Ugrás tartalomhoz

Fotó

Star Wars RPG kérdések és válaszok

• Válasz írásához lépj be
603 hozzászólás érkezett eddig

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5132 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.22, 19:52

Nem ezt akartam mondani, de hagyjuk, felesleges rugózni rajta.

Premier

Premier

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 576 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.22, 16:03

Akkor az vagy. Ez amolyan generic játék (volt) amit a nagy többség tolt. A d20 meg igazából a dnd3.0 motorja ráhúzva a SW világára pár apróbb szabálymóosítással.

Pontosítás: eredetileg nem generikus rendszer volt. A 80-as évek közepén a D6 rendszert először a Ghostbusters szerepjáték használta, aztán pár évre rá a Star Wars. Később, a 90-es években aztán ezekből "tágították ki" a rendszert általánossá.

Amúgy egy gyors, könnyen érthető és átlátható szabályrendszer. Hogy a nagy többség ezt tolta volna, azt nem hinném, hiszen a kilencvenes évek részben a Vampire: the Masquerade meg a hasonló igazzy szerepjátékok sötét csillagzata alatt, részben az AD&D 2. kiadásának erősen változékony minőségű kiadvány-malmában folytak, de ami népszerűséggel bírt a D6, azt azért meg is érdemelte.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7849 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.15, 14:40

Ez amolyan generic játék (volt) amit a nagy többség tolt.

Mifelénk senki. :ezvan:
A mai napig ismerek személyesen olyat, akinek megvolt/van. Szerintem anno itt a fórumon találkoztam először a játék létezésének tényével. :)

Cobra! Köszi, ez is megteszi. :sor:

cobra

cobra

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 93 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.14, 19:56

Strato nem tudom mennyire illdomos külső linket ajánlani, de itt találhatsz ismertetőt:https://csatatestverek.gportal.hu/gindex.php?pg=34454484&postid=1003212

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5132 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.14, 19:48

Tudod a főtt tojás sincs a szakácskönyvben ;)

Én főtt tojást tudok készíteni, de a D6 Star Warsról kábé semmit nem tudok. Csodabogár vagyok? :)

A Saga Editionről Glowface megemlékezett egy cikkben, szóval nem tűnik annyira ördögtől való elképzelésnek, hogy legyen a korábbi kiadásokról is valami összefoglaló. Azt gondoltam, hogy az 1990-es / kora 2000-es évek sűrű szerepjátékos életében valaki csak írt ezekről is, de ha így is van, az RPG.hu-ra nem jutott el...

Akkor az vagy. Ez amolyan generic játék (volt) amit a nagy többség tolt. A d20 meg igazából a dnd3.0 motorja ráhúzva a SW világára pár apróbb szabálymóosítással.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7849 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.14, 15:58

Én főtt tojást tudok készíteni, de a D6 Star Warsról kábé semmit nem tudok. Csodabogár vagyok? :)

A Saga Editionről Glowface megemlékezett egy cikkben, szóval nem tűnik annyira ördögtől való elképzelésnek, hogy legyen a korábbi kiadásokról is valami összefoglaló. Azt gondoltam, hogy az 1990-es / kora 2000-es évek sűrű szerepjátékos életében valaki csak írt ezekről is, de ha így is van, az RPG.hu-ra nem jutott el...

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5132 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.14, 15:24

Tök fura, hogy nincs ismertető az RPG/LFG.hu-n sem a D6-os, sem az eredeti d20-as rendszerű szerepjátékokról...

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7849 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.14, 13:34

Tök fura, hogy nincs ismertető az RPG/LFG.hu-n sem a D6-os, sem az eredeti d20-as rendszerű szerepjátékokról...

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7849 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.14, 08:08

Kijött a finalnak nevezett Star Wars 5E PHB:

http://lfg.hu/85409/hirek/star-wars-5e-players-handbook-rajongoi-kiadvany-profi-modon/

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5132 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.12, 11:11

Idén májusban újra Sw Legends találkozó:

http://lfg.hu/83069/

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5132 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.04, 08:37

Na tessék, gondolom, ez a rajongói nyomás eredménye.

