Ugrás tartalomhoz

Fotó

MAGUS kérdések és válaszok

• Válasz írásához lépj be
4506 hozzászólás érkezett eddig

Kashuka

Kashuka

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.07, 19:02

Hogy ne csak szubjektív, vagy a játékot mindössze érintő dolgokról essen szó, volna egy gyakorlati ÚTK-s kérdésem.

Eddig még nem került elő nálunk a saját varázslat alkotás lehetősége [...]

Hogy a kérdést gyorsan meg is válaszoljam előre: nem, még sosem jött elő éles játék közben. Ha jól emlékszem, egyetlen BM játékosom volt akivel beszélgettünk róla két játék közben, a balance kérdésén el is kedvtelenedett (nem emlékszem milyen varázslatot akart).

Magyarázat meg egyéb gondolatok:

[...] a belefektetett KAP mennyiség (tapasztalati mágia, őselemi mágia, *ősi nyelv 5. fokon, írás/olvasás és nyelvtudás 4. fokon) 137 KAP!

[...] Az egyetlen valós előny a tapasztalati mágiából fakadó +2 Manapont szintenként. No de 45 Manát veszít a rááldozott pontokkal (vagy 68 TÉ-t, ...stb. :) ).

A nyelvtudás kivételével mindegyik ad tulajdonságpontot 4. szintjéért. Nem teljesen bölcs dolog KAP-ból tul. pontot venni, de szigorúan nézve ez 80 ingyen KAP.
5. fokon +3 mp-t kap szintenként, ez 9 KAP ingyen ->  a megmaradó 57-et elosztva 7 szint alatt teljesen visszahozzák az árukat.
Persze el lehet értelmesebben is költeni 137 KAP-ot TÉ-re és miegyébre, de ha varázsló vagy, amúgy is a fentieket vennéd meg nagyjából, legfeljebb 1-2 szinttel alacsonyabban.

Az őselemi mágia elvileg javíthatna a tűzmágián, de nem teszi, csak varázslóknak jó, ami szerintem önmagában hülyeség, [...] az ősi nyelv sem járul hozzá semmihez [...]

Egyszerűen engedni kell a TV-nek hogy ugyanúgy használhassa a tüzet mint a mozaik mágus - most hogy megnéztem tényleg elég hülyén van leírva, de elég logikus, engem már a régi rendszerekben is zavart ennek a hiánya.

A többi képzettség teljes használhatatlanságát vitatnám, pont az Ősi nyelvvel egy értelmes mesélő nagyon hangulatos fordulatokat köthet a varázsló felismeréseihez.

És mit kap érte? Készíthet saját varázslatot, amit úgyis egyeztetni kell a mesélővel, de illik az egész csapattal, melynek eredménye minden esetben egy kiegyenlített varázslat lesz, ami nagyjából olyan erős, mint a már meglévők. Nem hiszem, hogy valaki engedné, a Tűznyíl II. varázslatot, ami E-nként 3K10-et sebez, holott 45 manányi tűznyilat kell áldozni érte.

Szóval ez a legcsekélyebb mértékben sem éri meg. Nálatok előkerült ez már, megoldottátok valahogy?

Nekünk sem sikerült sose meglépnünk, szerintem elég jól összeszedted a miérteket. Annyit tennék még hozzá, hogy a kreatív ötleteknél se működik túl jól a rendszer, mert ott meg sokszor nincs mihez viszonyítani az erősség-ár arányt.

Ezzel együtt is, én vagy a mozaik mágia utánzására használnám, vagy valami teljesen újszerű, kreatív varázslat megalkotásához, nem a szokásos sebzés-gyógyítás-védelem hatásokat próbálnám fokozni.
TV-s példának: a kémtűz és az arelita állati kémek Mp-varászláshossz-időtartamai mintájára csinálnék egy Kémfüst varázslatot, amivel egy megbűvölt tábortűzből fölszálló füstfelhőt tud irányítani, és "látni" vele.

