Ugrás tartalomhoz

Fotó

CoC kiegeszitok, modulok

• Válasz írásához lépj be
1620 hozzászólás érkezett eddig

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3369 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.14, 21:25

Én még nem szedtem le, mivel az utobbi idoben nincs CoC a porondon nalunk. De jegyzem a letezeset, ha ujra iranyt valtunk. :)

pierredelacroix

pierredelacroix

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 665 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.07, 21:44

Én leszedtem de csak fél szemmel követtem a fórumot, ezért valami játékbeszámolóra számítottam. Nem mesélek belepörgettem aztán töröltem mivel nem fog nekem kelleni.

(OFF)Ok, köszönöm a választ. Legalább nem lett annyira rossz és remélem, hogy "elfér" itt.(/OFF)

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5247 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.05, 07:25

Én leszedtem de csak fél szemmel követtem a fórumot, ezért valami játékbeszámolóra számítottam. Nem mesélek belepörgettem aztán töröltem mivel nem fog nekem kelleni.

pierredelacroix

pierredelacroix

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 665 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.04, 16:29

(OFF)Mivel látom, hogy már öten letöltötték a CoC-os kiegészítőmet, megkérdezhetem, hogy mi róla a véleményetek? (a nézettséget nem merem komolyan venni, mivel én is gyakran megetekintettem)(/OFF)

pierredelacroix

pierredelacroix

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 665 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.28, 19:22

(OFF)Jobb oldalt a letöltések között megtekinhető immár az "anyag".(/OFF)

Miert nem publikalod itt is?

Tobben olvasnák...

Kashuka

Kashuka

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 172 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.25, 09:55

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hoyg valaki aki anno elcsípte a Yog-Sothoth-os akció, nem tudná megosztani a Masks of Nyarlathotep Companiont? Persze csak ha nem jogvédett, vagy hasonló.

Íme a mű, enjoy:

https://anonfiles.com/file/deaf84aab24a70bcc23cbbdeedb40bbc

Sziasztok!
Azokhoz lenne kérdésem, akik alaposabban áttanulmányozták már ezt a kiegészítőt. Játékosoknak csak óvatosan tovább:

Spoiler

Üdv.
Kashuka

Mea culpa, ahogy a kommenten felbuzdulva nekifutottam kicsit utánaásni, szégyenletesen hamar futottam bele a megoldásba. Ha esetleg valakinek még jól jönne, az alábbi linken megtalálható az összes handout tökéletes minőségben:
https://cthulhureborn.wordpress.com/portfolio/portfolio-released-stuff/portfolio-masks-of-nyarlathotep-companion/

Kashuka

Kashuka

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 172 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.25, 09:48

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hoyg valaki aki anno elcsípte a Yog-Sothoth-os akció, nem tudná megosztani a Masks of Nyarlathotep Companiont? Persze csak ha nem jogvédett, vagy hasonló.

Íme a mű, enjoy:

Sziasztok!
Azokhoz lenne kérdésem, akik alaposabban áttanulmányozták már ezt a kiegészítőt. Játékosoknak csak óvatosan tovább:

Spoiler

Üdv.
Kashuka

pierredelacroix

pierredelacroix

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 665 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.24, 14:03

(OFF)Arra gondoltam, hogy a bírálatok alapján kissé átdolgozom. De közkívánatra akkor ide is feltöltöm. :)(/OFF)

Tobben olvasnák...

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3369 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.23, 23:25

Tobben olvasnák...

Módosította Nocturna: 2014.11.23, 23:25

pierredelacroix

pierredelacroix

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 665 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.23, 23:00

Na, orvosoltam a problémát és már ott is van a Konstantinápoly epizód!

És igen, még mindig lehet küldeni, hajrá! :)

Jelzem, hogy feltöltöttem akkor egy anyagot a yahoo-s címre.

Messor

Messor

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 236 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.17, 19:16

Köszi a választ! :-)

Közben újabb kérdés merült fel. Szerintetek ha felveszik a mask of Hayamat akkor szívják mindig a sanity és stabilytit is, vagy csak az egyszeri mythos ismeret növekedéssel járjon? (Trailben) Személy szerint a sanity vesztés ÉS mythos növekedést gondolnám, de két találkozás Yoggyval, és pápá az illetőnek. Mondjuk legalább rájönnek, hogy nem játék, de mégis hosszú távon szerintetek melyik célszerűbb?

Hmmm... a Masks of Nyarlathotep kampányt még nem olvastam, így a maszkról nem tudok nyilatkozni, de a szabályok szerint a Sanity képességed nem lehet nagyobb, mint 10 mínusz a Cthulhu Mítosz képzettség. Én azt mondanám, hogy Mítosz képzettség növekedés és SAN csökkenés csak akkor, ha a fenti szabály már érvényes a nyomozóra.

Hosszú távon pedig: a MoN kampányt meséled!! Olvastam már több beszámolót róla és még egyetlen partinak sem sikerült befejezni a kampánynak nekivágó nyomozókkal (gyak. játékosonként 2-4 nyomozóhalállal érdemes számolni).

Amúgy ez a Kickstarter esetleg érdekes lehet számodra...

