Ugrás tartalomhoz

Fotó

MAGUS kérdések és válaszok

• Válasz írásához lépj be
5371 hozzászólás érkezett eddig

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1373 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.12, 10:09

Cain:

Tehát számomra nem elérhető a resztelt máj, mert nem szeretem és ezért nem is veszek olyat. Okké...

Te vagy az első a 40+ évem alatt, aki az elérhetőséget a rendszeresség szinonímájaként értelmezi.

...

Akkor legyél már olyan kedves és ne tegyél általános érvényű sommás kijelentéseket általánosítva a saját álláspontod alátámasztásaként.

.

Ennyi erővel mondhatnám azt, hogy a gimnazista éveim szerepjátékosainak 80%-a szemüveges volt, csak mert a mi csapatunkban ez volt az arány.

Nálam elérhetőség : amikor kellett hozzá tudtam jutni vagy nem. Általában nem. Nyílván te nem a véleményemre vagy kiváncsi, csak valamiért úgy érzed meg kell nyerned egy beszélgetést, amit nem tudok értelmezni.

Érdekes hogy magadtól nem kéred számon hogy országos statisztikákkal támaszd alá a kijelentéseidet. Nyílván minden mondat elé csak nekem oda kell írni hogy "véleményem szerint", "ott ahol én játszottam", mindenki másnak ez fölösleges.

2. - Fárassz mást azzal hogy kiforgatod amit mond, nekem fölösleges ilyesmit kommentelned. Elég nevetséges azon rugózni hogy huszonX éve ki miért nem költötte Rúna előfizetésre a zsebpénzét/fizetését. A lényeg hogy a többség már a megjelenéskor SEM olvasta a Rúnát,

Meg az Acél és Oroszlánt, hiszen TE találkoztál a többséggel, csak aztán mikor az irodalomból soroltam neked a példákat, akkor esett le nagy nehezen, akkor meg elkezdtél azon szenvedni, hogy de hát a Rúnát nem is olvasták, meg nem láttad az A&O említését, meg a Renegát nem tetszik...

És természetesen az elmúlt 10-15 évben, mióta fenn van pdf-ben a neten a teljes Rúna, azóta sem sikerült áttanulmányozni. 

Szóval vágjunk le a nagy kanyart, maradjunk annyiban, hogy az a pár jatékos, aki neked nem a többség, az Erigowba "kiemelkedően jó" közbiztonság mellett, a herceg megmerénylése után pár nappal menni sem akar, ha meg épp ott volt, akkor behúzza a függönyt és vár három hetet. Vagy hónapot. 

KLM, most már konkrétan olyan dolgokkal próbálsz betámadni amiket nem mondtam? Szép. konkrétan arra válaszként hogy mást megkérdtem hogy ne forgassa ki a mondanivalómat.... zseniális. Egy szóval se említettem hányan olvastak Acél és Oroszlánt. Nyílván ilyesmi nem zavar az "érvelésben".

Nem gondolom hogy az utóbbi 10-15 évben bármilyen szempontból is kötelességem lett volna bepótolni (pláne memorizálni) a Rúnát, hiszen ha jól számolom kb 17-18 éve nem játszom rendszeresen Yneven. Nem is tudtam a tegnapi napig hogy elérhető online.

(A nagy kanyarban meg sikerült leesned az útról, mert az utolsó bekezdésed semmilyen összefüggésben nincs az általam akármelyik kommentben leírtakkal.)

Módosította Cain: 2020.02.12, 10:11

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 824 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.12, 10:05

Tudom hogy nem teljesen on topic, de szerintem éppen az tűnik logikusabbnak, hogy egy idő után a kalandozók "beleragadnak" valamiféle nagy szervezetbe, és lőttek a nagy függetlenségnek.

Mert egy bizonyos tápfaktor felett már akarják kontrollálni, de még nem tudja csak úgy lerázni magáról a próbálkozást.

Legalábbis az én szerepjátékosi tapasztalatom szerint ez már-már törvényszerű. És nem csak a MAGUS-ban. 

Szerintem meg pont fordítva logikus. Ha vannak olyan nagyon kiemelkedően tehetséges emberek, hogy minden szervezet birtokolni akarná őket, de nem lehetséges, mert valami mágikus törvényszerűség miatt képtelen megülni a seggükön, akkor nyilván előbb-utóbb kialakul valami rendszer ennek kezelésére. Például, még egy fejvadász-rendben is, ahol mindenki más gyakorlatilag a rend tulajdona, hosszú pórázra engedik a kalandozókat, mert még mindig jobban jönnek ki belőle, mint ha meg kéne mindegyiket ölni. Legalább is, hosszú távon jobban járnak azok a rendek, ahol ezt megoldják, és így megmaradnak a kalandozó tagjaik.