Módosította Kashuka: 2018.10.07, 19:04

Cundior

Cundior

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 470 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.07, 16:23

Hogy ne csak szubjektív, vagy a játékot mindössze érintő dolgokról essen szó, volna egy gyakorlati ÚTK-s kérdésem.

Eddig még nem került elő nálunk a saját varázslat alkotás lehetősége (bár már gondolkodtam rajta, talán itt is volt már róla szó), de most (újra) utánaszámoltam. Egy tűzvarázsló esetében, a szükséges belefektetett KAP mennyiség (tapasztalati mágia, őselemi mágia, őszi nyelv 5. fokon, írás/olvasás és nyelvtudás 4. fokon) 137 KAP!!! Ez 5-el több, mint 3 teljes szintlépésnyi pont, a legjobb esetben is, mindenféle háttér nélkül, amiért cserébe nem kapunk szinte semmit.

Az őselemi mágia elvileg javíthatna a tűzmágián, de nem teszi, csak varázslóknak jó, ami szerintem önmagában hülyeség, az ősi nyelv sem járul hozzá semmihez, pedig annak is lehetne valami gyakorlati haszna (könnyebben formálja a varázsigéket, akármi), nem is beszélve az írás/olvasás és nyelvtudásról. Műveltebben beszélheti a karakter az ordani nyelvet, és mutatós okleveleket készíthet, fantasztikus... Az egyetlen valós előny, néhány játékban soha be nem következő szerepjátékos szituáció elméleti lehetőségét leszámítva, a tapasztalati mágiából fakadó +2 Manapont szintenként. No de 45 Manát veszít a rááldozott pontokkal (vagy 68 TÉ-t, ...stb. :) ).

És mit kap érte? Készíthet saját varázslatot, amit úgyis egyeztetni kell a mesélővel, de illik az egész csapattal, melynek eredménye minden esetben egy kiegyenlített varázslat lesz, ami nagyjából olyan erős, mint a már meglévők. Nem hiszem, hogy valaki engedné, a Tűznyíl II. varázslatot, ami E-nként 3K10-et sebez, holott 45 manányi tűznyilat kell áldozni érte.

Szóval ez a legcsekélyebb mértékben sem éri meg. Nálatok előkerült ez már, megoldottátok valahogy?

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.06, 13:00

Mármint valaki felvásárolja a kiadó valamelyik tagjának az adósságait és bevasalja rajta, hogy ne tudja a Cpunk 2020 kiadásáért kifizetni a nyomdát?
A CX-el ez történt.

Ez valakivel történt. A CX-et otthagyták az árokparton megdögleni. Érdekes, pár év múlva ki tudták adni a Requiemet. Ennyi erővel a CX-et is lehetett volna folytatni. Nyilván a dolog nem ilyen egyszerű, de azért hiszem, hogy ha lett volna akarat...

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5238 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.06, 09:48

Selmo: Nekem is tetszik a gondolat, de volt aki épp a játéktechnikát hiányolta a Toronból. Pedig ha jól tudom az Északi szövetségben sem volt, az Enoszukéban meg inkább ne lett volna.

Lehet, hogy volt aki a játéktechnikát is hiányolta a Toronból, de leginkább a játéklehetőségeket (lásd "kalandötlet") szokás hiányolni.

Pl. én is hiányolom belőle a játéktechnikát. Szerintem jelentősen rontott a piacképességén az, hogy nem tartalmazott semmit, mivel így csak egy olvasmányos regény, nem nélkülözhetetlen kiegészítő. Értsd: egy csapatba elég egy, míg ha új kasztok, ill. varázslatok, stb. lett volna benne, a játékosok is motiváltabbak lettek volna, hogy megvegyék. A "kalandötlet" is egy ember számára érdekes, a mesélő számára. Mindenesetre én "hivatalos kalandötletből" még sose írtam kalandot. Kiadványban elhintett érdekességből számtalanszor.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11181 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.06, 08:12

Selmo: Nekem is tetszik a gondolat, de volt aki épp a játéktechnikát hiányolta a Toronból. Pedig ha jól tudom az Északi szövetségben sem volt, az Enoszukéban meg inkább ne lett volna.

