Ugrás tartalomhoz

Fotó

MAGUS kérdések és válaszok

• Válasz írásához lépj be
5371 hozzászólás érkezett eddig

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.12, 12:32

kukac, amit írsz, az a baromság. Különösen, hogy a lakosság nagy része városokban lakik, ahol elérhető volt az újság. pláne, ha középiskolásokról beszélünk, amik (iskolák) többsége városokban van, akkor napi szinten járnak oda, ahol kapható volt. Ha meg nem, akkor mint többször említettük, volt megrendelés opció, ráadásul kedvezményes, kb. az összes számban hirdetve.

Egyébként, ha figyeltél, én nem azt mondtam, hogy mindenki számára elérhető volt, hanem azt merészeltem kifejteni, hogy az nem igaz, hogy a játékosok tömegei számára elérhetetlen volt a Rúna. Írtam is, hogy persze, hogy voltak helyek, ahol nem volt kapható - vagy mondhatom, hogy nem járt a busz, mint a példádban - de ez nem az általános országos szinten.  Ennyi.

Módosította Dronner: 2020.02.12, 12:33

anarion

anarion

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 819 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.12, 12:29

Kicsit elkanyarodott már a téma, de köszönöm az észrevételeket.

Amúgy, az egészet felvető játékos nem csak minket "fáraszt", de már a kalandozók.hu március végi találkozójára is elkezdte, 726HUN néven az alábbi topikban. :)

https://kronikak.hu/2020/02/06/9873/

Most gondoljatok el ugyanezt órákon keresztül, egysorosokkal. :)

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1643 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.12, 12:25

Dronner, amit te elérhetőségként aposztrofálsz, az marhaság. Nekem ugyan szerencsém volt, és busszal járhattam iskolába, de amikor az előző generáció járt iskolába, nekik gyalog kellett menniük (szerencsére ez ~180-240 perc oda-vissza, nem egy kibírhatatlan táv, de télen azért kemény). Nekik aztán mondhattad volna, hogy a buszos tömegközlekedés mindenki számára elérhető.

A Rúnára visszatérve, mint említettem volt, nekem pl. ~100 km-ert kellett volna megtennem érte, ha egyáltalán tudtam volna róla, mert nem voltak hirdetések/reklámok, nem volt az újságosnál, és nem csak a 2000-es évek közepén értesültem volna róla, akkor még nem volt vidékieknek könnyű eljutni ilyen helyekre (falusi gyerekeknek szinte ünnepnap volt, ha városba mehettek).

Tehát az, hogy a Rúna elérhető volt, az egy rád jellemző privilégium volt.

(Megj.: ma is csak azért jobb a helyzet, mert az Internet itt is elterjedt. Pl. fizikai PC/PS/XBOX játékeladás még a mai napig nincs, csak a Steam+Internet kombó miatt esett a warez, szintén a 2000-es évek közepén/végén.)

Módosította kukac: 2020.02.12, 12:26

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.12, 12:12

Te meg azt állítottad hogy minden sarki újságosnál elérhető volt. 

Nem, én azt állítottam, hogy Győrben minden sarki újságárusnál volt elérhető. Ezt pedig az évek alatt többször sikerült ellenőriznem, ha későn ébredtem, és a szokott helyen elfogyott (nem nem kaptak, hanem elfogyott), akkor bármelyik random másiknál tudtam szerezni. Pl. Baross utcában volt kb. vagy 6 újságos bódé, mindnél volt.

Ráadásul te az aktuális szám elérhetőségéről beszéltél, én meg elsősorban arról ha utólag kellett volna hozzáférni 1-1 részhez.

Mármint, utólag ezzel próbáltál módosítani az elmondottakon? 

Teljesen mindegy hogy ereklyének hívjuk-e.

Baromira ne mindegy, milyen definíciót használunk, pláne, ha a kvázi alapszavak, mint elérhetőség esetében is fennáll a definíciós különbség miatti probléma...

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1373 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.12, 11:47

Nem, mert az ereklye ráadásul M*-ban (M* is, D&D-ben is vagy RIFTSben is) saját EGOval, akarattal bíró tárgy, ami közel elpusztíthatatlan. 

Ez is a Rúnákban (amire tényszerűen elő lehetett fizetni) jelent meg és aztán bele is került a S*-ba.

