Ugrás tartalomhoz

Fotó

CoC kiegeszitok, modulok

• Válasz írásához lépj be
1620 hozzászólás érkezett eddig

StB

StB

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.10.15, 07:03

Beta playtesting opens for Delta Green: The Roleplaying Game

The “beta” playtest files are now available for Delta Green: The Roleplaying Game. This is an open playtest, so please participate! We want all the informed feedback we can get. Download the documents here:

https://www.dropbox.com/sh/2r8tcu7frfd35ne/AADKhNev0m37mMLnvvVZC5tRa?dl=0

Be sure to read the file named “READ ME FIRST” before anything else.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2624 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.31, 10:47

Protodimension címen létezik Dark Conspiracy fanzin, némi CoC-tartalommal és relevanciával csomó szám letölthető innen:

http://www.protodimension.com/zine/

A minőségükről nem tudok nyilatkozni, nem olvastam még egyet se, szóval bármi lehet.

Módosította Marvin: 2014.08.31, 10:49

StB

StB

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.25, 18:33

Modiphus Entertainment signs scriptwriter & director for H.P. Lovecraft-inspired Achtung! Cthulhu movie

Messor

Messor

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 236 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.24, 11:30

Ez mind jo hir! :)

Es melyik projekte a prioritas?

Most a harmadik projekt van előtérben, több szempontból is, de a legfontosabb, hogy az már 80%-on van. :)

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3370 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.23, 23:09

Ez mind jo hir! :)

Es melyik projekte a prioritas?

Messor

Messor

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 236 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.23, 11:01

És akkor a végére egy kis teaser: elég rég jelentkeztem már Cthulhu fordítással, ami persze nem azt jelenti, hogy a háttérben nem zajlanak a munkálatok... Jelenleg három Cthulhu fordítási projekten is dolgozom, és előreláthatóan november-december környékén látni is fogjátok majd a munka gyümölcsét!  :)

Elarulod, hogy ezek mifele projektek? :)

Persze, kis ízelítőt tudok adni belőlük!

Az első két projekt egy-egy nagy Cthulhu kampány fordítása. Tanultam az Orient Expressz fordításából, így ezeket csak akkor fogom prezentálni, ha már készen (vagy legalábbis 90% környékén) lesznek. Persze ezek grandiózus fordítások, így sajnos 1-2 év, mire mindkettő készen lesz. Mindenesetre (ha szigorúan a könyvek oldalszámát nézzük) az egyik kb. 7%-ban, a másik kb. 32%-ban már done.

A harmadik projekt amolyan "kvázi kampány" - több könyvből kiválogatott modulok sorozata, amelyek kampányként állnak össze. Ezt is lehetne húzni a végtelenségig, de úgy döntöttem, hogy nyolc (esetleg kilenc) modul bőven elegendő. Itt jól haladok: hat modul már teljesen készen van, a hetedik fordítása javában zajlik, szóval kb. 80%-os a projekt. 

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3370 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.23, 09:25

Kösz az osszefoglalot, Messor! Mindig meglepodom, hogy a CoC-hoz mennyi, es milyen minosegu anyag (foleg kalandmodulok!) aramlanak ki, folyamatosan. Van egy olyan gyanum, hogy ha mostantol fogva csak CoC-t jatszanank, akkor is el lennenk latva a kovetkezo evtizedre. :)

És akkor a végére egy kis teaser: elég rég jelentkeztem már Cthulhu fordítással, ami persze nem azt jelenti, hogy a háttérben nem zajlanak a munkálatok... Jelenleg három Cthulhu fordítási projekten is dolgozom, és előreláthatóan november-december környékén látni is fogjátok majd a munka gyümölcsét!  :)

Elarulod, hogy ezek mifele projektek? :)

Messor

Messor

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 236 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.22, 08:45

Ha már úgyis Cthulhu kiegészítőkről beszélünk, akkor tekintsük gyorsan végig, milyen friss újdonságokkal szolgált nekünk az eltelt pár hónap:

Chaosium

• Oscar Rios korábban nagysikerű monográfiája, a Ripples From Carcosa végre teljes értékű Chaosium kiadványként is megjelent. A 132 oldalas könyv a Hastur mítoszt három, különböző időszakokban játszódó szcenárióban dolgozza fel, amelyek lejátszhatóak különálló one-shot-ként, de akár egy grandiózós kampányként is összefűzhetőek.

Cubicle 7

• A 2. világháborút kampányháttérként felhasználó World War Cthulhu setting első kiegészítője, a Europe Ablaze is nemrég jelent meg (egyelőre még csak pdf-ben elérhető, de szeptemberben érkezik a rendes könyv változat is). A 144 oldalas kötetben hat szcenárió kapott helyet, amelyek az európai frontok vészterhes, sötét vidékein rombolják majd a karakterek elméjét.

