Ugrás tartalomhoz

Fotó

Cherubion

• Válasz írásához lépj be
43 hozzászólás érkezett eddig

Mefres

Mefres

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 284 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.12, 12:19

Sziasztok!

Az ötödik könyvről van valami hír?

Egyéb kérdés: Megszereztem a Nagy Féregfutam nevű lapozgatós könyvet, amiben választható fajként szerepel valami "Hhrgak" nevű faj. Olvastam az Éj Trilógiáját, a Hajnal Trilógiáját, és az eddig megjelent Alkony könyveket, de ilyesmivel nem emlékszem, hogy találkoztam volna. Valaki nálam műveltebb személy fel tudna világosítani?

thoriusdraco

thoriusdraco

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 7 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.02.13, 13:58

Sziasztok!

Nem Tudjátok, hol tudnám beszerezni a Cherubion Hajnal trilógia kötetet (keménykötésű, Zöld szegélyes)?
Már csak az kéne, de sehol nem lehet kapni, antikváriumban sem. Ha valaki esetleg megválna tőle, igényt tartanék rá, némi összeg ellenében!
Köszi

Justin

Justin

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 497 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.03, 07:30

Helló.

Tudom, hogy egy kicsit off, de azt szeretném megkérdezni, hogy mi a kiadó e-mail címe?

Köszönöm előre is.

cherubion_kukac_info.hu

riddick222

riddick222

Újdonsült fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 4 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.13, 15:21

Helló.

Tudom, hogy egy kicsit off, de azt szeretném megkérdezni, hogy mi a kiadó e-mail címe?

Köszönöm előre is.

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.01, 13:05

Üdv

Utóbbi célra van rengeteg Káoszos topic

Papplanh

Papplanh

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 188 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.01, 09:50

Hello! Itt csak Stone Cherubionon játszódó sztorijaihoz lehet hozzászólni, vagy Worluk, a káosz világa is játszik?

Justin

Justin

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 497 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.07, 17:50

Fantáziaszülte irracionális magyarázat, igen :)
Hogy aztán ez mennyire passzol majd bele az egész Cherubion-koncepcióba, azt úgyis mindenkinek magának kell eldöntenie.
Mindenesetre az előző részekben felvezetett dologról van szó, nem amolyan "nyúl a kalapból".

tschaffer

tschaffer

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.07, 09:28

Hááát no mindegy. Nem csak térképszerkesztési problémáim vannak, hanem valóban változnak a dolgok. Ok erre kapok a 4. részben majd magyarázatot. Mivel erre a hagyományos racionális megoldások nem adhatnak választ, csakis fantáziaszülte irracionális válasz lehetséges.
Ha Cherubion valóban csak egy kollektív képzelet szülte fantázaivilág, akkor egyszerűen odaképzelhetnek akár plusz földrészeket is. Csak el ne jussunk oda hogy Neo felszabadítja a a tudatát és látja a kódot :) Végülis Sang már elkottyintotta hogy neki nem gond a repülés ;)

Justin

Justin

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 497 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.07, 06:30

tschaffer:
Huhh, a Cherubion honlapon volt már némi magyarázat a térképekről (pl. arról, mennyire megbízható térképeket készítettek a cherubok), de meg nem ismétlem :)
Legyen elég annyi, hogy jó oka van annak, miért változik Cherubion alakja és mérete, és a 4. részben ez az ok - remélhetőleg - érthetővé válik majd. A történéseknek, melyek felé ível az egész, fontos eleme ez.