Hát... azt azért nem hiszem. Az FFG híresen nem foglalkozik azzal, mit gondolnak a rajongók.

Meg aztán nem hinném hogy egyáltalán lett volna ilyen nyomás. Legalábbis az FFG-s fórumokon nem találkoztam ilyesmikkel.

Hát.. azért ezt nem mondanám. Wh40k dark heresy 2 kiadásnál a béta kiadvány után nagyon sok mechanikát kukáztak ki a visszajelzések alapján.

Shadowhawk

Shadowhawk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.03, 15:31

Hát... azt azért nem hiszem. Az FFG híresen nem foglalkozik azzal, mit gondolnak a rajongók.

Meg aztán nem hinném hogy egyáltalán lett volna ilyen nyomás. Legalábbis az FFG-s fórumokon nem találkoztam ilyesmikkel.

bakosh

bakosh

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 493 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.03, 13:54

A most megjelent Dawn of Rebellion-ban nagyon sok ismert szereplő statisztikái ki vannak dolgozva. (pl Vader)

Akit ezek érdekelnek, mindenképp szerezze be. De akik már olvasták, azt mondják, egyébként is nagyon jó sourcebook lett.

Shadowhawk

Shadowhawk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.02, 08:49

A most megjelent Dawn of Rebellion-ban nagyon sok ismert szereplő statisztikái ki vannak dolgozva. (pl Vader)

Akit ezek érdekelnek, mindenképp szerezze be. De akik már olvasták, azt mondják, egyébként is nagyon jó sourcebook lett.

bakosh

bakosh

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 493 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.01, 21:25

Bocs, az előzőt elküldtem, mielőtt befejeztem volna és már nem engedte szerkeszteni.

@Bakosh:

Yodának és Palpatine-nak van, Vadernek azt hiszem ilyen 5-6 lehet. Ezzel nekem csak az a problémám, hogy játékos karakterrel nagyon ügyesen kell tápolni, hogy 2 fölé emeljük, 3 fölé pedig lényegében semmilyen kombinációval nem lehet menni.

Az új erőhasználó specek alapból 1-es ratinggel indulnak, három specet kell az aljáig kihúzni a 4-eshez. Kivéve, ha az egyik a sage, aki speccen belül kettővel is növelheti. Így akár az 5-ös sem tűnik elérhetetlennek, bár tény, hogy 4-600 XP nem árt. (Ugye, hogy mennyi XP-t oszt a mesélő, az képlékeny, nincs igazi iránymutató. Mi alkalmanként 5-15-öt osztunk, illetve jelentős szakaszok lezárásáért +10-et).

A max 7-es Force ratingre nem emlékeztem, köszi. Akkor Yoda és Palpatine tényleg tiszta sor, hogy "maxolt", de pl Vader-nél már nem vagyok biztos az 5-6-ban. FnD szerint a "fénykardos" specek a végén nem adnak plusz ratinget. Plusz az alap erő alkalmazásokat is XP-ből veszed fel, fejleszted, ezzel a rendszer szerintem ügyesen rákényszerít, hogy válassz prioritást. Ha fénykardozni akarsz, akkor az XP-k a talentekre és a megfelelő specek felvételére mennek, viszont nem marad elég, hogy az erő alkalmazásokat is húzd. Vagy dönthetsz úgy, hogy mindenhez értesz egy kicsit, de az komoly XP temető.

