Ugrás tartalomhoz

Fotó

MAGUS kérdések és válaszok

• Válasz írásához lépj be
5371 hozzászólás érkezett eddig

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1625 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 13:06

Biztos vagy te abban, hogy ezt az érvelési módot akarod használni?

Attól függ. Ugyanitt, (esetleg ugyanebben a regényben) hányan akadtak fenn a szűrőn? :pajzs:

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12400 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 13:04

Ok, van mágikus védelem a városokban - amin ugyan mindenki ki-be sétál VAGY elkerül de van.

Még mindig: Krán és a PTSZ csúcsügynökei meg TNG - majd megfulladt Alidarba úszva - "átsétáltak", tehát szerinted már "mindenki".  

Biztos vagy te abban, hogy ezt az érvelési módot akarod használni? 

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1373 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 13:01

Bocs, a Messor teljesen idióta viselkedésére (pl. szándékos nyomhagyás) való visszaemlékezésre már nem emlékeztem. Kár hogy emlékeztettél rá.

Akkor maradjunk annyiban, hogy nem emlékszel rá, meg nem is tetszik, de a továbbiak NEM mondod azt, hogy nincs ilyen? 

Vagy folytatod még kicsit saját magad alázását?

Az hol magam alázása hogy már az elején, az első témában tett hozzászólásomnál jeleztem hogy nem vagyok mindentudó a témában?

Eleve nem azt írtam hogy nincs, hanem hogy nem emlékszem ilyenre - és ha van is kijátszható / elkerülhető. (kivéve nyílván ha KLM-nek nem szimpatikus JK vagy)

"Arra nem emlékszem mennyire általános egy város kapujában a mágikus ellenőrzés, régi regényes/szerepjátékos emlékeimben egy ilyenre sem emlékszem, de rég nem olvastam M*-t."

Neked mégis mi a bajod?

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12400 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 12:53

Bocs, a Messor teljesen idióta viselkedésére (pl. szándékos nyomhagyás) való visszaemlékezésre már nem emlékeztem. Kár hogy emlékeztettél rá.

Akkor maradjunk annyiban, hogy nem emlékszel rá, meg nem is tetszik, de a továbbiak NEM mondod azt, hogy nincs ilyen? 

Vagy folytatod még kicsit saját magad alázását?

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1373 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 12:52

@KLM

Gamacort nem olvastam, a többit is ÉVTIZEDEKKEL ezelőtt. 

Akkor nyilván maradhatunk annyiban,. hogy olyasmi is létezik a világban, amire nem emlékszel, emiatt egy rakás általan inkonzisztensnek vett dolog vagy nem inkonzisztens vagy másképp néz ki, mint ahogy emlékszel.

VAAAGY veled, immár csak ebben az ÉVEZREDBEN ötödjére emlékezetből átvesszük újra.

Nyílván nem emlékszem mindenre, ezt már ÉN kijelentettem előtted, és még azt is leírtam hogy mire. Ettől amire emlékszem még nem lesz kevésbé valid, a személyeskedés se elfogadható.

Ok, van mágikus védelem a városokban - amin ugyan mindenki ki-be sétál VAGY elkerül de van. De nyílván a "gonosz boszorkánymester vagyok" feliratu fekete csuklyában a főkapunál parádézó JK BM a látványosan rohadó zombi segédjével fennakad a szűrésen, ez igaz. :)

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1373 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 12:45

Átcsúsztak, de nem emlékszem hogy szóba került volna hogy VAN védelem. De ugye rég volt.

Az a Renegátban volt amikor még meg is ver az egyik főszereplő pár városőrt a kapuban egy bottal és sehol semmi mágikus védelem, vagy másik M* regény? 

Nem, ez ugyanaz a regény, amiben a városőr felrúgása előtt a Messor visszaemlékezik arra, hogy szándékosan hagyott maga után nyomokat, illetve utána fél órával már rá is törte a SWAT a szerájt :). Meg ha semmi mágikus védelem, akkor miért is pont a Messor batyuját akarta átkutatni a csóró városőr? 