tschaffer

tschaffer

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.05, 15:11

Éppen a Hajnal vége felé járok, és pár dolog nem hagy nyugodni. Tudom kötözködős olvasó vagyok de mégis.
Ennek az Európának bődületesen össze kellett mennie, és valahogy nem stimmel az a térkép ami az Alkonyban van. Vagy az írás ami a Hajnalban.
A Hajnalban Monarakh vára másfél napra van Merbolgtól ami szintén nincs messze Grandortól. Az egész pár napi lovaglási távolságra van egymástól. Márpedig mint kiderül Grandorban a Hajnal isteneinek temploma alatt van a Főerőd.
Nos átlagosan egy paci naponta max 50 kilómétert tesz meg, a távlovaglás versenyében is a legtöbb a 120 km, de akkora terhelésenk sem lovast sem lovat nem lehet folyamatosan kitenni. Így aztán Merbolg és Monarakh között a távolság nem nagyon lehet több mint 100-150 km. Maximum. Ezzel szemben a térképen nekem pedig a távolság minimum 500 km-ernek tűnik még légvonalban is. A főerődről nem is szólva.
Van még pár főleg ilyen földrajzi jellegű probléma a könyvben, de mondjuk azért belefér, csak az ehhez hasonló hibákról minig a Macskafogó jut eszembe, ahol aztán igencsak trükkösen változnak meg egyes dolgok méretarányai. A kicsi egerekhez kicsinyítik a macskát, de Grabovszki minden gond nélkül pofozkodik velük a hajón, aztán utána összekötözve van egy befőttes-üvegben stb :ok: Vagy a legjobb amikor a patkányok kihajítanak egy üveget a repülőből és Grabovszki abba az üvegbe fekszik bele. Pafff.

Justin

Justin

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 497 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.07.28, 10:15

Szerintem legjobb online rendelni, mert az internetes könyvesboltokban mindig minden megvan, és a legtöbbjük gyorsan és olcsón kiküldi a rendelt cuccot (ráadásul komoly árengedményekkel). Egy ideje már csak online szerzek be könyvet.

Ami a Cherubion különböző korszakaiban játszódó írásokat illeti, remélhetőleg jövőre összejön egy antológia, amiben lesz Éj (pre-Éj Köve...), Hajnal, Alkony, szóval ami belefér.

Battletech nem rossz, bár én csak Stackpole-t olvastam, nem tudom, milyen a többi.

Módosította Justin: 2009.07.28, 10:16

tschaffer

tschaffer

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.07.28, 09:43

Na igen. Annak idején kerestem a Hajnal trillógiát de nem találtam. Aztán már jó ideje nem is keresem. Battletechet meg Mechwarriort olvasok inkább, de az meg hogy hogy nem szinte csak egy könyváruházban kapható. De azért bemegyek a többibe is, átnézem mi van. Most meg beugrottam egy amolyan utcai zugkönyvárushoz és szemem előtt megjelent a szó Cherubion. No mondom itt vásárlás lesz, de csak ez a rész volt. Mit lehet tenni, én napi 200-250 oldalt minden gond nélkül elolvasok, azonmód fel is faltam a könyvet. Na majd megyek az Eifelbe is körülnézni.
Addig is elkezdtem az egészet előről Az éj kövétől. Így jobban kiugranak majd a logikátlanságok, melyekre érdekes magyarázatokat lehet szerkeszteni. PL amikor Leon Silver először jött át, akkor megtudtuk hogy Sang képes érzékelni az ottani tudatokat és/vagy befolyásolni őket. (Ha már silver nem emlékezik rá kicsoda is volt.) Mindenesetre ez érdekes lehet. Ez most nekem összecseng azzal az olajfúrós emberkével aki érzékeli hogy kinek van lélekpárja.

De újra átgondolva a Kevanaar előtti történelem, az eemsik, a Kunigamik, a barbár törzsek, a nyugati mágusok stb kifogyhatatlan írói teret adnak bárkinek aki Cherubionról akar írni.

Justin

Justin

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 497 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.07.28, 09:06

Szia tschaffer!

Hidd el, az Alkonyt jobb lett volna sorban olvasni (1-2-3), jobban összeáll a kép, meg így most az első 2 rész olvasásakor egy csomó dolgot tudni fogsz előre.
Nade így utólag már okoskodhatok :ok:

tschaffer

tschaffer

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.07.27, 12:28

Üdv!

Már nem követem szorosan a fantasy irodalmat, bizonyára azért sem mert az érdeklődésem szűkült e témakörben, így hát most 3 napja láttam és vettem meg az Alkony 3. részét. Elolvasva elég vegyes a véleményem, a jótól a lassún át, a mekkora ötletig. Annó régesrégen az Éj köve volt az egyik első ilyen témájú könyv amit olvastam, majd levadásztam az egész trillógiát, amjd az egy kicsit vegyesre sikerült Hajnalt is. Most kénytelen leszek az alkony többi részét is előkeríteni valahonnan.

