Ugrás tartalomhoz

Fotó

The Fallout Universe

• Válasz írásához lépj be
699 hozzászólás érkezett eddig

bubmac

bubmac

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 137 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.09, 19:08

Talán akad még olyan, aki örül ennek:

www.fantasyflightgames.com/en/news/2017/8/8/fallout/

Tilleo

Tilleo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.29, 12:57

Új random enc:

Skynet:

Skynet egy memória hibás porszívó robot, három kis keréken gurul  (de ebből is az egyiki ki van törve), fegyvere nincs, csak egy variálható porszívó fej, amivel enyhe csikiző hatást tud kelteni.. ha meglátja a karakterelket elmondja nekik hogy ők a:

- 4543543. prioritású áldozatok (ha elkezdik macerálni akkor azonnal első priós lesznek)

- eddig elpusztított emberek száma x milliárd y milló (azt hiszi Ő indította a világháborút).

- ha nem bír a karakterekkel felszólítja őket az öngyilkosságra, amire mint mondja 1 a 43543543-hoz esély van hogy teljesítik.

Ha elfogják, és baromi nagy tudománnyal kielemzik a memória tartalmát rájönnel hogy egy kínai katonai hírszerző a háború előtt letöltötte a takarító robotba a teljes amcsi nukleáris csapásmérő rendszer adatait, és a háborús szimulációkat, de már nem volt ideje kicsempészni, mint "meghibásodott" robotot. Az EMP hatására a robotka "megzavarodott" és ezért hiszi magáról hogy Ő volt a háború kirobbantója.

Symbaroum

Rommező ami háború előtti ipari baleset miatt tiltott zónává vált. Láthatatlan gáz lengi be máig a területet.
A rommező végén egy Szupermutáns Nő (Királynő), és a szolgái árulják a koncessziós jegyeket a kutatáshoz, illetve nem mellesleg kölcsönöznek gázmaszkokat ami lehetővé teszi hogy vissza is érjenek a kutató expedicióba. 

Üdv,
Tilleo

Tilleo

Tilleo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.19, 09:55

Sziasztok, Végre fallout-ot mesélhetek, pár már elhasznált speciális random enc nektek: 1. Gúlf klub: goldozó mellényes Ghoúl uriemberekkel 2. A hívás: Tök kihalt és néptelen romváros, városban egy kisvendéglő romjai, előtte telefonfülke, ami egyszer csak megcsörren, holott századok óta láthatóan nem működik, benne egy hang: Apa.. elkezdődött ez az Thor Arthur 66ZZD emlékszel mit mondtam mi fog történni ha ezeket kilőjjük... Majd egy fegyverropogás megszaktítja a beszélgetést... innen: http://www.imdb.com/title/tt0097889/ 3. Grognak the barbarian RPG: A karakterek látnak egy romos házat. A ház külsőre olyan mint amiben épp a játékülést tartják, (persze az összefüggést ne mond el nekik, csak írd le). Átkutatják persze a házat, sehol nem találnak semmit csak egy szobában, aminek a berendezése hasonlít arra ahol játsznak (persze falloutosítva), itt annyi csontváz ahányan játszotok, a csontvázak ruhafoszlányai, szemüveg stb.. hasonlít a játékosokra. Az asztalon háború előtti chipszek, nuca colák, pont annyi és úgy mint amennyit a ti aztalotokon. Az asztalon karakterlapok, korábbi partyk karakter neveivel, jó pár dobókocka es egy Grognak the barbarian RPG (közelharcot ad ha könyvként használod).

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8182 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.27, 13:43

Topik nekrózás fog következni. Nem vág 100%-osan a Fallout témába, de a móka kedvéért ide teszem:

http://vimeo.com/112681885

Aristeus

Aristeus

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 12 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.04.13, 12:18

Azért az oldalon kicsit véleményezhető a tulaj azon állítása hogy ő készítette volna a szabálykönyvet.
Jelentem ugyanis hogy a szerző én lennék.

Na de mindegy, non profit jelleggel egészítettem ki az angol szabálykönyv magyar fordítását - az már az idők homályába vész hogy ki készítette 5-6 éve -, házi szabályokkal s ezernyi fegyverrel.

Egy a lényeg, a vezető hazai fallout portál(ok egyike): falloutshelter.fw.hu

Hali!

