Ugrás tartalomhoz

Fotó

MAGUS kérdések és válaszok

• Válasz írásához lépj be
4352 hozzászólás érkezett eddig

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10815 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.10, 10:19

KLM: Nálunk anno "dice pool" volt. Kidobálta a játékos a K6-okat, meg a K10-eket, aztán eldöntötte melyiket mire dobta. Így megmaradt a dobálgatás izgalma, de a J olyan értékeket adhatott a K-nak, amilyet szeretett volna. Hátránya hogy tovább tart, és kell hozzá a KM.

Végül is ja, az is olyasmi.

Egyébként meg ha kitalálok egy koncepciót, akkor a mókus főértékgenerálása gyakrabban hoz azt támogató értéksort, mint nem.

Kaloz

Kaloz

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 821 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.10, 10:17

KLM: Nálunk anno "dice pool" volt. Kidobálta a játékos a K6-okat, meg a K10-eket, aztán eldöntötte melyiket mire dobta. Így megmaradt a dobálgatás izgalma, de a J olyan értékeket adhatott a K-nak, amilyet szeretett volna. Hátránya hogy tovább tart, és kell hozzá a KM.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10815 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.09, 23:14

Na ezért szeretem a pontelosztásos karaktergenerálást.

Rowonka

Rowonka

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 45 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.10.09, 18:39

Rowonka: És azt hogy csináltad? Lovagra gurítottál, és Harcosra esett, vagy mi?

Azóta kidobtam egy félelf harcost IS.

kavarajavarava

kavarajavarava

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 35 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.09, 17:54

-Jó napot! Egy dinnyét szeretnék.
-Kettő lett, maradhat?

Kaloz

Kaloz

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 821 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.09, 17:26

Rowonka

Rowonka

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 45 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.10.09, 15:08

Köszi a válaszokat! Amúgy azóta kidobtam egy félelf harcost aki elég combosra sikerült (17 erő, 19 gyorsaság és a legszarabb képessége a 11-es szépség), szóval valószínűleg inkább ilyen erdőjáró, határvadász szerzet lesz a gyermekből.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5016 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.08, 19:04

Fegyverhasználat MF, ha van HGB akkor pusztítás. Egy két nyelv. Lovagként kevés a kp sokminden nem fog összejönni.

Kaloz

Kaloz

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 821 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.08, 17:48

Rowonka: Most mondjam hogy mesélőtől függ? Egyébként a Nehézvértviselet Mf nagyon hasznos tud lenni, 24/27 KP, hipp-hopp összejön ha nem kell tudományos képzettségekre költeni. A Pszit már megbeszéltük, de ezt is érdemes felvenni mielőtt megkapod, mert a Pszi-pontok is szintenként nőnek, és nagyon nem mindegy mekkora pajzsokat tudsz építeni belőlük! Amit nem becsülnék le (de ez is mesélőtől függ) az a nyelvtudás, amiből a lovag amúgy is kap négyet induláskor, Krad vallásához jól illik ha fejleszti őket. Ha nem teljesvértben jár, és kommandózósat játszatok, akkor érdemes a Mászás/Lopakodás/Rejtőzés százalékokra is tenni. A Herbalizmus+Sebgyógyítás bármikor jól tud jönni, vagy a Vadászat. De érdemes megnézni mi lesz a csapatban, és olyasmire gyúrni ami nem csak a karakteredhez illik, de nekik is hasznukra válik.

Rowonka

Rowonka

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 45 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.10.08, 15:40

Még lenne olyan kérdésem, hogy lovagként milyen képzettséget érdemes felvenni? Veterán Mágusozóként gondolom tudtok mondani olyanokat, amiknek értelme is van kalandozás során. Nyílván függ mindentől, a környezettől, a történettől, attól, hogy hol kalandoztok, de mik azok a képzettségek, amiknek az esetek túlnyomó többségében valódi haszna van?

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10815 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.07, 18:55

KLM:
A sötét térítőben Alyr sem viszi túlzásba a dolgokat miután kiiktatták az ellenfél mágiahasználóit pedig ezek után  egy 17. szintű varázsló nem kis zavart tudna kelteni a krániak soraiban.  

Kivéve, ha azoknak elég combos védő varázstárgyai vannak. Abban az esetben a mágikus támadó képesség kiiktatása is szép eredmény.

