Ugrás tartalomhoz

Fotó

ÉSzKöz

• Válasz írásához lépj be
447 hozzászólás érkezett eddig

SirThomas

SirThomas

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 2037 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.10.20, 13:33

Nálunk decemberig nagyon tömött a menetrend, addig nem lesz időnk ezekkel foglalkozni. Utána azonban elővehetjük a kérdést.

Bacholon

Bacholon

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 16 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.10.17, 02:49

Szia Tani!

Én mennék! Máig sajnálom, hogy lemaradtam a tavalyi farsangról! A szállás nem gond, itt vagyok helyben most.
Várom a részleteket, és remélem, nem vagyok egyedül ezzel! :ok:

taniko

taniko

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 141 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.09.03, 11:03

Sziasztok!

Mint azt már tudjátok, a "Kapu Távoli Világokra" egyesület vállalta el, hogy megrendezi a következő LSZT-t. Ezért jelentkezek most. Úgy döntöttünk, hogy egy másik rendezvénnyel egyidőben tartanánk az LSZT-t, februárban. A rendezvény, amivel együtt tartjuk, az első terveink alapján február 27-én lenne megtartva (itt, ha minden igaz, már csak a helyt adó iskola zavarhat be), Debrecenben. Ez egyébként az OSzAKE nevet viselő nagy farsangi rendezvényünk. Gyakorlatilag egy egész napos buli, előadásokkal, fellépőkkel, árusokkal, szerepjátékkal. Úgy gondoljuk, hogy maga az LSZT részben 27-én, az OSzAKE-n, részben 28-án egy másik helyen lenne lebonyolítva. A szállásról igyekszünk gondoskodni. Amint bármilyen konkrét információ van, azt azonnal jelzem itt. Ezért arra kérnék mindenkit, hogy kezdjen el gondolkodni a témákon, és vesse fel a különböző ötleteket. Valamint azt is szeretnénk kérni, hogy jó előre jelezzétek részvételeteket, valamint, ha bármi problémátok, gondotok lenne, hogy időben tudjunk lépni.

Tani

Palladin

Palladin

Az adószedő

• Fórumita
  • 307 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.06.19, 08:53

Üdvözletem.

Készítettem egy levelező listát, elsősorban az egyetemisták számára, de minden aktív szerepjátékost szívesen látunk.

A lista lényege, hogy mindenki első kézből kaphassa meg a rendezvények információit. Legyen az Munchkin verseny, vagy Magus modulverseny, vagy élő szerepjáték.

Ezen a listán bárki hirdethet, aki feliratkozott. A lista továbbá azért előnyős, mert E-mailt többen néznek és rendszeresebben mint a fórumot.

Feliratkozni itt lehet: http://wigner.bme.hu/cgi-bin/mailman/listinfo/erpg

További szép napot

M_Sanyi

M_Sanyi

Tesco gazdaságos larpszervező

• Fórumita
  • 624 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.05.29, 15:50

Üdv mindenkinek!

Elkészült a részletes beszámolónk a tizedik LSZT-ről, íme:

http://docs.google.com/View?id=dcq89ggj_35f72kpthh

A dokumentumban találhatók linkek az előadások témáinak részletes kifejtésére, többek között a kérdőív eredményeire is.

Lecram

Lecram

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 5 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.21, 15:02

d/ azok akik megbíznak valakit hogy képviselje őket

Mi is így oldottuk meg, Rivergardot a LarpHaTÁr képviselte. :felvon:

Daverns

Daverns

illúzionista

• Fórumita
  • 533 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.05.21, 11:51

Belzee megmondtad a tutit.... :)

III. ponttal teljesen egyet értek
IV. pontot alkalmazom.

VI. és nem ellen LSZT, hanem inkább egy másik LSZT....mint egy mezei klubgyűlés :felvon:

Szép napot :ok:

Nem kell 10 ok vagy 100 ok....csak az nem megy el, akinek már programja van, vagy egyszerűen nem akar elmenni.

