Ugrás tartalomhoz

Fotó

CoC kiegeszitok, modulok

• Válasz írásához lépj be
1607 hozzászólás érkezett eddig

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1545 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.02.06, 17:40

Köszi a javaslatot. Utánaolvastam és ez nekem inkább (kamara)larphoz illő ötletnek tűnik, annak azonban kiváló, meg is jött a kedvem hozzá :)

A listán a modern szcenáriók között második helyen szereplő In Media Res kalandot csak ajánlani tudom, már csak a "mind-fuck" vetülete miatt is - ráadásul kifejezetten egylövetű modulról van szó. 

Messor

Messor

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.02.05, 10:34

Köszönöm a listát, nagyon hasznos! Próbálom átrágni magam rajta, de aki addig is tud ajánlani erős hangulatú Cthulhus mitoszos rövid (1-2 alkalom) modult (bármilyen rendszerhez), az kérem szóljon, sokat segítene!

A listán a modern szcenáriók között második helyen szereplő In Media Res kalandot csak ajánlani tudom, már csak a "mind-fuck" vetülete miatt is - ráadásul kifejezetten egylövetű modulról van szó. 

Persze hozzá kell tenni, hogy elég durva már az alapfelütése is, így csak akkor ajánlom, ha jól ismered a játékosaidat és úgy gondolod, hogy kellően bele tudják majd élni magukat a karaktereikbe ÉS ez nem fog gondot okozni senkinek.

Spoiler

Módosította Messor: 2017.02.05, 10:35

• Ratface kedvelte ezt

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1545 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.02.03, 19:34

Ú, köszi! Külön extra a kínai szál :)

Nem tudom, hogy létezik-e pdf változat, de nekem nagy kedvencem a "Sacraments of Evil: Six adventures of victorian horror".

A legjobb szerintem az 'Eyes of a Stranger', ami egy idegen invázió megadakályozásáról szól, mindezt a 19. századi london kínai alvilágában.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 3908 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.02.03, 07:54

Köszönöm a listát, nagyon hasznos! Próbálom átrágni magam rajta, de aki addig is tud ajánlani erős hangulatú Cthulhus mitoszos rövid (1-2 alkalom) modult (bármilyen rendszerhez), az kérem szóljon, sokat segítene!

Nem tudom, hogy létezik-e pdf változat, de nekem nagy kedvencem a "Sacraments of Evil: Six adventures of victorian horror".
Hat kaland van benne, és egyet leszámítva (egy óceánjárón játszódik) mind nagyon pofás. Főképp azért szeretem, mert a kalandok nem tipikus mítosz ellenfeleket használnak, hanem kevésbé ismert, vagy kifejezetten egyedi lényeket.

A legjobb szerintem az 'Eyes of a Stranger', ami egy idegen invázió megadakályozásáról szól, mindezt a 19. századi london kínai alvilágában.

Spoiler

Módosította galu22: 2017.02.03, 07:57

• Nocturna kedvelte ezt

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1545 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.02.01, 15:03

Easy_Rider

Easy_Rider

Baphomet szolgája

• Fórumita
  • 380 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.28, 11:39

http://www.yog-sothoth.com/topic/30847-the-101-most-recommended-call-of-cthulhu-scenarios/

A 101 legjobbnak ítélt kalandmodul. :)

• Ratface kedvelte ezt

zsoltihun

zsoltihun

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.01.26, 21:40

És akkor a részletek! :)

http://imgur.com/a/FwZJp

(Bocsánat az offtopic-ért, de gondoltam itt hirdetem meg elsőnek - részletekért nyugodtan keress e-mai-ben, vagy üzenetben)

Szia Messor!

Engem érdekelne a lehetőség  a játékba kapcsolódásra.

Mivel nem Magyarországon élek az internetes megoldás skypeon, tökéletes lenne.