Az erős túlzás, hogy te lennél a szerzője a szabálykönyvnek, mivel ezt a házi-szabálykönyvet én készítettem! :) Az tény, hogy felhasználtam a magyar Fallout PNP-t, Fallout Realism 1.0, és 1.1-es rendszert, (egyeztetve alkotóikkal) és sokan segítettek különböző javaslatokkal, de példának okáért a Előny+Hátrány rendszer teljesen saját kitaláció, jópár felszereléssel és leírásaival egészült ki a szabálykönyv, amiket én foglamaztam meg, én gépeltem be, minden formázási, begépelési munka szintén az enyém benne... és még sorolhatnám...
A szabálykönyv utószavában fel is van tüntetve, hogy hogyan is készült el a könyv! Ezt most kitettem magára az oldalra is (http://www.aristeus.eu/?page_id=14) a félreértések elkerülése végett.

A lényeg az, hogy van egy magyar-Fallout, házi szabálykönyv, ami szerintem már elég jó ahhoz, hogy valaki elsajátítsa az alapokat, aztán később majd a saját szája íze szerint alakítsa ki a neki tetsző rendszert! Ehhez kedvenc idézetem: "Minden szabály opcionális."

Jó játékot mindenkinek!
Üdv: Aristeus

Bredar

Bredar

Jólmegmondó

• Fórumita
  • 263 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.05, 07:46

Sziasztok!

Meglévő budapesti csapatba keresünk játékost Fallout világába (saját rendszer - CP2020 alapú, európai világ).

Ha érdekel, ráérsz kéthetetne hétvégén és képes vagy a szerepjátékra is (nem csak kockadobálásról van szó..) akkor írj, részletek érdeklődőknek.

//Megy apróhirdetésbe is, de azért egy próbát megér itt is.. úgyse gyakran postolnak ide az emberek.//

Módosította Bredar: 2011.10.05, 07:46

Tilleo

Tilleo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.08.05, 20:55

Bocsi a SPAMért, de Fallout PnP-hez, pontosabban annak egy házi variánsához keresek játékosokat Budapesten.
Ha esetleg valakit érdekel dobjon egy üzit.

Üdv,

Tilleo

Parduckoponya

Parduckoponya

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 376 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.15, 00:04

Hali!

Nekem van egy több játékalkalomra kiterjedő modulom fallout pnp-hez. Én csináltam de van hozzá térkép, kidolgozott NPC-k, satöbbi. Egyszer le is lett játszva, és működik :gyagya:. Egyébként mi Európában játszottunk (nem vagyok híve annak hogy a karakterek olyan helyeken járhassanak, amit PC-n a játékosok máshogy vittek véghez... az egyikük pl. hős volt Klamathban, a másik kinyírta az egész várost stb.) Ha érdekel megosztom veletek a tapasztalatokat, meg természetesen a modult is. :(.

P

Max007

Max007

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1534 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.01.09, 10:36

Azért az oldalon kicsit véleményezhető a tulaj azon állítása hogy ő készítette volna a szabálykönyvet.
Jelentem ugyanis hogy a szerző én lennék.

Na de mindegy, non profit jelleggel egészítettem ki az angol szabálykönyv magyar fordítását - az már az idők homályába vész hogy ki készítette 5-6 éve -, házi szabályokkal s ezernyi fegyverrel.

Egy a lényeg, a vezető hazai fallout portál(ok egyike): falloutshelter.fw.hu

Módosította Max007: 2010.01.09, 10:38

bubmac

bubmac

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 137 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.24, 12:14

Szia!

Ezt az oldalt javasolnám neked:
http://www.aristeus.eu/?page_id=14

Klambo

Klambo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 503 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.11.21, 14:01

Sziasztok srácok!
Tudtok dobni egy (vagy több) linket, ahol olvashatok a fallout rpg-ről lehetőleg magyarul?
Másik kérdésem: mi a különbség (röviden) a Fallout és a Rifts között?

Aemaeth

Aemaeth

Dark Jedi

• Archívum
  • 2584 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.11, 21:14

Mindenkinek nagyon köszönöm a segítséget, akkor felvetem az ötletet, majd értesítelek titeket melyik került elfogadásra, ha érdekel valakit. :para:

dervis

dervis

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 582 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.11, 14:51

Vagy egyszerű ADnD módon, a közelharcból menekülőre a másik kap egy szabad támadást. Itt kerüljön szerintem továbbra is AP-ba, de akkor is támadhasson ha ezzel negatívba megy át az AP. A köv körben legfeljebb annyival kevesebb AP-je lesz.