Nem pont a bejövők átnézése miatt van ott a csóró városőr? Az előbb még szigorú ellenőrzést feltételeztünk. :D

(Egy normálisan, elvileg mágiával is védett városban még egy tápos közelharcosnak se kéne túlélnie hogy a városkapuban nyílt közelharcba kezd az őrséggel, egyébként. Jópofa egyébként ez a M* ketős mérce... mágikus megfigyelés elvileg mindenhol van, de bármi védelem, ne adj isten egy varázshasználó elérhető közelben, na az nincs)

A szánalmas SWAT jelenetet ne emlegessük már. Jézusom. Tudod mire emlékszem? hogy az volt az a M* regény amit nem csak csalódottan, de kifejezetten dühösen raktam le olvasás után. tkp az a regény az egyik fő oka hogy anno abbahagytam a M* olvasást. (a hosszabb kifejtést inkább töröltem, nem akarom erre elvinni a témát)

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12400 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 12:34

Geor "atcsuszott", persze napokon belul megtalalta az Ikrek toborzoja, es veletlenul pont elotte valo nap szenvedett "balesetet" az egyik jelolt.

Ugye? :)

Ott is az van, hogy "észlelték", de "nem emelték rá a keszit". 

Siffad

Siffad

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 80 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 12:29

Geor "atcsuszott", persze napokon belul megtalalta az Ikrek toborzoja, es veletlenul pont elotte valo nap szenvedett "balesetet" az egyik jelolt.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12400 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 12:29

@KLM

Gamacort nem olvastam, a többit is ÉVTIZEDEKKEL ezelőtt. 

Akkor nyilván maradhatunk annyiban,. hogy olyasmi is létezik a világban, amire nem emlékszel, emiatt egy rakás általan inkonzisztensnek vett dolog vagy nem inkonzisztens vagy másképp néz ki, mint ahogy emlékszel.

VAAAGY veled, immár csak ebben az ÉVEZREDBEN ötödjére emlékezetből átvesszük újra.

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1373 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 12:22

Creo

A versenyzésnek szerintem is pont az általad írd dolgok miatt nincs értelme. Mondjuk csak pár versenyen voltam életemben, de sose a verseny miatt élveztem vagy nem élveztem.

Nekem sokkal szimpatikusabb az az eseménykoncepció, hogy a csapatok többségi döntései/cselekvései alapján (kit mentettek meg, kivel szövetkeztek, egyáltalán sikerült-e megakadályozni az ellenlábasaikat stb.) változik a következő eseményre a játék világa.

Dronner

Ühüm. Egyrészt Rúna. Másrészt a távoli határpásztázás pszível játékrendszer szinten nem támogatott. Harmadrészt hány ilyen pszí megfigyelő is kéne egy nem szúrópróba szerűen hanem állandóan működő megfigyeléshez? Negyedrészt ha keresném biztos találnék olyan regényt ahol nem toroni pszíhasználók bemennek Toronba és nem akadtak fel a fenti szűrőn. (mert ha jól tippelek a rúna cikken kívül sehol se létezik ez a dolog). sokadrészt : ugyan ki gondolná ezt a magasszintű pszí használók jó felhasználásának, mert elvileg nincsenek minden sarkon.

Másrészt ez remek példa a inkonzisztens/illogikus, semmi mással nem egyeztetett, ellenben megalomán világleírásra.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12400 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 12:15

A többinél gondolom azokra a szuper-hatékony ellenőrzésekre gondolsz ahol simán sétálhatnak ki-be a kráni és egyéb fejvadászok és kétes alakok... 

Mármint ha Krán és a PTSZ csúcsügynökei átcsúsznak egy védelmen, arra neked nem is kell emlékezni. :) 

Az a Renegátban volt amikor még meg is ver az egyik főszereplő pár városőrt a kapuban egy bottal és sehol semmi mágikus védelem, vagy másik M* regény? 

Nem, ez ugyanaz a regény, amiben a városőr felrúgása előtt a Messor visszaemlékezik arra, hogy szándékosan hagyott maga után nyomokat, illetve utána fél órával már rá is törte a SWAT a szerájt :). Meg ha semmi mágikus védelem, akkor miért is pont a Messor batyuját akarta átkutatni a csóró városőr? 

Módosította KLM: 2020.02.11, 12:17

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12400 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 12:12

Ezek ellen a legjobb érv, hogy: "...de az én Ynevmen bezzeg!"

