Ugrás tartalomhoz

Fotó

MAGUS kérdések és válaszok

• Válasz írásához lépj be
5371 hozzászólás érkezett eddig

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1626 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 15:06

Tehát akkor mégiscsak elérhető volt, csak nem vettétek meg többen. Tehát azért nem elérhető, mert nem vágták hozzád ingyen?[spoiler]

(OFF)Itt hozzátenném, hogy egy kb. Szolnoknál kisebb településen a 90-es években, a 2000-es évek elején rendszerint nem voltak elérhetőek az ilyesmi újságok, a Rúnának így esélye sem volt.

EDIT: Ja, off, persze.(/OFF)

Módosította kukac: 2020.02.11, 15:07

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 15:01

Cain:

de örülök hogy megtaláltad a lényeget.

Milyen lényeget? Hogy szerinted a M*-hoz kiadott kiegészítő nem létezik, mert nem az alapkönyvben, hanem a tematikus lapban jelent meg? De létezik, csak nem kötelező használni. 

Az én környékemen a nem aktuális havi Rúna szám kb 2 embernek volt meg/ismert úgy 6-8 komplett csapatból.

Tehát akkor mégiscsak elérhető volt, csak nem vettétek meg többen. Tehát azért nem elérhető, mert nem vágták hozzád ingyen?
Spoiler

Talán meglep, de nincs a kezem ügyében az összes Rúna szám, tematikusan rendezve. 

Google a barátod. Nekem az első helyen kidobta a kalandozok.hu által szerkesztett változatot.

Módosította Dronner: 2020.02.11, 15:02

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1373 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 14:34

Talán meglep, de nincs a kezem ügyében az összes Rúna szám, tematikusan rendezve. Egy .atw oldalon találtam gyüjteményt a rúna 1-7. évadról, de ott nem találtam semmit a "Sasfészek" kifejezésre. Szal a ld. a cikkethez nem ártana a cikk maga.

III. évfolyam 1. szám, Toroni Sasfészek című cikk. 

Köszönöm, így megvan.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12401 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 14:33

Talán meglep, de nincs a kezem ügyében az összes Rúna szám, tematikusan rendezve. Egy .atw oldalon találtam gyüjteményt a rúna 1-7. évadról, de ott nem találtam semmit a "Sasfészek" kifejezésre. Szal a ld. a cikkethez nem ártana a cikk maga.

III. évfolyam 1. szám, Toroni Sasfészek című cikk. 

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12401 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 14:30

másikra reagálva : A kistílű rablógyilkos pont nem fér hozzá olyan álcázásokhoz, akár egy rendes pszi-pajzshoz amihez a BM igen. Azaz ha az elméjét pásztázod előbb derül ki a véres ing.

Nem. A sima késelésektől nem leszel feketemágus. 

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1373 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 14:28

Cain:

A Rúna azért nem egy TSR.

Valóban, az egyik egy újság, a másik egy cég.

Ráadásul a játékosok többségének nem volt elérhető.

Ezt kérlek, támaszd alá. Újságos a legtöbb településen volt. Jómagam Győrről tudok nyilatkozni, ott minden bokorban kapható volt.

A többi kérdésedre ld. a cikket!

Nyílván Dragont akartam írni, nem TSR-t, de örülök hogy megtaláltad a lényeget.

Az én környékemen a nem aktuális havi Rúna szám kb 2 embernek volt meg/ismert úgy 6-8 komplett csapatból. Azért nem egy Magyar Nemzet volt, hogy minden sarokban legyen.

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 14:16

Cain:

A Rúna azért nem egy TSR.

Valóban, az egyik egy újság, a másik egy cég.

Ráadásul a játékosok többségének nem volt elérhető.

Ezt kérlek, támaszd alá. Újságos a legtöbb településen volt. Jómagam Győrről tudok nyilatkozni, ott minden bokorban kapható volt.