Módosította Daverns: 2009.05.21, 11:52

Belzenrupper_Mordred

Belzenrupper_Mordred

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 276 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.05.20, 22:52

mivel az utiköltség mindenkinél általános probléma ezért összeütöttem egy kis listát, avagy
10 módszer arra, hogy egy szervező hogyan oldja meg az LSzT-re való eljutást:

a/ a csapatot képviseli az akinek van 90%-os utazási kedvezménye

b/ az aki tud szerezni üdülési csekket a családból

c/ azok akik össze tudnak fogni és megszervezik egymásnak az utat autóval és szétdobják a benzinpénzt

d/ azok akik megbíznak valakit hogy képviselje őket a találkozó környékén élő larperekből :képviselve vannak szintén

e/ azok akik segédkeznek több live szervezésben és felhatalmazást kapnak hogy ne csak a sajátjukat, hanem ahol segédkeznek azt is képviseljék, igy képviselve több LARP-ot is

f/ azok akik fontosnak tarják az LSzT-re való eljutást önként félreteszik a heti berúgásuk uccsó' sör+kétfeles árát LSzT utazási alapot képezve (heti egy hamburgerrel is működik ha parizeres-zsemlére konvertálja a különbözetből csak összejön)

g/ Akik hajlandóak stoppolni az útszélen szintén működik!

h/ azok akik szeretnének fejlődni és ez a fontossági sorrendbe belefér náluk (család, munka után larp következik a prioritások között) rászánják az összeget

i/ a szervező csapat összedobja egy szervező vonatköltségét (5890 Ft Zalaegerszeg-Debrecen teljes áru vonaljeggyel,2.905 Ft diákigazolvánnyal)

j/ a szervező csikk-zseből kifizeti mert lottózott és beütött az élet!

de persze ismételten csak hangsúlyozom: a LARP nem az első helyen van az életben, és a szervezői találkozót sem szabad felé helyezni a szervezendő játéknak.

Kérdés csak az mi legyen, ha nem ez a találkozó:
A következő állítások alkalmasak rá hogy megzavarják a LARP-szervező nyugalmát vagy önérzetét, ezért csak erős idegzetűek és humorérzékkel megáldott felettébb kíváncsi egyének ajánlott alábbi sorok olvasása!

I. elmész minden játékra és a szervezőt félrehívod Out-ba, hogy tapasztalatcserét végezzetek

II. a játékodra érkező (máshol szervező) játékosaidat kirángatod a játékból

III. Internetes és telefonos kapcsolattartás (barátoknál működik)

IV. felkeresel minden szervezőt az országban külön-külön

V. várod, hogy egy szép, de kicsit esős szombaton becsöngessen hozzád valamely LARP guru, és megossza veled a titkos tanításokat

VI. ellen LSzT-ét szervezel mert az logikusabb

VII. Kivárod a következőt mert nem jellemző, hogy mindegyiken részt vegyél

IIX. Flémelsz itt de tudod hogy ezt csak azért csinálod, hogy tudják: élsz még, és a tutit csak te tudod

IX. nem érdekel más csak a sajátod, ami be van járatva, pörög, fejlődik, profit orientált, és a többi...

X. még te sem tudod, mi legyen, csak az LSzT NEEEEE!

Ezen felsorolásban szereplő gondolatok saját agymenésem termékei, a valósággal való bármiféle hasonlóság a képzelet és a véletlen műve, ezért felelősséget nem vállalok értük

Módosította Belzenrupper_Mordred: 2009.05.20, 22:55

Sheraphist

Sheraphist

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 40 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.05.20, 13:58

Nem rád gondoltam ami a nyakra ugrást illeti...

Ha meg nem 2010-es tervről van szó, akkor írd legközelebb oda, hogy pl. és akkor nem csinálok feleslegesen hüjét magamból.