Karret

Karret

Mestertolvaj

• Fórumita
  • 203 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.17, 09:39

Köszi a választ! :-)

Közben újabb kérdés merült fel. Szerintetek ha felveszik a mask of Hayamat akkor szívják mindig a sanity és stabilytit is, vagy csak az egyszeri mythos ismeret növekedéssel járjon? (Trailben) Személy szerint a sanity vesztés ÉS mythos növekedést gondolnám, de két találkozás Yoggyval, és pápá az illetőnek. Mondjuk legalább rájönnek, hogy nem játék, de mégis hosszú távon szerintetek melyik célszerűbb?

cobra

cobra

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 118 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.11, 19:08

Lassan végre nekiállunk Masks of Nyarlathotepnek, Trail of Cthulhus rendszerben, de előkészületek közben felvetődött bennem egy fontos kérdés, méghozzá a pénz. Sok országon és kontinensen keresztül haladnak a detektívek, és mindenképpen szeretném, ha valamilyen módon vezetve lenne a pénzük, és a pénzváltás. Namármost a lényegi rész ezzel kapcsolatban, hogy hogyan is működtek régen a bankok?

Van aki már utánajárt a témának, hogy, hogy szoktátok használni? Gondolom nem fognak több ezer dollárt maguknál tartani a nyomozók, de ha New Yorkban nyitnak egy számlát hozzáférhetnek-e valamilyen módon az oda betett pénzhez mondjuk Londonban, vagy Cairoban? Azért itt nem olyan egyszerű még a helyzet, hogy kontinenseken keresztül minden bank szinkronban tartsa a pénzügyeit. Esetleg volt egy nagyobb világ szinten elterjedt intézet, amelyik tényleg minden nagyvárosban székelt, és naponta (ha egyáltalán lehetséges) szinkronizálta az összes kitelepülésén az adatait?

Egyrészt szeretnék a realitásra törekedni a megoldásban, másrészt szeretném ezt úgy tenni, hogy ne menjen a játék rovására. Van valakinek ötlete rá?

Ha jól emlékszem, már akkor is használtak csekkfüzetet vagy váltót amire az adott bank válalt biztositékot. Persze ez csak civilizált helyeken müködik.

Karret

Karret

Mestertolvaj

• Fórumita
  • 203 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.11, 18:38

Lassan végre nekiállunk Masks of Nyarlathotepnek, Trail of Cthulhus rendszerben, de előkészületek közben felvetődött bennem egy fontos kérdés, méghozzá a pénz. Sok országon és kontinensen keresztül haladnak a detektívek, és mindenképpen szeretném, ha valamilyen módon vezetve lenne a pénzük, és a pénzváltás. Namármost a lényegi rész ezzel kapcsolatban, hogy hogyan is működtek régen a bankok?

Van aki már utánajárt a témának, hogy, hogy szoktátok használni? Gondolom nem fognak több ezer dollárt maguknál tartani a nyomozók, de ha New Yorkban nyitnak egy számlát hozzáférhetnek-e valamilyen módon az oda betett pénzhez mondjuk Londonban, vagy Cairoban? Azért itt nem olyan egyszerű még a helyzet, hogy kontinenseken keresztül minden bank szinkronban tartsa a pénzügyeit. Esetleg volt egy nagyobb világ szinten elterjedt intézet, amelyik tényleg minden nagyvárosban székelt, és naponta (ha egyáltalán lehetséges) szinkronizálta az összes kitelepülésén az adatait?

Egyrészt szeretnék a realitásra törekedni a megoldásban, másrészt szeretném ezt úgy tenni, hogy ne menjen a játék rovására. Van valakinek ötlete rá?

pierredelacroix

pierredelacroix

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 665 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.09, 17:06

(OFF)Köszönöm a gyors választ!(/OFF)

Messor

Messor

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 236 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.09, 16:39

Nocturna:

Igen, a londoni zárórész készen van, viszont még egy epizód hiányzik, a Konstantinápolyból Londonba való visszaút, az "Európán Át". Ez kb. január végére/február elejére lesz meg (a kampány talán harmadik leghosszabb epizódja, Konstantinápoly és Velence után).

Ezen kívül még fordításra vár majd a "Strangers On The Train", ami végülis az Orienten bevethető NJK-k leírása.

Elnézést kérek a kötözködésért, de egy jó féléve nem találom az Orient express kaland Konstantinápoly fejezetét a közös e-mail címen. Véletlenül tűnt el onnan?

Egyébként még lehet anyagot küldeni a yahoo-s címre???

Na, orvosoltam a problémát és már ott is van a Konstantinápoly epizód!

És igen, még mindig lehet küldeni, hajrá! :)

Karret

Karret

Mestertolvaj

• Fórumita
  • 203 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.09, 08:44

Köszönöm! Máris látok pár dolgot benne, amit tuti beleépíteka kampányba. :D

pierredelacroix

pierredelacroix

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 665 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.08, 18:16

Nocturna:

Igen, a londoni zárórész készen van, viszont még egy epizód hiányzik, a Konstantinápolyból Londonba való visszaút, az "Európán Át". Ez kb. január végére/február elejére lesz meg (a kampány talán harmadik leghosszabb epizódja, Konstantinápoly és Velence után).

Ezen kívül még fordításra vár majd a "Strangers On The Train", ami végülis az Orienten bevethető NJK-k leírása.

Elnézést kérek a kötözködésért, de egy jó féléve nem találom az Orient express kaland Konstantinápoly fejezetét a közös e-mail címen. Véletlenül tűnt el onnan?

Egyébként még lehet anyagot küldeni a yahoo-s címre???

Messor

Messor

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 236 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.08, 13:51

Sziasztok!

Íme a mű, enjoy:

Karret

Karret

Mestertolvaj

• Fórumita
  • 203 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.07, 11:48

Sziasztok!

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]