A többi kérdésedre ld. a cikket!

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1373 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 13:46

(Hogy reagáltam volna előbb arra hogy pont ez van az A&O-ban ha most írod le? :D)

Ma másodjára írom le, először a 12:12-es, 12:13-kor javított hozzászólásomban. :bezzeg:

Azt a hozzászólást most látom először. :D Alighanem túl gyorsan mentek a kommentek, mert az utána lévő kommentre már reagáltam...

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12401 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 13:43

(Hogy reagáltam volna előbb arra hogy pont ez van az A&O-ban ha most írod le? :D)

Ma másodjára írom le, először a 12:12-es, 12:13-kor javított hozzászólásomban. :bezzeg:

A Rúna azért nem egy TSR. Részben azért volt vitatott mindig is

Amiért egyébként a Dragon magazin is. 

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12401 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 13:40

Szerintetek hogy lehet Ynev a szárnyaló fantázia, dárkos, intrikus, low fentezi világa, ha nem lehet semmit csinálni, 

Neked is egymilliószor megmondtam, hogy ne túlozz. Tényleg el kell magyarázni mindenkinek, hogy ha a regényhősök átcsúsznak, akkor a különösen bután viselkedő, amúgy talán közepes szintű JK-knak nem garantált? 

Nehézségi szintek, rákészülés, stb?

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1373 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 13:39

A rúna mint hivatalos forrás felhasználása mindig is erősen vitatott volt, még abban az időben is mikor aktívan játszottam. Egy újság nem szabálykönyv,

Valamint a Dragon magazin nem hivatalos TSR anyag? 

No, de vegyük a konkrét példát, a Toroni Sasfészket. Itt kötöd az ebet a karóhoz, de nem látom azt a részt, amiben reagálsz arra, hogy igen, pont ez a határvédelem szerepelt az Acél és Oroszlánban. 

Igen, észlelték is Geort, de első blikkre nem reagáltak rá - viszont "lejelentették" és kb az első faluban már várták is a "szervek".

Köszönöm a konkrét példát. Tényleg köszönöm.

másikra reagálva : A kistílű rablógyilkos pont nem fér hozzá olyan álcázásokhoz, akár egy rendes pszi-pajzshoz amihez a BM igen. Azaz ha az elméjét pásztázod előbb derül ki a véres ing.

Ez is benne van a cikkben.

Egyébként meg minden opcionális, ami le van írva bárhol, tehát az első érvelésed értelmetlen. Kicsit olyan, mintha azt mondanád, a fórumszabályzatból a warezelésre vonatkozó részt nem tekinted validnak, aztán azon vitáznál, hogy nincs warezelésre szabály a fórumszabályzatban.

Attól, hogy te valamit nem vagy hajlandó használni, attól az még létezik.

A Rúna azért nem egy TSR. Részben azért volt vitatott mindig is mert gyakran ellentmondott a többi kiadványnak, és mert az ott leírt dolgok gyakran a Rúnás megjelenésük után "elfelejtődtek" és soha többé nem kerültek szóba. Ráadásul a játékosok többségének nem volt elérhető. Örömteli hogy ez a téma rendesen integrálva lett (lett ?) a világba. Játéktechnika is van  a cikkben egyébként?

Módosította Cain: 2020.02.11, 13:42

Fefe

Fefe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 478 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 13:36

Szerintetek hogy lehet Ynev a szárnyaló fantázia, dárkos, intrikus, low fentezi világa, ha nem lehet semmit csinálni, mert minden gonosz szándék egyből lelepleződik?

Ja, tudom a valódi gonoszok nem használnak térkaput,hanem mennek teleporttal. :9

Ahogy elgabor mondta az egyik interjúban: A m* először egész jó volt gyermekbetegségekkel, aztán egyre rosszabb lett. Szerintem az ilyen hülyeségek miatt. 