Lehet, hogy volt aki a játéktechnikát is hiányolta a Toronból, de leginkább a játéklehetőségeket (lásd "kalandötlet") szokás hiányolni.

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1030 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.05, 21:21

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11181 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.05, 14:47

Még ha el is készül az LTK - amiben kételkedek -, akkor is 100%, hogy a Codex sorsára jut és max 1-2 kiegészítőt él meg.

Mármint valaki felvásárolja a kiadó valamelyik tagjának az adósságait és bevasalja rajta, hogy ne tudja a Cpunk 2020 kiadásáért kifizetni a nyomdát?
A CX-el ez történt.

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.05, 13:33

Pontosan, ezért is mondom évek óta, hogy adjanak ki egy Ynev leírást, aztán az alapján mindenki olyan rendszerben játszik, amilyenben akar. Még ha el is készül az LTK - amiben kételkedek -, akkor is 100%, hogy a Codex sorsára jut és max 1-2 kiegészítőt él meg.

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1030 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.05, 12:11

Avangion: A jogászkodást félretéve, ez egy olyan könyv volt, amire mindketten rábólintottak. De már a húsz éves, abszolút hivatalos, mindkettejük nevével ellátott regény sem elég jó, ha gazsibandi úgy gondolja. Így milyen szabálykönyvet lehet írni és milyen világra? Főleg ha UTK-s példára bedurcizik közben, és akkor még az ő világképére formált szabálykönyv is mehet a kukába.

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 759 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.05, 09:27

Nemá, ez most komoly? Ezt honnan lehet tudni? És ha ez a Föld, akkor ez a múltja vagy a jövője?

Ez mindig is így volt, Tolkien eredetileg a "kelta" teremtésmítoszok helyett/mellett írta, ezért kellett a Föld múltbeli állapotát mutatnia. Ha jól emlékszem, az Ötödik Kor az Első Világháborúval ér véget, a Hatodik Kor pedig csak a két világháború közötti időt foglalja magába. Középfölde valójában a mai Európa, a Megye Anglia környékére esik, míg Mordor kb. Anatólia.

(Aztán eljön Garabonciás, és jól kijavít.)

Ha jól emlékszem, mi most a hetedkorban élünk.

A földrajzi megfeleltetések kapcsán fontos leszögezni, hogy egy az egyben nem lehet ráhúzni Középfölde földrajzát a mi világunkéra, Tolkien maga is csak olyan bizonytalan támpontokat adott meg, mint pl. a Megye Oxford vonalában lehetne, Minas Tirith pedig egy észak-olasz városéban. Az általunk ismert Középfölde-rész nagyjából az Európa-Mediterránium-Közelkelet mítikus megfelelője lehetne.

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 759 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.05, 09:17

* Pontosabban: két tünde nyelvet (sindarin és quenya) majdnem teljesen, és még néhányat töredékesen. :D

Arda tündéi ráadásul tizenkettes számrendszerben számolnak tizes helyett, naptárból pedig többféle is van. Viszont könnyítés, hogy elvileg a mi Földünkről van szó, tehát csak a naptárok felosztása más. Ez persze nem akadályozza meg a tolkienitákat abban, hogy Bilbó és Frodó születésnapját a mi naptárunk szerinti szeptember 22-én ünnepeljék, a Gyűrű megsemmisüléséről pedig a mi naptárunk szerinti március 25-én emlékezzenek meg. ;)

Nemá, ez most komoly? Ezt honnan lehet tudni? És ha ez a Föld, akkor ez a múltja vagy a jövője?

Egy fiktív, mítikus múlt, s mint ilyen, nem is minden esetben szó szerinti történelemnek értendő. Ráadásul nem is vegytiszta eredetű és összetételű mitopoézis: az eredetileg nyugati tündék által megfogalmazott mítoszokat tündebarát hobbitok és emberek tolmácsolásában és szerkesztésében írták le, Tolkien fikciós játéka szerint ő ezeket "fordította le" angolra.