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 290 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.07, 18:43

KLM:
Mint Ordan az amundokat? Mondjuk az elég komolytalanra sikeredet. Valami öreg szakadt de nagy hatalmú tűzvarázsló átváltoztatta magát fekete lánggá, közben meg oda kozmált a 20000 fős amund sereg a nagy robbanásban. Ja és természetes a nagyvilág azt hiszi, hogy egy ordani sereg morzsolta fel őket.
A sötét térítőben Alyr sem viszi túlzásba a dolgokat miután kiiktatták az ellenfél mágiahasználóit pedig ezek után  egy 17. szintű varázsló nem kis zavart tudna kelteni a krániak soraiban.  

Kaloz

Kaloz

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 821 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.07, 17:40

Rowonka: Ezt a mesélővel kell megbeszélni, úgyis azt kapsz amit ő jónak lát. Ha gazdag a családod vagy a rended gazdag, akkor miért is ne. Ha azt mondja mindenki X arannyal kezd, akkor meg abból kell gazdálkodni. (Úgy emlékszek a lovag vértet, lovat, és 2k6 aranyat kapott induláskor.)
A páncélokról olvastam egy jó kis tanulmányt, ha gondolod akkor megkeresem, csak a játékba ne akard belekeverni. :)

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10815 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.07, 17:30

KLM:
Szóval az egyik fél  mágiája "semlegesíti" a másik fél mágiáját, hogy aztán döntsön az acél? A varázshasználók elszórakoztatják egymást majd miután  végeztek jöhet a csata eredményt is hozó része.

Kivéve, hogy ha az egyik fél mágiája SOKKAL nyomja le a másikat (mint Ordan az amundokat), akkor az az érdemi rész is, mert szépen leatomozták a füligszeműeket.

Egyébként annál bonyolultabb a dolog, hogy "elszórakoztatják" egymást. Nem csak az ellenség varázstudóit, védő varázstárgyait támadhatják, hanem az élőerőt is - és közben a fejvadászok, mesterlövészek megpróbálják ugyanezt.

Rowonka

Rowonka

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 45 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.10.07, 16:50

Rowonka: Álljon meg a menet, senki nem mondta, hogy nem lehet felavatott lovag. Lehet. De lesznek olyan rendek is, ahol többet várnak. Ez játéktechnikailag úgy nyilvánul meg, hogy egyes rendekben a frissen avatott lovag már 2. vagy akár 3. szintű. De innen is jöhet 1. szintű, Lovag kasztú JK, csak akkor meg kell beszélni, hogy nem lesz felavatott lovag. Nemes lesz persze, akár lovagi felszerelése is lehet, de nem viselheti a rend címerét, nemesként és nem lovagként mutatkozik be, ilyesmi. Ezt csapaton belül kéne megbeszélni, mondjukrá a haonwelli Krad-hitű világi lovagrend jóval alacsonyabb feltételeket támaszt mint az ereni masgariták. Vagy akár fordítva, ha nektek úgy jobban tetszik. (Inspirációnak meríthetsz még szerintem a Jedi-lovagokból is.)

Azt én sem mondtam, hogy nem lehet felavatott lovag. Viszont reálisnak tűnik, hogy az ipse ha elindul egy kis Kradhátamögötti világi rendből, akkor nem vágnak alá egyből több száz arany felszerelést (harci mén, fegyverek, teljes vért, stb.) 1. tsz-en, hanem mondjuk 3-on megkapja, meg a címzetes lovaggá avatást is. Én erre gondoltam.

Egy kis rend amelyik szűkösen gazdálkodik az erőforrásaival, nyílván nem fog egyből minden igényt kielégíteni, hanem először megnézik, hogy "na a Félelf Józska mire jó".

Pont olvastam egyébként, hogy a földi lovagkor vége felé olyan drága volt a lovagi felszerelés, hogy volt olyan apród aki már jóval a 21-et is meghaladta (ez volt a lovaggá ütés ideje), de még mindig apródkodott, mert nem tudta összeszedni a rávalót. Szóval ja.

Módosította Rowonka: 2017.10.07, 16:52

Kaloz

Kaloz

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 821 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.07, 14:47

KLM: Szerintem ez az egész, hogy mit akartak, mit sikerült, és mit vállalnak belőle ma, egy nagy katyvasz amiből mindenki azt hoz ki amit sikerül.
Syburrt pedig (megintcsak szerintem) a megrendelő, azaz Pyarron intézte, főleg hogy a zsoldosok aztán ott is maradtak.

