Ugrás tartalomhoz

Fotó

Fagyott Világ

• Válasz írásához lépj be
402 hozzászólás érkezett eddig

Halando

Halando

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 50 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.12.30, 16:58

Már csak egy kicsit kell várnotok a részletes kiírásra, addig is véssétek be a naptárba, 2013. február 9.-én ismét Fagyott Világ. Helyszín Kóspallag.

magi44

magi44

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 364 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.07.13, 00:48

Köszönjük nektek a téli játékunk iránti érdeklődést, támogatást, lelkes készülődést! Azzal szeretnénk meghálálni, hogy az ötletes ruháitokat, jelmezeiteket most nem kell a téli hidegben elfedni , tehát: immáron 7. alkalommal, de NYÁRON 1. alkalommal kerül megrendezésre 2012-ben

a Szikkadt Világ élő szerepjáték.

A nyári időjárást kihasználva a játékot 2 naposra tervezzük !
Lelkes szervezőcsapatunk tisztelettel meghív téged, ha kedveled:
- a fantasy játékokat,
- szereted az erdei vidéket, természetet,
- szívesen részt vennél egy élő szerepjátékon,
- ha bírod a harcot vagy a futást.
- a kalandokat amelyeket barátaiddal-és csapattársaiddal küzdhetsz le.

Szervezők,ötletelők,kocsmárosnők,NPC-k:
Retexis(L'auné Gergely),Halla (Orsolya Breitenstein),Cassandra(Papp Márti),Szellő (Nyári László),Maverick(Norbert Kupeczki),Mgx(Lénárt László),Alex(Alexics Gábor),Felon(Klaudia Stancsics),Suttogó(Dávid Farkas),Erik(Miklós Gácsi),Edcsi(Edina Bojtosné Barabás),Durgeddin(Bojtos Péter),Astarott(Bús Benjamin),Angerthas(Gergo Roszkos),Szikla(Szoldán Márk),Ganxtave(Gábor Bihari),Owden(Bánfalvi István),Kata(Kata Sarlós),Pokolfutó(Ádám Janka),Airie(Airie von Nandori),Sir Tom-Aba Tanis(Bánffy Tamás),Ratbag(Róbert Hegedűs),Vadász(Czéh András)

Tovabbi informacio:
www.facebook.com/Szikkadt Vilag
Jelentkezés e-mailben:
szikkadtvilag@gmail.com

Módosította magi: 2012.07.13, 00:51

magi44

magi44

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 364 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.01.05, 22:41

2. rész

Eljutás:

(Kóspallag turista térképe lsd. letöltések)
-Vonattal Nyugati Pályaudvarról 7:07
-Kismarosra érkezés 7:44 ----> 6 perc várakozás tovább Autóbusszal 7:50
-Kóspallagra érkezés 8:11 (Kossuth u.)
innen pedig gyalog kb. 15-20 perc alatt elkísérünk titeket a játéktérre.

Visszajutás:
-Kóspallagról (Kossuth u.) indulás autóbusszal 17:43 v. (20:28)
-Kismarosra érkezés 18:04 (20:49) ----> 9 (31) perc várakozás
-Vonattal Nyugati Pályaudvarra 18:15 (21:20)

SZÜLŐI NYILATKOZAT (16 év alattiaknak kötelező) innen letölthető:
http://data.hu/get/4589081/FV_szuloi_2012.jpg

TÉRKÉP innen letölthető:
http://data.hu/get/4589095/Kospallag_turista2.jpg

2012 SZABÁLYKÖNYV innen letölthető : (01.07.szombattól)

Módosította magi: 2012.01.05, 22:42

magi44

magi44

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 364 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.01.05, 22:32

Kedves Játékos !

Immáron 6. alkalommal kerül megrendezésre 2012-ben a Fagyott Világ Élő Fantázia Játék.
Lelkes szervezőcsapatunk tisztelettel meghív téged ha kedveled :
- a fantasy játékokat
- szereted a téli havas természetet
- szívesen részt vennél egy élő szerepjátékon
- ha bírod a harcot vagy a futást
- a kalandokat amelyeket barátaiddal-és csapattársaiddal küzdhetsz le.