Tolkien leveleiben és a Középfölde Históriája-sorozatban (History of Middle-earth) vannak elszórva erről az infók. Ugyanakkor Tolkien maga sem mindig következetes: Arda alatt néha csak a bolygót érti, néha az egész naprendszert. Ahogyan azt is variálta élete során, hogy a bolygó mindig is gömbölyű volt-e (legkésőbbi írástöredékei), vagy Númenor pusztulásáig egy korong (a Christopher Tolkien átlal szerkesztett és publikált A szilmarilok).

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 684 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
2    3                              

Kelt 2018.10.05, 09:13

Ez mindig is így volt, Tolkien eredetileg a "kelta" teremtésmítoszok helyett/mellett írta, ezért kellett a Föld múltbeli állapotát mutatnia. Ha jól emlékszem, az Ötödik Kor az Első Világháborúval ér véget, a Hatodik Kor pedig csak a két világháború közötti időt foglalja magába. Középfölde valójában a mai Európa, a Megye Anglia környékére esik, míg Mordor kb. Anatólia.

(Aztán eljön Garabonciás, és jól kijavít.)

Módosította kukac: 2018.10.05, 09:13

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 645 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.05, 08:36

Így 2020 előtt nem várok szabálykönyvet.

Én amúgy sem. :)

Na, ez így csodás. Hulla ügyesen azt választotta, hogy neki nem kell könyvutalvány nyereményként, mert már így is túl sok olvasatlan könyve van, hanem inkább szabálykönyvet akar. És akkor most várhatok 2020-ig, vagy még tovább?  :sir:

Amúgy meg ugye csak annyit tudunk a játékról, hogy a készítője szerint tök jó szabályai vannak. News at 11... :D

* Pontosabban: két tünde nyelvet (sindarin és quenya) majdnem teljesen, és még néhányat töredékesen. :D

Arda tündéi ráadásul tizenkettes számrendszerben számolnak tizes helyett, naptárból pedig többféle is van. Viszont könnyítés, hogy elvileg a mi Földünkről van szó, tehát csak a naptárok felosztása más. Ez persze nem akadályozza meg a tolkienitákat abban, hogy Bilbó és Frodó születésnapját a mi naptárunk szerinti szeptember 22-én ünnepeljék, a Gyűrű megsemmisüléséről pedig a mi naptárunk szerinti március 25-én emlékezzenek meg. ;)

Avangion

Avangion

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 356 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.04, 22:02

Egy gyönyörű példa miért problémás úgy az irodalmi, mint a szerepjátékos Ynev koherens megjelenítése. Az alábbiakat gazsibandi írta a DV-s fórumán (kicsivel az idővel kapcsolatos kérdés előtt):
"A teljesség kedvéért: a 13. zászlóháború boomeni interpretációja is mélypont, csak másképp. A Csanád által elképzelt folyamat ábrázolása/valószínűsítése helyett csak a végállapotot idézi elő, tekintet nálkül arra, kinek-minek mond ellent vele. Sose lett volna szabad megjelennie... de kijött, így halmozottan hátrányos helyzetű fattyainak, a Toron koronológiájában rondálló zh-ismertetőknek se állhatta útját semmi."
A szóban forgó interpretáció a Morgena könnyei függelékében szerepelt, felelős szerkesztő Gáspár András, felelős kiadó Novák Csanád.
Na és akkor erre az alapra kellene építeni valami stabilat?

Mondjuk az is érdekes kérdés, hogy világ szempontjából (a jogi szarakodást félretéve) miért relevánsabb a Csanád fejében 30 éve talán megszületett vázlatos terv, mint Boomen "interpretációja". Függetlenül attól, hogy kinek mennyire jön be Boomen stílusa vagy világképe, azt nehéz lenne elvitatni, hogy Toronhoz és a Zászlóháborúkhoz többet tett volna hozzá valószínűleg akkor is, ha Csanád összes vázlatos terve valaha napvilágot lát (de hol vagyunk attól).

