Ugrás tartalomhoz

Fotó

MAGUS kérdések és válaszok

• Válasz írásához lépj be
5371 hozzászólás érkezett eddig

Blackjack

Blackjack

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 832 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.12.25, 17:11

Viszont a Kyr Krónikákban arról van szó, hogy a lunirt vmilyen márvány tartalmazza, abból "olvasztják" ki. Nem ötvözetről van szó!

Emlékeim szerint mindegyik fajtát készítették a 3.Hold levarázslása után is - elsősorban a különböző Cranták ideje alatt, illetve Kyriában.

10teletem

malyclose

malyclose

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 63 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.12.25, 14:56

Mivel a lunír egy mithrill ötvözet, ezért alapban nem fordul elő a természetben. Amilyen hold állásakor kovácsolták, olyan színű lesz. Sezrintem onnantól, hogy kész van, már teljesen mindegy, hogy milyen hold(ak) van(nak) fenn - az anyag a kovácsolt színben fog pompázni.

Arról viszont hallottam, hogy az ilne fémek lalványan derengenek, a "holdjuk" fényénél.

Ha előhúzol egy vöröslunir kardot az a vörös hold idején, akkor nagyon halvány vöröses derengést kölcsönöz a pengének.

Szeritem alapban olyan színe van, mindig. Viszont el tudom képzelni, hogy egy necces helyzetben a vörös lunír pajzson megakad a gyilkos penge - ami minden más esetben átjutott volna még egy ilyen különlegesen edzett fémen is. Ekkor vette csak észre az ellenfele felett a vörös holdat ragyogni egymagában...
Szóval nem táp, csak mondjuk necces helyzeteknél billentheti a mérleg nyelvét a másik irányba. Legalább látszik, hogy él a világ. Szerintem feeling :rohog:

A feketelunírt éjközépkor kovácsolják, amikor egyik hold sem világít. A holdlunírt még a harmadik hold fényénél készítették (éppen ezért ilyen már jó ideje nem készül...).
Mivel a lunírt mágiával állítják elő (gyakorlatilag mágikus ötvözet, aminek egyik alkotóeleme a holdak fénye), ezért ezért szerintem teljesen logikus, hogy olyan színük van, amilyen hold alatt készültek...

Maradok tisztelettel: Alister

Teljesen egyetértek :D

Zöld lunír:
Na ezzel gondban vagyok... Három lehetőséget látok:
a, kéklunír és holdlunír ötvözete
b, a kék és a harmadik hold együttállásakor ötvözték
c, Calowynen lehet látni az égen egy zöld holdat is...

Szerintem különböző holdak fényénél készítik (az erősorrend a következő: vörös-, kék-, zöld-, fekete-, holdlunír); én úgy magyarázom, hogy ezért erősebb a zöld a vörösnél és a kéknél mert mindkettő különleges képességét (szó szerint) ötvözi :P

Úgy is tudtam, hogy kissé színes is a lunir fém. (pl.: az elf Kék Hadsereg, a lunir vértek miatt kéklett)

Az elfek nem kékacélt használnak?

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3482 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.25, 14:26

Üdv!

szvsz a különböző luniroknak minimális köze van a holdakhoz. Szimplán mágikus fémek, mint az abbit és a mitrill.

Amit írtam a lunírok kovácsolásáról, az emlékeim szerint hivatalosan is elfogadott infó... :rohog:

Zöld lunír:
Na ezzel gondban vagyok... Három lehetőséget látok:
a, kéklunír és holdlunír ötvözete
b, a kék és a harmadik hold együttállásakor ötvözték
c, Calowynen lehet látni az égen egy zöld holdat is...

Blackjack

Blackjack

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 832 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.12.25, 12:38

hmmm...

szvsz a különböző luniroknak minimális köze van a holdakhoz. Szimplán mágikus fémek, mint az abbit és a mitrill.

10teletem

ranagol60

ranagol60

DiceMan

• Fórumita
  • 3166 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.24, 23:20

Üdv!

Hogy készül a hold és a zöldlunir?
A fekelunirt milyne fénybe kovácsolják?

Tetszene amit mondasz, csak nem igazán látom még az értelmét.
Úgy is tudtam, hogy kissé színes is a lunir fém. (pl.: az elf Kék Hadsereg, a lunir vértek miatt kéklett)
Ha az határozza meg a fémet, hogy milyen hold fényénél kovácsolják, akkor ettől nem hinném hogy a vörös lunir vöröses, a kék lunir pedig kékes lenne.

A feketelunírt éjközépkor kovácsolják, amikor egyik hold sem világít. A holdlunírt még a harmadik hold fényénél készítették (éppen ezért ilyen már jó ideje nem készül...).
Mivel a lunírt mágiával állítják elő (gyakorlatilag mágikus ötvözet, aminek egyik alkotóeleme a holdak fénye), ezért ezért szerintem teljesen logikus, hogy olyan színük van, amilyen hold alatt készültek... :rohog:

Eddig minden szavaddal egyetértek, már csak egy kérdés marad, amire mindeddig én sem tudtam kielégítő magyarázatot találni. A kyr pusztítók híres zöldlunír vértjével mi a helyzet? A többi stimm, de ez?