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 822 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.12, 01:19

Még Kornyánál a Kopó egyik "szexepilje" az ,hogy ő tkp kalandozó, pedig rohadtul nem akart az lenni, maradni, ki akart szállni, stb. 

Tudom hogy nem teljesen on topic, de szerintem éppen az tűnik logikusabbnak, hogy egy idő után a kalandozók "beleragadnak" valamiféle nagy szervezetbe, és lőttek a nagy függetlenségnek.

Mert egy bizonyos tápfaktor felett már akarják kontrollálni, de még nem tudja csak úgy lerázni magáról a próbálkozást.

Legalábbis az én szerepjátékosi tapasztalatom szerint ez már-már törvényszerű. És nem csak a MAGUS-ban. 

Vampire off:

Spoiler

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12412 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.12, 00:28

A M*-ben azt hiszem volt is valami metafizikai magyarázás a kalandozók kiválasztottságára, meg hogy körülöttük máshogy működnek a világ törvényei (gyakrabban jönnek a viharok, szörnyek stb.), 

Meg mivel a történelemben egy rakás fontos dolgot csináltak ezért komoly kultuszuk alakult ki (=mindenütt komolyan veszik őket, bár sok helyen kimondottan rühellik is őket), aminek a része, hogy mindenféle "kétes egzisztencia", azaz a kalandorok wannabe-kalandozóként grasszálnak.

Orastes:

KLM, egyik szerepjátéktól sem érdemes elvárni, hogy a "kalandozókat" beillessze a világ átlagos, hétköznapi lakói közé.

A Vampire egyik fő témája, hogy azon szenvednek a karakterek, hogy már nem emberek.... Szóval de, csináltak ilyet.

Még Kornyánál a Kopó egyik "szexepilje" az ,hogy ő tkp kalandozó, pedig rohadtul nem akart az lenni, maradni, ki akart szállni, stb. 

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2625 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 23:18

A M*-ben azt hiszem volt is valami metafizikai magyarázás a kalandozók kiválasztottságára, meg hogy körülöttük máshogy működnek a világ törvényei (gyakrabban jönnek a viharok, szörnyek stb.), D&D-ben nem emléxem ilyesmire, max. a fizikai szintjén (magasabb szintűeket nehezebb leverni), OSR körökben pedig külön az a truváj, hogy milyen menő meg vicces, ahogy kinyúvadnak a 2 hp-s kis nyomoroncok.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6523 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 22:43

KLM, egyik szerepjátéktól sem érdemes elvárni, hogy a "kalandozókat" beillessze a világ átlagos, hétköznapi lakói közé.

Persze vannak olyan settingek, ahol ez működőképes lehet, de egy Magus vagy D&D-szerű játékban ez nem létszükséglet, mivel az alap blabla valami olyasmi, hogy ezek kiválasztott figurák.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12412 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 22:03

Ugyanitt ha a JK elkezdene filozofálni, hogy lenne képes ilyen szintű megfigyelésre, mattot kapna a mesélő.

Már amelyik. Engem küönösebben nem zaklatna fel, hogy olyan partinak meséljek, ami egy ilyen erődítmény vagy egy nagyobb hadihajó "mágikus különítménye"...

Viszont rendes körülmények között komoly elmebetegnek kell lenni, hogy egy hullát vonszoljon magával vacsorázni.

Egy "szabvány" BMet komoly elmebetegként lehetne diagnosztizálni, mire képes ilyen varázslatok létrehozására. Ez - SZVSZ és a CX Grimo alapján - egyik alapfeltétele annak ,hogy ilyen erősek legyenek az ártó mágiái.

Eleve a kalandozókat többsége sem "tiszta fialás". 

Módosította KLM: 2020.02.11, 22:05

Avangion

Avangion

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 434 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 21:50

A másik, ha nem "optimalizálunk a versenyre" felfogásból közelítem meg, a karakter személyiségét is megnézném. Szerintem épeszű karaktert zavarna, hogy egy hulla áll folyamatosan tőle 1-2 méterre 

Egy BM esetén ezen az egy részleten nem akadok fenn különösebben. 