Pagan Publishing/Arc Dream

• Noha a 2014-es Gencon két DG paneljének hanganyaga még nem került fel a netre, de a pletykák úgy tartják, hogy a sokak által várt Delta Green RPG Kickstarter kampánya 2015. januárjában startol majd el.
  • Hogy addig se unatkozzunk, egy másik Kickstarter kampány már javában zajlik - a Horros of War: A Covenant With Death az első világháború frontjaira kalauzolja el a játékosokat. A szcenáriókönyv-trilógiának induló sorozat első kötetében Adam Scott Glancy és John H. Crowe tollából érkeznek majd a jobbnál jobb modulok. A sikeres Kickstarter kampány garantált (39 nappal a vége előtt már összegyűlt a zsozsó 90%-a), megjelenés várhatóan 2015. februárjában.

Pelgrane Press

• Az Arc Dream.hez hasonlóan a Pelgrane Press is az első világégés 100. éves évfordulójára időzítette a világháborút kampánykeretként felhasználó kiadványa, a Dulce Et Decorum Est megjelenését. A 112 oldalas kötet három szcenáriót tartalmaz.
  • Remek hír, hogy a 2014-es Gencon-on pár szerencsés már megvásárolhatta az évek óta készülő Mythos Expeditions kötetet. Az expedíciókat és tudományos ásatásokat, felfedezéseket a Mítosz rémségeivel kombináló kötet 240 oldalon terpeszkedik és kilenc sötét kalandot tartalmaz az ismeretlenbe. Megjelenése szeptemberben várható majd.
  • Nem mellesleg az Eternal Lies, a Pelgrane első, 400 oldalas Trial of Cthulhu kampánya idén elnyerte az Ennies 2014 legjobb kampányának első, arany díját.  

És akkor a végére egy kis teaser: elég rég jelentkeztem már Cthulhu fordítással, ami persze nem azt jelenti, hogy a háttérben nem zajlanak a munkálatok... Jelenleg három Cthulhu fordítási projekten is dolgozom, és előreláthatóan november-december környékén látni is fogjátok majd a munka gyümölcsét! :)

StB

StB

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.20, 13:41

Valóban aprólékoskodó és finomkodó, de nem igazán bonyolultabb az előző kiadások rendszerénél. Többnyire csak jobban el akarják magyarázni a részleteket. Az oldalszám nem a rendszer miatt olyan magas, hanem a rengeteg háttéranyagnak köszönhetően, meg mert az alapszabályok mind a játékosi, mind a mesélői könyvben benne vannak kényelmi/praktikai okokból.

Statmeghatározásra egészen pontosan 6 opció létezik, kidobásos, elosztásos, vásárlós, hibrid változat, amit akarsz. :)

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5811 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.20, 12:04

Nice. Az ilyeneket szeretem. Nem csapongó, összeszedett, jól érthető. A könyvek együtt komoly biztonságérzetet adhatnak akár Cthulhu ellen is a 700 oldallal :) . Ha jól értettem, akkor a qs-ben lévő karakteralkotás (fix pontok leosztása) helyett a teljesben lesz lehetőség a hagyományos, kidobásos módszerre is.

A terjedelem nekem picit riasztó (főleg az Investigator könyv esetében) egy ilyen "egyszerű" játék esetében. A harc folyamatábrájánál nagyokat pislogtam, ahogy ott is, hogy teljesen külön fejezetet kap az üldözés, vagy éppen a mozgás kiszámításánál. Mintha picit túl aprólékos és túl finomkodó akarna lenni. Viszont a hátterek és egyéb karakter színesítő elemek tetszenek, mint minden játékban :) .

A CoC tényleg olyan rendszer, ami szinte csak nagyon apró lépésekkel változtatható, mert alapból annyira jó volt a rendszere.

StB

StB

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.20, 06:48

Videós ismertető a 7. kiadásról:

Me, MyShelf & I: Call of Cthulhu 7th Edition
http://youtu.be/NY49EyF58uE

Capa

Capa

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 194 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.26, 11:10

Chaosium honlapjáról vedd meg a felújított pdf-et vagy ha vársz ~fél évet kijön az új verziója. Szvsz viszont mivel nagyon bonyolultak a benne található segédletek és hosszúak is ezért ha nem beszél/ért mindenki elfogadható szinten angolul akkor érdemesebb lefordítani a játékosoknak vagy felolvasni nekik.

Kashuka

Kashuka

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 172 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.26, 10:18

Sziasztok!