Az egyik oldalon van egy homályos elképzelés, néhány regény végi szószedet és egy nem túl eredeti "gonosz", jobbára összelopkodott ország, a másik oldalon meg egy saját regényekkel, illetve sok munkával részletesen kidolgozott egyedi birodalom. Jelenleg az egyetlen érv, ami elhitelteleníti Boomen álláspontját Bandi oldaláról, hogy "Az Enyimé, Drágaszágom".

Így valóban nehéz egységes alapot összekalapálni, nem csoda, hogy 25 éve nem sikerül.

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1030 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.04, 21:41

Egy gyönyörű példa miért problémás úgy az irodalmi, mint a szerepjátékos Ynev koherens megjelenítése. Az alábbiakat gazsibandi írta a DV-s fórumán (kicsivel az idővel kapcsolatos kérdés előtt):
"A teljesség kedvéért: a 13. zászlóháború boomeni interpretációja is mélypont, csak másképp. A Csanád által elképzelt folyamat ábrázolása/valószínűsítése helyett csak a végállapotot idézi elő, tekintet nálkül arra, kinek-minek mond ellent vele. Sose lett volna szabad megjelennie... de kijött, így halmozottan hátrányos helyzetű fattyainak, a Toron koronológiájában rondálló zh-ismertetőknek se állhatta útját semmi."
A szóban forgó interpretáció a Morgena könnyei függelékében szerepelt, felelős szerkesztő Gáspár András, felelős kiadó Novák Csanád.
Na és akkor erre az alapra kellene építeni valami stabilat?

Creo

Creo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 243 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.04, 19:55

Logikusnak és akár használhatónak is tűnő megoldás, akinek tetszik a 20 órás nap, annak használható is.

Viszont a kérdés itt, hogy maga a 20 órás nap adott-e bármit a játékhoz?

Hangulatosabb lett? Szerintem nem. Úgyis mindenki visszaváltja magában irl időre.

Egyedibb lett? Szerintem nem. Nem kapcsolódik hozzá semmilyen egyéb világhoz tartozó elem, azon kívül, hogy "mert így találtuk ki". Más számolni a holdciklusokat, ha ahhoz kapcsolódik a mágia, a vérfarkaslét, stb, a napszakokat, ha éjjel előjönnek a monszták, mint a Riddickben, stb. Ha semmi nem kapcsolódik hozzá, akkor ez egy tök felesleges írói agymenés.

Gyorsabb lett? Határozottan nem, ráadásul egy csomó további, szintén felesleges kérdést vet fel.

Fentiek egyébként nagyon sok MAGUS "jellegzetességre" ráhúzhatóak. Korábban azt láttam gondnak, hogy rengeteg új író vért brunyálva próbált valami naggggggyon egyedit kitalálni, hogy rajtahagyja a kézjegyét a világon. Így születtek a regények, amiket csak magyar-halandzsa szótárral a kézben lehetett olvasni, mert a villát thwar'chu'lar"motham-nak hívta (mely ősi kyr eredetű szó másodlagos jelentése egyébként "ő-ki-villával-karistolá-ki-amaz-beleidet") Manapság ez talán leáldozóban van (vagy én vettem régen kezembe új MAGUS regényt, amire van esély), és csak Gazsi Bandi agymenéseit kell ignorálni.

:D

Ott a pont! ;)

Avangion

Avangion

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 356 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.04, 19:14

Garabonciás, én amikor még kísérleteztem az ynevi időszámítás használatával, akkor így álltam hozzá:
...

Logikusnak és akár használhatónak is tűnő megoldás, akinek tetszik a 20 órás nap, annak használható is.

Viszont a kérdés itt, hogy maga a 20 órás nap adott-e bármit a játékhoz?

Hangulatosabb lett? Szerintem nem. Úgyis mindenki visszaváltja magában irl időre.

Egyedibb lett? Szerintem nem. Nem kapcsolódik hozzá semmilyen egyéb világhoz tartozó elem, azon kívül, hogy "mert így találtuk ki". Más számolni a holdciklusokat, ha ahhoz kapcsolódik a mágia, a vérfarkaslét, stb, a napszakokat, ha éjjel előjönnek a monszták, mint a Riddickben, stb. Ha semmi nem kapcsolódik hozzá, akkor ez egy tök felesleges írói agymenés.