A játék időpontja: 2012.február. 04. Szombat reggel 9:00 - 18:00
Új Helyszínen: Kóspallag, Rablótanya kulcsosház és környéke.(Börzsöny)

Részvételi díj :
16 év felett 1500 HUF
16 év alatt 1000 HUF + szülői nyilatkozat (lsd. letöltések)
( A részvételi díjat a helyszínen szedjük össze amit teljes egészében a hideg időben meleg étellel és itallal próbálunk visszaadni nektek.)

Szállás lehetőség: Február.03. Péntektől 1500 HUF / fő / éj.

Módosította magi: 2012.01.05, 22:33

magi44

magi44

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 364 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.22, 20:56

Lehet irunk egy Prologust.....
De az tuti ez a 2011-es év legjobb fenykep albuma:

http://www.facebook.com/album.php?aid=58991&id=100000507522359&l=9c504a1b62

vagy itt :

https://picasaweb.google.com/104313889887130287884/2011FagyottVilag?authkey=Gv1sRgCMato9rxusWWPg&feat=directlink#

ALohaaa........Mgx

magi44

magi44

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 364 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.17, 00:34

Hogy sikerült a játék?
Láttam már egy csomó képet, a hangulat is látszik többnyire, de azért kíváncsi elnnék egy gyors összefoglalóra, ha esetleg erre jár Magi, vagy más szervező. Drukkoltam ám nektek, hogy az igazzy fagyott hangulathoz elég hideg legyen, de sütött a Nap! :)

Csakis bánhatja aki lemaradt..:(.....:)

A képeket megnezhetitek itt is:
http://www.facebook.com/album.php?aid=57857&id=100000507522359&l=12396bbf5c

Tovabbi képek és videok folyamatosan érkeznek még:
www.facebook.com / FagyottVilag

Technikai összefoglalo:
46+12 jatekos és szervező latogatott el a hideg,szeles bár napos idő ellenére jatekunkra. 5 Fajonkenti eloszlasban...sacc: 4 törpe,6 Ork,10 ember,14 Tünde,16 Renegát.
Story (hyper röviden):
A Fagyos hegyeket és a Vilagot lávakitörés pusztitotta. Az egyre gyakoribb robbanások és vulkankitoresek rombadöntötték a Fajok kezdő taborhelyeit(lsd.Lávatárgyak megszerzése) ahonnét az egyre szükülő élettéren kellett a csapatoknak eldöntenie ki-kivel lép szovetségre vagy igázza le a masikat. Egyetlen kiÚtat talaltak a Dalversenyre érkező Sixeter törpevarázslo által mukodésbe hozott Teleport kapun elhagyhatták a jatekosok a Világot. Sajnos a Renegatok,Orkok tobbszor megakadalyoztak a TeleportKapuhoz szukseges Runák és Faji szertartás eszközök megszerzését így a kapunál szövetségre lépve hiába Lépett be mindenki a TEleportba. Egyetlen Rúna tényleges ! elvesztésse :) után a kapu egy ISMERETLEN Vilagra,helyre,iDŐBE dobta a jatekosokat.:)

Köszönjük mégegyszer mindenkinek a résztvételt !! Koszonjuk Az Ostromjatek Egyesületnek az anyagi tamogatast !
Gyertek el a kovetkezo jatekra is
, remeljuk talan még az idén lesz belole valami !!!!

Alohaaaaaaaaaaaa..........Mgx

SirThomas

SirThomas

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 2037 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.15, 13:43

Hogy sikerült a játék?
Láttam már egy csomó képet, a hangulat is látszik többnyire, de azért kíváncsi elnnék egy gyors összefoglalóra, ha esetleg erre jár Magi, vagy más szervező. Drukkoltam ám nektek, hogy az igazzy fagyott hangulathoz elég hideg legyen, de sütött a Nap! :)

Zag-Zag

Zag-Zag

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 8 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.02.13, 19:13

Linkemhttps://picasaweb.google.com/zagzagsama/FagyottVilag2011#

magi44

magi44

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 364 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.09, 09:42

Ajveeeeeeeeee !!

