kedvelik, Selmo atyának (Anselmus) konkrétan kultusza is van, Garmacor talán pont őt szólítja, mikor tüzet vezényel a számszeríjászoknak.

GA tudna erről sokat beszélni, mert gyanítom, hogy sokat is gondolkodott rajta, csak ahhoz meg kellene kérdezni a DV fórumán.

Ha erre nem vállalkozik valaki (= valaki más, nem én), akkor "GM's option", figyelembe véve, ám nem szolgai módon lemásolva, mint mond erről a rómkat anyaszentegyház IRL (azokról, akikhez nem jutott el az evangélium, mi történik haláluk után).

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1945 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.06, 13:32

Minden lélek a saját istene elé kerül, ott jutalmazzák/büntetik életében elért eredményei miatt. Akik egy istenben sem hittek, azok ezt a lépést kihagyják és újjászületnek. Aztán, hogy ezen hitetlen lelkek feljebb léphetnek-e a lelki ranglétrán vagy csak visszapasszolják őket, hogy játsza újra, az szerintem nem lett kifejtve. Nekem így rémlik. Tehát egy nem Domvik hívőnek semmi köze Domvikhoz - és Domviknak sincs köze a lélekhez -, a saját istenei fogják elbírálni.

Sics

Sics

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1736 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.06, 13:21

Ki lenne az önhibáján kívül tévelygő?

Olyan valaki, aki nem is ismeri Domvik egyházának tanításait. Ha valaki egy olyan kultúra szülötte, ahol nem is ismert az Egyetlen hite ... az ő lelke hova kerül ... bűnös-e a lélek ilyenkor?

Hali!
Ki lenne az önhibáján kívül tévelygő?  

Olyan népnek/kultúrának a szülötte, ahol nem ismertek az Egyetlen tanításai... nem járt arra térítő pap ... és most meghal.

Mi lesz ilyenkor a lelkével?

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11152 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.06, 07:55

Hali!

"
Az önhibájukon kívül tévelygők, a "leküzdhetetlen tudatlanságban" szenvedők mindenképpen elkárhoznak? Vagy pedig az ilyenek a lelkiismeretbe írt isteni (domviki) törvény alapján ítéltetnek meg? Vagy automatikusan egy másik isten kapja meg őket?
"

Ki lenne az önhibáján kívül tévelygő? Aki nem jut az Egyetlen útmutatásához egy nehéz helyzetben és a tanok felületes ismeretéből rossz döntés(eke)t hoz?
Vagy rossz tanácsokat kap egy eretnektől?

Mert az, ha Domvikhoz hű akar közben maradni, akkor megmarad az Egyetlen kebelén, maximum Szent Péter helyi megfelelője megdádázza kicsit két evilági élet között.

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5223 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.05, 21:42

Szia Sics!

Long time no see :)

A kérdés jó, már én is nekifutottam egyszer.

Az első kérdés, hogy mit kezd az isten a lélekkel? Nem a hívővel, hanem a még újjá nem született lélekkel. Mire kell az neki (az élők esetében több elmélet van, pl. parazita-istenek, de ez most nem kérdés)?

A M* első kiadásában volt egy rész, ami arról szólt, hogy a Tharrnak (?) nem megfelelő életet élők félig kecske lények formájában születnek újjá. Ez alapján - és amiatt is, hogy máskülönben nem lehetne rossz döntést hozni az életben - az az isten bírálja el a lelket, akiben az illető életében hitt.

A második kérdés, hogy ha egy Domvik-hívő Ranagolnak tetsző életet él, miért nem vált vallást "titokban"? Hiszen, Domvik-hívőként biztos elkárhozik, Ranagol-hívőként viszont az istennek tetsző életet él, ami miatt jutalomra számíthatna. Mondhatnánk erre, hogy a "keresztség" megakadályozza az áttérést, de már a korai M* novellákban is voltak áttérők (Kyel -> Tharr?), így ez nem opció.

Szóval kérdés jó...

• Sics kedvelte ezt

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1007 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.05, 19:11

Sics: Ha jól tudom azt vesszük alapnak, hogy az az isten dönt a lélek további sorsáról akit tisztelt, akihez imádkozott, és akinek a törvényeit betartani igyekezett. A kérdés nem teljesen tiszta, milyen az az önhibáján kívül tévelygő? Aki túl hülye hozzá hogy felfogja a vallását? Az ilyenről is az illetékes isten dönt, figyelembe véve mennyire tévelygett, és mennyire önhibáján kívül. Vagy ha olyan súlyos a helyzet föl lehet áldozni egy másik istennek, aki talán megértőbb lesz.