Tisztelettel:
R'naggol

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3482 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.24, 22:35

Üdv!

Ha az határozza meg a fémet, hogy milyen hold fényénél kovácsolják, akkor ettől nem hinném hogy a vörös lunir vöröses, a kék lunir pedig kékes lenne.

Mivel a lunírt mágiával állítják elő (gyakorlatilag mágikus ötvözet, aminek egyik alkotóeleme a holdak fénye), ezért ezért szerintem teljesen logikus, hogy olyan színük van, amilyen hold alatt készültek... :rohog:

_Hanameth het-neb (NPC/NJK)

• Látogató

Kelt 2007.12.24, 22:11

Köszi, hogy felhomályosítasz alister, akkor ha a lunirt a vörös hold fényében kovácsolják, akkor vörös lunir lesz.

Arról viszont hallottam, hogy az ilne fémek lalványan derengenek, a "holdjuk" fényénél.

Ha előhúzol egy vöröslunir kardot az a vörös hold idején, akkor nagyon halvány vöröses derengést kölcsönöz a pengének. Nem Dart Vödör :rohog: :D !!

szerintetek akkor hogy van/lehet ez?

Blackjack

Blackjack

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 832 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.12.24, 17:38

Nekem is vhogy így jött le. Itt volt eddig is, csak senkinek lövése sem volt róla, hogy egyáltalán létezik (kivéve az aquirokat, elfeket és sárkányokat, de ők nem nagyon pofáztak erről szvsz).

"visszatérte" egyben a Hetedkor vége is, csak utána kavar be keményen.

Azt viszont nem hiszem, hogy véletlenül leamrtizálódott a varázslat. Van néhány utalás különböző regényekben/könyvekben, hogy többen próbálkoznak.
Kapásból az Opálhajós börtönőrei jutnak eszembe (a kráni elf bozorgarend), meg az egyik al-Maremes regényben is van arról szó, hogy vmi csúnyatápos kráni varázslócsaj valami NAGY dolgon dolgozik :rohog:

valamikor a 3700-as évek végén

inkább a 3800-asok végén

10teletem

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.24, 17:15

Üdv

Az én elméletem szerint az Opálhajós valami mágikus burokba zárta a holdat, ami egyrészt láthatatlanná teszi, másrészt megakadályozza, hogy a hold bármilyen misztikus kapcsolatba lépjen a külvilággal (beleértve Ynevet). A burok azonban folyamatosan kopik, és valamikor a 3700-as évek végén egyszerűen felfeslik. Ekkor majd jól kiderül, hogy a "sötétzárka" nem tett jót szegény holdnak, és az befeketült, jótékony kisugárzása kaotikussá vált, és legjobb esetben is kell pár évezred, hogy helyrejöjjön

ranagol60

ranagol60

DiceMan

• Fórumita
  • 3166 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.24, 17:07

Üdv!

Az infók eléggé össze vannak kavarva, de nekem személy szerint az jött le, hogy ezüst hold = fekete hold.
csak icipicit megváltozott azalatt a sacc/kb 100.000+ év alatt, amíg nem tartózkodott Ynev egén :rohog:

És mikor tért vissza Ynev egére? Ez az az infó, ami nagyon hiányzik, mert a jelenléte elvileg nem teljesen mellékes. Tehát ha én psz. 3692-ben mesélek, akkor van harmadik hold, vagy nincs? :D
Aztán ha már itt tartunk... ha az eltűntetéséhez egy olyan különleges esemény, mint egy üstökös megjelenése kellett, akkor vissza hogyan hozták? (Arról nem is beszélve, hogy ki tette, és miért nem tudunk róla...)

Szóval zavaros ez így. Én a magam részéről úgy használom a dolgot, hogy a fekete hold egyfajta csere-anyag, az ezüst holdat nem a kukába dobták, hanem kicserélték erre a másikra (még a gravitációs egyensúly sem változott meg, yay), szóval most ez van itt az ezüst helyett. Persze mivel fekete, így meglehetősen kevesen észlelik, nyilván képes csillagokat kitakarni, úgyhogy a profi csillagászok tisztában vannak a létezésével, de a köznép nem sűrűn.
Aztán amikor majd ügyesen visszahozzák az elfek az ezüstöt, akkor ezt visszaküldik oda, ahonnan származik. :P

Tisztelettel:
R'naggol

Blackjack

Blackjack

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 832 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.12.24, 15:38

Az infók eléggé össze vannak kavarva, de nekem személy szerint az jött le, hogy ezüst hold = fekete hold.
csak icipicit megváltozott azalatt a sacc/kb 100.000+ év alatt, amíg nem tartózkodott Ynev egén :rohog:

10teletem

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3482 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.24, 15:17

Üdv!