Rendben, igazad van. S*-ben olvastam én is. Ez esetben az ereklyeséget is hozzáadhatjuk a "nem tudjuk" listához, bár Occam borotváját alkalmazva tételezzük fel hogy nem az. Ez mondjuk sajnos semmit se segít az eddigi kérdőjeleken.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12412 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.12, 11:28

Nem, mert az ereklye ráadásul M*-ban (M* is, D&D-ben is vagy RIFTSben is) saját EGOval, akarattal bíró tárgy, ami közel elpusztíthatatlan. 

Ez is a Rúnákban (amire tényszerűen elő lehetett fizetni) jelent meg és aztán bele is került a S*-ba.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12412 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.12, 11:24

KLM, mi a helyzet azokkal, akiket:
-más kalandozók kinyírnak? (Kígyó, vagy a Láncbarát az Észak lángjaiban -neve nem jut eszembe)
-vagy akik játék közben, egy rossz dobás miatt pusztulnak el?
:ork:

A jaguároknak is minden adottsága megvan anakondát reggelizni, de időnként mégis a cicust eszi meg a kígyó. 

Sőt, ott van a csóró, kiöregedett kalandozó/alandor is a Karneválból, TNG régi haverja, aki viszont nem jutott életelixirhez és még kyr vére sem volt, ezért vagy negyven évvel fiatalabban nézett ki úgy, mintha ő lenne azzal a 40 évvel öregebb a villámkezű bárdnál.

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1373 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.12, 11:22

- Olvastam a cikket. Te is olvastad? Mert a Vihar Szeme az alapján egy egyedi ereklye a fő erődben - ráadásul nem azonos funkcióval, de egyetlen szó sem esik arról hogy a többi 20 mérföldenként álló toronyban mi van, azon kívül hogy 2+ különleges pszí mester meg őrök. Innentől minden - hasonló ereklye, egyedi diszciplina stb - már feltételezés/mesélői döntés. Akárcsak az hogy mivel lehet kijátszani stb.

"lore" szempontjából szerintem ok a cikk, de játéktechnikailag pocsék.

Miért lenne ereklye? Ha egyáltalán az ereklye fogalma itt olyasmi, ami kb egyedi, nem reprodukálható és jellemzően régi...

Teljesen mindegy hogy ereklyének hívjuk-e. A képességei messze felülmúlják egy "átlagos" varázstárgyét, ráadásul nem azonosak azzal az érzékeléssel aminek a forrását keressük. képességei alapján valószínű messze a 20. szintű karakterek által előállítható tárgyak felett van, de ugye ezt sem tudjuk.

Boszorkánymester(ek) tudják üzemeltetni, míg a többi toronyban pszí mesterek vannak (ettől még lehetnek bm-ek, a cikk erre SEM tér ki). Minden a tornyokban a megfigyeléshez használt módszer feltételezés/mesélői döntés ezen kívül.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6523 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.12, 11:07

KLM, mi a helyzet azokkal, akiket:
-más kalandozók kinyírnak? (Kígyó, vagy a Láncbarát az Észak lángjaiban -neve nem jut eszembe)
-vagy akik játék közben, egy rossz dobás miatt pusztulnak el?
:ork:

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12412 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.12, 11:01

KLM, kiválasztottságról és kalandozóságról:
-nem ugyanaz a kettő:

Ugye most viccelsz, hogy nem tudod értelmezni a kalandozóságra kiválasztott emberek (maradjunk az embereknél) nem saját döntésükből lesznek kalandozók.

Egyrészt mindig megtalálja őket a baj, másrészt valamiféle mutációként meg is van bennük az adottság (adottságok összessége, stb), ennek túlélésére. 

A kalandozós példád nem rémlik az Acél és oroszlánból, a Herceg lenne, vagy ki? 

Geor. Próbál ő csak lenni, mint befőtt a polcon, de valahogy mindig nyakába szakad a balhé. 

- pl : Az Acél és Oroszlánnal kapcsolatban regaáltál olyanra amit nem írtam, 

Mármint szerinted írtam, de fantomokat kergetsz.

- Olvastam a cikket. Te is olvastad? Mert a Vihar Szeme az alapján egy egyedi ereklye a fő erődben - ráadásul nem azonos funkcióval, de egyetlen szó sem esik arról hogy a többi 20 mérföldenként álló toronyban mi van, azon kívül hogy 2+ különleges pszí mester meg őrök. Innentől minden - hasonló ereklye, egyedi diszciplina stb - már feltételezés/mesélői döntés. Akárcsak az hogy mivel lehet kijátszani stb.