Gyorsabb lett? Határozottan nem, ráadásul egy csomó további, szintén felesleges kérdést vet fel.

Fentiek egyébként nagyon sok MAGUS "jellegzetességre" ráhúzhatóak. Korábban azt láttam gondnak, hogy rengeteg új író vért brunyálva próbált valami naggggggyon egyedit kitalálni, hogy rajtahagyja a kézjegyét a világon. Így születtek a regények, amiket csak magyar-halandzsa szótárral a kézben lehetett olvasni, mert a villát thwar'chu'lar"motham-nak hívta (mely ősi kyr eredetű szó másodlagos jelentése egyébként "ő-ki-villával-karistolá-ki-amaz-beleidet") Manapság ez talán leáldozóban van (vagy én vettem régen kezembe új MAGUS regényt, amire van esély), és csak Gazsi Bandi agymenéseit kell ignorálni.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4395 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.04, 17:57

ha a KM-et épp nem érdekli, a játékosokat viszont igen, akkor establish fact dobást lehet tenni. Ez az egyik kedvenc játékmechanikám az elmúlt 10 év felhozatalából; alapvetően az a lényege, hogy ha egy karakter valamilyen ismeret szakértője (itt asztrológia, de a játékmechanika univerzális és minden ismeretre érvényes a matematikától kezdve a heraldikán át a helyismeretig), akkor kijelentheti, hogy egy adott tény igaz, amire a KM az aktuális terveitől és a javasolt tény hihetőségétől függően ad egy célszámot, és ha ezt sikerül megdobni, akkor az a tény onnantól kezdve a játékvilág része.

Tetszetős szabály. Barbarians of Lemuriában és Night's Black Agentsben van hasonló, bár ott költésbe kerül (hős pont, ill. az NBA-ban képzettségpont).
Jó ötlet az egyébként sosem használt képzettségek játékba hozására.
(annyi kikötéssel, hogy valami megváltoztatására nem jó, csak egyelőre nem definiált dolok konkretizálására).

Tény, hogy a világot Ynevnek hívják a regényekben és a szerepjátékban is, de valójában sosem volt teljesen ugyanaz a kettő. Egy bizonyos mértékig van értelme a végfelhasználói oldalon összhangot keresni vagy éppen hobbiból kreálni, de afölött szerintem veszett fejsze nyele (vagy éppen szellemi maszturbáció) az egész.

+1
A kalandok, amiket meséltem, kitaláltam, vagy olvastam, túlnyomó részt akárhova beilleszthetők, néhány apróság megváltoztatásával.

Egyébként az Yneven játszódó regények és az egyébként hivatalos szerepjáték kiadványok egy része közt is jelentős különbség van. Még azután is, hogy eltekintünk a regényekbe DnD örökségként bekerült dolgoktól.

A régi modulok közt van pl. több szintes dungeon, élőhalott lovaggal, aki vacsorát ad, föld alatt rekedt, elvadult törpe kolóniával, és elárasztott folyosókban úszkáló polippal, ami azért más műfaj, mint a helyi aquirral harcot kezdeményező, de néhány perc alatt csúnyán elbukó brigád történetét elmeselő főhös tragédiája.

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 684 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
2    3                              

Kelt 2018.10.04, 16:58

Ettől függetlenül az ynevi varázslók tudni fogJák, hogy mennyi ideig tart a varázslatuk, ynevi mértékegységekben mindenképp.

Igen, csak tudod én szeretek ynevi varázslóval játszani és akkor le kell manapontokra fordítani ezt... :)

Emlékeim szerint minden könyvben benne van eleve ynevi időre fordítva (örökkévalóság +80 mana).

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11181 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.04, 16:41

Ettől függetlenül az ynevi varázslók tudni fogJák, hogy mennyi ideig tart a varázslatuk, ynevi mértékegységekben mindenképp.

Igen, csak tudod én szeretek ynevi varázslóval játszani és akkor le kell manapontokra fordítani ezt... :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]