Na de akkor a vélemény a 3. részról. Én mint Leon Silver rajongó teljesen meg vagyok lepődve hogy csak a 3. részben tűnik fel. Kicsit cinkes hogy Sang beleesik egy csapdába, Choler meg lesz mérgezve (bár ennek örülök), de biztosan csak az előző két kötet hiányzik nekem.
Ami viszont felkeltette az érdeklődésem és sejtelmem sincs mennyire lesz kibontva ez a szál, az a világok közötti kapcsolat. Szeretem ha egy regény, pláne egy regénysorozat úgy épül fel hogy újabb és újabb dimenzióval bővíti ki a látóteret. Az Éj trillógia volt egy vonal melyet bejátrunk, a hajnal volt a sík mely hozzáadta a világok közti kapcsolatot, és aminek fényében eddigi kóborlások csak a teljes egész egy részének tűnhettek, és most azzal hogy utalás van egyrészt arra hogy a mágia működik a valós földön, hogy a világok közötti kapcsolat többszáz éves, valamint hogy a merghániak képesek átutazni a valós földre, függetlenül hogy a lélekpárjuk él-e, hal-e, sőt a Cherubioni lelkek szerezhetnek maguknak másik gazdatestet is, egy olyan új dimenziót adhat a törénetnek, mely még sok izgalmat hozhat.

Így akár az idősődő gyilkos hölgyet minden további nélkül össze lehet kapcsolni az alakváltó Mergháni Sanggal, méghozzá többféleképpen is. Lehetett egy féresikerült gazdatest is, aki kicsit morcos lett :ok: De nekem még az sem világos, bár lehet hogy csak elfelejtettem az évek alatt, hogy Chlovia hogyan talált rá Leonra, mert a véletlen az túl egyszerű megoldás, a mágia viszont új kapukat nyit. Szóval párszáz fordulat még simán el lehet rejtve ebben a világban. De pont ezért a fantázia szabad csapongásáért tetszett meg Cherubion. Egy világ mely nem arra fejlődik mint a Káosz, nem egy ezeregyedik ellenfél jön, hanem egy ezeregyedik fordulat. Ahol nem lehet tudni hogy nem-e egy téridőközi hajsza lesz-e a vége, hol a halhatatlan lélek kóborlása nincs kisstílüen a Földhöz és az ottani élethez közve, hanem egy komplex rendszerben van rögzítve. Például Leon Silver elfelejtette hogy ő egy ghird volt? Vagy csupán a ghird testebe költözött egy másik lélek? Ahogy netalán Sang vagy Choler egy másik emberi gazdatestet választ magának? A kapcsolat a világok között homályos, a célokat a lélekpárok irányítják, de a testeket legkevésbé sem biztos hogy ők választják. Melan kétlem hogy cerkófmajomként akarta volna az emberiséget vezetni. Szóval ez egy nagyszerű világ ahol szerintem minden főistenhez és főszereplőhöz elférne egy plusz trillógia is. És még jópár trillógiányi folytatás is.

Nem szabad felülni olyan apróságoknak hogy valakit lelőnek akkor meghal. Micsoda fanatsy az? Földhözragadt. Szóval ne tessék felháborodni holmi meghalt Istenek feltámadása miatt. Végülis istenek ez meg a fantázia birodalma, csak elégégé jó választ kell találni.

"Kifogyott a regényötletekből? Forduljon hozzám bizalommal. Fantasy unlimited"

Justin

Justin

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 497 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.04.18, 12:19

Noro:
Egyetértek. Ritka az, hogy egy hosszabbra nyúló sorozat ne romoljon le. Egyszerűen arról van szó, hogy az írót túl magabiztossá teszi a saját sikere, ezért elhagyja a kezdeti feszességet, mondván, hogy a tizenvalahány rész során már úgyis úgy megkedvelték az olvasók a főbb szereplőket és a világot, hogy ha a regény első 150 oldalán csak arról ír, hogy x úr hogyan készülődik reggel, akkor is imádni fogják (a vicc az, hogy tényleg - de mindig lesz egy szűkebb rétege az olvasóinak, akiket viszont irritál a sorozat lassuló hömpölygése). A másik kártékony hatás pedig az, hogy ahogy az olvasók egyre jobban megkedvelik a szereplőket, az író egyre kevésbé hajlandó feláldozni ezeket a szereplőket, ami szintén a feszültség ellen hat. Kivétel GRR Martin, ő könyörtelen gyilkos, amilyennek lenni kell - de ő meg, úgy érzem, egy másik csapdába futott bele a sorozatával (de nem akarom elkiabálni, még szurkolok neki).