Gkar: Geofrámia kétszer volt a kezemben, mindkétszer visszatettem a polcra, és nem bántam meg. Ha tényleg ezt írja, az már csak azért is érdekes, mert tudtommal gazsibandi egyszemélyes projektje volt, márpedig épp ő írja a Garmacorban, és a háttéranyagokban hogy nem volt semmi térkapu, hajóztak meg gyalogoltak. MAGUS. :)

"Szóval az egyik fél  mágiája "semlegesíti" a másik fél mágiáját, hogy aztán döntsön az acél?"
Ehhez csak annyit, hogy ha az egyik fél mágiája nem semlegesíti a másikét mert gyengébb, vagy egyáltalán nincs, akkor az acélnak is nehezebb a dolga.

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 290 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.07, 14:01

Kaloz: 

De pont a dúlás során. Geofrámiában a hetedkor hajnalánál. Oldalszámot nem tudok (azt már nincs scannelve). 
Igen a magus irodalmi részével pont ez a bajom, hogy egy csomó jól hangzó dolgot összehordanak, amikbe ha belegondol az ember hatalmas baromsággá áll össze.

KLM:
Szóval az egyik fél  mágiája "semlegesíti" a másik fél mágiáját, hogy aztán döntsön az acél? A varázshasználók elszórakoztatják egymást majd miután  végeztek jöhet a csata eredményt is hozó része. Egyébként az ilyen célkeresős nyílvessző bűbájt szívesen használtuk volna mi is az rpg-ben  csak hát a bárhonnan 100%-os instant kill bullsit az irodalomban sem hangzik túl jól, ahogy az embereket átlövő sorozatlövő kézi nyílpuska sem. (az ilyenek miatt nálam az a 3-5 könyv is használaton kívül szokott lenni)

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1775 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.07, 14:01

Tehát a tüzérség helyett van mágia (persze nem azonos ám), lőfegyverek meg vannak. Pld.

Az abasziszi számszeríjak mágia vezérelte, de­rengő vesszei átcikáztak a sorok között, megkerülték az útjukba akadókat, csakis boszorkánymesterek tor­kába, mellébe fúródtak

Illetve előtte van a jelenet, ahogy Antoh papjai több száz vesszőt megbűvölnek (hogy egy hónapig ne rozsdásodjanak :P ), majd kicsivel később a megbűvölt vesszőkön elkezd pislogni a zöld led.

Szóval hasonlít, de még a XIX. sz. is csak kiindulási pont.

Egen, ez pont olyan ponyvafogás, mint amikor Gorduinék jót szexeltek valami templomban, mert csak.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10815 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.07, 13:47

KLM: Szerintem ez inkább az alkotók érdeklődésének (korabeli sci-fi és akciófilmek) köszönhető, és nem tudatos tervezés eredménye.

Valamennyire tudatos volt, de mindenképp vázlatos. GA például igyekszik szép nagy "fekete dobozokat" berakni - azaz valamit, amiről tudjuk, hogy "ezt csinálja", de nem tudjuk hogyan, ezzel elfedve a vázlatosságot (ami teljesen korrekt irói eszköz).

Ilyen pld. hogy a Csepp és Tengerben van egy fél mondat, hogy a Szigetbirtok mágikus védelmét valakit tönkretették és elmenekültek (más jöttek mások helyreállítani), amivel kikerülte azt, hogy részleteznie kelljen, mégis tudjuk, hogy van ilyesmi és fontos/erős.

Gkar: A Dúlás idején biztos nem (arról most születik az írás, de előzetes már van) a godoni támadásról sosem olvastam, de lehetséges. Viszont ezesetben is csak az alapok voltak meg, és a pyarroni varázslók intézték a többit.

Esetleg a shadoniak. Mert hát olyanok is vannak (csak a beavatási fokozatokat szúrták el).

Módosította KLM: 2017.10.07, 13:51

Kaloz

Kaloz

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 821 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.07, 13:20

KLM: Szerintem ez inkább az alkotók érdeklődésének (korabeli sci-fi és akciófilmek) köszönhető, és nem tudatos tervezés eredménye.

Gkar: A Dúlás idején biztos nem (arról most születik az írás, de előzetes már van) a godoni támadásról sosem olvastam, de lehetséges. Viszont ezesetben is csak az alapok voltak meg, és a pyarroni varázslók intézték a többit.
A haditechnika épp nem XIX. századi, csak a többi. És az is csak ott ahol viszonylag békés és folyamatos volt a fejlődés. A harcászatról írta hogy Napóleon-korabeli, de nekem ezzel kapcsolatban is lennének kételyeim, mert ahhoz képest, hogy állítólag történelemtanárként végzett, gazsibandi elég emberes baromságokat tud mondani.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]