A rendszerrel kapcsolatban nincsen még tapasztalatom, de a szerepjátékokkal már többször játszottam. Várom a részleteket.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3180 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.20, 10:21

(OFF) Kösz, strato! Sajnos egyelőre egyetlen Ügynök sem akarja felvenni a kesztyűt, pedig már minimum 3 kampánynak megfelelő szcenárió áll bevetésre készen... :( (/OFF)

Ilyen flyert sem láttam még. :) :sor:

Engem nagyon is érdekelne, de a most futó kampány mellett (hetente játék, ráadásul én mesélek) nem merek beugrani ilyesmibe (tartok tőle, hogy nem férne bele az időmbe). Viszont van pár ismerősöm, akiket érdekelhet, szólok nekik. :)

Messor

Messor

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.19, 20:21

(OFF) Kösz, strato! Sajnos egyelőre egyetlen Ügynök sem akarja felvenni a kesztyűt, pedig már minimum 3 kampánynak megfelelő szcenárió áll bevetésre készen... :( (/OFF)

Módosította Messor: 2017.01.19, 20:22

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7233 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.13, 22:06

Messor

Messor

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.13, 15:28

És akkor a részletek! :)

http://imgur.com/a/FwZJp

(Bocsánat az offtopic-ért, de gondoltam itt hirdetem meg elsőnek - részletekért nyugodtan keress e-mai-ben, vagy üzenetben)

Messor

Messor

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.11, 18:10

Előzetes kedvcsináló gyanánt...

http://imgur.com/a/EfLpu

Khilthoron

Khilthoron

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 206 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.11, 11:30

köszi a segitseget!

Elolvastam, kicsit valoban inkabb sandbox, de ezzel nincs is baj, alapvetöen a kor es a helyszin sok CoC kalandlehetöseget nyujt, es Te felvazoltal egyszerre több opciot is, ezeket lehet akar külön is kezelni szerintem.

Amotivaciot a meselö meg tovabb erösitheti (pl benne is volt a lehetöseg szemelyes erintettsegre), nagyon oda kell szerintem figyelni, hogy melyik tengelyen akarja az ember a kalandot folytatni. Ha kicsit megcsavarjuk lehet ellenallast is alapozni, ha akarjuk lehet együttmüködö csapat is (haladas mitoszvadaasz sc) vagy lehet megprobalni tisztan orosz vonalon is.

Inkabb olyan hatteranyagnak erzödött, mint komplett kalandnak. De a hangulat jo csak igy tovabb!

Talaltam par helyesirasi hibat, javaslom ujra atnezni, es privatban küldok meg par szemelyes eszrevetelt..

üdv

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7233 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.09, 12:00

Egy ideje nem järtam erre ezert nem vagyok kepben hova kerülnek feltöltesre az anyagok. Pierredelacroix szivesen elolvasom en is a modult, amint valaki megirja pm-ben, hogy juitok hozza.

Ha jól csalódom, ez az:
http://lfg.hu/forum/index.php/files/file/506-oroszlanok-coc-kiegeszites/

pierredelacroix

pierredelacroix

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 538 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.09, 11:01

(OFF)Letöltés>Új Feltöltések>(/OFF)

Khilthoron

Khilthoron

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 206 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.09, 07:56

Sziasztok!

Egy ideje nem järtam erre ezert nem vagyok kepben hova kerülnek feltöltesre az anyagok. Pierredelacroix szivesen elolvasom en is a modult, amint valaki megirja pm-ben, hogy juitok hozza.

BTW mi tavaly nyaron meseltünk egy alapvetöen CoC kalandot (alapvetöen mert nincs klasszikus merhetetlen ven/isten), ami ket idövonalon fut egy az okori romäban a masik modern korban. Sajnos egyelöre szedett-vedett de ha van igeny ra esetleg össze tudom szedni, hoyg külsö szemmel is atlathato legyen.

pierredelacroix

pierredelacroix

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 538 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.25, 19:36

Akkor sikerült elérnem a célomat...

(OFF)Már hosszabb ideje készülget egy másik modul, amely inkább lineárisabb. Az szintén Magyarországon játszódna, de 1934-ben. Adatgyűjtés közben akadtam az oroszlános történetre, amelyet nem akartam kihagyni semmiképp.(/OFF)

A motiváció pedig sokrétű lehet: ha jól emlékszem, hangsúlyoztam valahol, hogy az esetről csak egyetlen forrásból van tudomásunk. A legtöbb azonban pusztán kitalációként kezeli. Nem írtam, mert nem akartam megkötni a titoknokok kezét, de a Fővárosi Állatkertnek az 1960-as évekig egyetlen egy oroszlánja sem volt. (Ha a nyomozók nagyon ügyesek, akkor mégis lesz. Juppí...Egy CoC játékban)