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.04.18, 10:17

Azért sztem ebben is vannak fokozatok. Cherubion, Dragonlance (most szigorúan a "valamilyen valami sárkányai" :eeek: c. fősorozatot nézve) vagy Feist Midkemia-könyvei elég nagy ugrásokkal haladnak. Két trilógia között a kapcsolat nem különösebben szoros, időben akár évtizedek vagy akár századok választják el őket, és ilyen módon a világ történelmét mesélik el. Ezt is meg lehet unni egy idő után (úgy kb a harmadik vilagfelfordító kataklizma környékén ;)), de sztem össze sem lehet hasonlítani egy olyan folyamatos és összefüggő regényhömpöly-szörnyeteggel, ami mondjuk 10 év történetét ugyanannyi vagy még több kötetben részletezi :lol:
Arról nem is beszélve, hogy az első változatban, ha befejeztél egy trilógiát, nyugodtan abbahagyhatod a sorozatot, mert annak a történetnek ott ténylegesen vége van. Én speciel csak olyan sorozatba olvasok bele, amiről tudom, hogy egy adott (nem túl messzi, 3-4 kötet) ponton nyugodt szívvel felfüggeszthetem az olvasást.

Módosította Noro: 2009.04.18, 10:23

Justin

Justin

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 497 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.04.18, 09:18

Zagor:
Köszönöm.

Értem, amit a sorozatfüggésről mondasz. Nekem is vannak sorozataim, amik függővé tesznek, de nagyon gyakran látom, hogy a siker miatt a kelleténél tovább folytatják. Ennek az előnye, hogy az ember szívesen követi soron kedvenc szereplői történetét hosszú-hosszú időn át, a hátránya viszont, hogy bizonyos jellegű történeteknél (és azt hiszem, a Cherubion ilyen) az események elvesztik a súlyukat. Ezért tartom célszerűnek, hogy a 4. rész lezárja ezt a történetet, és utána átnyergelek - továbbra is ezen a világon belül maradva - egy másik helyre, mondjuk Amrikra. A lényeg, hogy megtaláljam azt a momentumot, amit kellően izgalmasnak érzek ahhoz, hogy egy konfliktusrendszert felépítsek köré.

Zagor

Zagor

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 219 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.04.14, 23:10

Egyetértek, ez a sorozat is barátokköztösödik, azaz nyújtja a szerző, mint a rétestésztát... Nem volt elég a Káosszal ugyanez, most ez is sorrakerül? Ettől függetlenül jó, merthát újabb izgalmak, csak... Na! Miért nem lehet amolyan klasszikusan befejezni? :P

