Ugrás tartalomhoz

Fotó

MAGUS kérdések és válaszok

• Válasz írásához lépj be
4514 hozzászólás érkezett eddig

SaGa_Jr

SaGa_Jr

Síkok Vándora

• Fórumita
  • 3049 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.07.31, 06:14

Krynn:
A dzsambia egy sima tőr, mindössze görbe picit. Értékei ugyanazok mint a sima tőrnek.

Krynn

Krynn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1103 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.07.30, 20:50

Üdv! Nem olvastam végig az összes hozzászólást, de ez már biztosan előkerült. Mik a dzsambia harcértékei (ára, súlya, stb.)?

hotep

hotep

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 6 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.07.30, 17:47

Diocletianus: a mendra tudtommal szent, szakrális fegyver. Lefalábbis a boszivadász annak tekinti. Ebből kiindulva gondoltam azt, hogy a boszi testőrei, szeretői, rabvszolgái, stb. ellen nem ezt fogja használni. A mendra akkor kerül elő, amikor magával a nőcivel számol le. Ezokból kéne rajta lennie valami asztrális védelemnek vagy valami. De csak szvsz.
Ha meg lesből támad rá, lecsapja egy vágással, akkor pláne nem értem hogy minek a könnyebb lefegyverzés.
De ezt inkább hagyom. Nem akarok szőrszálhasogatónak tűnni amiatt mert egy baromiritka fegyver huszadrangú funkcióját kifogásolom.

Nos, kicsit alaposabban és lényegesen figyelmesebben :) átolvastam az idevágó részt. A mendra a boszivadász számára készített szent fegyver, melyet büszkén visel, elrejtésére CSAK akkor hajlandó, ha küldetése (parancsa) ezt megkívánja. Ebből számomra az következik, hogy szinte minden harban ezt a fegyvert használja, de ha azt kapja parancsba, a feltűnés elkerülése végett használhat (feltételes mód!) más fegyvert is; a gyűlölt és üldözött boszikat viszont mindenképpen ezzel belezi ki, és vágja le a hajtincset - hogy feljebb kerüljön a ranglistán. Így már azért érthetőek az értékei - melyek kizárólag a saját fegyverre vonatkoznak, hiszen személyre szabva készítik.

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.07.30, 11:41

Diocletianus: a mendra tudtommal szent, szakrális fegyver. Lefalábbis a boszivadász annak tekinti. Ebből kiindulva gondoltam azt, hogy a boszi testőrei, szeretői, rabvszolgái, stb. ellen nem ezt fogja használni. A mendra akkor kerül elő, amikor magával a nőcivel számol le. Ezokból kéne rajta lennie valami asztrális védelemnek vagy valami. De csak szvsz.
Ha meg lesből támad rá, lecsapja egy vágással, akkor pláne nem értem hogy minek a könnyebb lefegyverzés.
De ezt inkább hagyom. Nem akarok szőrszálhasogatónak tűnni amiatt mert egy baromiritka fegyver huszadrangú funkcióját kifogásolom.

Diocletianus

Diocletianus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1318 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.07.30, 10:52

Sigmund: a boszorkánynak általában vannak szeretői, testőrei, rabszolgái, stb.

A mendraioszok egyébként sem párbajban szoktak megküzdeni a boszorkányokkal, a fegyverük sem arra való.

Üdv:
Diocletianus

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.07.30, 10:49

Hali!
Én már csak azt nem értem, minek egy boszivadász fegyvernek lefegyverző tulajdonság? A fegyver az utolsó amihez egy boszi nyúl szvsz. Inkább mindben legyen valami asztrál ellen védő kő.

_Domoly

_Domoly

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 718 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.07.30, 09:52

Shadon eléggé el van szigetelve a nyilvános térkapu-hálótól. Csak Tela-Bierrában, a Főatya székvárosában van egy Eriopnba (?) nyíló időszakos kapu, amelynek használata azonban egyházi engedélyhez kötött. Emellett az országon belül lehet még néhány, a godoni időkből fennmaradt átjáró, amely rövidebb távokat hidal át. J. v. d. Boomen Fekete vizek című kisregényében leír egy ilyet a dél-shadoni Therrosa vidékén.

hotep

hotep

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 6 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.07.29, 16:02

Apropó, ha már erre tudod a választ, talán ismered a következő kérdésemre is... :D

