Ugrás tartalomhoz

Fotó

CoC kiegeszitok, modulok

• Válasz írásához lépj be
1620 hozzászólás érkezett eddig

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.03, 18:16

A CoC d20 elvileg mindenhol játszható, de szvsz nézz be a CoC - d20 fórumra.
Univerzum könyvesbolt? Az merre van? :gonosz:

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1617 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.03, 15:08

Nézz be néha az Univerzum könyvesboltba. Én ott szereztem az Adventures in Arkham Countryt, bagóért. Sajna most kifogyott a CoC.-készlet.

A Camelotban van egy db. szörnyes kieg. Meg a CoC. d20. Ja, némileg offos kérdés: a CoC d20 mindhárom érában játszható?

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.03, 12:34

Egyszer-kétszer láttam a Camelotban kiegészítőket, de az szerintem véletlen, és esetleges volt, sajna. :)

Bolch

Bolch

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 121 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.03, 12:22

Ha már a beszerzési forrásoknál tartunk: nem tud valaki Budapesten olyan szerepjáték szaküzletet (a Silverlanden kívül), ahol lehet CoC kiegészítőket vásárolni?

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.01, 17:26

Köszi az infot. :nemertem:
Hm... azt hiszem, lemondok a rendelésről... másfél évnyi türelmem nincsen - inkább reménykedek a szerencsémben :ejj:

Bolch

Bolch

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 121 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.31, 17:51

Én a Silverland-en keresztül rendeltem meg a kiegészítőt, kb. másfél évvel ezelőtt (már rég lemondtam róla, hogy megjön :nemertem: ). Az ára nem volt éppen baráti (7000 píz), de sajnos nem láttam más lehetőséget... Alternatív beszerzési forrás lehet megrendelni közvetlenül a készítőktől (www.chaosium.com). Letöltési forrásokról sajna nem tudok, pedig én is örülnék egy honlapnak, amin fenn van a H.P.Lovecraft's Dunwich vagy a Shadows of Yog-Sothoth.

Egyébként tudomásom szerint Lovecraft nem Gloucesterről, hanem Marblehead-ről mintázta meg Kingsportot, bár könnyen lehet, hogy Gloucester is hatást gyakorolt rá.

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.31, 12:18

Kérdések, illetve megjegyzések: :nemertem:

Lehet-e ezt a kiadványt kis hazánkban konszolidált áron beszerezni?
Ha nem, letölthető-e valahonnan?

Megjegyzés: Kingsport városát Lovecraft Gloucester-ről mintázta; ha valaki ebből a kiadványból mesél, és teljes hitelességre törekszik, az interneten biztosan talál hangulatos, és jól felhasználható fényképeket, stb. Gloucesterről. Ez fokozottan igaz akkor, ha nem az 1920-as, hanem az 1990-es években megy a játék.

Bolch

Bolch

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 121 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.30, 13:48

Nos - csak hogy egy rövid időre visszatérjünk a topic témájához :-o - hadd mutassak be egy olyan Chaosium kiadványt, amiről eddig még nem esett szó a fórumon: H.P.LOVECRAFT'S KINGSPORT.

Kingsport városa is (Arkham és Dunwich mellett) egyike azoknak a képzeletbeli városoknak, ahol a Mítosz különös erővel szivárog be a mindennapi élet színfalai mögé. Ugyanakkor talán valamennyi város közül Kingsport demonstrálja a legjobban, hogy a Call of Cthulhu nem csupán az iszonyat, de a csodák szerepjátéka is. Az egészben vagy részben itt játszódó elbeszéléseket (Az ünnep; A különös, magas ház a ködben; A Szörnyű Öregember; A fehér hajó stb.) egyfajta különös, álomszerű hangulat lengi körül, ahol jól megfér egymás mellett az idilli és az iszonytató.