Ha versenyről van szó van one-shot meséről, én sem. Viszont asztali játéknál, ha életutat terveznénk, elvárnék egy személyiséget, ami indokol ilyen viselkedést, főleg teljesen "semleges" környezetben. BM esetén benne van az élőholt teremtés, életerő baszkurálás, stb, ha a szükség úgy hozza. Viszont rendes körülmények között komoly elmebetegnek kell lenni, hogy egy hullát vonszoljon magával vacsorázni. Mint ahogy IRL az utcaseprő sem szór szét szemetet otthon vagy a csatornatisztító sem keni be szarral a konyhája falát, mert "megszokta".

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2498 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 21:37

Jól hangzott 20+ éve, de szerintem feleslegesek azok a játéktechnikai dolgok, amik az NJK-nak természetesen vannak, de a JK számára elérhetetlen (szabálykönyv szerint leképezhetetlen). 

Ahogy a SRUNban (2nd ed szerint) is egy csomó elérhetetlen dolog van, amit viszont a Grimoire tartalmaz és valszeg a kettő között pár irodalmi mű és/vagy cikk részben, még rendszerbe nem foglalva tartalmazott. 

Ott lehet. De ez a Magus, itt minden elérhetetlen. A regényeket itt nem szivesen venném be, mert a szokásosnál jobban tárják fel a rendszer hiányosságait. Ugyanitt ha a JK elkezdene filozofálni, hogy lenne képes ilyen szintű megfigyelésre, mattot kapna a mesélő.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12412 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 21:19

A másik, ha nem "optimalizálunk a versenyre" felfogásból közelítem meg, a karakter személyiségét is megnézném. Szerintem épeszű karaktert zavarna, hogy egy hulla áll folyamatosan tőle 1-2 méterre 

Egy BM esetén ezen az egy részleten nem akadok fenn különösebben. 

Avangion

Avangion

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 434 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 20:49

Ha jól emlékszem a "mennyire volt elérhető és hivatalos a Rúna magazin" vita a bm és zombi kísérőből indult.

Nekem a zombis ötletben nem is a városba bejutás a fő kérdőjel (max támaszt egyet a városban), hanem, hogy miképpen képzeli a játékos, hogy a zombi követi. Ez a "szerzetesnek", páncélba stb öltöztetem ötlet nálam mesélőként biztos nem működne. Szerintem zombi az nem egy néma ember vagy android, másképp mozog, megy, cselekszik, mint bármilyen élő. A "néma szerzetes" nem csak néma lenne, de lógó kezekkel csoszogna a gazdája után, megpróbálva kb ugyanazt a távolságot tartani, bármi is történjék. Követi a gazdáját, de pl a lengőajtó pofáncsapja, az utcán nem kerül ki senkit, stb, stb. Civilizált helyen percekben, max 1-2 órában lenne mérhető a lebukás várható ideje.

A másik, ha nem "optimalizálunk a versenyre" felfogásból közelítem meg, a karakter személyiségét is megnézném. Szerintem épeszű karaktert zavarna, hogy egy hulla áll folyamatosan tőle 1-2 méterre - evés, alvás, szarás, stb közben -, akármennyire is dark, meg köpenylobogás, stb.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12412 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 20:15

Jól hangzott 20+ éve, de szerintem feleslegesek azok a játéktechnikai dolgok, amik az NJK-nak természetesen vannak, de a JK számára elérhetetlen (szabálykönyv szerint leképezhetetlen). 

Ahogy a SRUNban (2nd ed szerint) is egy csomó elérhetetlen dolog van, amit viszont a Grimoire tartalmaz és valszeg a kettő között pár irodalmi mű és/vagy cikk részben, még rendszerbe nem foglalva tartalmazott. 

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12412 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 20:12

2. - Fárassz mást azzal hogy kiforgatod amit mond, nekem fölösleges ilyesmit kommentelned. Elég nevetséges azon rugózni hogy huszonX éve ki miért nem költötte Rúna előfizetésre a zsebpénzét/fizetését. A lényeg hogy a többség már a megjelenéskor SEM olvasta a Rúnát,

Meg az Acél és Oroszlánt, hiszen TE találkoztál a többséggel, csak aztán mikor az irodalomból soroltam neked a példákat, akkor esett le nagy nehezen, akkor meg elkezdtél azon szenvedni, hogy de hát a Rúnát nem is olvasták, meg nem láttad az A&O említését, meg a Renegát nem tetszik...

És természetesen az elmúlt 10-15 évben, mióta fenn van pdf-ben a neten a teljes Rúna, azóta sem sikerült áttanulmányozni. 

Szóval vágjunk le a nagy kanyart, maradjunk annyiban, hogy az a pár jatékos, aki neked nem a többség, az Erigowba "kiemelkedően jó" közbiztonság mellett, a herceg megmerénylése után pár nappal menni sem akar, ha meg épp ott volt, akkor behúzza a függönyt és vár három hetet. Vagy hónapot. 