Én az 5-6-os Force Ratinget annak érzékeltetésére mondtam, hogy Vader Erő-képességeit gyengébbnek érzem az uralkodóénál vagy Yodáénál, igazából nem akartam pontosan belőni. Amúgy azt már első látásra meg tudtam állapitani, hogy a Force and Destiny rengeteget tett hozzá a játékhoz. Mondjuk bevallom őszintén, egyelőre még Erő nélkül játszunk, ami azért azt jelenti, hogy a játékosok karakterei nem erőhasználók, ellenfélként, szövetségesként azért bemesélhetek ilyen karit is. Ezzel tök jól megismertük a rendszer alapjait, aztán majd továbbléphetünk. Addig a finomságokat csak félig-meddig látom át. Úgyhogy köszi az infókat - nekem a max. 2-3-as force rating simán úgy jött ki, hogy próbáltam karaktereket összerakni. 

Arról, hogy egzakt módon az alapkönyvet kövessem a tapasztalati pontok kiosztásában, már a D&D leszoktatott. Egyszerűen azért, mert az egész inkább csapatfüggő. Mondjuk a 400-600 XP elérését játékosnál elég irreális célnak látom - vagy a fene se tudja persze, lehet, hogy a következő kampány ugyanezekkel a karikkal lesz, az végül is ad egy saga-élményt az egésznek. Akkor meg már nem is olyan irreális. 

Talán elsőre nem tűnik fel, de az FnD szerintem többet tett a rendszerhez, mint a Rebellion. Sok minden változott, például a fénykardok statjai. Ugyanígy a fénykardos hárítás, skill, stb sokkal inkább megy már a specializációkhoz tartozó talentekből (pl parry, reflect változatok, stb), mint a sima ténytől, hogy fénykard van a kezedben. (Ez nekem egyébként tetszik is.)

Két észrevételem lenne ehhez: azért elvárható volt, hogy egy kicsit részletezzék a fénykardvivást, hisz várhatóan ebben a rendszerben nagyon sok lesz a fénykardos kari - akkor meg már kellene némi változatosság. Nekem a könyvet átnézve úgy tűnt, elég jól megoldották. A másik kérdés: mi az, amit a Rebellion rendszerszinten hozzátett a játékhoz? (Ok. Új fajok, új specializációk, duty obligation helyett. De őszintén szólva nekem nem tűnik fel, hogy bármi valóban mélyreható változás lenne az Edge-hez képest). Tegyük hozzá, ez nem feltétlenül jelent negativumot, bár erre sokan mondták már, hogy akkor meg minek két külön könyvbe tenni őket, ha ezeknek a tartalma minimum 70 százalékban szó szerint megegyezik.

Én ezzel a koncepcióval maximálisan egyetértek, és ez alapján Vader marha jó harcos, de a force ratingje simán lehet "csak" 3-4. Viszont tény, hogy ez kicsit szembe megy a filmekkel (főleg a "csodálatos" EP1-3-mal, ahol Yoda és Palpatine aztán minden volt, fénykardvívó bajnok, erő mester, stb, stb.).

Igen, valahogy eltúlozták. Nekem a 6. epizódban anno az jött át, hogy Palpatine nagy hatalmú, és rendelkezik olyan erő-képességekkel, amivel képes manipulálni a környezetét és még Vadert is uralja, bár ennek egy részét talán nem is annyira az Erő segitségével érte el, hanem egyéb adottságaival. Ugyanakkor a villámos mutatványa bizonyitotta, hogy nem lebecsülendő erőhasználó - de hogy annyira kiváló vivó lenne, az nekem egyáltalán nem tűnt fel. Sőt, inkább úgy láttam, ilyen téren egyáltalán nem gyakorolta magát. Amúgy ezt az imázst a második részig nem is nagyon változtatták meg. Nekem ez a mai napig szimpatikusabbnak tűnik, mint amit a 3. részben láttam. Nekem az ilyen mindent kiválóan tudó karakterek nem tetszenek, sem ellenfélként, sem szövetségesként. Ellenfélként pláne nem. Én azt szeretem, ha nagy áldozatokkal, de észjátékkal le lehet győzni valakit, még akár nála gyengébbeknek is. 

