Ugrás tartalomhoz

D&D extrák magyarul...

• Válasz írásához lépj be
571 hozzászólás érkezett eddig

kunadam

kunadam

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 945 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.12, 11:14

Most már működik. Írjatok máskor PM-et, ezt a fórumot ritkán nézem.

Major

Major

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 423 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.03.17, 19:58

Hehh. Az említett démont nekem is sikerült sajnos megidéznem. :sor: Nem bírtam vele én sem. Várom a telefonos segízséget. :sor:

Sturmer

Sturmer
  • Archívum
  • -6 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.03.10, 08:20

Hello kunadam

Nagyon frankó ;) a honlapod. Megpróbáltam leszedni a Képességeket leíró pdf-edet,de felfalta a 404-es démon :dilis: . Tudnál segíteni? :felvon: , a csapatom nem egy rulez angolból, jól jönne egy magyar fordítmány :lol: .

Kösz :)

zulur

zulur

Betonlegionárius

• Fórumita
  • 101 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.03.08, 21:02

Hááát, mondasz valamit.
Nekem is elég lassan jöttek össze a könyvek, és még egyetlen 3.5-ösöm sincs...
Ne aggódj, szerintem lesz még Magyar Epic Level Handbook, csak idővel...

Hidd el, a játék élvezet 10. szint felett is... Csak nem a vérpistikéknek kell dominálniuk... :virag:

Skull

Skull

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 24 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.03.08, 10:46

Szerintem nem kéne nagy ügyet csinálni ebből a 3.0 vagy 3.5 mizériából. A fenébe is, a magyar szerepjátékosok zöme nem milliomos, és megelégszik a 3.0 könyvekkel. Én is 3-4 év (!) alatt gyűjtöttem össze csak az alapkönyveket... Szerintem manapság 3.0ra még nagy az igény...
Na mindegy, ez a hozzászólás nem ide tartozik.

Én személy szerint örülnék egy magyar Epic Level Handbooknak.
Bár az évek során én is, mint sok más felismertem, hogy 10. szint után már valahogy nem igazi a ajáték, így maradtam a kevésbé tápolós rendszereknél.
De a Forgotten Realmst továbbra is imádom...

_Thauglimorgorius (NPC/NJK)

• Látogató

Kelt 2007.02.26, 16:34

Hy!

Köszi a képzettségeket, bár ehhez már készítettünk némi "gyorsfordítási segédletet". Igen, felmerült ez a kérdés, (mármint hogy minek fordítani, amikor nem is kompatibilis a 3.5-tel). Maradtunk annyiban, hogy megpróbálunk egy igazi gyorsfordítási segédletet összeállítani - nemcsak a képzettségekből ill. a képességekből ill. egyebekből, hanem kitérve az ún. "sablonszöveg"-ekre is.

Gondolok itt főképp a Szörnyek könyvének ill a Kalandmesterek könyvének némely sablonos szövegére, pl. Élőhalott - vagy bármely más lénytípus - képességek, tárgyalkotásnál előforduló (túl) gyakori ismétlések...

Visszatérve így végül az Epic Level Handbook mostanában nem lesz fordítva, hátha majd kijön a 4.0 (asszem cirka 2010), és ahhoz kiadnak egy normélisabb kiadványt...

A munkaterv szerint azzal a segédlettel már jóval gyorsabban megy majd a fordítás (bár ebbe az is beletartozik, hogy idén érettségizünk, így a nagy fordítási terv ideje szinte biztos az érettségi után lesz).

Szóval még ne várjon senki se csodát, nyáron lesz az igazi idény. Addig igazából csak előkészítünk.

De bármilyen segítséget szívesen fogadunk :) (pl. egyéb már lefordított de meg nem jelent munkák...)

Előre kalandorok! :buszke:

Thauglimorgorius

kunadam

kunadam

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 945 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.02.26, 14:59

A kepzettsegeket meg lenyulhatjatok tolem az alabb megfelelo reszereol.

http://ramet.elte.hu/~kunadam/rpg/srdmain.html

Hozzateszem, hogy szerintem az Epic level handbook szar es kulonben is 3.0 kompatibilis es nem 3.5 kompatibilis. En nem vesztegetnem ra az idomet. Ott az a rengeteg jo kaszt/faj konyv, a magia konyvek, unearthed arcana stb.

Skull

Skull

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 24 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.02.08, 17:33

Én már több helyen láttam, hogy egyszerűen epikusnak fordítják. Szerintem nem rossz, meg... "sokatmondóbb", mint a legendás vagy a hősi.

Egy kis segítség:
Én már lefordítottam az epic feats-ek nagy részét, bár lehet pontatlanok, de legalább kevesebb dolgotok lesz vele. Nyugodtan használjátok fel.
A következő címen megtalálhatjátok őket:

http://skull.uw.hu

Az Egyéb->Letöltések->Ugrás az rpg letöltésekhez szekcióban. Ott meg a D&D és Forgotten Realms szekcióban.

zulur

zulur

Betonlegionárius

• Fórumita
  • 101 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.02.02, 22:19

A legendás már inkább múltra utal, nem?
A hősi az inkább illene hozzá...

• Látogató

Kelt 2007.01.23, 19:53

eddig két variációnk van:
1. Hősi
2. Legendás

én az elsőt jobbnak tartom...

még nem döntöttünk

Kerecsen

Kerecsen

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 475 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.23, 11:56

És az epic-et minek fogjátok fordítani? Pláne annyiszor, ahányszor előjön majd?

• Látogató

Kelt 2007.01.22, 19:41

Nehanyan fejünkbe vettük, hogy alkalomadtán lefordítjuk az Epic Level Handbook-ot. Akiket érdekel, vagy akik szívesen segítenének, azoktol varjuk az U2U-t...

elöre is thx

Thauglimorgorius

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]