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2498 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 19:49

Senki nem mondta, hogy élete legjobb RPG cikke, csak azt, hogy a játék kitalálói és fejlesztői által létező dolog a határátlépők (mágikus) vizsgálata is.

Elovasva a cikket inkább mondaná az ember felvetésnek, mint kitalált létező dologank. Jól hangzott 20+ éve, de szerintem feleslegesek azok a játéktechnikai dolgok, amik az NJK-nak természetesen vannak, de a JK számára elérhetetlen (szabálykönyv szerint leképezhetetlen). 

(Figyelmesebben elolvasva sok "vicces" apróság van benne szerintem ...)

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 18:37

Cain:

Tehát számomra nem elérhető a resztelt máj, mert nem szeretem és ezért nem is veszek olyat. Okké...

Te vagy az első a 40+ évem alatt, aki az elérhetőséget a rendszeresség szinonímájaként értelmezi.

A többségünk tizenéves diák volt akkor, korlátozott anyagi lehetőségekkel. 

Mint kb. mindannyian.

Nyílván a sokan nem olvasták el/nem fogadták el a Rúnát a saját környezetemre (Buda és környéke ezen része) vonatkozik, országos statisztika tudtommal nincs.

Akkor legyél már olyan kedves és ne tegyél általános érvényű sommás kijelentéseket általánosítva a saját álláspontod alátámasztásaként.

.

Ennyi erővel mondhatnám azt, hogy a gimnazista éveim szerepjátékosainak 80%-a szemüveges volt, csak mert a mi csapatunkban ez volt az arány.

Módosította Dronner: 2020.02.11, 18:40

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1373 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 17:42

Cain: [...]

Mást nevezünk elérhetőségnek. Eleve a rúna az első évet leszámítva rendszertelenül jelent meg. Ha valami információra szükség volt az általában NEM akkor volt amikor pont kijött az új lapszámban, és 1-1 "régi" számot/adott témában írt cikket így nehéz volt megtalálni, mivel nem nagyon ismertem se én se a közvetlen játékostársaim olyan embert akinek meg lett volna az összes szám. Általában úgy nézett ki hogy valaki emlékezett hogy az egyik számban volt valami a "tükördémonokról", és akkor elindult a vadászat hogy megvan-e valakinek mert húde menő lenne az aktuális kalandhoz. Nem volt fent az interneten a korábbi lapszámok összefoglaló tartalma se, megkönnyíteni a keresést. :) Mivel több klubba/társaságba is jártam, ezért tapasztalatom szerint nem voltam egyedül ezzel a problémával.

Te a "fizikailag meg lehet vennit" tekinted elérhetőnek, de ilyen alapon a Ferrari is elérhető bárkinek. A többségünk tizenéves diák volt akkor, korlátozott anyagi lehetőségekkel. Az már tényleg személyes preferencia, hogy a baráti körből senkit se győzött meg annyira a Rúna (pedig 70-80% M*-t játszottunk még akkor) hogy minden számot megvegyünk, sőt. Nekem is talán 2 szám hever valahol bedobozolva. Nyílvánvalóan nálatok jobban a kánon része volt a magazin.

Más kérdés hogy én ezt nem nevezem a rendszer/világ hiányosságának. A cikkek váltakozó minőségét sokkal inkább fel lehetne/szoktam hozni. Azt meg hogy a Rúna elvileg hivatalos, szintén csak szájhagyomán útján hallottuk.

Nyílván a sokan nem olvasták el/nem fogadták el a Rúnát a saját környezetemre (Buda és környéke ezen része) vonatkozik, országos statisztika tudtommal nincs. Érdekes lenne esetleg kiadási adatok tudni, hogy hány példány fogyott pl az ET-hez képest.

Az megint csak a saját környezetemre vonatkozik (nyílvánvalóan... nem gondoltam hogy egyértelmű dolgokat magyarázni kell) hogy a legtöbb mesélő (magamat is beleértve) sehogy, vagy csak komoly megfontolás után engedélyezett bármit is a Rúnából.

(melllékes, de én arra kerestem rá hol van Rúna online, meg is találtam, csak a cikk címes keresés valamiért nem működött az oldalon belül. évad/szám alapján már megtaláltam ugyanott.)

Módosította Cain: 2020.02.11, 17:44

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 17:05

Cain:

. Elég nevetséges azon rugózni hogy huszonX éve ki miért nem költötte Rúna előfizetésre a zsebpénzét/fizetését.

