Ugrás tartalomhoz

D&D extrák magyarul...

• Válasz írásához lépj be
571 hozzászólás érkezett eddig

emperor666

emperor666

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 575 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.04, 22:37

Darkhan: én még nem kaptam meg küld el lécci lécci

Amúgy kész van a kalandor hatodik szintig vsz ma még megcsinálom és bele kezdek a paladinba
Amúgy kérdés: a lovag legyen paladin vagy paplovag?(szerintem így a jellem megkötés nélkül maradjon paladin, a másik kettő túl pozitív)

Darkhan

Darkhan

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 75 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.07.04, 08:18

Halihó!

Mindenki megkapta, amit kért / küldtem? Használható (ctrl+c, ctrl+v :-) ?
Már látom amúgy, hogy Nécsőrt fogunk dobni megint, meg Dánzsönt. Mert 5 emberből kettőnek úgyse jön be a fordítás :-) Sztem, egyezzünk ki egy fogalomban, ami ráhúzható, aztán adjunk még 2-3 szininímát.

emperor666

emperor666

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 575 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.03, 21:15

Én már elkültem az e-mail címre amit megadtál U2U-n. (már elég rég) Html formátumba. Küldj egy e-mailt a lenti e-mail címre majd válaszolok. Lehet, hogy rosszul adtad meg az elérhetőséged.

Baltass

Baltass

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 96 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.07.03, 14:24

Kösz a kérdést, de eddig még nem kaptam semmilyen fordítandó anyagot...

Küldtem u2u-ban elérhetőséget, de üzenet nem érkezett. Így meg nehéz. :)

emperor666

emperor666

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 575 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.03, 13:54

Baltass: hogy haladsz a képességekkel

Jaés raktam avatárt... hogyteccik?:)

Módosította emperor666: 2008.07.03, 13:59

emperor666

emperor666

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 575 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.03, 13:38

Re.

Hello Glowface! Örülök h végre te is köreinket gyarapítod! Olvastam a cikked, meg a fórumodat is egy darabig. Teccett.
Hajlandó vagy segíteni a fordításba? Te nagyon vághatod a témát :)...

Amugy egy vlmit elfelejtettem mondani, mielőtt szétküldtem a cuccot: a move és a shift között a póverek fordításánál nem tettem különbséget... aztán rájöttem h van...:) kéretik lektorálni...
Juteszembe: Thaug? Eltünté?

Amugy aki küldi nekem az ímélcímét U2U-n, vagy ír egy levelet az emperor666@freemail.hu ra, annak elküldöm a kész anyagokat. És ugyanerre küldjétek lécci ha kész vagytok vlmival

Glowface: neked van kész fordításod esetleg? vagy a fórumodon nem jelzett valaki ijesmit?

Új cucc nincsen még kész, egy belső hang arra kényszerített este h a KotT-al játszak hajnalig (hónapba volt GS teljesjáték, és jobb mint amire számítottam... de ígérem, ma már dógozok

Módosította emperor666: 2008.07.03, 13:39

Baltass

Baltass

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 96 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.07.03, 12:50

Akkor a dungeoneering akár mélysötét is lehetne. Feltételes mód, mert a szó még mindig egy földrajzi helyet jelöl. Az meg nem szerencsés, ha az alap kifejezéstár ütközik a világgal, amire szánják.

Mélységi tudás?

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2931 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.03, 12:21

Baltass:

Dungeoneering: dungeon komplexumokban tájékozódás, kanyargó barlangokban kiismerni magunkat, kazamaták veszélyeit felismerni, élelmet és vizet keresni a mélysötétben, a Távoli Birodalmakból származó lények ismerete (akik ugyebár sokszor a földalatti birodalmakban bukkannak fel), általánosságban fökldalatti környezet ismerete, földalatti veszélyes növények felismerése, észlelni a mélység változását, észrevenni, ha egy barlangba mesterséges építmény csatlakozik, stb.