Dél-Ynev térkapui megtalálhatóak valahol? Nekem van néhány térképem, de térkapuk kapcsolódásáról csak egy; az pedig Észak-Ynevet ábrázolja. :) A karakterek pedig éppen Shadon városban bandukolnak... Rá fogom kényszeríteni őket a karavánutakra, de jó lenne tudni, egyébként van-e, és ha van, honnan hova lehet utazni térkapun. (Egyelőre a "Holtak Légiója" alapján úgy egyeztünk meg, hogy a Shadonban térkapuk kizárólag a Domvik-papok felügyelete alatt léteznek, csak az ő engedélyükkel használatók. Magáncélra nem... )

hotep

hotep

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 6 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.07.29, 15:41

"Tőrnél hosszabb, hosszú kardnál valamivel rövidebb, lágyan ívelő pengéjű szúró-vágó fegyver, markolatánál a keskeny pengét recékkel látják el a fegyverkovácsok. Ezzel a durvább felülettel roncsoló sebeket lehet ejteni, de megkönnyíti az ellenfél lefegyverzését is." PPL2/55old

Köszönöm! De tényleg nem találtam meg, pedig ez volt az első könyv, amit megnéztem... :buszke: :nemertem:

Egyébként a boszorkányvadász nem taleiosz, az az inkvizítor, hanem mendraiosz.
És nem mentra hanem mendra, de tudom ez már szőrszálhasogatás a köbön. Jó játékot!

Valóban... khm... :) kicsit belegalyabodtam, vagy mi... :D mindenesetre köszönöm szépen a segítséget!

Bohun

Bohun

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 40 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.07.29, 15:12

Egyébként a boszorkányvadász nem taleiosz, az az inkvizítor, hanem mendraiosz.
És nem mentra hanem mendra, de tudom ez már szőrszálhasogatás a köbön. Jó játékot!

Bohun

Bohun

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 40 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.07.29, 15:08

"Tőrnél hosszabb, hosszú kardnál valamivel rövidebb, lágyan ívelő pengéjű szúró-vágó fegyver, markolatánál a keskeny pengét recékkel látják el a fegyverkovácsok. Ezzel a durvább felülettel roncsoló sebeket lehet ejteni, de megkönnyíti az ellenfél lefegyverzését is." PPL2/55old

hotep

hotep

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 6 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.07.29, 11:51

Ez fura. Tényleg mindenről esik szó, csak arról nem, ami a topic címe...
Szóval én kérdeztem, tessék válaszolni nrá...! :D :)

hotep

hotep

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 6 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.07.29, 11:44

Líthass!

Valaki nem tudna segíteni a boszorkányvadász (taleiosz) fegyverének (mentra) PONTOS leírásában? Az értékeit több helyen is megtaláltam, de azt, hogy ez hogy néz ki (kard, tőr, husáng vagy mi a fene) sehol nem találom. Előre is köszi!

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4990 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.07.17, 16:12

Ez kissé durva... olvasom itt a hsz-eket, és nem tudom, ez most ontopic vagy nem?

Másképp fogalmazva, mi a jófenéről beszéltek, emberek?! :para:

Ardvisson

Ardvisson

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 47 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.07.05, 21:11

A haverom mindig valami Nemesis-t emleget. Valami remlik, de nem irna le valaki hogy mi is az pontosan. Köszi :vitatkozik:

vigo

vigo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1540 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.07.02, 21:10

... A S.T.A.L.A.K.E.R. is kijött, szóval don't pánik :D

V. :rohog:

Ceriak

Ceriak

Hatalmas

• Fórumita
  • 404 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.07.02, 18:31

Akkor már inkább várok tovább, és három kísérletből legalább egyszer rá lehessen húzni, hogy minőség..

Weilára, miket látok? Három?!

Blackjack

Blackjack

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 832 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.07.02, 18:26

Nem sürgetni őket!!!!!!!

A végén még összecsapják, és lesz belőle egy Fehér Borzalom II.!!!!

Akkor már inkább várok tovább, és három kísérletből legalább egyszer rá lehessen húzni, hogy minőség.. :rohog:

10teletem

Hellguard666

Hellguard666

The Fallen One

• Fórumita
  • 2313 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.07.02, 06:56

clewer:

Erre van ez a fórum, meg az arhívum.
Olvass utána... t'od kicsit sokáig tartana elmesélni.

De azér' nincs harag... :popcorn:

Sonko & Jakirte Jak Cyr:

Háááát, engem sokkal inkább a Fallout 3-ra emlékeztet...
Már az Icewind Dale II idején reklámozták, de még mindig nincs kész! :dilis:

Peace and happiness!

Módosította Hellguard666: 2007.07.02, 06:59

clewer

clewer

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 59 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.07.01, 21:23

Hello!

Egy kicsit megtetszett ez a szerepjáték.Valaki be tudna avatni és elmondani az alapjait, vagy ehhez inkább az kéne hogy kipróbáljam először?

Előre is köszi,

Clewer

Módosította clewer: 2007.07.01, 21:26

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]