Miért lenne ereklye? Ha egyáltalán az ereklye fogalma itt olyasmi, ami kb egyedi, nem reprodukálható és jellemzően régi...

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1373 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.12, 10:53

A "játékosok számára elérhetetlen volt a Rúna" esetében semmilyen úgy emlékszem nem volt. De cáfolj meg nyugodtan.

Ezt már kiveséztük. Te meg azt állítottad hogy minden sarki újságosnál elérhető volt. Tényszerűen egyik se igaz. Ráadásul te az aktuális szám elérhetőségéről beszéltél, én meg elsősorban arról ha utólag kellett volna hozzáférni 1-1 részhez.

Ezt nyílván nem olyan valaki fogja elbírálni aki időnként nem létező állításokra válaszolgat lelkesen.

Nem, még nem reagáltam a nem létező állításaidra. Az egyik, valóságot nem fedő állításodra viszont pld. igen, amiben a nekem nem tetsző JK-k esélyeit boncolgattad. 

A véleményem (ami nem azonos a tárgyi tudással) meg ugyanannyit ér mint bárki másé.

Véleményem szerint a tárgyi tudás nélküli vélemény kevesebbet ér, mint az, aminek némi alapja is van, de téged ez ne zavarjon. 

más : Tegnap néztem át pszi diszciplinákat az ET-ben, tényleg. Az egy dolog hogy mondjuk az se derül ki mi egy diszciplina hatótávja ha másra használod, de pl. egynél sincs olyan ahol hatótávval csökkene a hatás, hogy komolyabban ne menjek bele.

A cikket is elolvastad? És simán betudtam annak, hogy a Mágia Termében vagy a Vihar Szeme vagy egy másik (feltehetőleg sok füstkvarc felhasználásával készült) varázstárgy segíti az épp szolgálatos pszi-mestert. 

- pl : Az Acél és Oroszlánnal kapcsolatban regaáltál olyanra amit nem írtam, nem kell sokat visszalapozni. Mi értele olyasmiben nem igazat írni amit 30 másodperc sincs bárkinek leellenőrizni?

- Nem 100%-os tárgyi tudással is lehet véleménye valakinek. Nem kell nekem lenni a szakácsnak, vagy ismernem a receptet hogy tudjam hogy el van sózva a leves.

Módosította Cain: 2020.02.12, 10:54

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6523 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.12, 10:49

KLM, kiválasztottságról és kalandozóságról:
-nem ugyanaz a kettő: az Észak lángjaiban is ott van, hogy Murgador ura is kiválasztott. (Valami olyasmi az idézet, hogy az anyja mondta neki, nagyapja, a csillagok, meg nem tudom ki.)
-ugyanakor Gorduin, Rosanna is kiválasztott, csak másképpen (Jelhordozó az egyik, a másik Vörös Hadúr, más a választás) vagy Eriel is, csak akarata ellenére.
-mind valamelyikbe tartoznak, de nem következik egyik a másikból automatikusan.

A kalandozós példád nem rémlik az Acél és oroszlánból, a Herceg lenne, vagy ki? Ő láthatóan élvezte, amit csinált, holott ő sem volt kalandozó-típus. :hogymi:

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12412 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.12, 10:40

Ezt nyílván nem olyan valaki fogja elbírálni aki időnként nem létező állításokra válaszolgat lelkesen.

Nem, még nem reagáltam a nem létező állításaidra. Az egyik, valóságot nem fedő állításodra viszont pld. igen, amiben a nekem nem tetsző JK-k esélyeit boncolgattad. 

A véleményem (ami nem azonos a tárgyi tudással) meg ugyanannyit ér mint bárki másé.

Véleményem szerint a tárgyi tudás nélküli vélemény kevesebbet ér, mint az, aminek némi alapja is van, de téged ez ne zavarjon. 

más : Tegnap néztem át pszi diszciplinákat az ET-ben, tényleg. Az egy dolog hogy mondjuk az se derül ki mi egy diszciplina hatótávja ha másra használod, de pl. egynél sincs olyan ahol hatótávval csökkene a hatás, hogy komolyabban ne menjek bele.

A cikket is elolvastad? És simán betudtam annak, hogy a Mágia Termében vagy a Vihar Szeme vagy egy másik (feltehetőleg sok füstkvarc felhasználásával készült) varázstárgy segíti az épp szolgálatos pszi-mestert. 