Én egyébként a mostani kampányomban nem annyira az erő-használatra alapozok. Pillanatnyilag a fő konfliktusuk egy birodalmi főtiszttel van, aki a csillagrombolójával próbálja bemérni azt a fregattot, ahonnan a lázadók titkos akciókat inditanak a szektorában (ha megtalálja, elég egyértelmű, hogy ki nyer). Pillanatnyilag pont emiatt a csapat nem is tud hazatérni, mert a romboló folyamatosan a nyomukban liheg - a fregattjuk meg nem hajlandó megadni találkozási pontot addig, amig nem biztosak benne, hogy lerázták. Most azt találták ki, hogy valahogyan lopnak egy másik hajót, és azzal húznak el előle.

Avangion

Avangion

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 356 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.27, 18:48

Bocs, az előzőt elküldtem, mielőtt befejeztem volna és már nem engedte szerkeszteni.

@Bakosh:

Yodának és Palpatine-nak van, Vadernek azt hiszem ilyen 5-6 lehet. Ezzel nekem csak az a problémám, hogy játékos karakterrel nagyon ügyesen kell tápolni, hogy 2 fölé emeljük, 3 fölé pedig lényegében semmilyen kombinációval nem lehet menni.

Az új erőhasználó specek alapból 1-es ratinggel indulnak, három specet kell az aljáig kihúzni a 4-eshez. Kivéve, ha az egyik a sage, aki speccen belül kettővel is növelheti. Így akár az 5-ös sem tűnik elérhetetlennek, bár tény, hogy 4-600 XP nem árt. (Ugye, hogy mennyi XP-t oszt a mesélő, az képlékeny, nincs igazi iránymutató. Mi alkalmanként 5-15-öt osztunk, illetve jelentős szakaszok lezárásáért +10-et).

A max 7-es Force ratingre nem emlékeztem, köszi. Akkor Yoda és Palpatine tényleg tiszta sor, hogy "maxolt", de pl Vader-nél már nem vagyok biztos az 5-6-ban. FnD szerint a "fénykardos" specek a végén nem adnak plusz ratinget. Plusz az alap erő alkalmazásokat is XP-ből veszed fel, fejleszted, ezzel a rendszer szerintem ügyesen rákényszerít, hogy válassz prioritást. Ha fénykardozni akarsz, akkor az XP-k a talentekre és a megfelelő specek felvételére mennek, viszont nem marad elég, hogy az erő alkalmazásokat is húzd. Vagy dönthetsz úgy, hogy mindenhez értesz egy kicsit, de az komoly XP temető.

Én ezzel a koncepcióval maximálisan egyetértek, és ez alapján Vader marha jó harcos, de a force ratingje simán lehet "csak" 3-4. Viszont tény, hogy ez kicsit szembe megy a filmekkel (főleg a "csodálatos" EP1-3-mal, ahol Yoda és Palpatine aztán minden volt, fénykardvívó bajnok, erő mester, stb, stb.).

Avangion

Avangion

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 356 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.27, 18:36

@Bakosh:

Érdemes lenne játékban kipróbálni, hogy mennyire hatékony. Amúgy a FnD-s képességek tényleg hiányoznak - de kiindulásnak ez egész jónak tűnik. Jó, aláirom, nem tökéletes.

Talán elsőre nem tűnik fel, de az FnD szerintem többet tett a rendszerhez, mint a Rebellion. Sok minden változott, például a fénykardok statjai. Ugyanígy a fénykardos hárítás, skill, stb sokkal inkább megy már a specializációkhoz tartozó talentekből (pl parry, reflect változatok, stb), mint a sima ténytől, hogy fénykard van a kezedben. (Ez nekem egyébként tetszik is.)

Attól fogva, hogy Vadernek statjai vannak, a mesélő eldöntheti, hogy használja-e őket vagy szkriptelt karakterként kezeli.

