Ugrás tartalomhoz

Fotó

CoC kiegeszitok, modulok

• Válasz írásához lépj be
1620 hozzászólás érkezett eddig

Levedi1

Levedi1

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 102 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.20, 17:24

Kedves Mindenki!

Használt (enyhén elszíneződött, jobb felső sarkában kissé gyűrött) 1992-es kiadású, angol nyelvű, The Stars Are Right könyvet átadnám, ingyenesen annak akit érdekel. Átvétel csak személyesen az V. kerületben vagy a XI. kerületben a Móricz Zsigmond körtéren. Üzenetben keressetek.

Üdvözlettel,

Levedi

Talbot

Talbot

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 39 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.08, 09:29

Sziasztok! Van valahol valakinek összegyűjtött forrásanyaga '30-as évek Budapestjéről, Cthulhu szerepjátékos szemmel?

Esetleg háttéranyagnak jó lehet Kondor Vilmos Bűnös Budapest-ciklusa, vagy az ebből készült film, a Budapest Noir.

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 320 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.07, 22:39

A Stunning Eldritch Tales-ből a Death Laughs Last c. Trail of Cthulhu kalandot szeretném átrakni Budapestre...

A Döbbenetesen rémséges történetek című Cthulhu nyomában kalandgyűjteményből (magyar nyelven is megjelent) a Halál nevet utoljára az eléggé New Yorkhoz kötődik. Amit viszont gond nélkül át lehet ültetni, sőt, még az eredetinél is érdekesebb lehet, az az utolsó kaland, az Y-dimenzió.

cactus

cactus

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.07, 22:24

Sziasztok! Van valahol valakinek összegyűjtött forrásanyaga '30-as évek Budapestjéről, Cthulhu szerepjátékos szemmel?

Leírom mire gondolok, hátha beindítom pár embernek a fantáziáját vele és összeraktok valamit! Pl. tegyük fel hogy konkrétan a Stunning Eldritch Tales-ből a Death Laughs Last c. Trail of Cthulhu kalandot szeretném átrakni Budapestre, de ez nem olyan egyszerű... és itt most nem feltétlenül az "írott" történelemre gondolok. Hanem hogy pl. az áldozat gazdag playboy korhűbben a Rózsadombon lakott-e, vagy inkább a Stefánián, ha már az a Capitalyban a legdrágább ingatlan-övezet? Egyáltalán milyen bizniszben utazna a '30-as években a "budapesti Bruce Wayne"?

A sajtóból inkább a Magyar Hírlap tudósított volna a Bűnbánó felbukkanásairól, vagy az Esti Hírlap? Kutyás Valentinen kívül kik lehetnének még a bűnözők, akiket elkap? Ha az eredeti kaland New Yorkban játszódik, és ezért a tcho-tchok könnyen elvegyülhetnek a kínai negyedben, akkor ennek mi tudna megfelelni Budapesten? 

És ezek még csak az első öt percben eszembe jutott kérdések, egyetlen kalandmodul kapcsán...

Tyliana

Tyliana

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.06, 15:10

Sziasztok!

Sok évvel ezelőtt készült itt egy Magyar fordítás a Orient express COC modulból.
Sajnos az eredeti Yahoo-s email címre (amire felkerült) nem tudok már belépni.
Van valaki, akinek ez megvan még és megosztaná velem?

Végső soron nekiállok Angolul is, de csak kényelmesebb lenne a fordítást használni.

Megoldódott. Köszönöm :)

Módosította Tyliana: 2019.11.06, 15:12

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8206 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.31, 15:19

Csak ma ingyen Achtung! Cthulhu: 6th Edition Keeper's Guide:

https://www.drivethrurpg.com/product/123377/Achtung-Cthulhu-6th-Edition-Keepers-Guide

Achtung! Cthulhu is a terrifying World War Two setting, fully compatible with the Call of Cthulhu, Sixth Edition and Savage Worlds roleplaying games. This is the Keeper's Guide with everything GM's and Keeper's need for late 30's and 40's wartime adventure!