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12401 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 13:35

Olvass vissza, szépen felsoroltam egy rakás példát, neked az évezredben immár ötödször, Dronner és Siffad rögtön "vágta is", melyekről volt szó, erre te mit reagáltál? 

Eleve nem azt írtam hogy nincs, hanem hogy nem emlékszem ilyenre - és ha van is kijátszható / elkerülhető. (kivéve nyílván ha KLM-nek nem szimpatikus JK vagy)

Nyilván nem a sértettség, hanem a tapasztalat beszél belőled. :)

Nem sértettség, hanem humor/cinizmus. Olvastam a példákat is, tök jók, csak arra nem ad választ hogy akkor hogy jutnak be a bűnözók egy városba, mert ugye nyílván a mágikus megfigyelés elleni "counterek" aligha elérhetőek minden kistílű bűnöző/gyilkos számára. 

Mert a kisstílű rablógyilkos nem egy FEKETEMÁGUS boszorkánymester. Tudod, az a FEKETEMÁGIA, amivel a mozaikmágus kell szivatni, ha rosszalkodik. 

Plusz némelyik szabálykönyvben van szó arról, milyen a közbiztonság. Erigowban "kimondottan jó". 

Ez feltételezi, hogy a zsebelés sem mindennapos a piacon. 

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 13:26

Cain:

Ühüm. Egyrészt Rúna. Másrészt a távoli határpásztázás pszível játékrendszer szinten nem támogatott. Harmadrészt hány ilyen pszí megfigyelő is kéne egy nem szúrópróba szerűen hanem állandóan működő megfigyeléshez? Negyedrészt ha keresném biztos találnék olyan regényt ahol nem toroni pszíhasználók bemennek Toronba és nem akadtak fel a fenti szűrőn. (mert ha jól tippelek a rúna cikken kívül sehol se létezik ez a dolog). sokadrészt : ugyan ki gondolná ezt a magasszintű pszí használók jó felhasználásának, mert elvileg nincsenek minden sarkon.

Igen Rúna. Tudod, a M* készítőinek hivatalos újságja, amiben kiegészítéseket közöltek a játékhoz. Mint pl. új kasztok, rendek, világleírások, stb. 

A kérdéseidre meg megkapnád a választ, ha elolvasnád a cikket.

Megint csak oda lyukadtunk ki, hogy nem olvastad a "szakirodalmat" de kötöd az ebet a karóhoz.

A rúna mint hivatalos forrás felhasználása mindig is erősen vitatott volt, még abban az időben is mikor aktívan játszottam. Egy újság nem szabálykönyv, ÉS attól hogy valami le van írva még nem biztos hogy értelmes. De vegyük hivatalosnak... akkor felvetődik a kérdés hogy mégis hogyan jutnak át kémek és bűnözők, vagy akár bajkeverő kalandozók egyik országból a másikba. (azon kívül hogy ahogy akarnak)

Ez is benne van a cikkben.

Egyébként meg minden opcionális, ami le van írva bárhol, tehát az első érvelésed értelmetlen. Kicsit olyan, mintha azt mondanád, a fórumszabályzatból a warezelésre vonatkozó részt nem tekinted validnak, aztán azon vitáznál, hogy nincs warezelésre szabály a fórumszabályzatban.

Attól, hogy te valamit nem vagy hajlandó használni, attól az még létezik.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12401 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 13:26

Cain:

Ühüm. Egyrészt Rúna. Másrészt a távoli határpásztázás pszível játékrendszer szinten nem támogatott. Harmadrészt hány ilyen pszí megfigyelő is kéne egy nem szúrópróba szerűen hanem állandóan működő megfigyeléshez? Negyedrészt ha keresném biztos találnék olyan regényt ahol nem toroni pszíhasználók bemennek Toronba és nem akadtak fel a fenti szűrőn. (mert ha jól tippelek a rúna cikken kívül sehol se létezik ez a dolog). sokadrészt : ugyan ki gondolná ezt a magasszintű pszí használók jó felhasználásának, mert elvileg nincsenek minden sarkon.