Még 3 nap a szombati jatekig. Varunk benneteket Szombaton 9.00 -kor Pilisszentkereszten.
Sikerult kiküszöbölni a weboldalunkon lévő Jelentkezési hibat, tehat mar 2 helyen is leadhatjatok a jelentkezeseket:

www.fagyottvilag.hu

e-mail-ben :

fagyottvilag@gmail.com

Alohaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.............Mgx

magi44

magi44

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 364 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.07, 10:38

Ajve !

01- J E L E N T K E Z E S ! ! !
MOST szombaton JATEK ! ! Etel,Ital miatt amit nektek keszitunk FONTOS tudnunk a létszámot ezért JELENTKEZZETEK a kov. e-mail cimen:

fagyottvilag@gmail.com

02-2 0 1 1. ------> 2.sz. ELŐTÖRTÉNET ----> " Sixeter törpe útja "

Sixeter, a törpevarázsló D'ale város kapujában ácsorgott. A bástyatorony aljában nem volt valami meleg, a várkapu karvastagságú acélrostélyain átsűvített a jeges szél, ezért a hideg elől a tornyok takarásába menekült és rágyújtott pipájára.... Szerencsére nem kellett sokáig várnia, az alsó kapu felől hamarosan a városparancsnok alakja tünt fel. Sixeter elmosolyodott a kék köpenyeges ember érkezésére és megszólította:

- Üdv, városparancsnok ! Magad jöttél ki, hogy utamra engedj ebben a fagyos időben? - kérdezte némi megvetéssel hangjában.

A Városparancsnok megvárta amíg közel ér és hangját visszafogva, halkan mondta:
- Nem szeretném, hogy bárki más is tudomást szerezzen utadról a szövetségen kívül. Így is már túl sokan tudnak az elkövetkező nehéz időkről.
- Kikre gondolsz városparancsnok uram, a tündékre? A Tündék azt sem tudják hol a K......!

- Cssszzzt ! - intette le a városparancsnok a szószátyár törpét.
- Ki ne mondd, itt még a falnak is füle van! -tekintett fel a téglabástyákra.

- Te csak törődj azzal, hogy megtaláld a dalnokokat. Ez a mókás verseny fent a hegyekben a fogadóban éppen kapóra jött nekünk is. A népek arrafelé tartanak, akik télen egy kis szórakozásra vágynak és nem tudnak a fenekükön megmaradni ebben a cudar időben. A fogadósnét ismered, tehát maradj a háttérben és béreld fel a legjobb énekeseket, zenészeket, a többit már magad is intézheted - kacsintott rá Sixetre.
- Jóuram, de mi alapján válogassak ? - vakarta meg a szakálla tövét a törpe. - Talán úgy, hogy ki a legjobb a lanton, dorombon, késdobálásban, kézenállásban ?? Vagy elénekli azt a közimert d'ale városi nótát hogy :

" A pillanat heve fűtött
Elmondta szíved mit kéééér
A pillanat heve szemeden Áááát ! "

- Maradj már csendben Sixeter és tudod mit? Rádbízom! - a városparancsnok a kezét a törpe vállára tette és megpaskolta a hátát.
- Csak a legjobbak kellenek "A Dologhoz"! Tőlem aztán egy hagymaszagú Orkot is választhatsz, aki eldörmögi hogy:
-"Döm-dö-döm, dö-döm-dö-dömm ! "- viccelődött a városparancsnok.

- Hát Jóuram én inkább újra megkeresném a varázspörölyt a népemnek, vagy kettétörök 10 orkot minthogy Dalnokokat, muzsikusokat és mindenfajta jöttment művészlelkek között keresgéljek a fogadónál. Lehet, hogy HOZNAK MAGUKKAL ZENESZERSZÁMOT, de nem tudnak olyan szépen énekelni mint például én! - a törpe kihúzta magát, kirázta pipájából a hamut és indulni készült.

- Megértem a helyzeted Sixeter! Én is a harchoz vagyok szokva és most a tündékkel kell ülnöm a könyvtárban és rúnák után kutatok. Tehát tiéd a könnyebb feladat, te lehetsz az egyik utolsó reménységünk, különben mind itt veszünk el! - közben a városparancsnok egy kiskaput nyitott a várbástya rostélyán és kiengedte Sixetert.
- Rendben megpróbálok mindent a szövetségért, végülis 13 holdhónappal ezelőtt Unthargosst és a lelkét is el tudtuk pusztítani, ez ehhez képest semmiség. Indulnom kell, esteledik, reggelre ott lehetek a fogadónál.