Egy másik kérdés, én egészen eddig úgy gondolkoztam, hogy az Yneven fellelhető különleges fémek:

A lunírokat az alapján nevezik el, hogy melyik hold fényében kovácsolták őket. Semmi szilánkok :rohog: :D

• Látogató

Kelt 2007.12.24, 12:03

Köszönöm, akkor létezik Ezüsthold (is). LEhet hogy egymás ellentétei, végül is a töredékekbőlé számomra azvilágos, hogy a Sötéthold valamiféle KAotikus eszenciát hordoz/sugároz. Míg akkor az Ezüshold lehet, hogy a tiszta romlatlan erőnek a jelkép/megtestülése/szimbóluma stb.

Egy másik kérdés, én egészen eddig úgy gondolkoztam, hogy az Yneven fellelhető különleges fémek:

Vöröslunir - a vörösholdból levált szilnánkok,
Kéklunir - a Kékholdról levált szilánkok,
Feketelunir/Feketefém - a Feketeholdról levélt darabkák, amik a kontinensre estek.
A zöldlunir, úgy sejtem, hogy a vörös- és a kéklunir ötvözete.

De hallottam Holdlunirrol?
... ez nekem sosem volt tiszta, mitöbb ellentmundás Lingviztikailag is a "La Manche csatornát" hutatja eszembe, már ha jól okoskodok... :rohog:

ranagol60

ranagol60

DiceMan

• Fórumita
  • 3166 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.23, 23:31

Üdv!

Nem tudom hova kellene írnom, ezért írom ide.

Közismert és elfeledett fajok topicjában az Obszidián elfekről és a többiekről van épp szó...

... és ranagol60 postában ezt találtam:

"... illetve a harmadik holdat akarják visszahozni, hogy felébresszék a sárkányokat ..."

A harmadik hold az a Sötéthold?

...eddig két regényben hallotam erről (Sogron lángjai, Keleti szél) és nem vagyok benen biztos hogy jól sejtem e amit sejtek.

A Sötét/Fekete hold tönkrevágja a manahálót?
Megjelölbizonyos embereket, és ezek valamiféle magasabb rendű célt követve cselekszenek?

Mit lehet erről még tudni?

Kötetből, tehát biztos forrásból nagyon keveset. A harmadik hold eredetileg az Ezüst hold volt, amit az Opálhajós bűvölt le Ynev egéről egy üstököst felhasználva manafókuszként (pontosabban od-fókuszként, nyilván. :rohog:). A hold kapcsolatban állt a sárkányokkal és az ősmágiával (od), és visszaidézése állítólag csúúúúnyán szétzilálná az újmágiát. Van aztán az úgynevezett fekete hold, amiről nem lehet tudni (lehet? valaki mondjon forrást, mert én becsszóra nem tudom... :D), hogy a harmadik hold "helye"/"mása"/"fantomja"/istentudjamije, vagy egy negyedik égitest... Vagy maga a (részben?) visszaidézett ezüst hold...

Tisztelettel:
R'naggol

• Látogató

Kelt 2007.12.23, 23:15

Nem tudom hova kellene írnom, ezért írom ide.

Közismert és elfeledett fajok topicjában az Obszidián elfekről és a többiekről van épp szó...

... és ranagol60 postában ezt találtam:

"... illetve a harmadik holdat akarják visszahozni, hogy felébresszék a sárkányokat ..."

A harmadik hold az a Sötéthold?

...eddig két regényben hallotam erről (Sogron lángjai, Keleti szél) és nem vagyok benen biztos hogy jól sejtem e amit sejtek.

A Sötét/Fekete hold tönkrevágja a manahálót?
Megjelölbizonyos embereket, és ezek valamiféle magasabb rendű célt követve cselekszenek?

Mit lehet erről még tudni?

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8542 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.20, 14:24

A Könyvesboltban elvileg -25%. Az kábé 4500 pénz.
Asszem, megnézem hazafelé...

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8542 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.20, 14:17

Azt már elvitte valaki, de én amúgy is maradnék inkább egy új példány megvétele mellett. Csak az érdekelne, hogy van-e hely Budapesten, ahol olcsóbban kapható, mint a standard 5990-es ár...

mg-b

mg-b

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 716 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.12.20, 13:55

Antikvárium...?
Meg a múltkor hirdette valaki itt az apróban...

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8542 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.20, 13:47

Helló népek!
Ha MAGUS Új Törvénykönyvet akar venni az ember, hol jut hozzá a legolcsóbban?

• Látogató

Kelt 2007.12.19, 14:52

Sigmund

Hát lehet, hogy egyszer-egyzser félreléptek, de ők semgondolták volna ezt a néhány milliónyi "fattyat". :gonosz:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]