Az a problémám akadt, hogy van egy hivatalos modulom pdf-ben, amiből szeretném kimásolni a Handout-okat, viszont úgy van konvertálva hogy nem lehet benne képet kijelölni (neten zajló játékhoz kell, úgyhogy mindenképp csak gépi formátumban jó).
Nem tudná valaki olyan formtumban a rendelkezésemre bocsájtani amiből nem PrintScreennel kell kivadásznom ezeket?

(Cím spoilerben, többek között Auer-nek sem kéne olvasnia. Már a modul címe túl sokat elárul.)

Spoiler

Üdv.
Kashuka

turin

turin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3237 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.03, 23:42

Nekem megvan beloluk par (Bolch kuldte el anno), pl. a Holdlencse, meg a Vonzás is (ezekrol beszelgettunk itt is), tovabba még nehany.

Bar nem en dolgoztam veluk, de nem latom akadalyat, hogy tovabbadjam, gondolom, hogy nem a fioknak keszultek... :)

Alkalmasint megdumalhatnank itt oket, legalabb ujra olvasom majd. Amugy is pang a forum.

Megköszönöm, ha elküldöd nekem!

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3370 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.27, 23:32

Nekem megvan beloluk par (Bolch kuldte el anno), pl. a Holdlencse, meg a Vonzás is (ezekrol beszelgettunk itt is), tovabba még nehany.

Bar nem en dolgoztam veluk, de nem latom akadalyat, hogy tovabbadjam, gondolom, hogy nem a fioknak keszultek... :)

Alkalmasint megdumalhatnank itt oket, legalabb ujra olvasom majd. Amugy is pang a forum.

turin

turin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3237 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.22, 09:10

Sziasztok!

Ahogy elkezdtem visszaolvasni a topik elejét, láttam, hogy egy Bolch nicknevű olvtárs remek kis Mítosz körül forgó novellákat fordítgatott. Esetleg ezek a művek (mármint a fordítások) hozzáférhetők még valahol?

Messor

Messor

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 236 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.24, 15:20

Cthulhu karácsonykor is borzolja a szerencsétlen emberiség kollektív elméjét!

Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint hogy a tegnapi napon a Chaosium megküldte a Horror on the Orient Express Kickstarter-kampányát támogatóknak a kampány végleges, proof verzióját. Ígéretük szerint a boxed set januárban megy a nyomdába, így végre már látjuk a fényt az alagút végén!

Ami a pdf-ek rövid átfutásából egyértelmű: megérte várni az átdolgozott verzióra és bizalmat szavazni a Chaosium-nak! Maga a négyfüzetes kampány 811 (!!!!) oldalon terpeszkedik, és ebbe még nem számoltuk bele a "Strangers On The Train" ötödik füzetet és az Utazók Kézikönyvét (utóbbi a kampány során bejárt városokról ad bővebb infókat és tanácsokat a nyomozóknak/Titoknokoknak).

Szinte minden NJK saját, profi illusztrációval, vagy a valós életből vett fotókkal rendelkezik, az új illusztrációk pedig nagyon meggyőzőek. A füzetekben rengeteg hasznos tanácsot találhat a Titoknok a megakampány levezetésére - többek között azt is tárgyalják, hogy mi a helyzet akkor, ha a nyomozók fogják magukat és a kampány során inkább repülőre szállnak a vonatutazás helyett.

Fun fact: a modern érában játszódó, új szcenárióban a nyomozók Budapesten is eltöltenek egy napot és közben meglátogatják a Budavári labirintust is...

Messor

Messor

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 236 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.15, 18:00

Kicsit offtopic, de...

Válaszd a szövetségi igazságszolgáltatást. Válaszd a hadsereget. Válaszd a NASA-t, vagy a CDC-t. Válaszd a főnökeidnek való folyamatos hazugságokat. Válaszd a karriered tönkrecseszését. Barátok helyett válaszd a magányt. Boldog párkapcsolat helyett válaszd a válást. Válaszd a whiskey pohár üres fenekét. Válaszd a bizonyítékok eltüntetését és az ártatlan szemtanúk kivégzését csak azért, mert túl sokat tudnak. Válaszd a jellegtelen fekete ruhákat és a hozzáillő gázmaszkot. Válaszd a CIA raktárából ellopott MP7 géppisztolyt, páncéltörő lövedékekkel csőre töltve, egy halom kibaszott tartozékkal megtűzdelve. Válaszd a kozmikus sötétségből előtörő, elmegyilkos rémségek lerohanását vadul kattogó torkolattűzzel, a torkodból őrült sikollyal, miközben azon gondolkozol, nem járnál-e jobban, ha a k***a fegyveredet inkább a saját szádba tolnád és ráhúznál a ravaszra. Válaszd a Sárga Királyt, majd másnap reggel ébredj fel és próbálj meg visszaemlékezni, ki is vagy valójában. Válaszd a 9mm-es nyugdíjtervet. Válaszd a bombasztikus végjátékot, amint életed utolsó lépéseként egy PGP-titkosított üzenetet küldesz át a biztonságos hálózati kábelen, miközben egy NRO Delta kivégző osztag éppen rád töri a házad megerősített ajtaját.