A törpe biccentett egyet a városparancsnoknak összébb húzta magán meleg ezüstszínű köpenyét, kezébe vette kétkezes csákányát és kilépett a városkapun. Vidám dudorászása hallattszott még sokáig, ahogy a fagyos hegyek felé tartott......

" Van a völgyben jó fogadó,
fából ácsolt, hívogató.
Nem jár arra Vörös Ártány,
úgy hívják, hogy… a Zöld Sárkány!
Hírös kocsma messze földön,
a kupádat teletöltöm ! "

magi44

magi44

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 364 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.03, 19:40

Ajve !

web oldalon a jelentkezés technikai problémával küzd. A JÁTÉKra JELENTKEZNI lehet a kov. e-mail cimen:
fagyottvilag@gmail.com
vagy
www.facebook.com / fagyott Vilag

Addig is Akihez még nem jutott el, ime a 2011-es 1.sz. előtörténet:

Fortyogó katlan.
Jeges gőzölgő bugyborékoló víz és szomorúság mindenfelé.

Nem evilági hangon hagyták el a szavak a fehérköpönyeges alak torkát.....
- Ved' Dhel, siess, szólj gyorsan a Tündetanács tagjainak, azt hiszem valami nagy bajt "láttam"! - Gond' O Kkaltheli megtörölte könnyekkel teli vak szemeit majd ellépett a mithrill 'jósmozsártól' és összeráncolt homlokkal huppant vissza mívesen faragott székébe.

- Mesterem, talán újabb Ork támadásokat láttál? Vagy a banditák fosztogatják majd a Tünde erdőket? - próbálta Ved' Dhel nyugtatgatni az őszes hajú varázslót.

- Nem, nem, ez sokkal rosszabb! Valami nyugtalanítja a világunkat, azt hiszem többé senki sem érezheti magát biztonságban. Talán jobb volna nem megvárni mi történik, vagy elmenekülni innen...

Az öreg varázstudó körbenézett toronyszobájának polcain üres szemgödreivel, mintha a megoldást keresné.

- Nade mégis, mesterem, mit mondjak a Tanácsteremben? Kinek szóljak? - a tanonc mintha megértené az öreg varázsló gondolatát, a toronyszoba polcaihoz vezette Gond' O Kkalthelit görnyedt alakját.

- Várj, mégse menj! Először vedd elő a Holdkönyvet, ott találod balra fent, üsd fel 1038. és 1065. éveket, olvasd fel nekem, főleg "Neenime" hónapjáról szóló részeket már nem emlékszem mi történt.

Ved' Dhel készségesen levette a polcról a kért könyvet, lefújta róla az évszázados port, majd visszakísérte mesterét a székhez és megvárta amíg elhelyezkedik benne. Fellapozta "Neenime" holdhónapjáról szóló oldalakat és püffedt ujjaival végig futotta a sorokat, amíg meg nem találta amit akart. Kimérten, lassan olvasta fel mesterének a leírt szavakat:

- 1038. év " A Terjedő Tavasz Esztendeje ".

A gleccserek visszahúzódnak. Narfell, Vasa és Damaar földjei teljesen megszabadulnak a jégtől. Aencar kikiáltja magát Völgyvidék királyának, a kaput a völgyvidéki dalnokok 4 pecséttel végképp lezárják.

-1065. év " A Figyelők Esztendeje ".

Aglarond tündéi megegyeznek a békében és közösen megválasztják Brindort az új....

- Állj!! Ez az Ved' Dhel, emlékszem már! Érted? Megvan.... Ha-ha-ha....

A varázslótoronyból kiszűrődő gúnyos kacagás messzire elhallatszódott a jeges pusztaságban és a hegyeken is túl.....

Karom

Karom

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 114 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.01.08, 18:12

Ahoy!

Minden harcos, asszonny és gyermek!
Figyeljetek Figyeljetek!

Az idei télen is várunk titeket a hegyekbe a rideg hó fedte világba!
Gyertek Gyertek!
Lesz lakoma és jó kedv a tavernában és kinek pénze is van szórhatja a játékok barlangjában!
A bátrabbak pedig bizonyíthatják rátermettségüket az ösvényeken!