Igen Rúna. Tudod, a M* készítőinek hivatalos újságja, amiben kiegészítéseket közöltek a játékhoz. Mint pl. új kasztok, rendek, világleírások, stb. 

Megint csak oda lyukadtunk ki, hogy nem olvastad a "szakirodalmat" de kötöd az ebet a karóhoz.

A rúna mint hivatalos forrás felhasználása mindig is erősen vitatott volt, még abban az időben is mikor aktívan játszottam. Egy újság nem szabálykönyv,

Valamint a Dragon magazin nem hivatalos TSR anyag? 

No, de vegyük a konkrét példát, a Toroni Sasfészket. Itt kötöd az ebet a karóhoz, de nem látom azt a részt, amiben reagálsz arra, hogy igen, pont ez a határvédelem szerepelt az Acél és Oroszlánban. 

Igen, észlelték is Geort, de első blikkre nem reagáltak rá - viszont "lejelentették" és kb az első faluban már várták is a "szervek".

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1373 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 13:24

Olvass vissza, szépen felsoroltam egy rakás példát, neked az évezredben immár ötödször, Dronner és Siffad rögtön "vágta is", melyekről volt szó, erre te mit reagáltál? 

Eleve nem azt írtam hogy nincs, hanem hogy nem emlékszem ilyenre - és ha van is kijátszható / elkerülhető. (kivéve nyílván ha KLM-nek nem szimpatikus JK vagy)

Nem sértettség, hanem humor/cinizmus. Olvastam a példákat is, tök jók, csak arra nem ad választ hogy akkor hogy jutnak be a bűnözók egy városba, mert ugye nyílván a mágikus megfigyelés elleni "counterek" aligha elérhetőek minden kistílű bűnöző/gyilkos számára. És ha ezek nélkül a counterek nélkül is be lehet jutni, akkor ezt miért nem alkalmazhatja egy JK is.

Módosította Cain: 2020.02.11, 13:26

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1373 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 13:20

Cain:

A rúna mint hivatalos forrás felhasználása mindig is erősen vitatott volt, még abban az időben is mikor aktívan játszottam. Egy újság nem szabálykönyv, ÉS attól hogy valami le van írva még nem biztos hogy értelmes. De vegyük hivatalosnak... akkor felvetődik a kérdés hogy mégis hogyan jutnak át kémek és bűnözők, vagy akár bajkeverő kalandozók egyik országból a másikba. (azon kívül hogy ahogy akarnak)

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1373 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 13:13

Ok, van mágikus védelem a városokban - amin ugyan mindenki ki-be sétál VAGY elkerül de van.

Még mindig: Krán és a PTSZ csúcsügynökei meg TNG - majd megfulladt Alidarba úszva - "átsétáltak", tehát szerinted már "mindenki".  

Biztos vagy te abban, hogy ezt az érvelési módot akarod használni? 

Én teljesen nyitott vagyok az érveidre.

De a valóság az hogy Ynev tele van gyilkosokkal, tolvajokkal és egyéb kétes szerzetekkel, és nem azért mert aki a városban van sose megy ki, aki meg kint van sose megy be.

(nem jogos rész a felmerült adatok alapján törölve)

Módosította Cain: 2020.02.11, 13:15

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 13:10

Cain:

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12401 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 13:07

"Arra nem emlékszem mennyire általános egy város kapujában a mágikus ellenőrzés, régi regényes/szerepjátékos emlékeimben egy ilyenre sem emlékszem, de rég nem olvastam M*-t."

@kukac

Attól függ. Ugyanitt, (esetleg ugyanebben a regényben) hányan akadtak fenn a szűrőn?  :pajzs:

Valami megfojtott tolvaj csaj ugrik be elsőre Murgadorból. 

Módosította KLM: 2020.02.11, 13:09

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]