Na akkor most megint lépek pálya mellé egy pár hónapra.

Csé!

Homar

Homar

Caelumi Játék

• Fórumita
  • 953 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.20, 12:49

Hali!

Gondolom rám utaltál, mint nyakra ugró... Bocsi nem éreztem/szántam annak, csak elmondtam hogyan ment/mehetne a szervezősdi kérdés példa jelleggel.
Félre ne értsd, de nem feltétlenül 2010-es téma, az is csak egy példa volt. LSZT-re nincs konkrét szabály, ez mindig is félig önszerveződő dolog volt. Régebben általában egy tavaszi és egy őszi alkalom lett szervezve, igaz akkor csak egy napos volt. Mostanában a kétnapos LSZT-k hatékonyabbnak tűnnek a két egynaposnál. Kevesebb utazgatás, több beszélgetési idő, jobb hangulat...stb, de ez nem zárja ki további lszt-k szervezését. A KTV egy 2010-es februárit vállalt, előtte-utána még rengeteg a hely, a kérdés csak az igény.

Tehát elméletileg most ősszel is lehet lszt-t szervezni.

Üdv!

ui: nem éreztem személyeskedésnek, már ha nekem szólt :nos:

Módosította Homar: 2009.05.20, 12:50

Sheraphist

Sheraphist

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 40 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.05.20, 12:39

Hmm... hát bocs, de amennyiben ez tényleg még csak 2010-es téma, akkor nem értem miért kellett ily kellemesen a nyakmnak ugrani - bár ez már tényleg személyeskedés volt, ezért bocsi. Egyébként meg addig még sok víz lefolyik a Dunán, így még az is lehet, hogy jelentkezünk a megrendezésére! De ez még odébb van!

Na csá mindenki!!!

(Köszi a gyors reagálást.)

Homar

Homar

Caelumi Játék

• Fórumita
  • 953 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.20, 12:15

Amennyiben anyagi okok miatt (mert messze van) nem tudunk eljutni arra a nyavalyás LSzT-re akkor ugyan mondd már meg, hogy hogyan tudnánk mondjuk OTT a HELYSZÍNEN felajánlani, hogy a következőt, mondjuk mi, vagy bármelyik nyugatmagyarországi szervezőgárda rendezze meg???? :nos:

Ha ez számít OFF-olásnak akkor kérlek Thomas töröld...

Hát, ez eléggé ontopic kérdés itt :D Mindenesetre az eddig bevett gyakorlat alapján, az olyan csapatok akik nem tudtak eljönni azok előre jelezték, hogy ők vállalják a következő (aktuális utáni) szervezést. Mivel általában nem ugrálnak dögivel a csapatok hogy jajjdejólszt-takarokszervezni, ezért általában meg is "nyerik" a következő szervezést. Ez azt jelenti, hogy pl 2010-ben ha lesz őszi LSZT akkor azt bátran vihetitek.
Eddig az elmélet, lássuk a gyakorlatot... :rohog:

Eddig nem sűrűn fordult elő hogy olyan szervezzen aki nem volt ott. Vagy nem volt egyértelműen ellenőrizhető hogy tényleg vállalják, vagy gyakorlatilag nem tudták végül leszervezni az aktuális LSZT-t. Egyébként egy elérhetőséggel, és egy internetkapcsolattal ma már nem okoz gondot egy mini konferenciabeszélgetés, de még mobilon is megoldható, vszeg akad olyan ember minden LSZT-n, aki kibír egy 10 perces telszámlát (hogy ne az anyagilag nehéz helyzetben lévp szervezőrőt terhelje). De mindenképpen elvárható hogy előre jelezzék igényüket, és az eddigi tapasztalatok alapján érdemes kicsit többet felmutatni annál hogy : " majd mi megszervezzük" :sor: Tehát legalább egy halovány vázlatot, hogy hol, kik és mikor, illetve hogy igényelnek e segítséget hozzá és ha igen milyen jellegűt.