Mint a sorozat szerzője, erre a következőt tudom mondani (remélem, nem csupán mentegetőzés, hanem megnyugtatás is :ugri: )
Annak idején felvázoltam az Alkony teljes történetívét, és ezt jóváhagyattam Jeffrey Stone-nal, a világ kitalálójával.
Az volt az elképzelés, hogy megírom egy bizonyos pontig, ahol van egy bizonyos fokú lezártság (ez van a 2. rész végén), aztán ha az olvasóközönség nem jól fogadja - pl. mert "ez nem Jeffrey Stone", "ez nem az a világ" - akkor ennyiben is marad a dolog. De a fogadtatás sokkal kedvezőbb volt, mint amire számítottam (majdhogynem több pozitív olvasói visszajelzést kaptam, mint addig a teljes munkásságomra együttvéve), ezért nekiláttam megírni a történet hátralevő, már felvázolt részét. Ezt egyetlen kötetbe akartam belesűríteni (3. rész), de kb. a regény felénél már látszott, hogy terjedelmileg ez nem lesz megoldható. Ezért a 4. rész zárja le a történetet a 3. helyett. Sokszor nyomatékosítottam, hogy ez a történet, ezekkel a szereplőkkel ott lezárul, nem megy tovább: így lett eredetileg kitalálva.
Erre a világra valószínűleg írok még történeteket, de más szereplőkkel, más kontinensen, más konfliktusokkal.
Úgy érzem, emiatt nem ugyanarról van szó, mint egy Barátok közt jellegű sorozat esetében, ahol a készítők elemi érdeke, hogy mindaddig, amíg a nézettség kellően magas, nyújtsák a történetet. Az én esetemben sem anyagi, sem egyéb megfontolások nem indokolják, hogy ezt a sztorit nyújtsam, amíg csak lehet (ezt már az első kötetek megjelenésekor is leírtam több helyen).
Hogy több kötet lesz az eredetileg tervezett háromnál, annak az az oka, hogy egy történet vázlatának elkészítésekor nem tudom pontosan megjósolni, ez mekkora terjedelmet jelent. Írás közben derül ki, mennyi szöveg szükséges egy fejezethez, jelenethez ahhoz, hogy meglegyen a történések kellő motiváltsága, ne legyen túl gyors az események pergése, érzelmileg ki legyen fejtve stb.

Annyit tudok tehát mondani, hogy az események lezárulnak a 4. részben, és ez így lett előre kitalálva (dokumentálhatóan). Tisztában vagyok azzal, hogy bárhogy is fejezem be a történetet, mindig lesz, aki azt mondja, hogy ő érzi, már megint folytatásra lett kihegyezve. Ez minden történetnél így van, és a sorozatokban bővelkedő fantasy műfajban különösen. Egy történet legfeljebb csak akkor nem folytatható, ha egy kataklizma elpusztítja az egész világot, bár még ilyenkor is csak az írói képzeleten múlik, tudja- e folytatni a nulláról :D A lényeg, hogy az Alkony 4. részében lezárom úgy, ahogy azt elterveztem. Hogy aztán felveszem-e majd egyszer a fonalat, nem tudom, de egyelőre nem látszik valószínűnek.

Nem tudom, ez megnyugtató-e.

Üdv:

Douglas Rowland

Egyik szemem sír, a másik üveg... őőő... izéé... nevet. :sor: Egyrészt örülök, mert ha be lesz fejezve a sztori, az azt jelenti, hogy kellően komolyan vannak véve a kararakterek és a történések. Tökéletes ellenpélda erre pl a Drizzt-sorozat, ahol már unottan várjuk, hogy nnna, most milyen új csúnya főgonoccal rukkol elő Salvatore, akit a főhős majd szokásosan hidegre tesz. Vagy mondhatnám a Káosz-sorozatot is, ahol már Graun olyan eszement baromságokba keveredik, hogy néha csak fogjuk a fejünket, hogy jáááj, naneeee. Az eredeti Cherubion-trilógiákat azért szerettem, mert egy kompakt kis sztorit alkottak, pont el lett találva. Szóval örülök, hogy a 4. részben meglesz a végkifejlete az új ciklusnak, mert akkor ez ugyanezt az érzést ígéri. Viszont ott a másik szempont, ami miatt nem örülök. Miért is szeretjük Drizztet? Miért vagyunk oda Skandar Graunért? A szívünkhöz nőtt mindkettő. Hiába tragikus néha már a sztori, amiket köréjük szőnek, mégis olvassuk, mert érdekel a sorsuk. Ez a sorozatfüggés fantasy-verziója. :sor: Szóval ha most lezárul ez a történet, akkor többet nem találkozunk a kedvenc félisteneinkkel? Na emiatt sír a másik szemem...