Bizonyos csapatokban valóban így van, de másoknál meg gondot okoz. Onnantól, hogy deklarált statjai vannak egy ikonikus karakternek, a játékosok sokkal inkább követni tudják, hogy rendszeroldalról mire is képes. Különösen problémás lehet az FFG rendszerben, mivel a dobások 99%-a nyílt, hiszen az eredményeket (triumph, despair, stb) közösen értelmezi a csapat (általában). Viszont ahogy írtam, látom az előnyeit is a közzétett statisztikáknak is.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11184 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.27, 13:58

Ha nem rendszeroldalról közelítem meg, akkor előnye és hátránya is van annak, hogy nem adták meg az értékeiket.

Ha nincsenek statok, akkor megmarad a "misztikum" kicsit, az érzés, hogy "hiába vagyok tápos, azért ha Vader megjelenik, akkor futunk". Az ellenkezőjére kíváló példa a '90-es évek magusos időszaka, amikor sokan ahhoz mérték a karakterüket, hogy egy körben hány TnG-t vagy Cheit tudtak megölni.

A másik oldalról viszont, ha ésszel használják, pont a megadott statok lennének azok, amik segítenek elhelyezni a karaktereket a világban. 

Anno d6-ban eleve a skála megadásánál "belőhető volt", hogy egy karakter a 4-5-6d-s szakértelmével mennyire "nagy tudású szakember", ahhoz képest a trilógia főhősei rendesen fel voltak tápolva.

A gond az, hogy a mellékszereplők (akik a klasszikus trilógia cselekményét annyira nem mozdították elő, de a világban mégis jelentős szereplők voltak) statjai már "el voltak szúrva".

"Kedvenc" példám, hogy Artu jobban vezetett X-szárnyút az epIV idején, mint Wedge Antilles (az egyetlen pilóta, aki mindkét Halálcsillag elleni támadásnál ott is volt és túl is élte) az Endori Csata idején.... 

bakosh

bakosh

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 493 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.26, 23:08

Másrészt ha ikonikus karakterekről beszélünk (Vader, Yoda, Palpatine, stb), akkor hozzájuk szerintem a  megadott skill szintek alacsonyak. A Vaderhez megadott lista gyengébbnek tűnik egy csomó nemesis értékeinél.

Érdemes lenne játékban kipróbálni, hogy mennyire hatékony. Amúgy a FnD-s képességek tényleg hiányoznak - de kiindulásnak ez egész jónak tűnik. Jó, aláirom, nem tökéletes. 

Ha nem rendszeroldalról közelítem meg, akkor előnye és hátránya is van annak, hogy nem adták meg az értékeiket.

Ha nincsenek statok, akkor megmarad a "misztikum" kicsit, az érzés, hogy "hiába vagyok tápos, azért ha Vader megjelenik, akkor futunk". Az ellenkezőjére kíváló példa a '90-es évek magusos időszaka, amikor sokan ahhoz mérték a karakterüket, hogy egy körben hány TnG-t vagy Cheit tudtak megölni.

A másik oldalról viszont, ha ésszel használják, pont a megadott statok lennének azok, amik segítenek elhelyezni a karaktereket a világban.

Valahol mindkettővel egyetértek. Fontos a misztikum - ugyanakkor ezt ne a rendszer kényszeritse rá a mesélőre azáltal, hogy nem dolgozza ki az ikonikus karaktereket. Ezt éreztem hiányosságnak. Attól fogva, hogy Vadernek statjai vannak, a mesélő eldöntheti, hogy használja-e őket vagy szkriptelt karakterként kezeli. Ha nincsenek statok, ez a szabadság nincs meg. 

Ez főleg szerintem a force esetén nehéz az FFG rendszereiben. Kimaxolok egy force specet és nagy nehezen 2-es force ratingem lesz, de ezzel hol tartok? Nehéz megmondani, hogy a világon belül ez mit jelent. Mennyi volt mondjuk egy padawannak vagy frissen felavatott jedinek régen? Mikortól nevezhető "mesternek" valaki?