Üdv!

M_Sanyi

M_Sanyi

• Fórumita
  • 624 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.05.20, 12:06

Továbbra sem tisztem dönteni arról, hogy ki szervezi a következő LSzT-t, illetve az sem, hogy ez hogyan kerül megállapításra. Én csak közöltem az eddigi konvenciót a dologgal kapcsolatban.

Tehát a válaszom: Fogalmam sincs.

Módosította M_Sanyi: 2009.05.20, 12:08

Sheraphist

Sheraphist

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 40 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.05.20, 11:45

M Sanyi!

Amennyiben anyagi okok miatt (mert messze van) nem tudunk eljutni arra a nyavalyás LSzT-re akkor ugyan mondd már meg, hogy hogyan tudnánk mondjuk OTT a HELYSZÍNEN felajánlani, hogy a következőt, mondjuk mi, vagy bármelyik nyugatmagyarországi szervezőgárda rendezze meg???? :nos:

Ha ez számít OFF-olásnak akkor kérlek Thomas töröld...

Azért választ várok ám :D

taniko

taniko

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 141 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.05.19, 16:15

Semmi baj, nem tudhatad! Mivel ez itt meglehetősen OFF, ezért ezt fejezzük be!

M_Sanyi

M_Sanyi

• Fórumita
  • 624 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.05.19, 16:01

Upsz, bocs, megkevert a névhasonlóság.

taniko

taniko

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 141 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.05.19, 15:56

Sziasztok!

Annyit pontosítanék M_Sanyi hozzászólásán, hogy a TVA egy másik csoport rendezvénye, a miénk az OSzAKE, azzal kötnénk össze az LSZT-t.

SirThomas

SirThomas

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 2037 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.19, 15:21

Hektor és Belzee is kapott egy-egy hsz törlést az offtopic párbeszédért. Kétszemélyes nézeteltérésre ott a u2u.
A korábbiakat már nem piszkálom, oldjátok meg plíz magánban. Köszi.

M_Sanyi

M_Sanyi

• Fórumita
  • 624 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.05.19, 14:10

Csak a debreceni LSZT témaköréhez szólnék hozzá:

Az LSzT helyszínéről nem valami központi szerv dönt, hogy "na akkor idén itt lesz". A soron következő LSzT szervezését eddig minden esetben az adott LSzT-n részt vevő csapatok egyike vállalta magára, és ez most sem volt másként, a KTV elvállalta, hogy időt, munkát és pénzt nem kímélve megszervezik a következőt, az LSzT résztvevői pedig egyhangúlag elfogadták. A helyszínválasztásuk sem egy spontán térképre rábökés "szívassuk meg a nyugatiakat" alapon, egyszerűen csak debreceni székhelyűek, így értelemszerűen ott vannak kapcsolataik, ott tudnak helyszínt szervezni - ráadásul a Távoli Világok Arcai szerepjátékos farsanggal egybekötve, ami (pontosabban az LSZT valamely nagyobb szerepjátékos-fantasys rendezvénnyel egybekötése) tudtommal már régi terv, melyet most sikerülhetnek megvalósítani. Nekem se két forint az odajutás, mégis, ha úgy adódik, évente egy ilyen kiadást ki tudok préselni magamból.

Sheraphist

Sheraphist

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 40 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.05.19, 13:59

Esküszöm végig fogom olvasni az egészet, de egyenlőre egy dolgon akadt meg a szemem, és az a következő LSzT...

Nem lehetne egy kicsikét közelebb Magyarország másik feléhez? Debrecen? Jászfényszaru? Bocsesz, de nem occsó az út, és szerény személyem +4 fő kisebb fejszámolás, és a rezsiköltségeink átnézése után úgy kellett döntsünk, hogy nem tudunk eljutni... Debrecenbe meg pláne nem fogunk, és ez így nem igazán boldogság...

Bár remélem még messze van ez.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]