A kiegészítő - csak hogy meglegyen az alaphangulat - az elsőnek említett két Lovecraft-novellával indít (rövid közbevetés: sajnos Kornya Zsolt - egyébként zseniális - fordítása Az ünnep c. mű utolsó bekezdésénél meglehetősen pontatlanra sikeredett, így a hátborzongató csattanót igazából csak most, az angol nyelvű változat elolvasásakor értettem meg). Az ezt követő fejezet röviden bemutatja a várost (időjárás, lakosság, közigazgatás, bűnözés stb.), majd megismerkedhetünk Kingsport történetével. Ez utóbbi fejezetben már vannak "morzsák" a kalandötletekre kiéhezett mesélő számára, de a szerző - Kevin Ross - igazán a következő fejezetben csap a lovak közé: részletesen leírja a Kingsportban élő szekta történetét, foglalkozik a varázslataival, tagjaival, valamint a szekta szörnyű - és igen kevéssé ismert - istenségével, aki minden képzeletet felülmúlóan iszonyatos "ajándékot" tartogat hűséges híveinek... Ha mindez még nem lenne elég, a szerző jónéhány kész kalandötletet is ad a szektával kapcsolatban.

A kiegészítő középső - és legterjedelmesebb - része sorra veszi Kingsport valamennyi városnegyedét, lényegesebb személyiségeit, helyeit. Megismerkedhetünk a Szörnyű Öregemberrel; megtudhatjuk, ki lakja a különös, magas házat a ködben; fény derül rá, hogy miért kerülik el még a ghúlok is Kingsport temetőit. Rengeteg kalandötlet van elrejtve a sorok között.

De - hogy ne csak ötletek legyenek - a könyv három modult is tartalmaz. Az első (The House on the Edge) nem is kaland, inkább rövid epizód, ami bemutat pár később is felhasználható, fontos helyet és szereplőt. Egynek elmegy, de semmi különös. A második kaland (Dreams&Fancies) már jobb: egy költő öngyilkossága után nyomozva a játékosok álom és valóság szürrealisztikus, lidérces világába kerülnek, ahonnan talán sosem nyernek menekvést... A kaland igen jól van kitalálva és kidolgozva, láthatóan sokat is dolgozott rajta a szerző, de azért mégsem vagyok vele teljesen elégedett: az események ugyanis nagyrészt automatikusak, a játékosoknak egy idő után szinte semmi beleszólásuk nincs a történésekbe. Olvasmánynak nagyszerű, de lejátszani - háááááááááááááát..

Szerencsére a harmadik kalandban (Dead in the Water) már minden a helyén van. Kingsport vizein egyre rejtélyesebb eltűnések történnek - pedig a víz nyugodt, a kalózok ideje pedig már régen lejárt. Lassan az egész város rettegni kezd, és a halászok reggelente egyre fokozódó félelemel néznek a ködbe burkolt víz felé...

A játékosok ezúttal szabad kezet kapnak: rajtuk áll, hogy milyen módon göngyölítik fel a rejtélyt; igénybe vesznek-e segítséget, vagy egyedül járnak a dolgok végére (az utóbbi mondjuk nem egy életbiztosítás). A történet nagyon hatásosan épül fel, az apró, nyugtalanító előjelekből a legvégső, borzalmas találkozásig... Ráadásul a szerzőnek sikerült elérnie azt, ami kevés modulban van meg: ez a kaland ugyanis TÉNYLEG nagyon ijesztő. Kár kihagyni!

A könyv végén egy fejezet tartalmazza a kiegészítőben szereplő lények és emberek d20-as rendszer szerinti statisztikáit, és még pár jótanácsot arról, hogyan lehet beilleszteni Kingsportot ebbe a szisztémába.

Végezetül érdemes megemlíteni, hogy a könyv külalakja csillagos ötöst érdemel, a sejtelmes borítótól kezdve egészen az illusztrációkig és a térképekig. Olyan mű, amit már kézbe venni is élmény. :buszke:

Összességében: noha egy hajszállal elmarad a legnagyobb kedvenceimtől (Escape from Innsmouth, Unseen Masters), de azért ennek a könyvnek is ott a helye a mesélő polcán!