Nature: természet ismerete, tájékozódás a vadonban, természetes veszélyforrásokat felismerni, természetes lények kezelése és azonosítása, megélni a természetben található dolgokból, vadak lecsillapítása, betanítása, a terep, időjárás, klíma, növényvilág, évszakok ismerete, időjóslás, veszélyes növény felismerése, a mi világunkból származó lények ismerete.

Baltass

Baltass

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 96 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.07.03, 10:23

Még nincs forrásom, ezért csak tippelgetve:

Dungeoneering = Az ismeretlen, - tehát térképet nélkülöző, - labirintus -szerű helyeken való tájékozódásra használható.
Ha ez igaz, akkor a mélysötét és társai kifejezések mehetnek a kukába! Szerintem inkább legyen Labirintusismeret, vagy Útkeresés. A tájékozódás stb kifejezésekkel az a probléma, hogy az nyílt terepre, tengerre, stb is vonatkozik, a Dungeoneering meg talán nem.

Channel divinity = Hatalom szólítása?
Megfontolandó, hogy olyan kifejezést keressünk, ami nem csak jó, vagy semleges istenek erejére utal, hanem bármelyikre. Esetleg nem csak istenekre, hanem magas rangú, bármilyen jellemű, nem anyagi síkon élő lények hatalmára.

Jakirte_Jak_Cyr

Jakirte_Jak_Cyr

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1280 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.02, 21:16

Lehetne szimplán mennyei hatalom is.

Jakirte_Jak_Cyr

Jakirte_Jak_Cyr

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1280 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.02, 20:41

GDS: már megbocsáss, de a kalandor negatív a csavargó nem? A kalandor Indiana Jonesnak is beillik vagy egy kalandvadász félőrültnek, a csavargóról meg inkább a csöves jut eszembe. Akkor már inkább tolvaj... de nekem semmi bajom a kalandorral.

Na jó, akkor legyen mélyvilág, ha nincs más..bár a nature-t Természetnek hívni soha nem fogom. Az nem a természet..Nekem tetszik a túlélés is, lévén hasonló aspektusokat fed le, mint az előző változata, igaz, ez esetben nem a természetben, hanem bizonyos helyeken...

Channel divinity: Glowface szépen felsorolta a lehetőségeket, sztem ezek jók. A mennyei vagy égi forrás tetszik, de hadd idézzek egy régi magusos varázslatot: A hit hatalma.

Módosította Jakirte Jak Cyr: 2008.07.02, 20:42

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2931 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.02, 20:37

a licenceket én is átolvastam, a régi 4e license (amikor segédanyagok má voltak, de még a 3 alapkönyv nem) valóban aszonta h semmit nem fordíthatnánk le, de csak azé, nehogy valami megtévesztő izét csináljunk 4e néven. Az új license mér engedi a fordítást, ha feltüntetjük a forrást és nem csinálunk belőle pénzt. amugy nem szűk körbe vagyunk, ez egy házifordítás és azt szerintem amugy is lehet... meg az is h tévedek :)

Amugy meg: ne ezen torpanjunk má meg! inkább csináljuk, aztán majd meglátjuk. legfeljebb nem lesz honlap.

Ja.
Egyébként a GSL 5.6, és talán kicsit az 5.5. kifejezetten tiltja asszem az alapkönyvek tartalmának reprodukálását. Dehát majd csak lesz valahogy. Úgysem akarunk hivatalos GSL kiadványt készíteni - legfeljebb reménykedünk majd a fansite policyben.

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2931 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.02, 20:26

Esetleg mennyei forrás? Vagy égi forrás? Netán merítés a hitből? Avagy mennyei kapocs? Isteni kapcsolat?

(egyébként én is ideértem, ha kellenék).

GDS

GDS

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 159 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.02, 20:14

Darkhan:

channel divinity: a hit ereje/erejéből/erejével ?

A fordítás 1-2-3 alapelveddel egyébként tökéletesen egyetértek, én is választékos, de nem szabadfordítás híve lennék, viszont itt egyelőre úgy tűnik a "kényszerítsük rá a megszokott elnevezést" hang van többségben...