Discover the secret history of World War Two: stories of amazing heroism, in which stalwart men and women struggle to overthrow a nightmare alliance of steel and the occult; of frightening inhuman conspiracies from the depths of time; of the unbelievable war machines which are the product of Nazi engineering genius – and how close we all are to a slithering end! The Secret War has begun!

Full rules for use with BOTH Call of Cthulhu 6th Edition AND Savage Worlds in one book!

Megjegyzés: Ez nem a legfrissebb kiadás, mert az emitt a 7.

sehol

sehol

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 73 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.19, 19:36

Készítem a Cthulhu nyomában (Trail of Cthulhu) szerepjáték hivatalos magyar kiadását. De mielőtt nagyon beleélnénk magunkat, ehhez szükségem van legalább 100 biztos vevőre, különben anyagi bukta lesz belőle. Ezért most igényt mérek fel. Te megvásárolnád az alapkönyvet, és utána a kiegészítőit? Ha igen, jelentkezz a https://www.kalandhorizont.hu/ oldalon!

Ez mondjuk mehetne ki hírként a főoldalra simán!

Sok sikert!

Messor

Messor

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 236 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.17, 16:46

Készítem a Cthulhu nyomában (Trail of Cthulhu) szerepjáték hivatalos magyar kiadását. De mielőtt nagyon beleélnénk magunkat, ehhez szükségem van legalább 100 biztos vevőre, különben anyagi bukta lesz belőle. Ezért most igényt mérek fel. Te megvásárolnád az alapkönyvet, és utána a kiegészítőit? Ha igen, jelentkezz a https://www.kalandhorizont.hu/ oldalon!

Hajrá Laci, maximálisan támogatom az ötletet - annak ellenére, hogy a ToC és kiegészítői jelentős részét már birtokolom. :)

És mielőtt - remélem a nem túl távoli jövőben - belekezdenél az Eternal Lies kampány magyarításába, szólj majd rám, mert a teljes kampány 40%-ának fordítása már készen van évek óta (csak "sajnos" a munka-család-házépítés hármasa most nem engedi a további fordítási munkákat).

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 320 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.17, 14:32

Ratface

Ratface

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 275 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.30, 14:51

Míg itt a találkozón lemesélt 1848-as modul olvasható 3(!) szabályrendszerben:

https://nedvescica.wordpress.com/2018/03/25/harom-az-egyben/

Köszönet a munkádért!  :sor:

Pici hiba, hogy a Savage letöltőlinkje nem működik.

halathin

halathin

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 17 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.27, 11:30

Kedves Cthulhu-eledelek!  :)

Az alábbiakban a február 24.-i Kalandorok Társasága találkozó beszámolója olvasható:

https://nedvescica.wordpress.com/2018/02/26/beszamolo-a-vii-kalandorok-tarsasagarol/

Míg itt a találkozón lemesélt 1848-as modul olvasható 3(!) szabályrendszerben:

https://nedvescica.wordpress.com/2018/03/25/harom-az-egyben/

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8206 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.10, 08:51

a készítő oldalán (http://www222.pair.com/sjohn/cray.htm) csak annyi szerepel, hogy "Cray Canyon Cold Snap will return in a new form (it'll still be free)!".

Nem tudsz vele kapcsolatba lépni valahogy (e-mail, Skype, Facebook, Twitter), és rákérdezni? Talán az lenne a legegyszerűbb, ha van valamilyen drót hozzá.

anarion

anarion

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 804 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.10, 05:34

Bár nem Cthulhu, hanem egy, a vadnyugaton játszódó horror, de keresem a Cray Canyon Cold Snap című modult. GURPS verzióban megtaláltam, de abból hiányoznak a vasúti kocsik térképei, csak hivatkozás van, hogy az eredeti anyagban benne vannak.

Az eredeti anyagot viszont sehol sem találtam meg, a készítő oldalán (http://www222.pair.com/sjohn/cray.htm) csak annyi szerepel, hogy "Cray Canyon Cold Snap will return in a new form (it'll still be free)!".