Mindenesetre köszi a választ és gracca az Alkonyhoz, nem gondoltam volna, hogy bárki tud majd méltó folytatást írni az Éj-Hajnalhoz. :lol:

Justin

Justin

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 497 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.03.06, 08:57

Egyetértek, ez a sorozat is barátokköztösödik, azaz nyújtja a szerző, mint a rétestésztát... Nem volt elég a Káosszal ugyanez, most ez is sorrakerül? Ettől függetlenül jó, merthát újabb izgalmak, csak... Na! Miért nem lehet amolyan klasszikusan befejezni? :punny:

Mint a sorozat szerzője, erre a következőt tudom mondani (remélem, nem csupán mentegetőzés, hanem megnyugtatás is :aboci: )
Annak idején felvázoltam az Alkony teljes történetívét, és ezt jóváhagyattam Jeffrey Stone-nal, a világ kitalálójával.
Az volt az elképzelés, hogy megírom egy bizonyos pontig, ahol van egy bizonyos fokú lezártság (ez van a 2. rész végén), aztán ha az olvasóközönség nem jól fogadja - pl. mert "ez nem Jeffrey Stone", "ez nem az a világ" - akkor ennyiben is marad a dolog. De a fogadtatás sokkal kedvezőbb volt, mint amire számítottam (majdhogynem több pozitív olvasói visszajelzést kaptam, mint addig a teljes munkásságomra együttvéve), ezért nekiláttam megírni a történet hátralevő, már felvázolt részét. Ezt egyetlen kötetbe akartam belesűríteni (3. rész), de kb. a regény felénél már látszott, hogy terjedelmileg ez nem lesz megoldható. Ezért a 4. rész zárja le a történetet a 3. helyett. Sokszor nyomatékosítottam, hogy ez a történet, ezekkel a szereplőkkel ott lezárul, nem megy tovább: így lett eredetileg kitalálva.
Erre a világra valószínűleg írok még történeteket, de más szereplőkkel, más kontinensen, más konfliktusokkal.
Úgy érzem, emiatt nem ugyanarról van szó, mint egy Barátok közt jellegű sorozat esetében, ahol a készítők elemi érdeke, hogy mindaddig, amíg a nézettség kellően magas, nyújtsák a történetet. Az én esetemben sem anyagi, sem egyéb megfontolások nem indokolják, hogy ezt a sztorit nyújtsam, amíg csak lehet (ezt már az első kötetek megjelenésekor is leírtam több helyen).
Hogy több kötet lesz az eredetileg tervezett háromnál, annak az az oka, hogy egy történet vázlatának elkészítésekor nem tudom pontosan megjósolni, ez mekkora terjedelmet jelent. Írás közben derül ki, mennyi szöveg szükséges egy fejezethez, jelenethez ahhoz, hogy meglegyen a történések kellő motiváltsága, ne legyen túl gyors az események pergése, érzelmileg ki legyen fejtve stb.

Annyit tudok tehát mondani, hogy az események lezárulnak a 4. részben, és ez így lett előre kitalálva (dokumentálhatóan). Tisztában vagyok azzal, hogy bárhogy is fejezem be a történetet, mindig lesz, aki azt mondja, hogy ő érzi, már megint folytatásra lett kihegyezve. Ez minden történetnél így van, és a sorozatokban bővelkedő fantasy műfajban különösen. Egy történet legfeljebb csak akkor nem folytatható, ha egy kataklizma elpusztítja az egész világot, bár még ilyenkor is csak az írói képzeleten múlik, tudja- e folytatni a nulláról :) A lényeg, hogy az Alkony 4. részében lezárom úgy, ahogy azt elterveztem. Hogy aztán felveszem-e majd egyszer a fonalat, nem tudom, de egyelőre nem látszik valószínűnek.

Nem tudom, ez megnyugtató-e.

Üdv:

Douglas Rowland

Módosította Justin: 2009.03.06, 09:01

Zagor

Zagor

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 219 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.12.27, 00:20

Az Alkony 3. sztem nem lett rossz könyv, de még jobb lehetne, ha be lenne fejezve

(Vajon újabb két évet kell várni a 4-ikre? Esetleg az megint kettéosztódik 4. és 5. kötetekre? :nos: )

Ha valaki ezután kezdi az Alkony 1. részével, egy dolgot érdemes észben tartania: mindaz, amit Sang illetve Grun Grath a Hajnal hadurában mesélt Leonnak, az nem feltétlenül igaz

Egyetértek, ez a sorozat is barátokköztösödik, azaz nyújtja a szerző, mint a rétestésztát... Nem volt elég a Káosszal ugyanez, most ezis sorrakerül? Ettől függetlenül jó, merthát újabb izgalmak, csak... Na! Miért nem lehet amolyan klasszikusan befejezni? :felvon:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]