Ugrás tartalomhoz

Fotó

Star Wars RPG kérdések és válaszok

• Válasz írásához lépj be
609 hozzászólás érkezett eddig

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1131 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.19, 13:28

Így van. A Bíborhold 4. számában jelent meg, szerintem összességében még egy A4-es oldal sincs. Amúgy három percembe került. :lol:

Jó, de számold bele a letöltést, a pdf megnyitását és a megfelelő oldalra lapozást is! Ezekkel együtt már elérheti az 5 percet is. :D

Pont ezek miatt volt ilyen lassú!  :bezzeg: 

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8187 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.19, 11:05

Így van. A Bíborhold 4. számában jelent meg, szerintem összességében még egy A4-es oldal sincs. Amúgy három percembe került. :lol:

Jó, de számold bele a letöltést, a pdf megnyitását és a megfelelő oldalra lapozást is! Ezekkel együtt már elérheti az 5 percet is. :D

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1131 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.19, 09:30

@Thirlen
Oké, de azt azért tovább tart előkeresni, mint egy dedikált cikket. :)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8187 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.09, 09:07

@nod20
Mintha csak a megjelenés évében lehetne ismertetőt írni valamiről. :)

@Thirlen
Oké, de azt azért tovább tart előkeresni, mint egy dedikált cikket. :)

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1131 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.09, 07:27

Szigorúan véve volt SW D6 ismertető – valamelyik korai Bíborholdban, amelyik letölthető innen.  :cool:

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 631 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.09, 02:46

A D6 1987-ben jött ki, még internet se volt. :)

Tök fura, hogy nincs ismertető az RPG/LFG.hu-n sem a D6-os, sem az eredeti d20-as rendszerű szerepjátékokról...

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.22, 19:52

Nem ezt akartam mondani, de hagyjuk, felesleges rugózni rajta.

Premier

Premier

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 598 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.22, 16:03

Akkor az vagy. Ez amolyan generic játék (volt) amit a nagy többség tolt. A d20 meg igazából a dnd3.0 motorja ráhúzva a SW világára pár apróbb szabálymóosítással.

Pontosítás: eredetileg nem generikus rendszer volt. A 80-as évek közepén a D6 rendszert először a Ghostbusters szerepjáték használta, aztán pár évre rá a Star Wars. Később, a 90-es években aztán ezekből "tágították ki" a rendszert általánossá.

Amúgy egy gyors, könnyen érthető és átlátható szabályrendszer. Hogy a nagy többség ezt tolta volna, azt nem hinném, hiszen a kilencvenes évek részben a Vampire: the Masquerade meg a hasonló igazzy szerepjátékok sötét csillagzata alatt, részben az AD&D 2. kiadásának erősen változékony minőségű kiadvány-malmában folytak, de ami népszerűséggel bírt a D6, azt azért meg is érdemelte.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8187 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.15, 14:40

Ez amolyan generic játék (volt) amit a nagy többség tolt.

Mifelénk senki. :ezvan:
A mai napig nem ismerek személyesen olyat, akinek megvolt/van. Szerintem anno itt a fórumon találkoztam először a játék létezésének tényével. :)

Cobra! Köszi, ez is megteszi. :sor:

cobra

cobra

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 112 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.14, 19:56

Strato nem tudom mennyire illdomos külső linket ajánlani, de itt találhatsz ismertetőt:https://csatatestverek.gportal.hu/gindex.php?pg=34454484&postid=1003212

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.14, 19:48

Tudod a főtt tojás sincs a szakácskönyvben ;)

Én főtt tojást tudok készíteni, de a D6 Star Warsról kábé semmit nem tudok. Csodabogár vagyok? :)

A Saga Editionről Glowface megemlékezett egy cikkben, szóval nem tűnik annyira ördögtől való elképzelésnek, hogy legyen a korábbi kiadásokról is valami összefoglaló. Azt gondoltam, hogy az 1990-es / kora 2000-es évek sűrű szerepjátékos életében valaki csak írt ezekről is, de ha így is van, az RPG.hu-ra nem jutott el...

Akkor az vagy. Ez amolyan generic játék (volt) amit a nagy többség tolt. A d20 meg igazából a dnd3.0 motorja ráhúzva a SW világára pár apróbb szabálymóosítással.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8187 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.14, 15:58

Én főtt tojást tudok készíteni, de a D6 Star Warsról kábé semmit nem tudok. Csodabogár vagyok? :)

A Saga Editionről Glowface megemlékezett egy cikkben, szóval nem tűnik annyira ördögtől való elképzelésnek, hogy legyen a korábbi kiadásokról is valami összefoglaló. Azt gondoltam, hogy az 1990-es / kora 2000-es évek sűrű szerepjátékos életében valaki csak írt ezekről is, de ha így is van, az RPG.hu-ra nem jutott el...

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.14, 15:24

Tök fura, hogy nincs ismertető az RPG/LFG.hu-n sem a D6-os, sem az eredeti d20-as rendszerű szerepjátékokról...

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8187 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.14, 13:34

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8187 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.14, 08:08

Kijött a finalnak nevezett Star Wars 5E PHB:

http://lfg.hu/85409/hirek/star-wars-5e-players-handbook-rajongoi-kiadvany-profi-modon/

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.12, 11:11

Idén májusban újra Sw Legends találkozó:

http://lfg.hu/83069/

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.04, 08:37

Na tessék, gondolom, ez a rajongói nyomás eredménye.

Hát... azt azért nem hiszem. Az FFG híresen nem foglalkozik azzal, mit gondolnak a rajongók.

Meg aztán nem hinném hogy egyáltalán lett volna ilyen nyomás. Legalábbis az FFG-s fórumokon nem találkoztam ilyesmikkel.

Hát.. azért ezt nem mondanám. Wh40k dark heresy 2 kiadásnál a béta kiadvány után nagyon sok mechanikát kukáztak ki a visszajelzések alapján.

Shadowhawk

Shadowhawk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 561 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.03, 15:31

Hát... azt azért nem hiszem. Az FFG híresen nem foglalkozik azzal, mit gondolnak a rajongók.

Meg aztán nem hinném hogy egyáltalán lett volna ilyen nyomás. Legalábbis az FFG-s fórumokon nem találkoztam ilyesmikkel.

bakosh

bakosh

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 494 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.03, 13:54

A most megjelent Dawn of Rebellion-ban nagyon sok ismert szereplő statisztikái ki vannak dolgozva. (pl Vader)

Akit ezek érdekelnek, mindenképp szerezze be. De akik már olvasták, azt mondják, egyébként is nagyon jó sourcebook lett.

Shadowhawk

Shadowhawk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 561 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.02, 08:49

A most megjelent Dawn of Rebellion-ban nagyon sok ismert szereplő statisztikái ki vannak dolgozva. (pl Vader)

Akit ezek érdekelnek, mindenképp szerezze be. De akik már olvasták, azt mondják, egyébként is nagyon jó sourcebook lett.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]