Ugrás tartalomhoz

Fotó

MAGUS kérdések és válaszok

• Válasz írásához lépj be
5040 hozzászólás érkezett eddig

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5458 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 12:08

Sziasztok!

Valami jó fantasy gazdasági levezetésről tudtok? Pl. elérhető szakdolgozat, vagy egyszerűen egy kicsit megalapozottabb bérek/jövedelmek/árak táblázat ami hihetőbb.

Előre is köszi

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5458 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.07, 16:11

Pedig pont te írtad be, hogy hol írnak erről, ott azt írják, hogy nem vesznek el. :)

Srácok, amúgy nyilván nem arról van szó, hogy titeket győzködlek, nekem mindegy ki hogyan játszik, és biztos vagyok benne, hogy nektek is, csak hát a fórum lényege a dolgok megvitatása. :)

Az ok valszleg az, hogy a kérdésedre gyorsan kikerestem a választ, de nem olvastam át, és az emlékeimben másként szerepelt. De psszt! :titok: 

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 600 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.07, 14:30

Pedig pont te írtad be, hogy hol írnak erről, ott azt írják, hogy nem vesznek el. :)

Srácok, amúgy nyilván nem arról van szó, hogy titeket győzködlek, nekem mindegy ki hogyan játszik, és biztos vagyok benne, hogy nektek is, csak hát a fórum lényege a dolgok megvitatása. :)

Módosította Cundior: 2019.10.07, 14:30

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5458 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.07, 14:08

Úgy használjátok, ahogy akarjátok. Mi mindig is úgy használtuk, hogy csak a varázslónak nem veszik el, mert neki külön ki van elmelve, tehát a többieknél elveszik.

Én mondjuk, úgy emlékszem, hogy a pszi pont is elveszik, de egyetértek Selmoval, ezért amíg nem velem játszotok, annyira mindegy, hogy én mit gondolok :)

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2070 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.07, 11:21

Úgy használjátok, ahogy akarjátok. Mi mindig is úgy használtuk, hogy csak a varázslónak nem veszik el, mert neki külön ki van elmelve, tehát a többieknél elveszik.

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 600 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.07, 09:49

Hmm, nem tudom. Először is, a pszi pontok sem vesznek el, ha megszakítják az alkalmazót, esetleg ez is mutathat hasonlóságot az elképzelésemmel, másfelől ott azért más a helyzet. Ott nem egy létező "anyagot" használ fel a karakter, hanem a pszi pont csak egy elvont számosítása a szellemi kipihentségének. Amúgy a pszinél inkább tartanám indokoltnak, hogy maga a megkezdett koncentráció már fárasztja az elmét, szóval esetleg pont ott lehetne arról beszélni, hogy a karakter "elkölti" a szellemi frissességét a próbálkozás közben (csökken a pszi pont, tehát fárad), így veszít pontot, akkor is ha megszakítják. Ha például koncentrálsz, hogy egy aprólékos munkát elvégezz, és én a végén megzavarlak, akkor visszamenőleg nem fáradsz el a korábbi munkád során?

Viszont ha fárad, ha nem, a manával nem csinál semmit varázslás közben, így azt nem logikus levonni. Vagy ha igen, meg kéne mondania a játéknak, hogy mit, pl. a karakter előtt, a rajzolt rúnákban pulzál a mana, a varázsszavakkal együtt távozva, a varázsló előtti teret görbíti, ...stb? Ezek híján azonban azt kell gondolnom, hogy amíg a varázslás cselekedetének egészével mederbe nem tereli, addig a mana a fejében van.

Amúgy ez az egész zavaros, és önkényes fantáziálgatás. Talán a játéktechnika oldalálól érdemes csak foglalkozni vele, ott pedig, a már korábban írt egyensúly miatt tartanám fontosnak, hogy egységes legyen minden kasztnál.

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5458 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.07, 08:31

Cundior:

Mert ha mondjuk az elején költené el, akkor addig hol lenne a mana?

A pszi energiákkal mi a helyzet?

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 600 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.07, 07:55

Rendben, ez igaz. Viszont tényleg nem kötekedés képpen, de számomra ebből sem következik semmi abból a szempontból, hogy mikor teszi bele a varázshasználó a manát. Ettől még akár a varázslás első, esetleg utolsó szegmensében is lehet, vagy akár folyamatosan is kerülhet bele a mana, szegmensenként manaköltség/varázslás ideje mennyiségben.

Nekem egyrészt logikailag talán szimpatikusabb az, hogy a végén költi el a manapontokat, mert végülis a mana szerepe az, hogy konkrétan létrehozza a varázslatot. Tehát a varázshasználó miután kellő ideig koncentrált, rúnákat rajzolt, varázsigéket mondott, a mana ezek által vezérelve tör elő az elméjéből, megidézve a varázslatot.

Mert ha mondjuk az elején költené el, akkor addig hol lenne a mana? A mana áramlig a világban, aztán managyűjtés rituálékkal a varázshasználó az elméjébe gyűjti, majd más rituálékkal varázslat formájában kiengedi azt. Mindig "van valahol" a mana, és szerintem pont az a varázslatok célja, hogy megfelelő formában csalja azt elő az elméjéből, aminek ezáltal a következménye az, hogy végül (a végén) ez megtörténik.

Másfelől játékegyensúly tekintetében is jobban örülnék, ha a varázsló nem lenne tovább "tápolva" a többi varázshasználóhoz képest, hogy csak ő nem veszít manát, ha megzavarják, a többiek igen.