Érdeklődnék, megvan-e valakinek, aki esetleg korábban letöltötte, és amennyiben igen, megosztaná-e velem? Elvileg egy 8 oldalas pdf az egész.

Köszönöm a segítséget!

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.02.06, 17:40

Köszi a javaslatot. Utánaolvastam és ez nekem inkább (kamara)larphoz illő ötletnek tűnik, annak azonban kiváló, meg is jött a kedvem hozzá :)

A listán a modern szcenáriók között második helyen szereplő In Media Res kalandot csak ajánlani tudom, már csak a "mind-fuck" vetülete miatt is - ráadásul kifejezetten egylövetű modulról van szó. 

Messor

Messor

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 236 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.02.05, 10:34

Köszönöm a listát, nagyon hasznos! Próbálom átrágni magam rajta, de aki addig is tud ajánlani erős hangulatú Cthulhus mitoszos rövid (1-2 alkalom) modult (bármilyen rendszerhez), az kérem szóljon, sokat segítene!

A listán a modern szcenáriók között második helyen szereplő In Media Res kalandot csak ajánlani tudom, már csak a "mind-fuck" vetülete miatt is - ráadásul kifejezetten egylövetű modulról van szó. 

Persze hozzá kell tenni, hogy elég durva már az alapfelütése is, így csak akkor ajánlom, ha jól ismered a játékosaidat és úgy gondolod, hogy kellően bele tudják majd élni magukat a karaktereikbe ÉS ez nem fog gondot okozni senkinek.

Spoiler

Módosította Messor: 2017.02.05, 10:35

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.02.03, 19:34

Ú, köszi! Külön extra a kínai szál :)

Nem tudom, hogy létezik-e pdf változat, de nekem nagy kedvencem a "Sacraments of Evil: Six adventures of victorian horror".

A legjobb szerintem az 'Eyes of a Stranger', ami egy idegen invázió megadakályozásáról szól, mindezt a 19. századi london kínai alvilágában.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4752 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.02.03, 07:54

Köszönöm a listát, nagyon hasznos! Próbálom átrágni magam rajta, de aki addig is tud ajánlani erős hangulatú Cthulhus mitoszos rövid (1-2 alkalom) modult (bármilyen rendszerhez), az kérem szóljon, sokat segítene!

Nem tudom, hogy létezik-e pdf változat, de nekem nagy kedvencem a "Sacraments of Evil: Six adventures of victorian horror".
Hat kaland van benne, és egyet leszámítva (egy óceánjárón játszódik) mind nagyon pofás. Főképp azért szeretem, mert a kalandok nem tipikus mítosz ellenfeleket használnak, hanem kevésbé ismert, vagy kifejezetten egyedi lényeket.

A legjobb szerintem az 'Eyes of a Stranger', ami egy idegen invázió megadakályozásáról szól, mindezt a 19. századi london kínai alvilágában.

Spoiler

Módosította galu22: 2017.02.03, 07:57

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.02.01, 15:03

Easy_Rider

Easy_Rider

Baphomet szolgája

• Fórumita
  • 380 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.28, 11:39

http://www.yog-sothoth.com/topic/30847-the-101-most-recommended-call-of-cthulhu-scenarios/

A 101 legjobbnak ítélt kalandmodul. :)

zsoltihun

zsoltihun

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.01.26, 21:40

És akkor a részletek! :)

http://imgur.com/a/FwZJp

(Bocsánat az offtopic-ért, de gondoltam itt hirdetem meg elsőnek - részletekért nyugodtan keress e-mai-ben, vagy üzenetben)

Szia Messor!

Engem érdekelne a lehetőség  a játékba kapcsolódásra.

Mivel nem Magyarországon élek az internetes megoldás skypeon, tökéletes lenne.

A rendszerrel kapcsolatban nincsen még tapasztalatom, de a szerepjátékokkal már többször játszottam. Várom a részleteket.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]