Ugrás tartalomhoz

Fotó

MAGUS kérdések és válaszok

• Válasz írásához lépj be
5024 hozzászólás érkezett eddig

Creo

Creo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 254 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.08.28, 12:09

Ez egy nagyszerű ötlet/anyag! Az a 20 oldal már csak elolvasható/átnyálazható a kezdőknek is.

Krynn

Krynn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1190 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.08.27, 09:08

Egész jó lett, kérdés mekkora igény van rá. Vizuálisan nagyon profi (tördelés, grafikák), egyedüli kritikám az volna, hogy az utolsó lapon mintha egy drow (sötételf) lenne, ami szerintem nem annyira mágusos.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8125 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.08.26, 14:19

(Nem csak) kezdőknek készült bevezető olvasmány MAGUS-hoz:
https://kronikak.hu/2019/08/26/kisokos-kalandozoknak/

morgorito

morgorito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 344 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.30, 11:12

Szerintem azért a Kelet-Római birodalom vegyül egy pici mediterrán már-már reneszánszos "városállamok egy decentralizált államban" feelinggel. Persze nem ilyen egyszerű ezt beskatulyázni, hiszen  például a hercegkapitányok függetlensége engem inkább a történelem bizonyos pontján lévő francia nemességre emlékeztet, mint mondjuk az ennél jóval központosítottabb Kelet Római Birodalomra. 

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4696 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.30, 09:27

Sziasztok!

Abasziszt melyik földi kulturör ihlette a MÁGUS készítőinek.

Nekem mediterrán görög-római-latin lebeg valamiért a szemem előtt. Én vagyok ezzel egyedül? Meséléshez kellene. :)

falanxok, hűbéresség, vallási sokszínűség, kiskirályok, tengeri kereskedelem

Kicsit nekem a Kelet Római Birodalom (helyi megfelelője Toron) központtól távol eső, nagyobb autonómiával rendelkező területei ugranak be. (Nápoly, Siracusa, Antiochia)

sulejman

sulejman

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 7 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.29, 07:47

Sziasztok!

Abasziszt melyik földi kulturör ihlette a MÁGUS készítőinek.

Nekem mediterrán görög-római-latin lebeg valamiért a szemem előtt. Én vagyok ezzel egyedül? Meséléshez kellene. :)

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 583 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.14, 13:59

Köszönöm!

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5415 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.14, 13:02

Előkerült nálunk a "nem létező isten" papjainak kérdése, kik valamely más, nem az ynevi istenek közül való hatalmasságot tisztelnek. Valamiért én úgy tudom, hogy ők csak a kis arkánum varázslatait használhatják, de nem tudom ezt honnan vettem.

Pl. Első törvénykönyv 153. oldal.:

"Tény, hogy a Kis Arkánum litániáinál magasabb szintű papi mágiát csak olyan pap tud végrehajtani, aki élő istent imád"

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 402 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.14, 11:44

Cundior:

Felice papnőinél is hasonlót írnak (Rúna 1/10). A kisebb istenek papjai csak a kis arkánum varázslatait használhatják.

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 583 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.14, 10:51

Sziasztok!

Előkerült nálunk a "nem létező isten" papjainak kérdése, kik valamely más, nem az ynevi istenek közül való hatalmasságot tisztelnek. Valamiért én úgy tudom, hogy ők csak a kis arkánum varázslatait használhatják, de nem tudom ezt honnan vettem. A PPL2-ben van szó sámánpapról, és náluk ezt írják, de ez még nem általános bizonyíték, csak annak a kasztnak a képessége. Tudja valaki, hogy pontosan hol írnak erről, ha írnak egyáltalán?

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.07, 10:30

A kő nem éghető, ezt a legutolsó falusi is tudja.

Ha Stonehenge-en vagy Machu Picchu-n átcsap egy tűz, de a romok között növő fű/fa/bokor nem ég le, az azért elég gyanús...

Ez egyébként hogy működik? Csak az égés, mint reakció nem kezdődik el a körön belül, vagy már a hő se megy át?

Elvileg nincs külön hő és tűz elleni védelem, tehát a határvonalon megszűnik. Ha van 15E Tűz+hő és 15E föld ellen, akkor simán elöntheti a láva vagy a tenger, csak kupolaként marad rajta (mondjuk a légzés nehézkes lesz)....

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 918 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.07, 09:20

Ha Stonehenge-en vagy Machu Picchu-n átcsap egy tűz, de a romok között növő fű/fa/bokor nem ég le, az azért elég gyanús...

Ez egyébként hogy működik? Csak az égés, mint reakció nem kezdődik el a körön belül, vagy már a hő se megy át?

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.07, 07:27

Ez üzleti kockázatvállalás. Teljesen mindegy, milyen védelmed van, ha jön egy földrengés, vulkánkitörés, aquir hatalomszó.

Az első kettő Ynev túlnyomó részén nem jellemző, maximum BM mágiából (de az ellen meg véd), illetve az én olvasatomban az aquir hatalomszavak sem ütnek át mindenen, pláne automatikusan. 