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.20, 16:53

Nem költözöm, tárt ajtókkal várom a Mítoszt, hogy jöjjön :P Ha egyáltalán tudja, hol lakom... :D
Nem kényelmetlen a göcsörtös fák árnyékában lebegni? :rohog:

Aapep

Aapep

Ancient Bone

• Fórumita
  • 834 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.01.20, 09:52

Hmm... csak megjegyezném a göcsörtös fák árnyékában lebegve, hogy nem Te mondtad, Morryster, hogy a Mítosz előbb, utóbb házhoz jön? :) Szóval ne költözz :)

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.14, 19:16

Noigen, ezért van nekem három biztonsági cdm :felvon: És nem költözöm sehová elvi, és paranoid megfontolásból :rohog:

Aapep

Aapep

Ancient Bone

• Fórumita
  • 834 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.01.14, 10:07

jasonw... uhhhh... háűtborzongató... elveszett gyűjtemény. Csak ilyen ne történjen velem. Így is attól parázok örökké hogy lerohad a harddisk vagy karcosodik a biztonsági cd... hmm... ez a paranoia kezd kissé "fóbiasztikus" méreteket ölteni. :gyagya: De szerintem ezzel jó helyen vagyok :punny:

_Khiradh (NPC/NJK)

_Khiradh (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.11.30, 16:49

;)

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.29, 21:43

Ühm... ismét csak azt tudnám javasolni, amit már megtettem néhány helyen: üsd be nagyobb keresőprogikba, előbb-utóbb találni fogsz jónéhány linket. ;)

_Khiradh (NPC/NJK)

_Khiradh (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.11.29, 13:41

Üdv

egy apró kérdés: melyik honlapon lehet kiegészítöket találni a CoC-hoz?

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.13, 15:56

:rohog:

_jasonw (NPC/NJK)

_jasonw (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.10.13, 12:50

köszi szépen!! megpróbálom!! :rohog:

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.11, 20:42

Szerintem rakj fel egy hirdetést az "Apró" rovatba... :D

_jasonw (NPC/NJK)

_jasonw (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.09.17, 09:05

Tiszteletem Mindenkinek!!

Régi Cthulhu rajongó vagyok és már meséléshez is volt szerencsém, de sajna van egy nagy problémám!!! Sajnos átestünk egy költözésen ahol a gyüjteményem nagy része elveszett! az alapszabálykönyv megvan!! Ha tudnátok nekem segíteni és küldenétek egy két kiegészítőt azt nagyon megköszönném! természetesen én is építgetem, gyüjtögetem, töltögetem a készletet és ha bármi lenne amiben sehíthetek csak szóljatok !
jasonw@vipmail.hu
Üdv: Jason

Módosította jasonw: 2003.09.17, 09:08

ranagol60

ranagol60

DiceMan

• Fórumita
  • 3166 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.09.15, 12:12

Üdv mindenkinek.

Előre is bocsánat az Offért, de azt hiszem ez a legmegfelelőbb hely, hogy megkérdezzem Kornya mestert, hogy az általa szerkesztett Lovecraft összes második kötete napvilágot látott-e valaha, illetve ha igen, hol lehet beszerezni (ha egyáltalán be lehet...), ha pedig nem, akkor várható-e a közeljövőben a kiadása.

Én nem túl régen vettem meg az első kötetet, de már alig várom, hogy végre olvashassam a másodikat is. (Csak az a sok zavaró elgépelés és tördelési hiba ne lett volna benne...)

Mégegyszer, bocsánat az offért, és a mester (vagy bárki más, aki tud a dologról) válaszát várom, és előre is köszönöm.

Tisztelettel:
R'naggol

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]