Valahol elhangzott, hogy kapun bejutáskor nézik az átkelőket. Nos:
"Béla már régóta szeretett volna eljutni az osztálytalálkozóra. Mindig visszafordították, mert lelkében túl sok halált, vért láttak, emberek kínzása, meggyilkolása változatos módokon -ezek szerepeltek. A pyarroni Inkvizíció is majdnem börtönbe zárta, majd sűrűn elnézést kértek tőle, a fizetését pedig az ötszörösére emelték. Béla ugyanis az Inkvizíció kínzómestere és hivatalos hóhérja volt."

Ez viccnek jó, csak a PÁSZ inkvizíciója nem fog spanyolcsizmával, elektrosokkal, körömletépéssel dolgozó hivatalos kinzómestert alkalmazni. 

Időnként nyilván megkínoznak embereket a fizikai test megtöretésével, de azt csak akkor, ha épp nem ér rá egy igazmondató pap vagy mentálmágus, illetve a kivégzések sem szoktak "minősítettek" (élve kibelezés) lenni. 

@Dronner:

És ezen a határon csúszott át Geor ifjúkorában az Acél és Oroszlánban. 

Módosította KLM: 2020.02.11, 12:13

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 12:10

Egyik Rúnában volt a Toroni sasfészek, egy toroni erőd sor, ahol pszihasználók pásztázzák a határt pszíhasználókat kutatva többek között. Szóval, ha a zöldhatárt vigyázzák, egy városkapu sem lehet nagy kihívás...

Creo

Creo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 323 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 12:08

Ha már Ynev-kép, gyakorta előjön ez.

Mindenkinek megvan a saját Ynev-képe, minden mesélő a saját Ynev-képében mesél, versenyeken isA játékosoknak is megvan a saját Ynev-képük, csak mondjuk ők kénytelenek idomulni a mesélőjükhöz, legkésőbb a kaland folyamán, különben a dolgok rossz irányba, mellékvágányokra fordulhatnak.

Van értelme úgynevezett "versenynek" hívni az M találkozókat, ha egy adott modult mindenki sajátságos módon tud/akar lemesélni, teljesen különböző kalandozó csapatoknak?

Úgy értem, attól versenyek ezek a versenyek, hogy helyezés jár érte?

Érdemes egyáltalán a szerepjátékban versenyeztetésről és versenyről beszélni, ha az egyenlő feltételek csak nagyon ritka, komolyan szabályozott esetekben állnak fenn (ennyi fős csapat, csak ilyen karakter, vagy előre meghatározott karakter, a mesélő a modult mesélje, ilyen és ilyen szempontok alapján, ilyen és ilyen hibaelhárítás áll rendelkezésre, ilyen és ilyen konzekvens reakciók, események és szemléletek várhatóak adott viselkedési formákra, szituációkra, stb)?

Kevesebbszer voltam versenyeken, mint szerettem volna, de gyakorta kezdődik úgy a kaland: "tegnap/ma reggel olvastam el a modult, nem teljesen olyan lesz, mint ahogy ott le van írva...."Eleinte még feldobott ez a pontozzunk/helyezzünk/jutalmazzunk felállás, de mára már csak az érdekel, milyen lesz a mese és mennyire szórakoztam jól. És utólag már nem érdekel a modul elolvasása, mert nem akarom tudni, mennyire tért el tőle a mesélő, mert elfelejtett ezt-azt, nem is olvasta, vagy kihagyta, totál eltért az én/a modulíró Ynev-képétől stb.

A barátaim, azonban mindig ráharapnak a modul kielemzésére és  húzzák rajta az agyukat.

Meg az enyémet is :).

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1373 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 12:07

@KLM

Gamacort nem olvastam, a többit is ÉVTIZEDEKKEL ezelőtt. A többinél gondolom azokra a szuper-hatékony ellenőrzésekre gondolsz ahol simán sétálhatnak ki-be a kráni és egyéb fejvadászok és kétes alakok... gondolom ezért nem ragadt meg. Az a Renegátban volt amikor még meg is ver az egyik főszereplő pár városőrt a kapuban egy bottal és sehol semmi mágikus védelem, vagy másik M* regény? Egyébként mivel nem tetszettek a M* regények, még kevésbé emlékszem rájuk mint más hasonlóan régen olvasott könyvekre, elnézést. (de ugye eleve ezzel kezdtem)

Egyébként az aura elrejtése/álcázása gondolom nem létezik Yneven, pláne egy mágiahasználónál. (ráadásul a koncepció az volt hogy a karakter már bent van a kapun mert a gyilkosság/szigorú ellenőrzések előtt érkezett)

Az meg nyílván egyébként se reális hogy Erigowban 100% Élet, Rend jellemű karakterek vannak csak (elég uncsi setting lenne) Nyílván be lehet jutni, a valódi gyilkos is bejutott, így teljesen parttalan ezen vitázni.