"Megtorlásra" csak akkor számíthatnak, ha beszámolnak a városparancsnoknak a lelövéséről ahelyett, hogy elfogták volna . Legnagyobb mértékben közülük is csak akkor, ha  a Vörös Hadsereg kiskatonái közé tartoznak. Legrosszabb esetben is őket áthelyezik valamilyen "kellemetlen" pozícióba vagy feladatra. A "magyarok" esetében pedig egyrészt rossz lesz a kapcsolatuk a felszabadítók hadseregével ("vegzálni" fogják őket, az egyéb nyomozók bevonásával kapcsolatban írt céljaikat nem érik el: nem sikerül visszahozniuk a malenkij robotra elhurcolt rokont, nem kapnak igazolást, fejadagot, gyógyszert stb.). Persze ez függ attól is, hogy mekkora a Hitelképességük és ki is lehet "magyarázni" (bármennyire is fontos a városparancsnoknak, azért nem akar túl sok anyagi erőforrást feláldozni a kézre kerítéséhez. Főleg nem akarja, hogy probléma legyen a saját feletteseivel vagy a magyar vezetéssel szemben ilyen pitiáner állatbefogásból - kommunista párttagok előnyben)

Ne felejtsük el, az oroszlán elfogása pusztán csak egy PR-akció, a nyomozók bevonása arra, hogy a sötét titkokkal szembesülhessenek.

Inkább hangulatot és ötleteket akartam megfogalmazni. Hál'stennek akkor ez sikerült...

sly0007

sly0007

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 58 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.25, 08:52

Elkészültem és feltöltöttem egy Call of Cthulhu modult, amely egy ismert városban játszódik 1945-ben. Sajnos nem volt lehetőségem tesztelni, ezért várom a kritikákat és remélem, hogy valaki még hasznát fogja venni.

"Modul az 1945-46-os év Budapestjén. A nyomozókat a szovjet városparancsnok egy szökött oroszlán nyomába küldi. A parancs: élve hozzák vissza. Eközben azonban találkoznak ghúlokkal, egy titokzatos szektával, amely újra fel akarja égetni és vérbe fojtani a sokat szenvedett várost és egy titokzatos lénnyel, Básztet egyik hívével."

Üdv!

Még csak átfutottam, de elsőre kicsit hiányosnak éreztem. Az ellenfelek, fegyverek több oldalon keresztül fel vannak sorolva, de maga a történet inkább egy amolyan sandbox jellegűnek tűnik, nem igazán látok benne cselekvést. Kicsit úgy érzem itt egy alapötlet, fogj be egy oroszlánt egy 45-ös budapesten. közben meg a mesélő találja ki épp merre visz egy-egy út, Legalább valami térképrendszer nekem hiányzik, meg egy kis motiváció, azon kívül, hogy az oroszok belelőnek az árokba, ha nem járok sikerrel. No mindegy, nem szólom le a munkád, csak így tovább, lehet én vagyok kicsit régi játékos, aki még jobb szerette a konkrétabb modulokat, mint a sandbox stílust.

pierredelacroix

pierredelacroix

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 538 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.20, 20:21

Egy hír, amely kapcsolódik a feltöltött modulomhoz (egyébként vélemény? Ahogy láttam páran már letöltötték - rajtam kívül. :) )

http://hvg.hu/itthon/20160120_Parhuzamos_vilagra_bukkantak_a_fonodo_vil

• Ratface kedvelte ezt

pierredelacroix

pierredelacroix

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 538 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.08, 13:50

Elkészültem és feltöltöttem egy Call of Cthulhu modult, amely egy ismert városban játszódik 1945-ben. Sajnos nem volt lehetőségem tesztelni, ezért várom a kritikákat és remélem, hogy valaki még hasznát fogja venni.

"Modul az 1945-46-os év Budapestjén. A nyomozókat a szovjet városparancsnok egy szökött oroszlán nyomába küldi. A parancs: élve hozzák vissza. Eközben azonban találkoznak ghúlokkal, egy titokzatos szektával, amely újra fel akarja égetni és vérbe fojtani a sokat szenvedett várost és egy titokzatos lénnyel, Básztet egyik hívével."

• Ratface kedvelte ezt

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]