Válassz egy utolsó éjszakát az Operában.

Válaszd a Delta Green-t.

Szóval kedvem támadt Delta Green-t mesélni, ehhez keresek a szerepjátékot és a nyomozást előtérbe helyező, a modern horrort sötétebb árnyalatiban kedvelő játékosokat online, élőbeszédes (Skype) játékra.

3-4 játékosra gondoltam, a játékokat pedig előzetes egyeztetés szerint, heti-kétheti rendszerességgel nyomnánk, alkalmanként 3-4-5 órában. A Cthulhu szabályok ismerete előny, de nem feltétel – a Delta Green világának NEM ismerete kifejezetten előny!

Kezdő szcenárió a DG alapkönyv egyik modulja, a Puppet Shows and Shadow Plays lesz (onnan pedig majd meglátjuk). Az első sessiont kb. január közepére tervezem. A játéküléseket rögzíteném is, így talán egyrészt népszerűsíteni tudjuk a Cthulhu/DG szerepjátékot, másrészt másoknak is jut a jóból!

Ha érdekel a dolog, akkor küldj egy privát üzenetet!

Be seeing you!

wostry

wostry

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 37 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.30, 05:22

Bocs az off-topiért, de gondoltam megosztom:
Van egy pulp-skirmish játék, a Strange Aeons, ami mítosz alapokon nyugszik, nemrég szereztem be, és éppen folyamatban van a blogomon a bemutatása.
http://eldricht.blogspot.hu/

Hátha érdekel valakit:D:D

engem abszolút érdekel, skirmish szintű wargaming felé kacsingatok egy ideje, be is szereztem csomó figurát, festem is őket, bár én a Fear And Faith című szabálykönyvet olvasgatom. Ugyanakkor különböző külföldi fórumokról ismerem a Strange Aeons-t, és izgalmasnak tűnik.

Halihó!

Tervezem, hogy októberben megyek Pestre, ha gondolod (és pesti vagy :D, de ha Gyöngyös környékén jársz... :D:D) megkereslek, és tudunk nyomni egy próbajátékot. Figurákkal én némileg gondban vagyok, mivel a rendelésem bebukott, most követelem vissza a pénzt a paypalon keresztül (részletek a blogomban), viszont azt néztem, hogy a Mansion of madnesses figuráim tökéletesek lesznek a célnak, csak a szörnyeket (lurkereket) kell más base-re tenni, és kész is. Terepem meg van némi: egy romos katedrális és egy temetőre való sírkő, kőkerítés ilyesmi, szóval azzal se lenne gond. Érdekelne?

megint csak: abszolút érdekel, és nagy kedvem is lenne hozzá, de december közepéig nem leszek az országban (egyébként pesti vagyok). Ha jövőre össze tudjuk hozni, az csúcs lenne. Viszont SA szabálykönyvem nincs, tudunk csinálni ezügyben valami jóféle magyaros megoldást? :D

SgtStalker

SgtStalker

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 440 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.29, 20:32

Bocs az off-topiért, de gondoltam megosztom:
Van egy pulp-skirmish játék, a Strange Aeons, ami mítosz alapokon nyugszik, nemrég szereztem be, és éppen folyamatban van a blogomon a bemutatása.
http://eldricht.blogspot.hu/

Hátha érdekel valakit:D:D

engem abszolút érdekel, skirmish szintű wargaming felé kacsingatok egy ideje, be is szereztem csomó figurát, festem is őket, bár én a Fear And Faith című szabálykönyvet olvasgatom. Ugyanakkor különböző külföldi fórumokról ismerem a Strange Aeons-t, és izgalmasnak tűnik.

Halihó!

Tervezem, hogy októberben megyek Pestre, ha gondolod (és pesti vagy :D, de ha Gyöngyös környékén jársz...:D:D) megkereslek, és tudunk nyomni egy próbajátékot. Figurákkal én némileg gondban vagyok, mivel a rendelésem bebukott, most követelem vissza a pénzt a paypalon keresztül (részletek a blogomban), viszont azt néztem, hogy a Mansion of madnesses figuráim tökéletesek lesznek a célnak, csak a szörnyeket (lurkereket) kell más base-re tenni, és kész is. Terepem meg van némi: egy romos katedrális és egy temetőre való sírkő, kőkerítés ilyesmi, szóval azzal se lenne gond. Érdekelne?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]