• Sics kedvelte ezt

Sics

Sics

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1736 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.05, 17:40

Sziasztok... rég jártam erre. 

Valaki megdobott egy kérdésse, ami ráadásul nem is az én khm "szakterületem." Hátha van valakinek rá értelmes válasza :)

"

Az önhibájukon kívül tévelygők, a "leküzdhetetlen tudatlanságban" szenvedők mindenképpen elkárhoznak? Vagy pedig az ilyenek a lelkiismeretbe írt isteni (domviki) törvény alapján ítéltetnek meg? Vagy automatikusan egy másik isten kapja meg őket?

"

morgorito

morgorito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 207 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.11, 17:32

Telekinézis: (mindegy h pszi vagy mágia)

Lehet-e pl lefogni valakinek a kezét vele, mint valami láthatatlan bilincsbe zárni? Vagy lehet-e kicsavarni a kezét, vagy kirántani a lábát? Lehet e a tapasztalati mágiahasználók mutatóujját (pl varázslás közben, amikor rámutat a célpontjára) eltörni, lefogni, kicsavarni?

A varázslattal a varázsló képes 1 körig a levegőbe emelni, avagy sétáló ember sebességével mozgatni 5 kg-nyi súlyt.

Ez alapján legfeljebb, ha alszik vagy ájult, de mindkét eset feleslegessé teszi.

A Telekinézis csak lassú mozgatásra alkalmas, maximálisan egy futó ember sebességét veheti fel az ekképp mozgatott tárgy.

Ezen már lehetne vitatkozni, de aki tudja, hogy pszivel áll szemben, egyszerűen csak eltakarja a kezét és máris megszűntette/kivédte a hatást.

Pszi lökéssel már meg lehetne zavarni egy varázslatot, de lásd fent: egyszerűen úgy kell csinálni, hogy a kezeire ne legyen az ellenfélnek rálátása és sok sikert a rámutatáskor beavatkozni.

Másképpen fogalmazom meg: telekinézissel, mondjuk 70 kg erővel az ujjánál fogva emelem meg. Vagy pont ellentétes irányba húzom, mint amerre van a csuklója. Akkor mi történik?

Zónádon belül elméletileg bárhova tudsz hatni, még akkor is ha nem látod....szóval akár hátrafelé ki is törtheted a karját. Kérdés, hogy a kedves KM engedi-e, és nem így fognak egy megfingatni a következő harci helyzetben. Mondjuk, van ennél nagyobb szemétség is (az orgyilkosok olyan mérget használnak amitől minimum elájulsz, ha véted az egészségmentőt meghalsz, meg van a tuti OTK). Tulajdonképpen ez még nem is durva mindent összevetve. 

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11152 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.11, 16:59

Sosem használtuk a halálos szúrást, mert az is valami gáspárizmus. Mellesleg nem értem, miért kéne ujjakkal szórakozni, fogod az egész pacákot, felemeled a zónád határáig, aztán sok sikert túlélni a 20m-es esést. 1mp/5kg, ennél halálosabb varázslat nem is kell. 50 kilós boszorkányok előnyben.

Ha nem az ujját-karját téríted el, repülés közben befejezi a varázslást, ami esetleg fáj.

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1945 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.11, 15:08

Sosem használtuk a halálos szúrást, mert az is valami gáspárizmus. Mellesleg nem értem, miért kéne ujjakkal szórakozni, fogod az egész pacákot, felemeled a zónád határáig, aztán sok sikert túlélni a 20m-es esést. 1mp/5kg, ennél halálosabb varázslat nem is kell. 50 kilós boszorkányok előnyben.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11152 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.10, 22:12

Feltehetően megrándítja a csuklóját/ujját de ennyire aprólékosan rálátni  max 1-2 méterről van esélyed. Mesélőként ezt pont úgy nem engedném meg, ahogyan a harcosnak sem a kiszúrom a szemét opciót. Illetve a másik lehetőség, hogy mindenki használja, have fun.

Hát, a bajvívónak meg elvileg ilyesmi a "specializációja", szóval illik engedni, főleg, ha nem maradandóan megnyomorítani fogja, hanem egy ficamot vagy törést csinál... (A bajvívó meg kézfejen szúrja... IRL ilyenkor nem árt egy jó kézsebész, hogy tudjon utána is zongorázni, de a játékban ettől eltekinthetünk szerintem).

VISZONT NE LEGYEN AUTOMATIKUS.

Kelljen valamit dobni rá - vagy ellene. Logikusnak tűnik vagy CÉ-vel támadni vagy Tulajdonságpróbát dobni (Akaraterő?), bár nagyon nem mindegy, hogy mekkora E-vel támadsz.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]