Persze ez csak alaptalan okoskodás, belemagyarázás, de én tényleg nem látok semmi olyan ami ezt megcáfolná (se olyat ami alátámasztaná). Kár, hogy fontos dolgok nincsenek rendesen kidolgozva...

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5458 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.06, 21:47

Na igen, régen forgattam már az ETK-t. De ez önmagában szerintem még nem jelenti azt, hogy más varázshasználók nem a varázslat végén használják el a manapontot.

A többiek egy varázslatot mondanak el, nem mozaikokat, amik sorát végjel zár.

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 600 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.05, 13:38

Na igen, régen forgattam már az ETK-t. De ez önmagában szerintem még nem jelenti azt, hogy más varázshasználók nem a varázslat végén használják el a manapontot.

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2070 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.05, 11:25

Igen, de írták is 292. oldal.

A Végjel kimondására (ill. rúnájának megrajzolására) az utolsó mozaik elhelyezésétől számítva egy teljes kör áll rendelkezésére. Így a varázslat létrejöttét szűk határok között időzitheti. Ha a Végjel elmarad, a varázslat egy kör elteltével hatás nélkül szétesik. Ilyen esetben - vagy, ha a varázslás valamely okból félbeszakad - a varázsló nem veszít Mp-ot.

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 600 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.05, 08:30

Az ÚTK-ban ez képzettséghet kötött, 4. foknál várhatnak 1 kört a befejezéssel, ETK-ban ez hogy volt, alapból tudták?

Az biztos, hogy más varázshasználóknak (függetlenül a végjel eltolásának lehetőségétől) nem a legvégén kerül bele a mana? Erről van bárhol szó?

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5458 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.05, 07:53

Ha megszakítják, a varázslatot, a mana elveszik. Csak varázslóknál nem, mert ők várhatnak a végjellel egy kört, és csak akkor kell manát fizetniük

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 600 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.04, 17:08

Sziasztok!

Sajnos rég volt erre aktivitás, ezért (és a válasz reményében) bedobnék egy kérdést. Bár van rá eljárásunk, mégsem találom sehol leírva, hogy mi a hivatalos szabály a varázslás megakasztására (alapvetően a sérülésekből fakadókra gondolok, de nyilván más lehetőség is szóbakerülhet)? Mikor szakad meg a varázslás? (Nálunk Ép sérülés esetén dobható Akaraterő próba, ha nem sikerül, félbemarad a varázslat.) És ha megszakad, mi történik a varázskat manaköltségével? Megmarad, esetleg részben, vagy egészben elvész? (Erről mintha írnának, hogy csak a legvégső pillanatban tölti fel manával a varázslatot a varázshasználó, szóval elvileg megmarad, de ebben sem vagyok biztos.)

Erről mi a szabály, vagy ti hogyan kezelitek ezt?

Hali
ET 91. oldal Pszi-használat harc közben.
290. oldal. Varázslás.
292, Mana-pontok levonása

Én ezekből indulok ki.

Ez így teljesen rendben van. Bármilyen sérülés (akár 1 Fp is) rögtön megszakítja, Akaraterőoróbát csak csekélyebb zavarásnál lehet dobni, akkor is komoly módosítókkal, de a mana legalább nem veszik el. Mondjuk ez eléggé megnehezíti a varázshasználók dolgát ahhoz képest, ahogy mi használtuk (csak ÉP és akkor is dobhat módosítatlan próbát), de hát ha ez a szabály... :)

Köszönöm!

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5458 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.04, 16:22

Sziasztok!

Sajnos rég volt erre aktivitás, ezért (és a válasz reményében) bedobnék egy kérdést. Bár van rá eljárásunk, mégsem találom sehol leírva, hogy mi a hivatalos szabály a varázslás megakasztására (alapvetően a sérülésekből fakadókra gondolok, de nyilván más lehetőség is szóbakerülhet)? Mikor szakad meg a varázslás? (Nálunk Ép sérülés esetén dobható Akaraterő próba, ha nem sikerül, félbemarad a varázslat.) És ha megszakad, mi történik a varázskat manaköltségével? Megmarad, esetleg részben, vagy egészben elvész? (Erről mintha írnának, hogy csak a legvégső pillanatban tölti fel manával a varázslatot a varázshasználó, szóval elvileg megmarad, de ebben sem vagyok biztos.)

Hali

ET 91. oldal Pszi-használat harc közben.

290. oldal. Varázslás.

292, Mana-pontok levonása

Én ezekből indulok ki.

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 600 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.04, 12:12

Sziasztok!

Creo

Creo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 258 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.08.28, 12:09

Ez egy nagyszerű ötlet/anyag! Az a 20 oldal már csak elolvasható/átnyálazható a kezdőknek is.

Krynn

Krynn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1205 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.08.27, 09:08

Egész jó lett, kérdés mekkora igény van rá. Vizuálisan nagyon profi (tördelés, grafikák), egyedüli kritikám az volna, hogy az utolsó lapon mintha egy drow (sötételf) lenne, ami szerintem nem annyira mágusos.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8190 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.08.26, 14:19

(Nem csak) kezdőknek készült bevezető olvasmány MAGUS-hoz:
https://kronikak.hu/2019/08/26/kisokos-kalandozoknak/

morgorito

morgorito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 367 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.30, 11:12

Szerintem azért a Kelet-Római birodalom vegyül egy pici mediterrán már-már reneszánszos "városállamok egy decentralizált államban" feelinggel. Persze nem ilyen egyszerű ezt beskatulyázni, hiszen  például a hercegkapitányok függetlensége engem inkább a történelem bizonyos pontján lévő francia nemességre emlékeztet, mint mondjuk az ennél jóval központosítottabb Kelet Római Birodalomra. 

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]