A véres inggel meg lehet megállítanak egy nagyon alapos ellenőrzésre... aztán meg mehetsz tovább. Önmagában a véres ing nem bűncselekmény.

Módosította Cain: 2020.02.11, 12:09

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12400 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 11:51

Arra nem emlékszem mennyire általános egy város kapujában a mágikus ellenőrzés, régi regényes/szerepjátékos emlékeimben egy ilyenre sem emlékszem, de rég nem olvastam M*-t. 

Végül is csak a TNG novellákból, az Észak Lángjaiból, a Renegátból és az egyébként annyira nem kedvelt Acél és Oroszlánból kellett elfelejtened a vonatkozó részleteket, no meg amikor Garmacor veszettül evez a kikötő felé, ahol az angyalszobrok szemén át csuhások szoktak nézelődni. :)

M* emlékeim lehet megkopottak, de egy csuklyás figura egyáltalán nem szokatlan Yneven. Kb minden sarkon van 2+, opcionálisan lobogó köppennyel (szélcsendben is).

Ráadásul ez még nem ok egy letartóztatásra pláne megölésre.

Csak mikor az aurád annak az asztrális megfelelője, mint egy véres ing a reptéren... ELVILEG nem kizáró ok az utazásra, de szólj, mikor próbálod meg IRL, szeretném megnézni :) 

xinaf

xinaf

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1083 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 11:24

"Béla már régóta szeretett volna eljutni az osztálytalálkozóra. Mindig visszafordították, mert lelkében túl sok halált, vért láttak, emberek kínzása, meggyilkolása változatos módokon -ezek szerepeltek. A pyarroni Inkvizíció is majdnem börtönbe zárta, majd sűrűn elnézést kértek tőle, a fizetését pedig az ötszörösére emelték. Béla ugyanis az Inkvizíció kínzómestere és hivatalos hóhérja volt."

Már otthoni játékban. Mert itt egy versenyről van szó, és a mesélő elég egyértelműen jelezte, hogy a lentebb vázolt dolgok nem felelnek meg az ő Ynev képének a jelen modulban.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6520 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 10:22

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1625 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 09:50

Srácok,

A M* emlékeim lehet megkopottak, de egy csuklyás figura egyáltalán nem szokatlan Yneven. Kb minden sarkon van 2+, opcionálisan lobogó köppennyel (szélcsendben is). [...]

Főleg ha még mission adó is. El tudjátok képzelni, hogy belépésnél a BM-mel együtt kivégzik?

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1373 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 09:34

Srácok,

A M* emlékeim lehet megkopottak, de egy csuklyás figura egyáltalán nem szokatlan Yneven. Kb minden sarkon van 2+, opcionálisan lobogó köppennyel (szélcsendben is).

Ráadásul ez még nem ok egy letartóztatásra pláne megölésre. Tételezzük fel hogy egy olyan fejlett helyen mint Erigow az igazságszolgáltatás már túljutott azon hogy "gyanús arca és fekete ruhája van, gyilkos!" (nem mintha egy boszorkánymesternek kötelező lenne így kinéznie, egyáltalán)

Az élőholt szolga már más kérdés, az adott ország jogrendjétől függ. Gondolom Erigowban illegális, na EBBŐL már lehet baja a karakternek. Mondjuk annak se kell fekete csuklyában rohangászni, simán rejtheti egy lovagi vért is, és nem is kell mindig szem előtt tartani ha nem számít a bm támadásra.

Arra nem emlékszem mennyire általános egy város kapujában a mágikus ellenőrzés, régi regényes/szerepjátékos emlékeimben egy ilyenre sem emlékszem, de rég nem olvastam M*-t. Vagy ott van Orastes megoldása.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]