Már megbocsáss, te írtad, hogy a Rúna "a játékosok többségének nem volt elérhető", ami bullshit. Nem az a kérdés, mire költötte, hanem az, hogy azért, mert valaki nem vette meg, attól még elérhető, és létező dolog.

A lényeg hogy a többség már a megjelenéskor SEM olvasta a Rúnát,

Erre szívesen látnék némi alátámasztást, mert én személy szerint nem vagyok meggyőződve erről.

Ami olyan téma volt hogy érdekelt és ismerősöknél megvolt az kölcsönkértem.

Akkor mégiscsak elérhető lett volna számodra, csak nem érdekelt annyira, hogy utánaolvass. Ez ne haragudj, nem a rendszer/világ hiányossága.

látom write-only üzemmódban nem tűnt fel hogy már rákerestem, csak nem találtam meg a cikket.

Inkább te vagy abban, mert többször leírtuk a cikk címét, és én azzal kerestem rá direkt a te kedvedért, és első helyen hozta a google. Szóval vagy nem olvasod el amit írtunk (write only üzemmód), vagy nem google keresőt használsz, ami esetében google a barátod (segítő tanács).

Ok, hivatalos, de egyben jó példa arra hogy tizenévesen miért nem költöttem Rúnára. Bár időnként voltak benne ötletes/jól leírt dolgok, de elég változó volt a minőség.[/size]

Senki nem mondta, hogy élete legjobb RPG cikke, csak azt, hogy a játék kitalálói és fejlesztői által létező dolog a határátlépők (mágikus) vizsgálata is.

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1373 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 16:03

Cain:

de örülök hogy megtaláltad a lényeget.

Milyen lényeget? [...]

Az én környékemen a nem aktuális havi Rúna szám kb 2 embernek volt meg/ismert úgy 6-8 komplett csapatból.

Tehát akkor mégiscsak elérhető volt, csak nem vettétek meg többen. Tehát azért nem elérhető, mert nem vágták hozzád ingyen?
Spoiler

Talán meglep, de nincs a kezem ügyében az összes Rúna szám, tematikusan rendezve. 

Google a barátod. Nekem az első helyen kidobta a kalandozok.hu által szerkesztett változatot.

1. - Azt hogy Dragon helyett TSR-t írtam, konkrétan ebbe kötöttél bele.

2. - Fárassz mást azzal hogy kiforgatod amit mond, nekem fölösleges ilyesmit kommentelned. Elég nevetséges azon rugózni hogy huszonX éve ki miért nem költötte Rúna előfizetésre a zsebpénzét/fizetését. A lényeg hogy a többség már a megjelenéskor SEM olvasta a Rúnát, és/vagy nem tartotta hivatalosnak mert eltérő vélemények voltak arról hogy annak kell-e tekinteni, egyáltalán a cikkek többsége megüt-e valamilyen minimum mércét. Ami olyan téma volt hogy érdekelt és ismerősöknél megvolt az kölcsönkértem.

Mivel a szabálykönyvekkel ellentétben csapatonként változó volt kinek melyik rúna van meg/fogadott el, általában az volt a közmegyezés hogy amit a mesélő külön nem mond, az a Rúnából nincs. Nyílván máshol más volt a szokás.

3. - látom write-only üzemmódban nem tűnt fel hogy már rákerestem, csak nem találtam meg a cikket. Azóta KLM iránymutatásával már igen.

Az már gondolom csak mellékes dolog hogy milyen a sokat emlegetett cikk színvonala, ami szerinted minden kérdésemre választ ad. (spoiler : nem)

Ha valakit érdekel a véleményem, és nem húzza fel magát a kritikán:

Spoiler

Ok, hivatalos, de egyben jó példa arra hogy tizenévesen miért nem költöttem Rúnára. Bár időnként voltak benne ötletes/jól leírt dolgok, de elég változó volt a minőség.

Módosította Cain: 2020.02.11, 16:05

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12412 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 15:13

kukac:

(OFF) elő is lehet rendelni egy újságot. Akkor kihozza a postás. (/OFF)

A KG fordulóddal és a Holdtöltével együtt. :bezzeg:

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 15:11

kukac:
(OFF) Persze, a tanyavilágban sem volt minden bokorban, dehát a kedves kolléga abból vonta le az elérhetetlen kategóriát, hogy a 4-5 játékosból csak 2 vette meg. Ez azért erőteljes túlzás pláne, hogy vidéki ember is megy a "nagyvárosba", ill. elő is lehet rendelni egy újságot. Akkor kihozza a postás. (/OFF)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]