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.12, 10:39

A "játékosok számára elérhetetlen volt a Rúna" esetében semmilyen úgy emlékszem nem volt. De cáfolj meg nyugodtan.

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1373 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.12, 10:37

Cain:

[OFF]

[...]

Nem gond, csak akkor próbálj tartózkodni az olyan sommás megállapításoktól, amik alapját olyasmik képezik, amikről saját bevallásod szerint lövésed sincs, hiszen nem érezted igényét, hogy utánaolvass. Mármint szerintem. ;)

Ha megnézed a vitát elindító hozzászólásom valami olyasmivel indult hogy "úgy emlékszem", nem pedig azzal hogy EZ VAN ;)

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.12, 10:31

Cain:

(OFF)

Érdekes hogy magadtól nem kéred számon hogy országos statisztikákkal támaszd alá a kijelentéseidet.

Melyik megjegyzésem tartalmazott olyan "általános igazságot" ami ilyen jellegű alátámasztást ígért volna? Egyébként én oda szoktam írni, hogy "szerintem", vagy "szvsz".

(/OFF)

Nem gondolom hogy az utóbbi 10-15 évben bármilyen szempontból is kötelességem lett volna bepótolni (pláne memorizálni) a Rúnát, hiszen ha jól számolom kb 17-18 éve nem játszom rendszeresen Yneven. Nem is tudtam a tegnapi napig hogy elérhető online.

Nem gond, csak akkor próbálj tartózkodni az olyan sommás megállapításoktól, amik alapját olyasmik képezik, amikről saját bevallásod szerint lövésed sincs, hiszen nem érezted igényét, hogy utánaolvass. Mármint szerintem. ;)

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1373 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.12, 10:23

Nem gondolom hogy az utóbbi 10-15 évben bármilyen szempontból is kötelességem lett volna bepótolni (pláne memorizálni) a Rúnát, hiszen ha jól számolom kb 17-18 éve nem játszom rendszeresen Yneven. Nem is tudtam a tegnapi napig hogy elérhető online.

Ahogy érzed, csak akkor a véleményed annyit is ér. 

Amiben tévedtem azt elismertem. A véleményem (ami nem azonos a tárgyi tudással) meg ugyanannyit ér mint bárki másé. Ezt nyílván nem olyan valaki fogja elbírálni aki időnként nem létező állításokra válaszolgat lelkesen.

Módosította Cain: 2020.02.12, 10:26

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12412 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.12, 10:22

Ráadásul hasonló sincs pl. a pszi diszciplinák között, így kiindulási pont sincs.

Tényleg?

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1373 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.12, 10:19

Ott lehet. De ez a Magus, itt minden elérhetetlen. A regényeket itt nem szivesen venném be, mert a szokásosnál jobban tárják fel a rendszer hiányosságait. Ugyanitt ha a JK elkezdene filozofálni, hogy lenne képes ilyen szintű megfigyelésre, mattot kapna a mesélő.

A JK ha bármilyen interakcióba akar kerülni a rendszerrel, lemásolni, kijátszani vagy szabotálni (a pszi mesterek levadászásán kívül), akkor a mesélő kénytelen improvizálni. Mert az egyetlen erről szóló szerepjátékos cikk, inkább a fő erőd konyhárájól meg fegyverszobájáról ír, mint arról ami játéktechnikailag egyedi/új ebben az egyébként érdekes témában.

Ráadásul hasonló sincs pl. a pszi diszciplinák között, így kiindulási pont sincs.

Nyílván a "találja ki a mesélő" mindenre megoldás.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12412 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.12, 10:17

Ahogy érzed, csak akkor a véleményed annyit is ér. 

(A nagy kanyarban meg sikerült leesned az útról, mert az utolsó bekezdésed semmilyen összefüggésben nincs az általam akármelyik kommentben leírtakkal.)

Különösen ezzel nincs semmilyen összefüggésben:

Srácok,

A M* emlékeim lehet megkopottak, de egy csuklyás figura egyáltalán nem szokatlan Yneven. Kb minden sarkon van 2+, opcionálisan lobogó köppennyel (szélcsendben is).

Ráadásul ez még nem ok egy letartóztatásra pláne megölésre.

Módosította KLM: 2020.02.12, 10:21

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]