További információért látogassatok el hírdetőtáblánkhoz az ösvény végén a tűz közelében!
Fagyott Világ

Vagy keressetek minket itt a fórumon vagy a facebook oldalunkon.

Hey!!!

Karom / Fynn Riol

Módosította Karom: 2011.01.08, 18:13

Halando

Halando

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 50 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.08, 12:34

Frissült a honlap:
Fagyott Világ

Karom

Karom

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 114 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.12.23, 14:26

Köszönöm az infókat.Böngészem az oldalt és a facebook-ot, de az utóbbihoz sajna láma vagyok.:P
Szeretnék valakivel msn-en is beszélgetni a játékról, leginkább azért, hogy ne legyek teljesen ismeretlen a játékon, és én se érezzem magam idegenként.Van esetleg jelentkező? :D

Hello!

Engem nyugodtan felvehetsz: wathfea@easymail.hu

Hely!!!

Karom

Lauron

Lauron

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 2 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.12.20, 22:18

Köszönöm az infókat.Böngészem az oldalt és a facebook-ot, de az utóbbihoz sajna láma vagyok.:P
Szeretnék valakivel msn-en is beszélgetni a játékról, leginkább azért, hogy ne legyek teljesen ismeretlen a játékon, és én se érezzem magam idegenként.Van esetleg jelentkező? :D

magi44

magi44

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 364 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.18, 19:07

Üdvözlet mindenféle népek!Új játékos vagyok és jönnék a következő játékra.A helyzet az ,hogy itt még teljesen tapasztalatlan vagyok, és még csak egyszer voltam élőszerepjátékon.Ha valaki lesz olyan szíves és felvilágosít, szépen megköszönném neki.

Amúgy játékban az orkok oldalát erősíteném lehetőség szerint.

Ajve !

Nagyon köszönjük elore is ha reszt akarsz venni ezen a jo kis téli mulatságon !!!...:)Imááron 5.Fagyott Vilagon.
01-
a weboldalunk a tavalyi allapotban,tehat uj informaciót egyenlore NEM tartalmaz 2011-re:

www.fagyottvilag.hu

02-
99,999999% valoszinuseggel a weboldalon a jatekszabalyok,csapat tulajdonsagok nem fognak változni tehat barmi kerdesed van nyugodtan irjal nekünk:

fagyottvilag@gmail.com

03-
sok jatekostarsad hasznalja egy joval nagyobb publikus feluletet ahol tovabbi kepek,videok erhetoek el az eddigi jatekrol es ott is felteheted kerdeseidet jatekrol:
www.facebook.com/Fagyottvilag

Alohaaaaaa...............Mgx

Lauron

Lauron

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 2 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.12.14, 18:52

Üdvözlet mindenféle népek!Új játékos vagyok és jönnék a következő játékra.A helyzet az ,hogy itt még teljesen tapasztalatlan vagyok, és még csak egyszer voltam élőszerepjátékon.Ha valaki lesz olyan szíves és felvilágosít, szépen megköszönném neki.

Amúgy játékban az orkok oldalát erősíteném lehetőség szerint.

Zag-Zag

Zag-Zag

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 8 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.04.23, 22:26

mert karácsony van...
klikk ide

Zag-Zag

Zag-Zag

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 8 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.04.23, 22:08

Sziasztok!

Aki tudja, milyen zenék mentek öltözködés/készülődés alatt, legyen szíves, írja meg!
Köszönöm!

Gyümi

Omnia - The Wylde Hunt
Omnia - En Avant Blonde
Omnia - The Sidhenearlahi set
Omnia - Eqinox
Omnia - Get The Halfling
Drakensang OST- spelunken und tavernen
Hollóének Hungarica - Szőlőtaposó
Afro Celt Sound System - Release It (Instrumental)
Dead Can Dance - Crescent
Kajiura Yuki - foreigners
Soltatio Mortis - Des Todes Abgang
Hirasawa Susumu - Behelit

Sztrotovgrad

Sztrotovgrad

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.04.03, 19:21

Sziasztok!

Aki tudja, milyen zenék mentek öltözködés/készülődés alatt, legyen szíves, írja meg!
Köszönöm!

Gyümi

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]