Conquerorx

Conquerorx

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 650 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.11, 14:14

Hali!

Ha ez a probléma, akkor szerintem is egyszerűen adjatok több Ap-t a skorpiónak. Végülis nem túl reális, hogy egy ember ennyivel gyorsabb nála szerintem.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8182 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.10, 22:17

Értem már a gondot.
Ez az akciópontos módszer a számítógépes játékban jó volt, mert lehetett kalkulálgatni/taktikázni vele. Az asztali szerepjátékot viszont lassíthatja/boríthatja a játékosok igazságérzetét.
Ha javaslat kell, így elsőre a Shadowrun rendszerét tudnám ajánlani (már megint :ejj:). Kábé arról van szó, hogy háromféle cselekedetet használnak: összetett, egyszerű és szabad. Egy körben egy összetett vagy két egyszerű cselekedet tehető meg, illetve ezektől fügetlenül valamennyi szabad ( - asszem; rég játszottam már azt is). A különböző cselekvések ezekbe vannak besorolva (pölö egy fegyver elsütése egy egyszerű cselekedet). Az alapja kábé ennyi. Nézzetek utána!

Tudtommal egy Fallout 2 honosítás létezik csak, szóval kösz a többiek nevében is. :)

Módosította Strato: 2006.09.10, 22:19

XLR8

XLR8

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 381 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.10, 22:02

adj a monsztának több AP-t, vagy adj a játékosnak kevesebb lőszert és páncélt :)
szerk: és mivel folyamatosan hátrál, levonást is adhatnál a célzásra :ejj:
szerk2: próbáld ki a harcot egyszerüen körökre osztva, AP nélkül.

mittomén, mozgás: futás 3méter/kör, 1-2x lő a kari körönként, etcetc.. probáljatok ki opcionális, saját szabályokat. ha meg mégse jo, ott az eredeti. de az imént emlitett probléma akkorse a körökre osztottság, hanem az AP miatt van

Módosította XLR8: 2006.09.10, 22:07

Aemaeth

Aemaeth

Dark Jedi

• Archívum
  • 2584 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.10, 21:59

Gondom nekem egy szál sem. :)

A srácaim közül mondják hogy tök rossz, hogy megy a kör, és az AP-k miatt, ugye, valaki mindig előnyben van. Konkrét példa, a szemléltetés kedvéért.

Jön egy radscorpion. Emberünk lába alá ér. Ő lő, de marad APja, elhátrál. a radscorpion követi, de már nicns elég AP-je, hogy üssön. És ez így megy míg a dög meg nem hal.

Nos, én folyamatában el tudom képzelni az eseményt, de mivel a CRPG mintájára a PnP-ben is ott az AP, és ezzel kissé eltér a hagyományos asztali RPG-k körökre osztottságától, ez a megoldás zavar egyeseket. Ezért kérdeztem, hogy akad e olyan aki erre tud egy baráti megoldást.

Stratonak.
Spoiler

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8182 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.10, 21:54

Mit értesz körökre osztottság kiküszöbölésén? Nem igazán értem a problémádat...
Szinte minden szerepjáték kezdeményezés alapján sorban egymás után engedi cselekedni a játékosokat és ellenfeleiket harc esetén. Mindenki akkor lép, amikor a saját köre jön, és ha mindenki lépett, akkor új forduló kezdődik.
Másképp nem is nagyon tudom elképzelni...

Bármennyire hihetetlen, de én még sosem játszottam Fo PNP-vel. Nem is tudom, hogy lesz-e időm rá mostanság, szóval egyelőre velem ne számoljon senki...

Conquerorx

Conquerorx

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 650 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.10, 21:52

Hali!

Mi is a probléma a körökre osztottsággal?

Aemaeth

Aemaeth

Dark Jedi

• Archívum
  • 2584 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.10, 20:56

Én továbbra is várom azokat a kreatív javaslatokat, amikkel ki lehetne küszöbölni a körökre osztottságot, úgy, hogy az eredeti endszert lényegében megőrizzük. Ha van ilyen lehetőség egyáltalán.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]