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2370 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.07, 06:55

Egy ellenhatás van: 

Az olyan kataklizmák, mint pld. a Kimérák Háborúja után a nép hajlamos a nem ismert, sőt néha az összes mágiát lerombolni. 

Már ha ismeri létét és tudja. A védőkört elég elfedni valami masszív anyaggal.

So-so, biztos meg lehet csinálni, csak pld egy tűztől védő kör egy erdőtűz után elég látványos - ti. a romok között nem égett le az erdő/sztyeppe... 

...illetve ha meg lehet egyszeri befektetéssel, karbantartást évezredekig nem igénylőre csinálni a védelmet, akkor az a bankok esetén is indokolja az egyszeri, ám minél erősebb védelmet. (Én kb. 100 éves átlagos amortizációval számolok - de igen, abban is vannak olyan elemek, amelyeket kb. ostrom, földrengés, meteorbecsapódás vagy manifesztáció esetén kell csak megújítani).

Ez üzleti kockázatvállalás. Teljesen mindegy, milyen védelmed van, ha jön egy földrengés, vulkánkitörés, aquir hatalomszó.

...illetve ha meg lehet egyszeri befektetéssel, karbantartást évezredekig nem igénylőre csinálni a védelmet, akkor az a bankok esetén is indokolja az egyszeri, ám minél erősebb védelmet. (Én kb. 100 éves átlagos amortizációval számolok - de igen, abban is vannak olyan elemek, amelyeket kb. ostrom, földrengés, meteorbecsapódás vagy manifesztáció esetén kell csak megújítani).

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.05, 09:46

Egy ellenhatás van: 

Az olyan kataklizmák, mint pld. a Kimérák Háborúja után a nép hajlamos a nem ismert, sőt néha az összes mágiát lerombolni. 

So-so, biztos meg lehet csinálni, csak pld egy tűztől védő kör egy erdőtűz után elég látványos - ti. a romok között nem égett le az erdő/sztyeppe... 

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2370 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.04, 20:39

Egy ellenhatás van: 

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.04, 20:16

Egy ellenhatás van: 

Plusz egy lakóépület elég gyorsan szét tud rohadni, ha magára hagyják vagy karbantartás nélkül laknak benne... Akár egy palota is, mert a "állagmegóvó" mágiára csak a nagyon gazdagoknak és hatalmasoknak "futja" - és egy szétrohadó épület mágikus védelme is hamar tönkre tud menni. 

Ahogy egyébként Alyrnak is szüksége volt valami régi kaputerem helyére TNG tudatalattijából az ÉL-ban.

...és a kyr "reptér" azért kellett, mert a hagyományos "odanyitom a térkapu oszt jó" háborúban már veszélyes volt.

Módosította KLM: 2019.06.04, 20:17

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2370 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.04, 19:57

Akkor mennyibe is fájna egy pl. 5 E erősségű védelem (szimpatikus/elemi/térmágia) mondjuk egy 10 m átmérőjű területre?

Egy második szintű (ti: még botja sincs) mozaikmágus tanonc két heti munkája, igaz megcsinálja az Elemi mágia ellen 15E-re és asztál, mentál, tér és időmágia ellen is. sőt, a TAM sem fog működni. 

Ha  jó fejnek tart, térgát varázsjelből is berak párat. 

Akkor már csak azon vitatkozhatunk, hogy Ynevet miért nem firkálták össze a Hetedkor végére. 

Az amúgy általam nem a "kánon" részének tartott Két Holdban van egy jelenet, hogy patkányokkal üzennek, mert a pszi és mágia fennakadnak "útközben".

Ahogy egyébként Alyrnak is szüksége volt valami régi kaputerem helyére TNG tudatalattijából az ÉL-ban.

Tehát szerintem hellyel-közzel össze van firkálva.

Megbeszéltük.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.04, 19:15

Akkor mennyibe is fájna egy pl. 5 E erősségű védelem (szimpatikus/elemi/térmágia) mondjuk egy 10 m átmérőjű területre?

Egy második szintű (ti: még botja sincs) mozaikmágus tanonc két heti munkája, igaz megcsinálja az Elemi mágia ellen 15E-re és asztál, mentál, tér és időmágia ellen is. sőt, a TAM sem fog működni. 

Akkor már csak azon vitatkozhatunk, hogy Ynevet miért nem firkálták össze a Hetedkor végére. 

Az amúgy általam nem a "kánon" részének tartott Két Holdban van egy jelenet, hogy patkányokkal üzennek, mert a pszi és mágia fennakadnak "útközben".

Tehát szerintem hellyel-közzel össze van firkálva.

Módosította KLM: 2019.06.04, 19:21

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2370 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.04, 19:10

Akkor már csak azon vitatkozhatunk, hogy Ynevet miért nem firkálták össze a Hetedkor végére. Ebben az esetben minden érdemes épület - nemhogy bank - szépen védett mágia ellen, már csak egy szimpla táblázatot kellett volna összeütni az elmúlt 25 év alatt.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]