Az ismeret (...) formát mindenképpen kerülném, eredetileg is rosszul jött ki, ráadásul most többnek "aktív" komponense is van, nem pusztán a tudás. Szerintem a természet például magában is megáll, és semmiképpen nem misztikus-ismeret, hanem vagy misztikumok vagy mágiaismeret.

A mélyvilág még eddig a legelfogadhatóbb. Egyszerűen annyira a Nature mintájára "ellentétére"van megalkotva az a szakértelem, hogy nem lesz rá szó, ami egyszerre fedné az ismereteket és a túlélést.

A kalandorban biztosak vagytok? Olyan negatív, ráadásul inkább csak a szociális aspektusait fedi le a kasztnak. Felénk világ életében csavargó volt...

Jakirte_Jak_Cyr

Jakirte_Jak_Cyr

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1280 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.02, 15:43

Emperor: a warforgedra én is gondoltam, szóval szívesen megcsinálom, mindazonáltal nem most. Vizsgáim lesznek, úgyhogy aug közepe-vége előtt nem kezdem el.

Mélyvilág? Hm...nemtom. Végülis... De a labirintusismeret nekem jobban tetszik. :) Igaz, h az Underdarkos részeket ez a változat nem fedi le. Viszont továbbra is tartom a véleményem, hogy egy szakértelmet ne fordítsunk fogalommal (Természet) vagy tájegységgel (Mélyvilág). Mert ez egy tudás az adott dologról, nem pedig maga a fenomén. Ezt el kéne különíteni. Szerintem. :)
Jó, rövidebb...de nekem akkor sem jön be. Ez olyan mintha teszem azt egy fegyverfogatás képzettségre azt mondanám, hogy kard 5, tőr 2. Rövid és passzol, de nekem olyan stílustalan.

emperor666

emperor666

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 575 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.02, 14:53

És a Mélyvilág?
Ez anno egy magyar fordítási hiba volt az Underdarkra.
Fordításnak szánalmas, de így mint új fogalom elmegy.
Nem utal a földrajzi névre, a labirintus is 'mélyen' van (általába)

a licenceket én is átolvastam, a régi 4e license (amikor segédanyagok má voltak, de még a 3 alapkönyv nem) valóban aszonta h semmit nem fordíthatnánk le, de csak azé, nehogy valami megtévesztő izét csináljunk 4e néven. Az új license mér engedi a fordítást, ha feltüntetjük a forrást és nem csinálunk belőle pénzt. amugy nem szűk körbe vagyunk, ez egy házifordítás és azt szerintem amugy is lehet... meg az is h tévedek :)

Amugy meg: ne ezen torpanjunk má meg! inkább csináljuk, aztán majd meglátjuk. legfeljebb nem lesz honlap.

Eddig kész:
-Fajok
-Vándor, 10. szintig
-Kalandor, 3. szintig

Jakirte: lefordítanád az eberronos fél-gép faj izét? te ugyis szereted. A leítások nem kellenek csak szabályok és játéktechnika. Max 3 oldal faji képességekkel együtt. lécci-lécci!

Meg úgy mindenki. Valaki hajlandó beválalni még valamit? tök jó lenne... :)

Darkhan

Darkhan

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 75 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.07.02, 13:19

Jakirte: igazad van. Töri van, meg Természetismeret is. (nekem még földrajz meg biosz volt :- )
Engem nem zavar, hogy ki mit minek fordít, amíg van hozzá egy szótár is. Pl.: Az AC-t akkor se szokom meg hogy VO. A csapatom se. És néha még ThacO-t dobtunk a 3.5-ben is :-)
Viszont az angol nyelvnek van egy logikája, amit nehéz átültetni magyarra:
knowledge - Hist., Nat., Dung., etc.
ugye akkor lehetőségek:
1) ismeret (természet), ismeret (történelem), ismeret (mélysötét)
2) történelem, természet-ismeret, misztikus-ismeret (itt megtöri az eleje a sort)