Mivel mostanában egy Erőt nem használó, AoR csapatnak mesélek, egy ideje nem néztem bele a Force and Destiny-be; de úgy emlékszem, ott irnak valamit a Force Ratingről, hogy hány pont kb. mit jelent. Itt a 7 pont a max, az kb. Yodának és Palpatine-nak van, Vadernek azt hiszem ilyen 5-6 lehet. Ezzel nekem csak az a problémám, hogy játékos karakterrel nagyon ügyesen kell tápolni, hogy 2 fölé emeljük, 3 fölé pedig lényegében semmilyen kombinációval nem lehet menni. 

Amit nagyon hiányolok a rendszerből: a filmekben több olyan karakter is van, akik (még) nem aktiv erőhasználók ugyan, de különösen "velük van az erő" (például a fiatal Anakin Skywalker, a Baljós árnyakban). Ennek a modellezésére semmilyen megoldás nincs, csak az, hogy felvehetünk egy erőhasználó specializációt. Én alternativ szabályként gondolkodom valami olyasmin, hogy egy jó erős obligationért/duty-ért cserébe lehessen venni egy force ratinget, amivel önmagában nem járnak képességek, de járjon rá egy plusz force kocka. 

Módosította bakosh: 2018.02.26, 23:10

Avangion

Avangion

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 356 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.26, 09:22

Hogy a fanyalgás mellett valamit mutassak is, van egy oldal, ahol jó alaposan lezongorázták, hogyan lehetne kidolgozni Vadert, itt a végeredmény: 

Darth Vader (Nemesis)

Brawn 5, Agility 2, Intelligence 3, Cunning 4, Willpower 4, Presence 3

Soak 9, W Threshhold 24, S Threshold 15, M/R Defense 2/2

Skills: Astrogation 2, Coercion 4, Cool 3, Deception 3, Knowledge (Lore) 4, Lightsaber 4, Melee 2, Perception 4, Piloting (Space) 4, Piloting (Planetary) 3, Streetwise 3, Vigilance 3.

Talents: Adversary 5, Force Rating 6 (as per EotE Beta), All of the Force Sensitive Exile, Marauder, Pilot and Outlaw Tech Talents.

Abilities: All Sense, Move, Influence, and Enhance Talents. Force grip (Move variant): Activates on a O. Must roll per round and generate at least one O each round to cause Suffocation on target.

Equipment: Lightsaber (with the Defensive 1, and Deflection 2 qualities and +2 Damage due to 2 Ranks of Jury Rigged Talent), Heavy Battle Armor variant (H/Armor stats, with full breathing apparatus).

Bocs, gyorsan controll-space-eztem, de szerintem a többség itt tud annyira angolul, hogy értse. :) Emellett még van valahol Luke Skywalker is, egész rendesen kidolgozva, csak azt most hirtelen nem találom (majd később). 

Szerintem ezt még a Force and Destiny megjelenése előtt dolgozhatták ki. A FnD-ben van több spec, force power, stb is, ami jobban illene Vader-hez.

Másrészt ha ikonikus karakterekről beszélünk (Vader, Yoda, Palpatine, stb), akkor hozzájuk szerintem a  megadott skill szintek alacsonyak. A Vaderhez megadott lista gyengébbnek tűnik egy csomó nemesis értékeinél.

A másik oldalról viszont, ha ésszel használják, pont a megadott statok lennének azok, amik segítenek elhelyezni a karaktereket a világban. Ez főleg szerintem a force esetén nehéz az FFG rendszereiben. Kimaxolok egy force specet és nagy nehezen 2-es force ratingem lesz, de ezzel hol tartok? Nehéz megmondani, hogy a világon belül ez mit jelent. Mennyi volt mondjuk egy padawannak vagy frissen felavatott jedinek régen? Mikortól nevezhető "mesternek" valaki?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]