én csak kérdezem, milyen megoldás lehet, meg ez a fórum is erről szól, hogy:
1) magyar nyelvre fordítsunk lehetőleg (amiket itt szétküldözgettem, az díendí-hunglish, mivel csak jegyzet)
2) A fordítás fedje az eredeti fogalmat (jelentés-kapcsolat)
3) a fordítás utaljon az eredeti angol szóra is. (az ideális az lenne, ha visszafordítva a szöveget ugyanazt kapnám, mint amiről fordították, 70% egyezéssel :-)
Sztem ezt a 3-t oltári nehéz összehozni. Pl.: channel divinity. Ezt én nem tudom jól lefordítani. Sztem a pap és lovag ezen képessége is megér egy pár bejegyzést :-)

Jakirte_Jak_Cyr

Jakirte_Jak_Cyr

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1280 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.01, 15:29

Nemtom...a Dungeoneering szakértelem sztem továbbra sem Mélysötétre vonatkozik, hanem útvesztőkre és labirintusokra is. Ebből a szempontból a Mélysötét név ugyan frankón hangzik, de megtévesztő. Fene tudja, ha jobb nincs..

Egyébként sztem a Temészetismeretet Természetnek hívni is idiótán hangzik. A Történelem még elmegy, hisz létezik ilyen tantárgy.

Módosította Jakirte Jak Cyr: 2008.07.01, 15:30

kunadam

kunadam

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 941 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.01, 14:52

Ezt a 3.x/OGL stb. izét meg abszolút nem értem. Milyen tévhitben ringatjátok vele magatokat?
Lefordítasz valamit házi célra, "zárt körben" terjed, senkinek semmi köze hozzá. Nem publikálhatod még csak "nem-hivatalos fordítás" megjelöléssel sem.
Nem is csinálhatsz a d20 licensz alá eső rendszert, ami abszolút nem arra a szabályrendszerre és alapfoglamakra épül, de azzal hogy a 3. kiadásból ismert kifejezésekre forgatod át, attól még jogilag nem leszel kompatibilis...
De ti abban reménykedtek, hogy fordítás közben effektíve konvertálhatjátok a 4. kiadást a 3. kiadásra? Nem vagyok jogász, de ezért akkora előre megfontolt szándékú I.P. ellopást varrnának a nyakatokba, hogy ahhoz képest a nem-hivatalos fordítás publikálása semmiség...

Pontosan azt tennénk, amit az OSRIC művelt az AD&D-vel. Egy házi 4. kiadás fordítás teljesen védhetetlen, mert nem legális. Egy OGL alá kerülű d20 ami kisértetiesen hasonlít a 4. kiadáshoz már igen.
Viszont Feywild és társai persze nem lehetnek benne. Semmi igazán IP nem lehet benne, s sohasem lehet D&D-nke hívni, csak d20 alapú játéknak. Furományos lesz, de szerintem megcsinálható.
Kiadni továbbra sem lehet, de legalább nyugodt szívvel adhatja a nevét hozzá a fordító banda.

emperor666

emperor666

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 575 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.01, 12:03

Hell. Na akko megin sorba...

Jakirte: A 'mélysötét' NEM a földrajzi névre utalna, ahogy a 'ternészet' sem arra utal, mikor a DM aszongya h dobjá természetet, hogy szemetelj...
ahogy darkhan is írta: Történelem - Történelenismeret, Term. - Term.ismeret, Mélysötét - Mélysötét ismeret (ami magába foglalja a aberrációk felismerését, a Mélysötéti Szörvájvör próbákat, meg minden izét...)

Avengir: Köszönöm, hogy végre tisztáztad, má nagyoncsúnyán telebeszélték a fejemet minden hülyeséggel...

GDS: köszönöm minden segítséged, és nem az ÉN projektem, hanem a MI projektünk...

Darkhan: Ez jól esett :szomoru: küldöm a címem

Mindenki: Kész a Vándor 10. szintig, egyenlőre paragpnt meg izét most nem akarok, az a célom, h minél hamarabb jáccható legyen, úh belekezdek a kalandorba.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]